Vicks Hoestbonbons LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 15 Januari 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. De bloemenhandel. Ook gedurende de vorige week is het in den bloemenhandel gunstig ggweest. De .seringentrekkers maken het de laatste we ken met hun product niet slecht. Wel zijn de hoofdtakken van betere kwaliteit niet bepaald duur, doch het .mindere goed", waar de kweeker steeds ruimen voorraad van heeft, brengt heel bevredigende prij zen op. Engeland blijkt een goede afnemer te zijn van de lichtere takken, wat de markt voor de sering over het geheel een gunstige stemming geeft. Was het aanbod in de eerste week na Nieuwjaar nog klein, de laatste dagen heeft de aan voer van seringen weer eenige uitbreiding gekregen en zeker is, dat nu spoedig weer groote hoeveelheden zullen aangeboden worden. De aanvoer van rozen is momen teel niet groot, wel van prunus, welke veelal nu van uitstekende kwaliteit is. De prijzen van dit laatste product vielen ech ter de laatste dagen niet mee. De aanvoer van getrokken tulpen en convallarla (Meilelietjes) breidt zich gere geld uit; voor goede kwaliteit dezer pro ducten gelden bevredigende prijzen. De helleborus (Kerstroos) wordt nog steeds aangevoerd in kleine partijen; de prijzen zijn laag. Wat de potplanten betreft, over het geheel genomen kan hierbij geconsta teerd worden, dat de prijzen zich in da lende lijn bewegen. Ontwikkeling van werkloden. Door het alhier opgericht Comité voor Werkloozenzorg, gesticht namens den Ned. Raad der Kerken, worden pogingen ln het werk gesteld, om ln deze gemeente te ko men tot organisatie van cursussen op theoretisch en practisch gebied voor jeug dige en volwassen werkloozen, zooveel mo gelijk naar hun eigen wensch. Ongetwij feld een loffelijk streven en het zou zeker alloszins gewenscht zijn, dat de werkloo zen zich ln grooten getale gedrongen zou den gevoelen daaraan deel te nemen! Tot notabel der Ned. Herv. Kerk (va cature-C. van Leeuwen) is gekozen de heer Jb. Verbeek Czn., die deze functie heeft aangenomen. o HAARLEMMERMEER. Te water. De bestuurder van een auto wilde nabij Nieuw Vennep uitwijken voor een met twee paarden bespannen wagen en raakte vermoedelijk doordat een der dieren een zijsprong nam de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat de auto in de wegsloot terecht kwam en overzij viel. De chauffeur slaagde er ln zich uit zijn benarde positie te bevrijden en kwam met den schrik en een nat pak vrij De beschadigde auto werd later met takels weder op den kant getrokken. Nadeeien van den Z.W. storm. In Haarlemmermeer heeft de Z.W. storm hier en daar sporen van geweld achter gelaten. Groote boomtakken werden afge rukt. terwijl ook vele dakpannen het moesten ontgelden. Van een achter een woning aan den Hoofdweg staande schuur waaide het dak grootendeels af. Een wielrijder, de heer S. werd op den Hoofdweg plotseling door een hevigen ruk wind opgenomen en kwam in de Hoofd vaart terecht. De chauffeur van een passeerende auto, die het ongeluk zag gebeuren, begaf er zich onmiddellijk heen, bood 8. die tusschen het stuur en 't frame bekneld was geraakt de behulpzame hand en slaagde er in hem uit zijn benarde positie te bevrijden. Na bij een der bewoners van droge klee- ren te zijn voorzien en van den schrik bekomen te zijn, keerde hi) te voet huis waarts. 