W SAJÊj/mMAwËl so d Retourvlucht van den Postjager. 74,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 6 Januari 1934 Derde Blad No. 22637 D Buitenl. Weekoverzicht ÉlÉ UkoltaQUV Juzëi %£&ü£ui Goudzegel 80 cl. Jgi Jgj -aar MkWT Mc T Ml T Groenzcgel 65 cl. .y fy- ir- GEMENGD NIEUWS. Vertrokken, teruggekeerd en weer vertrokken. Losse nummers van ons Blad VOORTZETTING VAN 1933. Zooals steeds knoopt het nieuwe jaar aan, waar het oude afscheid heeft geno men! Dientengevolge worden de diploma tieke besprekingen naarstig voortgezet edoch, het resultaat is nog steeds gering! Aan den uit Berlijn naar Parijs geroepen gezant Poncet is door de Fransche regee ring een z.g. aide-memoire medegegeven en terug te Berlijn, heeft de gezant zich gehaast, deze te overhandigen. Over den inhoud is officieel nog weinig bekend ge maakt, doch dit staat wel vast, dat daarin is verwerkt het welbekende Fransche standpunt, dat in het kort neerkomt op: handhaving van den Volkenbond en geen nieuwe bewapening, waar ontwapening is yereischt. Men ziet, de oude controverse is nog geenszins overbrugd en al zal de toon van het Fransche stuk wel zeer beleefd en tegemoetkomend zijn, in wezen brengt dit toch ook geen oplossing! Blijft men boven, dien den weg via de gezanten volgen, dan zal de weg van toenadering tusschen de twee oude vijanden zeer, zeer tijdroovend blijken te zijn, terwijl de kwesties zelve om een spoedige oplossing schreeuwen. Mede tengevolge van het gevaar dat schuilt in het uitblijven van eenig uitzicht op een oplossing In hoeverre de ontmoeting van Sir John Simon met Mussolini te Rome eenlge op heldering zal hebben gebracht? Ook dat ligt nog verborgen. Men bepaalt zich tot het uiten van algemeenheden en vrien delijkheden, doch waar van officieel En- gelsche zijde nadrukkelijk wordt vastge legd, dat dit samentreffen te Rome niet anders was dan een polsen der opinies, dus m.a.w. een aanhooren van beider standpunt, meer niet, schijnt men ook van deze bespreking niet al te veel te mogen verwachten.... Welke conferentie nu het eerst aan de beurt is? Ware het een Fransch-Duitsche, mogelijk zou dat uitkomst kunnen brengen, hoe moeilijk het ook zou zijn, om beide rivalen in zoo'n positie zich thuis te doen gevoelen Voor diverse landen heeft het wisselen van jaar ernstige gevolgen met zich ge bracht. Neem om te beginnen Roemenië! Onverwacht is daar een ernstige crisis in getreden als gevolg van den moord op den premier Duca, die als slachtoffer is ge vallen van een van die heethoofden, die meenen door geweld hun land of de we reld te kunnen redden. Een jeugdig stu dent, lid van de verboden vereeniging „De IJzeren Garde", heeft met eenige revolver schoten zijn land beroofd van den pas opgetreden leider: berouw is hem, en ook zijn mede-schuldigen, vreemd. Het Inzicht, dat moord en geweld slechts nieuw geweld kan baren, het wil blijkbaar niet door breken! Roemenië ondervindt direct zware ge volgen van deze onzinnige daad, die een arbeidzaam leven afsneed. Eerst werd de minister uit het kabinet Duca, Angelescu, tot president bencemd, doch zijn premier schap duurde slechts enkele dagen, hij moest wijken voor den jeugdigen Tata- rescu. Wat zich daarbij precies heeft afge speeld? Weer een hof-camarilla? Onmoge lijk is dat daar geenszins. Of echter Tata- rescu lang zal aanblijven, is ook nog een vraag, want een der hoofdfiguren uit de R:emeensche politiek heeft nog niet ge sproken. Titulescu is op weg naar Boeka rest en zal daar heden juist zijn terug gekeerd. Vermoedelijk zal hij het beslis sende woord spreken door al of niet de portefeuille van buitenlandsche zaken in het nieuwe ministerie te aanvaarden. Wei gert hij, dan valt het kabinetdat lijdt weinig twijfel! België zag met m-oeite een regeerings- crisis afgewend. Van Vlaamsche zijde was een krachtige actie ingezet om diverse vonnissen, terstond na den oorlog uitge sproken