ELTRX> 666 LHDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 16 Januari 1934 rsrszrsssss?s/7/r///r/ys//sr^^^^ UIT DE RIJNSTREEK. RADIO-PROGRAMMA. zijn er dan vaak zoo ontvankelijk voor. Deze taak ls echter wel moeilijk voor hen die leiding hebben te geven. Ook onze Chr. J. V. Is een gave Gods. Weest Hem dankbaar, dat gij op de Chr. J. V. ge weest zljt. Ten slotte voerde, na een viool-solo van den heer L. van den Berg, nog net woord ds. L. J. v. Leeuwen, van Den Haag die een opwekkend woord sprak naar het laatste beeld uit de rede van ds. v. Dijk: Zij zullen opvaren met vleugelen gelijk oe arend! Xn een keurige slotrede ontwikkelde spr. deze schoone woorden en wees er op, da» ook zoovelen, die gelijk de arend opstij gen ten hemel, weer neerstorten omlaag. Doch er moet 'n Innig verlangen zijn om naar Zijn wil te wandelen. Door het on geloof wordt dit opstijgen vaak tot een val. Zij nemen in hun vlucht ook adders mee, n.l. adders der zonde. Bant de zonde uit uw leven! Uw Jeugd is zoo schoon. Moogt gij in uw leven kiezen voor uw Heiland. Ds. v. Leeuwen eindigde met den wensch, dat God „Obadja" rijk zal willen zegenen. Aan het einde van dezen uitnemend geslaagden avond werd gezongen „Halle luja, eeuwig dank en eere." Thans zijn wederom 9 mud aardap pelen gestolen op „Klein Zandvliet" en wel ten nadeele van den heer M. v. d. R. alhier. NOORDWIJK AAN ZEE. De Zondag gehouden collecte voor emeritus-predlkants-weduwen en -wee zen in de Ned. Herv. Kerk heeft opge bracht f. 103.50. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede van den Burgemeester Opheffing O. L. School aan de Morsch Het uitbreidingsplan aangenomen. Gisteravond te 7 uur kwam de Gemeen teraad in voltallige, openbare zitting bij een onder voorzitterscnap van burgemees ter A. J. van Gerrevink. Deze hield een openingsrede, waaraan wij het volgende ontleenen. Na een woord van geiukwensch wees hij op de moeilijke tijdsomstandig heden en de genomen regeerlngsmaat- regelen. Spr. wilde met ernst protesteeren tegen de beschuldigingen, die tegen de Raden en dagelijksche besturen der gemeenten zelfs van onlcieele zijde worden geuit. Hu heeft de gestie van ae opvolgende Regeeringen en van de gemeentebesturen op linancieel gebied gedurende een kwart eeuw kunnen waarnemen met kennis van zaken en ver klaart, dat de bedoelde beschuldigingen in hare algemeenheid volkomen onjuist zijn, dat de niet goed gefinancieerde gemeen ten tot de uitzonderingen behooren en dat ook net toezicht van Ued. Staten der pro vinciën effectief en met groote kennis van zaken ls uitgeoefend. Maar de zaken gaan niet goed, waarvan spr. de oorzaak uiteenzette spr. zegt niet, dat er geen gemeenten zijn, die roekeloos met geld hebben geworpen en die het nog doen. Maar aangezien men die gemeenten moet zoeken onder de zeer groote en zeer machtige, mist men in bevoegde kringen den zedeiijken moed om namen te noemen Ook Oegstgeest heeft als oerporatie van de genomen maatregelen groote nadeelen on dervonden waarvan spr speciaal de iuneste mveUeeringstendenz van het wetsonlwerp de Geer noemde. Ook de ingezetenen lijden sterk onder den druk der tijden speciaal de bollenkweekerij en het tuinbouwbedrijf Intusschen, in betrekkelijken zin kunnen wij ons thans nog gelukkig prijzen, aldus spr. Immers, de