DE TAXI-STRIJD 74,te Jaargang ZATERDAG 20 JANUARI 1934 No. 22649 Officieele Kennisgevingen STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. T* LEIDSCH DAG BLAD DAGBUAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ADVERTENTIEN P«r regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen vfcai agentschappen van ons Blad. gevestigd zijn. Vbor alle andere advertentlën 36 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van boeven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Noordeindsplefei Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTjfl Voor Lelden per 3 maanden f.2.35; per week 1.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.10 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van de Vereeniging oor Misvormden om vergunning tot het uitbreiden van de inrichting voor het ver waardigen van orthopaedische instrumen ten in het perceel Meezenstraat No. 2. ka- ■Bastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie P. No. 179. Gelet op de art. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge- oemd verzoek met de bijlagen op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; als mede dat op Zaterdag, den 3den Febr. 1934 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van "emeentewerken) gelegenheid zal worden egeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op estigen, dat niet tot beroep gerechtigd 'jn zij. die niet overeenkomstig art. 7 der 'nderwet voor het gemeentebestuur of en zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 20 Januari 1934. 4793 INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden: lo. dat tot het doen inschrijven van leerlingen voor de toelating, met Maart a.s., tot de openbare lagere scholen op 't Schuttersveld, aan de Duivenbodestraat, aan de Haverstraat, aan de Paul Kruger- straat, aan den Zuidsingel, aan de Medusa straat en aan de Vrouwenkerkstceg gele genheid zal worden gegeven aan die scholen tot en met 17 Februari e.k. dage lijks van des voormiddags half negen tot negen uur en op Maandag. Dinsdag, Don derdag en Vrijdag bovendien van half twee tot twee uren des namiddags; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden ge toond; 3o. dat de kinderen op 1 Maart a.s. den leeftijd van zes jaar moeten hebben be reikt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, den 20en Januari 1934. 4794 INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat aan de Openbare Bewaarscholen: in de Groenesteeg. aan de Atjehstraat en aan het Elisabethshof (tijdelijk van der Werffstraat, hoek Oude Vest) tot en met 17 Februari e.k. gelegen be staat tot het doen inschrijven van leer lingen en wel des voormiddags van kwart I vóór negen tot half tien en uitgezon derd Woensdags en Zaterdags des na middags van kwart vóór twee tot kwart na twee uur. De kinderen moeten op 1 Maart a.s. den leeftijd van 4 jaar hebben bereikt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 Januari 1934. 4795 MEJ. JEANNE PAARDEKOOPER t Uit Den Haag bereikte ons het bericht, dat aldaar is overleden mej. Jeanne Paardekooper, oud-enquètrice bij de al hier gevestigde Ver. ter bestrijding van de tuberculose, welke functie zij van 1916 tot 1931 met groote toewijding heeft vervuld. Mej. Paardekooper heeft in die 15 jaar de Vereeniging trouw gediend en is als huLsbezoekster vaak een groote steun ge weest voor degenen met wie zij in aanra king kwam. Zij toonde steeds een open oog te bezitten voor de belangen der aan haar toevertrouwde patiënten en stond bij dezen, zoowel als bij het bestuur, in hoog aanzien. De ziekte, waaraan zij thans is bezwe ken. dwong haar in 1931 haar werkzaam heden neer te leggen. Vele stadgenooten zullen haar bij haar overlijden in liefdevolle en dankbare