tegen z.g. activisten, hei-zien te krijgen: vooral, daar niet dezelfde recht spraak daarbij is toegepast. Van de zijde der Walen en speciaal oud-strijders is tegen dit voornemen ernstig verzet aan- geteekend en vele ministers wilden daar voor wijken. Enkele Vlaamsche ministers hielden echter voet bij stuk en een crisis leek een oogenblik onafwendbaar. Weder om heeft toen koning Albert ingegrepen en hij vond den allen bevredigenden u't- weg. waarbij van weerszijden concessies werden gedaan! En zoo is de crisis ver meden! In het Verre Oosten is de situatie wederom toegespitst tengevolge van nieuwe botsingen tusschen Mandsjoekwo en de Sovjets Mandsjoekwo heeft opnieuw eenige Russen, werkzaam bij den Mandsjoerij- schen spoorweg, in hechtenis genomen onder beschuldiging van spionnage. De sovjets hebben nu een aantal Mnndsjoe- rijsche onderdanen, die op sovjet-gebied wo nden, als gijzelaars gearresteerd. Fris- sche toestanden! Bovendien is de onrust in China toege- j nomen dcor de poging van een afvallig generaal om naar Peking te marcheeren, welk gevaar intusschen weer schijnt te 1 zijn voorkomen. Niettemin toont een en I ander nog eens overduidelijk, hoezeer de verhoudingen zijn gespannen en ho""er I een kleine vonk daar tot een geweldige ontploffing kan leiden. De geruchten, dat de president van Mandsjoekwo. Poe-Ji. als laatste afstammeling der Mandsjoe-keizers zich wil doen kronen tot keizer, houden zoo hardnekkig aan. dat er toch wel iets van waar zal zijn. De Japansche toestem ming schijnt verkregen vermoedelijk onder de noodige voorwaarden! RECLAME. 3974 sJ' -. UNILEVER V E R KO P C E N TR A L E - N.v. ROTTERDAM 1 V.-K»? DE TREINBOTSING TE DIDAM. De schade. De materieele schade, veroorzaakt door de treinbotsing te Didam, wordt door de deskundigen geschat op ruim f. 75.000. DOOR EEN AUTO GEGREPEN, Gisteravond omstreeks zes uur had op het plein te Halfweg, midden in het dorp, een ernstig auto-ongeluk plaats. Uit de Haarlemmermeerstraat kwam de 21-Jarlge dienstbode mej. B.. wonende aan de Lutke- meerweg, onder Amsterdam, Zij stak den rijksweg over naar een der vluchtheuvels van de tram. Juist op dat moment naderde een auto uit de richting Haarlem, bestuurd door den heer Rafael uit Amsterdam. Mej. B. werd gegrepen en tegen den grond ge slingerd. Zij werd bewusteloos binnen ge dragen in de woning van dr. Bouman, die de eerste hulp verleende. Met een zware hersenschudding en een schedelfractuur werd zij in zorgwekkenden toestand naar de Mariastlchting te Haarlem overgebracht De auto werd in beslag genomen. Vermoe delijk tTeft den bestuurder geen schuld. In Amerika heeft president Roosevelt het Congres geopend met een boodschap, die zoodanig op de vlakte bleef, dat men er met volle recht van kan zeggen: het kan vriezen en het kan dooien! Datzelfde is echter moeilijk vol te houden voor de daarop gevolgde financieele boodschap. Daaruit blijkt zonneklaar, dat de periode van experimenteeren nog allesbehalve is afgesloten, dat deze Integendeel met full speed zal worden voortgezet Tot hoelang en hoever, de toek'mst geve daarop het antwoord.... Het zijn cijfers, waarvan men du'zelt. die de president daar met een doodleuk gezicht het congres heeft voorgelegd! Kalm een deficit tc aanvaar den van een acht milliard geen acht honderd millioen, maar acht milliard' onder voorspelling van een tekort op de BRAND. Gistermiddag heeft een korte doch felle brand gewoed in de vila, bewoond door de familie van Gielen—Bos, staande aan den Haarlemmerweg No. 37 te Zandvoort. De brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen, kon niet verhinderen, dat de benedenverdieping totaal uitbrandde. De andere verdiepingen van de villa bekwa men veel waterschade. Omtrent de oor zaak van den brand tast men in het duis ter. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. FRAUDE DOOR EEN KASSIER. Op last van de justitie is gisteren een onderzoek ingesteld ten kantore van den kassier G. van K. te Oud-Beijerland. Deze werd er van verdacht frauduleuze hande lingen te hebben gepleegd ten nadeele van onderscheidene personen. Het onder zoek leverde zooveel materiaal op, dat v. K. werd gearresteerd. Bij zijn verhoor heeft hij gedeeltelijk de hem ten laste gelegde frauduleuze handelingen bekend. De knoeierljenn moe ten zich, volgens het voorloopige onder zoek, over 7 a 8 jaar uitstrekken. Hierdoor zijn talrijke meerendeels kleine spaar ders uit Oud-Beijerland en omgeving, voor tezamen ongeveer f. 30.000 benadeeld Van K. is gistermiddag gevankelijk naar Dordrecht overgebracht en ter beschik king van de justitie gesteld. Het onder zoek wordt inmiddels voortgezet. twintigduizend liter benzine in vlammen. Bij het overhevelen van benzine uit een tankwagen met een inhoud van 20.000 liter staande op het spoorwegemplacement Ede dorp in een tankauto van de N.V. Purfina geraakte gisteravond plotseling de motor van de auto in brand. De wagen stond onmiddellijk m lichterlaaie en aan blus- schen viel niet te denken daar men niet over schuimblusschers beschikte. Door den druk. die op de leiding kwam te staan, vloog de koppeling van den tankwagen los en vonden er kleine ontploffingen in dezen wagen plaats. Dit had tot gevolg, dat soms hooge vuurzuilen hieruit opstegen. Ook de tankwagen brandde geheel uit. Twee in de nabijheid staande wagens, welke gevuld waren met petroleum en gasolie. had men nog bijtijds in veiligheid kunnen brengen. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. BUITENLANDSCH GEMENGD. de overstrooming in den elzas. Een nauwkeurig onderzoek naar de oor zaak van de overstroomingsramp bij Orbey heeft uitgewezen, dat de ramp veroorzaakt ls door het breken van een toevoerbuis, welke het „Lac blanc" met het 128 meter lager gelegen .Lac noir", waaraan de elec- trische centrale gelegen is, verbindt. Met een snelheid van 37.3 meter per seconde stortte het water naar beneden en klotste tegen de muren van de centrale aan.Het noordelijk deel van het gebouw, waarin zich de arbeiders bevonden, werd geheel vernield. De negen verongelukten zijn ondanks urenlang zoeken met duikers nog niet gevonden. Terwijl men gisteren nog rekening hield met de mogelijkheid, dat ook de stuwdam zou doorbreken, is dit gevaar thans gewe ken. De dam heeft aan den geweldigen druk van de urenlang met geweld om- laacstortende watermassa's weerstand ge boden. Volgens de „Intransigeant" zou de ma terieele schade ongeveer tien millioen francs bedragen. volgende begrooting van twee milliard, het is te billijken als een republikeinsch lei der zelde, dat hij dagen noodig zou hebben, om dat te verwerken! Door leeningen wil Roosevelt dit opvangen, dcch de staats schuld zal er door stijgen tot 32 milliard... ook ons duiaelt heti MIJN IN PERU BESTORMD. Te Tamboraque 70 mijl ten Westen van Lima in Peru, hebben dorpsbewoners een mijn en de daarbij behoorende mijnbedrij ven bestormd, omdat zij zich herhaaldelijk beklaagd hadden over den ondragelljken last, dien zij van den rook en de afgewerk te gassen van het bedrijf hadden, zonder dat de bedrijfsleiding maatregelen, die tot verandering konden leiden, nam. De onderneming riep de assistentie van mili taire troepen in en er ontstond een ge vecht, waarbij vijf personen werden ge dood en twaalf gewond, waarna de rust door de militairen kon worden hersteld. De troepen hebben echter niet kunnen voorkomen, dat een der gebouwen af brandde en eenige dinamo's werden ver nield. De schade wordt geschat op vijf duizend dollar. DE VERDUISTERING TE BAYONNE. De Fransche minister-president Chau- temps had een langdurig onderhoud met den minister van koloniën Dalimler, wiens naam, zooals men weet, genoemd wordt in verband met het bankschandaal van Bayonne. De minister-president verklaarde na af loop van deze bespreking, dat Dalimler hem de