toeneming der bevolking houdt aan in het afgeloopen jaar van 7723 tot £061. De begrooting voor 1934 kon nog sluitend worden gemaakt Voorts noemde spr. de in het afgeloopen jaar tot standgekomen werken. De totstandkom-ng van de verbreeding van de Rhijngcester- straatweg met den nieuwen Rijksweg be westen Oegstgeest zal voor den gestelden termijn 1 October 1934 gereed zijn Over de ln de bedoeling van den Rijkswater staat liggende opening van den rijksweg met Ingang van dien datum is spr. mindei gerust. Deze termijn zal wel met een jaar worden overschreden. Spr. herdacht het overlijden van den ge meentegeneesheer dr. D. Timmermans. Het was hem een behoefte namens den Raad en zeker ook namens de gemeente uitvoe rig zijn eerbiedige hulde te brengen aan zijne nagedachtenis. Voor tal van belangrijke aangelegenhe den zal ln dit jaar aandacht worden ge vraagd. Spr. noemt de verdere behande ling van het uitbreidingsplan, de verdere voorziening in de werkverschaffing, de af werking van de verbetering der wegen enz. Bij B. en W. is in onderzoek de vraag in hoever de kosten van een evenlueele uil- voer.ng van het centrale rioiccringsplan voor een zeer groot deel kunnen worden gedekt door een redelijke rioleerlngsbelas- ting. Intusschen heeft de demping van kwalijk riekende slooten onze voortdu rende aandacht. Wij zijn overigens van meening, dat wij binnen niet al te langen tijd de uitvoering van de rioleeringswerken zullen noodig hebben als object van werk verschaffing. In onzen tijd van zwaren oeconomischen druk bestaat, aldus spr., meer nog dan ln voorspoedige tijden het gevaar van het be hartigen of het ontzien van persoonlijke belangen daar, waar die belangen komen ra strijd met die der gemeenschap. Wie zijn persoonlijk belang behartigen wil te genover dat der gemeenschap behoort in den Raad niet thuis. Evenmin hij. die van zijn positie als raadslid gebruik maakt om persoonlijke voordeelen te behalen ten koste van derden. Mocht spr. dergelijke verschijnselen waarnemen, dan zal hu daartegen den strijd aanbinden tot het uiterste. Met open vizier. Een tweede gevaar ligt in het verscher- P®»™ Politieke antithesen. Wie enge partijpolitiek voert blaast wind in de zellfn van het fascisme, omdat hij bewast! dat in nfrtr a?S ,van gemeenschap aan de partijenstaat een eind moet komen io™f^e.beJste wensehen voor het komende jaar eindigde spr zijn zeer uitvoerige rede rtlvt ou j Raadslid dankte de heer C Bakker den voorzitter voor zijn ernstige Nieuwjaarsrede, hem wederkeer!™ efn nuüi?P<ïfdlR 1934 toewenschend, den hoop ^fiShST'in rfat inderdaad de politieke tO«aem«L gemeenteraad niet zal Nadat de notulen gearresteerd waren, werd mededeeling gedaan der Ingekomen stukken. i De burgemeester deelde mede, dat vol- gens de berekening van den Rijksaccoun- 1 tantsdlenst de Inkomstenbelasting f3000 boven het in de begrooting geraamde be drag zal opbrengen. Een verlies van f. 1000 staat hier tegenover zoodat de extra inkomsten f.2000 bedraagt. Kwam in behandeling het voorstel van B. on W, tot opheffing der O, L. School aan den H. Morsch. In een circulaire adviseerden Ged. Sta ten tot samenvoeging met de O. L. School aan den H, Rijndijk te Voorschoten, ter wijl de commissie van Toezicht op het L. O. op Instandhouding aandrong. B. en W. grondden hun prae-advies