TOM DE NEGERJONGEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 18 Januari 19? I TERAARDEBESTELLING VAN WIJLEN DEN HEER C. OUWEHAND. „HET RASKONIJN" NAGEKOMEN BERICHTEN. BUITENLAND. KATWIJK AAN ZEE. Zeer groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling had gisterenmiddag de teraardebestelling van wijlen den heer C. Ouwehand plaats. Nadat ds. R. P. A. Rutgers in het sterfhuis een rouwdienst had gehouden naar aanleiding van Ps. 103, werd de kist 'grafwaarts gedragen door kleinzoons van den overledene. Bij den lijkstoet sloten zich Eau de vertegenwoordigers van de Rcede- rljvereeniging ..Vuurbaak", w.o. de voor zitter, de heer C. den Duik de regenten van het Gasthuis D van Duyn en Jae. van fcuyn de heer J. Dubbeldam was tot zijn leedwezen verhinderd aanwezig te zijn cn de directeur vah het Gasthuis D. v. d. §30011, met verpleegden uit het huis. Op 't kerkhof werden opgemerkt de burgemees- Iter mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop; de inspecteur van politie J. H. v. d. Wijngaart- de directeur der Gemeentewerken, ir. J. H. de Bruyn; ds. W. M. A. Kalkman en ds W. J. van Elden uit Haarlem; dr. J. C. A Cleveringa; de heer H. Th. de Booy, hoofdbestuurder van de N. Z. H. Reddings Maatschappij en de heer W. Taat, van de plaatselijke commissie dien maatschappij; en de heer J. van Kan, uit Noordwijk. Van de Katwijksche Ziekenverpleging waren aanwezig de heer D. van Riessen, bestuurs lid' de directrice van het Gemeentezie kenhuis. mej. Hobma en Zuster Pieterse, benevens Zuster Riek Muller, verpleegster &i liet Gasthuis. Verder waren op het kerk hof nog vele familieleden, reeders "en tal- aooze belangstellenden, i Toen de kist in den familiekelder neer gelaten was, trad de heer J, Ouwehand uit Bioemendaal, een zoon Van den overle- Sdene, naar voren en las voor 1 Corr. 15 uit den Bijbel, waarin zijn vader zijn kin deren van de prille jeugd af aan was voorgegaan met lezen. Hij beschreef hem in zijn huwelijksleven met zijn druk ge in en zijn werkzamen aard. Hij had ge- lerd zijn knieën te buigen voor zijn God. ip verzoek van spr. werd gezongen Gez. J30 vers 6. De heer J. A. Steinz uit Hilversum, jhoonzoon van den overledene, sprak een 'oord van weemoed en van dankbaarheid. Hes wat Katwijk betrof had de liefde au zijn hart. Katwijk heeft een zoon. wij lebben een vader verloren. Spr. beschreef de deelneming, die de overledene steeds tain in onze gezinnen in dagen van voor spoed en rouw. Vader werd beschouwd ,ls de patriarch van de fami'ic. Spreker leelde mede, welk groot verlies hij geleden had, toen zijn geliefde vrouw n Dec. 1925 overleed. Spr. bracht dank aan God, dat wij hem zooveel jaren tot op hoogen ouder dom mochten hebben. Uw lichtend voor beeld, zei spr., zal een lamp op onzen levensweg zijn. Dr. C. Steinz. kleinzoon van den over ledene bracht een laatste hulde namens de kleinkinderen. Ds. Rutgers sprak over het ontzettend gemis, nu „de oude heer Ouwehand" er niet meer is. Spr. besprak, wat de over ledene voor het kerkelijk Katwijk geweest was. Jaren lang is hij notabel geweest, penningmeester van de Oude Zaal en een der opbouwers van de nieuwe Zaal voor Prot. Belangen. Met groote dankbaarheid zullen regenten en verpleegden van het Gasthuis hem blijven gedenken, waarvan hij 23 jaar lang regent geweest is. Spreker bracht den