formeele verzekering had gege ven, dat hij nooit eenige relatie met den internationalen oplichter Stawinsky ge had heeft en dat hij eerst op den dag, waarop de Krach van Bayonne bekend werd, van diens bestaan gehoord heeft. Niettemin verwacht men het aftreden van den minister. De veronderstelling dat Stawinsky naar Zuid-Amerika onderweg is, schijnt beves tigd te worden. Door de radio werd aan de zich op zee bevindende schepen een arrestatie-bevel tegen Stawinsky bekend gemaakt. Een avondblad bespreekt de mogelijk heid, dat Stawinsky in spionnagedienst van een vreemde mogendheid heeft ge staan, waardoor zijn ongehoorde invloed in diplomatieke en politieke kringen ver klaarbaar zou worden. Zou dit inderdaad zoo zijn, zoo schrijft het blad, dan zal men de hoop op Stawinsky's arrestatie wel moeten opgeven. De gearresteerde directeur Tissier heeft een volledige bekentenis afgelegd. Defect aan de benzine-leiding. de mijnramp in bohemen. Vertegenwoordigers van de Tsjeclio- Slowaaksche vakvereenigingen van mijn werkers, hebben een resolutie aangeno men, waarin de volgende elschen worden gesteld: Verleening van buitengewonen steun aan de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van de mijnramp te Osek; te werkstelling van de tengevolge van de sluiting van de Nelsonmijn werkloos ge worden mijnwerkers in andere mijnen van de maatschappij: verscherping van de mijninspectie, vooral met het oog op de door de ratlonallsatiemaatregelen ont stane gevaren; en tenslotte nationalisee ring van het mijnwezen. De regeering heeft voorloopig 150.000 kronen voor de nabestaanden ter beschik king gesteld en de onderneming, waar aan de Nelson behoorde, een millioen kronen. o na de droogte thans regen. Geweldige neerstrcomende regen heeft de grootste overstroomingsramp veroor zaakt, die men in Zuid-Afrika nog ooit heeft meegemaakt. Honderden zijn ge dwongen hun weningen te veriaten. De schade wordt reeds geschat op 1 Vs millioen pond sterling. o de bankoverval te bazel. Omtrent den bankoverval te Bazel wordt nader medegedeeld, dat de twee loket bedienden zich verweerden en daarbij door revolverschoten werden gewond. Hevig bloedend liepen zij de straat op, waar zij int en zakten. Eén hunner is korten tijd later aan de gevolgen van zijn verwondin gen overleden, terwijl de ander naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. W1JTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 Joh. HOGERVORSTHaarl.str. 128 A. VAN EGMOND. Sigarenhandel, Haven 2.4 en bij BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. V. d. VOOREN. H Rijnd. 106 Kiosk Prinsessekade. Gisteravond omstreeks 8 uur Amster- damsche tijd (dus ruim 3 uur des nachts Java-tijd) is de Postjager van Batavia vertrokken. Nauwelijks had het publiek het vliegveld verlaten of het toestel was reeds terug wegens een defect aan de benzine-leiding! Om 11 uur gisteravond ls de Postjager voor de tweede maal gestart met het voornemen direct naar Alorstar te vliegen. Voor dit doel is 360 liter ben zine bijgeladen. Per radio is gisteren het aangekondigde vertrek van den Postjager uitgezonden. Medegedeeld werd ook de start om 1 uur voorm. Java-tijd (6 uur Amst. tijd) niet kon doorgaan omdat het reisplan gewij zigd moest worden. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling dat het toestel te 1 uur van Tjililltan zou vertrekken en dan in een vlucht zou door gaan naar Alorstar. De hoeveelheid post, welke was aangeboden ter verzending met deze extra-vlucht was echter zoo groot dat het toestel niet voldoende benzine kon medenemen om zonder tusschenlanding Alorstar te kunnen halen. Om deze reden werd besloten dat te Singapore een tus schenlanding zou worden gemaakt. Hier mbest het toestel echter bij daglicht aan komen en dit vormde de reden dat het vertrek van Tjililitan twee uur werd ver laat. Na deze uiteenzetting komt de oog getuige op Tjililitan bij