De beste sigaret voor Uw gezondheid LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 20 Januari 1934 LEIDSCHE SCHOUWBURG. BUITENLAND. PJFFjJlDLER C F. MEERFOEL'S Steunt met Uw gaven het Leiüsch Crisis-Comité Burgerlijke Stand v. Leiden NED. VER. „SCHOONHEID IN OPVOEDING EN ONDERWIJS", De afdeellng Lelden der Ned. Ver. .Schoonheid in opvoeding en onderwijs" arrangeert van 3 tot 17 Februari een ten toonstelling ln „de Lakenhal" van Neder- landsche grafische kunst, gezien als een waardevol aesthetlsch element bij de op voeding. In een viertal groepen, omvattende het hoek, de prent, het drukwerk en de tech niek stelt zij zich voor, naast een hlsto- rlschen terugblik, den vooruitgang van onzen tijd te laten zien. De prachtige medewerking van de grootste uitgevers en de voornaamste drukkerijen uit ons land. doet een een Interessante tentoonstelling ver wachten. DE BIOSCOPEN. Luxor-Theater Misdadige handen ont roofden den kunstenaar z'n levenswerk, verbrandden zijn schitterende beelden- cxpositie en misvormden zijn gelaat op monsterachtige wijze. Het slachtoffer verdween uit den gezichtskring der pu blieke belangstellingMaar op den plat getreden weg van het dagelijksche leven drongen nieuwe genieën zich naar voren uit den grauwen nevel der groote massa en het was een Invalide, die zich ver b ven de anderen onderscheidde. Zijn beelden verzameling was mooier en rijker dan van iemand anders, zijn werk van een verfijn den smaak en een compositie, die de wereld met verrukking vervuldeNog een andere emotie hield de bevolking echter bezig. Menschen verdwenen spoor loos, Jonge en knappe vrouwen vooral, en zóó geheimzinnig en veelvuldig voltrokken zich die drama's, dat een huivering door de massa voer! Het was een Jeugdige, kordate journaliste, die het raadsel ten laatste wist op te lossen. ZIJ onthulde de oorzaak der vreeselljke verdwijningen en ontmaskerde daarmede den kunstenaar als den Indertijd door den brand misvorm den man, die geen beeldhouwwerken meer vervaardigen kon en nu uit levende figuren z'n kunstcreaties schiep door ze met kokende was te overgieten.... Het ls deze indertijd zeer bekende roman, die tot nieuw leven ls gebracht. Warner Bros stak het verhaal ln moderne decors, de regie bultte alle hulpmiddelen der film-techniek met groot succes daarbij uit en het geraffineerde spel der hoofd personen schiep in die entourage een be- tooverlng, waaraan niemand zich ont trekken kan. Enorm Is Lionel Atwell als de gemoedelijke, schijnbaar Invalide kunstenaar, die in de eenzaamheid zijn masker afwerpt en als een afzichtelijk monster, gedreven door demonische mach ten, zijn prooi zoekt. Zelfs een Lon Chaney zou deze figuur niet scherper hebben kun nen weergeven, zou haar niet feller heb ben kunnen doen leven in haar huive ringwekkende dreiging en haar ontstel lende wreedheid Eén en al vitaliteit en sprankelenden speurderszin is ook de journaliste, die sluipt door geheimzinnige gewelven met plotseling dichtklappende deuren en luiken, om in de oplossing van het drama een verdiende belooning te vinden voor haar onverzetteiyken wil en grooten durf. En zoo mogen wij verder nog noemen Fay Wray, Glenda Farrel en Allen Vincent, die er mede toe bijgedragen hebben dat velen der buitengewoon tal rijke toeschouwers gisteravond met een huivering van angst het theater hebben verlaten! In het voorprogramma ziet men opna men van de aankomst van den Postlager op Schiphol en ho-ut men nog eens de verschillende toespraken, die