744le Jaargang DINSDAG 23 JANUARI 1934 No. 22651 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bureau Noortfetndsplehi Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507» Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. i LEIDSCH DAGBLAD "PRIJS bER ADVERTENTIENs 30 Ots. per regel voor advertentlën uit UeMen en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Vbor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. PRIJS DEZER COURANT Voor Lelden per 3 maanden 1.2.35; per week 1.0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 22 JANUARI 1934, des namiddags te 2 uur, ln het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). Alsnog te behandelen: a. Benoeming van een gemeentelijken Commissaris bij de N.V. Leidsche Duin water-Maatschappij. (18) b. Aanwijzing van eandidaten voor de lenoeming van drie commissarissen bij Henomde N.V. (18) c Benoeming van drie leden van de lommissie van Toezicht op de Bewaar- bholen. (19) d. Benoeming van een onderwijzeres aan de O.L. School aan de Haverstraat. (20) e. Voorstel tot overplaatsing van den heer J. H. Dommerholt, onderwijzer aan Be O.L. School aan de Paul Krugerstraat A. naar de opleidingsschool voor U.L.O. an de Langebrug A. (21) f. Voorstel tot verhuring van verschil lende perceelen wei- en teelland. (22) DE GEMEENTEBEGROOTING. „WANNEER KOMT HET DUIZENDJARIG RIJK?" Nog drie voorstellen. De heer van Weizen heeft volgende drie or stellen ingediend Ondergeteekende stelt voor aan B. en W. pp te dragen maatregelen te treffen, welke leiden tot opheffing van de Stedelijke iVerkinrichting. Ondergeteekende stelt voor B. en W. uit Jte noodigen maatregelen te treffen, welke unnen leiden tot verlaging van de huren van arbeiderswoningen. Ondergeteekende stelt voor over te gaan ■ot invoering van een zakelijke belasting op het bedrijf en B. en W. op te dragen regeling daarvan te ontwerpen. De bedoeling van dit voorstel is, door sen heffing die de ondernemers treft, te Jomen tot een verlichting van de lasten en fortmgen, die op de arbeiders en het ge beente personeel drukken. TER-AARDE-BESTELLING VAN MEJ. JEANNE PAARDEKOOPER. Gistermiddag vond in allen eenvoud op oe begraafplaats Nieuw Eik en Duinen te r?n "a,a? de ter-aarde-bestelling plaats van wylen mej. J. Paardekooper, oud- enquetnce bij de Ver. ter Bestrijding van I,Tuberculose alhier. *5 den stoet kwam behalve de familie I Sf. A- J- B- Poortman, namens de Toij Bestrijding van Tuberculose, afd. I w ?n /herder was aanwezig dr. M. D. I VereeniginStUUrsUd Va" bovenSenoemde I ■,„f?ndS:r sPelen van „Wenn ich einmal I iri. scheiden" van Bach, werd het stoffe- Üi beerschot de aula uitgedragen om in S familiegrafkelder te worden bijgezet. zoowel in de aula als aan het graf werd I ï'et gesproken. In de aula dankte een broeder van den overledene alle aanwezi- 1 ,voor de betoonde belangstelling. Een I groot aantal kransen dekte de kist, w.o. een van de Ver. tot Bestrijding der Tuber culose, afd. Leiden. o PELIKAAN-COMITÉ RIJNLAND. Naar ons werd medegedeeld is na ge pleegd overleg met alle Burgemeesters van öe Gemeenten liggende in het district van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, opgericht een Pelikaan- comrte Rijnland, dat zich ten doel stelt om allen inwoners uit deze gemeenten zoo goed mogelijk gelegenheid te geven om hnn bijdrage aan het Pelikaan-Comité ten behoeve van het Nationaal Luchtvaart- brois te doen toekomen. ii!e BurCemeesbers hebben zich bereid verklaard in het Eere-Comité zitting te terwijl in elke gemeente aan eenige 5? ls verzocht als werkende leden w willen optreden. overleS