laatste berichten. beursoverzicht. gemeenteraad v. leiden scheepsverbindingen. marktberichten. SCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 18 December 1933 BINNENLAND. Advertentiën, WEERBERICHT. Barometerstand. termiddag 3 uur: 771. ■nmiddag 3 uur: 771. telegrafisch weerbericht Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt, ste Stand 771.9 te Croydon, ste Stand 74071 te Janmayen. achting tot den avond van 19 Dec.: liet Noorden: Zwakke wind uit Wes- e richtingen. Nevelig tot zwaar be- t Weinig of geen neerslag. Lichte dooi temperatuur om het vriespunt, het Zuiden: Zwakke Zuidelijke tot -lijke wind. Nevelig tot halfbewolkt. of geen neerslag. Lichte tot matige UiTENLANDSCH WEERBERICHT. egedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. 1 liooge drukgebied heeft zich in 'enis toenemend, naar ons land ver st. In het Noorden is daardoor de •ratuur tot even boven het vriespunt en en aanvankelijk lichte dooi te en. In het Zuiden houdt de vorst In Scandinavië trekken voortdurend depressie voorbij, maar op IJsland de barometer. n Noord-Duitschland is de lucht op It honderden nieters hoogle boven het ant gekomen en hier en daar valt tegen door de koude lucht aan het lak, zulks bij 10 graden vorst. Aan- deze warme luchtmassa's zich 1st Zuiden bewegen, zal ook in Zuid- Hand en Frankrijk de vorst afnemen, tl Oceaan ligt in liet Zuid-Westen fcpe depressie, die den indruk wekt tor het Zuid-Oosten te verplaatsen. Ét gebeurt is na eenige aanzeling irlenging van de vorstperiode te "en. Aan de Noorsche kust waait Zuid-Westerstorm, in Ierland en nd matige tot krachtigs Zuidelijke Zware neerslag viel in Noord- havië. LUCHTTEMPERATUUR. temp.: 4 gr. C. (24 gr. F.), ar voorm.: 3 gr. C. (26 gr. F.), «ar 'smdd.: 0 gr. C. (32 gr.i F.), ar nam.: 1 gr. C. (34 gr. F.). gwatertijden te katwijk zee. Voor Dinsdag. te 3 u. 57 min.; n.m. te 4 u. 22 min. LICHT op voor fietsers e.a. dag; 4.18 n.m. tot 7.36 v.m. MAANS- op- en ondergang. ~c.: op: 9 u. 53; onder: 17 u. 09. KONINGIN en prinses naar zwitserland. M. de Koningin en de Prinses stel- eh voor 3 Januari voor eenigen tijd Zwitserland te gaan. ."■lns.es za' waarschijnlijk de maand «daar verblijven, terwijl Hare reit de Prinses zoolang zal gezelschap a]s de werkzaamheden van de sm dit zullen toelaten. het jubileum van kederlandsche dagbladpers hiner van de vereeniging ,De te, „ff Dagbladpers", Donderdag n .Eigenheid van het 25-jang be- 71111. Cal'lton Hotel te Amster- uuen als eere-gasten o.a. aanzitten h,"; Wlns Hendrik, de ministers mr. ™r- Verschuur, de Commis si, KoninSin in Noord-Holland en 'semeester van Amsterdam. tentoonstelling van landsche grafische kunst te boedapest. kMruSi1..ult Boedapest: ■bJS ddag werd hier door den de f Borthy op feestelijke "M ..^fP'ejehtatieve tentoonstelling S der Nederlandsche Grafische Werk S. en 2°ste eeuw, waar ook «esteu koningin Wilhelmina is ten ld pJH' nameIijk een llthographie, •.Hoschweg". Tstipnffare? de Nederlandsche ge- 'atus en eonsul-generaal Clinge he tolonieSen°eB de geheelc Neder" ■StèSS,0 wtrd b€gl'oet d00r i. ams°hen hoogleeraar prof. "jheluke val op het ijs. ''''Mttnv o eu 45"jarige J. Terp- barder SLSchool te Dokkum, op at met i, Éi het schaatsenrijden 1)5 dan Ki hoo£d °P het ijs gesla- ®6hhem: bewusteloos liggen. 