LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 20 Januari 1934 TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. UIT DE RIJNSTREEK. SPORT. VISSCHERIJBERICIITEN. BEURSOVERZICHT. '"•^[nilUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU ONZE TELEFOONNUMMERS: Redactie1507 Directie en Administr. 250C MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. iEtermiddag 3 uur: 758. edenmiddag 2 uur: 774. telegrafisch weerbericht «h. Kon Ned Meteorol. Inst. te De Bildt. logste stand 777.6 te Scilly. gste stand 730.1 te Beeren-elland ïen Noordkaap en Spitsbergen. Verwachting tot den avond van 21 Jan. Meest matige, later afnemende wind uit Noordelijke richtingen. Gedeeltelijk be wolkt. Mogelijk nog enkele sneeuw- of hagelbuitjes, lichte vorst des nachts. Overdag temperatuur om het vriespunt tot lichte dpoi. I buftenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. tHet centrum der Noord-Oostelijke de pressie ligt met een minimum van 730 rnM. bi) Beereneiland in de Poolzee tusschen isbergen en de Noordkaap. De lucht- Btrooming in het Noord-Westen zette htig door en houdt met groote lnten- »lt aan voor de Noordzeekust. De stroo- van polaire lucht uit de Poolzee brengt storm uit Noord-West met tempe raturen onder het vriespunt langs het Noordelijke deel van de Noordzeekust. Zij zal de vorst in Zweden weer sterk doen tSnemen wanneer de storm aldaar be daard. Tot diep in Centraal Europa ls de atmosfeer weer kouder geworden. Op het geheele vasteland ts het boven 400 a 500 M. onder het vriespunt. De stations in de Alpen melden 5 a 6 graden lagere tempe raturen dan gisteren met sneeuw tot op 3500 M. hoogte (Jungfraujoch). Bij IJsland nadert een nieuwe depressie, welke aldaar de temperatuur sterk deed stijgen. Het doordringen van de koude gaf zwaren neerslag in Zuid-Frankrijk, Zwit serland en Oost-Duitschland. De lucht- drukverdecling wijst op Iets toenemende koude met vorst, voorloopig nog slechts in den nacht. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.), f 12 uur 'smidd.: 4 gr. C. (39 gr. F.) hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Zondag. Voorm. te 1.47 uur; nam. te 7.08 uur. Voor Maandag. Voorm. te 7.32 uur; nam. te 7.55 uur, LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. IZaterdag: 4.54 n.m. tot 7.27 v.m. Zondag: 4.56 n.m. tot 7.26 v.m. maans- op- en ondergang. 20 Jan.: op: 9.45 uur; onder: 23.26 uur. 21 Jan.: op: 9.57 uur. het saargebied. BONDEN, 20 Jan. (Reuter). Over de gis- wren gehouden geheime zitting van den Volken bondsraad, waarop over de kwestie i.het Saargebied werd beraadslaagd, meldt de „Daily Telegraph", dat er groot meeningsverschil over bestond of de volks stemming in het Saargebied het volgend jaar of later moet plaats hebben. Omtrent het verloop der zitting meldt Keuter nog, dat de hooge commissaris i~0:111 groote trekken den toestand in oet Saargebied beschreef en vervolgens ®en aantal vragen beantwoordde, welke «oor den Italiaanschen vertegenwoordiger Aioisi waren gesteld. Paul Boncour sloeg vervolgens voor, dat «e Volkenbondsraad een verklaring zou opstellen, waarin verklaard wordt dat de »ond voor een rechtvaardige en faire be handeling der Saar-bevolking zal zorgen en de volledige stemvrijheid zal garandee ren. Paul Boncour stelde verder nog voor aan de commissie van Vijf aanwijzingen te ge ven, opdat deze haar werkzaamheden overeenkomstig de wenschen van den Vol- «enbondsraad kan verrichten. De Geneefsche correspondent van de dat ook bij de aan de «aaaszittmg voorafgaande particuliere be spreking tusschen Sir Simon en Paul Boncour meeningsverschillen aan den dag kwestfe en °Ver het optreden in de Saar* keizer poe-ji. w^rH^'j20 ya?' (Reut€r) - Officieel wordt medegedeeld, dat de minister-presi- a*k w^nd!lkkw0 tot poc"ji het ver" wrlen bestljien de" keiaer™ O zeven gevaarlijke misdadigers uitgebroken. new YORK, 20 Jan. (V.