met den Burgemeester van in 22? ->en. .enkele andere Burgemeesters RmVitL^r0 '•ls door den heer ten Cate haiüiïf 2^^ltter der Kamer van Koop van vijn»^neken voor Rünland en Lid initiatief A1feme«n Pelikaan Comité het Comt.i o- vorming van dit Pelikaan- te Rijnland genomen. rlri '6 .ift2!Lr2e€st€n sP°ed le een vergade- ditVniifta ,ven om d€ werkwijze van mt Comité vast te stellen. ACADEMISCHE EXAMENS ^oofdv^'pSie^de^^L^L^G6 Grooters (Den Haag, en J TO WerkfC kunde de^heeren^lf^6^611 Benees- Haag, en R Frank (Haarlem^ ,Den Rede van Ds. A. M. Berkhoff. Onder auspiciën van het „Comité voor Schriftuurlijk Onderzoek der Eschato logie" sprak gisterenavond dr. A. M. Berk hoff van Sneek in de Stadsgehoorzaal over dit onderwerp. Na gemeenschappelijk zingen van Psalm 105 vrs 1, opende de heer F. van der Horst, voorzitter van het comité, de vergadering met gebed en sprak een kort welkomstwoord, waarin hij de bedoeling van het comité uiteenzette. Het comité bestaat uit personen, die tot ver scheidene kerken en kringen behooren, en neemt als zoodanig geen standpunt in aangaande verschillende problemen, die het terrein der Eschatologie (leer der laatste dingen) raken. De bedoeling is. dat personen van ver schillende overtuiging, maar op weten- schappelijken grondslag staande, als spre kers optreden. Zoo deelde de heer van der Horst mede, dat dr. K. Dijk, Geref. predi kant te Den Haag, zich bereid verklaard heeft, een volgende spreekbeurt te komen vervullen. Het voornaamste doel van dit alles is, de menschen aan te sporen tot schriftonderzoek. Na een lied van het Zangkoor der Vrije Evangelische Gemeen schap was het woord aan ds. Berkhoff. Spr. begon met het belang te bespreken, dat het vraagstuk van het Duizendjarig Rijk voor de Christelijke gemeente heeft. Er zijn geloofspunten, die alle leden der gemeente gemeen hebben, als dat der tri niteit etc., maar over dit vraagstuk is men het eens. Er zijn in hoofdzaak drie opvat tingen over het „duizendjarig vrederijk", dat beschreven staat in Openb. 20. Het eerste standpunt is, dat dit 1000-jarig rijk er nu is. Spr. bestreed deze opvatting met het argument, dat men het er algemeen over eens is, dat de „Antichrist" nog niet gekomen is, en die komst moet aan die van het 1000-jarig Rijk voorafgaan. Een tweede standpunt vereenzelvigt het 1000- jarig Rijk met de Eeuwigheid. Openb. 20 zou dan gezien moeten worden in het kader van hoofdstuk 21. Hier bracht spr. tegen in, dat volgens Openb. 20 vrs. 7 na dat duizendjarig Rijk een korte tijd zal komen, dat de Satan weer ontbonden zal worden en dat daarna het eindoordeel zal komen. Dit zal toch niet pas na de Eeuwig heid plaats hebben! Spr. staat op het standpunt, dat het 1000-jarig Rijk nog komen moet, en dat hiermede niet bedoeld is de Eeuwigheid. In Openb. 1318 wordt de ontplooiing en val van de anti-Christelijke machten ge schetst. in hoofdstuk 19 de val van Baby- Ion en de overwinning van Christus op het beest en den valschen profeet. Volgens de officieele gereformeerde dogmatiek komt dan het laatste oordeel, maar, zegt spr. zoo staat het er niet. Vers 3 en 7—11 voor spellen een korten tijd van vrijheid voor den Satan. Het duizendjarig Rijk zal daarvóór komen, en het Rijk zijn van het herstelde Israël. In verband hiermede ci teerde spr. Ps. 72 vrs. 10, dat vervolgens door de aanwezigen werd gezongen. Vervolgens beroept spr. zich op getuigen uit de Chr. Kerk vóór Augustinus. Hij citeert dr. H. Bavinck, die in zijn Dogma tiek mededeelt, dat onder Augustinus het standpunt gewijzigd werd, omdat de toen malige Kerk zich zelve hield voor het be