Nieuwe burgemeesters van Utrecht en Alkmaar geïnstalleerd VEILIGE HAVENS 74ïfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. fm»! ii n n <i n <i H *_i u r L1i. «_i, w u i_ r 1 i i N n i. i> "i i, door BASIL KING. (Uit het Engelsch) 2) Zij had niets onheilspellends over zich, maar wel waren er oogenblikken, dat zij versuft leek en dat zij binnensmonds iets mompelde. Dat mompelen deed zij alleen dan, wanneer zij er zeker van was, dat nie mand haar kon hooren, en ook keek zij alleen versuft, als zij wist, dat niemands blik op haar rustte. Alsof zij zich bewust was niet heelemaal normaal te zijn, dwong ze zich tot een schijn van gewoon doen. Zij was omstreeks dertig, jaar oud, netjes, zij het dan ook op een zuinigje gekleed; overigens zag zij er te gewoon en te onbe- langnjk uit, dan dat zelfs de scherpste waarnemer haar zou herkend hebben, als hij haar een tweede maal was tegen gekomen. Toen zij een kleinen kinderwagen voor zien van een kap, zag, die onbewaakt stond in den door het seringenboschje gevorm- den nis, hield zij halt. Dit trok weer geens zins de aandacht, want zij had het kun nen doen om even uit te rusten. Het rijden met een kinderwagen in een park toch gaat altijd gepaard met nu eens stilstaan en dan weer doorloopen, nu eens links om dan weer rechts om. Als zij daar zoo stond om het terrein te verkennen of om een plan te maken, zou er geen macht in het land haar dat hebben kunnen beletten. Wat zij verder deed, was heel eenvoudig. Achter de bank, waar juffrouw Nash en juffrouw Messenger op dit oogenblik druk aan het uitwisselen van confidenties wa ren, verhief zich een kleine hoogte. Zij Bmg met haar wagen naar den top van dit heuveltje, heel voorzichtig, in een orentelpasje, net als een volleerde kinder juffrouw. Toen twee dames, die ieder een promenade-wagentje voortduwde, met een jongetje er in, dat met een riem was vast gebonden, haar pad kruisten, liep zij lang zamer, tot zij uit het gezicht waren. Toen een tuinman van het park, zijn machine om gras te maaien, achter zich aan trek kend, zich vertoonde, om ergens verder weg het gras te maaien, wachtte zij op nieuw, totdat ook hij was verdwenen. Hier en daar bewogen zich enkele voetgangers, maar zoo ver weg, dat zij op die niet be hoefde te letten. Enkele ruiters galoppeer den op het ruiterpad dicht bij de Vijfde Avenue, maar ook deze waren te ver ver wijderd, dan dat zij voor die behoefde te vreezen. Behalve voor juffrouw Nash en juffrouw Messenger, die echter met den rug naar haar toe, druk met elkaar zaten te praten, had zij zich voor niemand ter wereld in acht te nemen. Zachtjes sloop zij den heuvel af, en heel stilletjes ging zij naar het seringenboschje. ..Mijn kleine Gracie' mijn kleine Gra- cie!" bleef zij met gesloten lippen mom pelen. „Mijn kleine Gracie!" „Maar Milly, je moet niet denken", zei juffrouw Messenger, „dat ik hem geen goede kans zal geven om er met eer af te komen. Dat zal ik zeker doen. Je zegt dat een aanklacht wegens woordbreuk je niet kiesch voorkomt, en ook ik zeg niet, dat ik het niet akelig zou vinden die in te dienen, maar als je een koffer vol brieven hebt, die branden van hartstocht, be paald branden, wat zou ik er dan aan hebben, als ik dien maatregel niet trof..? En je moet niet vergeten, dat hij goed is voor vijftigduizend dollar. Dat is niet voor de poes! Hij is vischhandelaar in 't hartje van de beste wijkAls ik hem in rechten aanspreek voor vijfentwintig duizend dollar, ben ik er zoo goed als zeker van, dat ik er vijfduizend krijgen met een jury, die op mijn hand is, misschien wel zes of achten met al dat geld zou ik in Londen een kleine ziekeninrich- tmg kunnen beginnenmet een spe cialist voor kinderziektenbijvoorbeeld in de buurt van Portland Placeen dan zou jij daar juffrouw voor de huis houding kunnen worden. Wij samen „Maar Etta, ik zou mijn kleine jongen niet kunnen verlaten, voordat hij me niet meer noodig heeft. En tegen dien tijd heeft hij misschien broertjes of zusjes, voor wie ik kan zorgen, zoodat ik toch bij hem kan blijven. Hij is pas de eerste, en zijn vader en moeder zijn zulke knappe, gezonde, jonge menschen, die zich de luxe van een groot gezin kunnen permit- teeren." Gedurende de minuten, dat zij elkaar haar