DIAMANT '50-35-20 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 18 Januari 1934 SPORT. RECHTZAKEN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. Bak- en Braadvet AGENDA. SCHERMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De wedstrijd om het kampioenschap van Leiden en Omstreken op Floret zal niet worden gehouden op Zondag 28 Ja nuari doch op Zondag 11 Februari, a s. 10 uur in zaal Gljsberti. De data der andere wedstrijden blij ven ongewijzigd. LEIDSCHE SCHERMBOND. V De competitie. Onder leiding van hoofdsecondant van Duuren Sr. werden de navolgende com petitie-wedstrijden op sabel getrokken Lelden I met Dreef, Volkers en Jansen tegen Elbewee I met Brussee, Scheffer en NU. had tot uitslag: Lelden 1 wint met 81. 18 ontvangen en 34 gegeven treffers. Lelden n (Klöckner, Jansen, v. Wijk) won van Elbewee I met 54, 23 ontvangen en 30 gegeven treffers. KORFBAL DE LEIDSCHE COMPETITIE. Gisteravond is een vergadering gehou den van de Commissie ter behartiging der Leldsche Korfbalbelangea De functies werden als volgt verdeeld: Voorzitter, de heer Vellbrief; secretaresse: mej. Assié, 2e secretaris: de heer Horrée, commissaris sen de heeren Ressenaar en De Vrind. Spoedig zal begonnen worden met een competitie voor Lelden en Omstreken. Er kan reeds gerekend worden op 14 twaalf tallen. Nieuwe vereenlglngen kunnen zich op geven bij mej. Assié, Driftstraat 102, alhier. HOCKEY. TWEE PROEFELFTALLEN. Voor den proefwedstrljd, welke Zater dag, 27 Januari as. des middags kwart voor drie in het Stadion te Amsterdam zal gespeeld worden, als voorbereiding voor de wedstrijden tegen de Anglo In dians op 3 en 4 Februari as. te Hilver sum en Den Haag, werden door de Elftal Commissie de twee volgende elftallen sa mengesteld: Elftal A: Doel: De Jong (Hilversum); achter: Leegstra (Hilversum) en Rees (Hilversum); midden: C. v. d. Hagen (Hilversum), Houtzager (Gooi) en van Lierop (Hilversum); voor: Gunning (Bloe mendaali. J. Schook (Hilversum), Schnit- ger (P.W.), Van Gastel (Gooi) en Romeyn (H.D.M.). Elftal B: Doel: Van der Does (H.O.C.); achter: De Waal (Amsterdam), Tresllng (H.Ó.C.); midden: Lob (H.D.M.), Ter Haar (Amsterdam). Ankerman (H.D.M.); voor: Wagener (Amsterdam), De Deer (H.D.M.), Van den Berg (Amsterdam), Dupon (H.H.Y.C.), Kwast (Amsterdam). DE ZANGER VAN HET LEVENSLIED. De vierde kamer der arrondlssements rechtbank te Amsterdam veroordeelde den conferencier-liedjeszanger C. P. wegens ontduiking der inkomstenbelasting tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden. De man had over het tijdvak van 1914 tot en met 1929 ongeveer f. 176.000 bij el kaar gezongen. Hij had ongeveer over f. 56.000 belasting betaald. Over de laatste drie Jaar heeft de schat kist wegens te weinig betaalde inkomsten en vermogensbelasting een bedrag van f. 17.800 nagevorderd. Hiervan heeft verd. reeds f. 12.000 betaald. Over 1930 had hij als Inkomen opgegeven f.8 900 bij een huiszoeking werd echter een boekhouding gevonden welke de bruto-ontvan3sten in dat eene Jaar f. 26.000 hebben bedragen. Het OM. had f. 3000 boete subs. 100 dagen hechtenis plus een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met proeftijd van 3 jaar geëischt. DE TIEN MARINEMANNEN- BLIJVEN ONTSLAGEN. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. Gisteravond waren er maar weinig be zoekers ln de Westfalenhalle te Dort mund, zoodat de animo bi) de renners om strijd te leveren niet bijzonder groot was. Er ontstonden eenige Jachten, welke tot resultaat hadden dat Rleger-Schenk en Killan-Putzfeld alleen aan den kop kwa men. De stand, gisteravond te 11 uur luidde als volgt: 1. Rleger-Schenk 24 punten; 2, Killan- Putzfeld 18 p. Met 1 ronde achterstand: 3. Vopel- Korsmeyer 47 p.; 4. Zlms-Kuster 46 p.; 5. Lohmann-Dinale 35 p.; 6. Ignat-Bogaert 32 p.; 7. Schön-Ippen 31 p.; 8. Van Bug- genhout-Martln 22 p.; 9. Broccardo- Gulmbretlere 20 p.; 10. Kroll-Nickel 5 p. Uitspraak Centrale Raad van Beroep. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft uitspraak gedaan in de zaak betref fende de tien ontslagen Marinemannen en hun beroepen ongegrond verklaard. De Marinemannen zijn door deze uitspraak in hoogste Instantie derhalve in het ongelijk gesteld. Hun ontslag gaat dus door. Zooals men zich herinneren zal, waren deze mannen allen wegens ongeschiktheid ontslagen. Zij werden n.l. niet meer be- trouwbaar geacht en niet meer geschikt voor den dienst. Daarop zijn zij bij den Centralen Raad van Beroep in beroep gegaan. Op 19 October van het vorig jaar heeft de Centrale Raad een nader onder zoek gelast, daar de Raad niet over vol doende gegevens beschikte. Op 27 Decem ber JJ. diende de zaak voor den Centralen Raad van Beroep te Utrecht, waarbij mr. L. A. Donker te Rotterdam voor de Ma rinemannen als pleiter optrad, ten einde te trachten hun ontslagen ongedaan te maken. Thans echter is uitspraak in hoogste instantie gedaan. „Tel." PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. LISSE. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Pon- stein. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, leesdienst. AUTOMOBILISME. DE RALLYE VAN MONTE CARLO. De N.V. Nederlandsche Ford Automo biel Fabriek deelt ons mede een telegram gedateerd 17 dezer te hebben ontvangen uit Tallinn, dat de Ford-ploeg Glerum- Volmer-Hoogsteder aldaar is aangekomen Voorts werd een telegram ontvangen uit Uméa, waarin werd vermeld, dat de Ford ploeg van Beeck-Calkoen-Weber-Dikker aldaar zijn aangekomen. De ploeg had ontzettend te kampen met gladde wegen, r.oodat het zeer moeliljk zal worden het gemiddelde te maken, maar ook deze Ford V—8 ploeg heeft althans haar start plaats bereikt voor den tocht naar Mon te Carlo. o DAMMEN. DAMCLUB „LEIDEN" D.C.L. kraakt L.D.V. In het clublokaal van D.CX. vond de jaarlljksche wedstrijd plaats tusschen de plaatselijke damclubs D.C.L. en L.D.V. Na jaren van spannenden strijd is het D.C.L. thans gelukt haar stadgenoote met een gevoelige nederlaag naar huis te sturen. Deze nederlaag ls te sprekender, daar het L.D.V. aan geen enkel bord gegeven was een overwinning te behalen. De uitslag was als volgt: D.CX. L.D.V. M, Optendrees—Joh. Klinkenberg 1—1 P. v. d. StelS. v. d. Wijngaard 2—0 C GastelaarsH. de Water 20 s. v. d. Reek—1. Teleng afgebr A. G. de JeuE. Sladek 11 P. van MastrigtP. Mark 20 G. van Zwieten—C. Teunlssen 1—1 P. LigtvoetJ. A. Lammers 2—0 J. Laven—C. den Dekker 11 H. v. d. BlomJ. Hulsman 20 VOOR VRIJDAG 19 JANUARI. BENTHUIZEN. Geref. Gem.: Nam. half zeven, ds. La- maln, van Rotterdam. SASSENHEIM. Pinks tergemeente (zaal Schrama, Oude Post): Nam. half acht. P. v. d. Woude van Rotterdam. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Leen- mans van Delft. NED. HERV. KERK. Drietal: Te Rotterdam (vac. dr. S. F. J. H. Berkelbach v. d. Sprenkel) dr. K. Mis- kotte te Haarlem, P. Visser te Wamsveld en J. J. Frank te de Bildt. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Eon-Veenhuizen M. J. van Dijken, cand. te Groningen en P. van Til, cand. te Enumatil. DE INAUGURATIES TE KAMPEN. In aansluiting op het gisteren reeds ge publiceerde kan nog worden vermeld dat gistermiddag de nieuwe hoogleeraren hun lnaugureele oraties hebben uitgesproken. Eerst voerde prof. Schilder het woord over ,3artheaansche existentie-filosofie contra gereformeerde geloofsgehoor-theologle". Daarna sprak prof. Den Hartogh over ..De grondslag van het Kerkrecht". .Voorloopige uitslag 14—4 INSPECTIES ONDERWIJS M O. EN V.H.O. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen Gelet op artikel 25 der Hooger-onder- wijswet en artikel 46 der Middelbaar- onderwijswet: Heeft: a. met wijziging in zooverre van zijn be schikking dd. 1 December, onder 3o.. be paald, dat: lo. de onderwijsinrichtingen, welke de derde inspectie zal omvatten, zullen zijn die in Zuidholland, bezuiden de lijn Voor schotenGouda (Voorschoten inbegrepen) behalve Dordrecht, Gorlnchem en Leer dam: 2o de onderwijsinrichtingen, welke de vierde inspectie zal omvatten, zullen zijn die in Noordholland, ten zuiden Van het Noordzeekanaal, behalve Amsterdam (Vel- sen inbegrepen) en Zuidholland, benoor den de lijn VoorschotenGouda (Gouda inbegrepen) en in de provincie Utrecht en in Hilversum; b. met wijziging in zooverre van voren bedoelde beschikking, onder 5o„ aan den inspecteur M. van der Weyst als stand plaats aan te wijzen de gemeente 's-Her- togenbosch. LEIDSCH DAGBLAD-DAMBEKER. Begin Februari zal het damtournooi om bovengenoemden wisselbeker wederom aanvangen. Datum, tijd en plaats worden nog nader per advertentie bekend gemaakt. Tusschen LD.V. en D.C.L. is het tot een accoord gekomen om de eene week te spelen in het clubl.kaal van L.D.V. en de daaropvolgende week in dat van D.C.L. en zoo vervolgens om en om. Er zal. evenals verleden jaar gespeeld worden in twee klassen, terwijl er voor beide klassen een" yerllezersronde in voorbereiding is. BENTHUIZEN. Jaarvergadering der „VeiJingvereeniging". In het café „Van Staalduinen" hielden de leden der Veillngvereeniging haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer C. v. d. Knijff, opende met een inleidend woord waarin hij liet uitkomen, dat het afge- loopen jaar niet gunstig voor de velling was. De secretaris, de heer L. Graper las de notulen. Vervolgens bracht hij het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat ervoor f. 4823 was geveild (het vorige jaar voor f.6878). Het aantal aangevoerde eieren bedroeg 137.657 (v. j. 198 677) stuks. De grootste aanvoer was op 21 Maart n.l. 6051 stuks. De laagste aanvoer op 7 Nov.. n.L 320 stuks. Hierna werd door den penning- meester, den heer A. Paul verslag ultge- bracht, waaruit bleek dat er een nadeelig saldo was. Op verzoek werden de reke- ningen enz. nagezien door de heeren W. v. d. Heijden en M. v. d. Linden, waarna eerstgenoemde rapporteerde, dat alles in goede orde was bevonden. De voorzitter dankte den secretaris en den penning meester voor hun degelijk en zuinig be heer, benevens de commissie voor het na zien der rekeningen. De aftredende be stuursleden. de heeren Joh. Bogaards en M. Leune werden bij acclamatie herkozen. Volgt uitlottng van 5 rentelooze aandeelen der velling. Goedgevonden werd dat