tot opheffing der school op het feit, dat na de ais. pen sioneering van het schoolhoofd tegen de benoeming van een uitgesproken Chr. of Katholiek hoofd aan een O. L. School ma ken B. en W. principieel bezwaar, waar schijnlijk de 22 katholieke kinderen toch de school zullen verlaten. Van de dan resteerende leerlingen zullen er dan 22 uit Leiden, 5 uit Voorschoten en 12 a 14 uit Oegstgeest afkomstig zijn. Door het In stellen van een overzetveer kunnen deze de school te Voorschoten op even snelle wijze bereiken, terwijl een deel op nage noeg gelijken afstand van de school aan den Terweeweg woont. De besparing ramen B. en W. op f.2500. Bij instandhouding der school moeten bo vendien kostbare herstellingen worden uitgevoerd. Ondanks 't zuinige beheer kost de school aan den H. Morschweg zonder kweekeling minstens f.9 en met kweeke- ling ongeveer f. 18 meer dan de school aan den Terweeweg. Aan de kweekeling ls be reids per 1 Januari Jl. ontslag verleend. Gelijk gezegd zijn B. en W. principieel te genstanders van het benoemen van een positief Chr .of Katholiek hoofd aan een O. L. School. Het voorstel van B. en W. leidde dan ook de school met ingang van 1 April a.s. op te heffen en den heer J. van Noord, mej. A. van Konijnenburg en mevr. E. van Noord—v. d. Kley met ingang van dien datum ontslag te verleenen resp. als hoofd, onderwijzeres en schoonmaakster. Den heer J. Uittenbogaard had het voorstel van B. en W. ten zeerste verbaasd temeer daar het uitbreidingsplan een toe name der bevolking aan den H. Morsch weg doet verwachten, terwijl ook de kos ten van vervoer der leerlingen niet uit het oog verloren moet worden. Spr. herinnerde er aan, dat de Raad van Voorschoten zich tegen de opheffing ver zet heeft Hij stelde den Raad dan ook voor, evenzoo te doen. Ged. Staten kunnen dan met hun beter algemeen overzicht der financiën een beslissing nemen. De heer C. T. Kraan sprak zich evenzoo uit, terwijl de heer Bakker protesteerde tegen de opvatting van B. en W. ten aan zien van een uitgesproken Chr. of Katho liek hoofd op een O. L. School. De huidige functionaris heeft steeds ten volle vol daan. In antwoord op het door den heer Bak ker gesprokene wees de voorzitter er op, i dat er verschil bestaat tusschen het san- 1 wezig zijn en het met opzet benoemen, In den tijd zijner benoeming was de heer Van Noord kennelijk de beste der sollicitanten. Tegen de opzettelijke bedoe ling van de Commissie van Toezicht om ten behoeve van 24 katholieke kinderen een Katholiek hoofd te benoemen verzette B. en W. zich met alle macht. De heer B. J. M. Noortman die de woorden van den heer Bakker onderschreef concludeerde uit deze toelichting dat een en ander een gevolg is van een minder duidelijke redac tie van bedoelde alinea. De heer Kruizinga wees er op, dat de opheffing een gevolg is van de wet Marchant en sloot zich aan bij de heeren Uittenboogaard en Kraan. De heer Sprey wees er op, dat zich hier een gelegenheid voordoet om zonder de ge meente te schaden niet onbelangrijk te be zuinigen. De opmerking van den heer i Uittenboogaard, dat door de uitbreiding i der gemeente een bevolkingsaanwas ter plaatse verwacht kan worden was z.i. geen motief voor de instandhouding. Komt een maal de behoefte, dan kan nog gebouwd worden. In stemming gebracht werd het