|74sle Jaargang WOENSDAG 20 DECEMBER 1933 No. 22625 ner bestaat uit VER Biste EERSTE BLAD. STADSNIEUWS. m Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJBERICHTEN. EIDSCH DAGBLAD DAGBIiAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIENa I Ofcs- per r<?Sel TOor advertentiën uit Lelden en plaatsen agentschappen van ons Blad gevestigd zlfn. Voor alle jdere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën folultend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. i een maximum aantal woorden van 30. ii3sso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van Keven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Arkninistratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. •**-» PRIJS DEZER COURANT;: Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week t. 0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. j>R0F. DR. J. H. KERN. f Wijlen prof. Kern. -f het thans afloopende jaar nog niet offers van de Leidsche Universi- 'ft geëischt, bereikt ons hedenmor- droevige tijding, dat prof. dr. J. H. hoogleeraar in de Nederlandsche de, gisteravond na een langdurige 'ldheid is overleden, jaartal 1933 zal in de geschiedenis Academie ongetwijfeld met rouw- prste letters worden opgeteekend. an Hendrik Kern werd 24 Januari er ter stede geboren en bereikte dus "ftijd van bijna 67 jaar. bezocht de H.B.S. en het Gymnasium en studeerde achtereenvolgens aan diversiteiten van Tübingen, Leiden en 6 In 1891 promoveerde hij aan onze "iteit tot doctor In de letteren op roefschrift getiteld: „Klankleer van burgsche Sermoenen", waarna hij ende twee jaar als leeraar' aan de te Bergen-op-Zoom werkzaam was. a was hij van 1894 tot 1900 redacteur Jf,„Nieuwe Rotterdamsche Courant". 1899 werd hij als privaat-docent toe- n.tot de Leidsche Universiteit om ijs te geven in de Slavische talen. November van dat jaar opende hij p«en met een openbare les over „De ,.van de Slavische talen", itlk ?cnoeIhd tot hoogleeraar in de s.ne taal- en letterkunde aan de Uni- !fo Gl'onirlgen. aanvaardde hij dit .Pi Februari 1901 met een inaugu- JS°,ver „De beoefening van de L .Engelsche tongvallen". vertrek van prof. Speyer naar «cl Hem ook het onderwijs in het t opgedragen. verwisselde hij dit ambt met een hi'i .i aan de Leidsche Academie, ren Nederlandsche taalkunde ging Aanvaardde dit ambt op 19 Novem- "tj i uitspreken van een rede _"idealen en grenzen". -hic aamste werken zijn „De Lim- RSfB5f)enenM (1895), „De met het dsvm-m p.raet€riti omschreven werk- Verpl!?,en in Nederlandsch" (1912) no" £12 111 de ^selsche ver- (9i3i J de rectoraatsoverdracht JoeJ?Ci?,nen van 2ijn hand arti- tfj^schrrt ^>^nnen" en t>uiten- hebb1 den studentenvereenigin- ?ebmii^!i-3erband met dit overlijden v, Gelijken corpsrouw aan ge - onfo* overschot zal a s. Zaterdag - iaarde besteed1" °P ,,Rhijnllof" worden LEGER des heils. paar m r doo/rio^115 meldt zal het Leger des «T5'- v1ifVgeslaagden verhoop op den dan XL i Kerstmanden meer uit- ,U-Qd mei w32- Tevens is besloten in /Jlaal aanti Rerstplan voor Leiden - 'v. driehnvfi kerstmanden op te voe- riïï. f1 d» wanneer althans de is v:* Kerstpotten niet beneden men 1932 zal bl«ven- 1 kernen geen gelegenheid hebben (J&reeren lnjde Kerstpotten dan kan tocht 30a no" 35187 of bezorgen STICHTING LEIDSCH BORGSTELLINGS FONDS. Verslag over 1933. In een dezer dagen, onder voorzitter schap van mr. P. A. Pijnacker Hordijk, ge houden vergadering van de Stichting Leidsch Borgstellingsfonds, heeft de secre taris, de heer P. A. van Aggelen, verslag uitgebracht over de werkzaamheden van het fonds over het afgeloopen jaar. Dit vijfde jaarverslag toont aan, dat het i fonds met zeer veel