her innering gedenken De begrafenis zal a.s. Maandagmiddag om 2 uur op „Nieuw Eik en Duinen" te Den Haag plaats vinden. DE GEMEENTEBEGROOTING. LEIDSCHE GEOLOGISCHE VEREENIGING ACADEMISCHE EXAMENS. Beyorderd Is tot doctor in de Rechts geleerdheid op proefschrift getiteld „L'or- ganlsation d'hyglène de la soclété des nations", de heer H. van Blankenstein, geb. te Berlijn. Nog: meer voorstellen. Nog een reeks voorstellen zijn ingediend. Van den heer Koole: Ondergeteekende stelt bij volgnummer 312 voor: De Raad besluit aan de besturen der beide Zweminrichtingen op te dragen de zweminrichtingen des Zondags zoowel 's morgens als des middags open te stellen. De uren van openstelling worden in over leg met B. en W. en beide besturen ge regeld. Voorstel van den heer van Stralen en mevrouw Braggaarde Does. De Raad besluit volgn. 583 der Begroo ting (Subsidie aan de Gemeentelijke Com missie voor Maatschappelijk Hulpbetoon), met f. 1.te verhoogen, daarmede uit sprekende dat de ondersteuning van valide werkloozen dient te geschieden naar hoo- gere normen dan door Maatschappelijk Hulpbetoon zijn vastgesteld. Van den heer van Stralen: De Raad besluit een bedrag van f500. op de begrooting uit te trekken ten be hoeve van de ontspanning voor werkloozen. De Raad verzoekt B. en W. thans on verwijld maatregelen te nemen tot uitvoe ring van de dempingsplannen van het Levendaal, door aan den Raad een voor stel te doen tot het voteeren van het be- noodigde bedrag, en daarna ten spoedigste tot gewone aanbesteding over te gaan. Ondergeteekende stelt voor van ge meentewege een onderzoek te doen instel len naar den toestand in de gezinnen der werkloozen, alsmede naar den juisten om vang der werkloosheid, met rubriceering naar beroep en leeftijd. Van den heer Kooistra: De raad van oordeel, dat thans, bij een voortdurende prijsstijging van de eerste levensbehoeften, en het dalen van het j loonpeil bij deze groote werkloosheid, de huren van arbeiderswoningen, in het al gemeen te hoog zijn. Noodigt B. en W. uit, a. een Commissie te willen benoemen, die tot taak heeft, te onderzoeken in hoe ver het mogelijk is de huren van arbeiders woningen te verlagen; b. een huurverlaging van 15 bij ge- me en te woningen toe te passen. Ondergeteekende stelt voor. De gemeentewoningen onder gemeente- beheer te brengen. De post winst Endegeest te verminderen met f. 1840. (Vermindering van de vacan- tiegelden). Van mevrouw Braggaarde Does: Ondergeteekende stelt voor, over te gaan tot instellen van een gemeentelijke com missie voor schoolkindervoeding en -klee ding. Ondergeteekende stelt voor om bij schoolkindervoeding en -kleeding schoenen te verstrekken inplaats van klompen en de daarbij behoorende reparatie. Ondergeteekende stelt voor bij de post schoolkindervoeding en -kleeding de sub sidie van f. 43.500 te handhaven. Ondergeteekende stelt voor f. 300 sub sidie te verstrekken aan het Consultatie bureau voor moeilijke kinderen. Van den heer Kuipers: Ondergeteekende stelt voor in 1934 in te voeren een arbeidsreserve. Ondergeteekende stelt voor, de tegemoet koming in de kosten van aanschaffing van schoeisel en beenkappen voor de politie in 1934 te bepalen op f 20 per persoon. Ondergeteekende stelt voor het instellen door de Gemeente van een Voorzienings fonds, geldend voor los, of op arbeids overeenkomst in dienst der Gemeente ge steld personeel. Daaronder begrepen het personeel, het welk in dienst is bij bedrijf en diensthoof den. schoolhoofden, concierge enz. Ondergeteekende stelt voor volgnummer 273 te verhoogen met f 100, ten einde de Algemeene Bond van Politiepersoneel in Nederland in het bezit te stellen van een subsidie. Stoor de cursus tot opleiding bij de politie. Ondergeteekende