het bestuur zal trachten eenige rentelooze aandeelen te plaatsen om een gedeelte van de schuld af te lossen. Na rondvraag en mededeelingen volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Jaantje. d. van Cornells van Gaaien en Lutien Verduin. HAARLEMMERMEER. Brand. Te Hoofddorp is brand uitgebroken fn een achtervertrek van de woning van mej. de wed. D. aan den Kruisweg. Hoewel het vuur snel om zich heen greep, waren de bewoners er met krachtige hulp van de buren inmiddels in geslaagd den brand tot het achtervertrek, dat gedeeltelijk uit brandde, te beperken, zoodat de auto spuit geen dienst behoefde te doen. De oorzaak ls onbekend. Verzekering dekt de schade. Ruiter-avond. Op initiatief van de Landelijke Rijver- eeniging „Kapitein van der Wal" werd in de Beurs te Hoofddorp een goed geslaagde propaganda-ruiteravond gehouden, ten einde bij de jongens en meisjes van boer derijen meerdere belangstelling te wekken voor de paardensport. Na een toespraak van den heer P. K. Kistemaker, voorzitter van de rljvereenl- ging werd door het gezelschap „Eigen Kracht" uit Rijnzaterwoude opgevoerd de klucht ln 3 bedrijven „De Ridder van den Kouseband", waarbij deze club ruimschoots blijk gaf vlot en keurig spel te kunnen leveren en de aanwezigen zich dan ook kostelijk amuseerden. De avond werd ver der nog door verschillende ruiter-attrac- ties gevuld, terwijl er na afloop nog „ge zellig samenzijn" was met medewerking van „The Happy Boys". Te water. De 64-jarige J. B. geraakte, door de duis ternis misleid en tengevolge van den hevi- gen wind. in de Hoofdvaart. Op zijn hulp geroep kwamen twee van een erf komende personen toesnellen, die er in slaagden den ouden man uit zijn benarde positie te bevrijden en hem in de vlak bij gelegen woning brachten, alwaar hij van droge kleeren werd voorzien. Per auto werd hij daarna naar zijn woning gebracht. Gearresteerd. Gisteren werd door de politie in Haar lemmermeer een aardappelencontroleur gearresteerd, zulks ln verband met ge pleegde omkooperij. HILLEGOM. Vergadering Vreemdelingenverkeer. De Vereeniging voor Vreemdelingenver keer heeft een bestuursvergadering gehou den, waarop donateerende vereenigingen minder goed vertegenwoordigd waren, dan gewoonte is. De voorzitter sprak een redevoering uit in verband met het nieuwe jaar, waarop de heer van Mourik antwoordde. Tot de ingekomen stukken behoorde een brief van den heer C. Joh. Bakker Jzn., waarin hij hartelijk bedankte voor het geschenk van het Dagelijksch Bestuur bij zijn vestiging in de gemeente. Een brief van de Kamer van Koophandel te Haar lem over subsidie, zal beantwoord worden. Nadere stappen zullen gedaan worden om 2 a 3 banken aan het Gemeentebestuur aan te bieden, ter plaatse waar B. en W. dit gewenscht oordeelen. Over de wenschelijkheid. dat in de Hoofdstraat bij de Mariastraat een grooter vluchtheuveltje zou komen, zal overleg gepleegd worden, evenzoo over de vraag of en waar plaatsing van urinoirs noodig zou zijn. Verder zijn in deze vergadering nog enkele huishoudelijke zaken be sproken. o KATWIJK. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede van den burgemeester De Vleeschkeuringsdienst De Gas- en Electriciteitstarieven. De gisteravond onder voorzitterschap van den burgemeester, mr. W. J. Wol- dringh van der Hoop, gehouden gemeen teraadsvergadering werd door dezen na het gebed met een Nieuwjaarsrede van den burgemeester geopend. Na den leden en hun gezinnen een voor spoedig 1934 te hebben toegewenscht wierp de voorzitter een blik op den gang van za ken in de verschillende voor Katwijk belangrijke bedrijven Land- en tuinbouw gaven andermaal verlies en de producties waren nagenoeg onverkoopbaar. Indien de exportmogelijkheden geen nieuwe perspec- tie en ononen .zal het grootste deel van het kapitaal ais verloren beschouwd moe ten worden. Met de bloembollenteelt was RECLAME. 4609 45 ets p. pond -22', cis p. half pond het niet beter, alleen de saneering zal hier mogelijk eenig blijvend herstel brengen. Wat de visscherij betreft: het afgeloo- pen jaar was buiten gewoon slecht. Alle maatregelen te bespreken was spr. onmo gelijk; moge zij echter tot een gunstig resultaat in het aangevangen jaar leiden. De aanverwante bedrijven ondervonden den terugslag in de visscherij-uitkomsten, vooral de haringhandel had met groote moeilijkheden te kampen. Groote onrust wekten bij het gemeentebestuur de in Katwijk circuleerende geruchten dat ook een deel der Katwijksche vloot in Pooische handen zal overgaan; behalve een sanee ring der visscherij zou deze maatregel immers een uitbreiding der werkloosheid beteekenen. Het badseizoen althans had geen onbevredigend verloop, hoewel het aantal badgasten weer toenam was de opbrengst minder, zoodat ook hier in financieel opzicht niet van een gunstig jaar sprake kan zijn. Toch ligt hierin de eenige lichtzijde van 1933 en meer en meer gaan de onderne mingsgeest en de ontwikkeling der ge meente zich hierop samentrekken. Een tweede lichtpunt was de alleen met uitzondering van December verminderde werkloosheid, verblijdend was ook de ar- beidslust waarmede vele helaas niet alle werkloozen elders trachten arbeid te vinden. Zouden zij. die dit jaar geen werk konden vinden ook dezen zomer er niet in slagen dan zal voor hen een uit sluiting moeten volgen. Vervolgens memoreerde de voorzitter ondanks het voorzichtig beleid van B. en W uitgevoerde verbeteringswerken en de gedeeltelijk tot stand gekomen bebouwing van het voormalig badhotelterrein, ter wijl in de toekomst nog verschillende pro jecten zullen worden uitgevoerd. Helaas bracht 1933 nog niet de nieuwe regeling voor de waterleiding, de andere gemeente bedrijven gaven geen reden tot klagen. Na de verschillende door het gemeente bestuur in den loop van dit jaar te nemen maatregelen vluchtig' te hebben beschouwd en de diverse regeeringsmaatregelen ten opzichte van de gemeenten te hebben be sproken beslootde voorzitter met den wensch, dat onder God's onmisbaren zegen voor de gemeente Katwijk en het gansche Nederlandsche volk een voorspoedig jaar moge zijn begonnen. Als oudste Raadslid dankte vervolgens de heer J. Hueting voor de in deze rede vervatte wenschen voor de leden en hun gezinnen en wenschte den voorzitter èn ais hoofd van zijn gezin èn als leider der gemeente een in alle opzichten voorspoe dig 1934 toe. Ook de heer Hueting be treurde het dat het afgeloopen jaar zoo veel redenen tot klagen gaf; het eenige lichtpunt het badbedrijf dat meer en meer zich naast de Klassieke visscherij plaatst, dient dan ook in alle opzichten tegemoet gekomen te worden. De ingekomen stukken o.a. missives van Ged. Staten, werden voor kennisgeving aangenomen. Nadat de voorzitter op een vraag van den heer B. van der Bent de toezegging had gedaan te bevorderen dat