74«te Jaargang VRIJDAG 26 JANUARI 1934 No. 22654 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. BUITENLAND. EIDSCH DAGBLAD DAGBEAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS 5 'Dér ADVERTENTlEN "3 te. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen agentscbappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle „re advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën sluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. een maximum aantal woorden van 30. ,_rasso volgens postreCht. Voor eventueele opzending van Jfleven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT? Voor Lelden per 3 maanden f.2.35; per week 1.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post t. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. gem. radio distributiebedrijf. r wij vernemen zal hedenavond van het Gemeentelijk Radio Distributie jjf over het IVe programma een concert worden uitgezonden, n medewerken: iw A. DriessenHolman (alt). Mej. Greta Versteeg (sopraan). Hj. Mien Bik (piano). De heer Ir. L. van Gelderen (viool). De heer Henry Welbooren (piano). Voorts zal morgenavond (27 dezer) ^Ehen 311 uur, door den Amateur Band „The Blue Lyres" amusement-s ik ten gehoore werden gebracht, welk •rt over het Ie of IVe prgramma, zal n uitgezonden. 4tschappij voor toonkunst. De Jaarvergadering. lier praesidium van den Voorzitter, ^■ïeei' A. D. Vijgh, hield gisteravond in Nutsgebouw de Maatschappij voor ^Ttunst haar jaarlijksche algemeene ■jenversadering. Op grond van het feit, dat volgens de [op 25 Maart '33 gewijzigde Wet van de ^Tschappij het maatschappelijke jaar jthans loopt van 1 Sept.31 Aug. (jaar- ^Hdering in Januari), vroeger van 1 ^[81 Dec. (jaarvergadering in Mei), dit verslag over het 99ste Maat- ^tpelijk jaar slechts over 8 maanden ^HlOOste jaar is ingegaan) waaraan wij ^^■olgende ontleenen: de vorige jaarvergadering werd in de hire van den heer dr. H. W. Borger- Mulder, aan de beurt van aftreding, [bijzondere omstandigheden nog niet ■en. het seizoen 1933/'34 zal wederom een kt gegeven worden in combinatie met Heeling Leiden van de ..Maatschappij pvordering der Toonkunst", bezuinigings-commissie werd inge- Wet der Maatschappij, het regie- van de Muziekschool, zoomede de en hebben belangrijke wijzigingen ;aan o.a. loopt het maatschappelijk- ïooljaar, als boven reeds medege- thans van 1 Sept.31 Aug. 31 Aug. '34 was het bestuur samen- ^Ji als volgt: A. D. Vijgh, voorzitter, J", y. H. E. Nord Thomson, vice-voorzit- •er, G W. Groen, secretaris, L. A. Driessen, ngmeester, mej. H. W. van de Sande ^—lyzen, bibliothecaresse, dr. H. W. Kgerhoff Mulder, jhr. ir. A. C. v. Wei- "f, M. H. A. Juta, G. R. D. Crommelin. Het bestuur vergaderde 11 maal, het ^fcrspersoneel onderging geen wijzi- PJgen orkest-klasse, onder leiding van den ur. de samenspelklasse in het etspel, onder directie van den heer 'an den Burg, de wekelijksche piano- ikavonden tot oefening in het prima spel, onder leiding van den heer Franco Mendes hebben gedurende de waanden, waarover dit Verslag loopt, succes gehad, evenals de voor- machtsoefeningen van de leerlingen: zeer i gyuflge resultaten bleken wederom te hjn bereikt. Het leden-tal der Maatschappij, zoo- JJM het aantal leerlingen, bleef ongeveer ^Bnnair Aan de leden konden in deze 8 maan- <U4' ,twee concerten worden aangeboden, 'ycp veel succes werd geoogst. Hen vergelijking van de verschillende j^Bover slechts 8 maanden met die van <y-.Hoofden van rekening in het vorige verslag over 12 maanden is niet wel mogelijk. bestuur brengt hierbij gaarne een van grooten dank aan den directeur .mes- en heeren leeraren voor de ende wijze, waarop zij zich weder- I de afgeloopen 8 maanden van hun nebben gekweten. nut van de muziek-biblotheek bleek leze 8 