TOM DE NEGERJONGEN. ABDUSmSOP LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 5 Januari 1934 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. iiiiiMfmiiiiiMiiiiimiiiiiiiffiiiiiiiiiiiiini' Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. üiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiifi (foW |pj! yerdrijf dien Hoest AGENDA. Een ieder zijn eiqenMor PREDIKBEURTEN. VOOE ZONDAG 7 JANUARI. ABBENES. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, de heer J. D. van der Meer. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. 8choneveld van Alphen; nam. 8 uur, lees- dienst. Geref. Oem.: Voorm. halftien en nam. 1 en 6 uur, leesdienst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Krulshoop; nam. 6 uur, de heer Müller. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 our, ds. Smidt van Waddlnxveen. Geref. Gem Voorm. halftien en nam. 8 uur, leesdienst. Evanc. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. O. Munter. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. D.) en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds Bljdemast. Rem. Kerk voor Vrij?. Hervormden: Voorm. 10 1/4 uur, ds. Rosbergen. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk; geen opgave ontvan gen. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Nam. halfdrie; afscheid van ds. Touw. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. Pras van Katwijk-aan-Zee; nam. 6 uur, ds. van Apeldoorn van Lelden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Meijerlng. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Gem .(Remisestraat): Voorm. 10 on nam. 6 uur, leesdienst. KOUDEKERK. Ned, Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Mondt van Zelhem; nam. halfzeven, ds. Gravemeljer van Den Haag. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie (Bed. H. D ds. Bouman. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. Smllde. Chr. Geref. Kerk: Nam. halfdrie, de heer Aangeenbrug. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem. (Groene Kerkje): Voor middag 10 uur, ds. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, de heer H. J. Egglnk; nam. 5 uur, ds. Hennemann. OUDE-WETERING. Chr. School: Nam. 7 uur, ds. 6tam van Rotterdam. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. □cerllng. Geref. Kerk: Voorm. halftien, lees dienst; nam. halfdrie, ds. van der Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. H. van Wijngaarden. 8ASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Krijkamp; nam. 5 uur, de heer P. Siderlus van Katwijk-aan-Zee. Geref, Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Visser van Noordwljk-Binnen. Chr. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, bevesti ging van ds. Th. J. H. Steenbeek door ds. Steenbeek van Stadskanaal; nam. half drie, Intrede van ds. Steenbeek. VEURLEIDSCHENDAM Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 uur, ds. Stolk van Scheveningen; nam. 5 uur, ds. van Geest van Den Haag. WADD1NXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Gunning van Schoonhoven; nam. 6 uur, ds. Genkel van Gouda. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds Dam van Bodegraven. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en ham. 6 uur, ds. Grlsnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 uur, ds. Eijk- BENTHUIZEN Loop der bevolking over 1933. Toestand op 31 Dec 1933 546 mannen. 