LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 25 Januari 1934 SPORT. KWATTA's SOLDAATJES RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. VOETBAL. HET BONDSELFTAL STELT TELEUR. EEN 5—1 NEDERLAAG TEGEN BOEDAPEST. Wanneer de wedstrijd van gisteren te Rotterdam tusschen het Bondselftal en Boedapest, zou moeten dienen om een maatstaf aan te leggen voor het spel, dat Nederland kan ontwikkelen, dan zou het er niet gunstig voor ons internationaal voetbal uitzien. Want wat het Neder- landsch elftal heeft laten zien, vertoonde alleen maar de gebreken van het oppor- unlstlsch Hollandsche voetbal, doch het miste volslagen de kwaliteiten, verrassing en productiviteit. In technisch opzicht schoten dc Hollanders op dit uiterst moei lijk bespeelbare veld, waarvan de boven laag glad was en vlak er onder de grond keihard, veel te kort. Zelfs een speler als Van Heel bracht er weinig van terecht. De Hongaren, die erg kalm begonnen ga ven toen den indruk een matige ploeg te vormen, doch het was slechts om te wen nen aan de omstandigheden. Want toen zc zich hadden aangepast, was hun voet bal een klasse te sterk voor het Neder- landsche, ook al madkten zU meer fou ten dan we ooit van een goede profploeg zagen. Maar dat kwam geheel voor reke ning van de onberekenbare loop, welke de bal dikwijls nam. Het zou niet juist zijn om de Hollanders te beoordeelen naar dezen wedstrijd. Vrauwdeunt, de kleins rechtshalf deed verdienstelijke dingen en Weber stond weer stoer en goed te ver dedigen. Maar behalve in het eerste kwar tier. toen De Jong op dreef was, presteer de de Hollandsche voorhoede uiterst wei nig, te minder omdat nagenoeg geen bal behoorlijk werd aangegeven. Niemand slaagde er in het leder laag te houden. Doelman Halle, die ln perfecten styl be gon, maakte een paar blunders met uit- loopen. Zijn kijk op voorzetten was niet best. De Oronlnger Pienter heeft bij tij den goed verdedigd, zijn herstellen op het veld was echter te langzaam. Bak- huys liet niets bijzonders zien, integen deel hij was, ook rekening houdend met het slechte steunen der middenspelers, zwak. In de Hongaarsche ploeg viel het kranige werk der middenspelers op, die steeds weer hun voorhoede steunden; maar die voorhoede, waarin de linksbui ten en de linksbinnen, een goalgetter van prima soort, uitblonken, vormde ook op zich zelf een goede linie. De Belgische scheidsrechter Swillen,, leidde streng en goed. Hel bondselftal bestond uit: Doel: Halle; achter: Weber en Pienter; midden: Vrauwdeunt, Van Heel en Brett- ner; voor: De Jong, Bonsema, Bakhuys, Drok en Wijngaarden. Reeds fn de tweede minuut plaatste een Hongaar voor eigen doel, toen hij in het nauw werd gebracht, en Van Wijn gaarden scoorde gemakkelijk. 1—0. De Hongaren waren nu Iets sterker en wel dra was het 1—1. De Hollandsche voor hoede. die goed begonnen was, presteer de thans weinig meer. Toen Halle bij een hoogen voorzet aarzelde met ultloopen, werd de stand op 12 gebracht. In de tweede helft waren de Hongaren dadelijk in den aanval en geleidelijk voerden zij den stand op tot 1—5. Even voor het ein de schoot Van Heel uit een strafschop over de lat. o AUTOMOBILISME. DE RALLYE VAN MONTE CARLO. Nedcrlandscbe deelnemers gearriveerd. Volgens telefonisch bij de Nederlandsche Fordautomoblelenfabrieken Ingekomen be richten moeten alle Nederlandsche Ford deelnemers. waar van gisteren de positie werd opgegeven, te Monte Carlo aangeko men zijn. Dit beteekent dus. dat van de tien Nederlandsche Fords, die hebben medegedaan er 9 te Monte Carlo zijn ge arriveerd. Van de uit de verste punten ge starte ploegen moeten speciaal genoemd worden die van van der Meulen-Menzo- Wlld, gestart