in den ver volge de notulen met meer accuratesse zullen worden bijgewerkt, ging de Raad in besloten vergadering om van deskun dige zijde nadere toelichtingen te ont vangen betreffende de voorgenomen reor ganisatie van den vleeschkeuringsdienst, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten (88). Na heropening der vergadering werd het voorstel met 107 stemmen, van de heeren M. v. d. Bent. J. v. d. Perk, A. van Rijn, H. W. Grimbergen, C. van Tongeren, H. Parle- vliet en dr. J. Hueting, aangenomen. Voorts werden behandeld de verschil lende dezen tak van dienst regelende ver ordeningen Over een voorstel van den heer Grimbergen om de auto-toelage van het hoofd van dezen dienst te verminde ren van f. 500 op f. 300 staakten met 8—8 de stemmen. Tegen stemden de heeren M. v. d. Bent, P. Guyt, W. Kulk, B. v. d. Bent, D. van Riessen en J. Eikelenboom en de beide wethouders, de heeren J. Dub beldam en C. A. Veltkamp. Verworpen werd een voorstel van den heer van Tongeren om het salaris te doen afhangen van de andere in Katwijk be taalde salarissen met 142 stemmen. Vóór de heeren van Tongeren en Grimbergen, terwijl het voorstel van den heer v. d. Zwan om de toelage van den hulpkeur meester voor het gebruik van een auto te verhoogen niet werd ondersteund. Tot de volgende vergadering werd aan gehouden de benoeming van een hoofd van den vleeschkeuringsdienst. Herkozen werden als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim de aftredende leden, de heeren W. v. d. Akker, J. J. Kraal, J. Holtrust, D. Parlevliet Dzn. J. Hueting, D. van Riessen Joh. Korpelshoek, Jac. Meijer en P H. Castenmiller; in de vacature ontstaan door het bedanken van den heet C. A. Kruyt werd gekozen de heer J. Ver does Bzn. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om 150 M2 grond aan de Haring- straat a f. 5.00 per M2 te verkoopen aan de gebrs. A. J. en Abr. Ouwehand. Daar de respectievelijke bedrijven om. zetbelasting moeten betalen stelden B- en W. den Raad voor de kwitanties voor gis en electriciteit per maand met f. m te verhoogen, met uitzondering van <je leve ring bij contract en voor indus—iedoel- einden, welke wettelijk zijn vrijgesteld. Door deze regeling dekken de bedrijven dan de door hen te betalen belasting in totaal f. 6000, welke volgens de mededee- ling van B. en W. door deze takken van dienst niet kunnen worden gedragen. Dr Hueting pleitte voor de invoering van een progressieve heffing, daar de door B. en W. voorgestelde een onbillijkheid is tegenover den klein-verbruiker. De heer B. van der Bent stelde voor de productie dezer bedrijven zoodanig op te voeren, dat door den vermeerderden omzet en dus greotere winst, de verbruikers niet met de heffing te belasten en dus de tarieven niet te verhoogen maar te verlagen. Wet houder Veltkamp beantwoordde beide heeren en wees den heer v. d. Bent er op dat de winsten niet toereikend genoeg HEDEN. Hoogl. Kerkkoorsteeg: Leidsch Drank- weercomité. 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Anti-dranksa menkomst, te 8 uur nam. Musis Sacrum (Steenschuur)Verg. van aandeelhouders; 8V2 uur nam. Prediker: Prop. C. J. V. Prediker 12: la; 8 uur nam. Stadszaal: Jubileum-concert „Kunst na Arbeid." 81/4 uur nam. Katwijk aan Zee: Geref. Bond. Spr. ds. Mulder van Hoevelaken. 7V> u. nm. Katwijk aan Zee (Stengelinstr.); Bijbellezing te 8 uur nam. Oegstgeest (Rehoboth). A.