74ste Jaargang WOENSDAG 13 DECEMBER 1933 No. 22619 snier bestaat alt DRIE Btade* eerste blad. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIENa l Ots. per regel voor adverfcentiën uit Lelden en plaatsen jar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle mlere adverbentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën Muitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. I een maximum, aantal woorden van 30. easso volgens postrecht. Voor eventueele opzenddng van leven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT t, Voor Leiden per I maanden f. 2.35; per week f. 0.11 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. KAMER van koophandel j fabrieken voor rijnland. Ifscbeid van den heer Molkenboer. Kamer van Koophandel en Fabrie- voor Rijnland kwam gisteravond ln (bare vergadering hijeen. voorzitter, de heer D. ten Cate jwer opende de vergadering, waarna iotuien werden goedgekeurd, tekomen was een schrijven van het van Birmenl. Zaken in ant- 1 op een vraag van de K. v. K. in- I de herleiding van de koers van het I Sterling bij berekening van invoer- bij postpakketten. Geklaagd was, .oor dit invoerrecht het „volle pond" lend werd. Geantwoord werd, dat in [algemeen het invoerrecht berekend 1 naar de koers te Amsterdam op dat de koop een aanvang neemt ..r op een postpakket echter de i van koop niet voorkomt, gaan terijen er toe over het Pond tegen le waarde te berekenen. Het beste t lirma's, die de postpaketten uit ai gezonden krijgen, er voor zorg stat de waarde op de douane-ver- |fcp in Nederlandsche munt wordt ,_i óf er voor zorg te dragen, dat fesm van koop op de douane-verkla- |raorkomt r aanleiding van de klacht, ln de e vergadering geuit, over een minder bediening der stadstelefoon, was schrijven ingekomen van den direc- P.T.T., dat aan deze klacht alle lacht zal worden geschonken, a de Vereeniging v. d. Chr. Handeldr. ïdustr. Middenstand te Katwijk werd ■medaille ad f. 15 toegekend voor een louden winkelweek. „Muskator" te Oude-Wetering was [klacht ingekomen over de contingen- Lng van afvalproducten van oliehou- 'e zaden. Aangezien dit adres nog niet t bureau der Kamer was besproken, het gerenvoyeerd naar het bureau |praeadvies. i dankbetuiging was ingekomen van Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur te krlem voor 't principebesluit tot deel- "ing in het Waarborgfonds, met de me aling, dat dit fonds waarschijnlijk groot zal zijn. 'degedeeld werd, dat twee leden der op 4 December hun 70en verjaar- I vierden, namelijk de heeren Alke- pe en Van der Steen, aan wie op dien 1 namens de Kamer een bloemstuk is igeboden. i antwoord op de klacht Inzake den Jlgenbouw in den weg Leiden-Utreeht toegezegd, dat tijdens den ombouw het [rgaand verkeer beter zal worden ver- den slechten toestand betreft van 'eg bij Noordwijkerhout, werd mede- tolt!. dat de gemeente Leiden met de ncie onderhandelt over overname i weg langs de Leidsche Vaart, ■oorgesteld werd om als lid toe te flen tot de Ned. Bloembollen Expor- F? Centrale te Haarlem. Hiertoe werd puer discussie besloten, gan de afd. Handel en Nijverheid van Departement van Econ. Zaken was u ingekomen, dat de „Nederl. Mcr- gaat verdwijnen als bijlage bij de Reisberichten". Een commissie, ter areking hiervan ingesteld, achtte het gewenscht, dat de. Nederl. Mercuur voortbestaan zij het dan als par- uuere uitgave. Het bureau der Kamer FM°r 3 abonnementen te nemen op JWercuur" om deze uitgave te steunen. Heringa informeerde, of het i blad der Rijnl. Kamer dan kon ver- Jtnen. Ij.y°°rzitter achtte dit niet gewenscht; F oiad vormt een goede band tusschen yvamer en de aangeslotenen. 