479 vrouwen. Totaal 1035 zielen. Geboren in 1933 12 m.. 15 vr. Gevestigd la 1933 25 m. 14 vr. Totaal 1091 zielen Overleden ln 1933 5 m. 1 vr. Vertrokken In 1933 33 m., 26 vr. Toestand op 31 Dec. 1933 545 m 481 vr Totaal 1026 zielen. Aantal gesloten huwelijkeen 10. Het moet NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Bredevoort W. A. Plug te Dc Cocksdorp. TERAARDEBESTELLING VAN Mr. Dr- N. G. VELDHOEN. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen mr. dr. N. G. Veld hoen. in leven piedikant bij de Ned. Herv. Gem. van Voorburg, zal a.s. Maandagmid dag om 2 uur te Alphen aan den Rijn ln het familiegraf op de Alg. Be-graalplaatz aan de Schoolstraat plaats vinden. Te voren zal 's morgens om 11 uur in de Ned. Herv- Kerk te Voorburg een rouwdienst plaats vinden. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Matthijs, z. van D. J. Vasten hout en A. T. Schreurs Clasina Berdma Cornelia, d. van S. v. d. Kamp en C. M. Blokker Hendrik, z. van J. Persoon en A. van Tol Nicolaas, z. van H. Korringa en C. v. d. Heuvel Jan, z. van C. van Wijgerden en J. v. d. Weide Leenden, z. van P. Geluk en S. Franke Johannes Antonius, z. van J. Goes en C. O. Zwart ChrlsUaan Arnold, z. van C. A. Luk en E. van Kulk Jacob, z. van J. Blaauw en W. J. Beukman Martlnus Maria, d. van G. J. Poelgeest en G. van Warmerdam Greta Jacoba, d. van H. Holwerda en D. C. Visser. Ondertrouwd: J. Jansen 30 j. en J. de Jong 26 J. J. A. v. d. Linden 28 j. en W. S. A. WlUemsen 24 j. GetrouwdA. E. van de Velde 25 j. en M. M. Boone 18 j. D. J. Dubbis 24 j. en A. A. Geluk 20 J. B. C. te Boekhorst 25 j. en A. de Bruljn 23 j. Overleden: Willem Resoort 70 j., onge huwd Elisabeth Kooijman 74 j„ wede. van P. H. Gerritsen Maria Pietemella Malipaard 80 j., wede. van J. Johannisse Maria Vastenhouw 78 j., wede. van Th. Otte. Loop der bevolking. Gevestigd: Johannes A. van Zoest, v. N.- Indië, n. Dennenlaan 9 Theodoras P. Zwetsloot, v. Alkemade, n. Hoofdweg 1571 Helene May, echtge. G. Arndt, v. Amster dam, Mijdrechtstraat 92, n. IJweg 141L Cornells Bondestein, v. Weesp Slijkstraat 5, n. Kruisweg 965 Antonia G. van den Broek, v. Etten en Leur C. 95, n. Kruisweg 1073 Maria C. Buljs, v.Haarlemmerliede c.a., Polanenkade 4, n. Kerkhoflaan 23 Cornelia A. van Est. v. Apeldoorn. Assel- schestraat 25, n. Akerdljk 21 Prosper A. M. Gerardu, v. 's-Gravenhage, Pomp straat 12, n. Schlnkeldljk 86 Jhr. T. W. M. v. Grotenhuls van Onstein, v. 's-Gra venhage, Welssenbruchtstraat 328, naar Hoofdweg 1159. Vertrokken: Hugo Vreeken, v. Leimui- derdljk 37, n. Aalsmeer, Ulterweg 583 Maria E. van Tol, Venneperweg 424, naar Weesperkarspel, Gaasp, pa. wed. Eikel hof Aart A Kuiken, 't Kabel 39, n. Lei den, Koestraat 41 Evert van Midden dorp, Nieuwemeerdljk 382, n. Haarlem, Oost Vest, Oude weg, vrachtschip An tonia Stravers, id. ld. Petronella Kerk vliet, sloterweg 1430. n. Rljnsaterwoude, Kerkweg p a. Heemskerk Margaretha E. Prins, Hanepoe) 62, n. Bloemendaa), Vogelenzang, huize „Marie" Pleter Jo- ren, Aalsmeerderdijk 569, n. Aalsmeer, Wilgenlaan 25 Jacob Bakker, IJweg 1281, n. Haarlem, Rozcnrieelstraat 47 zwart Ruwold van der Heer, Dominees laan 95. n. Wageningen, Nude B. 48 Joost R. Dekker, Manegelaan 29, n. Aals meer, Dahliastraat 4. Loop der bevolking over 1933. Zielental op 1 Januari 1933: 14361 m„ 13530 v., totaal 27891. Vermeerdering door geboorte 365 m.. 320 v., totaal 685. Ver meerdering door vestiging 1013 m.