te Athene, de ploeg dr. Öpren- ger van Eyk-Wleleman-Lamberts Hurrel- brinck eveneens gestart te Athene, de ploeg var. Beeck-Calkoen-Weber-Dlkker, gestart uit Umea en die van Glerum-van Ammers- Volmer-Hoogsteder. gestart te Tallinn, wel ke allen voor zoover de officieele uitslagen bekénd worden gemaakt, kan worden na gegaan op tijd aan alle controles arri veerden De ploeg Nyenbrandring de Boer- Went-Liezónbos-Krabbenbos heeft behou dens het feit dat niet te Stavanger door neeuw en ijs maar te Oslo gestart werd, geen oponthoud gehad onderweg en verder is men overal od tUd aangekomen. De drie Fords van Mr. de Vlugt. dr. Verbeek en Mr. Coert. Maandagavond te Amsterdam gestart kwamen ook te Monte Carlo aan Overigens is het interessant hierbij te vermelden dat de wazen van Mr. Coett een open twoseater is van het Jaar 1930. vermoedelijk de oudste wagen van de Rallye. Dc Citroenploeg van der Laan, die Maan dagavond j.l. is vertrokken, kwam gister morgen 9.30 uur te Monte Carlo aan. RECLAME. 4954 MOTORSPORT. lkidsche harley-davidson-clüb. Voor leden en genoodigden der Leidsche Harley Davtdson-Club heeft de heer Brandt, van het Technisch Bureau £lec- tra" gisteravond in de bovenzaal van café Royal" aan de Doezastraat een causerie gehouden over de electrische installatie en de ontsteking van den motor. Aan de hand van eenlge door den Boschdlenst beschikbaar gestelde voorbeelden, hulp stukken enz. vertelde de heer Brandt over de twee- en vlertact-systemen. de werking van krukas, zuiger en kleppen, om met een beschouwing over den magneet te eindigen. Hij deed dat alles op populaire en zeer bevattelijke wijze en vond daar door een buitengewoon aandachtig gehoor. Namens de Leidsche H D.-club zegde de voorzitter, de heer Van der Meer. hem dank voor zijn belangwekkende causerie, die op een nader vast te stellen datum zal worden voortgezet. Geen reden tot ongerustheid blijven hun waarde altijd houden WATERPOLO. WINTERCOMPETITIE HAACSCHE ZWEMBOND. H. Z. en P. C.—L. Z. C. 14—2. In de overdekte Bad- en Zweminrich ting ,X>e Regentes" te Den Haag, had gis teravond voor de eerste afdeeling van de wintercompetitie van den Haagschen Zwembond de ontmoeting plaats tusschen de eerste zeventallen van H. Z. en P. C. en L. Z. C. Dc Hagenaars, die twee invallers telden voor Ingenluyff en Sirks. brachten het vol gende zevental in het water: Rljpstra, doel; v. Aalst, Witte en Van Kleef, achter; Rekkers, Schrieder en Jonker, voor. De Leidenaars waren nog meer gehan dicapt en misten een viertal spelers, waar onder hun doelverdediger. De volgende ploeg ging te water: v. d. Reyden, doel; Van Leeuwen. Van Ingen Schenau en Van Helvert, achter; De Reede, De la Court en Walenkamp, voor. De Leidenaars liepen hard van stapel en ondernamen een goeden aanval, welke echter door Rljpstra werd onderbroken. Aan de andere zijde schoot v. Kleef van dichtbij net over. Hoewel de Hagenaars sterker waren en zeer goed combineerden, opende L.Z.C. door De Reede. met een ver schot, de score. 01. Hierna volgde een hoekworp voor de Leidenaars, welke geen succes opleverde, maar waarbij de bal naar Schrieder werd geplaatst, die op keu rige wijze voor den gelijkmaker zorgde, 11. LZ.C. liet zich echter niet onbetuigd, want van den uitworp af kwam de bal bij Van Reede, die met een boogschot over Rljpstra heen. den Leidenaars andermaal de leiding bezorgde, 12. Ook nu duurde de voorsprong niet lang. want Schrieder maakte er bij den volgenden aanval 22 van. Een corner werd den gasten noodlot tig. want de bal werd handig naar Schrie der gespeeld, die er op keurige wijze 23 van maakte. Hierna was het, wat de eerste helft betreft, met L.Z