succes werkzaam is om den woeker in het volkscredietwezen te bestrijden. Het fonds, dat zijn werkingssfeer tot de gemeente Leiden beperkt, geniet in den lande veel belangstelling. Naar het Leid sche voorbeeld zijn in onderscheidene ge meenten borgstellingsfondsen opgericht. In Alkmaar, Dordrecht, Groningen, Apel doorn, Den Haag, 's Hertogenbosch, Utrecht en Arnhem kwamen borgstellings fondsen tot stand, terwijl in meerdere plaatsen de oprichting van een dergelijk fonds in voorbereiding is. Teneinde de kleine middenstand, die ten gevolge van de crisisomstandigheden vaak dringende behoefte heeft aan een voor schot, de helpende hand te bieden, bevor dert het Nationaal Crisis-Comité mede de oprichting van plaatselijke crisis-borgstel lingsfondsen, omdat gebleken is, dat der gelijke instituten een krachtig middel zijn om <4e zelfhulp te bevorderen en verval tot armoede te voorkomen. Een vijfjarige ervaring van het Leidsch Borg§tellingsfonds, dat ten doel heeft woekerberstrijding door borg te staan voor credietwaardige credietbehoevenden, die trots ernstige pogingen niet slaagden in het vinden van voor credietverleening ge- eischte borgen of in het stellen van ge vorderde zakelijke zekerheid, heeft aange toond, dat op dit terrein prachtig werk valt te doen. In 1933 werden 502 aanvragen voor een borgstelling behandeld, waarvan er 435 werden ingewilligd voor een totaal bedrag van f39257. Ongeacht de gevallen, waarin gebleken is, dat belanghebbenden geen ernstige po gingen hadden gedaan om een borg te vinden, moesten 67 aanvragen worden af gewezen, omdat de aanvragers niet cre- dietwaardig waren, of omdat hun aanvra gen niet waren overeenkomstig het doel der stichting. Afgedaan werden 407 borgstellingen tot een totaal bedrag van f. 36973,75. Het saldo bedraagt 373 borgstellingen voor een bedrag van f. 18656.50. Er werd slechts een verlies geleden van ongeveer f.300. Het gemiddeld bedrag per borgstelling bedroeg f. 90. Dat het fonds in een groote behoefte voorziet en met veel succes werkzaam is bewijst wel, dat in de 5 jaar dat het fonds bestaat behandeld zijn 2138 aanvragen, waarvan werden ingewilligd 1671 borgstel lingen tot een totaal bedrag van f. 145685,50. Hiervan werden afgedaan 1298 borgstelingen tot een totaal bedrag van f. 127029. De voorschotnemers voldoen over het algemeen uitstekend aan hunne verplich tingen. hetgeen wel blijkt uit het geringe bedrag, dat het fonds als borg behoefde te betalen. Het verslag eindigt met een woord van dank aan allen, die het fonds op een of andere wijze steunden. Voorts werd besloten, om, in nauwe samenwerking met de Nederlandsche ver- eeniging voor Volkscredietwezen en Woe kerbestrijding, ook de woeker op preven tieve wijze te bestrijden, door een goede uitvoering der Geldschieterswet te bevor deren. DE LEIDSCHE FRIEZEN. Een laat, maar niettemin gezellig Sinterklaasfeest. Al was de goede Sint al lang weer naar Spanje vertrokken, zoolang was het toch nog niet geleden, of de Leidsche Friezen, vereenigd in het „Selskip Fryslan" zagen kans, een gezellige „Sinterklaesjoun" te vieren in de Oranjezalen van de Har monie. Daar de voorzitter verhinderd was. opende de heer Bijlsma de bijeenkomst, die, der traditie getrouw, aanving met het staande laten zingen van het Friesche Volkslied. Na de notulen was het woord aan mevr. Gratema, die eerst een gevoelig stukje voordroeg, getiteld „Heit" (vader), dat de indrukken uitbeeldde, welke werk loosheid van den vader op een kinderge moed maakt. Hierna kwamen een paar vroolijke stukjes, „Brief van een soldaat" en het antwoord daarop. De spreekster oogstte grooten bijval. Mevr. Viersen trad nu op met een meer ernstige