„ 1084 v.. totaal 2097. Totaal m. 15739 totaal v. 14934 totaal 30673. Vermindering door overlijden 90 m 84 v., totaal 174. Totaal 15649 m., totaal 14850 v., totaal 30499. Ver mindering door vertrek 833 m„ 885 v.. to taal 1718. Zielental op 1 Januari 1934 14816 m 13965 V., totaal 28781. Ongcwenscht bezoek. Een tweetal bewoners van den Hoofdweg alhier kwam tot de ontdekking dat on genoods ga3ten »en bezoek op het erf hadden gebracht. Bij een hunner werd niets vermist en zijn ze vermoedelijk in hun werk gestoord, terwijl bil den ander een brandstoffenhok van zijn mhoud groo- tendeels werd ontdaan. Op den Sloterweg kwam de garagehou der S. met zijn Fordje ln aanrijding met eerr passeerende auto Dit liep met eenlge materieele schade af. Toen S. zijn auto niet aan den gang kon krijgen en den motor met een slinger wilde aanzetten, sloez deze terug. S. werd aan den arm ernstig gekneusd; geneeskundige hulp moest worden Ingeroepen. Dirigent der H.O.T. Tot dirigent van de Hoofddorpsche Or- kestvereenlglng werd weder benoemd de heer J. W. van Scbreeven. die bedankt bad wegens vertrek naar Rotterdam en zich nu weer ln Amsterdam vestigde. HILLEGOM. Onderling Belang. Dc stemming voor bestuursleden en voor leden van den ledenraad der- coöperatie „Onderling Belang" heelt tot uitslag gehad dat als bestuursleden zijn gekozen de hee- ren G. van Ast. L. Burggraaf en W. Lem mers. Voor de 20 ledenraadsleden beston den drie lijsten. Van de lijst Woerlee zijn vijg aftredenden herkozen; van de lijst Fijma vijf aftredenden herkozen en éen gekozen; van de lijst van Beelen vijf af tredenden herkozen en vier gekozen. Uitvoering der Gymn.Ver. „Jahn". De Chr. Gymnastiek Vereeniging .Jahn" heeft een uitvoering gegeven, welke zeer druk bezocht was en uitstekend geslaagd is. Na den opmarsch van alle werkende leden, verscheidene tientallen kleine en groote meisjes en jongens, dames en hee- ren turners, heeft de heer Baas een woord van welkom gesproken en den avond ge opend met gebed. Daarna sprak hij het een en ander over lichamelijke oefeningen en sport in verband met Gods heilig woord. De voorzitter de heer Graper beval de verloting aan en merkte op dat het pro gramma zóó was Ingedeeld, dat de jongste leden voor de pauze zouden werken en dus vroeg naar huls konden gaan. Onder leiding van mejuffrouw Kunne man als leidster van de damesafdeeling, en van den heer P. Nlevaart als leider der heerenafdeellng, is er zeer mooi gewerkt. De verschillende afdeelingen en groepen hebben regelmatig vorderingen gemaakt, wat bij deze uitvoering al zeer goed te zien was! De vrije oefeningen der 2e afdeeling heeren en der jongens groep B en het wer ken aan de brag door jongens en meisjes, dat alles viel goed ln den smaak van het talrijke publiek! Onder planobegeleiding van mej. Nieuw- kamp hebben jonge meisjes met rietjes gesprongen, terwijl jongedames in fraai costuum en bij kleuren-belichting twee rythmische dansen hebben uitgevoerd. Het succes was groot! Ook de vrije oefeningen van de jongens groep B. en A. met bege leiding van gramofoon-muziek zijn zeer warm ontvangen. Het nummer tremplin hoogspringen door oudere meisjes was spannend. Na de pauze kreeg men werken aan het rek en vrije oefening met muzikale bege leiding door heeren benevens oefeningen aan de brug .terwijl de dames knots-oefe ningen. trempllnnaard en fantasie bewe gingsoefeningen lieten zien. Het slot van.het succesvolle programma vormden eenlge mooie standen. Door de Hillegomsche Pluimvee- en j Konijnenfokkersvereenlzlng JStreven tot I Verbetering" Is collectief deelgenomen aan de Pluimveetentoonstelling