maanden opnieuw zeer groot n; het aantal uitgeleende werken "g 410. Met belangrijke schenkingen Sept. '33 o.a. van den heer Mr. W. I mej. M. van Geer, mej. F. Simons, ngepee en de Bibliothecaresse werd iliotheek verrijkt. met-leden van de Maatchapptj voor ^^_anst kunnen van deze Muziekbiblio- fbruik maken. jaarverslag werd door de vergade- •JMoedgekeurd en definitief vastgesteld. Penningmeester, den heer L. A. ■n, thans afgetreden en niet ter ver- décharge verleend voor het •tér gevoerde beheer; door den fi *erd hem nogmaals grooten t=i V00r a'les, wat hij geduren- kianlu" )aren ln het belang van de PPU en de Muziekschool heeft ihro"terJsPreekt een woord van de Commissie tot nazien Bretark Le?.. y.erantwoording, aan ^Kder bibliothecaresse en den a verrecht. arbeid' in deze 8 telrrteSi?e. Tededeelingen van ln- met *°0t Voorzitter de verga- en vn?r ï00r(i van dank tot de foor hun tegenwoordigheid. nederlandsche reisvereeniging Lezing over Rusland. Er is, gedurende de laatste tien jaren, over weinig landen zooveel geschreven als over Rusland en wellicht was dat de oor zaak dat de belangstelling gisteravond zoo groot was voor de lezing van den heer Bockhove, uit Ooestgeest, die, op initiatief van de afdeeling Leiden der N.R.V. ge houden werd in café „In den Vergulden Turk". De voorzitter, de heer Hardeweg, heeft den spreker ingeleid en mededeeling gedaan van het verdere programma, dat omvat: Jaarvergadering op 12 Febr., een lezing van den heer Henveyer over een motortoer van Java naar Holland op 21 Febr. en een lezing van den heer Sabel over Zweden op 19 Maart. De heer Bockhove heeft daarna uit voerig gesproken over het toerisme in Rusland, waarbij de buitenlander volkomen aangewezen is op het Staatsreisbureau, dat uitnemend georganiseerd is. Op een met lantaarnplaatjes geillustreerde reis van Leningrad naar Moskou, Kasan, Tiflis, en via Batum, Odessa en Kien weer terug naar Leningrad gaf hij een beeld van woningbouw en sport, van de industrie en de kunst, om vervolgens de schoonheid van de Wolga en den Kaukasus te laten zien. Hij vertelde van het toerisme onder de Russen zelf, van het grillige en woeste ge bergte, dat nog duizend meter hooger is dan de Mont Blanc, van de vele badplaat sen (waar eens de fine fleur van Rusland samenstroomde), enz. Een interessrfhte film van de stad Lenin grad besloot deze lezing, waarvoor de heer Bockhove een aandachtig gehoor had. HERV. JONGEREN ORGANISATIE. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. de Lezing van ds. J. de Wit. Voor de Herv. Jongeren Org. sprak dezer dagen in een kleinen kring ds. de Wit, Ned. Herv. Predikant alhier over ..Is een kerkorde noodig en zoo ja waarom?" Spr. begon zijn lezing met onderscheid te ma ken tusschen de uiterlijke en principieele dingen in de Kerk. Daarna gaf hij een heldere uiteenzetting van den historischen gang van zaken aan de hand van de Sy node van Embden. Wezel etc. Een strij dende kerk heeft een kerkorde noodig, want de kerk moet geleid worden. Door Paulus worden in enkele zijner brieven aan wijzigingen daartoe gegeven. Zonder uitvoerig op de richtingskwestie in te gaan wijst ds. de Wit op de noodzakelijkheid van orde en regelmaat. De naam „Kerk" „Curios" wil zeggen, dat de kerk bij den Heer behoort. Daarom moet Christus in de kerk het eerste en het laatste woord hebben. De kerkorde, waar over nog enkele dingen gezegd worden, valt te beschouwen, als het steigerwerk van een gebouw. Pas als de kerk voltooid is kan de stellage vervallen. De kerkorde is in staat de belijdenis te beschermen, maar de belijdenis voldoet momenteel niet meer aan de gestelde eischen. dit wordt thans zoowel door de vereenigingen „Kerkop- i bouw" als „Kerkherstel" ingezien. Na enkele woorden aan deze vereenigin- j gen te hebben