stelt voor het in de overeenkomst van het verstrekken van rij wielen ten behoeve van de Gemeente niet in huurkoop te nemen. De genoodigde rijwielen aan te koopen en aan de gebruikers elk jaar een klem be drag voor onderhoudskosten uit te keeren. Deze laatste voorgestelde regeling, zou voor de gemeente voordeeliger zijn en de gebruikers zouden betere rijwielen krijgen, terwijl er minder klachten over deze rij wielen zouden worden vernomen Ondergeteekende stelt voor op het kruis puntKorevaarstraatBreestraat en Hoo- gewoerd een vaste verkeerspost wordt ge plaatst ten einde de veiligheid van het verkeer te regelen. Van mevrouw de Cler—de Bruijn: Ondergeteekende stelt 'voor over te gaan tot het instellen van een Gemeentelijke Commissie voor Blindenzorg. Ondergeteekende stelt voor om van Ge meente wege te voorzien in de behoefte aan woningen speciaal bestemd voor ouden van dagen Ondergeteekende stelt voor de loonen de werksters en schoolschoonmaaksters op 40 ct. per uur te handhaven. Lezing Prof. Dr. A. Streckeisen over: De tektoniek der Karpaten. Voor de Leidsche Geologische Vereeni ging en de Geologische Sectie van het Geologisch Mijnbouw kundig Genootschap heeft Prof. Dr. A. Streckeisen uit Boeka rest, van wiens voordracht over het Nefe- liensyenietmassief van Ditro wij reeds eer der melding maakten, een lezing gehouden over „Tektonik des Karpathenbogens.", welke zich, ook van de zijde der leden van de Mijnbouwkundige Vereeniging, in een bijzonder groote belangstelling mocht verheugen. Van de alpiene gebergteketens in Oost- Europa vormen de Karpaten den Noord vleugel, die door een tuschengebergte, de Pannonische massa, van de Dinariden (den Zuidvleugel) gescheiden zijn Tus- schen het Boheemsche en het Walachij- sche (Getische) massief zijn de Karpaten naar het NW. over het voorland geplooid. Dit voorland, dat uit jongtertiaire gesteen ten bestaat, is ten deele meegeplooid; daar achter ligt de Flyschzone (krijt en oud- tertiair), die de Karpaten aan de Noord en Oostzijde als een breede zoom begeleidt en in het midden-tertiair intensief werd geplooid. Aan de binnenzijde van den boog ligt tenslotte de centrale zone, waar aan spr. het grootste deel van zijn voor dracht wijdde. Deze centrale zone, die in het midden-krijt geplooid werd, is in drie blokken verdeeld, de Noord-(Tatra), Oost en Zuid-Karpaten. De eerste staan in ver band met het Wienerwald, de laatste zetten zich voort in den Balkan. In de Noord- Karpaten onderscheidt men vier dekbla den, van Noord naar Zuid (tevens van onder naar boven) de Pieniden, de Tatri- den, de Graniden (subtatische massieven) en de Gemeriden. De Gemeriden liggen als traineau écraseur over de twee dek bladen der Graniden: hieronder liggen de min of meer autochtone Tatrische mas sieven. die aan de Noordzijde begrensd worden door de zeer ingewikkeld ge plooide ketens der Pieniden. De Oost-Karpaten beschouwt spr. als één enkele tektonische eenheid (niet als twee dekbladen, zooals men vroeger veelal meende), die in zijn geheel op lagere, niet ontsloten eenheden is overschoven. Via het Pergani-gebied hangen zij samen met de Zuid-Karpaten. Na de pauze behandelde spr. uitvoerig den bouw der Zuid-Karpaten, waar hij en zijn leerlingen in de laatste jaren veel belangrijk werk hebben verricht. Zij zijn, evenals de rest der Karpaten, alpien ge plooid, al werd dit ook vroeger dikwijls bestreden. Spr. onderscheidt in dit gebied van onder naar boven (van Zuid naar Noord) het Parang-kristallijn, het Geti sche dekblad en de hoogere tektonische eenheden van Fagaras en Locva. Het Parang-kristallijn vormt een reeks van hercynisch reeds geplooide, autochtone massieven, die bedekt zijn door een zeer sterk gemetamorfoseerde sedimentmantel. Het