1 hnüeeri 'De Go°yer waarschuwde voor e ^stcn aan de particuliere uit- a de .Mercuur" verbonden. Het Wijven bij het nemen van 3 abon- «tonten. voorzitter antwoordt, dat de „Mer- I v vo'd°ende wordt gesteund, zoodat rees van den heer De Gooyer weinig Kr, heeft- t Werd een drie',a' abonnementen n'»t V°»ndvraag vr°eg de heer Reynders i. 'et "hogelijk was dat, evenals het ïema',2? overvloedige groenten worden lat „„J en door de Regeering beschik- 6 ïtr_™J. gesteld. Ook besprak spreker (ti« s van groenten over het ge- ki d»?'tter ahtwoordde, dat het bu- r.:.t e 2aak zal bespreken in eigen -e" Van der Laan vroeg, of de ver in mLa,n den weg langs de Leidsche '"in m«t jWa?l'en "ot de onderhande- kan 't i Pr°vincie ten einde zijn Vv^Jl kng duren, kenipo r antwoordde, dat naar zijn cc lint we 'n de bedoeling van Lel- '""cn «afkookte oneffenheden weg te wom„ een gegronde reparatie zal r;n:' «ctai,8{wac'1' tot een overeen- """-centen i Pr°vincie en de aanliggende fcw.fe getroffen. Aikemade dankte, mede namens zijn mede-70-jarige voor de attentie hun bij hun verjaardag bewezen. De heer Van Appel besprak de exploitatie van het eigen blad der Kamer. De heer g. j. M. j. Molkenboer. Hierna richtte de voorzitter zich tot den heer Molkenboer, onder-voorzitter der Ka mer en voorzitter van de afdeeling Klein bedrijf, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, en die heden voor 't laatst de ver gadering bijwoonde. Ofschoon de Kamer evenals ik uw be sluit om uw mandaat ter beschikking te stellen, aldus spr., gaarne zal eerbiedigen, meen ik toch als voorzitter van deze ver gadering, welke de laatste zal zijn waarin u tegenwoordig zijt, uiting te moeten geven aan ons groot leedwezen, waarmede wij van uw besluit hebben kennis genomen. Het zal in het a.s. voorjaar 12 jaar ge leden zijn, dat de afdeeling „Kleinbedrijf" u tot haar voorzitter koos. Telken jare hebt gij uw mandaat met algemeene stem men hernieuwd gezien. Wanneer gij ons thans gaat verlaten, past het ons u onze groote waardeering uit te spreken voor de wijze, waarop gij u van uwe dikwijls niet gemakkelijke taak hebt gekweten. Meer dan 12 jaren hebt gij in de bureau-verga- deringen, die bijna zonder uitzondering eiken Zaterdagmiddag gehouden werden, de belangen van het Kleinbedrijf, wanneer deze ter sprake kwamen, naar uw beste weten gediend. Er was, u zult dit ongetwij feld moeten toegeven, weieens verschil van opvatting tusschen ons, maar de pret tige samenwerking is daardoor nooit ver stoord geworden. Voor die van u onder vonden aangename samenwerking zeg ik u hartelijk dank. Niet onvermeld moge ik laten, dat gij onze Kamer gedurende een periode van twee jaar op waardige wijze hebt vertegen woordigd in het bestuur van de Vereeni ging van Kamers van Koophandel in Ne derland. Een belangrijk deel van uw leven en zeker niet het slechtste deel, hebt gij u bijna dag in dag uit bezig gehouden met de onderwerpen, die dagelijks de aandacht van het bestuur van de Kamer vergden. Nimmer hebt gij getracht u er met een Jantje van Leiden af te maken. Alles had steeds uw ernstige aandacht. Zooals ik reeds in den aanvang heb ge zegd, eerbiedigen wij gaarne uw besluit om zich thans terug te trekken. Gij trekt u terug na een langen tijd onvermoeid voor het algemeen belang op de bres ge staan te hebben. Daarom zal de naam Molkenboer in deze Kamer altijd blijven voortleven. Moge dan de woorden bij dit afscheid tot u gesproken u de overtuiging schenken, dat allen hier vergaderd en in het bijzonder zij, die uit den aard van hun functie bijna dagelijks met u in aanraking kwamen, u slechts noode zien gaan, dat zij u ln uw verder leven toewenschen gezondheid naar lichaam en geest. Moge het u en uw gezin in elk opzicht verder goed gaan. Zoo zij het! Vervolgens voerde het woord de heer Boot, voorzitter van de afdeeling Groot bedrijf. Twaalf jaar