748t<> Jaargang ZATERDAG 13 JANUARI 1934 No. 22643 DAGBUAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. V1SSCHER1JBERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD gRIJS Dfil ^JDVERTENTIEN 3(7 Otö. pér regel voce advertentiën uit Ijlden éo plaatsen Waar 'agentBchappén vao ons Blad gevestigd zijn. Voor aQe andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdag6 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van briewen 10 Cts, porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bweau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Ackninistratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT it; Voor Lelden per 3 maanden f.2.38; per week f.O.H Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, por week „0.11 Franco per post 1.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. DE EENMANS-WAGENS DER N. Z. H. EEN ONVERSTANDIGE BEZUINIGINGSMAATREGEL. Ieder onzer beleeft moeilijke tijden en vanzelfsprekend ondervinden ook de tramwegmaatschappijen den terugslag daarvan. De N.Z.H.T.M. maakt op dien regel geen uitzondering en het is derhalve volkomen begrijpelijk, dat de directie ver schillende maatregelen heeft genomen om te trachten door vermindering der uit gaven het als gevolg der steeds dalende vervoersopbrengsten verstoorde budgetair evenwicht te herstellen. Een van die maatregelen is de weder invoering op de stadslijn der éénmans- ,wagens. Er heerscht daarover onder de Leidsche en Oegstgeester ingezetenen, die geregeld van de tram gebruik maken, ernstige ontstemming. En terecht! Was tot dus verre de overweg aan den Rijnsburgerweg het eenige obstakel, dat een vlotte dienst regeling belette, daar is thans een tweede bijgekomen in den vorm van de éénmans- Wagens. Het is ons en velen met ons al herhaaldelijk overkomen, dat wij lan ger dan tien minuten aan een halte moesten wachten, voordat er eindelijk eens een tram kwam opdagen. Hetgeen bij de huidige weersgesteldheid aller minst een pretje mag heeten, afgezien nog van de vertraging, welke men hier door ondervindt. Is het wonder, dat de aspirant-passa giers, het wachten moede, een der vele voorbijrijdende taxi's aanroepen om daar mede in eenige minuten hun doel te be reiken? Wij voorzien, dat wanneer deze toestand voortduurt, menige maandkaarthouder aan het einde der maand er niet toe zal overgaan zijn abonnement te vernieuwen. De trambestuurders worden overstelpt met klachten, doch staan hier machte loos tegenover. Zit men na lang wachten tenslotte goed en wel in de tram, dan begint de misère eerst goed. Aan iedere halte heeft men minutenlang oponthoud. Immers eerst moeten er passagiers uit- tsappen en pas daarna kunnen de nieuwe reizigers binnenkomen. In dit opzicht vormt de Leidsche tram ook een ongustige tegenstelling met an dere steden, waar althans een afzonder lijke in- en uitgang is, zoodat de bin nenkomende passagiers niet behoeven te wachten totdat allen zijn uitgestapt. Lang niet iedereen kan met gepast geld betalen, zoodat er volop gewisseld moet worden. En dan spreken wij nog maar niet eens over het oponthoud, dat ont staat doordat dames eerst haar porte- monnaie of knipkaart uit den omvang rijken inhoud van haar tasch moeten opvisschen! Wij noemden de éénmans-wagens hier boven een verkeersobstakel en wie in de afgeloopen twee weken in een auto achter zulk een vehikel heeft moeten voortsuk kelen, zal dit uit den grond van zijn hart beamen. Melis Stoke beschreef kort geleden op de hem eigen geestige wijze de middel- eeuwsche toestanden op dit gebied in onze stad. Had hij achter een éénmans- wagen gereden, hij zou van „voorwereld lijk" gesproken hebben! Voor elke bezuiniging moeten offers worden gebracht. En de directie van de N Z.H. mag zelfs van haar gebruikers ver wachten, dat zij hun medewerking ver- leenen bij de uitvoering van een maat regel, welke zij in het belang van het be drijf heilzaam acht. Maar het publiek heeft daarentegen het recht om te vra gen of het van haar gevraagde offer op weegt tegen de voordeelen. welke de maatschappij daarvan plukt Die laatste vraag nu, meenen wij ontkennend te mo gen beantwoorden. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat de bezuiniging, welke voor de N.Z.H. voortvloeit uit de invoe ring der éénmanswagens zóó groot is, dat daardoor de belangen van het publiek op zoo ernstige wijze mogen worden ge schaad. De tram is er nu eenmaal voor het publiek en niet omgekeerd. En daarom besluiten wij dit artikeltje met den door velen geuiten, oprecht ge- meenden wensch, dat de éénmans-wagens spoedig van het Leidsche tooneel mogen verdwijnen! o HAZARD-SPEL. Reeds gedurende eenige maanden kwa men regelmatig bij de politie klachten bin nen over een drietal mannen, die er hun werk van maakten op de Vrijdagsche markt buitenmenschen in een café te lok ken en hen met hazard-spel geld af te zetten. Gisteren is het de politie gelukt het drietal op heeterdaad te betrappen toen zi] in een lunchroom hier ter stede nieuwe slachtoffers trachtten te maken Het ble ken te zijn de 40-jarige J. van M uit Rot terdam en de 50-jarige A. w en de 55- Jange G. L„ beiden uit Den Haag Het edele drietal is in verzekerde bewa ring gesteld. LEIDSCHE KUNSTVEREENIGING. Tentoonstelling in de Lakenhal. Onder auspiciën van de Leidsche Kunst- vereeniging wordt tot het einde dezer maand in de Lakenhal een tentoonstel ling van schilderijen van Constant Per- meke gehouden. Bij de officieele opening, welke heden middag plaats vond, sprak de voorzitter mr. J. J. Slagter een kort woord ter inlei ding, waaraan het volgende is ontleend: Spr. begon met aan te halen, wat Gautier vertelt van de bewonderaars van de navolgers van Louis David, omstreeks 1830. Die bewonderaars van een dood en kil klassicisme zeiden, dat de jonge schil ders der toen opkomende romantische school met Delacroix vooraan getatoueerde wilden waren, die schilderden met een dronken bezem. Nu, 10o jaren later, zal niemand het meer wagen, dit ten opzichte van Delacroix te herhalen, maar men zegt nu hetzelfde van Permeke. Dit leert dat men met dergelijke oordeelvellingen voorzichtig moet zijn. Het is verder niet van belang ontbloot er op te wijzen, dat Karei van de Woestijne, een der grootste dichters van den modernen tijd en boven dien een zeer fijne, klassiek geschoolde en klassiek denkend geest, het werk van Permeke al jaren geleden met hartstocht heeft verdedigd. Ook dit moge hen, die op grond van hun ingenomenheid met klas sieke kunst hun verzet tegen Permeke uit roepen, tot eenige bescheidenheid manen. Bij liet werk van Permeke, die nu een vijftiger zal zijn en kan bogen op een omvangrijk oeuvre, waarin de lijn van een zeer gespannen wil is waar te nemen, behoeft men eigenlijk niet veel te praten, want er is niets in dit werk, dat zich stelt tusschen den beschouwer en het wezen van het werk. Het bevat geen litteraire of andere symbolen, geen cultureele strekkingen, geen sociale oordeelvellingen of constateeringen. Het is niets dan de beklijving van een geweldige ontroering, die de natuur in haar gestadige vernieu wing bij Permeke teweegbrengt. Aan die natuur wordt niets geïdealiseerd of ge poëtiseerd. Voor Permeke is de natuur het eeuwige veid van een somberen, nood- Iottigen strijd van menschen en elemen ten; niet van stedelingen, maar van hen, die met hun handen aan de aarde en de zee hun dagelijksch brood moeten ont rukken. In die visie van Permeke is een Indruk wekkende