bij deze ge legenheid werden gehouden. Trianon-lhcater Wie totduwer ver zuimde „Cavalcade" te zien, krijgt van- j avond en morgen nog de gelegenheid zijn j fout te herstellen Maar dan ls vet. ook onherroepelijk uit. Niemand late zich leze kans ontglippen! o VF.REENIGING „DE PRINCE VLAG". Een Leidsche afdeellng opgericht. Onder leiding van den heer Joh. G. L. Berlott. Ud van het hoofdbestuur van ,J3e Princevlag" ls in de bovenzaal van „Dfe Harmonie", Bieestraat, alhier, een bijeen komst gehouden met het doel te komen tot de oprichting van een afdeellng Lelden dezer vereenlging. De heer Berlott zette uitvoerig aan de hand van propaganda- en fotomateriaal het doel der vereenlging uiteen, nl. méér vlaggen en dan óf met de oranje-wimpel aan het rood-wit-blauw óf met de Prince vlag (oranje-blanche-bleu) en het aan- kweeken van liefde en trouw aan het Oranjehuls. Spreker verklaarde dat sinds de actie der vereenlging het aantal vlaggen ln ver schillende genieenten zooais bleek uit de vlaggentelllngen met 60 a 70"» is toegenomen en dat ,De Princevlag", hoe wel pas acht maanden geleden opgericht, reeds in tal van steden en d.rpen afdee- linven telt met een aantal eigen muziek korpsen, vlaggenvendels, enz. Uitdrukkelijk wees de heer Berlott er op, dat in „De Princevlag" alle rangen en standen zijn opgenomen, de contribulie dan ook zeer laag is en de vereenlging niet aan politiek dcet. Na beantwoording van verschillende vragen constateerde de heer Berlott, dat zooals hem was gebleken, de Princestad Leiden gaarne een afdeellng van de ver eenlging zou huisvesten en werd tot de oprichting van de afdeellng Lelden over gegaan. aanvankelijk met 53 leden! Besloten werd een krachtige actie tot spoedige uitbreiding van het ledental aan te vangen, terwijl ln het voorlooplg bestuur werden benoemd: G Rulgrok, dir. v. d. Oliehandel „De Koekop", voorzitter; K. Cebil, veilingmees ter v. d. Coóp. Groentenvelllng, secretaris; dr W. Emmens, penningmeester; commis sarissen H. J. Reekers, tandarts en J. v, d. Steen, mr. kleermaker. Het secretariaat is gevestigd; Zoeter- woudscheweg 2. Te kwart ever elf werd de geanimeerde vergadering met een woord van dank tot de aanwezigen gesloten en opgewekt tot deelname aan de door de Princevlag ge organiseerde grootsche hulde-bet ocing op 30 April te 's Gravenhage, ter gelegen heid van den 25sten verjaardag van Prin ses Juliana. TOONEELGROEP HET MASKER. Marius. vroolijk spel ln 4 bedr. door Marcel Pagnol. Een vroolijk spel heet dit zich in Mar seille in het havenkwartier afspelende stuk van Pagnol en inderdaad, daar is reden toe, gelet op de op den voorgrond gedrongen mllieu-teekening van de bar aan de haven „De la Marine". Dit is zoo overheersqjiend, dat het overige wordt teruggedrongen. Dat overige ls echter van dramatischen aard, nu en dan zelfs van melo-dramati- sche strekking, en zou, by een ietwat an dere bewerking o. 1. misschien zelfs al bij een andere vertolking! hoofdzaak kunnen worden, waardoor het blijspel een drama wordt! Door al de vroolijkheld loopt feitelijk toch een dramatische ondergrond. Het gegeven komt immers eigenlijk er op neer hoe Marius, de zoon van den barhouder Cesar, hoezeer ook verliefd op het mosse lenverkoopstertje Fanny, ln zich voelt een niet te onderdrukken verlangen naar het groote onbekende der wereld, een drang, waaraan Fanny zich offert, al breekt haar hart. Of is er nog kans, dat Marius terug gekeerd van zijn reis naar de Stille Zuid zee, bekoeld is van zijn