voorstel van B. en met 76 stemmen, van de hee ren Bakker, Kraan, Van Breda, Den Ouden Uittenboogaard en Kruizinga aangenomen. Hierna werd overgegaan tot de behande ling van het uitbreidingsplan. In een in leidend woord wees de voorzitter erop, dat uitbreidingsplan en bebouwingsvoorschrift voor 20 Januari ingediend moeten zijn. In de laatste jaren zijn door de gemeente groote sommen uitgegeven om eens ge maakte fouten te herstellen. De groote lijn van het door ons reeds uitvoerig gegeven plan is om een herhaling van dezen toe stand tc voorkomen. De heer J. den Ouden opende de rij van sprekers en merkte op, dat hij door den korten tijd geen gelegen heid heeft kunnen vinden de voorstellen nauwkeurig te bestudeeren. In antwoord op zijn desbetreffende vraag deelde de voorziter mede, dat de kosten ongeveer f. 2 per vierkante Meter zullen bedragen. Door de groote werkzaamheden is het B. en W. niet mogelijk geweest de plannen eerder in te dienen. De heer den Ouden sprak voorts de vrees uit, dat het plan niet den bouw zal bevorderen maar belemmeren. Evenals den heer Kraan heeft het den heer Paar dekooper aan tijd ontbroken alles nauw keurig te bestudeeren. Eerstgenoemde stel de voor uit den Raad een commissie ad- hoc te benoemen en laatstgenoemde her innerde aan zijn vroeger gekoesterden vrees, dat Oegstgeest, met dit plan te hoog grijpt. Waar voorts een industrieterrein is geprojecteerd vèr buiten den kom der ge meente en onbereikbaar was de heer Paar dekooper tegen het onderhavige plan. Voorts had hij verzocht dat de belangheb benden door B. en W. uitgenoodigd zonder zijn hun bezwaren toe te lichten teneinde tot een compromis te komen. De voorzitter wees er dan op dat ln deze gemeente de situatie is ingetreden, dat de Raadsleden bulten B. en W. om over be langrijke kwesties gaan vergaderen. In dit geval zullen B. en W. de gemeente niet langer kunen blijven besturen. Den heer Paardekooper deelde spr. mede. dat aan ongeveer 80"» der inge diende bezwaren is tegemoet gekomen De heer Paardekooper weerlegde de opmer king van den burgemeester t.a.v. verga deringen van de Raadsleden onderling; de bespreking was een gevolg van het feit, dat alle leden vreemd stonden tegenover het plan. ,P® heer Uittenboogaard sloot zich aan ïü- P eer,Kraan en verzocht om een commissie ad hoe. Afgezien van de be zwaarschriften meende de heer Kruizinga, dat het niet op den weg ligt van een ge meenteraad de grondspeculatie te steu nen. Waar reeds aan een groot deel der bezwaren ls tegemoet gekomen, meende de voorzitter dat de Raad nu het besluit moet nemen. Wanneer alle onderhande lingen weder van voren af aan moeten be ginnen. krijgt Oegstgeest geen uitbrei dingsplan. De heer Sprey herinnerde aan de uiteenzetting van net Ingenieursbureau van enkele maanden geleden, toen hadden de algemeene bezwaren moeten worden geopperd. Nu een commissie van ad hoe voorstellen is niet doenlijk. De voorzitter wees er dan op. dat indien de Raad niet wenscht mede te werken, B en W. krach tens hun bevoegdheid zelf een uitbrei dingsplan zullen indienen. De lieer Bakker zette de beteekenls van een uitbreidingsplan voor een gemeente uiteen en zeide, dat het geenszins de be doeling van den Raad kon zijn rekening te gaan houden met de belangen van iedereen. Evenmin was het de bedoeling