-R. Prop. club. Spr. mr. dr. J. H. Scheurer uit Amersfoort. 8 uur nam. Vrijdag. Remoustr. Kerk: Gemeenteleven. Dr, Tjalsma over Vrijheid en Verdraagzaam heid; 8*/- uur nam. Het Masker „Marius' ius", n Schouwbug: 8 1/4 uur nam. Volkshuis: Filmavond Nat. Chr. Geli. Onth. Ver., 8 uur nam. Zaterdag. Harmonie: Zeeuwsche Ver. Lezing over Heraldiek. 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bidstond te Z't, uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam. „Droom van geluk" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Cavalcade". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Januari a.s. waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vlschmarkt 8, telef. 552. RECLAME- 4593 Redten Brengt de stemming erin, Onaangenaam zijn echter de lee- lijke nasmaak en reuk - niet slechts Voor den rooker - ook voor de omgeving. Weest daarom verstandig: na het rooken eenige Wybert- x tabletten. Dubbel lekker smaakt later dan de k sigaar weder. Verlaagde prijzen 1 zijn om een dergelijke heffing te betalen, den heer Hueting deelde spr. mede dat het aantal klein-verbruikers op het totaal zoo gering is, dat een uniforme regeling de voorkeur verdient, temeer daar de be drijven zeer soepel zijn voor hen die in derdaad niet bij machte zijn te betalen- De heer van Tongeren prees de door B. en W. voorgestelde regeling evenals de heer Guyt, terwijl de heer van der Zwan zich afvroeg of een door B. en W. voor gestelde heffing wettelijk toelaatbaar is en de heer D. Meerburg het voorstel van dr. Hueting steunde. In stemming gebracht werd het voorstel van B. en W. met 13—3 St.. van dr. Hueting en de heeren D. Meer burg en B. v. d. Bent, aangenomen. Punt 7 was een voorstel tot het aankoo- pen van de Domeinen van een gedeelte van het voormalig Groot-Badhotelterrem voor den prijs van f. 15.000.—. Conform besloten. Kwam aan de orde het voorstel tot het verleenen van een bijdrage aan het plaat selijk Crisis-comité. Evenals vorige jaar meenden B. en W„ dat voor het jaar 1934 moet worden overgegaan tot het verstrek ken van extra hulp aan werkloozen dooi' het Crisis-comité. Hiervoor komen alleen in aanmerking zij, die, hetzij uitkeering ontvangen ingevolge eenige steunregeling, hetzij bij een van Rijkswege gesubsidieerde werkverschaffing zijn geplaatst. De steun is bedoeld voor die gezinnen, waar ten gevolge van langdurige werkloosheid met betrekking tot de aanschaffing van klee ding, schoeisel, beddegoed e.d. zoodanige achterstand is ontstaan, dat verstrekking van extra-hulp in den vorm van genoemde goederen noodzakelijk is. Het bedrag, dat beschikbaar moet worden gesteld is groot f. 1207.50 waarna het Nat. Comité een zelfde bijdrage zal verleenen. De Raad besloot overeenkomstig het voorstel. De Raad ging accoord met den door B. en W. voorgestelden ruil van grond met de N.V. Katwijksche Reederij en Haringhan del, verleende dispensatie van art. 22 der bouwverordening aan de heeren A. Barn- hoorn en F. D. Ouwehand en gaf B. en W. machtiging tot het doen rooien van door iepziekte aangetaste boomen. Tot de vol gende vergadering werd uitgesteld het voorstel tot wijziging van de gemeente- begrooting over de diensten 1933 en 1934. Benoemd werd tot lid der schattings- commissie de directeur van gemeentewer ken. Na de rondvraag volgde te ongeveer 1- uur sluiting der vergadering. 2—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6