Batavia aan het woord, namelijk de heer Zimmerman, die ook het vertrek van de Pelikaan heeft beschreven. Deze constateert dat voor het vertrek van den Postjager niet zooveel be langstelling bestaat als voor het vertrek van de Pelikaan, maar spreker is er van overtuigd dat dit te wijten ls aan het late uur 'halfdrie 'snachts Java-tijd). Hij deelt mede dat de Postlager een mail meeneemt van 233 K.G. uit Batavia, waar bij dan van Medan nog 17 K.G, zal worden bijgeladen. Het aantal bezoekers wordt geschat op circa 1000 personen. Voor het bewaren van de orde op het vliegveld zijn 200 militairen en een aantal politie-manschappen ge- requireerd. Spr. vertelt dat de K. L. M. reeds 160 ge slaagde vluchten naar Indlë heeft ge maakt en wijst op het feit, dat de heer Geysendorffer, die de eerste retourvlucht Amsterdam—Batavia meemaakte, thans ook de eerste vlucht op deze lijn met het snelste postvliegtuig meemaakt. Vervolgens geeft spreker het woord aan den heer Van Baaien, lid van den Volks raad en voorzitter van den Bond van Ned.- Indische Radio-vereenigingen. Deze brengt hulde aan de P.T.T.-diensten in Indlë en ir Nederland voor de verzorging van de uitzending van het vertrek van de Peli kaan uit Batavia en de aankomst van dit vliegtuig op Schlnhol. Voor de luisteraars is het gemakkelijk genoeg maar voor de P.T.T.-diensten Ls het een lastig werk, waarvoor spreker een eere-saluut aan de beide diensten brengt. Ook brengt spreker hulde aan de Bataviasche Radio-vereeni- ging, die geheel belangeloos deze uitzen dingen verzorgt en daarvoor goheeie nach ten oooffert. Indië en Nederland, aldus de heer Van Baaien, komen door deze uitzendingen dichter bij elkaar, maar er moet een mo dus gevonden worden waardoor het moge lijk wordt gemaakt eikaars uitzendingen geregelder te relayeeren. De heer Van" der Hoek. resident van Batavia, spreekt namens het comité en wenscht de bemanning van den Postjager een voorspoedige reis. De heer Van Nauta Lemke, inspecteur van den P.T.T.-dienst, voert het woord namens het Hoofd van den Dienst der P. T.T. in Ned.-Indië. den heer ir. C. Hillen, in wiens naam hij de bemanning een be houden overtocht wenscht. De heer Zimmerman komt thans weer voor de microfoon en vertelt dat de Post jager de hangar heeft verlaten '7.35 Hol landsehen tijd) en dat het toestel op het platform staat. De heer De Boer spreekt dan namens het Studiecomité Snelpost HollandIndië. Hij wenscht de bemanning een goede reis en bedankt den technischen dienst van de K.N.I.L.Mwier werk aan het wonderbaar lijke grenst, voor hetgeen zij presteerden en releveert de krachtige medewerking, welke van de Luchtvaart-afdeeling werd ondervonden. Hij bedankte den comman dant van het leger in Ned.-Indië hiervoor, terwijl hij eveneens dank brengt aan de Post-jutoriteiten voor de genoten hulp en aan de KLM. voor de service langs de geheele route. Vervolgens komt luitenant Asjes, com mandant van den Postjager, voor de mi crofoon. Hij zegt: „Wij zullen trachten van deze reis te maken, wat er van te maken valt. WIJ heb ben het voorbeeld voor ons van 'n schit terend geslaagde reis, die dank zij een be staande organisatie zoo orachtig is afge- loonen. Wij verwachten van deze organi satie ook op dezen tocht het aller moge- I lijke fen wij weten ook, dat degenen, die onderweg aanwezig zijn zullen helpen, waar zij kunnen. Ik dank hen voor hetgeen zij gedaan hebben en bij voorbaat reeds voor hetgeen zij zullen doen. Wij gaan nu zoo meteen vertrekken, wij zullen trachten alles zonder eenig risico te volbrengen." Hierna spreekt de piloot Geysendorffer, die zegt: „Ik word gedwongen wat te zeggen en daarom moet ik wel. Ik ben een slechte spreker en weet niets te zeggen. Wij ver langen in het Vaderland terug te zijn en wenschen onszelf een goede reis toe. Als mijn familie zit te luisteren kan ik ze zeggen, dat ik op het oogenblik in goeden staat ben." De