Getische dekblad is als een traineau écraseur hier overheen geschoven, en schijnt op zijn beurt in het Oosten, NW. en Westen door een hooger dekblad te worden bedekt; tot het laatste moet men waarschijnlijk in het Oosten het Fagaras- en Leato-kristallijn en de Cozia-gneis rekenen, terwijl in de Banaat de groen- steenen van Locva en de glimmergneizen van Vrsac er toe behooren. Spr lichtte zijn lezing toe met talrijke duidelijke kaarten en tabellen. HET 150-JARIG BESTAAN VAN M. S. G. Herdenking door de oud-leerlingen. In een dezer dagen gehouden vergade ring van oud-leerlingen van het Genoot schap M.S.G., is. nadat de waarn. voor zitter, de heer H. H. Verhulst vorige feest vieringen had gememoreerd, besloten om het 150-jarig bestaan van het Genoot schap op 17 Septoember 1935 op feestelijk wijze te herdenken. In de te benoemen feestcommissie zul len zitting hebben twee bestuursleden, twee gewone leden der Vereeniging en vier oud-leerlingen-niet-leden. terwijl als voorzitter zal fungeeren de heer O. S. Knottnerus, directeur der Ned. Indische Gas Maatschappij te Rotterdam. De De- noeming van dezen voorzitter lokte alge meen applaus uit. terwijl de vergadering eveneens haar goedkeuring hechtte aan de benoeming van acht leden der feest commissie. De vier leden uit het bestuur werden bij acclamatie in de commissie gekozen, terwijl uit de niet-leden werden gekozen de heeren C. P. van Straaten, A. Ouwer- kerk. Joh. de Nie en C. Sweris. De feestviering zal vermoedelijk twee dagen in beslag nemen. Den eersten dag zal er een reünie van oud-leerlingen plaats hebben, waarna men zich naar het bestuur van M.S.G. zal begeven, ter aanbieding van geluk- wenschen en 'n huldeblijk. Des avonds wordt er een feestavond gehouden, be sloten met een bal. Den tweeden dag 's morgens een boot- of autotocht. Wat de middag zal brengen wordt nader overwogen, terwijl de dag zal worden besloten met 'n diner, waar aan ook genoodigden zullen aanzitten. De voorzitter voegde hieraan toe. dat het bestuur van M S G. eveneens voornemens is de herdenking plaatselijk te vieren. Nadat de financieele zijde ter sprake was gebracht, sloot de heer Verhulst deze vergadering met een opwekking tot alle aanwezigen om de feestplannen te helpen verwezenlijken. Jjy C(Lu.t Vilt Zsltttn, HET VRIJWILLIG LANDSTORMKORPS MOTORDIENST LEIDEN. Een buitengewone propaganda-avond. In de Stadsgehoorzaal heeft gisteravond de Vereeniging van het Vrijwillig Land stormkorps „Motordienst" Leiden haar propaganda-actie door een buitengewonen propaganda-avond voortgezet. Buitenge woon was de avond in opzet en uitvoe ring. de met een enthousiaste schare tot de laatste plaats gevulde zaal heeft met groote aandacht de door de Barneveld- sche en Edesche landstormers ten too- neele gebrachte historische tafereelen ge volgd. In een zevental tafereelen welke door de tusschenscènes onderling in nau wer verband kwamen werd de geschie denis van het Huis Oranje geschilderd. Door de verschillende hoogtepunten uit de historie uit te beelden ontstond een algemeen overzicht van ongekende kracht Voor alles dient een woord van waar deering gesproken voor de wijze, waarop de verschillende personen werden getee- kend. In een alleszins behoorlijk tempo volgden de verschillende tafereelen el kaar op, de geschiedenis werd werkelijk heid en één voelde de zaal zich met het Vorstenhuis, welker geschiedenis werd afgebeeld. Het afscheid tusschen Willem van Oranje en Egmond, de bespreking op den Dillenburg tusschen Willem, Lode- wijk, Hendrik en Adolf van Oranje met de Fransche edelen voor zij ten strijde trokken tegen Alva en zijn legers, het ont zet van Leiden en de voorstelling van de gouden eeuw waren evenzoovele krach tige punten in de