gewijd, bespreekt ds. de Wit de noodzakelijkheid van „leertucht"; er 1 bestaat wel tucht over het „leven" maar niet over de „leer". Tenslotte wijst inlei der er op, dat de kerk en belijdende kerk moet zijn, en dit kan eerst als de belijde nis bijgewerkt zal worden. Zij heeft nooit in het volle leven gestaan heeft en ge zwegen over klassestrijd, huwelijk en sociale vragen. Wat niet juist is in de be lijdenis, moet worden herzien, opdat zij ge zien kan worden in het licht van onze hedendaagsche vragen opdat de kerk ook de Zending en 't jeudwerk kan aanvatten. Aan dit alles kan de H J.O. zijn beste krachten wijden. Als enkele vragen zijn gesteld, sluit de voorzitter deze belangrijke, helaas slecht bezochte vergadering, onder dankzegging aan ds. de Wit. PANTOMINECLUB „V.O.D.O.". Een geslaagde avond. In de Burchtzaal heeft gisteravond de Pantomineclub „V.O.D.O." een bij uitstek geslaagde uitvoering geven. Toen de voor zitter, de heer de Ruiter de bijeenkomst opende, was de zaal nagenoeg geheel be zet; in 't bijzonder heette spr. welkom mej. D. Voltman, de directrice der kweekschool voor Bewaarsclioolhouderessen, van welke school een aantal leerlingen aan de uit voering medewerkte. Het afwisselend programma werd onder broken door de gelegenheid tot het bezoe ken der attracties De Pantomine club voerde onder de bezielende regie van mej. Wessels verschillende pantominen op. Te merkwaardiger waren de prestaties der leden, daar niet dan met veel geduld en toewijding de verschillende rollen ingestu deerd konden worden en een aansluitend geheel kon worden verkregen. Terecht hul digde de heer de Ruiter aan het slot van den avond dan ook mej. Wessels onder aanbieding van bloemen en een geschenk gemaakt door een slechthoorende. Mevr. KranenburgSiemens, de presidente van de Vereeniging tot Bevordering van de Belangen der Slëchthoorenden, waarvan de Pantomineclub een onderdeel is, bracht eveneens hulde aan mej. Wessels en bood haar ook bloemen aan. Door verschillende leerlingen der Kweekschool voor Bewaar - schoolhouderessen werden dansen uitge voerd en ook dit onderdeel van het pro gramma viel buitengewoon in den smaak. Al met al was het een welgeslaagde avond waarop de Pantomineclub met groote voldoening mag terugzien. Jaarrede van den heer Jan de Quack. Aan de 251ste jaarvergadering ging vooraf 'n kunstbeschouwing van de straks te verkoopen plaatwerken, jaargang 1933. De voorzitter, de heer C. Kil jan, opende met een opwekkend woord deze eerste ver gadering des jaars en riep allereerst een welkom toe aan den eere-voorzitter, den heer Jan de Quack van 's-Gravenhage die de kracht nog heeft op zijn hoogen leeftijd een spreekbeurt te vervullen en dan nog v/el bestaande uit drie afdeelingen of on derwerpen. Nadat de notulen waren goedgekeurd, was het woord aan den feestredenaar in de jaarvergaderingen, den eere-voorzitter voornoemd, die tot onderwerp had geko zen: a. Het Nibelungenlied (Een Burleske); b. Een wandeling door Oud-Amsterdam; c. Varia. Zeer zeker zijn dit eigenlijk geen onder werpen op bouwkundig gebied, doch voor een jaarvergadering hindert dat niet Jan de Quack is nu eenmaal bijzonder vaardig met de teekenstift, doch ook zijn pen is welversneden. Een burleske, dat is een vroolijk zien op een ernstig onderwerp. Dat vroolijke zien op de Nibelungensage en dan in dicht vorm wist spreker wederom op onge ëvenaarde wijze te leveren Toch releveerde de heer De Quack nog even, dat er in de Middeleeuwen, uit dat z.g.n. Barbaarsche Europa, ook in Nibe lungenlied wel iets schoons is voortge komen. In het tweede onderwerp was spreker wel zeer in zyn element, want wat de heer De Quack uit zijn Amsterdamschen tijd heeft bewaard, is wel zijn kijk, niet alleen op het stadsschoon uit die dagen, doch ook zijn