25-jarig bestaan van de Ver. „Vooruit". Dit Jaar zal het 25 Jaren geleden zijn dat de vereenlging „Vooruit" ter bevorde ring van de paardenfokkerij in Haarlem mermeer. werd opgericht. Als over enkele weken door het bestuur van „Vooruit" besloten wordt weder een concours-hlppique op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp te organlseeren, zal bij die gelegenheid het 25-jarlg bestaan van deze vereeniglng op feestelijke wijze worden herdacht. Terwijl Zaterdagmiddag de bestuur der van een motorrijwiel, de magazijn bediende H. B.. met vrij groote snelheid een erf aan den Hoofdweg alhier afreed en te laat erg had in een naderende auto, waarvan de chauffeur een aanrijding niet meer kon vermijden, kwam hij met zoo veei kracht met deze auto in botsing, dat hij onderstboven sloeg en in den slootkant geslingerd werd. Aan het hoofd verwond cn met een gebroken sleutelbeen werd hij opgenomen en door de zorg van den auto bestuurder naar een ziekenhuis gebracht. o HILLEGOM. SCHUTTING DOOR DEN STORM OMGEVALLEN. Groote consternatie veroorzaakt. Gistermiddag is een groote schutting aan de zweminrichting, staande langs het pad aan het voetbalterrein van „Hillinen" door de storm omgewaaid. Dit veroorzaakte een ontzettend lawaai, waar op alle omwonenden kwamen toeloopen. Vele bezoekers van het voetbalterrein raakten onder de omgevallen schutting Enkelen zochten zelf hun heil in de sloot naast het pad. De kleeren van 6 personen waren min of meer gehavend. Zekere v d. M was zeer pijnlijk getroffen, zoodat hij zich onder behandeling van een genees heer moest stellen. Zes rijwielen werden vernield. o KATWITK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 984 werkzoekenden n.l. 24 opperlieden 105 grondwerkers, 30 timmerlieden, 19 Schil ders, 3 metselaars, 8 fabrieksarbeiders, 28 kuipers, 195 losse arbeiders, 237 landar beider. 4 tuinlieden, 235 vlsschers, 1 auto geen lasscher, 12 stokers, 10 binnenschip pers, 4 varensgezellen, 1 mandenmaker, 4 loodgieters, 1 kistenmaker, 1 scheepmaker. 1 kantoorbediende, 1 typograaf, 5 bloemis ten, 3 stucadoors, 1 broodbakker, 2 ver warmingsmonteurs, l smid, l kok, 1 chauf feur, 11 motordrijvers, 2 machinisten, 31 venters, 1 boerenknecht, 1 voermansknecht Beneden 18 Jaar: 1 losse arbeider, 2 land arbeiders en 1 vr. kantoorbediende. Jaarver;. Coöperatie „Helpt Elkander". In de gemeentezaal werd de Jaarverga dering gehouden van de Coóp. Productie en Verbrulksver. .Helpt Elkander G. A.". Te ruim 7 uur werd deze vergadering ge opend door den voorzitter, den heer J. C. Zulderduyn. De vergadering had een zeer aangenaam verloop. Achtereenvolgens werd de agenda afgewerkt. Van de vele punten noemen wij: l. De mededeeling, dat de coöperatie tot een pensioenfonds was toegetreden voor haar personeel; de kosten worden voor de helft door de coöperatie gedragen en voor de helft door het personeel. 2. Een voorstel tot een gratis reisje naar de Handelskamer voor de vrouwen, wat met applaus werd beroet. 3. Voorgesteld werd ook dit jaar weer 6 pet. divident uit te keeren, ook dit werd zeer verblijdend geacht. 4. Verkiezing bestuur en commissarissen; de aftredende functionarissen werden met bijna alg. st. herkozen. De besprekingen werden gekenmerkt door een oprechte coöperatieve geest. In de pauze werd koffie met koek rond gediend, wat zeer gewaardeerd werd. De voorzitter kon dan ook zijn dank baarheid uitspreken over deze geslaagde vergadering. Inlichtingen omtrent auto gevraagd. De politie vraagt inlichtingen omtrent een rood-geschilderde 8 wielige vrachtauto, die uit Noord-Holland kwam en die ver moedelijk tusschen 9 uur en half 10 Vrij dagavond JJ. bij iemand te dezer plaatse is geweest. De begincijfers van de auto waren G. 71..., de rest was onbekend. Degenen, die inlichtingen kunnen geven omtrent den eigenaar van deze auto. ge lieven zich te vervoegen bij den inspecteur van politie alhier. In den logger K W. 2 liggende in 't Prins Hendrikkanaal alhier brak een begin van brand uit, veroorzaakt door het smeulen van een vuurpijl. Een paar agenten drongen met een gas masker op in het 6chip en slaagden erin het begin van brand te blusschen. ———o LISSE. De Werkloosheid. In de afgeloopen week stonden bij de Gem. Arbeidsbeurs alhier ingeschreven: 601 landarbeiders, 60 bouwvakarbeiders, 1 machinist, 8 schippersknechts, 5 chauf feurs, 3 bakkersknechts, 4 winkelbedien den, I rijwielmonteur, 5 fabrieksarbeiders. 