heeft de heer M zijn beste krachten aan de Kamer gegeven. Hij was daar zeker de rechte man op de rechte plaats. Wanneer men de revue laat pas- seeren, wat in deze twaalf jaren voor den middenstand is behandeld, is 't onbegon nen werk dezen arbeid te bespreken. Spr. dankte den heer Molkenboer voor de aan gename verstandhouding. De heer Van der Steen, vice-voorzitter van het Kleinbedrijf, bood als blijk van waardeering der Kamer, een geschenk aan in den vorm van twee prachtige fauteuils. Spr. wensohte den heer Molkenboer en zijn echtgenoote toe, dat hij in dit ge schenk een welverdiende rust zal genieten en aan de vriendschap van deze Kamer zal terugdenken. De heer Molkenboer zeide, dat het moeite kost afscheid te nemen van hetgeen men jarenlang heeft liefgehad. Spr. heeft veel waardeering gehoord, maar zelf heeft hij de overtuiging, dat hij toch te weinig tijd heeft gehad om zich aan de maatschap pelijke belangen der Kamer te wijden. Spr. dankte voor de aangename samen werking, ondanks principieele verschillen. Dankbaar is spr. voor de twaalf jaren in het bestuur dezer Kamer doorgebracht, waar hij veel heeft geleerd. Spr. dankte ook den secretaris voor diens medewer king. Zeer ingenomen toonde spr. zich met het geschenk voor hein en zijn echtge noote, welk geschenk een schoone herin nering zal zijn aan den tijd in 't bestuur der Kamer doorgebracht. In de besloten zitting, welke n» afloop werd gehouden, is den heer Molkenboer nog de gouden eere-penning der Kamer aangeboden in verband met de wijze, waarop door hem het voorzitterschap der afdeeling Kleinbedrijf is vervuld. geestelijk leven in praehistorischen tijd. Lezing van dr. F. C. Bursch. Over bovengenoemd onderwerp heeft gisteravond dr. F. C. Bursch, wetenschap pelijk assistent aan het Rijksmuseum van Oudheden, in genoemd museum een lezing gehouden. Het volgende is er aan ontleend: De eerste sporen van geestelijk leven zijn voor ons te herkennen in de latere perioden van den ouderen steentijd. Onder de prachtige naturalistische diervoorstel- lingen in de holen, welke door den mensch uit den ijstijd bezocht werden, vinden we verschillende aanwijzingen voor het be staan van een jachtmagie. Om den jagers een goede jachtbuit te verzekeren, wordt hun aanstaande prooi op de wanden der holen geschilderd of gegraveerd, vaak reeds bij voorbaat door speren en derge lijke wapens gewond voorgesteld, of door wildvallen bedekt. De idee, welke daarbij voorzit, is dat in de afbeelding 't dier zelf getroffen wordt. Andere voorstellingen zijn bestemd om de kudden van wilde dieren niet te doen uitsterven. De bekende vrou wenfiguren uit dien tijd stellen, in dit licht beschouwd, waarschijnlijk het vrou welijke schoonheidsideaal uit die dagen voor. De rotsteekeningen in het noorden van Europa, welke uit lateren tijd stammen, dienen deels nog dezelfde jachtmagie. Doch daarnaast treden spoedig andere voorstellingen op den voorgrond, welke, voor zoover we deze verklaren kunnen, betrekking hebben op de zonnecultus. Dit houdt verband met het feit dat de mensch van jager landbouwer geworden is en als zoodanig ten zeerste afhankelijk is van de natuurelementen. De loop van de zon wordt afwisselend voorgesteld als een draaiend rad, als een schip of als een wagen. Vooral deze laatste voorstelling, de zonnewagen, burgert zich overal in Europa meer en meer in en we kennen vele verkleinde modellen van de cultuswagens van brons, die waarschijnlijk in de zonneprocessies werden meegevoerd. Ook bij den dooden- cultus spelen voorstellingen aan den zon nedienst ontleend, een groote rol als sym bool van de opstanding. Monumenten, gewijd aan den zonne dienst. een soort van zonnetempels, zijn ons bewaard gebleven in Stonehenge en in de steenenlanen van