persoonsbeschrijving van den ouden Gids „Isak v. d. Dam" was buitengewoon geestig. Zeldzaam was zijn wedergave van het joodsch dialect, zooals men dat alleen in Amsterdam te hooren krijgt. Zoo wer den de aanwezigen met Isac als gids nog eens door Amsterdam gevoerd, het Am sterdam uit de dagen van Bamberg, Mut ters, Charlier, Marie Verstraate, Esther de Boer—Van Rijk, Cretienni en anderen, waarbij spreker er ook nog op wees, hoe dat mooie Amsterdamsche stadsschoon uit die dagen wordt genivelleerd, omdat men in den modernen tijd ruimte noodig heeft. Tenslotte gaf spreker nog eenige Varia ten beste. o.a. het lied door hem gemaakt en geolaatst in „Het Vaderland" van 14 Augustus 1932 „Van Zuiderzee en visr schers" om te eindigen met een aller- geestigte beschrijving van een escapade, die er met de Amsterdamsche standbeel den wordt gemaakt bij nacht. 't Was in één woord kostelijk en een luid applaus bewees wel, dat de heer De Quack wederom een succes had te boeken, aldus deelt ons de secretaris, de heer F. A. Wempe mede. Nadat de drie Candida ten als lid waren aangenomen, bracht de secretaris zijn jaarverslag uit, dat in goede aarde scheen te vallen. Ook de penningmeester, de heer A. J. Turion, gaf verslag van zijn gehouden gel delijk beheer, terwijl de secretaris door af wezigheid van de kasnazieners, zijn be vinding over de geldmiddelen mededeelde, en hulde bracht aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Deze werd als zoodanig gedéchargeerd. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd de secretaris herkozen, terwijl in de plaats van den heer J. A. Verhoog, die moest aftreden, werd gekozen de heer F. J. Libot. De voorzitter, de heer C. Kil jan, werd bij acclamatie als zoodanig herbenoemd. De tijdschriften, jaargang 1933 vonden gretig koopers, terwijl tenslotte in prin cipe werd besloten aan de viering van het 40-jarig bestaan 1936 een feestelijk karak ter te geven en nu reeds daartoe plannen voor te bereiden Nadat de secretaris nog gewezen had op het gemeentelijk Filmarchief, werd deze welgeslaagde jaarvergadering door den voorzitter gesloten. een luchtreis naar ned. o. indie. LEIDSCIIE MECCANOCLUB. De Leidsche Meccanoclub heeft een pro- pagandamiddag georganiseerd in Café Royal, welke goedgeslaagd mag heeten. Nadat de leider het een en ander over het doel der Club had verteld, werd overgegaan tot het bespreken van enkele modellen. Daar het projectieapparaat niet goed functioneerde, heeft het bestuur besloten wederom een propagandamiddag te orga- niseeren en wel op Woensdagmiddag 31 Jan. o DE ARBEIDSBEURS. Op den 25sten Januari 1934 waren 3648 (v. j. 3923) werkzoekenden ingeschreven. Ter gelegenheid van de Winteruit- voering van het Leidsche Politie-Muziek- gezelschap zullen op het tooneel 3 micro foons worden opgesteld en achter in de Gehoorzaal eenige luidsprekers worden geplaatst, dit. om het gesprokene op het tooneel ook achter in de zaal duidelijk verstaanbaar te maken. Deze installatie zal door de Firma de Vries en Stevens alhier worden aangebracht. Lezing van jhr. dr. J. C. Mollerus. Op uitnoodiging van het departement Leiden der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel neeft gisteravond in de bovenzaal der sociëteit „Amicitia" jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel te Haarlem zijn reeds meer malen in de omgeving onzer gemeente gehouden lezing over „Een luchtreis naar Ned. Oost-Indle" uitgesproken. De voorzitter, de heer N. C. F. van Ginkel sprak een kort welkomstwoord tot de vrij talrijke aanwezigen en gaf vervol gens het woord aan den spreker, die mededeelde dat het heden zijn 54ste lezing in een reeks van 100 is, welke hij over dit onderwerp in binnen- en buiten land houdt. Spr. heeft n 1. tegenover de K.L.M. de verplichting op