overledene als voorzitter van de Katwijksche Ziekenverpleging zijn dank voor wat hij meer dan 25 jaar als pen ningmeester voor haar geweest is. Ook in dien kring zal hfj noode gemist worden. Er zal moeilijk een ander voor hem te ver kiezen zijn. In God is de heei Ouwehand ontslapen; God heeft hem opgenomen in Zyn Heerlijkheid. Moge de overledene een spoor voor ons allen achtergelaten hebben. De heer de Booy, uit Amsterdam, sprak "a5iens het hoofdbestuur van de N. Z. H. Reddings Maatschappijde overledene was 40 jaar voorzitter van de plaatselijke com missie. Onder zijn beheer is steeds geble ken dat Katwijk steeds paraat was om handelend te kunnen optreden in tijden van gevaar. Zijn nagedachtenis zal steeds in eere blijven; hij ruste in vrede. De laatste spreker was de heer C. Ouwe hand, uit Vlissingen, een zoon van den overledene. Hoewel de overledene geen bloemen wenschte, meenden wij", dat de Palmtak als symbool van overwinning niet mocht ontbreken. Spr. liet uitkomen de nefde, die zijn vader voor zijn moeder neeft gehad en die nu weer in het graf vereen!gel waren. Spr. bracht zijn vader flank voor alles, wat hij voor zijn kinderen geweest was. Nadat hij allen bedankt had s de familie voor betoonde belang stelling, sloot- spr. met dankgebed. Langs dezen weg betuigt de Katwijksche Konijnenfokkers vereen. karen dank aan allen, (zoowel parti culieren als vereenigingen) welke voor de door haar gehouden ten^ toonstelling op 21, 22 en 23 Dec j I. eereprijzenhebbenbeschikb gesteld. 4629 HET BESTUUR. LISSE. Lezing van ds. K. G. van Smeden. spreker voor het comité voor cnr. Winteriezlngen trad op ds. K. G. van Smeden Chr. Geref. Fred, te Enschede met het onderwerp: „Het Huwelijk". Na een inleidend woord van ds. Tiche- ïfcS* v.?n Smeden zijn lezing aan punten^ i X2'311 geho0r de volgende 2e de weg6 h™d w„ het huwelijk. '6n 4e het karakter Door den spreker werden deze vier »e dachten nader ontwikkeld er echter tevens op wijzende dat het land dat wij met de bespreking van het huwelijksbedden6 De man en de vrouw in het huwelijk zijn n wezen van elkaar verschillend Ieder heeft een eigen milieu, een eigen sfeer hetgeen in velerlei vorm tot uitln» kom'' Ook zijn belden verschillend in de mt' wikkeling van versland en wil Deze beiden echter vormen tezamen den roemen De met volmaakt6 "°UW °m§ekeerd 2«" Na den zegen van een liefdevol huwelijk te hebben geschetst veroordeelde spr. in felle kritiek de leer van het Neo-Malthu- sianisme. Tenslote werd door spr. gesproken over de goede verstandhouding, die er behoort te zijn tusschen man en vrouw. Ds Tichelaar dankte den spr. voor zijn rede. waarna deze in dankzegging voorging.' Gistermiddag is door den heer P. de Koning een geheel nieuw ingerichte elec- trische Rund- en Varkensslagerij geopend in de oude zaak van de wed. J. Sprayt. Het interieur der zaak heeft een groote verandering ondergaan en ziet er smaak- vol uit o NOORDWIJKERHOUT. Ziekenfonds „Hulp in Nood". In ..De Gemeentewoning" vergaderde het Proteslantsch Ziekenhuisfonds „Hulp in nood". Dc voorzitter, de heer D. J. Westrik, sprak zijn genoegen uit over de goede op komst, heette allen hartelijk wolkom en sprak den gebraikelijken Nieuwjaars- wenseh uit. Hierna werden eenige woorden gewijd aan de nagedachtenis der in 1933 gestor ven leden. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Hierna bracht de penningmeester, de heer J. Bouwmeester Jzn. verslag uit over het afgeloopen jaar. Niettegenstaande de donkere wolken, welke zich ook in 1933 boven de vereeniging samenpakten, is het aan het energieke bestuur en den trouwen penningmeester gelukt de jaarrekening te doen sluiten met een batig saldo van f. 1349.36. De boeken van den penningmeester wer den onderzocht en de heeren H. Klinken berg en P. Reyneveld in volmaakte orde bevonden. Den penningmeester zal een stoffelijk j blijk van waardeering aangeboden worden, j Met algemeens stemmen werden herkozen tot lsten commissaris cle heer R. van Dijk. De heer A. v. d. Niet Dzn. werd gekozen I tot bestuurslid, terwijl de heer G. Muse gaas als secretaris zal fungeeren. Besloten werd nog dat men 15 weken lid der vereeniging moet zijn alvorens uit de kas te kunnen trekken. Patiënten, die heen en terug naar een Ziekenhuis moeten vervoerd worden, krijgen slechts eenmaal de kosten van de zieken-auto uit de kas vergoed. De vergadering werd met gebed ge sloten. RECLAME- 4608 CHRONISCHE VERKOUDHEID KAN NU IN EEN DAG VERDWIJNEN. ..Mijn vrouw en ik hadden steeds erge last van zware verkoudheid, wat ik al had sedert 1913. Sinds ik met Karsote begon is hieraan echter een einde gekomen. Een week geleden bv. stond ik op met keelpijn en hoofdpijn. Ik deed ongeveer 20 druppels Karsote op een zakdoek en bedekte mijn neusgaten ermee Zonder ophouden adem de ik eenigt- minuten lang den damp diep in en herhaalde dit met tusschenpoozen De gezwollen keel er. hoofdpijn waren na een halven dag ai over en ook de andere symptomen van een zware verkoudheid. Bij het minste spoor van verkoudheid of Influenza nemen we direct Karsote en dan is het onmiddellijk verdwenen W. R. W. te H. Laboratorium-proeven hebben bewezen, dat de damp van Karsote alle bacteriën van verkoudheid of Influenza binnen 10 minuten vernietigt. Inademen, dat is alles. Zorgt er daarom voor altijd Karsote (in handige sprenkel-flacon i in huis te heb ben. Karsote is verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a f. 0.90 per flacon (zakformaati en f. 1.35 per flacon (2 x de kleine maat), omzetbelasting inbegrepen. NOORDWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst Anti-Rev. Kiesvereeniging. In het Vereenigingsgebouw alhier, sprak gisteravond de heer Chr. van den Heuvel, ever het onderwerp „Crisismaatregelen". De heer de Boer, voozitter der plaatse lijke kiesvereeniging opende op de gebrui kelijke wijze en hield een korte inleiding die tevens betrekking had op het feit, dat- deze vergadering de eerste was in 1934. De heer v. d. Heuvel bracht den nood der crisis direct ter sprake door vast te stellen dat alles door de crisis wordt be- heerscht. Spr. behandelde de crisis-maat regelen die de regeering noodgedwongen heeft moeten nemen in vogelvlucht, om bij de beantwoording der vragers dieper op een en ander in te gaan. Vanzelfsprekend, al dus spr., ontmoeten de accijnzen en vooral de consumptie-belastingen veel tegenstand onder de bevolking. Niettemin zijn zij juist in het belang van het volk genomen. In eenstorting van de industrie ten platte- lande beteekent een economische ruïne. De regelingen waren noodig om het plat teland niet te doen vervallen tot paupe risme. De schatkist kon niet meer geopend worden om boeren, tuinders, enz. te