Bretanje. In het wes ten van Europa wordt ook de bijl^vereerd, evenals in Kreta. Bij de doodencultus kunnen we opmer ken, hoe van de idee van den levenden doode, die in de woning der levenden be graven wordt, de menschheid voortschrijdt over afzonderlijke woningen voor de doo- den tot de lijkverbranding. In beide uitingen van geestelijk leven, in de doodencultus zoowel als in de goden- vereering zien we een steeds grootere mate van vergeestelijking optreden. De goden worden eindelijk ook menschelijk. Zoo wordt de Europeesche menschheid ten slotte rijp gemaakt tot opname van het Christendom. N.Z.H.T.M. Conferentie van directie en vakorganisaties Gistermiddag had in het Hoofdkantoor der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij te Haarlem de gebruikelijke driemaandelijksche conferentie plaats tus schen de Directie en de 3 erkende Vakor ganisaties. Daarin werden door de eerstge noemde tér kennis van de vakorganisaties gebracht de verschillende maatregelen, welke zij voornemens is met ingang van I Januari 1934 te treffen ter voorziening in de tegenwoordige ongunstige uitkomsten van het bedrijf. Nadat de Directie deze maatregelen uit voerig had toegelicht, door de Vakorgani saties daaromtrent nadere inlichtingen gevraagd en door de directie gegeven waren, verzochten de vakorganisaties daar over eerst met het personeel te beraden om daarna haar oordeel in een voortgezet te bijeenkomst ter kennis van de Directie te mogen brengen. Deze verklaarde daar tegen geen bezwaar te hebben, waarna werd overeengekomen, om de vervolg-con- f eren tie te houden op Vrijdagmiddag, 22 December e.k. Tenslotte deelde de Directie mede, dat dopr het Departement van Waterstaat afwijzend was beschikt op het verzoek aan de Regeering, om een bedrag ter beschikking te stellen tot dekking van het tekort, dat zoude ontstaan, indien met medetelling van alle dienstjaren in het N.Z.H.-pensioenfonds werden opgenomen de personeelleden, die mét Ingang van 1 December 1932 zijn overgegaan uit den dienst der 2e Noord-Hollandsche Tramweg Maatschappij in den dienst der N.ZR.T.M. Eenlge andere mogelijkheden, die zich thans te dezer zake voordoen, werden onder de oogen gezien; in de conferentie van 22 dezer zal ook hieromtrent nader worden overlegd. openbare lagere school schuttersveld. Ouderavond. Gisteravond had een ouderavond plaats van de openbare lagere school aan het Schuttersveld. Het gymnastieklokaal was goed bezet. Na een hartelijk welkomstwoord van het hoofd der school, den heer Huner, gaf de voorzitter der Oudercommissie een over zicht van de werkwijze van het school fonds en wekte de ouders op daaraan blij vend mede te werken. De penningmeester gaf daarna van hetzelfde fonds een finan- ciëel overzicht, waaruit bleek, dat het fonds voor verschillende doeleinden nuttig kon worden aangewend. Vervolgens kwam de vakonderwijzer voor de gymnastiek, de h»er H Kühler aan het woord met een lezing over de lichame lijke opvoeding. Op zeer duidelijke wijze gaf spr. een overzicht van de gymnastiek voor zuigelingen, kleuters en leerplichtige kinderen, wees op het nut en de noodza kelijkheid voor het goed functioneeren van de onderscheidene organen in het men schelijk lichaam, waaraan de gymnastiek zeer ten goede komt en legde nadruk op de preventieve werking der lichamelijke oefening met het oog op vele ziekten en afwijkingen. Daarna stond spreker stil bij de inrichting van en de zorg voor de gym nastieklokalen en speelterreinen, en kon in dit verband de gymnastiekzaal, waarin toevallig vergaderd werd als voorbeeld stel len van een goed ingericht en aan het doel ten volle beantwoordend lokaal. Spr. liet niet na, zijn waardeering er over uit te spreken, dat men in Leiden voor een en ander een open oog