8ebracht ei1 een nabijgelegen woning 'i bleuf? hicdische hulp was ge- de levensgeesten reeds :r'»5?s[,ra: d'e een hooggeacht Aderen 3acift" vronw met negen PECH VOOR DE ZILVERMEEUW BREUK IN EEN DER TANDRADEREN. Thans is de Pelikaan vertrokken. De directie van de K.L.M. zendt ons de volgende mededeellng: Inplaats van de ..Zilvermeeuw" is he denmorgen de „Pelikaan", type F. XVIII ingezet. Dc bemanning, die voor de „Zil vermeeuw" was aangewezen, te weten Smirnoif, Soer, Grosfeld en van Beukering, heert van de directie van de K. L. M de opdracht ontvangen, de Kerstvlucht met dit vliegtuig in een versneld tempo uit te voeren. De directie hoopt, dat de „Peli kaan" binnen een week te Batavia zal aan komen. De „Pelikaan" heeft echter een kruissnelheid van 195 K.M. per uur tegen de „Zilvermeeuw" een van 250 K.M. p. u. De reden, welke tot wisseling van vlieg tuig noopte, was, dat bij het aanslaan van de drie motoren van de „Zilvermeeuw" bij de middenmotor een breuk van een der tandraderen der distributie optrad. Deze motoren, die een goede reputatie genieten en in Amerika in groot aantal op de lucht lijnen worden gebezigd, terwijl Lindbergh zijn wereldvlucht met een vliegtuig, slechts voorzien van een enkele motor van dit type uitvoert, was bij de K. L. M., even eens langen tijd in beproeving. Echter deden zich onlangs onverwachts en kort achter elkander bij twee van de motoren van de „Zilvermeeuw" breuken van kam wielen voor en heeft de directie van de K. L. M. op het punt gestaan naar aan leiding daarvan de vlucht van de „Zilver meeuw" op te geven en een versnelde vlucht met een der gewone lijnvliegtuigen (geljjk ook de „Pelikaan" er een is) aan te kondigen. Bij uitvoerige ruggespraak met de fabriek in Amerika (o.a. radio-telefonisch) werd echter de verzekering gegeven, dat het hier een toevallige omstandigheid betrof en dat men tandwielen van beter maaksel om gaand zou zenden, voor welker deugde lijkheid men ten volle borg stond. Na deze geruststellende verklaring werd het besluit om de versnelde Kerstvlucht met de „Zilvermeeuw" uit te voeren, ge handhaafd. De nieuwe kamwielen kwamen bytijds aan en werden gemonteerd, waar na de motoren nog verscneidene malen op vluchten, die tesamen vier uren omstreeks duurden, werden beproefd. Onder andere hebben gisteren de motoren, teneinde ze warm te houden, driemaal proef gedraaid, n.l. om 6 uur, 10 uur en te middernacht. Bij het aanslaan echter om kwart voor 3 in den morgen brak wederom een kam wiel. Onder deze omstandigheden werd besloten van de vlucht van de „Zilver meeuw" af te zien en de „Pelikaan" in te zetten. Het vertrek van dit vliegtuig had om half 5" vanmorgen plaats. De beman ning aanvaardde de opdracht voor de ver snelde vlucht met het langzamer toestel met dezelfde opgewektheid, waarmede zij de opdracht voor de Kerstvlucht met de „Zilvermeeuw" had aanvaard en de gezag voerder sprak de hoop uit, niettemin een zeer snelle overtocht heen en terug te kun nen maken. Het vertrek van de versnelde thuisvlucht uit Batavia is dan ook op Woensdag 27 December gehandhaafd. moeilijke doortocht van een sleepboot. Het publiek nam '11 dreigende houding aan Zaterdagnacht brak een sleepboot voor de benzine-maatschappij „Purfina" de Ringvaart open. Reeds van de Kaag af nam het publiek een dreigende houding aan. Bij Leimuiden kwam het tot een uitbarsting. Een regen van steenen daalde op de boot neer, waarop zich een 2-tal rijksveldwachters bevond. Deze konden echter door de duisternis niets uitrichten. Teneinde raad werd bij den burgemees ter van Leimuiden assistentie gevraagd. Deze was spoedig met een gemeente- en een rijksveldwachter ter plaatse. De kapitein van de boot had het inmid dels nocdig geoordeeld om te retireerer., teneinde heden den tocht voort te zetten. Vandaag was voor voldoende politie ge zorgd. De politie van Leimuiden en Haar lemmermeer was tijdig aanwezig. Het publiek nam nog een dreigende hou ding aan, zoodat er op een oogenblik rake klappen werden uitgedeeld. De ijsbreker kon daarna zijn tocht naar Aalsmeer ver volgen. vergadering van bloembollen cultuur. Wijziging 2 cent per roe-fonds. In de hedenmiddag in het Krelage-Huis te Haarlem gehouden algemeene vergade ring van de Vereeniging van Bloembollen cultuur is o.a. met overgroote meerderheid van stemmen het voorstel van de afdee- ling VelsenSchoten om het 2 ct. R.R.