C. geheel gedaan en de verhouding van het spel werd zeer Juist weergegeven door den ruststand, welke met 6—2 voor de Hagenaars aanbrak. Schrieder bracht met een prachtomhaal en een scherp schot van dichtbij den stand op 52, terwijl kort voor rust Jonker na een doelworsteling er 62 van maakte. De tweede helft was direct voor de Ha genaars en in minder dan geen tijd had den Rekkers en Van Aalst er 82 van gemaakt. Nauwelijks was weer begonnen of Rekkers zorgde voor het negende doel punt. 92 H. Z. en P. C. was geregeld in den aanval en door Jonker en Rekkers werd het 112. Nadat bij een aanval der Leidenaars Van Reede tot tweemaal toe tegen de lat had geschoten, maakte Schrieder het dozijn vol, 122. Van Kleef verraste met een zacht boogballetje v. d. Reyden, 13—2, terwijl even voor het einde Rekkers er 142 van maakte. Het was een spel van kat en muis en de Haagsche aanval liet op schitterende wijze zien, hoe snel en doortastend samenspel tot een hooge score kan leiden. „Vad." o— BILJARTEN. ado veurleidschen'dam) Het eerste viertal van Ado (Vcur-Leid- schendam) speelde te Schevenmgen tegen Scheveningen II. Ado won 3 van de 4 par tijen met 225206 caramboles. -o— om het wereldkampioenschap Swecring slaat Dommering. Olsteren is te Genève het Journooi aan gevangen om het wereldkampioenschap (één-stoot cadre 45 c.M.) In de le ronde werd Dommering door onzen tweeden ver tegenwoordiger Swcering geslagen De uit slagen waren: pnt. brt. ser. gem. Sweering (Ned.) 300 49 27 6.12 Dommering (Ned.) 287 49 38 5.86 Joachim (D.) 300 45 60 6.66 Lütgehetmann (D.) 242 45 32 5.38 Albert (Fr.) 300 27 97 11.11 Cöte (Fr.) 154 27 19 5.17 Gabriels (B.) 300 44 33 6.81 Zarnan (B.) 161 44 23 3.65 Sweering 300 20 76 15. Cöte 216 20 41 10.80 Dommering 300 44 34 6.82 Roth 214 44 48 4.86 SCHAKEN. COMPETITIE SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Gisteravond werd al weer een wedstrijd gespeeld voor de competitie, in het club lokaal der Studenten lUnitas). De uitslag was: S.c.a.e.c. (Dnltas)L, Arb. Schaakcl.: L. Ph. SchrelnemackersJ. C. v Goor 01 C. J. Nadort—C. L. Wassenburg 1—0 E. Uittner—A. Blonk 1—0 F. SimonsJ Koet 10 C. P. WelterI. Zitman 01 J. Binnendijk—J. F. Luyten 0—1 J. v Waalwijk v. DoornJ. Llps01 E. G Bisschop—J. Brugman 10 Mej. H den Brinker—J. Wolfslag 0—1 S. de GraafJ. Smit 0V Totaal 4—6 De Leidsche Arbeidersschaakclub won dus met 6 p. tegen 4 p. De stand in deze groep is thans de volgende: aantal pnt. tot. gesp. gew. gel. verl. voor-tegen pnt. Hazerswoude 3 3 228 6 Leiderdorp 2 2 14Vi5"t 4 Philidor 3 2 1 18—12 4 Bodegraven 1 4 2 2 2218 4 L. Arb. Sch.cl. 4 2 2 17—23 4 S.c.a.e.c. 3 3 9—21 0 Bodegraven II 3 w 3 Tl:22'/: B HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Hof deed uitspraak in de zaak tegen den 54 jarigen H. J. S. uit Leiden, die op 10 dezer in hooger beroep terecht heeft gestaan van een vonnis van den Haag schen Politierechter, waarbij S. was ver oordeeld tot 2 maanden gev. straf. Ver dachte had ten nadeele van een schoen fabrikant te Maarssen, een bedrag van 5 a f.700 verduisterd. De adv.-generaal had bevestiging gevraagd van het vonnis varr den politierechter. Dien overeenkom stig werd verd. veroordeeld, n.l. tot 2 maanden. Het Hof deed verder uitspraak in de zaak tegen den boekbinder N. v. L. uit Lelden, die op 10 dezer in hooger beroep terecht stond van een vonnis van den politierechter in den Haag. waarbij verd. was veroordeeld tot f. 25 subs. 25 dagen hechtenis wegens mishandeling van een zekeren Zw. in een dansgelegenheid te Leiden. De adv.