ELTRX >666 TOM DE NEGERJONGEN. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 2 Januari 1934 NAGEKOMEN BERICHTEN. BUITENLAND. SPORT. UIT DE OMSTREKEN. Visscherijschool - Katwijk aan Zee KERK- EN SCH00LNIEUWS. DE REPUBLIEK VAN DEN LIBANON. BEYROUTH, 1 Jan. (Reuter). Habid Pasja ls benoemd tot President der Repu bliek van den Libanon. Op 26 Januari zal hij zijn ambt aan vaarden. o BRAND IN EEN BIOSCOOP. PARIJS, 2 Jan. (Reuter). In een bioscoop te Ville-Juil is Zondag tijdens een voorstelling voor kinderen brand uit gebroken. Drie kinderen werden in het gedrang ernstig gewond. ONDER EEN TREIN GEKOMEN. WARSCHAU, 2 Jan. (Reuter). Drie dronken muzikanten zijn onder een rijden den trein gekomen. Twee hunner werden op slag gedood en de derde werd ernstig gewond. o MILITAIRE STEUNPUNTEN IN INDIë? LONDEN, 2 Jan. (V. D.) De „Daily Herald" weet mede ee deelen, dat de re geering in Indle in overleg met de Brlt- sche regeering voornemens is eenige nieuwe militaire steunpunten aan te leg gen ter bescherming van de Noord-Indi sche grens. Als voornaamste militaire da s's wil men versterkingen aanleggen te Srinagar, de hoofdstad van Kashmir. Indien de aanhangige onderhandelingen het gewenschte gevolg hebben zal de stad Slalkot hoofdstad van Kashmir worden. Vermoedelijk staan deze plannen in ver band met de vrees voor onlusten in Tibet na den dood van Dalai-Lama, en de mo gelijkheid, dat Chineesche opstandelingen de regeeringstroepen verslaan en de macht over uitgebreide grensgebieden krijgen. BLACHTOFFERS VAN LAWINE-ONGELUK WEENEN, 2 Januari. (V.D.) Twee Duitsche toeristen uit Sagritz, die de Klud- ner Alpen hadden beklommen, werden sedert Zaterdag vermist. Een uitgezonden reddlngs-expeditie heeft geen spoor van hen gevonden. Men vreest dat zij door een lawine om het leven zijn gekomen. BLOEDIGE POLITIEKE BOTSING TE SOFIA. SOFIA, 2 Januari. (V.D.) De organisatie van banketbakkersbedienden te Sofia had een Nieuwjaarsvergadering belegd, waar de spreker een tegen den staat gerichte rede hield. De politie verbood de vergadering en elsche de ontruiming van de zaal bin nen een kwartier. De vergadering, die vol gens de officieele berichten een communis tisch karakter droeg, antwoordde hierop met het doorsnijden van de telefoonver binding, opdat de aanwezige politiebeamb ten geen assistentie zouden kunnen vragen. De politie maakte toen gebruik van haar wapens, terwijl de vergadering met fles- schen en stoelen tegen de agenten optrad. Op straat zette het gevecht zich voort en pas na geruimen tijd was de politie meester van den toestand. Eén communist was ge dood. twee levensgevaarlijk gewond, ter wijl verscheidene anderen lichte verwon dingen op hadden geloopen. Ook aan de zijde der politie waren verscheidene be ambten gewond. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. Zes koppels aan den kop. De stand hedenmorgen bij de neutrali satie om 8 uur luidde: Aan den kop: 1. Richll-Schön, 163 punten. 2. CharlierLoncke, 113 pnt. 3. WalsPijnenburg, 111 pnt. 4. DeneefBuysse 102 pnt. 5. Braspenninx—Van Kempen, 77 pnt. 6. Broccardo—Guimbretiere, 72 pnt. Met 1 ronde achterstand: 7. MartinSmets, 97 pnt. Met 2 ronden achterstand: 8. Slaats—Vluggen, 167 pnt. 9. Van Hevel—Van Nevele, 73 pnt. Met 4 ronden achterstand: 10. AertsGhyssels, 117 pnt. Met 6 ronden achterstand: 11. Haemerlynckv. Buggenhout, 57 p. 12. Van VlockhovenBilliet, 42 pnt. Met 8 ronden achterstand: 13. DurayAnhes, 48 pnt. 14. Hazendonckx—H. Aerts, 20 pnt. Met 14 ronden achterstand: 15. Bondueal—Van Slembroeck, 15 pnt. HILLEGOM. Dahlia-Cal vé. De dahlia-kweeker J. van Oosten heeft een nieuwe soort