2 kistenmakers, 2 transportarbeiders, l kellner, 2 monteurs, 1 handelsreiziger, 2 meesterknechts, 3 mach. houtbewerkers, 1 kantoorbediende. 1 smid, 1 bankwerker, 1 kabolmonteur. 1 scheepbouwer. Totaal 706 werkzoekenden. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer betreffende de derde win- terlezing in gebouw „Rehoboth" op Woensdagavond a.s. o NOORDWIJK. Praatavond der Chr. Hist. Unie. De praatavond die door het Kamerkring- bestuur der Chr. Hist. Unie in het vereeni- gingsgebouw was belegd, mocht zich in een geïnteresseerd gehoor verheugen. De plaat selijke voorz. der Kiesvereeniging, de heer E. L. de Witt opende met een korte inlei ding, waarin hij den plotseling overleden voorz. der Kamerkring ds. Veldhoen her dacht, die door de aanwezigen staande werd aangehoord. Hierna zette een ver tegenwoordiger van den Kamerkring het doel dezer avond uiteen. Vervolgens hield ds. Lovink een korte rede over de crisis maatregelen die worden genomen. Na ge dachtewisseling volgde sluiting. o NOORDWIJK AAN ZEE. Intrede van ds. Bouma bij de Ger. Kerk. Gistermorgen is ds. Bouma. gekomen van Dirkshorn. als predikant bij de Ger. Kerk, alhier bevestigd. Als bevestiger trad op de consulent ds. Ingwersen van Katwijk aan Zee. die ais tekst had gekozen Richteren 6 vs. 14. Voor een overvolle kerk deed ds. Bouma des namiddags zijn intrede. Na zingen, ge loofsbelijdenis en Schriftlezing herdacht ds. Bouma zijn voorganger ds. Koers en richtte woorden van troost tot de familie, voor wie deze blijde dag met weemoed ver vuld zal zijn. Na gebed en gemeenschap pelijk zingen noemde de nieuwe predikant als zijn tekst Openbaring 5 vs. 57, er op wijzende dat Jezus Christus bekwaam is om het boek van Gods raadsbesluiten te openen. Allereerst werd besproken de beteekenis van het openen, ten tweede de troost van het openen. Langs vasten lijn besprak de nog jonge predikant de Almacht Gods en het raads besluit van den Heilige, wiens recht door de zonden des menschen is geschonden. Voor den Apostel Johannes lijkt het, of alles vast loopt. Geen Engel of geen ge zaligde is waardig de zeven zegelen te verbreken en het boek te lezen. Rijke troost toch. want het klinkt: „Ween niet" want de Leeuw uit de stam van Juda heeft overwonnen en is waardig' De kracht des leeuws die overwon, de hel en al haar krachten, is ook het Lam, dat ons kocht met Zijn bloed, uit allerlei geslachten. Aan het eind van deze eerste prediking hield ds. Bouma eenige toespraken tot ge meente, kerkeraad en bevestiger ds. Ing wersen. classis, gemeentebestuur, catechi santen. koster, kosteres, organist, hoofd der school, onderwijzers en onderwijze ressen en de verschillende vereenigingen. - De heer Wiggers sprak namens den ker keraad en de gemeente; hij uittte er zijn blijdschap over. dat ds. Bouma ia overge komen om hl«r de herdersstaf op te ne men; hij wenschte hem van harte Gods besten zegen toe. Weth. de Witt sprak namens het college van B. en W. woorden van welkom, nu ds. Bouma de zware taak als herder en ieeraar van deze groote gemeente op zich nam. Hij wenschte hem des Heeren nabijheid en kracht toe .Ds. Visser sprak namens de classis en de naburige gemeente van Noordwijk-Binnen. Hij verheugde er zich over dat de ledige plaats van onze onver- getelijken ds. Koers weer was vervuld. Met een kort dankwoord werden de spre kers beantwoord, waarna ds. Bouma ein digde met dankzegging. Tijdens den dienst werd gezongen Psalm 123 vs. 1; Psalm 46 vs. 6; Psalm 33 VS. 6 en 11; Psalm 72 vs. 4 en 6 en Psalm 138 vs. 3. Na de toespraakk van den heer Wiggers zong de gemeente haar nieuwen ieeraar toe Psalm 90 vs. 9 (gewijzigd). o OEGSTGEEST. 