te Llsse. De volgende ingezetenen behaalden daar prij zen: A. Heij wisselbeker voor Vlaamsche reuzen, mej. A. M. van Beaumont vier prijzen voor krielkippen. G. WesterlaVen voor groote hoenders. B. Frljlink voor ko nijnen en L. A. Warmerdam voor post duiven. Naar wij vernemen zal de tooneel- club „Kunst na Arbeid" op 10 Januari uit komen in den tooneelwedstrijd te Lisse. Opgevoerd zal worden De Hellas". De Bloembollenbeurs werd bezocht door 150 personen. De handel was zeer levendig. RECLAME- 8907 Stop vlug dien akeligen hoest, neem Akkers Abdijsiroop. Op slag zult Gij ondervinden, dat Gij hier een hulp hebt om den meest weerspannigen hoest te verdrijven. Vanof den eersten lepel openbaert zich haar kalmeerende, verzachtende, slijmoplossende wer king. De vastzittende slijm komt los en Gj zult weer gemakkelijk kunnen odemhalen. Abdijsiroop verschaft U reeds vannacht een rustigen slaap en binnen 24 uur zijt Gij dan dien benauw den hoest finaal vergeten. Neem bij AKXtB fi'oest- Criep - Bronchitis-Aslhma KATWIJK AAN DEN RIJN. Bond van Kleine Kweekers. De afd. Katwijk van dezen Bond hield een ledenvergadering in de zaal Fennes onder leiding van den voorzitter, den heer T Noort die alle aanwezigen welkom heet te en mededeelde dat sinds de vorige ver- 73. De neger, die er gauw bij wou zijn, om te zien, welke gasten zijn vlondertje hadden bestegen, liep zonder uitkijken door, met een groote speer ln zijn hand klaar om ze daar eventjes van „katoen" te geven. Maai hij had heelemaal geen erg ln de plank waarop Tom naar beneden was gegaan. En zoo gebeurde het, dat hij zoo maar pardoes In het gat onder de andere helft van de plank stapte, die na- i tuurlijk omhoog was gegaan. Maar niet in 't water kwam hij terecht, maar in Tom's aanhangbootje. 74. Verschrikt greep hij de plank boven zijn hoofd, en daar hij nogal sterk was, trok hij die ook naar beneden. Maar Tom, die nog op de andere helft zat. werd zoo doende weer naar boven gewipt, en de neger kon nog maar net zijn handen weg I halen, anders had hij ze afgeklemd. I gadering het ledental weer was toegeno- men. Verwacht wordt, dat dit getal zich ia de eerstvolgende dagen nog zal uitbreiden. De voorzitter deelde dan mede. dat twee bestuursleden een onderhoud hadden ge had met den burgemeester waarin gespro ken was over een credletverschaffing en steunregeling voor behoeftige kleine kwee kers. Sps. deelde mede. dat het noorzake- lijk was. dat de leden die hiervoor in aan merking wenschen te komen, zich opgeven aan het bestuur. Na deze opgave kan een globaal overzicht gegeven worden, van wat in dezen dient te worden gedaan. Hierna zal nogmaals een onderhoud met B. en W. plaats hebben, waarna meer omlijnde voor stellen aan het gemeentebestuur kunnen worden gedaan. Na een geanimeerde rond vraag werd de vergadering met dank voor de aangename besprekingen door den voorzitter gesloten. De Tuinbouw. Nog steeds is het wachten op officleele gegevens betreffende de teeltregeling. Toch is het voor sommige producten als b.v. vroege aardappelen voor belang te weten of de beperking van beteekenis zal zijn. Wel zijn er officieuze berichten die er op dul den dat de beperking op bloembollenland niet onbelangrijk zal zijn, zekerheidshalve zal men hiermede rekening moeten hou den. Offers zullen er gebracht moeten wor. den in den verm van onbeteeld te laten grond Trouwéns, hoe zou er anders van beperking sprake kunnen zijn? Naar wij vernemen zal het toezicht op de beperking