dahlia in den handel ge bracht. en geëxposeerd. De Nederlandsche Dahlia-Vereeniging heeft de bloem geregistreerd onder den naam Seml Cactus Dahlia Calvé. De direc tie van de N.V. Mij. tot exploitatie der Olie- fabrieken Calvé Delft was hiermee bijzon der Ingenomen, zij zond den heer Van Oos ten een hoffelijken brief en schonk hem een collectie aardewerk van Calvé-Delft met inscriptie Het aardewerk is ontwor pen door prof. Roland Holst. Jubileum van Pastoor van Leeuwen. Op Nieuwjaarsdag is het 12'/i-Jarlg pas toraat van den heer B van Leeuwen als herder der St. Joseph Kerk alhier met luis ter gevoerd. Het Inter'eur van het kerkge bouw zag er met de talrijke vaandels en de versiering schitterend uit. Buiten waren er eveneens vlaggen in nationale en pau- Nog eenige plaatsen zijn vrij op den voor. beieidinea-cursus, 'l avonds van 7—9 aar. I-oef tijd meest tusschen 14 (B 17 Jaar. Deze cursus geelt het voordeel, later vlugger de examens te kunnen afleggen. 3717 selijke kleuren. Na een zoo goed als alge- meene H. Communie der geloovigen werd om 10.30 uur door pastoor Van Leeuwen een plechtige H. Mis van dankbaarheid op gedragen. Diaken was de heer C. Glas, zoon der parochie, sub-diaken mr. A Die- penbrock. oud-kapelaan. Als ceremonlarls en misdienaars fungeerden uitsluitend priester studenten der parochie. Het zang koor voerde uit: „Veni Creator" van Korn- mul'.er. de 3 st. Mis van Perosi en de priestercantate van Dobbelstein. De feest- predieatle is uitgesproken door den pastoor NIeuwenhulzen eerste kapelaan der kerk. De receptie van 1 tot 3 uur was druk be zocht, en werd geopend door mr D. F. Pont burgemeester Namens het kerkbe stuur en. de narnehie bood de heer P Kla ver het geschenk aan, een enveloppe met inhoud. Verder verschenen vele deputaties van vereenlglngen. vele geestelijken en an deren. In de pastorie stond een schat van bloemen en bloemstukken, 's Avonds was er een plechtig Danklof. De St. Lidwina-Vereeniging, die de nooden der behoeftige zieken In de St. Jo- seph-paroehie tracht te lenigen, heeft een liefdadigheidsverloting gehouden. Het sue ces was groot; alle 1000 loten zijn ver kocht. Alle prijzen waren gratis voor het goede doel afgestaan. KATWIJK AAN ZEE Visscherij-examens. Bij de in de Visscbenjschool alhier af genomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd: Arie van Duin, Jan van Duin en Simon Klinkenberg, allen van Noord- wijk aan Zee; Gerrit Hermans en Petrus J. Caspers, beiden van Noordwijk Binnen; Willem Haasn ot, Jan Nijgh en Piet van der Plas, van Katwijk aan Zee. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser, directeur van de visscherijschool alhier. Rijksgede'egeerde was kapitein J. H. Götz, lid van de examen-commissie voor stuur lieden. Het bestuur van de „Katwijkscke Zieken verpleging" kwam in het Gemeen',e-Zi;ken- huis bijeen om ofii-ieei afscheid te nemen van Zuster Riek Muller, die nagenoeg 7 jaar in haar dienst was geweest als wijk zuster. De voorzitter ds. R. P. A. Rutgers sprak namens het bestuur eenige woorden van dank tot Zuster Riek voor de bewezen diensten. Spr. zeide, dat het het bestuur en de patiënten speel, dat zij dezen werk kring ging verlaten. Vervolgens werd haar namens liet bestuur een souvenir aange boden; van de 21'jde van eenige patiënten werden haar nog; geschenken aangeboden. Zuster Riek sprak hierop eenige woorden van dank. Door ds. Rutgers werd daarna de nieuwe wijkzuster, Zuster G. Pieters geïnstalleerd. De jaarlijksche rondgang door de gemeente door de diakenen der Herv. Gem. heeft opgebracht de som van f. 2156.30; dit is slechts f.2. minder dan verleden jaar. De bijzondere collecte ln de Herv. Kerken voor de Oude Kerk gehouden heeft opgebracht de som van f. 225.15V2- LISSE DE GROOTE NATIONALE PLUIMVEE- EN KONIJNENTENTOONSTELLING. Iets zeldzaams op dit gebied. Ieder, die tiians een bezoek brengt aan de H.B.G.