40-jarig jubileum der Oegstgeester IJsclub. Morgenavond vindt in .Het Witte Huis" de feestelijke herdenking plaats van het 40-jarig bestaan der Oegstgeester IJs club. Botsing tusschen auto's. Nabij de Kanaalbrug had een botsing plaats tusschen een personenauto van en bestuurd door B. B wonende te Nieuw- Vennep en een vrachtauto van en be stuurd door T. van D. wonende te Rijns burg. De eerste werd tegen de leuning van de Kanaalbrug geduwd, waardoor behalve beide auto's, ook deze werd beschadigd. De oorzaak lag in het feit. dat het rech- terverkeer geen voorrang werd verleend. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats De auto moest met den kraanwagen van den garagehouder Kranenburg worden weggesleept. De politie nam de zaak in onderzoek en maakte proces-verbaal op. o RIJNSBURG. De werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling stonden in de afgeloopen week ingeschreven: 1 grondwerker. 3 schippers, 2 timmerlieden, 5 fabrieks arbeiders. 150 landarbeiders, 1 opperman, 1 straatmaker ,1 wagenmaker en 1 schil der; totaal 165. Wij verwijzen naar de advertentie in ons blad van Zaterdag betreffende de vei lingen der veilingvereeniglng „Bloemen- lust". Evenals het vorig jaar hoopt een Dames-comité Woensdag 17 Januari in de zaal achter het Weeshuis een gezelligen avond te organlseeren in het bijzonder voor de vrouwen der werkloozen. Door muziek, zang enz. zal men trachten de gezelligheid te verhoogen. 0-i SASSENHEIM. Lezing voor de werkloozen. Door den heer A. Angenent, secretaris van het Hoofdbestuur van den Ned. RK. Volksbond werd in het K.S-A.-gebouw een lezing met lichtbeelden gehouden voor de R.K. Werkloozen. Circa 200 personen woonden de lezing bij. De inhoud der lezing was gebaseerd op het feit, dat de arbeiders in him dagelijk- sc'ne leven, niet alleen de stoffelijke dingen moeten nastreven doch ook de geestelijke. De heer v. d. Zwaan, dankte den spreker voor zijn leerzame en duidelijke uiteen zetting. Jaarvergadering „St. Paulus". In het K_S.A.-gebouw hield de afdee- ling Sassenheim van den Bond van Over heidspersoneel „St. Paulus" haar jaar vergadering. De voorzitter heette allen welkom, ln het bijzonder den heer Spit. lid van het hoofdbestuur. Deze verkreeg het woord tot het verstrekken van inlich tingen inzake het georganiseerd overleg. Hierna werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Uit de rekening en verant woording van den penningmeester bleek, dat er een kieln batig saldo was. De af tredende voorzitter werd bij acclamatie herkozen. Tot commissie tot het nazien van de rekening van den penningmeester werden gekozen de heeren H. Jansen en Th. v. d. Zon. Bij de rondvraag werd be sloten wat meer te vergaderen en ook eens te Voorhout bijeen te komen De heer Westerbeek 80 jaar. Morgen hoopt een in de bloembollen wereld en ook daarbuiten bekend inge zetene. de heer C. Westerbeek Sr. zijn 80sten verjaardag te vieren. Wij wenschen den heer Westerbeek nog vele jaren van goede gezondheid toe! Aan de werklooze leden van den Ned. R.