bijdrage, waarnaar met de groot ste aandacht geluisterd werd. Tenslotte droeg de heer Bijlsma een gedicht voor, dat van toepassing was op den St. Nico- laasavond. Het schetste, hoe de St. Nico- laasgebruiken voor twee gelieven een mid- drl werden, om het doel hunner wenschen te bereiken. Ook deze bijdrage vond veel succes. Na een korte pauze ging men over tot de lievelingsbezigheid der Friezen, het sjoelen, waarvoor buitengewoon veel animo was. Onnoodig te zeggen dat tusschen de ver schillende nummers door uit volle borst gezongen werd uit de mooie verzameling liederen, welke het kostbaar bezit der Friezen is. Ongetwijfeld een zeer geslaagde avond! MIJ. TOT VOORTZ. DER ZAKEN VAN DE FIRMA J. J. KRANTZ EN ZOON. Opgericht met een kapitaal van f. 500.000. Volgens bijvoegsel no. 2299 tot de Ned. Stcrt. van 16 December is hier ter stede opgericht de Maatschappij tot voortzetting der zaken van de firma J. J. Krantz en Zn., N.V. j J De vennootschap heeft ten doel de voortzetting van het bedrijf der firma J. J. Krantz en Zn. alhier, en in het alge meen de vervaardiging en den verkoop van wollen en andere stoffen, zoomede het verrichten van al hetgeen hiermede ver band houdt, daaronder begrepen deelne ming in andere ondernemingen met soort gelijk of aanverwant doel. Het kapitaal der vennootschap bedraagt f. 500.000. verdeeld in 500 aandeelen. elk groot f. 1000, waarvan bij de oprichting zijn geplaatst en volgestort 430 aandeelen van f. 1000. waarin door den oprichter Leonard Pieter Krantz is deelgenomen voor 250 aandeelen en door den oprichter Adriaan Krantz is deelgenomen voor 180 aandeelen. De aandeelen luiden op naam. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde (letter A) de heer Ch Nussbaum (Den Haag); idem letter L. de heer G. Jongebreur jDen Haag); can didaatsexamen rechtsgeleerdheid, de hee- ren M. F. de Booy (Breda) en A. C. J. Stork (Leiden); doctoraal-examen rechtsgeleerd heid mej. P. J. Driescher (Den Haag) en de heer W. Meijer (Haarlem); doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak scheikunde de heer L. H. C. Perquin (Den Haag)doctoraal-examen Ned. letteren mej. T. Moerman (Leiden KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Laatste bijeenkomst in 1933. De afd. Leiden en Omstreken hield gisteravond haar laatste bijeenkomst in 1933. Deze vergadering zette wel de Kroon op het werk van het afgeloopen seizoen. De voorzitter, de heer J. G. Ballego, heette de talrijke aanwezigen van harte welkom en sprak zijn vreugde uit dat de leden in zulk een groot aantal waren opgekomen. Hierna verzocht spreker voorlezing der notulen, waaraan door den secretaris werd voldaan en welke zonder wijziging werden aangenomen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het Hoofdbestuur, waarin dit gcedgekeuring verzocht om op 25 Oct 1934 de Alg. Verg. hier ter stede te doen plaats vinden. Besloten werd het H.B. te berich ten dat de afdeeling het ten zeerste op prijs stelt en de Alg. Verg. het volgende jaar hier ter stede op een nader aan te wijzen plaats, een waardige ontvangst zal bereiden. Verder werd overeengekomen aan c\e Tuiniers en Bloemistenvereeniging „Dcor Eendracht Verbonden" de j aarlij ksche subsidie van f. 10.