zich genomen 100 spreekbeurten over den vliegtocht Nederland-Indie te vervullen, wanneer de directie hem in staat stelde dien tocht heen en terug mede te maken. Zoo heeft spr. de heenreis gemaakt met de Rijstvogel onder bevel van Smirnoff en den terugtocht onder Soer met als marco nist Beukering, tezamen dus driekwart van de bemanning van de Pelikaan op zijn beroemde Kerstvlucht. In de 152 uren, gedurende welke spr. in hooger sferen vertoefde, werd 28.500 K M. afgelegd en circa 40.000 liter benzine ver bruikt. Er werd in doorsnede 8 a 10 uur per dag gevlogen met een gemiddelde uur snelheid van 190 a 200 K M. en een benzine verbruik van 200 liter per uur. De hoogte waarop gevlogen werd varieer, de van 4.200 Meter boven het Himalaya- gebergte tot 100 Meter boven de pyra- maden bij Gizeh en was afhankelijk van de windrichting. Vanzelfsprekend had dit ook geweldige temperatuurs verschillen tengevolge: het gebeurde, dat het kwik in den thermometer vijf graden onder nul aanwees, maar ook 135 graden daarboven Spr. deelde vervolgens verscheidene bij zonderheden mede over het vliegtuigtype (Fokker XVHI), toegerust met drie Wasp- motoren van 450 P.K. elk. Deze toestellen kosten f. 150.000 per stuk. De bemanning bestaat van het begin- tot eindpunt uit vier personen; de gezagvoerder, die de verantwoordelijke man aan boord is en bij elke landing of oostijging in de cockpit aanwezig moet zijn en tevens de beheer der is van de groote bruine tasch met 18 geldsoorten erin; voorts de tweede piloot, die hem in den stuurstoel aflost; de marconist, die gedurende de geheele vlucht contact zoekt met de wereld bene den hem en den gezagvoerder onschatbaar groote diensten bewijst door zijn weer berichten, gesteldheid van het landings terrein ed. en ten slotte de werktuigkun dige, die tijdens de vlucht met veel talent het ambt van kellner vervult. Op onderhoudende en vaak geestige wijze vertelde spr. vervolgens het een en ander over de inrichting van deze „kisten" en over zijn ervaringen gedurende den luchtreis van het Nederland van het Noor delijk naar dat van het Zuidelijk halfrond waarbij hij volop gelegenheid vond den roem te zingen van onze voortreffelijke K.L.M.-organisatie en haar kranige piloten. Het streelde de nationale trots te mogen j hooren dat „Deutsche Lufthansa" en „Imperial Airways" met bewondering ver vuld zijn voor onzen luchtvaartdienst en sprekers onopgemaakte weergave van de ontmoeting van de Rijstvogel en de Pelikaan, die elkaar hoog boven „de Kn fa bels" van Achter-Indië in tegenovergestel de richting voorbijflitsten, bracht ook in de harten zijner toehoorders het snaartje in beweging, dat wij Hollanders het liefst in rusttoestand houden. Spr. deelde verschillende wetenswaar dige bijzonderheden mede over de steden en landstreken, welke hij bezocht om daarover nader uit te weiden aan de hand van interessante films, welke hij na de 1 pauze vertoonde. Een hartelijk applaus dankte den heer Mollerus voor zijn vlotte causerie, hetgeen de voorzitter in zijn slotwoord nog onder streepte. De Wethouder van Fabricage de heer J. Splinter Gzn., is verhinderd morgen spreekuur te houden. Met ingang van 28 Januari wordt de onder-machinist der Nederlanasche Spoor- i wegen H. de Boer overgeplaatst van Leiden naar Utrecht. Wij verwijzen naar een advertentie in ons Blad van heden, waarin een bijzondere biljartwedstrijd wordt aangekondigd. Hier bij zal gebruik worden gemaakt van een speciaal instrument, dat voorloopig alleen in Royal mag worden gebezigd. Gedemon streerd wordt door den bekenden profes- seur Koehof. De Vereeniging tot bevordering der belangen van TB C.