-generaal had bevestiging gevraagd van het vonnis van den Politie rechter. Het Hof veroordeelde verd. tot f. 25 sub. 25 dagen hechtenis en tot betaling van de civiele verordening a f. 17.50. o- KANTONGERECHT ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen ge wezen. Wegens overtreding van de alge- meene politieverordening der gemeente Alphen aan den Rijn Th. H. V. f. 1.50 subs. 1 d.; D. v. d. V. f.4 subs. 1 dag; D. de R. te Schiebroek id.: K S. id.: J. J. l'A. f.2.50 subs. 1 dag; F. M. f. 1 subs. 1 dag; over treding der Motor- en Rijwielwet H. P. te Pijnacker f.25 subs. 5 dagen; J. J. l'A. f.3 subs. 1 dag; f.4 subs. 1 dag; f. 1.50 subs. 2 dagen; G. de G. domicilie Ouder-Amstel f. 5 subs. 1 dag; J. V. te Haarlemmermeer f.6 subs. 2 dagen; P. B. te Reeuwyk f.2.50 subs 1 dag; H. C B. f.4 subs. 1 dag; J. V. te Zoetermeer id.; D. H. v. d. V. te Mijdrecht id. en f.3 subs. 1 dag; C. L, de W. te Zegvaart 1.3 subs. 1 dag; H. A. O. id.; D. V. S. id.: J. v. E. f.2.50 subs. 1 dag; overtreding Drinkwatervoorziening der gemeente Ter-Aar A. E. te Ter-Aar f. 4 subs. 1 dag; Leerplichtwetovertreding C. v. d. B. te Ter-Aar f.2 subs. 1 dag; A. J. de V. te Woubrugge f.4 subs. 1 dag; W. P. Z. id. f.3 subs. 1 dag; C. E. B. f.2 subs. 1 dag; P. de K. Ter-Aar f. 1 subs. 1 dag; overtreding van de verordening op de Stoomvaart in Z.H. W. J. van S. te Ryn- zaterwoude 2 x f. 4 sub. 2x1 dag; G. A. P. f. 5 subs. 1 dag; Visscherijwetoverti-e- dlng A. v. Z. te Alkemade f. 6 subs. 2 d.; G. k. te Gouda f. 3.50 subs. 1 dag; Th. R. te Voorburg f. 3.50 subs. 1 dag; L. F. te Den Haag f.4 subs. 1 dag: H. T. te Den Haag id.; L. V. V. te Hazerswoude 2 x f.3 subs. 2x1 dag: B. J. Y. te Den Haag f. 4 subs. 1 dag; H. F. W. G. de B. te Den Haag f.4 subs. 1 dag; IJkwetovertreding (met verbeurdverklaring van alle inbeslag- genomen maten en gewichten) C. v. B. 7 maal f. 1.50 subs. 7 maal 1 dag; L. N. B. E. f.1 subs 1 dag; W. K. 8 maal f.0.50 subs. 8 maal 1 dag; A. R 2 maal f.0.50 subs. 2 maal 1 dag: F. B. te Benthuizen f.1 subs. 1 dag; P. N. te Woubrugge 2 m. f.0.50 subs. 2 x 1 d.: G. G. te Rynzater- woude f. 2 subs. 1 dag; A. v. d. K. te Ryn- zaterwoude f.4 subs, l dag; H. v. d. B. te Zwammerdam 4 x f.0.50 subs. 4x1 dag; spoorwegovertreding A. v. W. f. 8 subs. 2 dagen; overtreding der algemeene Politie verordening der gemeente Boskoop D. v. T. te Boskoop f. 2 subs, ldag; overtreding van art. 453 wetboek van Strafrecht H. M. zonde: bekende woon- of verbiyfplaats hier te lande 5 dagen hechtenis; J. F. H. H. 4 dagen hechtenis; H. J. S. te Lelden f.5 subs. 1 dag; terzake wegens overtreding van de algemeene politieverordening der gemeente Koudekerk S F. zonder bekc-r.de woon- of verbiyfplaats hier te lande f. 3 subs. 1 dag. Waar geen woonplaats is ver meld. wonen veroordeelden te Alphen aan den Ryn. RECLAME- 1957 Bij apothekers en droqlsten verkrusjbaer. MONOPOLIE-HEFFING VERPAKTE .APPELEN. Van vier op twee cent per K.G. Naar wy vernemen ligt het in het voor nemen om de monopolie-heffing der Ne derlandsche Groenten- en Fiultcentrale van 4 cent per K.G bruto op appelen, ver pakt in kisten, met ingang van 15 Febr. as. tydelyk te verlagen tot 2 cent per K.G, bruto. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag Wat te doen met een Cyclamen, wanneer ze is uitgebloeid? Abonné. Antwoord Zet de plant in een koele, maar vorstvrye kamer en geef weinig wa ter. Zet haar in Mei buiten met de pot in de grond. Zoodra de knol weer nieuw blad gaat vormen, dient de plant van nieuwe aarde voorzien. Geef op droge dagen water en in Augustus af en toe vloeimest. Eind September moet de pot weer naar binnen. Vraag Wal te doen met een Begonia dis ze ls uitgebloeid? Abonné. Antwoord Ook deze plant koel hou den en weinig water geven. De potaarde mag niet geheel indrogen. Snydt de plant in Maart sterk in en geef haar versche aarde. Zet haar daarna goed in 't licht. Meestal vormt ze nieuw gewas. Vraag Hoe heet de plant, waarvan een blad hierby gaat? Ze is bevroren, hoe te handelen? Abonné. Antwoord Uw plant heet Aucuba. Van dit geslacht zijn meerdere variëteiten met tegen vorst bestand. De vraag is nu in hoe verre de plant is ingevroren. ZU zal op het onbeschadigde gedeelte opnieuw uitloopen Wacht dus tot u fn het voorjaar nieuw ge was kunt ontdekken en snydt de plant daarboven ln. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw." HAARLEMMERMEER. Brand. In de woning van den heer A. te Nieuw- vennep ontstond 's nachts brand ln den schoorsteen. Hier bleef het echter niet by. want het vuur breidde zich sterk uit, ver nielde een gedeelte van het plafond en deelde zich ook reeds aan de keuken mede. Gelukkig werden de bewoners wakker en mocht het hun met eigen middelen ge lukken den brand te blusschen, zoodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. A. R. Kiesvereeniging. In de te Hoofddorp gehouden jaarver gadering van de A. R. Kiesvereeniging trad als spreker op de heer P. Ouwerkerk, wet houder van deze gemeente, met het onder werp „de A. R. gemeentepolitiek." Op de leerzame, interessante rede volgde een aangename besDreking, waaraan door eenige belangstellenden werd deelgenomen en waarin de heer Ouwerkerk aanleiding vond om in zyn repliek nader te bespreken het gevoerde beleid, zoowel van den Raad als van de A. R. fractie. Op de brug aangereden. Op de brug over de Ringvaart naby de Cruquius werd gisteravond een wielrijder, de heer B. uit Haarlem, aangereden door een achterop komende auto, waarvan de chauffeur blijkbaar dacht, dat de weinig beschlkb-re ruimte om te kunnen passee- ren, wel geen beletsel zou zijn om er toch ongehinderd voorbij te komen. B. kwam tegen de leuning terecht en liep eenige kwetsuren op, terwUl het rijwiel werd vernield. KATWIJK. GEMEENTERAAD. De voorstellen van B. en W. inzake den vleeschkeuringsdienst thans aangenomen. Vragen over de steunverleening. Onder voorzitterschap van mr. Woldringh van der Hoop kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Na opening met gebed deed de voorzitter mededeeling der ingekomen stukken. Aan de orde kwam dan het voorstel van B. en W. tot wyziging der gemeentebegroo- tingen 1933 en 1934. De heer B. v. d. Bent vroeg zich naai- aanleiding van het voor stel tot verhooging van enkele posten af, of er wel daadwerkeiyk naar zuinigheid is ■gestreefd, want dan zouden de uitgaven voor deze onderdeelen binnen de raming gebleven zijn. In antwoord hierop deelde de voorzitter mede, dat er ernstig gestreefd wordt naar de grootst mogeiyke zuinigheid, de onderhavige gevallen waren een gevolg van onvoorziene toestanden en van een mutatie in het politiecorps en een poging dit corps met een agent te verminderen, hetgeen echter niet mogeiyk bleek, zoodat een tydehjke kracht moest worden be noemd. Ongeveer geiykluyende vragen van de heeren Guyt. v. d.'Zwan en van Tongeren werden door den burgemeester beantwoord. De heer Meerburg wees er op, dat de duinen een kostelijk bezit zijn voor een badplaats; Katwijk laat ze ten Noorden afgraven, ten Zuiden vernielt men de dui nen door het kampeerterrein. Kampeeren kan het wonen op dit terrein niet genoemd worden, het is gelegenheid bieden tot goedkoop wonen aan een groot aantal menschen. die feiteiyk in het dorp zelf thuis behooren, In verband hiermede is spr. tegen elke vergrooting of vervolma king van dit terrein en daarom wenschte hij beschouwd te worden als te hebben gestemd tegen het voorstel van B. en W. om f 450 uit te trekken tot