grootheid; wie zich even heeft gewend aan het ongewone van zijn taal, zijn oogenschijnlijke ruwheid, zijn ge welddadigheid in zijn barre vereenvoudi gingen. zal onder den indruk van die grootheid komen en ook de teederheid daarin ontwaren. Deze tentoonstelling geeft slechts een beeld van een deel van Permeke's werk; hier zijn alleen landschappen en zeeën, een enkel stuk uitgezonderd. Over de ver beelding van de menschelijke figuur bij Permeke bestaat minder eenstemmig heid; velen vinden, dat hij hierin op essentieele punten te kort schiet, terwijl anderen ook daarin iets grootsch zien. In elk geval zien wij, dat Permeke behoort tot die geesten, die fel verzet en geest driftige bewondering wekken en dat zijn meestal niet de kleine geesten. Spr. ein digde met de woorden van Karei van de Woestijne, dat het werk van Permeke. hoe zeer het afwijkt van de werkelijkheid, nooit onwezenlijk, laat staan ais levenloos aandoet. WAT DE SOCIALE VERZEKERING BIEDT. Stand op 1 December 1933. Volgens den stand op 1 December 1933 werden uitgekeerd in het gebied van den Raad van Arbeid Leiden: 1347 Invaliditeitsrenten ad f. 198.778.29 3246 Ouderdomsrenten 486.798. 788 Weduwenrenten 131.903.46 425 Weezenrenten 68.724.61 Totaal f. 886.204.36 Voor alle Raden te zamen zijn die be dragen: 43171 Invaliditeitsrenten ad f. 6.135.937.21 104520 Ouderdomsrenten 15.740 165.48 25443 Weduwenrenten 4.157.266.27 13339 Weezenrenten 2.160.436.62 Totaal f. 28.193.805.58 Bovendien werden tot 1 December 1933 in totaal 48845 personen voor rekening van het Invaliditeitsfonds behandeld of ver pleegd, waarvan alleen in het gebied van den Raad van Arbeid te Leiden 1143 ver zekerden. Uit bovenstaande gegevens is voldoende te concludeeren het groote nut van de Sociale Verzekering. Houdt dus Uw Rente- kaart in waarde. VEREENIGING „GRONINGEN". In den ..Burchtfoyer" hielden de Leid sche Groningers gisteravond in opge wekte stemming hun „Neijoarsveside". Er werd gesjoeld en geschoten om prijzen, er was een gezellige sfeer van „onder elkaar te zijn." De heer J. A. W. van Kluyve maakte zich zeer verdienstelijk door een uiteen zetting te geven van de beteekenis der gemeente-wapens, die op de Groninger avonden de wanden plegen te sieren. ï£ouke en olie steven smaakten bestl INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN AMBACHTSSCHOOL. Blijkens de advertentie, voorkomende in dit blad, bestaat weder gelegenheid voor inschrijving van nieuwe leerlingen. Jongens, die in Maart van dit jaar den leeftijd van 12 jaren hebben bereikt, kun nen tot de school worden toegelaten. De opleiding voor de vakken, genoemd in de advertentie, duurt drie jaren, waar na aan de leerlingen een diploma kan worden uitgereikt. Het schoolgeld wordt bepaald naar het Inkomen der ouders en kan maandelijks worden voldaan. Wij raden een ieder, die belang stelt in of belang heeft bij dit onderwijs, aan zich met den directeur der school in ver binding te stellen, die gaarne alle ge- wenschte inlichtingen verstrekt. ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. Van L.B.B. en S.D.A.P. Door den Plaatselijken Raad uit den L.B.B. en de S.D.A.P. is gisteravond in de Stadsgehoorzaal een ontspannings avond voor werkloozen georganiseerd. De belangstelling was wederom zeer groot en met volle aandacht en groote waardeering werden de verschillende onderdeelen van het programma gevolgd. Het harmonica- gezelschap D.V.V. verleende zijn gewaar deerde medewerking. Max Nabarro en zijn gezelschap verzorgde op goede wijze het variété. De heer J. Rot uit Amsterdam, sprak het propaganda-woord, opwekkend te geraken tot eenheid en trouw. AANBESTEDING. Ten raadhuize te Voorburg is gistermor gen aanbesteed het aanleggen en rioleeren