omroeper kondigt daarna aan dat dc marconist weer zoek is (ook bij de aan komst was dit het geval). Hij wordt echter spoedig gevonden en voor dc microfoon ge sleept. Dc heer Van Straaten, marconist, spreekt hierop enkele woorden van afscheid, kort maar krachtig, in den trant van zijn col lega Van Beukering ter gelegenheid van de aankomst van de Pelikaan op Schiphol. Vervolgens wenscht de heer Wichers ad judant van den Commandant van de Zee macht in Ned -Indie, namens vice-adml- raai Osten, den heer Asjes en de beman ning van den Postjager een behouden overtocht. De heer Zimmerman vertelt dat er een vroolljke stemming begint vaardig te wor den over het publiek. Er wordt champagne geschonken en men gaat zich verdringen voor het toestel. Er wordt gezongen van „Houdt er den moed maar in" en overal weerklinkt „Prosit die Gemiitllchkeit". De spanning neemt toe. Over 5 minuten zal de Postjager vertrekken. Even later is de microfoon vlak voor den ingang van den Postjager opgesteld. Men hoort „hoera" roepen en de omroeper deelt mede, hoe de leden van de bemanning door het nauwe deurtje naar binnen wlp- rrn Hij spreekt de hoop uit. dat ze er eerstdaags bij hun aankomst in Amster dam even vroolijk uitwippen. Nadat nog even onderzocht is of er geen verstekeling aan boord is. wordt de rech termotor aangeslagen. Geysendorffer zit aan het stuur. De middenmotor wordt in werking gebracht. Als de ltnkermotor (waai de microfoon 't dichtst bij staat) begint te draaien word het lawaai oorverdoovend. Dc belangstellenden maken zich uit de voe ten. Een stormwind waait achter 't toestel. De lucht is licht bewolkt zoodat het toe stel na de start nog lang zal kunnen worden nageoogd. De motoren draaien goed. Het is nu 3 uur 3 (6 Jan.) Indische tijd en 19 uur 53 (5 Jan.) Hollandsche tijd. De lampen in de cabine van dei: Post jager branden. Langzamerhand komt, on der oorvcdoovend gejuich van de aanwe zigen, het toestel in beweging, doch staat tot teleurstelling van het publlel even later w.ier stil. Waar is het wachten nu op? Dc commandant van het vliegveld heeft liet sein dat alles voor het vertrek veilig is, gegeven, maar nog vertrekt de Postjager niet. Blijkbaar wordt door do bemanning gewacht tot de motoren op temperatuur zijn. De sleepantenne hangt klaar om ge vierd te worden. De omstanders zien het poortje dat de kogels moet vervangen. De omroeper staat twee meter van den linkervleugel af en draagt de microfoon naar de motoren om de luisteraars het geluid van de motoren te doen hooren. Op dit oogenblik zet de Postjager zich in beweging, verlaat het cementen plat form en taxiet langzaam naar den start baan. Om 3 uur 11 Java-tijd (20.01 Amster- damsche tijd) is de Postjager los en is meteen over de boomen van Meester- Cornelis verdwenen. Iedereen is verbaasd, sommigen zelfs teleurgesteld dat het vliegtuig niet nog even terugkomt boven Tjililitan. Men blijft wachten. Daar wordt in de verte een licht van den Postjager zichtbaar. De motoren zijn echter niet te hooren. De snelheid van het vliegtuig ls een sensatie. Komt hij nog terug of niet? Iedereen wacht fn spanning. Er hangt een min of meer gedrukte stemming. Het publiek begint vervolgens teleurge steld het vliegtuig te verlaten, maar de landingsverlichting van het vliegveld brandt nog. Het hoklicht van den Postja- eer ls nog steeds te zien De hoogte wordt getaxeerd op ongeveer 400 Meter. De omroeper zegt dat men nog even wacht of er bericht komt dat de Postjager Batavia is gepasseerd. Er komt een be- bericht Binnen dat het toestel boven Ba- tavia-Ontrnrn heeft gecirkeld. Er is nog een klein stinie In de lucht te zien. Dan is ook dat verdwenen. Tot zoover de radio-uitzending. Gelijk in dnn aanvang gemeld was de Postjaget spoedig terug en ls het toestel om 6 uui' Javatijd andermaal gestart, thans recht streeks naar Alorstar.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9