heeft. Natuurlijk zijn er nog wenschen, maar in dezen tijd mag men zich gelukkig prijzen, indien niet tot minder behoeft te worden overgegaan. Ten slotte wees spreker op het verschil van lichamelijke opvoeding en sport. Hij toonde met verschillende voorbeelden de vele voordeelen van beide aan, maar legde er ook den nadruk op. dat met over dreven sportbeoefening enorme gevaren gepaard gaan; gevolgen, die funest kunnen zijn voor de ontwikkeling van het lichaam, zoodat men juist het tegendeel bereikt! van wat men zich als doel had gesteld. De excessen op het gebied van sport en som mige wedstrijden kwamen er dan ook ongenadig af, temeer, omdat naar spr. meening bij het publiek naast een afkeer van deze averechtsche sportbeoefening in sommige gevallen ook een afkeer van de zoo belangrijke lichamelijke opvoeding ontstaat, die ten aanzien van het gunstig resultaat voor het lichaam beter verdient. Een warm appaus der aanwezigen ver tolkte den dank en de instemming met spr.'s betoog. Na een korte pauze verkreeg de heer P. van der Meer het woord en lichtte op uit nemende wijze de film over electriciteit en hare toepassingen toe. Dit was voor de ouders een aangename verrassing, temeer, omdat zij zich nu konden voorstellen, welk een prettige Sinterklaas-ochtend hun kin deren hadden gevierd, omdat deze film en enkele andere eveneens door de Directie der Lichtfabrieken was vertoond voor de kinderen van de hoogste klassen. Na de technische werden nog propagan distische films gedraaid, waarin het nut tige met het komische werd afgewisseld. De voorzitter had een aangename taak, em alle medewerkenden aan dezen wel geslaagden ouderavond hartelijk te dan ken. Dat het ronddienen van thee. speculaas en sigaren in de pauze de prettige stem ming nog verhoogde, spreekt van zelf. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Pianohandel van 1793, Fa. Peltenburg, Breestraat 109, Leiden, pia no's, vleugels, orgels, radio, muziek, fijn meubelen en kamerbiljarts Wijziging handelsnaam in: Firma Peltenburg van 1793. Rijnlandsche Ontvangtoestellen Fabriek Langebrug 32 a/b, Leiden .Bovengenoem de handelszaak is ondergebracht bij: Firma Peltenburg van 1793. Beukenhof, Terweeweg 2. Oegstgeest, bloemenmagazijn, tuinarchitectuur, thee tuin en taveerne. Wijziging uitgeoefend bedrijf: het bloemenmagazijn is opge heven. Garage A. J. Kranenburg. Dorpsstraat 10. Oegstgeest, reparatie, stalling en han del in auto's; winkel in auto-onderdeelen en aanverw, artikelen. Bijvoeging uitge oefend bedrijf: winkel in sigaren, sigaret ten enz. Winkel in auto-onderdeelen enz. is opgeheven. AANBESTEDING. De commandant van het 6de R. V. A. heeft hedenmiddag aanbesteed de leve ring van hooi, stroo en turfstrooisel benoo- digd voor de paarden van genoemd Regt., gedurende het tijdvak: 1 Februari 1934 t.m. 30 April d.a.v. Er was als volgt ingeschreven: N V. Ver koopbureau Turfstrooisel, Rotterdam, turf strooisel 14.4 ct.; Fa. Veltkamp, Erica, turf strooisel 15 8 et.; J. Oomen en Zn,. Ooster hout, hooi 34.5 ct.; stroo 19 ct.; M. Romeyn Voorschoten, hooi 34 ct„ stroo 17.4 ct.; Huisman en Lankhuyzen, Raamsdonkveer, hooi 36,5 ct., stroo 23 ct.; Fa. Taselaar Rot terdam, hooi 35 5 ct.; Fa. Gebrs. Blonk, Leiden, stroo 19.7 ct.; Fa, Vreeburg, Leiden stroo 18 ct.; alles per 10 K.G. De levering werd voorlooplg aan de laag ste Inschrijvers gegund. BINNENLAND. Be gr o o ting van het Wegenfonds; Memo rie van antwoord aan de Tweede Kamer. (3e Blad). Ons parlementair overzicht. (3e Blad). Toeneming der werkloosheid. (Binnen land, 3e Blad). Het werkprogram van den Kon. Ned. Middenstandsbond vastgesteld. (Binnen land, 3e Blad). Oud-minister Waszink ernstig ziek. (Laatste Berichten, le Blad.) BUITENLAND. Voorzetting der diplomatieke besprekin