loofde Godsrijk. De wereldhistorie heeft echter de Kerk in het ongelijk gesteld. Vóór Augustinus echter verdedigden Tertullianus, Irenaens en Justinus Martyr namens de gansche gemeente het ook door spr. ingenome standpunt tegen Origenes. En Augustinus was zich bewust, den toorn der geheele kerk zich op den hals te halen, toen hij een andere exegese van Op. 20 gaf. En het standpunt van de oude Chr. Kerk heeft de gansche kerkgeschiedenis door aanhangers gevonden, zoowel in de mid- dcleenuwen als na de reformatie, zoowel in het Réveil als nu. Vooraanstaande theo logen als Beugel, Brakel, van der Groe en anderen zijn belijders geweest van deze leer. Tenslotte bracht spr. nog enkele bewijs plaatsen uit andere bijbelboeken dan de Openbaring, b.v. Jesaja 10 en 11, en Ro meinen 11, die hij in verband brengt met het duizendjarig Rijk. Na eén duet, gezongen door de dames L. v. d. Reyden en J. v. d. Horst sloot ds. Berkhoff de vergadering met dankzegging, waarna de aanwezigen staande zongen gezang 50 vrs 4. Het zangkoor der Vrije Evangelische Ge meenschap luisterde den avond op met eenige liederen, die onder de bekwame lei ding van den heer W. Verver uitstekend ten gehoore werden gebracht. Het was voor het comité een ongetwij feld zeer geslaagde avond, waarbij deop- komst eveneens goed was. „NUT EN VERMAAK". De jaarvergadering. In „De Harmonie" heeft de Muziek- en Tooneelvereeniglng „Nut en Vermaak" haar jaarvergadering gehouden, welke zeer druk bezocht was. De voorzitter, de heer W. F. van der Steen, heette in zijn ope ningswoord allen hartelijk welkom en wenschte èn de leden èn de vereeniging een voorspoedig 1934 toe. De door den secretaris, den heer H. W. Nelck, voorge lezen notulen werden goedgekeurd, waar na deze het jaarverslag over 1933 uit bracht Was het aanvankelijk is een mi neur toon gesteld, tegen het einde van het jaar nam het ledental weer toe en zoo kon nog over een gunstig jaar gesproken worden. De omgang met de zustervereeni- gingen was wederom zeer vriendschappe lijk en met veel succes werd niet alleen op eigen uitvoeringen maar ook op die van bevriende vereenigingen opgetreden. Tevens gewaagde de secretaris over den dit jaar te houden tooneelwedstrijd ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der vereeniging. In weerwil van de minder gunstige tijden ontplooide het bestuur een buitengewoon groote activiteit. Door den penningmeester, den heer M. A. Susan, werden vervolgens de begrooting Vbor 1934 en het financieel verslag over 1933 ingediend. De begrooting voor het loopende jaar toont als eindcijfer f. 4375, het afgeioopen jaar bracht een nadeelig saldo van f. 369,45, de uitgaven bedroegen f. 4690.57. De voorzitter bracht dan hulde aan den secretaris en den penningmeester voor hetgeen zij dit jaar weder in het belang der vereeniging deden. Door een der leden werd den heer van der Steen hulde ge bracht voor zjjn leiding. Uitvoerige mededeelingen werden voorts gedaan over het a.s. Carnaval, dat 10 Febr gehouden zal worden, terwijl Zondag 28 en Dinsdag 30 Januari in den Schouwburg opgeveerd zal worden „De Distel" (Pietje de landlooper). De verwachting van het bestuur is, dat èn het carnaval èn de beide tooneeluitvoeringen groote belang stelling zullen trekken Na de rondvraag werd de vergadering gesloten, waarna 't „prijsjassen" allen nog langen tijd bijeen hield. PROF. DR. H. W. SIEMENS. Blijft in Leiden. Naar wij uit betrouwbare bron verne men, zal prof. dr. H. W. Siemens, hoofd van de afdeeling Huidziekten van het Nieuwe Acad. Ziekenhuis, niet naar Leip zig gaan, doch in Leiden