-K. Volksbond is een bon uitgereikt ter verkrijging van vet. Een woord van lof aan de initiatiefnemers is zeker niet mis plaatst, daar vele werkloozen voor zoo'n bon in aanmerking kwamen. Tot voorzitter van de Chr. Mond orgelclub is benoemd de heer J. D. Papen- drecht. o STOMP WIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. D. Struik, geb. Hoos d. C. J van Eijk geb. v. d. Meulen d. A. E. de Korte geb. Rameijer z. C. B. van Wensveen geb. Overvliet d. E. Th. Overdevest geb. v. d. Bos d. Ondertrouwd: J. A. v. d. Berg en W. C. Belt J van Assema en E. M. van 't Noordeinde. Getrouwd: L. A. W. van der Lek en J. S. Sips L. Boers en M. Reedijk. Overleden: J. M. E. Wijnhoven vr. 71 j. A. R. Jaquillard vr. 64 jaar. o VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. J. M. Boon geb. Luxuere z. Overleden: A. J. v. d. Berg m. 53 jaar. VEUR—LEIDSCHENDAM. Bevestiging en intrede van Ds. D. Vermet. Gisteren had de bevestiging en de in- treepredikatie plaats van ds. D. M Ver met. Was in den ochtend het- kerkgebouw goed bezet, in den namiddag was het zelfs meer dan overbezet. Toen was o.a. aanwezig weth. Van den Bosch en de wd. secretaris van beide ge meenten, als vertegenwoordigers van de burgerlijke gemeente (burgemeester Keij- zer was door droeve familieomstandighe den verhinderd aanwezig te zijn), het raadslid Vink, de Ringpredikanten, de Wit van Leiden, Stolk van Scheveningen, Honders van Wassenaar, v. Geest van 's-Gravenzande. ds. Venema van Loos duinen, ds. Wijken van Gouda en Luijen- dijk van Hoek van Holland waren ver hinderd aanwezig te zijn. Verder zagen wij het voltallige kerkbestuur, de heeren v. Elk en De Ruyter van de school met den Bijbel. In den ochtenddienst had de bevestiging plaats door ds. Stolk van Scheveningen. die optrad als consulent in plaats van wijlen ds. Veldhoen. Ds. Stolk behandelde de profetiën van Jesaja 40 1 tot en met 11. Hij bracht dank aan God die heden predikant en gemeente aan elkaar wilde verbinden en smeekte den zegen af zoowel voor den nieuwen predikant als voor diens gezin. Hierna werd voorgelezen de oproepings brief, welks artikelen door ds. Vermet bevestigend werden beantwoord, waarop ds. Stolk, ds. Vermet hartelijk welkom heette. Na gemeenschappelijk gebed en 't zingen van Ps. 119 53 is de plechtig heid ten einde. Des middags preekte ds. Vermet zijn in trede naar aanleiding van Rom. I 117, waarbij hij den zegen afsmeekte voor ge meente en Ieeraar, die zich hebben ver bonden. voor zieken en ouden van dagen welke niet aanwezig kunnen zijn, voor 't Huis van Oranje en ook voor het bestuur van de burgerlijke gemeenten. Aan 't einde bracht hij dank aan ds. Stolk voor 't vele voor deze gemeente ge daan, doch ook de andere predikanten voor 't steeds waarnemen van den dienst, verder het kerkbestuur voor de aange name wijze waarop ze hem zijn tegemoet getreden, de Chr. vereenigingen voor de sympathie en fraaie bloemstukken. Ds. Stolk sprak den wensch uit, dat de eerste predikatie van den nieuwen predi kant door nog velen gevolgd zouden wor den, waarbij ds. De Wit zich aansloot, daarbij de verzekering gevende dat hij ondervonden had dat op den Kerkeraad steeds te rekenen viel. Nadat de gemeente ds. Vermet had toe gezongen „Dat 's Heeren zegen op u ne- derdale" was ook deze plechtigheid ten einde. Op het nippertje! Gisteravond heeft aan den Vleetweg een auto-ongeluk plaats gehad, dat goed is afgeloopen. Een autobus H 92300, be stuurd door den eigenaar M. uit Delft, waarin een 28-tal voetballers zaten, die naar Haarlem waren geweest, reed bij de Groenteveiling recht op het water aan. Door ccn tijdige wending werd voorkomen dat de wagen te water geraakte; hij bleef in den kant hangen. De jongens zagen kans den wagen on gedeerd te verlaten en zijn gedeeltelijk ie