algemeene voorstelling, welke haar hoogtepunt bereikte in de op richting van den Landstorm in 1918! Bijzondere vermeldingv erdient de wijze waarop de aankleeding van de verschil lende tafereelen verzorgd was. De edel- vrouwen en edelen waren getooid in kost bare costumes en pasten zich uitstekend aan in de omgeving, waarin zij geplaatst waren. Met welk een vrijheid bewogen allen zich over het tooneel! Na elke scène ontlaadde de zaal door een krachtig ap plaus. dat aan het einde, toen de heer Raams den leider van het spel luitenant Sanders met een krans huldigde voor het gebodene, schier tot een ovatie aan groeide. Met een kernachtige rede opende de voorzitter der vereeniging, de heer E. Raams, dezen avond, welke door de N.C. R.V. werd uitgezonden. Spr. heette aller eerst de verschillende militaire en bur gerlijke autoriteiten, waarvan wij noemen generaal-majoor L. F. Duymaer v. Twist, luitenant-generaal jhr. W. Roëll, comman dant van het Veldleger, generaal-majoor H. Zeeman, generaal-majoor Gerth van Wijk, luitenant-kolonel dr. Eringard, commandant van den Landstormmotor- dienst, burgemeester A. van de Sande Bak huyzen, den heer Rooyaards, voorzitter der Gewestelijke Landstormcommissie Z - Holland West. den secretaris van deze commissie, luitenant Karres, majoor M. v. Mens. commandant van de Burger wacht sectie Leiden en den voorzitter van de plaatselijke Landstormcommissie ds. H. Thomas, hartelijk welkom. Vervolgens wees spr. op de sombere levensomstan digheden van dezen tijd en herinnerde aan de grootsche huldiging van H. M. de Koningin in het Stadion te Amsterdam, waarbij de sectie Leiden van den Land- stormmotordienst als eere-wacht fun geerde. De nieuwe stroomingen trachten van alle kanten de menschen te doen verdwalen, maar Oranje was, is het en zal het immer zijn! Generaal-majoor Duymaer van Twist betuigde namens allen aan de vereeniging zijn dank voor dezen prachtigen avond, waardoor wij in gedachten de historie van het geliefd Oranjehuis hebben medege leefd. Een avond als deze dient om in de huidige tijdsomstandigheden den natio- nalen zin aan te wakkeren; de tegen woordigheid van vele leden der Burger wacht en van den Landstorm is een be wijs, dat de preventieve krachten van deze beide instituten niet onderschat mo gen worden. Met den uitroep „Lang Leve Oranje, Lang Leve de Landstorm" waarmede allen geestdriftig inzetten besloot spr. zijn toespraak. Een strijkje onder leiding van den heer J. P. Mulder Jr begeleidde het „Wilhel mus". waarmede de avond werd ingezet en den samenzang, van vaderlandsche liederen, waarmede de pauzes werden aan gevuld. BINNENLAND. Bescherming der openbare orde; voor- loopig verslag der Tweede Kamer. (Bin nenland, 3e Blad). De distributie van rundvleesch in blik; ook beschikbaar voor vercenigingen met een liefdadig doel. (Binnenland, 3e Blad) De ramp van de „Oakford"; onderzoek aan boord van het gestrande schip .(Ge mengd, 3e Blad). BUITENLAND. Duitschland beantwoordt de laatste Fransche aide-memoire. (Buitenl., Ie BI.) Incidenten in dc wandelgangen der Fransche Kamer. (Buitenl., Ie Blad). De Fransche Senaat achter Chautemps in de Stavisky-affairc. (Buitenl., Ie Blad) Weer een Japansch ultimatum aan China. (Buitenl., Ie Blad). VOORSTELLING DER WILLEM DE ZWIJGER-FILM. Een belangrijk document. In een speciale middagvoorstelling werd gistermiddag in het Trianontheater de Willem de Zwijgerfilm van onzen landge noot, den heer G. Teunlssen, vertoond, die ln kleiner documentair werk reeds van zich had doen spreken. Voor deze vertooning waren talrijke uitnoodigingen verzonden, o.a. aan de burgemeesters uit onze omge ving, vele gemeentelijke autoriteiten, pro fessoren. geestelijken enz., die dan ook ln grooten getale