— tot dekking der kosten in den Tuinenwedstrijd. weder toe te staan en medegedeeld dat op Dinsdag 13 Maart 1934 de heer J. Sepkes zijn lezing met lichtbeelden zal houden voor de Russische Tuinbouw. Nog werd mededeeling gedaan dat de toegestane subsidie aan den cursus voor Volwassenen te Katwijk niet behoeft te worden uitgereikt, daar door het zich terugtrekken van vele leerlingen deze cursus niet kon doorgaan. Alweer een jam merlijk gevolg van den tegenwoordigen tijd. Hierna vond de verkiezing plaats van 2 leden voor het Bestuur, in de plaats van de heeren J. Mater (herkiesbaar) en Jac. Oudshoorn, die wegens vertrek naar elders had moeten bedanken. Eerstgenoemde werd met algemeene stemmen en een hartelijk applaus weder herkozen en de heer E. H. J. Cunaeus, zag zich met groote meerderheid van stemmen op de plaats van den heer Oudshoorn gebracht. Op de vraag van den voorzitter stelden beiden heeren zich met dank voor het vertrouwen der leden weder beschikbaar, de eerste als 2e secr., de laatste als commissaris. Vervolgens gaf de heer Mater nog eenige bijzondere mededeelingen en wenken over de cultuur van de Neune, waaruit bleek dat, deze cultuur mits goed aangepakt be trekkelijk eenvo.udig is en zijns inziens wel loonend. De heer D. de Jongh gaf antwoord op een vraag betreffende het niet willen bloeien van een Jasmijn. Spr. vermoedde dat er te veel gesnoeid of te zwaar gemest waa Rustig laten staan is het parooi bij een Jasmijn om van een goede bloei ver zekerd te zijn. Zeer uitvoerig deelde de heer B. Hoog werf Kroon een en ander mede over de cultuur van de Calla's (Aerondskelken) waaruit bleek dat men oegonnen is met de Calla Aethiopica als oorspronkelijke om- port uit Zuid-Afrika. Thans echter heeft men een betere variëteit n.l. de Calla Aethiopica var. Childsü, die veel meer bloe men geeft en den geheelen winter door steeds nieuwe bloemen geeft. Door spr. waren vorig jaar uit een kas van 25 Rij nl. roede meer dan 6000 bloemen gesneden. Het gevolg van deze inleidingen was een zeer leerzaam en gezellig debat. Na de pauze £af de heer Joh. Jonker een bijdrage over de Volkstuintjes hier ter plaatse. Naar aanleiding van een verzoek van het hoofdbestuur om samenwerking te zoeken met de besturen der woningbouw- yereenigingen voor het goed onderhouden der tuinen bij de arbeiderswoningen, gaf de heer Jonker een breedvoerige uiteenzet ting over het reeds bestaan van de Tuin tjeswedstrijden hier ter stede. Eenige jaren geleden werd op initiatief van den heer E. Th. Witte en de woningbouwvereniging „De Eendracht" een jury benoemd voor den tuinenwedstrijd, met als gevolg dat heden ten dage de WJB.V. ,,Ons Doel, „Ons Belang" en „De Tuinstad wijk", zich hierbij hebben aangesloten, zoodat, alhoewel nog niet geheel, toch reeds een gedeeltelijke samenwerking bestaat Zeer zeker Is het hierdoor, dat de arbeiderswijken er veel fraaier uitzien dan voorheen; het is op het gebied van schoonheid een mooi en aange naam maatschappelijk werk. Door den heer J. H Smit werd een groot aantal lantaarnplaatjes vertoond van door de Jury bekroonde tuintjes waaruit de le den konden opmerken dat het eens ter ha/nd genomen werk van den heer Witte en „De Eendracht", schoone resultaten had voortgebracht. Na dat mooie slot bracht de heer Bal lego woorden van dank tot allen die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt; hij wenschte de leden een genoeglijk oudejaar toe en hoopte allen op de Nieuwjaarsvergadering in Jan. '34 we der in gezondheid te mogen ontmoeten. Hierna volgde sluiting. SUCCESVOLLE AVOND VOOR KOVACS LAJOS. Een stampvolle zaal. Als Kovacs Lajos in de stad komt, loopt de grootste zaal vol: dat konden wij gis teravond weer ervaren! Geen plaats on bezet, terwijl honderden afgewezen moes ten worden. Nieuwe décors, fel en kleurig (niet geheel onze smaak, maar daarover geen twist!), een enthousiaste A. V. R. O.