het werk van B. en W. te remmen. In tegendeel. unaniem was men het er op de onderlinge bespreking over eens, dat ob structie ongepast was. De heer Kortmann sloot zich hierbij aan en vroeg of het uitbreidingsplan niet minder streng had kunnen zijn. Voor een gemeente met een expansie als Oegstgeest is het door B. en W. ingediende nlan vol gens mededeeling van den voorzitter ech ter het geringst denkbare, de tijdsduur is 10 jaren. Natuurlijk schaadt een ult- bieidingsplan de belangen van enkelen, maar in de 8 jaren van zijn bewind moest reeds naar schatting 1'U ton uitgegeven worden om vroeger gemaakte fouten tc herstellen. Ten koste van alles moet zoo iets voorkomen worden. Op de desbetref fende vraag van den heer Paardekooper wees de voorzitter er op, dat alle na de vaststelling ingediende wijzigingen de zelfde nrocedure moeten ondergaan; den heer Den Ouden wees spr. er op. dat alleen de bebouwingsvoorschriften in het. uitbreidingsplan voor 20 Januari ingediend moeten zijn. Hierna werden de verschillende be zwaarschriften behandeld. Met 10 tegen 3 St., van de heeren Van Egmond, Zandbergen en Kruisingen, werd de geprojecteerde begraafplaats uit het uitbreldlngsolan genomen. Uitvoerig werd nog gediscussieerd over de bebou wing van den H .Morsch. waarbij gewezen werd op de mogelijke behoefte aan arbei derswoningen door de aldaar geprojec teerde fabrieksterreinen en de heer Kraan ernstig waarschuwde tegen lintbebouwing. Het voorstel van B. en W„ om de bebou wingscapaciteit aldaar te verhoogen van 5080 pCt., werd tenslotte z. h. s. aan genomen. De woningbouwvereeniging ..Buitenlust" had bezwaren tegen de ge projecteerde terreinen voor arbeiderswo- ningen en deze bezwaren werden door den heer Kruizinga verdedigd. Blijkens de mededeeling van den voor zitter. Is de ruimte voor „Buitenlust" be schikbaar. toereikend voor den tijd van 25 jaar. In stemming gebracht werd het voorstel van B. en W. met 10 tegen 3 st. i van de heeren Van Breda, Kuyken en i Kruizinga aangenomen. Tot voldoening van,-den Raad was be reids door B. en W. aan Verschillende an dere bezwaren tegemoet gekomen. Na artikelseewijze behandeling van de bouwvoorschriften, werden beide voor stellen, nadat de burgemeester de gTootst mogelijke soepelheid bij de toeoassing had toegezegd, z. h. st. aangenomen. Waar van de rondvraag niemand ge bruik had gemaakt, werd de openbare vergadering te ongeveer J2 uur, nadat de heer Dén Ouden B. en W. en wethouder Van Egmond, den gemeente-secretaris had geloofd voor het gepresteerde, geslo ten. waarna de Raad in besloten verga dering de Ingekomen schoolgeld-reclames behandelde. RECLAME. 3712 werd overgegaan tot het meer feestelijke gedeelte. Dit gedeelte stond onder leiding van den heer Albert Gerritsen, die als humorist-conferencier er direct den gang in had en wat meer zegt er ook den heelen avond in wist te houden. Met zijn band The Dutch Players" heeft hU gezorgd, dat de leden kunnen terugzien op een buiten gewoon geslaagden avond en hij had dan ook van den voorzitter een wooid van dank in ontvangst te nemen voor de keurige wijze waarop hij zijn taak had vervuld. De leden der Hanze, wij wezen hier reeds meerdere malen op. zijn aan het bestuur grooten dank verschuldigd want de acti viteit van dit bestuur dwingt bewondering