- fonds terug te brengen tot 1 ct. per R.R. met 25135 stemmen aangenomen. Op het verloop der vergadering komen wij mor gen uitgebreid terug. De heer S. Schoneveld te Rijnsburg is heden vóór 25 jaar tot lid v d. Raad dier gemeente gekozen. o UIT NED. OOST-INDIE. de voorstellen tot salarisherziening. Heden verschenen. BATAVIA. 18 Dec. (Aneta). De voorstel len tot herziening der salarisregelingen zijn heden verschenen. Uit deze voorstellen blijkt. dat onaan getast is gebleven: lo. het beginsel van gelijke bezoldiging ongeacht den landaard, het land van op leiding en de plaats van aanwerving, 2o. dat het salarispeil zooveel mogelijk aangepast moet worden aan den stan daard der Oostersche maatschappij; Typische kenmerken van de herziening zijn: lo het beginsel van doorloopende dienst tijd-waardeering is verlaten. De Regeering is in verband hiermede voornemens het z.g, termijnbesluit in te trekken. 2o. Gebroken is met de sterke diploma- waardeering van de vorige salarisregeling. 3o. Een eind is gemaakt aan de syste matische waardeering van de z.g. voor praktijk 4o. Functies als leerling of adspirant zijn in de nieuwe reveling niet meer op genomen doch er wordt een .jeugdsalaris" ingevoerd voor hen die vóór het bereiken van hun 18de levensjaar In dienst treden, welke jeugdsalaris 60 procent bedraagt van het normale aanvangssalaris, 5o. De standplaats-toelagen blijven op het thans bestaande peil gehandhaafd. 6o. De regeling der kindertoeslagen on dergaat een nadere verruiming, waardoor ook gezinnen met één kind een toelage zullen genieten De thans bestaande be perking tot vijf kinderen wordt geschrapt. 7o. De ambtstoelagen worden sterk be snoeid Slechts enkele autoriteiten met vaststaande representatieve verplichtin gen zullen voortaan een ambtstoelage ge nieten. De representatiekosten van burge meesters dienen voor rekening der gemeen ten te komen. 8o. Systematisch zal voor- aUe betrek kingen dienen te worden nagegaan in hoe verre een centrale vaststelling vam be paalde aanstellingseischen noodig is te achten, 9o. Er .zal blijvend een bezoldigingscom missie worden ingesteld, die zal worden belast met doorloopend toezicht op de uit voering der nieuwe bezoldigingsregelen. lOo. Wedden verhoogingen zullen alleen worden toegekend bij gebleken geschikt heid en goede plichtsbetrachting." BATAVIA, 18 Dec. (Aneta). In het onder volgende zijn eenige grepen gedaan om een beeld te geven van de nieuwe salarisrege- ling. Accountants van den Gouvernements dienst zullen voortaan worden bezoldiging van f. 250.— tot f. 800.—. Een administrateur bij een der departe menten van algemeen bestuur zal voor taan een tractement genieten van f.700 tot f. 900. Administrateur bij de Banka-tinwinning van f. 500.— tot f. 800.—, Administrateur bij de Medische Hooge- school f. 150.— tot f. 320. Adviseurs van Decentralisatie en van Inlandsche Zaken f. 1000.tot f. 1200.-. Inspecteur van het Westersch Lager, Mulo of Kweekschoolonderwijs f. 800. tot f. 1000.—. Burgemeester van Amboina f. 500.— tot f. 725.—. Burgemeesters van Bandoeng en Batavia f. 1100 tot f. 1200—. Burgemeester van Madioen f. 650 tot f. 800.—. Burgemeesters van Makassar, Malang en Medan f. 900— tot f. 1100.—. Controleur der Opiumregie en der Pand- huisdienst f. 250.— tot f 550.—. Mentri der belastingen f. 25.— tot f. 65.— Taaiambtenaren f. 250.— tot f. 800.—. Mantripolitie f. 50 tot f 75.—». Stationschef f. 300.— tot f. 425.