-D.) uit mekTLf den staat Kansas' wordt ge uit de ,aeVen gevaarlijke misdadigers v»!kw ^atsgevangems van Kansas kanc ciplerenh^Cn Uit b,r,ek™- "8dnatVeen hadden overvallen en met eeim- muur waren'^eUommem ^a~" BINNENLAND. conferentie der k. l. m. in engeland. Reuter meldt: De directeur en eenige vertegenwoórdi- gers van de K. L. M. zullen binnenkort, nl. 22 Jan. een conferentie met het gemeente bestuur van Huil hebben. Men verwacht dat er belangrijke beslis singen zullen worden genomen. Naar ver luidt zouden in aansluiting op den lucht- dienst Amsterdam-Huil door een Brltsche maatschappij luchtverblndingen worden georganiseerd naar Leeds, Manchester, Liverpool. Isle of Man en Belfast, zoodra de onderhandelingen tot overeenstemming hebben geleld. tegen het verkeersfonds. Het Nederlandsch Binnenvaartbureau heeft een adres aan de Tweede Kamer ge richt, waarin het mededeelt, tegen het voorgestelde verkeersfonds overwegende en principleele bezwaren te hebben. Wil van werkelijke verkeers-eenheid sprake zijn, dan zal evenwicht in de be handeling der verschillende vervoermid delen tot stand gebracht moeten worden. Dit evenwicht zal ln een daarna in te stellen verkeersfonds dan tot uiting kun nen komen. Men zal zich bovendien niet tot de rijks regeling mogen beperken; het evenwicht zal ook moeten komen in dien zin, dat men rekening houdt met de totale lasten, die door rijk, provincie, gemeente, waterschap enz. op een verkeersmiddel worden gelegd. Voorts zal het noodig zijn, dat op het ver keersfonds alleen komen te rusten de kosten voor het verkeer gemaakt. Voor andere belangen zullen hetzij geen lasten, hetzij compenseerende baten op de reke ning van het verkeersfonds gebracht moe ten worden. Door de in art. 3 van het ontwerp opge somde werken worden ongetwijfeld niet alleen verkeersbelangen gediend. Deze kos ten behooren op de begrooting van het verkeersfonds niet thuis, tenzij ook hier voor compensatie-posten op de begrooting van het verkeersfonds worden gebracht. Het Bureau meent, dat het ontwerp, wat de artikelen 13 betreft, thans niet voor behandeling rijp geacht mag worden. De samenstelling der commissie, bedoeld ln artikel 4. behoeft wijziging in dien zin, dat, behalve de spoorwegen, ook de par ticuliere vervoerders te water en te land vertegenwoordigers in de commissie krij gen. Indien er bezwaren bestaan tegen het feit, dat de baten automatisch in het nog te handhaven wegenfonds zouden vloeien, ware als overgangsmaatregel te bepalen, dat de hoogere opbrengst der heffing ten goede zou komen aan de algemeene rijks middelen, totdat nader tot instelling van een verkeersfonds zou zijn besloten. auto door trein gegrepen. Eén doodc. Hedenmiddag is door den sneltrein UtrechtAmersfoort op den onbewaakTen overweg te Bilthoven de persoons-auto. bestuurd door den heer Rootselaar, gegre pen. De heer R. was op slag dood, de auto vloog in brand. aan de politie ontsnapt. Naar wij vernemen, is de verzekerings agent D. Bakker, die gearresteerd was in verband met de bekende gevallen