-gebouwen waar de groote National Pluimvee- en Konijnententoon stelling op het gebied van alle rassen Konijnen en pluimvee iets zeldzaams is te noemen. De tentoonstelling is een bezoek meer dan overwaard.' Een prachtcollectie! Groote Hoenders z».,n net meest ver tegenwoordigd, HoJlandsche Hoenders (Hamburgers) en Leghorns in alle moge lijke kleurslagen. Bij Kiielhoenders vormen de Ned. Sabelpooten en Holl. Krielen do hoofdklasse, de inschrijving Konijnen is buitengewoon n.I. 36") konijnen waarvan wij noemen, Vlaamsche reuzen, F ans^he Hang- ooren, Weeners, Pa pillions (63 s), voorts Hollanders en Tankonijnen, kortom al'e mogelijke rassen. Ook Sierduiven zijn er veel ingesc* re n, n.I. 160 stuks waar onder zeer ve'e Kropre s orten. Postduiven (hoewel iets minder dan gewo nl k), toch bijna allen van vooraanstaande exposanten. Tot slot noemen wij nog een schitterende ccllectie Fazanten. De officieele opening. Zaterdagavond had de o.fici.e e opening der Tentoonstelling plaats waarbij vele genoodigden tegenwoordig waren, w.o. wij opmerkten: Burgen.ees er Baron van Wijn bergen, den beschermhe.r der Vereeniging den heer J. C. de Haan, gemeente-secre taris, verder vele genoodigden en Lisse en naburige plaatsen. De voorzitter, de heer W. F. Daudey verwelkomde de aanwezigen, in het bij zonder den burgemeester en den gemeente secretaris do heer J. C. de Haan, voorts de wethouders der gemeente en de Directie van H.B.G. Spr. gewaagde van de schitterende inzendingen die door de exposanten zijn tentoongesteld. De opening. Op verzoek van den voorzitter werd een openingswoord gesproken door burge meester Baron van Wijnoergen. Spr. zette in het kort uiteen welk een nut er in gelegen is in de beoefening der Piuimvee- en Konijnensjiort. De burgemeester hoopte dat het resultaat van deze tentoonstelling een druk bezoek (nogc zijn. Hiermede verklaarde hij de tentoonstelling voor ge opend. D<? voorzitter dankte voor de welwillend heid van den burgemeester deze tentoon stelling te wi'len openen. Hierna werd een rondgang door de tentoonstelling gemaakt. Poging tot Brandstichting. Toen hedenmorgen de ambtenaren der Gem. Arbeidsbeurs het kantoorgebouw be traden kwam hen eén verstikkende rook tegen. Bij onderzoek bleek, dat de brieven bus vol gepropt zat met papier, gedrenkt in petroleum. Daartusschen een doos luci fer. Doordat de brievenbus voorzien was van een kastje en het deurtje gesloten was, kon het vuur niet voldoende vlam vatten; het papier heeft liggen smeulen. De politie is van het gebeurde in kennis gesteld. Er is hier wel zonder twijfel moedwil in het spel geweest, om zoo mogelijk het gebouw van de Arbeidsbeurs op den eersten morgen in vlammen te doen op gaan! 0 OEGSTGEEST. Frauduleus aardappelenvervoer Door de politie- en de ambtenaren van de Aardappel-Centrale Is van A. van E., wonende te Rijnsburg, een partij aard appelen, die deze liet vervoeren zonder geldig vervoerbewijs, in beslag genomen. In totaal werd met één vrachtauto ruim 4000 KK. aardappelen rauduleus vervoerd. Ten nadeele van T. H. alhier werd een heerenrijwiel ontvreemd, dat hij onbe heerd voor zijn woning had neergezet. De wielrijder A. v. d. G., wonende te Rijnsburg deed aangifte van het feit, dat hij door een auto van C. de M. eveneens wonende te Rijnsburg op den Rljnsburger- weg nabij ..Flora" is aangereden, waardoor zijn rijwiel geheel werd vernield, zelf kwam hij er zonder letsel af. De politie heeft de zaak in onderzoek. RECLAME 3712 RIJNSBURG. 