verbetering van het plankier in dit terrein. Zonder hoofde- üjke stemming worden de belde voorstellen van B. en W. aangenomen. Vervolgens werd gestemd over het voor stel Grimbergen tot verlaging van de ver goeding voor het auto-vervoer voor het hoofd van den Vleeschkeuringsdienst van den Kring Katwyk van f. 500 tot f. 300, waarover in de vorige vergadering de stem men staakten. Met 12 tegen 5 stemmen werd thans dit voorstel aangenomen. Dan volgde puntsgewyze behandeling van de instructie voor den keuringsveearts, hoofd van den vleeschkeuringsdienst Kring Kat- wUk. Het voorstel van den heer B van der Bent om het betrokken hoofd te benoemen op zuii aanvangsalaris werd aangenomen met 10 tegen 7 stemmen Den heer B. van der Bent deelde de voorzitter dan mede. dat ln den vervolge de aangifte als altyd op het Raadhuis dienen te geschieden. Zonder hoofdeiyke stemming de instructie en de begrooting vastgesteld. Vervolgens werd met 8 stemmen voor en 9 van onwaarde benoemd tot Hoofd van den Keuringsdienst Kring Katwijk de heer C van der Graaf te NoordwUk. Den heeren Guyt. B. van der Bent en Kulk werd daarna gelegenheid geboden B. en W.- vragen te stellen betreffende de steunregeling. Eerstgenoemde vroeg waar om de vakorganisaties ondanks de door den voorzitter gedane toezegging in den vervolge de verschillende bonnen weder door de vakbonden te doen uitreiken uitgeschakeld zyn, de heer Van der Bent schilderde den huidigen toestand met het noodelooze heen en weer gedraaf af en uitte zyn misnoegen over de steeds vager wordende antwoorden van B. en W. op de door de raadsleden gestelde vragen. De heer Kulk vroeg zich af waarom in Noord- wyk en Scheveningen by een even hooge en een lagere loonnorm de uitkeeringen hooger kunnen zyn dan in Katwijk, waar dan vooral de grootste gezinnen zwaar ge troffen worden, hetgeen spr. met enkele voorbeelden aantoonde In zhu eerste antwoord deelde de voor zitter mede, dat de door B. en W. genomen maatregelen geen gevolg zyn van een te kort aan vertrouwen in het werk der bon den, maar een gevolg zijn van het feit dat B. en W, meenen. dat het uitvoeren van de taak van dit college niet op den weg der vakorganisaties kan liggen. Indien er in dezen geen bindende opdracht komt. zul len B en W deze onder hun verantwoor ding vallende bezigheden niet aan derden overlaten. Den heer Kulk zeide de voor zitter nadat eerstgenoemde nadere voor beelden had genoemd toe te zullen onder zoeken of het toegestaan wordt voor groote HEDEN. Aurora (Moriaansteeg)Prop.-avond a. N. o O. B. 8 uur nam. Amlcltla: Ned. MU. voor Nijverheid Handel. Lezing van jhr. dr. J. O. Mollcru» 8 uur nam. Leger des Hells: Heiligingssamenkom.i- 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Bazaar 8 u. nam Nutsgebouw: Verg. aandeelhouders „Mu sis Sacrum"; 9'/< uur nam. Nutsgebouw: Alg. Verg. My voor Toon. kunst, 8 uur nam. Nutszaal: Jaarverg. Ver. tot bev. ia Bouwkunst. Spr. Jan de Quack. 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferenUe Jeruêl 3 en 8 uur nam. Stadszaal: Uitvoering O.G.A.V. 7 3/4 uur nam, Katwyk aan Zee Gemeentezaal)i Nam. halfacht, ds. Pop van Monster. Rynsburg (Chr. Geref. Kerk): Spr, prof. v. d. Schuit van Apeldoorn, 7 uur nm vrijdag. Geh. Koffiehuis (Moriaansteeg): Leid, Drankweer Comité. 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Bazaar te 8 uur nam. Prediker; Maranatha-conferentle Jeruêl, 3 en 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur nam. „De man met de wassen beelden". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Trlanon-Theater Breestraat, 8 uur nam Prins Willem van Oranje. Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur De avond-, nacht- en Zondagsdienst ds; apotheken wordt van Maandag 22 tot cn met Zondag 28 Januari a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steen- straat 35, Telef. 136. en A. J. Donk, Doeza straat 31, Telef. 1313. gezinnen meer uit te keeren dan 70 pet. Als de voorzitter zegt de door den heer Guyt genoemde toezegging niet te hebber, gedaan persisteert deze bij zijn verklarine en herinnert aan de rede waarmede mr Woldringh van der Hoop zyn ambt aan vaardde en waarin hy zeide streng de wetten van het land te zullen toepassen. Waai- de verordening den door hem ge- wenschten gang van zaken voor schrijft, meent hy dat B. en W. in dezen van een eens genomen raadsbesluit afwijken. Naar aanleiding van het gesprokene wy'st de heer Van Tongeren er od, dat het vooral in deze moeilijke tyden zaak is. een drachtig samen te werken. Inderdaad zii. de steunnormen laag maar meer nog dat de betrokkenen wordt de middenstanf hiervan de dupe Toen in de mobilisaff Jaren de bonnendistributie van overheids wege geschiedde gingen er ook aeen stem men op om dit over de verschillende ver- ecnlglngen te laten loonen. De lieer M van der Bent: „Toen taaW f. 7000 a f. 9000 spoorloos zoek". De heer van der Zwan memoreert ir hoe vroeger deze verdeeling altijd vla organisaties geschiedde, controle was zeer goed mogelijk en geeft B. en VV. a overweging andermaal hiertoe ovev te Tusschen de heeren Guyt en van Tot- geren komt het dan tot een conflict, dat oohoudt als eerstgenoemde zijn ve-or schuldlglnven aanbiedt. Het voorstel van den heer Guyt om de verdeeling der bon nen weder over de organisaties te dof? geschieden wordt dan met 5 stemmen voor van de heeren M. en B. van der Bent Kulk. Zwan en Guvt. verworpen. Met 5 stemmen tegen van de heeren dr. Eikelen boom, Kulk Zwan Guyt en B. van d« Bent wordt het voorstel van den heer Van Tongeren om voor deze zitting veen presentiegeld uit te keeren aangenomen. Hierna wordt de vergadering gesloten KATWIJK AAN DEN RIJN. Nachtelyk avontuur. Een chauffeur uit Leiden deed bij de politie mededeeling van het feit, dat een passagier die hij naar Katwijk aan zee moest vervoeren geen lust had om vooi de passage te betalen. Dc politie toog op on derzoek uit en trof in het Overrijn aan D. uit Katwyk aan Zee, wonende Voor straat; D. was in staat van dronkenschap en de politie wilde hem daarom arrestee ren. Ook jiiertegen had D. zóó'n bezwaar dat er een kloppartytje ontstond en de agent een klap in het gezicht kreeg. Intu»- schen was een tweede agent aanwezig en werd D. overmand en opgesloten. Proe^' verbaal zal volgen wegens dronkenschap en wederspannigheid. Lagere pachtprijzen. Eindelyk gaat men inzien, dat de pwjs ten voor teelgronden veel te hoog wareu de lsiatste jaren en v.n. gedurende h« laatste tijdvak. Dit is gisteren by een gehouden verhu ring van gronden afdoende gebleken. vergelyking van een verhuring van 10 Jaar geleden der zelfde gronden van het Gast huis te Katwijk geeft een verlaging aan W 29 perceelen van 46 pet. In 1924 bracht*" deze perceelen op f.9985, thans f-53.,*; Neemt men ln aanmerking dat hierby M" 13 perceelen weiland waarvan het verscnj in huurprijs hoogstens 40 pet. bedraagt- dan volgt hieruit tevens dat het verscbu by de teelgronden ruim 50 pet. bedraagt Van een anderen eigenaar werden eenige perceelen verhuurd, die in to»Jj groot waren 2404 R.R. Deze brachten totau op f. 506 of gemiddeld 21 cent per R-R- de vorige verhuring was de huurprijs nie van 60 et. per R.R. Dat de teeltbeperking hierin een gwj! rol speelt, is buiten twyfel. De verwas® ting is, dat de huurprijs geleidelijk meer zal dalen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6