- stemming, een enorm applaus van het be gin af aan: het werd weer een daverende, een schitterende avond! Kovacs Lajos (wij zien hem nog altijd als Louis Schmidt, die ons indertijd op voortreffelijke, klassieke muziek vergastte), dirigeerde met vuur een schier oneindige serie melodische, zij het scherp gerythmeerde „Schlagers" op de bekende, meesleepende wijze! Kovacs' band heeft een geweldig succes, waar zij ook komt! Zijn muziek gaat er bij het groote publiek in als koek! Begrijpelijk, dat hij zich voor de massa nog niet wil wagen aan „hot" jazz, die in muzikaal op zicht interessanter, maar daarom ook moei lijker te begrijpen is. Zijn „Schlager"-stijl die niet veel meer te maken heeft met „jazz" volgens de moderne opvattingen, spreekt echter onmiddellijk aan, doch klinkt, in vergelijking tot hetgeen tegen woordig gebracht wordt, alweer tamelijk tam. Maar ook een „Schlager", mits niet te veel herhaald, blijft aantrekkelijk. Ge vaar voor eentonigheid is bij de verschei denheid van een Kovacs programma niet te groot, al verdient het overweging, om ook eens een zuiver „hot" nummertje zij het niet te extreem in te lasschen, nu de nieuwe stijlen meer en meer belang stelling trekken. Wij staan hier midden in de „jazz"-strijdvragen van den dag, maar meenen. dat zoo iets ook de groote „men" voor een enkele maal wel zal kunnen in teresseeren Hóé het ook zij: het klaterend applaus na ieder nummer, bewees overduidelijk, dat het programma weer uitermate gewaar deerd werd. Een hoeveelheid zuivere „amu sementsmuziek", die niet pretendeert meer te zijn, meest bekende nummers, met af en toe een kranige solistische prestatie als van Pierre Palla. die zich zelf aan de Marimba overtrof, van v. Capelle in zijn accordeonsoli en van de refreinzangers Bob Scholte, maar vooral van Eddy Meenk, wien de Amerikaansche „song"-stijl bui tengewoon ligt, ook qua timbre! Onder deze musici zijn verschillende grappenmakers: zij weten er met hun grollen de juiste stemming in te brengen! Vooral de musical show „Met Louisiana de wereld door" gaf aanleiding tot verkleed partijen en bracht geestige invallen, waar van Eddy Meenk het leeuwendeel had. Voor afwisseling zorgden de „Fidelio Singers", een jeugdig groepje zangers a la de „Comedian Harmonists", die reeds alleraardigst voor den dag kwamen, vooral rythmisch en duidelijk articuleerend. Zij beschikken over een perfecte voordracht! Het timbre legt het echter in sonoriteit en verscheidenheid tegenover de oudere en geroutineerde „broers" af. Ook zij hadden een fenomenaal succes en werden tallooze malen teruggeroepen! De voorzitter van de A.V.R.O., de heer G. de Clercq. sprak nog een kort woord: verheugde zich over de enorme opkomst, besprak den stormloop naar alle Kovacs Lajos-avonden in het gansche land. deed mededeeling van een tweeden avond in Januari, herinnerde aan de campagne der A.V.R.O. om vóór het einde van dit jaar het ledental tot 200.000 op te voeren en wekte op tot steun aan het orgelfonds. Ook zijn geestige beschouwingen vielen buiten gewoon in den smaak! Kovacs Lajos heeft zijn tallooze getrou wen weer uiterst genoeglijke uren ge schonken: zijn „band" bevat uitstekende krachten, lievelingen van een zeer groot publiek, waarvan er verscheidenen in de pauze handen te kort kwamen, om aan de verzoeken der „autogram "-jaagsters te voldoen! Kovacs mag hier met zijn band gerust terugkomen: hij kan steeds van een prop volle zaal verzekerd zijn! BINNENLAND. Prof. dr. J. H. Kern, hoogleeraar in de Ned. taalkunde aan de Leidsche Universi teit, is overleden. (Stadsnieuws. Ie Blad). Prov. Staten van Zuid-Holland over de salaris-herziening voor provinciaal perso neel. (Binnenland. 4e Blad). Het 12'/j-jarig ambtsjubileum van dr. W. de Vlugt. (Binnenland, 4e Blad). De grenswijziging van Rotterdam; me morie van antwoord aan de Tweede Kamer. (Binnenland. 