CORRESPONDENTIE. BOOTJE VAREN GOEDE OPLOSSINGEN. Alle nieuwelingen zijn weer welkom, mogen mij Tante noemen, vanaf 11 jaar behoort men tot de grooteren, de brieven moeten vóór Maandagsmorgens 9 uur aan het Bureau Leldsch Dagblad zijn of over de post uiterlijk Maandags aan mijn Haag- sche adres dat onder de correspondentie staat. De nieuwelingen vragen mij altijd precies hetzelfde, dus beantwoord ik maar even aan allen te zamen. Laten alle nieuwelingen dus dit begin der correspondentie beschouwen als een apart antwoord aan ieder. Wat zeggen jullie nu wel van de massa brieven, die ik dtze week kreeg, ls het niet kolossaal? Ik vind het erg aardig als er zooveel liefhebberij is. Ik zal mijn best doen om op alle brieven die om antwoord vragen een antwoord te geven, al moet dat kort zijn om niet een overdreven lange correspondentie te geven. Marjanne en Marius v. d. Anker, ja hoor. Ik krijg ieder jaar stapels Nieuwjaarskaar ten. Hier regent het ook heel veel, net zoo goed als bij jullie. Rietje Trap, je hebt groot gelijk, dit natte vieze weer is heel ongezond. Nita Camminga, Je le raadsel over het woordje dat, heeft er al Ingestaan, Is o zoo bekend: het 2e zal ik eens plaatsen, even als dat van je vriendin Rensje. Beppie v. Doorn, je raadsels zal ik eens gebruiken, ze zijn goed. Krijn Haasnoot, je bent gelukkig niet lang ziek geweest, maar het was toch wel vervelend, dat Je eenige dagen de school moest verzuimen. Geertruida Blöte, ja dan woon je aan het heel andere einde van de stad. Je vroeg mij toen waar Annie v. d. V. woonde, het is Heerenstraat. Bij de nieuwe raadsels die je mij stuurt, zijn wel een paar, die lk kan gebruiken. Johan Hoogstraten, was het 2 avonden achter elkaar zanguitvoering? Was je toen niet moe en slaperig daarna? Liesje Thors, dat is heerlijk, zoo'n vrijen Zaterdagmiddag, heb je dan heelemaal geen werk of lessen voor Maandags? Lientje Oostveen, dat was zeker heel aardig zoo'n partijtje van alle nichtjes bij de jarige tante. Rie Oudshoorn als Je niet bij alle namen stond van wie ik een N. J. kaart ontving, dan is die verloren geraakt. Cisca van Gijzen. zeker mag je mij anec dotes sturen. Aardig dat je mij zoo uit voerig vertelde over je nichtjes. Joop van der Reyden. was die kiek een portret van jou in de dakgoot? Paula en Edward ten Hooven, zijn Jullie een tijd de stad uit geweest? Dan kan je niet meedoen aan de raadsels. Hendrina de Ren, dat is best mogelijk, dat je hondje heimwee heeft naar een speelkameraad, nu de poesen er niet meer zijn met wie hij speelde. Pietertje en Baartje Lagendijk, ik hoop dat Saartje spoedig geheel beter is en weer naar school mag. O, het is hier soms ook zóó donker, dat ik al vroeg het licht op moet steken. Nellie Vlaardingerbroek, je anecdotes kan ik gebruiken. Arie Smittenaar, wou je dien datum zoo graag weten? 10 Maart. Jopie Brilman, ja hoor, mooi postpapier. Wat heb Jij al veel gereisd en veel moois gezien. Wiesje Baart, als het regent, blijf ik in huis hoor, dat is niet gezond voor mij die vocht. Wat ging Je toen laat naar bed. Kijk maar naar de bloemennamen. Som mige van je raadsels kan ik gebruiken. Ali de Blauw, dat raadsel is mij al heel dikwijls gezonden. Drietal Mulder, ik dacht al telkens, wan neer zal Hendrik nu eens eindelijk schrij ven over zijn prijs. Adriaan Pison, je raadsel is goed en ik zal het later eens plaatsen. Joop Schouten, neen ik heb geen radio, ik heb het niet gehoord. Willy Secrève stonden de vriendinnen al te wachten, gingen jullie toen samen den brief weg brengen? Tine van der Star dat vind ik heel naar voor je dat je moeder