steu nen en daarom moet ailes uit de produc ten worden gehaald. De regeering heeft slechts dc keus tusschen kwade dingen en moet daarvan de minst funeste nemen. Met het oog op kapitaal-vlucht kunnen de directe belastingen niet meer worden opgevoerd. Genotmiddelen moesten zelf-; minder belast worden om minder verbruik, dus daling der inkomsten tegen te gaan. De rente-standaard kan de regeering niet verlagen; een beroep op de geldmarkt blijft noodzakelijk; 4 pet. leeningen wor den gesloten om leerlingen met hoogere rente af te lossen. Ter werkloosheidbestrij- ding zal de regeering groote werken doen uitvoeren. Vele vragers maakte van de daartoe ge stelde gelegenheid gebruik en werden allen door den spr. zakelijk beantwoord. De heer de Boer dankte den spreker voor zijn voortreffelijke uiteenzettingen, waar op de heer v. d. Heuvel den avond met dankgebed beëindigde. In de plaats van den heer J. v. Rooijen Yzn. is tot secretaris der Herv. Schoolvereeniging benoemd de heer J. Hazenoot, tot penningmeester werd geko zen de heer D Scheler, zulks in de plaats van den heer C. v. Duyn Pzn SASSENHEIM. Vergadering „Ziekenhuisverpleging". In „Concordia" vergaderde de Prot. Ver eeniging voor Ziekenhuisverpleging. De opkomst was, zeker in verband met het ruwe weer, matig. De voorzitter, de heer K. W. van Breda, memoreerde in zijn openingswoord, dat het kassaldo wegens de tijdsomstandig heden iets teruggeloopen was. De notulen werden goedgekeurd. De heer G. H. Voorsluijs stelde voor do statuten te wijzigen, zoodat voortaan ooi: Chr. Gereformeerden in net bestuur ver kozen kunnen worden. Na bespreking werd dit voorstel verworpen met 23 tegen 2 St. Volgde het jaarverslag van den penning meester. De heeren Ducroix en Zuilhof hebben de boeken gecontroleerd en in orde bevonden. De voorzitter zeide zeer dankbaar te zijn, dat het voorstel tot contributie-ver laging in de vorige vergadering' niet aan genomen is, daar anders het kassaldo nog meer teruggeloopen zou zijn. In het afge loopen jaar zijn wij f. 436,72 ingeteerd De rekening werd goedgekeurd. De heeren M. Bakker en P. Vis werden benoemd om de rekening over het loopende jaar te con- troleeren. In de vacature-K; W. v. Breda werd ge kozen de heer S. Motema. en in de vaca ture E Dijkstra de heer J. de Jong Het bestuur deelde nu mede, dat de ver eeniging bedanken zal als lid van de Fe deratie; met Lisse is een contract ge maakt, om over en weer bij verhuizing de leden over te nemen. Terzake de vraag om de operatiekosten ook te vergoeden, wordt medegedeeld, dat dit onmogelijk is. Bij eventueel voorkomende gevallen, walmeer in het Acad. Ziekenhuis veen plaats is. zal een tegemoetkoming tot een maximumbedrag van f. 25 verleend wor den. Bij de rondvraag werd gevraagd om de contributie voor groote gezinnen te ver iagen. Het bestuur oordeelt dat dit niet kan; de vereeniging is geen philantropi- sche instelling, doch 'n verzekering. Even wel wordt overweging toegezegd. De voor zitter dankt den heer Dijkstra voor het geen hij als bestuurslid voor de vereeni ging gedaan heeft. Dr. Le Grand bedankte den voorzitter, waarna de vergadering met dankzegging gesloten wordt. Het bestuur van de Chr. mondorgel club „Excelsior" is thans na gehouden verkiezing, samengesteld als volgt: J. P. Papendrecht, voorz.: R. Pit, 2de voorzJ. Spaargaren, seer.: J. P. Vis. penningm cn Th. Eikelenboom, alg. adjunct. o VEURLETDSCHENDAM. Onze gem?e"te-secretaris, de heer H. J. van Delft, peft na een ernstige en langdurige ziekte zijn arbeid ten gemeen tehuize hervat. In verband met wegverbetering is do Westvlietweg van den Ouden Tolbrug af tot de Hoornbrug voor alle rijverkeer af gesloten. SUVICH TE WEENEN. WEENEN, 18 Jan. (V.D.l De hedenoch tend hier aangekomen Itallaansche staats secretaris Suvich heeft nog hedenmor gen een officieel bezoek gebracht aan den Bondspresident en den Bondskanse lier Beiden hebben dit bezoek beant woord met een tegenbezoek De zakelijke besprekingen tusschen Suvich en Dolfuss zullen nog hedenmiddag aanvangen. UIT GENEVE. GENEVE, 18 Jan. (V.D i De Engrische minister van Buitenlandsche Zaken Sir John Simon en de Fransche minister van Buitenlandsche Zaken Boncour zijn he denochtend tezamen in Genève aangeko men. De president van de ontwapenings conferentie Henderson was reeds gister avond gearriveerd. In Volkenbondskrin gen neemt men aan. dat thans de bespre kingen over de ontwapeningskwestie, waarbij het voorloopig slechts gaat om de vaststelling van den datum van de bijeeenkomst van het presidium van dc hoofdcommissie in vollen omvang zullen worden hervat. LAWINE-ONGEVALLEN IN ALLGAU HINDELANG, 18 Jan iV.D.i Omtrent ernstige lawine-ongevallen, die gisteren in liet Daumengebied hebben plaats gehad, wordt gemeld, dat Woensdagochtend tegen eif uur een troep van zes man van do Rijksweer uit Constanz door een lawine werd overvallen. Alle zes werden onder do sneeuw bedolven. Vier van hen konden zich uit de sneeuw bevrijden. Tegen den middag arriveerde een reddings-expeditie. die tot gisteravond laat tevergeefs naar dc beide andere slachtoffers heeft gezocht. Te middernacht moest in verband met den sneeuwstorm het reddingswerk gestaakt worden. Een troep beoefenaren van de winter sport uit Wurtemberg werd in dezelfde streek eveneens door een lawine overval len. De vijf leden van de groep wisten zich uit de sneeuw te bevrijden, doch even later werden zij opnieuw door een lawine over vallen. waardoor de leider van de groep en een tweede persoon opnieuw werden bedolven. Hoewel er spoedig hulp ter plaatse was, konden ook deze beide per- 1 sonen niet worden bevrijd HET ENGELSCHE KABINET. LONDEN. 18 Jan. (Reuter). Naar de ..Dally Telegraph" meldt is de onder staats-secretaris van Oorlog. Lord Stan- I hope. benoemd tot opvolger van Eden. I der onder-staats-secretaris van Buiten landsche Zaken. I Tot opvolger van Lord Stanhope werd benoemd Lord Strathoone. Lord Stanhope is 53 jaar oud en heeft den Boerenoorlog en den wereldoorlog medegemaakt als officier bij het garde- regiment grenadiers. In 1931 werd hij onderstaats-secretaris van Oorlog. DE SLACHTOFFERS DER EMERAUDE. PARIJS. 18 Jan. (Reuter) Het stoffe lijk overschot van de slachtoffers van den ramp van de „Emeraude" zal Zaterdag a.s. met staatsecr ter aarde worden besteld, in tegenwoordigheid van de familie, verte genwoordigers van de regeering en leden van het parlement. De geheele bemanning van het escader-Vuillemin zal eveneens de begrafenis bijwonen. Hedenavond zal het stoffelijk overschot te Parijs aankomen, waar het zal worden opgebaard in de ongebruikte kapei van de militaire academie. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. ISi!E!!lllll!!I!lll!!l!iIHIIIISiiliSIIII!lillllllhi UIT DE RIJNSTREEK. ALPHEN. De „Alphenschc Ijsbaan." Naar da „ecretaris ons medeaeelde, is het bestuur van de thans definitief opgerichte vereen „Alphensche Ijsbaan samenge steld als volgt; Ir. J. D. J. Waardenburg, voorz.: J. F. Ailart, vice-voorz A. Ver mijt, secretaris; mevr. J. de Pijper—van Leeuwen, vice-secretaresse; S. Kooi, pen ningmeester; F. P. Bos, vice-pennlng- meester; mevr. v. Wermeskerken-Julslnga, J. B. Samsom Jzn.; C. Y. Ponsioen. Onze vroegere plaatsgenoot de heer L, v. d. Bergh, Missionaris te Borneo, is na een 11-jarig verblijf aldaar, tijdelijk in onze gemeente teruggekeerd. VIJFTIENJARIG MEISJE SCHIET VADER NEER. NEW-YORK. 18 Jan. (V.D) Te St. Johns in den staat Arizona werd de 15-jarlgc Mattie Turieyn, die haar vader had neer geschoten, veroordeeld tot zes jaar ver blijf in een staats-opvoedingsgesticht voor meisjes. Zij verklaarde voor de rechtbank, haar vader te hebben doodgeschoten om haar moeder in de gelegenheid te stellen te trouwen met een knappen cowboy. WEER EEN TREIN OVERVALLEN IN MANDSJOEKWO CHARBIN, 18 Jan. (Reuter) De in Westelijke richting gaande sneltrein van den Trans-Siberischen Spoorweg is in Mandsjoekwo door bandieten aangehouden Zij brachten den trein tot ontsporen waardoor deze in brand vloog. Vier perso nen zijn in de vlammen omgekomen, ter- i wijl 29 werden gewond. Onder de gewonden 1 bevindt zich de vertegenwoordiger van dc „Paris Midi", die een oog zal moeten mis sen. Een wagen werd geheel door de vlam men verteerd, de postwagen werd niet be- schadigd. Verder hebben de bandieten 58 mijl ten J Westen van Hengtao een Japanschen I pantsertrein doen ontsporen. Hierbij werd evenwel niemand gewond. BOSKOOP. Te water geraakt. Een dochtertje van den arbeider H. ge raakte aan de Zuidkade te water. Het kind kon nog juist bijtijds door eenige voorbij gangers gered worden. Zondagsdienst doktoren. Voor Zondag 21 Januari zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. P. dn Buy. Mej. N. Bakhuyzen Ad. slaagde to Utrecht voor het examen boekhouden. RIJNSBURG. Feestavond Geref. Jeugdverenigingen. In de Geref. Kerk had een feestavond plaats, georganiseerd door de Ger. Jonge- lingsvereenigingen „Pro Rege", „Mijn Zoon geef mij uw hart" en „Dr. A. Kuiper" en de Geref. Meisjesvereeniging „Dient El kander door de Liefde". Laatstgenoemde vereeniging herdacht tevens haai- 50-jarig bestaan. Ds: Broekstra, die den-avond leidde, opende de bijeenkomst door het laten zin gen van Ps. 138: 1 en ging voor in gebed. Vervolgens werd het rijk voorziene pro- gramm aafgewerkt. Opstellen over Bijbel- sche onderwerpen wisselden af met sa menspraken. Verslagen der gecombineerde Jonge- lingsvereenigingen werden uitgebracht door de respectievelijke secretarissen. Dat der Jongedochtersvereeniging werd uitge bracht in samenspraak en tableaux Onder meer werden opgevoerd „Bunjans Chris- tenreize" en de „Afscheiding 1934—1934". Het 50-jarlg jubileum van „Dient Elkan der door de Liefde" werd weergegeven door het in beeld brengen van Ps. 150: 2 en 3. Het was een schitterend geslaagde avond, waarop de samenwerkende vereenigingen met voldoening kunnen terugzien. Ter aanvulling werden Psalmen en Chr. liederen gezongen. Ds. Broekstra was aller tolk toen hij hartelijk dank bracht voor ai 't genotene. net gemeenschappelijk zingen van Ps. 96 Wérd de bijeenkomst met dankee'oed gesloten. 