40 jaar Kerkvoogd. 1 Januari was het 40 jaar geleden dat de heer J. van Klaveren gekozen werd tot kerkvoogd der Ned Herv. kerk. Na af loop der godsdienstoefening richtte ds. Peter eenige hartelijke woorden tot hem, waarvoor de jubilaris dankte. De gemeente zong hem daarna een zegenbede toe. Propaganda-avond der N. C. R. V. Door bovengenoemde Radio-Vereeniging had een filmvertooning plaats in Flora. De zaal was uitstekend bezet, terwijl een groot aantal werkloozen gratis toegang had. Ds. Peter opende met te laten zingen van Ps. 75: 4 en 5. Vervolgens ging hij voor in gebed. Na het doel van dezen propaganda- avond uiteen gezet te hebben werd de eerste film vertoond n.I. ,Met de N. C. R. V. op reis door ons Vaderland" een bezoek aan de havens van Amsterdam, het vol tooien van den afsluitdijk enz. Hierna werd het woord gevoerd door den heer De Boer, lid van het hoofdbestuur der N. C. R. V. In een soms geestig betoog wekte spr. op tot aansluiting bij deze Radio-Vereeniging. Nadien werden op het doek gebracht, het landen en opstijgen van de Zeppelin aan Waalhaven, net défilé voor H. M. de Koningin in het Stadion, de Landdag der N C. R V, te Apeldoorn en de opening der Sta ten-Generaal. Ds. Broekstra sprak een slotwoord, waar bij hij zijn dank overbracht aan den plaatselijken correspondent den heer P. v. Egmond en tevens aan den heer Joh. de Mooy, die de voorbereidingen voor dezen avond hadden getroffen. Met het Gemeenschappelijk zingen van den Avondzang en dankgebed werd deze welgeslaagde avond besloten. SASSENHEIM. Ernstige aanrijding. Zaterdagavond is de heer H. terwijl hij kranten bezorgde, door een auto aan gereden. Nabij de woning van den Burge meester wachtte hij tot een auto gepas seerd was, om den weg over te steken, doch bemerkte niet dat daar achter een auto met gedempte lichten reed, zoodat hij door deze gegrepen werd. Ernstig aan het hoofd verwond, werd hij naar Huize Bernardus vervoerd. Hier bleek, dat een been uit de kom geschoten was. Hij werd, daar hij klaagde over inwendige pijnen, later naar het Ziekenhuis te Leiden over gebracht, alw ,,ir bleek dat hij 3 ribben gebroken had. Ten nadeele van den heer G. v. T. is een rijwiel, dat hij eveiï onbeheerd had laten staan ontvreemd. Door de politie wordt een onderzoek naar den dader ingesteld. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. BegTOoting Burg. Armbestuur goedgekeurd De Stompwijksche weg. Dc raad dezer ge.ueeute kwam onder voorzitterschap van burgemeester Keijzer in openbare vergadering bijeen. Atwezig wegens ziekte de heer de Groot Zdi.st. werd goedgekeurd de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur (f. 20.900). Goedkeuring gemeente; ekening 1032. De heer Wn.emsen: de vermakelijkheids belasting kost meer dan zij opbrengt, daarom zou tnt.ekking zeer g.ed kunnen. De voorzitter is bereid, dit ln 't college van B. en W. te bespreken. De hoer Vink bepleit zui-.igheid inzake de politie- uniformen; deze hebben voor 3 menschen gekost plm. f. 700. De heer Bloemheuvel bepleit inkoopen te doen in éigen gemeente. De rekening werd hierna z.h.st. goed gekeurd. Nadeeiig slot f. 2397.81. Voorstel verbetering Stompwijkscheweg. De heer Willemsen: toen 't plan ge opperd is, was de zaak anders. Toen is gezegd, wij krijgen 25 pet. subsidie van de Provincie plus Rijkssubsidie. Hierop is opdracht verstrekt plannen te ontwerpen. Tnans is de begrooting slecbt (plm. f. 19.000 te kort), dc belasting opgevoerd en de Provincie geeft niets, terwijl 't Rijk slechts f. 10.000 