het poesenfeest: CORRESPONDENTIE. •Afnii.wgT De poesenma is jarig! Heusch! In 't poesenhuis is feest! Neen, nooit nog is er zoo'n plezier, Zoo'n vroolijkheid geweest! De poesjes uit de heele buurt, Die komen feel'citeeren! En niet alleen de dames, hoor! Er komen ook wel heeren! De dames drinken allen thee En smullen in een taartje! De heeren, stel je even voor, Die rooken een sigaartje! iNadruk verboden) De poesenma, die jarig is, Is o, zoo in haar nopjes! Je kunt het duid'lijk merken, hoor! Want telkens geeft ze kopjes! 't Is werk'lijk zoo'n gezellig feest: Er wordt geducht gesprongen! En soms ter eer van poesenma Een vroolijk lied gezongen! Doch 't allemooiste komt het laatst klinkt 't misschien wat mal Maar toch is 't waar: de poesenma Geeft tot besluit een bal. En alle poesjes, wit en zwart, Die zwieren nu in 't rond, Of zetten met veel deftigheid Hun pootjes op den grond! Dan, eind'lljk is de pret gedaan! 't Is bijna middernacht! De gasten worden door papa Beleefd naar huis gebracht! Nu keert er in het poesenhuis Weer kalmte, rust en vree. Zeg, als er weer zoo'n feestje ls, Gaan jullie dan eens mee? R. WINKEL. Alle nieuwelingen zijn weer welkom. Spoedig zal ik weer eens naar prijsraad- ris gaan zoeken, dat beloof ik jullie; er ordt nu zóóveel liefhebberij getoond, dan oeten er als belooning spoedig weer eens rijsraadsels komen. Van deze week weer massa's brieven, us begin ik maar gauw aan de zeer vele (aparte antwoorden. Jeantje de Jong, je raadsel ontving ik, et krijgt later eens een oeurt. Marinus Lagas, dank voor je raadsels, aar ik heb nog veel liggen, kan het nog let dadelijk plaatsen. Nico Koning ja, mijn vader is dominee 'weest in Leiden. Heeft je moeder hem ekend? Neen, ik ken geen trik-trak, kan e dus niet helpen. Eempien en Jo Wassenaar, ik feliciteer o nog wel met haar verjaardag. Wel wat eb jij een heeleboel cadeautjes gehad, en eel nuttigs dat je kunt gebruiken. Jan Witte, ik ken dat spel wel met die aardjes. Ik krijg zooveel raadsels de laat- te weken, ik kan heusch niet alles dade- ,'JJk plaatsen. Maartje de Bruin, aan de nieuwelingen ntwoord ik den eersten keer aan allen t zamen. Elly Bloot, zeker wil ik je ook Elly noe- en, als ze dat thuis ook doen. Wat je ■-! nu stuurde, zal ik later eens plaatsen; k heb veel in voorraad. Sari Mirrnee, het heeft hier ook veel estormd, maar aan zee zal het natuurlijk eel erger zijn geweest ,dat begrijp ik. Be- aar je raadsels nog maar wat, ik heb er oorloopig genoeg. Geertruida Blóte o dus je had nu intus- et dus al adres al ontvangen en je wist Doorn, als je nog meer raad- is nebt. bewaar ze dan maar, waait ik heb "u €en heeleboel. Ik zal er later wel eei om vragen. ;f™dfn Heeren, dat raadsel is mij al vc iSIen 'oosezonden. Zoo, heb je zoo'n -v. F06?®,1?, zorg je daar zoo goed voor. Mollie al lang? Noem mij niet e vrouw maar Tante. io hioei, je brieven voortaan eel yerfturer>- Verleden week was die laat, ze moeten vóór Maandags morgens 9 uur aan het Bureau Leidsch Dagblad zijn. Leonie ïmpeta, zoo heb ik er nu ook een raadselnichtje in Kampen bij, dat is een heel eind van Leiden. Woon je daar op den Broederweg? Daar woont ook een heel goede kennis van mij, de ontvanger. Krijn Haasnoot, ja hoor, daar ben ik heel wat uren mee bezig om al die brieven na te kijken en te lezen en dan apart te antwoorden op degenen, die iets bijzonders vragen of vertellen. Je raadsels zal ik be waren. Drietal de Geus, het was Zondag prach tig weer, dus zal het aan zee wel heerlijk zijn geweest; ik begrijp dat jullie hebt ge noten. Nico Liebert, wat aardig, ben