—. Substituut-officier van Justitie f 300 tot f. 800,—. Teekenaar bij de BO.W f. 100,— tot f. 325,—. Idem bij den Mijnbouw f. 125. tot f. 325,—. Thesaurier-Generaal f. 1200.—. Eerste werktuigkundige bij de Gouver nementsmarine f. 400.— tot f 525,—. Ziekenverpleger f 80.— tot f. 150, Inspecteur bij het Boschwezen f 750 tot f. 950.—. Inspecteur van het Gevangeniswezen f. 250.- tot f. 800.—. Directeur bii het Gevangeniswezen f. 360,— tot f. 575, Directeur der Hftven van Makas=ar f. 250,— tot f. 800,—. Idem der Havens van Soerabaja en Tandjong Priok f 1000.— tot f. 1100,—. Directeur eener Hocgere Burger School (met 10 of meer afdeelingen' f. 800— tot f 1000.—. Directeur der Landsdrukkerij f. 800 tot f. 1000. Hoofd van het Ombiün-Steenkolenmijn- bedrijf f. 1000 tot f. 1200. Hoofd van den Pandhuisdienst f 1150. Hoofd van den P.T.T.-dienst f. 1300. Hoofd va nde Algemeene recherche f 650 tot f.950. Hoofd van het S.S.-bedrijf f. 1100 tot f. 1200. Als overgangsmaatregel is bepaald, dat bij aanstelling in de periode van 1 April 1934 tot 31 December 1935 van personen in betrekkingen waarvan het bezoldigings- peil uitgaat boven het peil van 31 Maart 1934, en waarvan de huidige bekleeders een korting ondergaan, ook aan die nieuwe bekleeders dier betrekkingen korting zal worden opgelegd. Pensioen, verlofsbezoldiging, non-activi- tentsbezoldiging en wachtgeld worden van de hiervoren bedoelde overgangskortingen uitgezonderd. AMSTERDAM, 18 December. De stemming was hedenmiddag flauw. De berichten uit de V. S. omtrent de Ame- rikaansche monetaire politiek, die mel ding maken van voortgezette grondaan- koopen in het buitenland en de instelling van een vrije goud-markt, oefenden een deprimeerenden invloed uit. Niet alleen in A'dam maar ook in Wall- street waren de noteeringen van Zaterdag vrij scherp teruggeloopen. Van de Rubbers te A'dam lagen de koersen dientengevolge lager, hetgeen op de locale markt niet zonder invloed bleef. Intusschen was de handel van zeer wei nig beteekenis. Van de Industr. fondsen verloren Kon. Olies 5 pet., waarna een licht herstel intrad. Unilevers stelden zich 2 pet. lager. Ned. Ford 3 pet. Ook Aku's kwamen op lager peil. Van de OUewaarden verloren Koninklijke aanvan kelijk ruim 1 pCt., doch later trad eenig herstel in. Suikers waren zwak. behalve de algemeene tendenz ontstemde de prijsdaling in New-Vork. Rubbers konden zich evenmin handhaven en verkeerden iets in reactie. Evenzoo was het geval met Tabakken. Ook Scheepvaarten liepen wat terug. Duitsche obligaties waren zwakker in afwachting van de Duitsche voorwaarden voor de volgende rentebetalingen. Ned. Staatsfondsen prijshoudend. wisselkoersen. Engeland 8.113/4 (8.12'/i); Duitschland 59.33 (59.34); Frankrijk 9.74'/! (9.74 3/4): Belgie 34.59 (34.57); Zwitserland 48.11'/! (48.13); Denemarken 36.25 (36.34); Zwe den 41.90 (41.79'/!) Noorwegen 40 80 (40 85) New York 1.57 7/8 (1.57 7/8) Prolong. 1 pet. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. j (Zitting van heden) Voorzitter: de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeellng van eenige Ingekomen Stukken, w.o missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten. De heer Wilbrink krijgt verlof tot het stellen van vragen aan B. en W. inzake de onteigening bi] den Stadhuisbouw; zulks na afloop der agenda. Deze lulden als volgt: Ondergeteekende verzoekt den Raad be leefd, Burgmeester en Wethouders te mo gen interpelleeren en daarbij de volgende vragen te mogen stellen 1. Zijn Burgemeester en Wethouders ook bereid de redenen mede te deelen, waar om aan de eigenaren van de perceelen Breestraat, Koornbrugsteeg en Vlsch- markt, waarvan tot aankoop of onteige ning is besloten in de vergadering van den Gemeenteraad van 11 Juli 1932, nog geen bod is gedaan, gelijk in de onteige ningsprocedure is verelscht? 