en de controle dat niemand uitbreidt, voor een groot gedeelte worden gegeven in handen van de veilingbesturen, die hiertoe ook het beste in staat zijn. Begrijpelijk, dat indirect ook Iedere tuinder toezicht kan uitoefenen want uitbreiding van het eene bedrijf is tot schade van het andere. Ei wordt alvast op gerekend dat in 1934 veel land onbeteeld zal moeten blijven liggen. Met de Str.crt. no. 3, zijn verzonden de afdrukken betreffende de N.V. Aanne mersbedrijf van G. Bergshoeff. Gevestigd alhier. KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering Katwijksche Gymnastiekvereeniging „Hercules". In de zaal voor Protestantsche Be langen werd die uitvoering onder lei ding van den heer P. van Dam uit Den Haag gegeven. Na den opmarsch en opening en vaandelzwaaien, nam de bur gemeester mr. W. J. Woldrlngh v. d. Hoop het woord. Spr. heette hartelijk welkom de afgevaardigden van zustervereenlgin- gen en den oud-leider den heer Renée uit Lelden. Allen kennen „Hercules" ook uit de oefeningen die des zomers bulten ge houden worlen. Bij haar verrichtingen zal Hercules meewerken tot het propa- geeren der gymnastiek. Hier ter plaatse ls nog veel propaganda noodzakelijk. Dat aan de vereeniging zooveel juniores ver bonden zijn, geeft hoop voor de toekomst! De gymnastiek oefent niet alleen de spie ren, maar heeft ook een paedagogische strekking. Zij voedt den mensch op tot orde en tucht, wat tegenwoordig wei noo- dig is. De overheid volgt met sympathie het werk der vereeniging. Spr. hoopte, dat er als er betere tijden komen, nog eens een groot gymnastieklokaal zal verrijzen, waaraan ln deze gemeente behoefte is en dat dan de vereeniging in betere omge ving meer aan haar doel zal beantwoor den. Het groote programma w.o. de vrije oefeningen der Jongens, het werken aan de brug der heeren, het paardsprlngen der dames, had Ieders aandacht. Dit was ook het geval met het werken aan de brug der meisjes en net spel der jongens. Zeer aardig waren de bankoefeningen der kleuters. Ook de behendigheidsoefe ningen hadden aller lof. Mej. C. van Beelen vergastte op plano- spel; de 7-J. Ali v. d. Voort speelde aardig met haar een paar quatre-mains. Na de pauze werd verlangend uitgezien naar het werken aan het hooge rek der heeren, voorafgegaan door den bekwa men leider den heer Van Dam. kampioen ln Nederland van 1933. Hun werken oogst te een krachtig applaus! Mej. W. Dieben uit Lelden, leidster der meisjes en dames, heeft prachtige rhythmische vrije oefe ningen laten zien met haar leerlingen. Vroolijk en hupsch werden de volksdan sen door de meisjes uitgevoerd. Hierbij begeleidde op de piano mevr. Dieben uit Lelden, voorzitster van „Brünhilde" en secretaresse van den Turnkring Leiden. Ook de accrobatlek der heeren was uit muntend werk. Nadat het zeer uitvoerige programma was afgewerkt, sprak de voorzitter van Hercules, de heer P. C. Bloot 't slotwoord. Hij dankte voor de belangstelling, en de technische medewerkers, den burgemees ter voor zijn propagandistisch woord. Na een opwekkend woord was deze j goed geslaagde avond beëindigd. j Zaterdag. Schouwburg: Litteris Sacrum, „Mejonk- vrouwe de la Seigllère". 8 uur nam. Maandag. Stadszaal: Uitvoering „De Kleine Stem". „Moeder" Burchtzaal; Filmvertooning enz. 8 uur. Dinsdag. Burchtzaal; enz. 8 uur. Filmvertooning .Moeder" BIOSCOPEN. Casino-Bioscoon Hooeewoerd, 8 u nam. „De bende der wrekers." Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Walzerkrieg." Woensdag en Zaterdag nam 2 uur Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat 8 uur nam. „De avonturen van Koning Pausole." Woensdag en Zaterdag nam i uur Zondag nam. 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst v Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau voor mnellllke kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen dlphterie 45 uur nam Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge nees imae Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst v Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 2 Jan. tot en met Zondag 7 Jan. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. RECLAME. 3928 Bij aankoop van Itube Odol-tandpasta a 60 et. af 2 tuben Odol-tandpasta a 35 et. f Ofltlacen Odol-mondwaler Jaarfeest van de Mondorgelclub „Concordia". De Gemeentezaal was geheel bezet met de leden der mondorgelclub, ouders en belangstellenden. De heer A. den Dikken leidde op ver zoek van ds. Kalkman deze bijeenkomst. Wij zijn trotsch op de mondorgelclub, aldus spr., het ls gebleken, dat de Katwijk sche jongens mooie muziek ten gehoore kunnen brengen. Na een korten tijd van inzinking, heeft de nieuwe directeur, de heer J. J. v. d. Reijden uit Leiden, haar naam weer weten op te houden; het gaat nu weer bergopwaarts. Nadat gezongen was Ps. 150 1, ging hij voor ln gebed. De secretaris, de heer D. Harteveld, bracht zijn jaarverslag uit. Er werden ln het afgeloopen jaar 13 bestuursvergade ringen en één ledenvergadering gehouden Het bestuur is nu als volgt samengesteld: B. Mulder, le voorz.; D. C. van Leeuwen, 2e voor.; D. Harteveld, le secr.; A. Kuyt, 2e secr.; P. Bakker, le pennlngm.; W. Ouwehand, 2e pennlngm.; W. Kulk, mond orgelverzorge en W. de Boe. In het afgeloopen Jaar werd overge gaan tot invoering van de uniformpet. Het aantal trommelslagers werd met twee uitgebreid. In de plaats van den heer D. van Wouw, die bedankte, werd tot directeur benoemd de heer J. J. v. d. Reijden. Er werd overgegaan tot het koo- pen van een orgel. Gememoreerd werd de goedgeslaagde uitvoeeing op 30 Nov. j 1. De penningmeester, de heer P. Bakker, bracht eveneens verslag uit. De inkom sten hebben in 1933 bedragen f711. de uitgaven f.548; met het batig saldo van verleden jaar, ls er nu een batig slot van f. 152. Het verdere van den avond werd op zeer genoeglijke wijze doorgebracht. De mondorgelclub Het zich verscheidene ma len hooren en oogstte veel succes. Dit had ook de heer Spaanderman uit Leiden met zijn voordrachten met den heer Hofenk uit Leiden aan de plano. Daar er tevens rijkelijk getracteerd werd, ging een ieder welvoldaan over deze eerste feestelijke bijeenkomst van Concordia naar huis. Mej. A. de J. H. uit Duinhof deed bij de politie aangifte van oplichting. BIJ de afrekening van haar zoon bij den betrok ken reeder heeft een ander geld opgeno men. De politie stelt een ondezoek ln. LISSE. Tulpen voor Veevoeder. Naar wij vernemen worden de tulpen, die door de Regeering worden overgeno men, niet op de vuilnishoop geworpen, doch in 't gebouw van „De Hobaho" met machines gemalen en voor veevoeder be stemd. Reeds malen 3 machines; ook een electrische machine zal haar werk gaan verrichten. De brandstichting in de Gem. Arbeidsbeurs Door de politie alhier ls in verband met de povinc tot brandri'cht'n» in het ze- bouw der Gemeentelijke Arbeidsbeurs al hier in den nacht van 2 Januari, in arrest gesteld zekere Th. C. D. alhier. 22

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6