van vermoedelijke brandstichting te Amster dam en die heden zou worden voorgeleid voor den Officier van Justitie aldaar, uit het politiebureau Raampoort, waar hij was ingesloten, ontvlucht. In het bureau was een heen en weergeloop van agenten, ter wijl buiten vele belangstellenden stonden. Bakker is toen in een onbewaakt oogen- blik kalm het bureau uitgewandeld en heeft zich toen vermoedelijk onder de wachtenden gemengd. Toen even later zijn ontsnapping werd bemerkt, was hij reeds onvindbaar! lili!llllllllillt!f!!!!üll!!!E!SHillil!!lllll(llll Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandscke Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. de ramp der „emeraude". PARIJS, 20 Januari. (Reuter) Het ministerie van luchtvaart heeft de eerste concusie gepubliceerd van de speciale commissie van onderzoek naar de vlieg tuigramp van de „Eméraude", nabij Cor- bigny. waarbij tien personen om het leven zijn gekomen. In dit rapport van de commissie wordt verklaard, dat het vliegtuig in verband met het beperkte zicht schuin heeft ge legen, óf met buitengewoon hevige wind vlagen te kampen moet hebben gehad. In belde gevallen zijn de draagvlakken van het vliegtuig zóó bovenmatig belast, dat zij tijdens het vliegen gebroken zijn. De minister van luchtvaart. Pierre Cot, heeft ter voorkoming van dergelijke onhei len een aantal veiligheidsmaatregelen ge nomen, o.a. het oprichten van een meteo rologisch bureau met draadlooze installatie in de omgeving waar het ongeluk heeft plaats gehad. Verder zijn de startbepalingen bij nacht vluchten verscherpt en zullen de wind vlagen en luchtstroomingen opnieuw aan een wetensehappelitk onderzoek worden onderworpen, terwijl tenslotte nieuwe constnietie-von-scbrlften ztin nfeek ndl<»d die rekening houden met de verhoogde belasting van moderne verkeersvliegtuigen HAZERSWOUDE Loop der bevolking 1933. De bevolking bedroeg per 1 Januari 1933: 2399 mannen en 2384 vrouwen ls 4783 zie len. Zij vermeerderde door vestiging met 103 m. en 123 vr„ totaal 226, en door ge boorte: a. in de gemeente met 66 m. en 55 vr., b. bulten de gemeente met 4 m. en 6 vr., totaal 130. Totale vermeerdering dus 173 m. en 184 vr., totaal 357 zielen. Zij verminderde door vertrek met 119 m. Vn 143 vr., totaal 262; door overlijden: a. in de gemeente: 25 m. en 16 vr.„ b. buiten de gemeente met 3 m. en 3 vr totaal 47. Totale vermindering 147 m. en 162 vr, is 309 zielen. Levenloos aangegeven 4: overledenen niet tot de werkelijke bevolking dezer ge meente behoorende 3. Totale vermeerde ring: 26 m. en 22 vr., is 48 zielen. Totale bevolking op 31 December 1933: 2425 m. en 2406 vr.. is totaal 4831 zielen. LEIDERDORP. In de alhier gehouden jaarvergade ring van de Chr. Harmonievereeniging „Devote" werd besloten, ter dekking van de vele onkosten in April a.s. een bazaar te houden. Tevens werd de uitslag van de onlangs gehouden verloting bekend gemaakt. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede De straatbelasting ingevoerd. Aanwezig alle leden. Voorzitter burge meester J. A. Bakhuizen, die een nieuw jaarsrede hield. Het deed spi. genoegen alle leden van den Raad aanwezig te zien. Gedurende enkele jaren heert spr. ge meend geen nieuwjaarsrede te moeien houden. Het vorig jaar heelt een van de leden daarop nog gewezen. Met genoegen constateerde spr. dat er in het afgeioopen jar zeer veel ten goede is veranderd in de verhouding van de leden van den Raad onderling en evenzoo tot hun voorzitter. Spr. hoopte dat 1934 een goed en gezegend jar zal zijn. Misschien zult u zeggen, hoe kan de voorzitter zooiets zeggen nu de tijden steeds moeilijker worden. Spr. doeit echter meer op geestelijken dan op stotfe- lijken vooruitgang. 