af. Zoowel op zakelijk als op feestelijk terrein spaart dit bestuur moeiten noclt zorgen om de belangen en genoegens der leden te dienen. RITNSBURG. Weer vrij gegeven. De onlangs van H. v. d. M. alhier in beslag genomen aardappelen, zijn thans door den kantonrechter te Leiden weer vrij gegeven. De inbeslagname berustte op een mis verstand. Een orgelfonds. Ten einde te geraken tot vernieuwing van het orgel in de kerkzaal aan de Brouwersstraat hebben de kerkvoogden besloten tot instelling van een kerkorgel fonds. De nadere regeling zal spoedig be kend gemaakt worden. Alhier is opgericht een Jongenskoor als onderafdeeling van het Chr. Mannen koor „Zingt Gode Lof". Het bestuur van de Ver. Vrijwillig Landstormkorps „Motordienst" verzoekt ons mededeeling te doen van het feit. dat met de N.Z.H.T.M een overeenkomst is gemaakt, dat zij die voornemens zijn de Prooaganda-avond op Vrijdag a.s. te be zoeken in de Groote Stadsgehoorzaal te Leiden, na afloop vervoerd kunnen worden vanaf de Stadsgehoorzaal. VEUR—LEI DSCH EN DAM De Commissaris der Koningin heeft verlengd de vergunning, waarbij aan den gemeenteveldwachter Polderman was toe gestaan buiten de gemeente te wonen. De burgemeester had geadviseerd het verlof niet te verlengen. WARMOND. Feestavond Hanze. Onder zeer groote belangstelling gaf de RJt. Mldenstandsvereen. „De Hanze een feestavond in Hotel „de Stad Rome." Des morgens was door den geestelijken advi seur voor de „Hanze" een H. Mis opgedra gen, Te ruim acht uur opende de voorzit ter de bijeenkomst met een woord van wel kom. Hij memoreerde nog in het kort het wel en wee der .Hanze" ln het afgeloopen jaar. Hierna werd overgegaan tot het zin gen van het bondslied en was het woord aan den geestelijken adviseur Kapelaan van Drunen, die in een kernachtige speech nogmaals het groot nut van een goed ge organiseerde Hanze uiteen zette. Een krachtig beroep deed hij op de leden om vooral het Santosfonds, dat zulk een-heil zaam werk verricht, krachtig te steunen Na afwerking van dit offlcieele gedeelte WASSENAAR. De storm. Door den storm waalden op de Raap horstlaan een tweetal boomen om, waar door het verkeer op dien weg werd ge stremd. Door gemeentewerklieden werd de hindernis opgeruimd ALPHEN. Bij den landbouwer G. aan den Kor- steekterweg is een schaap aan komen loopen. Te bevragen bij het politiebureau. Door de C.-H. Kiesvereen. „Groen van Prlnsterer" werd een bijeenkomst gehou den in het wijkgebouw .Bethel", waar als spreker optrad de heer Tilanus. lid van de Tweede Kamer. De belangstelling was zeer goed; onder de talrijke aanwezigen zagen wij o.a. het kamerskieskringbestuur Leiden, n.l. de heeren Wilbrink en Klink. Na de leerzame inleiding van den heer Tilanus volgde gedachtenwisseling. De bij eenkomst stond onder leiding van den heer C. Koren. Voor het „Mercurius" examen Engel- sche handelscorrespondentie slaagde mej. N. Scheerder, alhier, opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 14, te Leiden. ALKEMADE. De Loop der bevolking in 1933. In 1933 zijn geboren 184 kinderen. Over leden zijn 45 personen. Gedurende het jaar hebben zich alhier gevestigd 159 en zijn vertrokken 288 personen, zoodat de bevol king in totaal met 12 personen is toege nomen. Op 31 December 1932 bedroeg het zienlental 6253. op 31 Dec. j.l. dus 