zucht naar het vreemde en bij haar terugkeert? Of heeft Fanny zich verkocht aan den rijken en wel goedigen Panisse? Men ziet, een be paald slot is er niet, blijven er allerlei mogelijkheden over. Evenwichtig is dit blijspel als gevolg van een en ander niet doch het is tooneel, zelfs makkelijk aan slaand tooneel en wanneer men geen diep zinnige bespiegelingen wijdt aan wat de kern van den inhoud feitelijk is, doch de raak getypeerde bar-mllieu-stemming over zich heen laat gaan, dan geeft dit stuk een zeer genoegelijken avond. De taal is niet altijd even gekuischt, maar hoe is dat anders te verwachten in zoo'n kroegje aan de haven? De schilde ring van wat zich daar afspeelt, ls echt naar het leven, als het ware vastgelegd op het schilderspalet, heerlijk van kleur en verve. Het tintelt van levenslust, het schuimt als de champagne van Cesar, het bruist en gist van humor uit het volks levenEn hoe vlot en leutig is dit over het voetlicht gebracht; al moge het dan wellicht niet geheel Marselllaansch zijn, het doet er niet toe, het spel was bruisend en fonkelend! Neem de Cesar van Jan Musch. Deze creatie is op zichzelf een gang naar den Schouwburg waard! Hoe vol kleine en fijne trekjes geeft hij in dezen kroegbaas weer een van zijn meesterlijke uitbeeldingen, die hem stempelen tot een van onze groot ste acteurs. Dat werken met die doek, die voor alles wordt gebruikt, het afvegen der glazen, tafeltjes envan zijn zweet, zijn loopen, zijn aanstekelijke humor, het zich afwasschen in het afwaschwater der glazen, het is onovertrefbaar. De figuur van Cesar wordt een juweeltje van tooneel. Direct na hem zouden we Henriëtte van Kuyk willen noemen als Fanny's moeder. Haar spel droeg volledig het cachet van het milieu en sappig en vol gloed gaf zij zich daaraan. Voorts Ko Arnoldi als de rijke Panisse, Anton Ruys als de verifica teur-titulair, John Gobau als de veerboot kapitein, zij vormden een waardig drie manschap van stamgasten, Jacques de Haas was de rol van Marius toebedeeld, aan mevr. Georgetto Rezinsky die Ank v. d. Moer op alleszins te loven wijze verving, die van Fanny. Zij speelden op zich zelf wel goed. doch was het in ver houding niet te zwaar, zoodat te veel de dramatische inslag naar voren trad, die het blijspel niet ten goede komt, integen deel het onevenwichtige accentueert? Een vrij goed bezette Schouwburg heeft van deze door de afd. Leiden van het NederL Tooneelverbond georganiseerde op voering gesmuld en zeer hartelijk was het lang aanhoudend applaus. RECLAME. 4739 DE ALGEMEENE TOESTAND. Uit Genève Duitschland antwoordt Frankrijk. RECLAME. 4791 N A AI MAC JIN3 Hifi DHL Alleen de betere merken ln alle moiejjke uitvoeringen Dar REPARATIES ONDER GARANTIE ItLEFOON 2657. BREESTRAAT 171 De kwestie van het Saargebied ls gis teren van de agenda van de openbare zit ting van den Volkenbondsraad afgevoerd en uitgesteld tot heden. Dit besluit was in geheime zitting ge nomen. Roechling. voorzitter van het Duitsche front in het Saargebied, heeft tegenover de pers nog eens het Duitsche standpunt uiteengezet. Gistermiddag ls nog een geheime zitting van den Raad gehouden, waarin de presi dent der ïegeeringscommissie Knox is ge hoord. Vóór de geheime zitting had een openbare zitting plaats, waarin onbelang rijke aangelegenheden werden behandeld. De Volkenbondsraad heeft het rapport goedgekeurd der commissie, welke ln zijn laatste bijeenkomst is samengesteld in zake de emigTatie van een deel der ln Irak levende Assyriërs