je op 2den Pinksterdag geboren en valt je verjaardag nu dit jaar weer op 2den Pinksterdag? Annie Boekestein, was de kinderkrant bij ongeluk weggegooid? Dat was jammer, maar daar behoef ik niet boos om te zijn. Lientje Oostveen, ja hoor, ik heb ook altijd veel van lezen gehouden. Annie v. d. Valk, krijgt het vogelhuisje zoo'n druk bezoek, dat is een teeken dat er altijd wat lekkers in is, anders zouden ze niet komen, en o de vogels weten zóó gauw waar ze wat krijgen. Liesje Thors, ja, met dat zonnige weer kan ik gelukkig weer eens in de lucht ko men. Zoo, heb je de Oranjefilm gezien, mooi hé! Anga van Breda, dat raadsel werd mij al dikwijls toegezonden, maar dat moet mon deling opgegeven. Neen ïoor, ik zou niet naar zoo'n uitvoering kunnen gaan. dat is te vermoeiend voor mij. Fokje Nijholt, gezellig hoor, dat je vrien din en jij telkens bij elkaar logeeren. Rie Vollenga, dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Adriaan Boender, je behoeft niet alle raadsels op te lossen. Jopie Brilman, zorg maar goed voor je konijntje. Weet je waar ze o.k zooveel van houden, van brood met wat melk. Joop Schouten, o, het heeft hier ook heel erg gestormd, net zoo goed als bij jullie. Alida den Hoed, ik heb nu zóóveel raad sels liggen ik kan onmogelijk alles dade lijk plaatsen. Aan de nieuwelingen ant woord ik den eersten keer allen te zamen. Francina en Bald de Wit, dat is best doen jullie dan maar samen mee. Hè wat vervelend voor Bald, het deed zeker veel pijn. Ik weet alleen, dat ze in Wissekerke woont. Martha v. Dam, je mag gerust meer dan 3 of 4 oplossingen sturen. Wat erg jammer, dat je moeder op haar verjaar dag nog niet beter was. Aardig, dat kin derpostpapier. Marietje v. d. Walle, prijzen zijn er alleen bij prijsraadsels, niet iedere week bij de gewone raadsels. Dat raadsel van de mond met tanden heeft er al inge staan. Leni Bosman, dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Tine v. d. Star, nu dat is prettig, dat je behalve Zaterdags, iederen dag naar je moeder mag gaan. Ga je dan Zondags met Truus den brief wegbrengen. Ik heb nu zóóveel raadsels liggen, dat ik op het oogenblik niet precies weet, welk spreek woord of je stuurde. Corry v. d. Kerkhof, nu de laatste Za terdag en Zondag was het goed weer, ge lukkig. Jo en Tiel v. d. Linden, ik hoop dat de verjaardag van je vader een vroolijke feestdag is geweest thuis. Drietal van Vliet, ja zeker, lees ik ook de kinderkrant, een krant waar ik zelf aan meewerk, die wil 'k toch ook lezen. Prettig hè om goed te leeren naaien. Bep en Wim Nieboer, ik weet dat jullie erg veel van elkaar houdt en graag samen speelt, want Bep vond het o zoo naar toen Wim weg was naar buiten verleden jaar. Marie Borrem„n, het spijt mij erg voor je dat je 2e kaart is weggeraakt, er zijn er meer verloren geraakt, heb ik wel ge merkt. Bep en Piet Vos, o dat ken ik wel} Jantje in Modderstad, dat is heel aardig. Conny van Vliet, dat raadsel Ls al be kend. Annie Sollie, bewaar alsjeblieft je raad sels nog maar wat. Wiesje Baart of ik wel eens zit te sche meren? zeker als ik bezoek heb en we ge zellig zitten te praten. Leni Groeneveld dus je krijgt nogal eens aardig postpapier. Schrijf je nog andere brieven, behalve aan mij? Triny en Hendrientje Blotl»amp dat was don geen vroolijke logeerpartij voor Hen drientje is de keel nu weer beter? Gerda Spiecker dat raadsel is heusch al te gemakkelijk. Was de kinderkrant zóó veilig opgeborgen, dat je die niet kon vinden. Arie en Piet Smittenaar zijn Jullie broers

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13