nog altijd in het ziekenhuis ligt. Mag je haar geregeld bezoeken en vertel Je haar dan trouw over alles? Daan de Graaf Je behoeft alleen de antwoorden op de raadsels op te schrij ven. niet ook de heele raadsels er bij. Ben Je al weer beter? Drietal van Geenhuizen, nu ik kon er best uit wijs worden hoor. Wie had er onder den brief van M. nog wat geschre ven? Nico Koning, dat is flink hoor, dat Jij Twee zusjes varen bootje In Moeders groote mand, ZU varen over zee, hoor! En heel ver weg is 'tland. De waschmand van hun Moeder Is wat een mooie boot. De zee isMoeders keuken, Gelukkig is die groot! De zusjes reizen samen Heel naar Amerika. Is dat niet ver? juicht lachend Het kleinste zusje: Da. Marietje zegt: Voor Moeder Breng 'keen cadeautje mee! Ik ook! Ik ook! roept Daatje We nemen 'tmee op zee! En varen dan naar huis weer. - Moes wuift al met haar hand En zegt: - Wees welkom, kind'ren In 'tlieve Vaderland! CARLA HOOG. met van alles helpt, als je moeder ziek is, dan heeft ze steun en hulp aan je. Heb Je geen zusjes? Mijntje v. d. Berg je mag gerust meer dan 3 raadsels oplossen, maar 3 goede oplossingen is genoeg om vermeld te wor den. Martha van Dam is je moeder weer be ter? Heeft je broertje toch nog een pret- tlgen verjaardag gehad? Bep Nieboer hè wat zal je veel pijn hebben gehad, klemmen doet zoo'n pijn en was de deur geheel dicht. Heeft er een pleegzuster voor gezorgd? Sophie de Ridder je raadsel zal ik later eens plaatsen. Clasientje Oudshoorn ben je nu weer beter? heb je van school moeten verzui men? Je anecdote kan ik gebruiken. Marietje Hoppenbrouwer je behoort in ieder geval tot de grooteren, of je 11 jaar bent of 12. Corry v. d. Kerkhof je raadsels kan ik wel gebruiken. Antoon Bekooi ja het is hier ook dik wijls heel slecht weer, ik kan maar heel weinig eens uit. Ik heb nog vele raadsels, bewaar ze nog maar. Rina Vlaardingerbroek ik heb nu zóó veel raadsels liggen, ik kan niet alles te gelijk plaatsen. Piet v. Schayk dit raadsel zal ik later eens plaatsen, bewaar de rest nog maar. Nel Wagemans, dat vind ik wel grap pig wat Je over dat boek schreef. Nu dat is trouwe vriendschap, als dat al van je le jaar af zoo is. Marie Borreman ik kreeg wel een Kerstkaart van je, heb je er dan 2 maal een gezonden. Annie v. Weizen, die dame van wie je die cyclamen hebt gekregen, heb ik vroe ger heel dikwijls ontmoet, doe haar eens mijn groeten. Jaantje en Bep Braxhoven ik hoor dat jullie lekker dik ingepakt buiten mogen liggen, vindt je dat prettig? Dat raadsel is niet duidelijk, dat zal de jeugd zoo niet raden. Bart Jansen natuurlijk, krijg ik ook de kinderkrant en die heb ik ook altijd. Piet Smittenaar zoo prettig feest ge voerd thuis voor de koperen bruiloft van je ouders? Drietal de Geus sommige dingen kan ik gebruiken, die hebben er nog niet in gestaan, maar van die boter wel. Zoo'n zaagclub lijkt mij heel aardig en vooral dat je na tentoonstelling de eigengemaak te voorwerpen mag koopen. Rietje Voorzaat ik begrijp best, dat je op Zondag liever mooi weer hebt, dan kan je gaan wandelen. Annie Cats lk heb nu voorlooplg genoeg raadsels, dus wacht nog maar even. Conny van Vliet, raadsels met allerlei teekeningen er bij, moet je mij lievre Wet sturen, want lk weet niet of ze al dié dingen op de drukkerij hebben om te drukken. Anga van Breda dat doet mij genoegen hoor dat je altijd zoo naar de kinder krant verlangt en er zooveel plezier in hebt, om mee te doen. Hennie de l'Ecluse heb je thuis zoo feest gevierd? is dat je zuster, die vroeger heeft meegedaan aan de raadsels? Drietal van Vliet ik zal Adriaan nu maar vast