naar Brazilië. Het be treft ongeveer 100 van de 10.000 families, welke in nood verkeeren. Irak zou 'n deel der kosten moeten opbrengen. Het kleine presidium der Ontwapenings conferentie is gistermiddag korten tijd bijeengeweest. Het heeft zijn werkzaam heden moeten onderbreken, omdat de secretaris-generaal van den Volkenbond, Avenol, moest deelnemen aan de geheime zitting van den Volkenbondsraad. Een nieuwe zitting zal hedenochtend worden gehouden. Waarschijnlijk zal het Bureau 19 Febr, worden bijeengeroepen. Gistermiddag ontving de Duitsche rijks minister van buitenlandsche zaken den Franschen gezant. Francois Poncet, en overhandigde hem het Duitsche antwoord op het door den Franschen gezant op 1 Januari overhandigde alde-mémoire inzake de ontwapeningskwestie. De rijksminister lichtte den inhoud van het document toe. Evenzoo ontving Freiherr von Neurath den Engelschen gezant, sir Eric Phipps, en overhandigde hem het antwoord op het memorandum, dat deze in opdracht der Koninkl. Engelsche regeering den rijks kanselier op 20 December van het afgeloo- pen jaar overhandigd had. Naar wij vernemen, omvat het aan den Franschen gezant overhandigde document 14 zflden machineschrift. Het ls in tegemoetkomenden toon ge houden. Zijn tendenz is voortzetting en verdie ping der begonnen gedachtenwisseling. De Berlljnsche vertegenwoordiger van Havas verneemt dat Berlijn principieel be denking oppert tegen de omstandigheid, dat Frankrijk vasthoudt aan de idee van „pr-eftljd". Alles, wat op zulk een „proeftijd" lijkt, is een discriminatie van Duitschland en een schending van zijn eer. Duitschland is van meening, dat de ont wapening niet ln twee etappen kan wor den doorgevoerd. Een andere Duitsche bedenking betreft de sterkte der effectieven van het toe komstige Duitsche leger. Men wijst er op, dat 200.000 man niet voldoende is om de velügheid van Duitschland te waarborgen. Onder deze omstandigheden is het te genwoordige beroepsleger met zijn geringe effectief-sterkte nog meer waard. Het nieuwe Duitsche leger zou bovendien over alle waoenen moeten beschikken, welke als verdedigingswapenen erkend zijn. Het schijnt, dat de rijkskanselier zijn toestemming heeft gegeven tot de con trole over de z.g. militair uitziende orga nisaties op voorwaarde dat zich deze con trole ook tot soortgelijke organisaties in het buitenland zal uitstrekken. Wat tenslotte de kwestie van de lucht strijdkrachten betreft, acht men van Duitsche zijde de vermindering der Fran- sche luchtstrijdkrachten met vijftig procent onvoldoende, respectievelijk, van geen beteekenis, als Duitschland over geenerlei luchtvloot zou mogen beschik ken. Bovendien wenscht men van Duitsche zijde opheldering van de vraag, wat met dè vijftig procent vliegtuigen, welke men afschaffen wil, zou moeten gebeuren. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Boekhandel en drukkerij voor heen E J. Brill, Oude Rlin 33 a. Leiden. Overleden Commissaris: D. van Oordt, Noordwijk aan Zee d.d. 15 Jan. 1934 De heer L Sybranda. cbmmies bh de Hypotheken, het Kadaster, enz,, alhier, die 2 Jan. j.l. zijn 45 jariee ambtelijke loop baan achter den rug had, mocht heden het genoegen smaken zijn 15den candldaat voor bet examen van adjunct-commies bij de Hypotheken enz. te zien slaven. H«t betrof ditmaal den heer A V3n Burink, rijksklerk bij de Hypotheken enz alhier. Op Maandag 29 Januari a.s. des na middags ten 81'4 uur. zal de bekende econoom prof. dr, G. Cassel. hoogleeraar aan de Universiteit