voet, gedeeltelijk per tram naar hun woonplaats Delft vertrokken. De oorzaak van het ongeval lag in het feit. dat men door de bochten in den weg het spoor is bijster geraakt. Met een kraanwagen van v. der Graaf's Bergings Mij. is de wagen op den weg gebracht. o VOORHOUT. GEMEENTERAAD. - Het schrijven van Ged. Staten inzake de Begrooting De heer v. d. Voet bedankt als raadslid. De raad vergaderde onder voorzitter schap van den Burgemeester. De heer van Reisen was afwezig. De voorzitter ving aan met alle leden een gelukkig en zalig nieuwjaar toe te wenschen. Hii hield te vens een korte beschouwing over het afge loopen jaar. Al is er af en toe een kleine lichtstraat te bespeuren, op velerlei gebied vooral op staatkundig gebied heerscht er nog volkomen verwarring. Hij hoopte dat 1934 beter moge zijn dan 1933. De bevol king der gemeente is in 1933 met 106 zielen toegenomen. Het groote vraagstuk was de werkloosheid. Met rijkssubsidie werd aan steun uitgekeerd f. 35000 en f. 3000 zon der rijkssubsidie terwijl f. 6200.werd uil- gekeerd aan de werkloozenkassen. Spreker releveerde met dankbaarheid het werk dat gedaan werd door het particuliere crisis comité. Tevens noemde hij het gelukkig, dat de raad zich uitgesproken heeft voor credietverleening aan bloembollenkwee kers; aan 16 personen is een crediet ver strekt tot een totaal bedrag van f. 12.000. Spr. hoopte, dat de saneeringsmaatrege- len die gevolgen zullen hebben, welke men er van verwacht. Ten aanzien van het waterbedrijf kan men geen optimistisch geluid laten hooren, al is de achterstand aanmerke lijk minder geworden; deze bedraagt thans f. 532.72. De heer v. d. Geer dankte namens de Raad den voorzitter en wenschte hem wederkeerig een voorspoedig nieuwjaar. De heer Spierenburg had een opmerking op de notulen ingezonden, betreffende een uitlating van den heer v. d Laan, over de salariskwestie van den burgemeester. Hier over ontspon zich een vrij langdurig debat; het einde was dat de heer Spierenburg ac- coord ging met het voorstel van den voor zitter om de notulen ongewijzigd te laten. Van de RH. en Chr. Landarbeidersbon den was een schrijven ingekomen met het verzoek om het raadsbesluit van 16 Dec. waarbij aan kastrekkende werkloozen een gulden minder steun werd verstrekt, onge daan te maken. De voorzitter stelde voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Witteman zette uiteen, dat reeds van den normalen steun geen cent gemist kan worden. Een gulden moge geen groot bedrag zyn, voor de werkloozen is het een kapitaal. Hij stelde voor het verzoek in te willigen. De voorstel werd door den heer Spierenburg ondersteund. Bij de stemming staakten de stemmen 55; voor de heeren Spierenburg. Witteman. de Groot, v. d. Voet, Jansze. Van den adm. van het waterleidingbe drijf was een verzoek ingekomen om sa- larisverhooging. B. en W. stelden voor dit verzoek niet in te willigen, doch in den HEDEN. Burchuaal: Arb. ver. voor lijkverbran ding. 8.15 uur nam. P. A. S-gebouw (Haven): Spr. A. Soep over „Leiders en Massa." 71/, uur nam. Volksgebouw: I. v. A. O. Spr. G. Kien over oud en nieuw Leiden. 8 uur nam. Volkshuis: Spr. mr. G. J. Salm, 8.15 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara: Bespreking over middenstand en omzet belasting. 8V: uur nam. Dinsdag. Breeslraat 19. Ledenvergadering Ver. tot Bevordering van den Bouw van Werk manswoningen. 4 uur nam. Pnieël: Vragenavond dr. Riemens; 81/4 uur nam. Zeevaartschool: Stadsevangelisatie 8 u, nam. Voorschoten (Hotel Deurlooi; Nutsavond. Voordrachten van den heer Burgersdijk; 8 uCrr nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijks kinderen. Halfdrle tot half vier. Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxoi-'i'heater Stationsweg, 8 uur nam. „Droom van geluk" Woensdag en zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Cavalcade". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Januari a.s. waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. RECLAME- 4454 alles, wat o verwacht van een hoeslbonbon - medicinaal toebereid met bestanddeelen van slechts 55c.p.doosj^tv*mrw loop van 1934 nader onder de oogen te zien De heer Spierenburg achtte het ook noodzakelijk dat het salaris van den in casseerder wordt herzien, waarmede de heer Witteman het volkomen eens is. Het is onmogelijk deze werkzaamheden in 3'/: dag te verrichten. Hij verzocht B. en W. deze zaak eveneens nader te onderzoeken. Het voorstel van B. en W. inzake de ad ministrateur werd aangenomen. Van het Nationaal Crisis-Comité was de mededeeling ontvangen, dat voor 1934 een uitkeering van f. 321.zou gegeven worden, Indien de gemeente eveneens dit bedrag gaf. Aangenomen. De idee van den heer van Reisen om een radiobelasting te heffen is onderzocht, doch gebleken is, dat alleen het rijk dit doen kan. Thans" was punt drie aan de orde. De brief van Ged. Staten omtrent de ge- meentebegrooting. Ged. Staten hebben be zwaar tegen de aanmerkelijke verlaging van de post onvoorziene uitgaven, welke h. i. veel te laag geraamd is. Om hierin te voorzien stellen zij voor het subsidie aan de R.K. bewaarschool te schrappen, even als die aan het landbouwonderwijs te ver minderen. Tevens zouden zij de secretarie leges willen verhoogd zien. de hondenbe lasting verhoogen, en invoering van een vermakelijkheidsbelasting. Deze posten komen echter volgens B. en W. geen van alle voor verhooging of schrapping in aan merking. Voor de bewaarschool getroost het schoolbestuur zich groote opofferingen; schrapping van het subsidie zou beteeke- nen, dat vele kinderen niet meer naar school toe zouden kunnen. In het land bouwonderwijs is de gemeente contractueel gebonden. Verhooging van secretarie leges brengt geen noemenswaardige bate op. Dc raming voor de hondenbelasting is reeds tamelijk hoog. B. en W. overwegen echter een wijziging in het tarief. Het invoeren van een vermakelijkheidsbelasting is even eens doelloos, daar er in Voorhout slechts enkele vereenigingen zijn. die het thans toch al zwaar hebben. Er blijft dus niets anders over dan de begrooting ongewijzigd terug te sturen. Of de raad zou het aanvankelijke ïneerdcr- heidsvoorstel van B. en W. moeten volgen, en de post Armenzorg met f. 1000.— ver lagen, onvoorziene uitgaven met f. 600.— verhoogen en f. 400.— uittrekken wegens kasgeld voor de te bouwen E K. Jongens school. De heer Spierenburg behoudt zich zijn stem voor betreffende het subsidie aan de R.K. bewaarschool, totdat hij de exploitatierekening gezien heeft. De heer Voet vroeg wat of er tegen is om deze re kening in het openbaai' te behandelen. De voorzitter noemde dit een beleefdheid te genover het bestuur; de cijfers zijn niet geheim, doch in openbare vergadering wenscht hij deze niet te nemen. In ge heime zitting kunnen alle leden er kennis van nemen De voorzitter gaf thans de raad in over weging om het aanvankelijk meerderheids- voorstel van B. en W. inzake de verhooging van de post onvoorziene uitgaven enz. over te nemen. Hij was van meening, dat Ged. Staten zich dan wel met de begroo ting kunnen vereenigen. Tevens zou de raad zich z.i. eer aan doen door dezen weg te volgen De heer Spierenburg wijst er op dat de post armenzorg verhoogd is. omdal er voor werkloozensteun zooveel minder is 2—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6