1933 zal niet licht ver geten worden, ondanks veel tegenslagen heeft het toch ook groote zegen.ngen ge bracht. Spr. wees op het optreden 111 ons land van 'n nieuwe krachtige nationale re geering. Deze regeering heeft reeds groote verbeteringen weten aan te brengen. In 1933 is de strijd in de Raadszaal ge luwd; deze is echter overgebracht naar buiten en naar andere veigaderingen. Spr. hoopte, dat herhaling van oneenlgheid, zooals eenige weken geleden voorgekomen is, niet meer zal geschieden. De voorzitter las voor een schrijven van de N.V. Gekro d.d. 27 December 1933. waaruit blijkt, dat deze firma bereid is om voor f. 19.68 per jaar te zuilen zor gen voor de destructie van afgekeurd vleesch. Dc Raad besloot tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Gokio tot eind December 1935. Voorstel tot het verleenen van extra hulp aan werkloozen. De vooizltter deed meüedeeUng van een schrijven van het Nat. Crisis-Comité, waarin medegedeeld wordt dat voor 1934, evenals voor 1933 weder een bedrag zal worden toegestaan voor extra hulp aan werkloozen. Het be drag is bepaald op f. 420.—. Het Nat. Crisis-Comité zal hiervan de helft voor zijn rekening nemen, indien de gemeente de andere helft bijdraagt. Het gemiddelde aantal werkloozen ls door uen Minuter van Sociale Zaken vastgesteld op 8. De gemeente zal dus 8 x f. 2.10 f. 10.80 moeten bijdragen. Goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. wordt een be sluit tot wijziging van de begrooting dienst 1933 tot een bedrag van f. 365.77 goedgekeurd. B. en W. stellen voor over te gaan tot vaststelling van en verordening op de hef fing van een straatbelasting, welke vol gens berekening ongeveer f. 800.— p. j. kan opleveren. De heer van Tol is, nu het niet anders kan, toch wel voor een straatbclasling, hij zou echter niet f. 800.— maar ongeveer f. 400.uit deze belasting willen halen. Het restant zou hij dan op een andere manier willen vinden. Salarisverlaging ls toch op komst. De heer van Tol zou daar mede direct maar willen beginnen, wat dan tenslotte nog ongedekt zou blijven, zou hij van onvoorziene uitgaven af willen halen. De heer Jansen vindt het verschrik kelijk, dat maar weer nieuwe lasten op de gemeentenaren worden gelegd. Een groot deel van de bevolking is steuntrek kend, en de niet-steuntrekkenden zijn er meestal niets beter aan toe. Dc heer Jan sen wil salarisverlaging en verlaging van de post onvoorziene uitgaven. De voorzit ter zegt, dat de leden van den Raad blijk baar nog niet weten wat er te koop is. Laten wij maar een voorbeeld nemen aan andere gemeenten. Al weigert de Raad, de belasting komt er toch; het is veel beter de eer aan zich zelf te houden. Het toe zicht van Ged. Staten op de financiën is altijd streng geweest; in dezen tijd ls het echter nog strenger geworden Zelf vind ik het ook niet prettig. De begrooting moet echter veilig gesteld worden, daar gaat niets van af. Salarisverlaging is wel heel mooi, maar hoe denkt de heer Jansen zich dit in. De heer Jansen zegt, dat hij alle sala- risen met Th wil verlagen en onvoor ziene uitgaven met 2»/o wil verlagen. De voorzitter zegt. dat de Raad over de sa larissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger niets te vertellen heeft; deze worden vastgesteld door Ged. Staten. Ver laging van onvoorziene uitgaven met 2 "4 levert f. 25.