te Stockholm. In het Academiegebouw een lezing houden over een nader te beoa'.en onderwerp. Deze le zing wordt georgan'-eerd door de Juridi sche Faculteit van Leidsche Studenten in samenwerkinv met andere Leidsche stu- dentenvereenigingen WIJ verwijzen naar een iweetai offi- cleelc kennisgevingen van B. °r. w. in dit Blad betreffende de inschrijving o leer lingen voer de op» r. bare lagere en bewaar scholen. CHIEFWHIP FRANKRIJK. Incidenten in de Kamer-wandelgangen - Uit Kamer cn Senaat. In verband met het incident tusschen minister De Monzie en afgevaardigde Hen- riot. dat in de wandelgangen van de Ka mer plaats had, zijn vier afgevaardigden benoemd om de stenografische verslagen te bestudeeren. Na de daarin voorkomende beschuldigin gen van Henriot te hebben vastgesteld, hebben de vier afgevaardigden de desbe treffende passage aan minister De Monzie voorgelegd en hem gevraagd, of hij zijn bewering handhaaft. Minister De Monzie deelde daarop mede, dat hij mej. Arlette Simon niet kende en dat hij blijft elschen dat Henriot zijn woorden zal intrekken en genoegdoening zal geven. Men besloot de arbitrage in te roepen van Franqois Pietro, die, qua president van den schermbond, speciaal thuis is in de interpretatie van de kwesties van den eerecode en die uitmaken zal, of er be- leediging is geweest en wie de belegdigde is. Intusschen had een nieuw incident plaats, toen de socialistische afgevaardigde Lagrosilliers den afgevaardigde Désire Ferry, hoofdredacteur van de nationalis tische .L.berté" een oorvijg toedoende we gens ec-n gisteren in genoemd blad gepu bliceerd beleedlgend artikel tegen hem. Toen Ferry Lagrossilliers te lijf wilde gaan werden de beide afgevaardigden door omstanders gescheiden. Ferry, die reserve officier is, heeft Lagrossilliers een uitda ging voor een duel doen toekomen. In verband met dit incident verklaart Ferry, dat de justitieele antecedenten van Lagrossilliers, en de zaak, welke thans tegen hem aanhangig is, hem niet toe staan de procedure te volgen, welke voor eerezaken geldt. Feny heeft dan ook een klacht ingediend bij het parket. Paul Boncour heeft vanuit Genève aan de regeering een telegram gezonden om te protesteeren teeen de schandelijke be schuldigingen, welke tegen hem zijn ge uit door afgevaardigde Herrlot en om de zeer bijzondere omstandigheden aaD te geven, waaronder hij op aandringen van de familie van Arlette Simon in Juli 1926 haar verdediging op zich heeft genomen. Paul Boncour deelt o.a. mede: Arlette Simon was een nicht van een ouden vriend van mij. Doordat haar moe der, die weduwe was voor de tweede maal in het huwelijk was getreden, naar ik meen met een buitenlander, was Arlette Simon alleen te Parijs achtergebleven, waar zij een avonturier leerde kennen. Deze avonturier werd op een goeden dag wegens oplichterij gearresteerd en Arlette Simon werd beschuldigd van medeplichtig heid. Dengene die haar later bekend zou maken (Stavisky!) kende ik absoluut niet Ik heb hem toen nooit ontmoet en ook later niet. Ik bevond mij tegenover een ongelukkig meisje, aan wie ik geheel on baatzuchtig als advocaat mijn diensten aanbood. Een deskundigenrapport wees tenslotte uit, dat zij geenerlei verantwoor delijkheid droeg en zij werd dan ook van rechtsvervolging ontslagen. Later heb ik haar nooit meer teruggezien en eerst na het bekend worden van het schandaal van Bayonne vernam ik dat zij de vrouw geworden was van Stavisky. Op straat is intusschen opnieuw tegen de regeering