van de Biiderdijklaan in den Veen- en Binckhorstpolder, van het einde van de Laan van Nieuw Oost Einde (Haagsche grens) af tot aan de Broeksloot, nabij de Bad- en Zweminrichting. Ingevolge het desbetreffende raadsbesluit was het be stek zesledig, verband houdende met de tewerkstelling van werkloozen, aangezien het werk is bedoeld als object van werk verschaffing of werkverruiming. Het aan tal inschrijvers bedroeg achttien. Bestek 1, laagste inschrijver: C. Corver, te Leiden, voor f. 142.000; bestek 2, laagste: C. Corver te Leiden, voor f. 144.000; bestek 3, laag ste: C. Belt. te Soestdijk, voor f. 145.700; bestek 4, laagste: C. Corver, te Leiden, voor f. 72.000; bestek 5, laagste: C. Corver, te Leiden, voor f. 74.000 en bestek 6, laag ste: C. Corver, te Leiden, voor f. 76.000. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld „De actieve leiding van de baring in de Leidsche ver loskundige kliniek", de heer Y. Rodenhuis, geboren te Apeldoorn. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Overzicht van de Arbeidsbemiddeling in het jaar 1933: 1933 1932 Aant. aanbied, mannen 17560 14611 vrouwen 2682 2328 Tot. aant. aanbiedingen 20242 16939 Aantal aanvr. mannen vrouwen 2761 1931 2294 1584 Totaal aantal aanvragen. 4692 3878 Aantal plaats, mannen vrouwen 2604 1461 2165 1204 Tot. aant. plaatsingen 4065 3369 DE BIOSCOPEN. Trianon-Theater. Als de tanden van een tandrad gaan de dagen in elkaar over, de dagen rijgen zich tot weken aan een, de weken worden maanden en deze groepeeren zich tot jaren! De eeuwen volgen elkaar op en allen gebeurtenissen ten spijt, komt in deze regelmaat geen verandering. Het einde van de vorige eeuw bracht den Boerenoorlog met alle rampen en droeve omstandigheden, wel ke als een schaduw den oorlog volgen. Desondanks ging met een enkelen klok slag de 19de eeuw in de 20e over! In me nig Engelsch gezin werd getreurd om een bloedverwant, welke gevallen was in den strija of waarover men in ongerustheid verkeerde. Getoast wordt op de nieuwe eeuw. de toekomst met haar onbekende gebeurlijkheden, waarvan slechts gehoopt kan worden, dat zij beter zullen zijn, dan wat het verleden bracht. Troepen vertrekken, enthousiasme eenerzijds, droevenis anderzijds. Bij de terugkeer schijnbaar vreugde alom, in stilte wordt menige doode betreurd, leeft de angst om een dierbaren gewonde voort. Jaren gaan voorbij. De kinderen van 1899 worden aankomende mannen en met hun groei is een andere levenswijze, le vensopvatting gekomen, de tijden zijn veranderd. Dan plotseling de ontzettende ramp, welke de geheele wereld deed opschrik ken, het vergaan van de „Titanic". Op het toppunt van hun geluk werden Jon ge menschen, die elkaar eerst kort gevon den hadden, weggenomen, kinderen van hun ouders en ouders van hun kinde ren. Ook deze ramp overleefde de gemeenschap, die geen gemeenschap bleek te zijn. toen enkele Jaren later de groote oorlog ontbrandde. Jonge en oudere mannen van bijna alle volkeren togen uit, blakend van enthousiasme en hopend op de overwinning, die slechts een partij kon behalen. Vrouwen be treurden mannen, moeders zoons, niet in een enkel land. maar nagenoeg in alle landen der wereld. Inplaats van enkele maanden duurde de strijd 4 jaar. Het be richt van den wapenstilstand bracht ont spanning allerwege, maar ging tevens voor velen met de mare van het verlies van een geliefd familielid gepaard. Dit is de grootsche strekking van de imponeerende. in het hart grijpende film „Cavalcade". Hoe fijn wordt de geschie denis van een familie in dit filmwerk geteekend. Hoe diep voelt de moeder de tragiek der gebeurtenissen, hoe leeft de vader mede met de opgroeiende knapen, die hem tenslotte èn door de Titanic-ramp èn door den