toekomstplannen mededeelden, bleef juffrouw Nash's kleine jongen in de ge zegende gewesten, waarheen kindertjes in hun droomen gaan. Toen een vlugge hand het gordijntje opende en hem handig en zachtjes optilde, was hij zich van niets bewust, wat er met hem gebeurde. Ter wijl zijn mutsje van zijn hoofd werd ge nomen en op dat van een groote, van lappen gemaakte pop werd gezet, die den vorm had van een klein kind, sluimerde hij nog steeds. De zonderlinge vrouw was heel zachthandig. Heel voorzichtig trok zij over het hoofd van den kleinen jon gen de vuile, goedkoope muts, die de groote pop op had gehad; heel zachtjes legde zij het warme lichaampje in den anderen kinderwagen. Op de plaats, waar hij had gelegen, vormde de lappenpop een goede nabootsing van het kind, tenzij men van heel dichtbij keek. Toen de gordijntjes van beide kinderwagens weer waren neer gelaten, was er niets, dat zelfs van een ergdenkend mensch de aandacht zou hebben getrokken. Een fatsoenlijke vrouw uit de volksklasse reed haar slapend kind naar haar woning. Ook de lappenpop sliep rustig, toen juffrouw Nash, evenals juffrouw Mes senger, naar huis ging. Etta had haar in het laatste uur zooveel stof tot nadenken gegeven, dat zij zich zelf niet geheel meer meester was. Terwijl zij anders nooit naliet nauwkeurig toe te zien, al vorens weg te rijden, of haar kind goed lag, verzuimde zij dit thans wel. Etta had haar zooveel verteld,, dat haar geest er voor het oogenblik door was overbelast. De liefdesgeschiedenis van haar vriendin was doordrongen van egoisme. en zelfs het zachte gemoed van juffrouw Nash kon dat niet door de vingers zien. Gedachten- loos legde zij haar handen op den duwer van den wagen, en keerde langzaam huis waarts. Al was zij ook overtuigd van Etta's wereldwijsheid, het ging hier om de keuze tusschen wereldwijsheid en het warme, menschelijke gevoel, dat men liefde noemt. Het was de eerste maal in haar leven, dat zij voor zoo'n keuze, zij het ook van iemand anders, was ge plaatst. „Neen, hoor", vervolgde juffrouw Etta, terwijl zij langzaam naast elkaar door liepen, ,de liefde voor de aan mijn zorg toevertrouwde kinderen houdt volkomen gelijken tred met elk dubbeltje dat ik uitbetaald krijg, geen cent meer. Als je mijn raad wilt opvolgen, Milly, doe dan net eender." Juffrouw Nash voelde zich vernederd, alsof zij een berisping had gekregen. Uit vrees haar kleinen jongen in zijn slaap te storen, duwde zij den wagen zoo zacht jes mogelijk voort. „Ik geloof nooit dat ik dat ten opzichte van dit kleine ventje zou kunnen doen." „Och kom, onzin! Dit kleine ventje is precies eender als alle andere." „Heelemaal niet! Kleine kinderen heb ben net zoo goed als volwassenen ieder hun karakter. Bij dit kind treedt het nu al duidelijk op den voorgrond; hij is één en al zachtheid en liefelijkheid en hij be grijpt al zoo veel; dat zou Je niet gelooven. Ja. er is eigenlijk niets, dat hij met zijn lief klein verstandje niet begrijpt. Heusch, Etta, als jij voor hem moest zorgen, zou je merken dat ik gelijk héb." (Wordt vervolgdlj j Links: de nieuwe burgemeester van Utrecht, mr. dl*. G. A. W. ter Pelkwijk, wordt bij aankomst aan het stadh'uïs begroet door den commandant van de Studenten Weerbaarheid". Rechts: de nieuwe burgemeester van Alkmaar, jhr. van Kinschot, in een metiier paarden bespannen rijtuig van het station gehaald. Nieuwe burgemeesters DE 63c VERJAARDAG VAN DE STICHTING VAN HET DUITSCHE 1UJK. President von Hindenburg en generaal- veldmaarschalk ven Mackensen bij de herdenkingsplechtigheid van den bond van oud-frontsoldaten. HET LICHTEN VAN HET SCHIP - dat te Vlaar- dingen door de vallende laadbrug getroffen werd, bij welk ongeluk twee personen om het leven kwamen. Twee kranen halen het gezonken schip omhoog. GROOTE BANKGEBOUW der Weenache Bodenkreditanstalt, dat leeg stond, is in gebruik genomen als kazerne. P'E WEDUWE LEJEUNE te Bleyerheide-Kerkrade hoopt de vol gende maand haar honderdsten verjaardag te vieren. Het krasse oudje met haar 6-jarig achter-kleinkind. DE BEKENDE REGIS SE 111 MAX REIN HARDT arriveerde gisteravond in den Haag. V.r.n.l. de impresario Ernst Krauss, Max Reinhardt en de bekende filmspeler Hermann Thimig.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 5