blijven. NED. CHR. VROUWENBOND. „ONDER HEETE ZON". HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen L. P. van der DriftNeyenbuur, Boter markt 2, Leiden. Hoedenwinkel. Uittredend Eigenaar: L. P. van der Drift, Leiden. Nieuwe Eigenaresse: Mej. J. P. van den Brander, Leiden. N.V. Dakpannen- en Kleiwarenfabrieken voorheen D. van Oordt Co., Woubrug- scheweg 10. Alphen a. d. Rijn. Overleden Directeur: D. van Oordt, Noordwijk a. Zee. Gebroeders Bodegraven. Dorpsstr. A. 332 Nieuwkoop. Stoomsmederij en fabriek van ijzerwaren. Nieuwe Procuratiehouder L A. P. Stoppelenburg, Bodegraven (Beperkende Bepalingen), Spel van de zending. Gisteravond werd in de Graanbeurs, die zeer goed bezet was, onder leiding van zendingsdirector dr. K. J. Brouwer, een zendingsspel „Onder heete Zon" op gevoerd. Aan de opvoering van dit stuk ging een kort openingswoord van dr. Brouwer vooraf, waarin hij er op wees. dat zeer ten onrechte bij velen de gedachte voor zit. dat een zendeling, éénmaal uitgezon den, zonder tegenslag, alleen met zijn Bijbel onder den arm. het zendingsveld intrekt. De werkelijkheid is echter geheel anders, hetgeen ons dit stuk vanavond wil laten zien. Met nadruk wees dr. Brouwer er nog op. dat, alhoewel men vaak in Christe lijke kringen ten opzichte van het too- neelspel zeer sceptisch staat, er integen deel. zooals vanavond ook wel zal blijken, soms ook een zegen in verborgen kan liggen. Nadat een dameskoor eenige zendings liederen ten gehoore had gebracht, werd een aanvang gemaakt met de opvoering van het eerste bedrijf van „Onder heete Zon." Dit spel, opgevoerd door de C. J. V. Daniël, te 's-Gravenhage, gaf een goede, tevens indrukwekkende, weergave van de vele moeilijkheden, die een zendeling, in de heidenwereld uitgestooten, heeft te overwinnen. Bijzonder mooi kwam in dit spel voorts ook uit: het ontmoedigende voor een zendeling om geen zegen op zijn arbeid te zien, maar hoe hij, gedachtig aan het woord, dat God enkel en alleen de wasdom geeft, weer gesterkt in den geest zijn heerlijken arbeid voortzet. De opvoering van dit stuk, heeft onge twijfeld, mede door de wijze waarop het werd opgevoerd, meer dan dit dikwijls met een rede het geval zal zijn, het zen dingswerk in de tropen in een helder daglicht geplaatst. Aan het slot sprak dr. Brouwer nog een dankwoord, waarin hij allen betrok, in 't bijzonder de firma's Buurman, De Klei en Lens voor hun bereidwilligheid ver scheiden artikelen, bij de aankleeding van het stuk vereischt, af te staan. ESPERANTO-CURSUSSEN JULIO BAGHY. Hedenavond vindt in de Kweekschool voor Zeevaart de laatste les van den cursus van Adreo Cseh plaats. Daarbij aansluitend zal Julio Baghy een vervolg cursus geven, waarvoor zich reeds 45 deelnemers opgaven. Bovendien zal Julio Baghy een aan- aanvangscursus geven welke in het bij zonder voor P.T.T. en Politie was gedacht In tegenstelling met andere plaatsen is de belangstelling hiervoor niet zoodanig dat een organiseeren van verschillende cursussen in de bureaux zelve mogelijk is. Er zal dus één cursus gegeven wor den, zoo mogelijk wel op twee verschil lende tijdstippen, voor PT.T. en Politie gezamenlijk, met toelating van enkele buitenstaanders die daarvoor den wensch te kennen geven. Lezing van ds. Houtzagers. De bijeenkomst, die gisteravond in de „Graanbeurs" door de afdeeling Lei den van den Ned. Chr. Vrouwenbond be legd was, en waar als spreker optrad ds. Houtzagers, geref. pred. te Voorschoten, was buitengewoon druk bezocht; de tafels werden tot zitplaats gepromoveerd en nog kwam men plaatsen te kort! De presidente, mej. Van Loo, opende op de gebruikelijke