wereldoorlog toch ontvallen. Met en voor elkaar leeft het ouderpaar, vergrijsd en gebogen door de rampen, verder. Hoe moedig klinkt na alle tegen slagen de toast op het jaar 1933, waarvan voor de wereld „waardigheid, grootheid en vrede" wordt verwacht?! Op meesterlijke wijze beelden Diana Wynyard en Clive Brook maar vooral eerstgenoemde de hoofdpersonen uit dit epos van een generatie makend tot een stuk werkelijkheid, dat door zijn zuiverheid en gebrek aan elke sensatie- factor tot een grootsch pleidooi voor den vrede en een aanklacht tegen oorlogen wordt. Het voorprogramma, waarin o n Don Redman en Duke Ellingeton „I Heard" en „Stormy Weather" spelen, vormde on danks alle goeds, een schrille tegenstel ling met de hoofdfilm. Luxor-Theater. Vóó alles een woord van groote appreciatie voor het filmische verslag van de onvergetelijke aankomst van de Pelikaan op Schiphol! Wij, die getuige mochten zijn van het slot van dien triomfalen tocht, leefden weer mee met de intense spanning der duizendkop pige massa rondom de vuurpotten, daar in dien donkeren nacht op Schiphol, en ook zij, die aan de radio getuige waren van deze schokkende gebeurtenis, moeten gegrepen zijn door het geniale werk van den camera-man, die zoo scherp de be langwekkendste momenten aanvoelde en op het celluloid wist vast te leggen! Men mag dit historische document niet mis sen! „Droom van Geluk", een Ufa-film van een verfrisschende soberheid in spel en regie. Brigitte Helm doorleeft haar ge- luksdroom zonder eenig overdreven sen timent en schept daardoor een klaarheid, die weldadig aandoet. Zij is mooi, deze Brigitte, met haar scherp geteekende pro Hel. en het is geen wonder dat de on schuldige jonge auto-constructeur (Wolf gang Liebeneiner) reeds bij de eerste ontmoeting door een regen van Amor's pijlen tot diep in zijn gevoelige hart wordt wordt getroffen. Onbekommerd ondergaat hij dan den droom van geluk. Wèit weet hij van de antecedenten van het meisje, dat hij lief heeft. Wat weet hij van haar sensationeele vlucht uit Parijs met een door haar ontvreemd paarlen-collier. wat van haar moeilijkheden om uit handen der politie te blijvenen wat van haar gewetenswroeging en van haar angst dat hij eenmaal de waarheid weten zalAls in een droom wandelt hij door het levensdrama, dat zich rondom hem gaat afspelen en hij wordt er pas uit wakker geschud als de detectives reeds hun beslissende troeven hebben uit gespeeldBrigitte Helm speelt de „Hochstaplerin" met brio en in een be geesterend tempo. De schoone Spaansche natuur zorgde voor onbeschrijflijk mooie decors, en zoo onzegbaar snel jagen de feiten elkaar na. dat men verloren raakt in de beklemmende sfeer van deze avon- turen-roman, om zich pas terug te vin den als de laatste lichtflitsen van het witte doek verdwenen zijn. De bijrollen zijn uitstekend bezet. Zoo is Gustaaf Gründgens een gentlemen-oplichter ten voeten uit en geeft Kurt Vcspemr>*m »Cn geestige vertolking van den rr leiden professor HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: A. W. Sijthoff's Uitgevers maatschappij N.V.. Doezastraat 1, Leiden. Uittredend commissaris: dr. A. G Chr. de Vries. Amsterdam, d.d 31 December 1933. L. Beuk. Jan Kroonsweg 76, Noordwijk. Stalhouderij en melkhandel en auto verhuurinrichting. Bijvoeging uitgeoefend bedrijf' handel in automobielen (sinds September 1933.). Naar men ons meldt zullen adjudant en mevrouw Verkaik, officieren van het Leger des Heils, die te dezer stede onge veer twee jaren hebben gewekt, onze stad verlaten. Morgen zullen de vaarwelsamenkomstcn plaats hebben; Woensdag het officieel afscheid, terwijl Donderdagavond het welkom plaats zal hebben van de nieuwe bevelvoerende officier, adjudante Van Veen. BINNENLAND. De