— op. Het zou dus ten slotte van de lagere ambtenaren moeten komen; hier voelt de heer Jansen echter niets voor. De heer Disseldorp wil eveneens maar f. 400.— uit straatbelasting halen en de rest van onvoorziene uitgaven af nemen. Hij vindt Ged. Staten hoogstaande menschen. noe het echter met de finan ciën der gemeentenaren gesteld ls, daar weten ze niets van. Een nieuwe belasting is niet op te brengen. De heer van Tol zegt. dat de Voorz.. den heer Jansen wel 1 wat al te erg becritiseerd heeft. Hij kan ook alles niet weten. De heer Kroon zou f. 500.— uit de belasting willen halen en het restant, er moet toch in totaal f 630 gevonden worden, uit onvoorziene uitga ven halen. De voorzitter zegt. dat de be lasting er komen moet, daar helpt niets aan. De heeren Disseldorp, Jansen en van Tol blijken tenslotte In prlcipe tegen deze belasting te zijn. Bij art. 4 wil ae heer van Tol bij de be paling dat de belasting 5»/o van de be lastbare opbrengst zal bedragen, hebben dat dit zal zijn. De voorzitter zegt dat onmogelijk kan: wij moeten rekening hou den met het bedrag dat oninbaar zal blijken, dat zeer zeker niet gering zal zijn. Het artikel wordt vastgesteld met alleen d<> stemmen van de heeren Disseldorp, v. Tol en Jansen tegen. De verordening op de heffing en de in vordering worden tenslotte vastgesteld met de stemmen van de heeren Disseldorp van Tol en Jansen tegen. De heer Disseldorp bedankte dan den voorzitter, en geloofde wel, namens den geheelen Raad te spreken, voor de vrien delijke woorden bij den aanvang der ver gadering gesproken Hij wenschte hem zoo wel in zijn ambtelijk als in zijn familie leven alle goeds toe. De heer van Tol vroeg, wanneer hij in zage mag nemen van de stukken Inzake het leggen van de electiiclteltskabel in den Woudschen Dijk. De voorzitter zegt,, dat deze zaak in behandeling ls en dat de heer van Tol met de beslissing van B. en W. in kennis zal worden gesteld. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. WADDTNXVEEN Aanbesteding. Vanwege de provincie is aanbesteed het voltooien en herstellen van den verkeers weg met rijwielpad aan de Oostzijde van de Gouwe tusschen Waddinxveen en Bos koop. Laagste inschrijver ls de heer M. Konings. te Leiden, voor f. 21.600. Deze gemeente behoort tot district 24 van de gewestelijke rundvee-centrale „Zuid-Holland". Tot bestuursleden zijn benoemd de heeren A. van Berkel, D. Reineveld, J. Boekhorst en G Oudijk (secretaris) allen alhier. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het is reeds zoolang men in bijna alle landen bezig is met crisismaatregelen ge bleken, dat met het „kunstmatig" hoog houden of opvoeren der prijzen, het ge bruik terug loopt en dat is een zeer kwade factor die zich ook overal voordoet. Men probeert de producenten te redden ten koste van de consumenten, doch de koop kracht ontbreekt te eenemale en hierdoor stapelen de moeilijkheden zich op. De in ternationale zuivelmarkt is momenteel zeer zwak gestemd, alleen door gebrek aan voldoende koopkracht bij de massa. De vleeschmarkt begint dezelfde ver schijnselen te vertoonen. De slagersbe- drijven hier te lande waren tot voor kort toe winstgevend, doch voelen thans den druk der hooge lasten. We beginnen ten minste van die zijde bittere klachten te hooren. Omzetten loopen terug en men zoekt zijn toevlucht in scherpe