gen. (Buitenl. en Tel. le Blad). De Spaansche regeering grootendeela den opstand meester. (Buitenl. le Blad). De zitting van den Duitschen Rijksdag. (Buitenl., le Blad), Overleden is de vroegere premier van Tsjecho-Slowakije Svehla. (Buitenl. le BI.) Begin van het requisitoir in het Rijks dagbrandproces. (le Blad). VOORSTELLING DER FILMLIGA. De voorstellingen der Filmliga worden steeds door een zeer groot aantal bezoekers, v.n. behoorende tot de jongere generatie, bezocht. Of een film als die van Hans Slui- zer, n.l. „Puberté", die op zich zelf blijken geeft van een buitengewone visie voor het détail en fotografisch tot den eersten rang behoort, echter voor deze betrekkelijk nog jonge toeschouwers toeschouwsters! in elk opzicht geschikt is, meenen wij te moeten betwijfelen! De inhoud van dit be knopte werkje, dat zelfs zeker tot beter begrip tweemaal werd vertoond, leent zich niet goed voor een bespreking: de uitwerking echter geeft blijk van een bui tengewoon cineastisch talent, afgezien van enkele minder gelukkige momenten, o.a. de onsmakelijke scène's op het dak. De di lettant psycho-analyst kan er echter zijn hart aan ophalen! De muzikale illustratie van dit bondige filmpje was zeer verzorgd! In hooge mate merkwaardig de weder opvoering van „Das Kablnett des dr. Cali- gari": de expressionistische film van Ro bert Wiens, die in 1919 en nog langen tijd, daarna een geweldigen opgang maakte. De meesten der aanwezigen zullen deze film nog nimmer hebben gezien, maar zij hoor den er des te meer over spreken! Wij her inneren ons nog levendig de eerste opvoe ringen: zij werden sensaties! Wat is in dertijd over dit experiment gesproken, deze film, die geen specimen bleek te zijn van dien tijd al vierde toen het expressio nisme in sommige avant-garde kringen hoogtij! maar met een sprong bulten het gareel kwam te staan. Zij was toen schokkend, bizar, indrukwekkend, grieze lig, wat niet al: maar och. wat een lach wekkende vertooning. werd zij nu! Ja: er is sindsdien in de ontwikkeling der film kunst wèl veel veranderd! Vergelijk daar eens Fritz Lang's ..Het testament van dr. Mabuse" mee! Expressionistisch de achter grond en de aankleeding. maar niet de in houd, die voor het goedkoopste romannetje niet behoeft onder te doen! Vol v-alsche mimiek, afschuwelijke grime o! arme Lil Dagover en Conrad Veidt! quasi- gewichtigheid, overmatige griezeligheid, die vèr over de schreef gaat en ons slechts potsierlijk voorkomt! Alleen Werner Krauss deed een enkel? maal iets dat er niet éil te dik op lag! Verwonderlijk, hoe men in dertijd over zóó iets urenlang kon theore- tiseeren. alsof het werkelijk Jets bijzon ders" was. Maar tochook deze phase heeft haar nut gehad! De Liga anders belust op het allernieuwste! heeft dit oude beestje weer eens van stal gehaald: als curiositeit en als middel tot vergelij king stellig de moeite waard! Tot slot Hans Richter's „Vormittags- souk": een geestige grap. doorspekt met allermodernste filmtrucs, en vele origineele, onverwachte invallen Die Richter heeft ons allen beet genomen! GEMEENTELIJK FILMARCHIEF. Het archief heeft van de directie der Filmfabriek Polygoon te Haarlem ten ge schenke ontvangen het filmpje, dat ver vaardigd is ter gelegenheid van de ont hulling van het Lorentz-monument ln November j.l. DENKT OM HET REDDINGSMATERIAAL Het bestuur van de Leidsche Reddings brigade verzoekt de posten het reddings materiaal voor eventueele ongevallen ge reed te houden. o TENTOONSTELLING DE BRUG. De Ver. van Ned. Beeldende Kunstenaars „de Brug" organiseert van 16 December tot 7 Januari ln d? Lakenhal een tentoonstel ling van '-childerijen en beeldhouwwerken van leden. Men zie ook de advertentie in dit blad.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1