wijze, waarna direct 't woord werd gegeven aan ds. Houtzagers, Spr. begon met op te merken, dat het maar hoogst zelden voorkomt, dat men schen elkander diep in de ziel blikken. Komt dit echter wél voor. dan komt dit door het lijden, dan wordt een mensch klein en valt het mom af; dan wordt hij eenvoudig en gaat de mensch zijn ziel J openen voor God en de menschen. Komende tot zijn onderwerp „Jeremia", zegt spr.. dat hij voor ons is het tvpe van kleinheid en eenvoud. De profetie van I Jeremia is als het ware een smartkreet van een kind van God in een donkeren tijd. De tijd van Jeremia, aldus spr., is ge weest de donkere tijd van Israël. Jeruza- j lem was een stad van de gruwelen, de i godsdienst was in verval en de afgoderij I nam hand over hand toe Moord en dief- i stal was aan de orde van den dag. Men I wilde den waren godsdienst vermengen l met de werken Satans. Het volk van Israël I was bergafwaarts gegaan. Geen wonder, dat God vertoornd was, maar wat Hij ook 1 waslankmoedig. Als man die Gods boodschap aan het schuldige Israël heeft te brengen, riep God Jeremia. die toen twintig jaar was. Jeremia, wiens naam beteekent: God verwerpt, was geen krachtfiguur, maar wel is van hem bekend de buitengewone teer gevoeligheid. Hij had behoefte aan liefde en vriendschap om zich heen. Wij zouden zeggen, dat het van God een slechte keus was. Jeremia. hij die zich een riet voelde, werd geroepen om een ijzeren pilaar te zijn. Hij zou het liefst Gods ge nade gepredikt hebben, maar moest nu streng straffen. Jeremia had dan ook allerlei bezwaren, zooals wij die in zijn boek vinden opgeteekend. Maar God be moedigde hem en gaf hem kracht en hierdoor richt hii de aanklachten Gods tot het schuldige Israël en herinnerde het volk aan het schoon verleden en wijst Israël op de ontrouwheid aan hun God Door zijn prediking schieten heen de pijlen van Gods toorn Hij, de groote boete-prediker, riep het volk op tot boete en berouw en predikte tevens de genade beloften Gods Het volk had trniwelijk ge zondigd tot in den docd. Door Jeremia's prediking zien wij dat hij gehaat wordt, zelfs door zijn broe deren Een oogenblik komt het dan ook bij hem op, of hij maar niet zou doen als de anderen. Maar dit ls dan ook maar een oogenblik. want hij wordt door God weer wonderlijk gesterkt. Voortgaande besprak spr. de verschil lende oordeelen Gods die het volk Israël onderging, hierbij in het licht stellende, dat Jeremia tegen den stroom des kwaads niet op kon, maar telkens weer kracht van God kreeg. Hij voelde, dat hij niet kon getuigen, maar toch zou hij overtuigen Veel haatdragendheid. smaad en "be spotting heeft Jeremia bij zijn boetepre- diking tot het volk Israël, dat reeds zwaar te lijden had. moeten ondervinden; zijn dood werd zelfs door het volk geeischt. Zijn toestand is dan ook op vele momen ten hoogst ernstig geweest, maar God heeft steeds Zijn knecht ondersteund en gered. BINNENLAND. De Leidsche begrootingsbehandeling. Naar kortheid wordt gestreefd. (3e en le Blad Invoer van manufacturen gecontingcn- teerd. (Binnenland, 3e Blad.) Avro en N.C.R.V. stellen geen prijs op den Vara-zendtijd van a.s. Zaterdag. (Bin nenland, 3e Blad.) De luchtdienst AmsterdamHuil wordt op 1 Juni geopend. (Binnenland, 3e Blad.) De ontsnapte verzekeringsagent De Bakker heeft zich bij de politie aangemeld. (Gemengd, 3e Blad.) Oplichting van f. 62.000 te Amsterdam? een zaakwaarnemer gearresteerd. (Laat ste Berichten, le Blad.) Weer een schip op de Eierlandsche gronden gestrand. (Laatste Berichten, lg Blad.) BUITENLAND. Een nieuw gevaar voor het Franscho Kabinet. Chautemps