6265. Burgerlijke Stand. Geboren; Johannes Leonardus, zoon van Theodorus Gerardus van Hameren en van Leonarda Johanna van Haastrecht Johannes Leonardus. zoon van Gerardus Cornells van der Zwet en van Geertruida Petronella Akerboom Carolina, dochter van Ludwig Schaaf en van Wilhelmlna Cornelia Ligterink. BOSKOOP. Huldeblijk burgemeester Colijn. Naar wij vernemen zal in het laatst van Januari de aanbieding plaats nebben van het huldeblijk aan onzen oud-burgemeester den heer P. A. Colijn. Hervatting werkzaamheden. De werkzaamheden aan den nieuwen provincialen weg onder deze gemeente, die tengevolge van de vorstperiode een 6-tal weken hebben stilgestaan, zijn thans her vat, zoodat weder tal van arbeiders hier te werk zijn gesteld. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, Z. van C, van Tol en A. v. d. Mee. o HAZERSWOUDE. Bij het correspondentschap der arbeidsbemiddeling staan alhier 232 werk- loozen ingeschreven, waarvan 75 steun trekkend. o WADDTNXVEEN. Doordat een stapel steenen omviel en een gedeelte daarvan op de handen van den metselaar B. terecht kwam. liep deze aan zijn handen ernstige verwondingen op, die door een dokter moesten verbonden worden. De arbeider Z. kwam bij het bieten malen met zijn linkerhand in aanraking met de machine. Een der vingeis werd ge wond en Z. moest zich onder behandeling stellen van een geneesheer. De maandelijkschc collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk. beeft opgebracht f. 101.28. ZEVENHOVEN. Uitvoering Maria-Congregatie. In het R.K. Bondsgebouw gaf de Maria Congregatie haar tweede uitv ering. De opgevoerde stukken vielen zeer ln den smaak van het publiek en waren goed in gestudeerd. De zaal was slechts matig bezet. VOOR WOENSDAG 17 JANUARI. Hilversum, 1875 M. VARA-ultzending - 8.00: Gramofoonpl. 9 30: „Onze keuken" door P. J. Kers 10.00Morgenwijding VPRO 10.15: Voor Axb. In de Continu- bedr De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins en Gramofoonpl. 12.00: VARA-Kleiporkest o. 1. v. H de Groot 2.00: Gramofoonpl. 2.15: VARA-Knlpcursus 3 00: Voor do kinderen 6-00: Gramofoonpl. 6.15: Concert door C. Steyn (accordeon) en J. Jong (piano) 6,30: Gramofoonpl. 6.45: Vervolg concert 7.00: Causerie 7.20: VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot m. m. v. Ells. Schumann (sopraan) 8.00: Herhaling SOS-berlchten, Vaz DIas. VARA varia 8.15: VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot 9.00: Declamatie Hetty Beck 9.20; Zang door Elis. Schumann (sopraan* 9.35: Vaz Dlas 9 40: De Notenkrakers o. 1. v. D Wins 10.10: Gramofoonpl. 10.30: Muzikaal allerlei (orgel, plano, banjo, hawaian, guitaar. zang. accordeon, saxofoon, vlooi, trompet) 11.3012.00: Gramofoonmuziek. Hulzen. 296 M. (301 M.) NCRV-uitzen- ding 8 00: Schriftlezing en meditatie 8.15—9.30: Gramofoonpl. 10 30: Mor gendienst o. 1. v. ds. J. R. v. d- Meulen 11.00—12.00; Concert M. F. Jurjaanz (har- moniuml en mei. G. Koeman (sooraan) 1215: Gramofoonpl. 1230: Concert P. v. d Hurk (fluit). J. Vink (hobo' J. van Ginkel (klarinet) en J. Montssen (piano) 2.00: Concert G. de Knegt Ter Haar (zangi. E. v. Amersfoort (viooP en R. Deute (piano) 4 00: Orgelconcert, I S. P. Visser 5.00: Kinderuur 6 00: Landbouwhalfuur door J. de Vries 6.30: Afgestaan 7.15 :Ned. Chr. Persbureau 7.30: C Kousemaker: Buvs Ballot 1817— 1889 8 00: Geref. Evang. Zangkoor „Wijk n" te Utrecht o. 1. v. A. H. Wlüemse 900: Ir. J. Koovmans: .Krop. jod'um en drinkwater" 9.30: Orgelconcert M Stre- tomlni. In de nauze om 10 00 Vaz Dias 10.3011.30: Gramofoonmuziek. Daventry. 