4e Blad). Zeer snelle vlucht van de Pelikaan naar Indie. (Laatste Berichten, le Blad.) BUITENLAND. Het Fransche kabinet overwint in den Senaat inzake de financieele voorstellen. (Buitenland, le Blad.) Verlenging van den dienstplichtigen leeftijd in Frankrijk. (Buitenland, le Blad) Voorstel tot wijziging van het Engelsche Hoogerhuis ingediend. (Buitenland, le BI.) De regeeringsverklaring van het Spaan- sche kabinet Lcrroux. (Buiten!., le Blad). De Duitsche raad voor den buiten), han del geïnstalleerd. (Buitenl., le Blad). Gisteren slaagde te 's-Gravenhage voor het voorloopig diploma machinist ter koopvaardij de heer W. P. v. d. Scheur te Rijpwetering, leerling van den machinis tencursus, verbonden aan de Ambachts school alhier. Gistermiddag is de 45-jarige monteur der Lichtfabrieken, wonende in de Bronk- horststraat, terwijl hij op de Oude Vest fietste, geslipt, waardoor hij zijn rechter arm brak. De Eerste Hulpdienst vervoerde hem naar het Diaconessen hu is. Bij de firma E. J. Brill alhier, ver scheen catalogus no. 86, bevattende de namen van 3221 werken op zoologisch ge bied. Met ingang van heden is de bekende fruitzaak van den heer P. Oostendorp verhuisd van Hoogewoerd no. 43 naar no. 45. Zoo klein als de afstand was, waarover de verhuizing plaats vond, zoo groot is de verbetering; vooral de hygiënische Lnrich- tng valt te roemen. Behalve een rijke sor teering Spaansch, Amerikaansch en ln- landsch fruit, vestigde de heer Oostendorp onze aandacht op zijn collectie opgemaak te manden fruit en busgroenten, waarmede hij een speciale reclame maakt. De verbouwing werd uitgevoerd door de heeren Bik (timmerwerk). Swaak (elec- triciteit) en Frans Koopmans (reclame- schilderwerk). Wij vestigen de aandacht van onze lezers op een in dit Blad voorkomende advertentie betreffende een prijsvraag der A. J. Polak's Puddingpoederfabriek. Wij verwijzen naar een advertentie voorkomende in dit nummer, waarin wordt aangekondigd een uitvoering van het zangspel „Prinses Zonneglans" door het zangkoor „Ruim Baan". De leiding van. dit koor, bestaande uit dames- en kinder koor. tezamen pl.m. 80 leden, is in han den van Irma Timmerman, die zich in onze stad op muzikaal gebied reeds een goeden naam verwierf. Daar de uitvoering wordt gegeven ten bate van de Katho lieke Kinderuitzending, steunt men tevens een goed doel. Met ingang van heden heeft mej. T. Buschgens in het perceel Roodenburger- straat 20 een inrichting voor pedicure en manicure geopend. IJMUIDEN, 20 Dec. Tarbot per K.G. f. 1.65—1.20, Griet ner kist van 50 K.G. f.40—15, Tongen per K.G. f. 1.35—0.85, Groote Schol per kist van 50 K.G. f.23—16.50, Middelschol f. 23—15, Zet- schol f. 26-15, Kleine Schol f. 31.50-14 50, Schar f. 12—3.80, Roggen per 20 stuks f. 16.507.50, Vleeten per stuk f. 2—0.80, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 7.50—4.40, Groote Schelvisch f.23. Middel Schelvisch f.31—20.50, Kleinmiddel Schelvisch f. 32—15, Kleine Schelvisch f 21 —8, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.3611, Gullen per kist van 50 K.G. f.8—4, Lengen per stuk f. 1.40—0.40, Heilbot per K.G. f. 1.15—0.75, Wijting per kist van 50 K.G. f. 7.50—5.80 Koolviscn per stuk f. 0.60—0.06, Makreel per kist van 50 K.G. f. 26-25. Aangevoerd 650 kisten versche haring f. 5.20—4.30 per kist. Aangekomen 9 Stoomtrawlers: IJM. 26 met f.3146, IJM. 4 met f. 2223, IJM. 82 met f.2577, IJM. 19 met f.3705, IJM. 133 met f.3374, IJM. 1 met f.2229, IJM. 140 met f.2966, IJM. 183 met f.3055, BX 242 met f.2560; voorts de LT. 201 met f.967 LT. 740 met f.1006, IJH. 711 met f.1469 versche haring en de loggers: KW. 42 met f.1267, IJM. 204 met f.1430.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1