inzake de Stavisky- affaire. (Bultenl., le Blad.) Weer een financieel schandaal in Frank rijk. (Bultenl., le Blad.) Dollfuss verklaart, dat zijn geduld ten einde is. (Bultenl., le Blad.) De Amerik. Staatssecretaris Huil terug van zijn reis door Zuid-Amerika. (Buiten land, le Blad.) Verklaring van Hirota over Japan's bui- teniandsche politiek. (Bultenl., le Blad.) Een linksche revolutie in Spanje voor-» bereid? (Tel., le Blad.) Hoe denkt gij, aldus spr., over het Jood- sche volk, dat in Jeremia's tijd en daarna zoo ondergegaan is in het heldendom? Het groote gericht over het Joodscho volk is gekomen in het jaar 70 n. Chr., bij de inneming en verwoesting van Jeru zalem. Dit is het eind geweest van het Joodsche volk en nog is het met blindheid geslagen. Het Joodsche volk heeft zelf moord gepleegd. In het verdere verloop toonde spr. aan, dat Jeremia is een wereldprofeet, zooals ook Christus is de Redder en Heiland voor heel de wereld. Onze tijd ls een tijd van verwildering en afval, het is een onheilspellend ge rommel in de diepten van de menschen- ziel Wij zullen letten op de teekenen der tijden en nog staat Jezus daar in Zijn Middelaarsgestalte. Laten wij niet, heb Joodsche voorbeeld voor oogen, ons mee laten sleuren in de groote goddeloosheid waarin de wereld zich gestort en verpand heeft. Wij zullen trouw blijven aan onzen Koning en zullen staan als een muur in. de wereld van zonde en ellende, opdat ook eens tot ons gezegd moge worden: Wel gij goede en getrouwe dienstknecht, over weinig zijt gij getrouw geweest, veel zal ik u zetten, gaat in in de vreugde Uws Heeren." Over het laatste gedeelte van Jeremia's leven sprekende, wees ds. Houtzagers er op. dat hij innige smart kreeg over al hetgeen met het volk Israël gebeurd was. Toen was het dan ook dat hij zijn klaag zang opzond naar God. Hij was een zanger van Israels droefheid. Bleef het volk nog te veel staan bij de rampen en daalde het niet af tot den dieperen grond der dingen, hierheen was het juist waar Jeremia heb volk naar toe wilde brengen. Jeremia ziet in wat overgebleven is, Gods goedheid. Achter de afbraak ziet Jeremia Gods liefde. In de afbraak klopte Gods Vader hart en Jeremia wil het volk brengen dat het klaagt over de zonden, die bedreven zijn en dat het terugkeert tot God. Ook wij, aldus spr., staan bij de brok stukken van het leven en den tijd. Door afbraak wil Gods ons brengen tot een wederkeeren tot Hem. Dan knielt het kind des Heeren neder bij de ruïnes van zijn leven en ziet het in de ellende Gods liefde. Dat God afbreekt is genade; om te be houden moet hij dikwijls afbreken. Het staat te vreezen, dat het met Europa en Nederland, dat wegzinkt in diepe duister nis, net zoo gaat ais met het volk Israel in de dagen van Jeremia. De wereld met haar verfijnde cultuur gaat den afgrond tege moet. De groote afbraak, zooals die ons in het boek der Openbaringen geteekend wordt, gaat ook de wereld tegen. Het licht dat van Jeremia uitstraalde, is lijdenslicht geweest en dat moest, om dat dat afdaalde tot het diepste wezen n.l. de zonde. Is in Jeremia afgebeeld het lijdende volk Gods, achter Jeremia staat Christus, die gekomen is om Zijn volk zalig te maken. Bij Christus is alles vol komen. Jeremia de man van smarten van het oude testament, spiegelt af het beeld van Jezus Christus, die gezegd heeft: „Ik heb u willen bijeen vergaderen, maar gij hebt niet gewild." Bij monde van mej. Van Loo werd ds. Houtzagers bedankt voor zijn ernstige rede. welke door alle aanwezigen ondeï groote stilte werd aangehoord,

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1