Eerste Kamer over de rijksbegrooting 1934. (Binnenland, 3e Blad.) De vermoedelijke inhoud van het rap- port-Idenburg. (Binnenland, 3e Blad.) BUITENLAND. Chautemps handhaaft zich in het Kamerdebat over de zaak Stavisky. (Buitenland, le Blad De Oostenrijksche Chr. soc. partij voor belangrijke beslissingen. (Buitenl., le BIJ In verband met ons gisteren ge plaatst bericht, inzake het aangenomen beroep van den heer T. H. Kroon, hulp prediker der Ger Kerk in H. V. alhier, bij de Ger. Kerk in H. V. te Andijk, ztf meeegedeeld, dat zijn vertrek zeker niet eerder dan na een halfjaar zal plaats vinden. De vischhandel van de firma A. Ger ritsen aan de Haarlemmerstraat 87 heeft niet alleen een naamsverandering onder gaan de zaak heet thans „Het Visch- paleis!" maar ook een inwendige reor ganisatie, gepaard met het aanbrengen van stofvrije etalagekasten, een eetsalon, waar men het zeebanket op z'n gemak kan verorberen e.d. Een en ander komt de zaak zeer ten goede. De firma's van Es (timmerwerk), Habrake (schilderwerk) en Frankhuizen (electriciteit) volbrachten de restauratie. Ter verkrijging van het diploma "schoonschrijven L.O. slaagde te Amster dam onze stadgenoot de heer A. Scheele. Dr. J. W. G. ter Braak ls voor het jaar 1934 benoemd tot conservator bij de psychologie aan de Rijksuniversiteit al hier. Geslaagd voor het Mercurlus- examen Engelsche Handelscorresponden tie de heeren J. A. Duffels en J. Lubach, leerlingen van de Middelbare Handels avondschool „Kennis is Macht" te Lei den. Hiermede zijn alle leerlingen van de handelsavondschool, die voor dit examen opgingen, geslaagd. Het stoffelijk overschot van den heer J. Romanesko. zal niet worden ter aarde besteld op de begraafplaats te Soestber- gen, maar op de begraafplaats Soestber- gen (Eerste Alg. Begr.) te Utrecht. Voor een goedgevulden Schouwburg heeft „Litteris Sacrum" gisteravond een reprise gegeven van het tooneelspel „Me- jonkvrouwe de la Seiglière", waarvan de opbrengst ten goede kwam aan het Cen traal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies afd. Leiden. De voorzitter dier vereeniging sprak in de pauze woorden van hartelijken dank tot bestuur en leden van „Litteris Sa crum" voor den steun, dien zij aan dit goede doel hadden willen geven. Men verzoekt ons nog mede te dee- len, dat de verbouwing van het meubel- belmagazijn van den heer Abr. Dreef in de Burgsteeg No. 5 werd uitgevoerd door den aannemer Groenewegen volgens de plannen van het architectenbureau Pon sen en Lohmann. Voorts zij verwezen naar een advertentie in dit Blad betref fende een prijsvraag. Aan het personeel der N.Z.H.T.M. is per dienstorder door de Directie bekend gemaakt, dat in verband met het invoe ren van de nieuwe loonregeling op 1 Ja nuari 1934 met ingang van laatstbedoel- den datum het bepaalde in lid 1 van dienstorder No. 118 vervalt. Van 1 Ja nuari 1934 af wordt derhalve geenerlei persoonlijke geldelijke vergoeding ter zake van vroeger verstrekte (werkklee ding meer uitbetaald. LJMUIDEN, 13 Jan. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.351 05, Griet per kist van 50 KG. f. 33—16 50. Tongen per K.G. f. 0 850.55, Groote Schol per kist van 50 KG. f.19—16. Middelschol f. 21 19, Zetschol f.26—21. Kleine Schol f..24—19, Schar f. 15.50—9.50, Kabeljauw per kist van 125 K.G, f 50—31. Gullen pe,r kist van 50 K.G. f. 20—8 Wijting f. 14—8. Aangekomen 2 Stoomtrawlers: IJM. 4b met f 1457 MM 41 met f. 1751; de loggers: KW 175 met f 511 KW. 3 met f 999, KW' 144 met f. 42 KW. 28 met f 667, KW 114 met f 861 KW. 91 met f. 577, KW 124 met f. 658 KW 43 met f. 926, KW 44 met 1 799. KW 42 met f. 887, KW. 58 met f. 996, KW. 60 met f. 664.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1