waren opgekomen. De bur gemeester, mr. A. van de Sande Bakhuy- zen, hield een korte inleiding, waarin hij vóór alles dank bracht aan den heer en mevrouw Diks, voor het feit, dat zij deze film naar onze stad hadden gebracht. De film beteekent een eerste schrede op een weg, die door ons nog niet was inge slagen: sluimerende krachten kunnen in de filmproductie tot leven gebracht wor den. Spr. trok diverse vergelijkingen tus schen tooneel en film en wees er op, dat de filmindustrie rekening moet houden met de wenschen van het publiek en op massabezoek berekend is, waardoor het door haar voortgebrachte dikwijls minder waardeering heeft dan de tooneelkunst Er heerscht groote dankbaarheid voor het Nederlandsche Initiatief. Het is goed, aldus spr. dat niet een getrouwe weergave van de geschiedenis wordt gegeven en deze wellicht iets geïdealiseerd is en dat slechts de hoofdzaken uit het leven van Oranje, die van zulk een ontzaglijke beteekenLs voor het Nederlandsche volk was, vertoond worden en zoodoende bewaard blijven. Het voornaamste is. dat deze film er toe mede werkt. de eenheid van ons volk te bewaren, de eenheid, die Willem van Oranje ook tijdens zijn stervensuur voor oogen had! Wat de film zelve betreft zij wordt van Maandagavond af in het Trianon theater vertoond het volgende: zij is ongetwijfeld een belangrijk document, dat door een ieder zeker gaarne zal gezien worden. Men kan in verschillend opzicht loven, temeer wanneer men bedenkt dat tal van bezwarende omstandigheden bij de totstandkoming een rol speelden, als daar zijn: weinig ervaring en beperkte outillage, hulp- en geldmiddelen. Daarbij kozen de vervaardigers niet den gemakkelijken weg. Een begin om tot een groote, belangwek kende. nationale filmproductie te komen, is gemaakt, een eerste poging, die onte genzeggelijk loffelijke beloften Lnhoudt. Dit mag met vreugde begroet worden! Wij zijn door het buitenland verwend en wellicht vielen daarom tegenvallers te boe ken. Het is een film met goede en zwakke momenten, terwijl zij mede als gevolg van de uiterst moeilijke opgave, een wat ver brokkelden indruk maakt. „Al ontbreken de krachten, toch is de wil te prijzen": dit gezegde kwam bij het volgen der film in de gedachte. De krachten zijn er wel. alleen nog niet geroutineerd genoeg. De film bewijst, dat van goede tooneelspelers niet in een om- I mezien goede filmacteurs zijn te maken. Zij werden geen warmlevende persoonlijk heden ,aan wie een sterke herinnering bij blijft. waartoe hun echter ook geen gele genheid werd gegeven. Zij spreken bestu- deerd-deftig, zijn wat houterig in hun be wegingen, voelen zich voor het opname apparaat nog niet thuis. Maar op de debetzijde dezer film kunnen wij schrij ven: menig juist, artistiek en in stijl ge zien détail, een zeer lofwaardige photo- grafie al werd dikwijls van een te groo- ten afstand opgenomen een duidelijk doorkomen van het woord, hoewel de klank niet altijd fraai is. Voorts zeer ver zorgde costuums, menig geslaagd décor, mooie Hollandsche landschappen, een voortreffelijk zich bij het beeld aanslui tende muziek en bovenal het belangwek kende inzicht, dat men krijgt in den zwa- ren levensstrijd van den grootsten Neder lander: Prins Willem van Oranje. Wij kunnen dan ook de Directie van het Trianontheater stellig dankbaar zijn, dat zij de gelegenheid biedt, ons deze eerste groote proeve der Nederlandsche film- Industrie te toonen: temeer zullen de Lei- denaars er gaarne mee kennis willen ma ken omdat vanzelfsprekend Leiden s Ontzet eveneens ls uitgebeeld. WIJ hopen dan ook dat talloozen zich zullen opma ken om dit filmwerk, dat onder groote en stille aandacht is gevolgd, te gaan zien!

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1