95. Tom iiitusschen was erg nieuwsgie rig geweest, hoe dat alles zou afloopen Hij had gezien, hoe de woede van Pijl zich gekeerd had tegen den anderen gevangene en hoe hij overboord gesprongen was. en naar hem toegezwommen. En ook hoe zij allebei in het water gesparteld hadden en daar woonde hij zoowaar ook de verzoening bij van die twee. Tom zag alles duidelijk en besloot een beetje dichterbij te varen om te zien, hoe alles verder zou afloopen. Misschlen was het wel beter geweest, als hij nu maar doorgevaren was, maar Tom was ook nieuwsgierig! 96. En nu zag hij dan, hoe Pijl zich beijverde, om zijn ongelukkigen broer uit het net te bevrijden. Want dat moest het eerste gebeuren, dat sprak vanzelf. Hij morrelde en plukte aan de knoopen, en hij werd er kriebelig en ongeduldig van. Af en toe trok hij eens aan een pluk haar van dien armen leeuwcnjager. maar dat was bij vergissing en daarom kon Leeuwen temmer maar niet dadelijk boos worden. Nu cheen het toch wel of er een opening kwam. NIEUWVEEN. Propaganda-avond „Volksonderwijs". Dc Afdeeling „Volksonderwijs" hield een gezellige propaganda-avond in Café v, Eyk. De voorzitter de heer W. Panman opende de bijeenkomst, welke goed bezocht was en gaf het woord aan den heer P. de Wever uit Zaandam, die een leerzame rede hield over de beteekenis der ver schillende Onderwijswetten en de Open bare School. Beginnende bij de schoolwet van 1878, liet de begaafde spreker een reeks van staaltjes van schoolstrijd de revue passeeren, tot aan de pas ingevoerde onderwijsbezuinigingswet. waarmee vol gens spr. de openbare school een geduchte klap krijgt Spr. maande echter aan om pal te staan voor het Openbaar Onderwijs. Na de pauze werd een vroolijk spel in 3 bedrijven opgevoerd en wel „De Goudmijn" dat zeer goed gespeeld werd en een welver diend applaus oogstte. Het was een leer zame en gezellige avond! Burgerlijke Stand. Geboren: Jurtje, d. van K. v. d. Veen en T. Bies Petrus Adrianus, z. van F. M. v. d. Berg en Th. M. v. d. Nouweland. Overleden: M Muis 89 j. A. A. Boo- den 80 j. Loop der bevolking'. Ingekomen: E. Nierop van Enkhuizen H. P. Traksel van Haarlem. Vertrokken: P. M. Habermehl naar Woerden C. M. Boereboom naar Gouda J. de Groot naar Enkhuizen. Na gedaan verzoek door het Plaatse lijk Crisis-Comité, kwam dezer dagen, een flinke partij kleeding .schoeisel enz. van het Nationaal Comité, zoodat wederom verscheidene menschen gelukkig gemaakt konden worden, hetzij met schoenen, werkbroek, ondergoed of dekens. Door de plaatselijke afd. van den Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond is in de plaats van den heer P. Koren, als ver tegenwoordiger in het Plaatselijk Crisis comité benoemd de heer J. Slingerland. Voor den Dienstplicht lichting 1935 zijn alhier 18 jongelieden ingeschreven. Voor den R.K. Volksbond werd een propaganda-avond gehouden in Café Schreuder met de film „Herwonnen Levenskracht". Na opening van den lieer Th Brouwer werd den film vertoond met toelichting. Aandachtig werd gevolgd de goede zorg van T.B.C. patiënten in het sanatorium Berg en Bosch" te Apeldoorn. De mooie film eindigde met een opwek king tot steun. De heer Th. Brouwer sloot deze mooie filmavond! 5-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7