concur rentie, die door de geringe koopkracht van de massa geen stimulans in den om zet brengt. In de afgeioopen week deed ten en ander zich in den veehandel sterk gevoelen. De tijd is dus gekomen dat onze regeering de bedrijven geen verdere lasten oplegt. De omzetbelasting, nu slechts enkele weken in werking, levert reeds het bewijs dat de winkelier er veel nadeel in zijn debiet van ondervindt. Het is niet alleen het slachtvee wat door de mindere vraag reeds eenige teruggang in de prijzen onderging, doch de geheele veehandel vertoont een mindere tendenz. Dc toestand is dus minder behagelijk als op het einde van 1933. De mesters staan voor het guste vee. wat nog zoer hoog in prijs ls. tengevolge van de afslachting van oncourant vee voor de melkerij, hetgeen anders voor een groote gedeelte in mesters handen was gekomen. We hadden b.v. gister hier op de markt nog een gesprek met een groot mester uit de Rijnstreek, die Jaren achtereen met veel enthousias me veel slachtvee klaar maakt voor de paaschveetentoonstelllngen en thans deelde hij ons mede niet de minst lust te bezitten om er zijn arbeid aan te geven, hoe lief of hem dit werk altijd was ge weest. Het moet mij te veel geld kosten was zijn bescheid. De duurte in het vee, die dus ook al weer kunstmatig is verwekt, brengt hier dus een negatief resultaat. Zoo gaat het ook met het gebruiksvee. Leeuwarden, Zwolle, zoowel als hier ter plaatse vertoonden dezelfde stugge han del. Vette en nuchtere kalveren zeer kalm. Varkens onveranderde prijzen bij begin dezer week. Op de magere varkensmarkt was veel vraag naar guste zeugen voor de mestery. Prijzen hiervoor waren 1515',; et, per pond levend gewicht. VAN DER S. IJ MUIDEN. 20 Jan. VISCHPRUZEN. Tarbot per K.G. f. 1.251.15, Tongen per K.G. f. 1200.68. Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 18—15, Middelschol f. 23—18 Zetsc'nol f. 26—22.50. Kleine Schol f. 26— 11.50. Schar i. 1312.50, Roggen per 20 stuks f.18—11, Vleeten per stuk f 5.60 1 30, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 6.304. Middel Schelvisch f.27 24, Kleinmiddel Schelvisch f 2217 50 Kleine Schelvisch f. 17 508.20, Kabeljauw per kist van 125 K.G f. 50—32. Gullen per kist van 50 K.G. f. 196. Lengen per stuk f. 1 650.60, Heilbot per K.G. f 0 950 62 Wijting per kist van 50 K.G f,7.70—6 5o' Koolvisch per stuk f.1 80—0 20 Aangekomen 7 Stoomtrawlers: IJM 58 met f.4611 IJM. 26 met f.4598. IJM 94 met f.1641, IJM. 19 met f 3712. IJM 88 met f. 1622. IJM. 69 met f. 1418 IJM 77 met f.. 1737; de lozeers: IJM 204 met f 792 KW 144 met f.286 KW. 161 met f.875. KW 45 met f. 785, KW. 96 met f 530, KW 28 met f. 241, KW 108 met f. 716, KW. 24 met f. 633, KW. 35 mot f 1033, SHV. 361 met f.878. VOETBAL. TOURNOOI CONCORDIA-BEKER. Het programma luidt: Maandagmiddag 2 15 uur: C.G.W. IConcordia, terrein ach ter Lugdunum, scheidsr. Loef Woensdagmiddag 2.15 uur; Fabriek I— C.G.W. I. scheidsr. v d Horst, terrein ach ter Lugdunum Donderdagmiddag 2.15 uur: L.P.S.V I— R K cheidsr. P v d. Pot. terrein N B.L.O. POLITIE-COMPETITIE Dinsdagmiddag te 2 uur speelt voor dB politiecompetitle L.P.S.V. I tegen R IS- iRotterdamsch Inspecteurs Elftal) op het N B-L.O.