geelt. Werkverschafiing dient 't meest te zijn arbeidsloon. Beter ware een st ïplan, waarvan de gel den terugkomen. De heer Bloemheuvel vraagt zich af, of de lasten niet te groot worden. Was particulier; aanhes e iing niet voordoeiger? Een groóf deel van hel geld gaat naar de Ned. Heide Mij. De heeren Hoogeveon en de Lange verdedigen het plan. De heer van Dam mist de kosten van |aar- li'ksch onderhoud, de voorbereiding is voor den raad te kort geweest. Spr. Is voor uitstel. De voorzitter: de Stompwijksche weg had reeds lang de aandacht op zich gevestigd, hij voldoet niet en kost veel geld. Dat de provincie de 25 pet niet geeft spijt 't college zeer, echter is dat niet geheel van den baan. Dc weg is van zeer groot belang en kostte in 1932 nog plm. f.8700 van onderhoud. Particuliere uitvoering beeft in Katwijk gelaaid: de samenwerking met de Ned. Heide Mij. is zeer goed. De bank van Ned. Gemeenten is tot Rekening-Courant c e 1 iet bereid. De heer Vink acht de zaak zeer moeilijk, bedenkelijk is dat 60 pet. weg gaat aan materiaal, bestaat er tezwaar tegen aan houding voor 1 maand ter informa ie voor de raadsleden. Voorburg gebruikt deze weg met zijn zware vuilnisauto's, feitelijk subsidieeren wij dus 't rijke Voorburg De voorzitter is bereid de zaak een maand op te schorten. De heer wi .esen: en dan de particu liere aannemers in deze gemeente mede te laten dingen. Beide voorstellen werden z.h.st aan genomen. Eervol ontslag werd verleend wegens huwelijk aan mevr. Kors-Spaas, onderwijzeres Ó.L. School aan den west- vlietweg. Hierna sluiting. VALKENBURG. Intrede ds. Steenbeek. i Gelijk gemeld zal Zondag a.s. ui. Th. J. H. Steenbeek zijn intrede doen in deze gemeente en wel des middags te half drie. 's Morgens zal hij bevesligd worden door zijn broeder ds. Steenbeek uit Slads- Kanaal. VEUR—LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. De samenvoeging van Stompwijk—Veur. De raad van Veur kwam onder leiding van burgemeester Keijzer in openbare zitting bijeen. Z.h.st werd vastgesteld de gemeente- rekening 1932 (voordoelig slot f. 708.83). Z.h.st. werd goedgekeurd de begrooting 1934 van hét Burgerlijk Armbestuur (f. 9308.75). Ingekomen waren nog: schrijven van üed. Staten waarin zij mededeeien dat zij zoo spoedig mogelijk zullen terugkomen op 't verzoek tot bespreking met een commissie uit den raad inzake de samen voeging van Stompwijk en Veur. Hierover bestaat nog al verschil van gevoelen, doch besloten wordt een nadere uitnoodiging af te wachten. Adres ouder commissie inzake lokaal O.L. School. De voorzitter stelt voor 't adres voor kennis geving aan te nemen, de commissie gaat in deze te ver, hel geval gaat de com missie niets aan. De heer Koerts laakt ,t dat niet eens 't hoofd van de school is gehoord,, B. en W. hebben de juiste weg niet gekozen, als 't lokaal des Zon dags is gebruikt komen de schoolkinde en des Maandags in een vuil lokaal. Nadat nog een scherpe discussie is gevoe-d tus- schen den voorzitter en den heer Koerts, wordt toegezegd dat overleg zal worden gepleegd. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. 12''i-Jarig Politiejubileum. Nauwelijks was het nieuwe jaar aange vangen of in het politiebureau had reeds Iets bijzonders plaats. De veldwachter W. H. van Mourtk was 12'/i jaar ln dienst van deze gemeente en dit feit werd in tegen woordigheid van de collega's en namens hen door den heer S. v. d Meer. chef poli tie, met een toepasselijk woord herdacht Den jubilaris werd een stoffelijk blijk van genegenheid aangeboden PREDIKBEURT. BODEGRAVEN. Geref Gem.: Woensdaenam. halfacht, ds. W. C. Lamain, van Lelden. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Leerbroek D. Plantinga te Harmeien. Bedankt: Voor Steenwtjkerwold G. Sie- melink te Gasselterntjveen. Aangenomen: Naar Molkwerum G J J. Liefting, cand. te de Bilt. STANLEY JONES NAAR NEDERLAND. Naar verluidt zal de bekende zendeling Stan'.ey Jones, schrijver van tal van be kende werken als het o.m. pas verschenen boek: „Christus en het menschellik lliden" een bezoek brengen aan ons vaderland 15 Maart zou Stanlev Jonc een spreekbeurt vervullen in d» Duinoordkerk te 's-Graven- hage en 18 Maart in Utrecht. HET KATHOLIEK ONDERWI.ISVERBOND. Te Utrecht is opgericht het Katholiek Onderwijzers Verbond, Federatie van Alge- meene Diocesane Vereenigingen van R -K. Onderwijzers ln Nederland staande onder bescherming van den Heiligen Petrus Ca- nisius. Het Verbond zal worden gevestigd te Utrecht. Door de oorichtlng van dit Verbond zijn thans alle Diocesane vereenigingen van R - K. onderwijzers en onderwijzeressen in Ne derland in één federatieve eenheid veree- nlcd tellende ruim tienduizend leden. Zoodra de goedkeuring van het doorluch tig episcouaat en de koninklijke goedkeu ring zuilen zijn verkrevn. zfiilen de belde thans bastaande federaties n.I de St WIU1- brodus Federatie voor de beide Noorder Bisdommen en de Canlsius Fed. v. d. Zui- der Bisdommen worden opgeheven, «venals de belde bestaande organen, het Katho liek Schoolblad" en ..De Katholieke School" Het Verbond zal een nieuw orgaan uitge ven onder den naam Het Katholieke Schoolblad". Tot voorzitter van het Verbond ls geko zen de heer W Wiltschut te Arnhem lot secretaris de heer H Wiinen te Maastricht en tot penningmeester de heer J. H M. Derksen te Amsterdam Tot Verbondsamb- tenaar, is benoemd de heer E. J. Luyf te Baarn. Legaat aan de Ned. Herv. Kerk. Wijlen de heer A. Owel heeft een leeaat geschonken van f.5000 aan de Ned. Herv. Kerk alhier. Tot kerkvoogden van de Ned -Herv. Kerk zijn herkozen en hebben hun benoe ming aangenomen de heeren A. J. Turion en A Verboon. WASSENAAR Auto in de sloot. De heer H. uit Oegslgeest kwam ver gezeld van zijn zoon per auto uit do richting Leiden. Bij do Lijslerbessenla-m kwam hij in botsing met den auto van den heer O, die van den Haag kwam. De outo van H. kwam in dc sloot; met grooto moeite werden de inzittenden door den heer O. met oeni ,e daar aanwezige per sonen gered. Bil den heer O. alhier binnengebracht, werd door dr. Hubbeling geneeskundige hulp verleend en korden H. en zijn zoon per auto van Goemans naar huis worden vervoerd. Da zwaar beschadigde uto's werden door de garages J. en v. d. A. weggesleept. 67. Toch bleef Tom een beetje ln de buurt. Je kon niet weten, er waren zoo veel krokodillen ln de buurt, er kon er wel eens een ln dien neger trek hebben en hoe moest die zich dan verdedigen. Dat zou Tom toch ook erg naar gevonden hebben. Maar de neger dacht, dat Tom daar alleen maar bleef ronddobberen, om hem dwars te zitten en te Diagen. en hij werd er woe dend van. Telkens opnieuw probeerde hij zich te bevrijden, en uit de boot te sprin gen, die vlak bij den kant lag. 68. „Doe toch zoo gevaarlijk niet", waar schuwde Tom hem, „dadelijk je nog ln het water en dan happen de krokodl.leii je op". Dat maak'"* den man ln het net alweer kwader en daar opeens sp.ong hij met net en al in de lucht. Maar niet rp den kant kwam hij terecht, zooals de be doeling was. En ook niet ln het water, zooals Tom gevreesd had Nee. alweer hing hij tusschcn de takken van ren boom te schommelen, want daar was hij ln terecht gekomen, en het touw had zich vele malen om den tak geslingerd.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7