1554 M (1500 Ml 1035: Morgenwijding 10 50: Tildsein cn be richten 11.05—11 20: Lezing 12 00: Fransch voor de scholen 12 20: Orgel spel Q. Maclean 1.05: Western Studio- orkest o.I.v. P. Thomas m. m. v. J. Tucker (alt) 2 20: Voor de 8eholen 3 20: Pianorecital C. Dlxon 3 35: Sted. Orkest Bournemouth o. 1. v. Sir Dan Godfrey en Havergal Brian m. m. v. Albert Voorsan- ger (viool) 5 05: Gramofoonpl. 5.35: Kinderuur 620: Berichten 6 50: Mo- zarts' sonates voor viool en niano 7.10, 7.25 cn 7 50: Lez'neen 8.20: BBC-orkcst koor en P. Jones (tenor) en Enid Szantho (alt) o.I.v. Oskar Fried. TPrlloz-conrert. In de pauze om 9 20: Berichten 10 25: Le zing 10 40: Bridgewater Farpkw'ntet II10: Voordracht 11.15—12 20: Roy Fox en zijn band. Parijs Radio-Paris", 1724 M. (1796 M.) 805 en 1235: Gramofoonnl 1250: Or gelsnel G. T Desserre 1.25: Gramofoon- platen 9.05: Orkestconcert o. 1. v. Paray. Kalundborg. 1153 M (1261 M). 1120 1135 en 1 05—1 20: Concert uit rest. „Rltz" 1.20—1 50: Gramofoonnl 2 20— 4 20: Concert uit rest. .Wlvex" 7 20: Onerettemuziek d. h. OniroeDorkest 8 40: Gramofoonnl. 9 35: Fransche or kestsuites o.I.v. E. Reesen 10.20—11.50: Dansmuziek. Langenberg, 473 M. (456 M.) 5 26, G.35 en 1100: Gramofoonnl. 1120: We- ragkleinorkest o.I.v. Evsoldt 12 55: Om- roeoorkest o.I.v. Merten 2 20: Concert 3 20: Siiragorkest o. I. v. Sevfert 6.20 Blaasorkest o.I.v. Kühn. Werae-Manrmn- koor o.I.v. Breuer 8.20: Berlljnsch Om- roenorkest. ol.v. Priek^oeffer 10.20 Con cert 11.0512.20: Concert. Rome. 441 M. (420 M.) 8.20: Opera- uitzending. Krasse!, 333 (322) en 508 14841 M. 338 (372) M.: 12 20: Omroenkleinorkest o.I.v. Lepmans 1 30220: Concert o. 1. van Felleman 5 20: Dansmuziek 6 35: Ka mermuziek door het Z'mrnerkwartPt 8 20: Gramofoonnl. 8.50: Concert ol.v. F. Alpaerts root m. v. A Audoli (niano) 10son.on: Dansmuziek u't Bmssel, 508 (484) M: 12 20- Omi-cenkleinorkest o 1 v. Leemans 1 30—2 20- nrnmofoon- platen en zanevecital 5 20: Omroeo- orkpst, o. 1. v. André 6.35: GramofoonDl. 6 50: Omroenkleinorkest o. 1 v. Lee mans 7.20: Gramofoonpl 8 70: Om- roeoorkest o. 1. v. André 10.30—11.20: Gramofoonmuziek. Deutsclilandsender, 1635 M. (1571 M 7.30: Politiek weekoverzicht 7.50: Dia logen 8 20: Beethoven's 3de SyniDhonie door het Berl. Omropnorkest o. 1. v. Friek- hoeffer 9 20 en 10 05: Berichten 10 20 1120- Kamermuziek (Trioconcert en cello-soli). GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Voor Woensdag 17 Januari. Isle Programma: Hilversum van 8-24 u. 2de Programma: Huizen van 8—24 uur. 3e programma- 8 0012 20: Langen- berg 12 20—14.30. Luxemburg 14-30 15.20: Kalundbore 15.20—17.20: Lan- berg 17.20—18,20: Warschau 18.20— 19 20: Langenberg 19.20—21.05: War schau 21.05—af!.: Parijs (Radio) Daar na Langenberg. 4de pro-ramma: 11 201220: Kalund- borg 12 20—14 20: Brussel VI. 14 20 14 50 Laneenbers 14.50—17.35: Da- ventrv 17.35—18 20: Brussel Fr. 18.20 21 20: Boedanest 21 2022.35: Mid land Reg. - 22.35—afl.: Daventry. Wijzigingen voorbehouden. 8—»

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7