2. Zijn Burgemeester en Wethouders niet van oordeel, dat door het uitblijven van dit aanbod de gemeente belangrijke schade kan lijden en voor de eigenaren der win kelpanden zeer groote moeilijkheden kun nen ontstaan? 3. Zijn Burgemeester en Wethouders niet van meening, dat, wanneer door besluiten van het Gemeentebestuur, In het algemeen belang genomen, particuliere belangen worden geschaad, en moeilijkheden In de uitoefening van hun bedrijf ontstaan, het de moreele plicht is van het gemeentebe stuur, er toe mede te werken deze schade en moeilijkheden zooveel mogelijk te be perken? agenda. lo. Benoeming van 5 leden der Commis sie. bedoeld in art. 2. ie lid, sub 3o. der verordening, houdende Reglement voor de Commissie van Advies betreffende de ar- beids- en dienstvoorwaarden van het per soneel in dienst van de gemeente Lelden, (vacatures: de heeren F Eikerbout, J. Wilbrink. Y. Kuipers. Th, M. W. Bergers en R van Eecke). De aftredenden worden herbenoemd. 2o. Benoeming van 5 plaatsvervangende leden dier Commissie (vacatures: de hee ren mr. C. Beekenkamp. J. A. van der Reljden, J. J. Vallentgoed. C. J. van Tol en J. M Vos). De aftredenden worden herbenoemd. 31o. Benoeming van 10 leden van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. (264) De heer WILBRINK vraagt den raad te stemmen op den heer de Reede, niet op hem. Herbenoemd worden mevr. C. P. Brag- gaarde Does, mevr. P. J. van Kampen houtRulie. mej. P. W. C. Riphaagen en de heeren C. Kuypers, jhr. C. C. Roëll, J. C. M. de Roo, Th. C. F. Stijnman en H. P. Veldhuyzen terwijl gekozen worden de hee ren Th. B. J. Wilmer en M. H de Reede. 3o Supoletoire begrootingen, dienst 1932 van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Eiectriciteit. (252) Goedgekeurd. 4o. Balansen en verlies- en winstreke ningen. dienst 1932, van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Eiectriciteit (252) Goedgekeurd. 5o. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1932. van het Gemeentelijk Radio- Distributie-Bedrijf. (252) Goedgekeurd. 6o Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1932 van de gestichten „Ende geest", ..Voorgeest" en „Rhijngeest". (252) Goedgekeurd. 7o. Suppletoire begrooting. dienst 1932, van het Openbaar Slachthuis. (252) Goedgekeurd. 8o Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1932, van het Openbaar Slachthuis. (252) Goedgekeurd. 9o Suppletoire begrooting. dienst 1932. van het Grondbedrijf. (252) Goedgekeurd. lOo. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1932. van het Grondbedrijf. (252) Goedgekeurd. llo. Suppletoire begrooting, dienst 1932, van den Reinlgings- en Ontsmettlngs- dienst. (252) Goedgekeurd. 12o. Balans en verlies- en winstrekening dienst 1932, van den Reinlgings- en Ont- smettingsdienst. (252) Goedgekeurd. 13o. Suppletoire begrooting. dienst 1932, van de Gemeentelijke Bank van Leening. (252) Goedgekeurd. 140. Baians en verlies- en winstrekening, dienst 1932 van de Gemeentelijke Bank van Leening. (252) Goedgekeurd. 15o. Balans en verlies- en winstrekening dienst 1932, van den Keuringsdienst van Waren voor het district Leiden. (252) Goedgekeurd. 16o Rekening, dienst 1932, van het Ge meentelijk Waschbureau. (252) Goedgekeurd, 17o Rekening, dienst 1932, van het Leidseh Muziekcorps. (253) Goedgekeurd. 18o. Begrooting. dienst 1934, van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Man nen- en Vrouwenhuls. (253) Goedgekeurd. 19o. Rekening van de ontvangsten en uitgaven dergemeente over het jaar 1932. (254) Goedgekeurd. 20o. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van strook jes grond aan de Langebrug, de Haarlem merstraat hoek Sionsteeg, den Maresinge! hoek Marnlxstraat en aan den Morsch- weg. (255) Conform besloten. 21o Voorstel tot verkoop van een gedeel- te bouwterrein aan den Van Slingeiandt- weg. kadastraal bekend gemeente Lelden, Sectie P No. 101 (ged.) aan prof. mr H. A, Idema. (256) Conform besloten. 22o. Voorstel in zake het bepalen van a. de door de Gemeentelijke Commis sie voor Maatschappelijk Hulpbetoon en de Gemeentelijke Hulpbank (Ge meentelijke Bank van Leening eil Ge'.dschietbank' te betalen verzoc- dtng voor de bij haar in gebru c zijnde gemeentelijke gebouwen; b de door den Armenraad te be talen huur voor de bovenverdieping van het perceel Nieuwsteeg 6, (257) Conform besloten. De z ding duurl voort De navolgende schepen zijn morgei radiotelegrafisch te bereiken vla het kusi- station Scheveningen Radio Baloeran, Chr. Huygens, Crljnssen. Flan- dria, Joh. de Witt, Kota Agoeng. Kota Gede, Kota Tjandl. Oranje Nassau. Poclau Laut. Slamat. Stuyvesant. Volendam, Venezuela, Zeelandia. Bij verzending van een radiotelegram. via Scheveningen Radio bedragen de to tale kosten 44 cents per woord. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. AMSTERDAM. 18 Dec. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 600 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw 57—60 2e 50—55, 3e 42—46, p. KG. slachtgewlcht mindere soorten 3442. 01 melk- en kalfkoelen 150190 p. st 171 vette kalveren: le kw. 42—50 enkebe beste 4 ct. per KG hooger 2e kw. 35—40 per KG. levend gewicht. 30 nuchtere kalveren 611 p. st. 92 schapen 1319 p. St. 880 varkens: van 90110 KG. 4445 zwaro 4333. vette varkens 4243 p. K.G slacht gewicht. 26 paarden 60100 p. st 5 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. LEIDERDORP. 16 Dec. Kippeneieren f. 5 506 p. 100 st. Kuikeneieren f 3 90 4 50. Kaas f.0 22—0.31, Boter f.0.72 p. p. Konijnen f 0.75—2, kippen f 0.75—0 80. ha nen f. 1,10—1.70. ganzen f. 1.70. eenden f. 0.55—0.60. NIEUWKOOP. 16 December. Aanvoer 1787 eieren. Prijs 1.4 tot f.5.60 per 100 st. ROTTERDAM, 18 Dec. Veemarkt. Aan gevoerd 482 vette runderen, 165 vette kal veren, 767 schapen en lammeren, 895 var kens. Prijzen per K G. Vette koeien 56-61, 50—54. 36—41, vette ossen 53—57, 41—49, 35—39, vette kalveren 80-90, 65—75, 45— 55, varkens (levend gewicht) 39, 37, 35, exprtvarkens 32, 30, schapen 38, 34, 30, lammeren 40, 36, 32. Prijzen jier stuk: schapen 19, 14, 8. lammeren 16, 12, 8. WESTLAND, Westlandsche Bloemenvei ling van 16 Dec. Roode Due f. 1.00—1.60. Louis Germ 8.00—10.00, Sax Export 7.00— 10 00 per 100; Freesia 2425 ct., Louis Germ tros 13—19 ct.. Pres. de Lange 16- 26 cent. Sax Export 15—19 ct., Wilcox 11— 12 ct. per bos. Copland 1.06—1 32. Pierson 4763 ct., Victoire 48 ct. per dozijn. Getrouwd: Prof. Dr. F. M. Th. BÖHL Dr. M. A. D. STRASBURGER. De Heer en Mevrouw BÖHL—STRASBURGER be tuigen hun harteüjken dank voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. 2854 Frankfurt a. Main, Miquelstr. 44 Leiden, Rapenburg 53. 16 December 1933. Geboren: JOHANNES PETRUS, Zoon van 6715a A. J. DE MEIJ en M. DE MEIJ—KOP. Leiden, 16 December 1933. Roemer VLssoheretraat 12a. Heden overleed, 88 jaar oud, onze beste Man en Vader THEODORUS JOHAN HENDRIK ADRIANI, oud-leeraar M O. eerder Weduwnaar van GEERTRUIDA EVA EVERS C. C. ADRIANI— DRESER, J. H. ADRIANI D. A. M. ADRIANI— DIRKZWAGER Leiden, 17 December 1933 Haagweg 38. 2851 Verzoeke geen bezoek. De verasschlng zal plaats hebben a.s. Woensdag 20 December in het Cremato rium te Velsen, na aan komst van treil 13.14, halte Driehuis-Westerveld Algemeene kennisgeving 8-1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3