-terrein. Daar RIS. kampioens kansen heeft, komt Lagendaal mede. even als zijn clubgenoot v. d. Broek, die dispen satie heeft om voor R 1,8. uit te komen. De LP.S.V. komt op haar sterkst uit. AMSTERDAM, 20 Jan. Prüshoudende markt. Rubbers gedrukt. Industrieele fondsen verdeeld. Suikerwaar- den vaster. Scheepvaarten en Tabakken weinig veranderd Konlnkiyke iets hooger. Amer. fondsen vast. Indische dollarleenin- gen hooger. Belegglngsmarkt prijshou dend De verdere koerstyglng in Wallstreet was oorzaak van de flinke belangstelling op de Amerlkaansche afdeeling te Amsterdam. Vooral voor de laaggeprijsde fondsen be stond vraag, zoodat deze weer wat hoo ger kwamen. Daarnaast waren Staal- en Koperwaarden goed gedisponeerd. Daarentegen was de handel op de locale markt van zeer beperkte afmetingen. Van de Industrieele fondsen openden Philips iets hooger. doch de koers brok kelde in het verloop weer wat af. Ford was vaster, terwijl Unilevers een neiging tot reactie vertoonden onder invloed van de daling van het pond. Altu's waren gedrukt op minder gun stige berichten uit de Kunstzyde-lndustrle. Oliewaarden waren volkomen verwaar loosd. Konlnkiyke openden 1 pet. hooger, doch moesten die winst later weer af staan. Van de Culturen lagen Suikerwaar den vaster. H.V.A,'s boekten een winst van l pet. Tabakken waren nagenoeg onver anderd. Rubbers daarentegen lagen ge drukt daar de optimistische berichten om trent restrictie niet bevestigd worden. Scheepvaarten bleven op peil. Voor Indische dollar- en gulden-leenin- gen hield de vraag aan, zoodat een ver dere koersverbetering Intrad. Neder! Staatspapieren bleven op peil. Duitsehe obligaties waren goed prijshou dend. Youngleening kwam boven 55, (op 2 lijnen) l!lllll!!!!!!lllllll!!l!ll!lllllllllllll!t!;U!!!lii LEIDEN, 20 Jan. '34. Noteering Cooperat. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling „Lel den en Omstr.". Roode kool f. 2 50 tot f8.10, savoye kool f3.10 tot f6.60, groene kool f. 0.90 tot f3.80, pieterselie f. 6.50 tot f.920, prei f. 1.90 tot f. 3.50, kropsalade f.2 80 tot f.3 selderie f. 4.50 tot f 5 40 knolselderie f1 tot f. 3.80 per 100 stuks kroten. gekookt, f.2 tot f.6, witloof f.5 tot f.38.—, boerenkool f.3 tot f. 5.60. spinazie f. 25 tot f 40, uien f. 1 tot f2.90, wortelen f 1 20 tot f.5 30, spruiten I f.10 tot f 17 spruiten II f. 4 tot f. 12 per 100 kilo; an dijvie per kist f0 59 tot f. 1 45 NIEUWVEEN, 18 Januari Kipeieren. Aanvoer 1278 stuks. Prys f. 2.05—3.60 per 100. Kaas per pond 28—29 ct per pond. LEIDEN. 20 Januari Botermarkt De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrleks- boter (controle) f. 1 60 per KG.; prima boerenboter f. 1.451 55 per KG. Handel matig. Turfmarkt van 1520 Januari. Aan voer lange turf 150.000 stuks Prijzen per 1000 stuks f. 7.50—f. 8.50. ALPHEN, 19 Jan. Spruitkool f. 16—21. II f.8—11. Kroten f. 3 6—4.10. p. 100 KG Seldery f. 6.50—7.50 Peen 1.4 40 p. 100 hos. Eieren p. 100 stuks. Aangevoerd 3180. Kippeneieren f 3 50—4 Eendeneieren f4 KATWIJK a. d. RIJN, 19 Jan. Roode kool f 6.20—9 80. Gele kool f 4.70—5.80. Groene kool 1 1 60—2 50 p. 100 stuks. Uien f. 2.10—2 40. Peen 1 4 25—5.75. Sprui ten f 16—18. Kroten f 2.75—3. p. 100 K.G. WESTLAND, 19 Januari. Middelprijs van de Westlandsehe veilingen Spinazie 20—47 ct.witlof 19—30 ct; stoolperen 10—15 ct.; stoofappelen 8—12 cttafelappelen 8—12 ct.; tafelperen 14— 25 ct. per kg.; andijvie f. 0.40—1.16; boe renkool 13—38 ct,: spruiten f. 0.75—220 per kist. eieren f. 3.90—4 80; roode kool f. 2.70—5.60: sav. kool f. 4.10; groene kool 70—80 ct. per 100: peterselie f. 9.40 11; prei f. 1.70—3 50: kervel f.4.20—6; seldery f. 3.10—9 per 100 bos; alicante 4971 ct. per kg.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3