gedemonstreerd! Bij den aanvang van de zitting van de Fransche Kamer gisterochtend was slechts een klein aantal afgevaardigden aanwezig In behandeling kwam het wetsontwerp waarbij wordt voorgesteld hun. die wegens het benadeelen van spaarders veroordeeld zijn, den handel in waardepapieren en het verrichtten van financieele operaties te verbieden. Bij de algemeene debatten verklaarde de rapporteur, dat het tijd wordt uit het jongste schandaal de noodige practische conclusies te trekken. De Fransche Wet geving inzake de controle op financieele operaties, is onvoldoende. Men moet niet alleen de misdaden bestraffen, doch ook door de politie voorzorgsmaatregelen laten nemen. De wet van 1930. waarbij aan re cidivisten de uitoefening van het bankier schap wordt verboden, heeft geen betrek king op zekere medewerkers van finan cieele instellingen. Vijftien afgevaardigden hebben inter pellaties ingediend naar aanleiding van de spoorwegramp bij Lagny, welke zoowel betrekking hebben op de verantwoorde- lijkheid over de ramp als op de algemeene organisatie der Fransche snoorwegen. De belangrijkste interpellatie was van I Jules Moch, den algemeenen rapporteur van de Kamercommissie voor Openbare Werken. Deze eritiseerde het signalenstel sel, de organisatie en het materiaal. Op de lijnen van de Chemin de Fer de l'Est zijn verleden jaar 270 ongelukken gebeurd, welke elk voor zich een ramp hadden kunnen veroorzaken. Spr. herinnerde aan eenige nalatigheden, welke zijn komen vast te staan en waarvoor niet de machi nisten, maar de vooraanstaande ambte naren verantwoordelijk voor zouden zijn te stellen. De locomotieven, welke bij de maatschappij in gebruik zijn. zouden vol gens een rapport van ingenieurs ondeug delijk zijn. De laatste ongelukken hebben plaats gehad met deze locomotieven. Bo vendien moeten de houten wagens door stalen worden vervangen. De eerste red- dlnestrein is pas twee uur 20 na het onge luk ter plaatse verschenen. Moch eischte het in staatsbedrijf nemen van de spoor wegen met de motiveering. dat deze mis stand inet slechts op een. doch op alle spoorwegen betrekking zou hebben Ook de Fransche Senaat heeft ln de Stavisky-affaire zijn vertrouwen in de regeering uitgesproken. In de zitting van gisteren lichtte senator Chéron zijn inter pellatie over de botsingen voor het ge bouw van de Kamer toe. Hij noemde erger dan de schandalen zelf de wijze waarop zij worden uitgebuit. Minister-president Chautemps verklaar de te gelooven, dat het wel voldoende zal zijn de justitie in de toekomst te laten op treden en de noodige bestuurshervormin- gen door te zetten In het bizonder zijn de wettelijke bepalingen vo»r de stedelijke banken van leening ontoereikend geble ken. Chautemps zette vervolgens uiteen, waarom hij de Instelling van een enquête commissie van de hand heeft gewezen. Hij verklaarde ook een aanhanger van de persvrijheid te zijn. De verklaringen van Chautemps werden met bijval begroet, waarna de Senaat zich verdaagde tot 25 Januari. ZWITSERLAND. Referendum afgedwongen. De door de Bondsregeering voorgestelde wet tot verscherping van de maatregelen ter bescherming van de openbare orde, die voornamelijk een vrucht is van de on lusten te Genève van November 1932, houdt verscherpte strafbepalingen ln tegen provocatie, landvredebreuk, aanzetting tot verzet tegen den mibtairen dienstplicht, het houden van verboden demonstraties, het verstoren van toegestane demonstra ties, enz. De socialisten hebben 137.000 handteeke- nlngen