-patienten in Neder land heeft een gift, groot f. 12.60 ont vangen, zijnde het batig saldo van den Ontspanningsavond voor Werkloozen, aan geboden door het Eerst Leidsche Klucht en Revuegezelschap, alhier. Zondag a.s. is het de laatste dag. dat in de Lakenhal de tentoonstelling van werken van Permeke. georganiseerd door de Leidsche Kunstvereeniging, is geopend. Het bezoek was reeds groot. BINNENLAND. De behandeling der Leidsche begroo ting. (3e en le Blad). Minister Deckers over zijn reis met de „Hertog Hendrik". (Binnenland, 3e Blad). De salarisverlaging voor het spoorweg personeel gaat in op 1 Mei. (Binnenland, 3e Blad). Emigratie naar Suriname of Nieuw Gui nea door dr. Rutgers afgeraden. (Binnen land, 3e Blad). BUITENLAND. Italië steunt Engeland in zijn bemid delingspoging tusschen Parijs en Ber lijn. (Buiten!., le Blad). Verscherping van den kerkstrijd in Duitschland. (Buitenl., le Blad. Interview met den Duitschen minister Goebbels. (Buitenl., le Blad). Nieuwe verordeningen voor het Duit- sche arbeidsfront. (Buitenl., le Blad). Ernstige scheepsramp bij China. 175 personen omgekomen. (Buitenl. Gemengd 4e Blad). DE ALGEMEENE TOESTAND. De ontwapening. De Quai d'Orsay neemt een afwachten de houding aan ten aanzien van de berich ten uit Londen, volgens welke de Engelsche regeering in de ontwapeningsbesprekingen tusschen Duitschland en Frankrijk zou willen tusschen beide komen door het voorleggen van een eigen voorstel. Er wordt op gewezen, dat een offlcleele mede deeling uit Londen nog niet is binnen gekomen, maar men heeft den indruk gela-egen, dat de Fransche regeering het voortzetten der onderhandelingen op de basis van het Engelsche plan onmogelijk acht. Men legt er den nadruk op. dat de drie hoofdpunten het laten vallen van den proeftijd, een leger van 250 000 man voor Duitschland en de eischen ten aanzien van Fransche ontwapening het maximum aan concessies, waartoe Frankrijk bereid is, overtreffen. Italië steunt Engeland. In een hoofdartikel wijst de Popoio d'Italia op de tegenstellingen tusschen Frankrijk en Duitschland inzake het ont wapeningsprobleem en andere kwesties. Het is noodig, zoo zegt het blad, te wijzen op de gevaren die aan den horizon verschijnen, voor het geval, dat beide par tijen hun standpunt niet wijzigen. Nu de directe onderhandelingen tus schen belde landen zonder resultaat ver- loopen zijn, wordt erover gesproken om over deze kwesties in Genève te beslissen, zonder Duitschland. Deze methode is ech ter ondoelmatig en zeer gevaarlijk. Ze zou slechts een herhaling beteeke- nen van Versailles, met nieuwe ernstige gevolgen voor Europa. Rome heeft reeds duidelijk te verstaan gegeven, dat het aan deze ouderwetsche me'.hode niet meer meedoet. Een ander gevaar is nog gelegen in het feit, dat een nieuwe bewapeningswedloop er het gevolg van zou kunnen zijn. In deze uiterst moeilijke situatie zijn het Engeland en Italië, die handelend moeten optreden, want zij zijn niet direct bi.1 de tegenstellingen in Centraal-Europa geïnteresseerd. Europa's lot hangt van de groote mogendheden af. Hun eendracht of tweedracht beslist over het lot van allen en de kleine landen moeten in hun eigen belang wenschen, dat de groote mogend heden den door Rome aangeduiden weg zullen opgaan. ROEMENIE. Koning Boris op bezoek. Het Bulgaarsche koninklijk paar is gis termiddag te Boekarest aangekomen. Ter begroeting waren koning Karei van Roe menië en de koningin-moeder op het sta tion aanwezig. De begroeting tusschen de twee monarchen was buitengewoon harte lijk. De Bulgaarsche gasten zouden slechts enkele uren te Boekarest vertoeven en dan naar Sinaia, de Roemeensche koninklijke residentie, doorreizen. Titulescu. de Roemeensche minister van buitenlandsche zaken, heet een oorkwaal te hebben en te bed te liggen. Het is niet bekend of hij nog aan de onderhandelingen te Sinaia deel zal nemen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1