feliciteeren met zijn verjaar dag, het treft mooi dan net een vrije middag. Dat was toen een mooi feest hoor jullie kregen veel en Ad nog een eerste prijs er bij. Bep Rozier ik ontving wel een brief van je met N. J. wenschen maar geen kerst- kaart. Er schijnen meer kaarten wegge raakt te zijn, merk ik wel. Hoe kom je aan al die voorbeelden voor die teekenin gen? ik vind zonder ruitjes mooier. Mien Planjer, ik heb weer zóóveel raad- seis in voorraad, ik kan heusch niet dade- lijk plaatsen wat men mij stuurt, dus een beetje geduld. Bep van Nlehoff je anecdote wordt la ter stellig eens geplaatst. Wim Malgo lk heb vroeger 12 jaar in Zeeuwsch Vlaanderen gewoond en als ik nu gezond genoeg ben, om te reizen, ga ik er 's zomers een jaar maanden heen. Waar ging je dan naar zee, naar Dom burg of naar Vlissingen? En nu allen weer eens hartelijk gegroet tot de volgende week. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, Van Beuningenstraat 42. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Marietje van der Walle, Sari Minnee, Beppie van Doom, Rensje Buurman, Nita Camminga, Krijn Haasnoot, Lilly van det Leeuw, Jannie de Water, Frans de Water, Geertruida Blöte, Mientje van Riet, Wim Kruit, Johannes Jacobus Planje, Carolien- tje Verbiest, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Tineke van Nood Johan van Nood, Maurits van No:d Conny van Vliet, Alide Blauw, Ans Vol- lenga. Rietje Vollenga, Marietje Zaalberg, Celia Kret, Hans Kret, Corrie Kret, Jaantje Braxhoven, Beppie Braxhoven, Rietje Laman, Alida den Heet, Mien Planje, Bep van Niehof. Bep Riebeek, Hennie de l'Ecluse, Anga van Breda, Bep Rozier, Leni Groeneveld, Piet Vos, Bep Vos, Adriaan Hollebeek, Philip Hollebeek, Violette Kriek, Liberia Kriek, Marietje Laterveer, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Rietje Voorzaat, Annie Cats, Piet Smittenaar, Riet van Berke!, Annie Boekestein, Bart Jansen, Hen- drientje en Triny Blotkamp, Annie van Weizen, Leni Bosman, Sieni de Joode, Miep de Joode, Marie Borreman, Lues Wielinga,. Bep Wielinga, Corrie Holleman, Nel Wagemans, Piet van Schayk, Rina Vlaardingerbroek, Rie de Moed, Jannie de Moed, Antoon Bekooi, Wim Nolles, Corry van den Kerkhof, Jacobus Nieboer, Jannie Niebcer, Rina Hoppenbrouwer, Marietje Hoppenbrouwer, Annie Sollie. Clasientje Oudshoorn, Fokje Nijholt, Sophia de Ridder, Bep Nieboer, Wim Niebcer, Martha van Dam, Mijntje van den Berg, Francina de Wit, Bald de Wit (waar was Dikkie deze keer?), Nico Koning, Martien van Geenhuizen, Joop van Geenhuizen, Adriaan van Geenhuizen, Daan de Graaf, Truus de Graaf, Nelly de Leeuw. Greetje de Leeuw, Tine van der Star, Willy Secréve. Joop Schouten, Wim Malgo, Adriaan Pison, Adriaan Boender, Johan Mulder, Hendrik Mulder, Nellie Mulder, Theo Swaak, Wiesje Baart, Jopie Brilman, Henk Frankhuizen, Marinus Lagas (ook je naam onder je brief zetten, die stond nu alleen op de enveloppe), M de Bruin (voornaam voluit schrijven en ook de naam onder de brief, niet alleen op de enveloppe), Arie Smittenaar, Nellie Vlaardingerbroek, Emy Bijleveld, Rie Oudshoorn, Wim Serlie, Tootje Karei, Antje de Nie, Jan de Graaf, Rika de Graal Rie Hartevelt, Hendrika de Ren, Jan Kalsbeek, Johan Hoogstraten, Pietertje Lagendijk, Saartje Lagendijk, Paula ten Hooven, Eduard ten Hcoven. Marie Brokaar, Joop van der Reyden, Cisca van Gijzen, Liesje Thors, Lientje Oostveen, Annie la Crolx, Rietje Trap, Marjanna van den Anker, Marius van den Anker, Greetje de Graaf, Dio de Graaf, Lies Deumer, Prijna Hartevelt, Janny Hartevelt,

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14