verzameld voor een referendum, dat dan gehouden moet worden. ITALIË. Japanscbe ontstemming. De minister van buitenlandsche zaken van Japan, Hlrota, heeft den Japanscher, ambassadeur te Rome Matsoesjima, op dracht gegeven de aandacht van Mussolin! te vestigen op de .mogelijke nadeeüge ge volgen voor de ItaliaanseheJapansch» vriendschappelijke betrekkingen" van eeu artikel, dat op 14 dezer in Hearstbladen ln Amerika is verschenen volgens hetwelk de duce „Jaoan het gele gevaar noemt en de vereeniging der blanke naties noodzake lijk". Mussolini zou hebben gezegd, dat het Ja- pansche volk doof is voor de openbare meening. ,De Japanners zijn vervuld van een oorlogszuchtigen geest". De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken zeide, dat de ver klaringen van Mussolini de Jaoansehe ge voelens in het bijzonder hebben gekwetst, omdat de Japanners Mussolini beschouwen als een vriend van Jaoan en hem als een groot dictator bewonderen. OOSTENRIJK. Suvich's bezoek. De vertrouwelijke besprekingen tusschen Suvich en Dollfuss zijn voortgezet. Speclaai betreffen zij de handelsbetrekkingen. Suvich had ook een onderhoud met Starhemberg. Wegens de publicatie van een voor den Italiaanschen onderstaatssecretaris belee- digend artikel is de „Arbeiterzeitung" in beslag genomen. Tegen den hoofdredac teur is een vervolging ingesteld. Voorts is de „Staatskorresoondenz" in beslag genomen wegens de verbreiding van verontrustende berichten over de laatste zit'ng van den bondsraad. Nazi-studenten hebben voor nieuwe rel letjes gezorgd. UIT HET VERRE OOSTEN. Weer een Japansch ultimatum. Volgens een bericht in het blad „Soen- bao" hebben de Jaoansehe militaire auto riteiten aan de Chineesche provincial! regeering te Tsjachar het volgende uit matum overhandigd: 1. De Chineesche troepen ontruimt: direct alle door hen bezette stellingen aai den grooten muur bij Limintsoe. 2. De Chineesche troepen worden over gebracht naar een gedemilitairiseerde zóne. welke op grond van de te Tankoe gesloten Jaoansch-Chineesche wapenstil- standsovpreenkomst zal worden uitgebreid 3. De Chineesche overheid trekt alle ver boden in, v/elke de verspreiding van Mand- sioeriiscbe vlugschriften in deze gebieden ontoelaatbaar roemden. 4. Mochten de Chineesche autoriteiten deze voorwaarden niet inwilligen, dan zul len de Jaoansehe troepen tot militaire operaties overgaan. GEBOREN. Gerardus Mattheus, Z. van G, M, Loozen en G. M. v. Loenen Pieter, Z. van P. v. Kampen en H. C. Spierenburg Nico!aas Cornells, Z. van W. v. Steenbergen en J. M. C. Bousie Johanna Maria Theresia, D. van H. J. L. Goddijn en A, Hup Arle, Z. van J. A. v. Vessem en J. H. de Haan Engelina. D. van J. Molnar en E. G. Vogels Pietevnella. D. van A, van Pruisscn en D. M. de Man Catharina, D. van M. A Boners en C. M. v. Os Zlata Vlktoria. D. van L Cikron en E. Miovac WUlempjc. D. van G. Glijn en A. M. Thomassen Alida Beroardtna, D. van W. W. Lagerberg en M. C. Bekkering Hendrika Wilhel- mina, D. van A. G. Maurer en W. C. A. v. Hensbereen F'se Maria. D. van N. Vergunst en M. Bunn Jacobus, Z. van J. P v. Rooiien en A. W. Schenkeveld Jacoba Geertruida. D. van P. de Knegt en M. v. d. Reijden Petronella Maria. D van A. Verhoeven en M. Arnoldus. o OVERLEDEN. W. M. v. DiestStraathof, wede. 71 j. W, Hilarius, M. 02 j. ONDERTROUWD. L. v. d. Melj jin. 21 j. en A. van RÜ" jd. 19 j. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. s—i

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2