;CH DAGBLAD - Tweede Blad teü"t met Uw gaven ^dscii Crisis-Comité HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. Woensdag 6 December 1933 XlHillüillllllllllllllflIlllllllil UIT DE RIJNSTREEK. hjR-LEIDSCHENDAM. wagen geladen met kunstmest rd joor K. uit de Veenestraat, ;'jen afrit van het Sluisplein de 1 maken, waardoor het paard kop terecht kwam in een raam [woonhuis van den heer Cuperus school met den BijbeL De ruit Tnield, terwijl duor de glasscherven verwond werd. WARMOND. GEMEENTERAAD. jidverleening aan Kleine Kweekers voorzitterschap van den heer A. Etelaar had een openbare vergade- uts van den Raad dezer gemeente, rercadering geheel stond in het Ivan credietverleening aan kleine L gadat de bijeenkomst op de ge- fee wijze was geopend en door den na de notulen der vorige bijeen- saren voorgelezen, welke zonder be- liën werden vastgesteld, werd over- Ptot beeediging van het nieuw be- I raadslid den heer G. Onderwater, [joor deze de gebruikelijke eeden afgelegd, werd hij met een kern- I speech door den voorzitter ver- id waarbij deze er op wees dat de jnderwater reeds eerder als raads- jng had gehad en men gedurende ld gelegenheid te over heeft gehad ii te waardeeren. Hierna deelde de Ier mede dat door de verschillende gelen van financieelen aard, die e regeering zijn getroffen de be- e wijzigingen zal moeten ondergaan i nieuwe dedkkingsmiddelen zal i worden uitgezien of te wel nieuwe gingen zullen moeten worden aan- it. Deze zaak is in voorbereiding bij De ingekomen stukken betroffen end missives mededeelende de reuring van de in vorige vergade- genomen besluiten. Vervolgens werd san tot benoeming van een lid der iding-commissie, electriciteits-com- hi van de vereeniging van Vreem- [verkeer en respectievelijk werden id de heeren G. Onderwater, J. eren C. Breedijk. Hierna kwam aan de credietverleening aan kleine rs. Door een te dezer zake door den (noemde commissie was een uit- npport uitgebracht over deze aan- ieid. In het bij dit raoport door lw. overgelegd prae-advies deelde se mede aan dit rapport niets toe li te hebben, en stelde voor een (missie te benoemen aangevuld s adviseerende leden, welke com- ten W. bij het verstrekken van n voorlichting zal dienen. Het col teerde in deze Commissie te be lie heeren Zwetsloot, Heitlager en sier en als adviseerende leden de J K Heyl en A. van Moorsel Azn. Operatieve Spaar- en Voorschot- oor Land- en Tuinbouw alhier werd rtld gevonden medewerking te ver- zrodat de onderhandelingen met stelling moesten worden gestaakt. »le benng dat aan deze crediet- 'ng verbonden is, heeft het woord behe Landbouw-credlet N.V. Bij- 1 Leiden bewogen aan deze gemeen- 'i medewerking toe te zeggen. In i hiermede stelden B. en W. voor Noord-Hollandsche Landbouw- (bank te Lelden een overeenkomst Jtverleenen van een erediet aan de kweekers alhier over te gaan tot een lm van f. 8000.— en het College te ten datgene te doen wat voor een eitvoering van dit besluit noodig orden geacht. «r Breedijk vond, dat, waar voor Heenen van het erediet een rente voiden betaald van 7°/o men niet tn kan spreken. Wanneer werkelijk Pd moet worden dan moet de ge- l aan degenen die volgens de Com- Inervoor in aanmerking komen, een os voorschot verstrekken, ootzitter zeide, dat Ged. Staten op rtehik besluit wel geen goedkeuring verlecnen. Na discussie werd het J met alg. st. aangenomen. '00nutter bracht nog een woord van Jkh den heer J. van Winsen voor tan den bond van Kleine Kweekers F-eend heeft te moeten bedanken als Comm'ssie van uitvoering. De heer P'isen aldus de Voorzitter heeft zijn T an onvermoeid streven beloond tjsens kwam aan de orde een voor- 'ti n. en w. tot wijziging van het aren reglement. Deze wijziging be- "ihlasschen van 'n artikel met be- s tot de politieke gezindheid der aren zooals bij provinciaal blad is nreven Tevens werd een bepaling vuarbij aan de in dienst ziinde feiJ.li vernlichting wordt opve- 'h !n 2'' ^en 65-jarigen leeftijd uereikt, binnen drie maanden na tïrïï1 van dezen leeftijd aan den n„? .otl'slag te verzoeken. Een uit- hiervoor werd gemaakt voor den nnJJ er. Tevens wérd een be- L,_tn°men dat wanneer een in «i k! ambtenares in het huwelijk „i-iiJt ingang van den dag van ut»! e«vol wordt ontslagen. Aan en Wert' vergunning verleend tot B een duiker in den Heeren- hni j sk"en voor het v.m. ge- •sZ,-fzen vdnter weder af te staan s ~o"l"s'°kaal voor werkloozen (Jdit doeleinde uit de gemeen- - v' die toe te kennen van ran aanleiding van een opmer- - ..eer Weyers zal nagegaan subsidie weer te brengen op PMvra: volgde sluiting. ZEVENHOVEN. P'V-1S en hoogen leeftijd dSfr«» Huisman bedankt als Herv. Kerk. ''flüKIIIIIIIIIIIIIIIIIIÜIIIIII ALPHEN. WIJZIGING GEMEENTEBEGROOTING 1934. Tal van posten geschraptof verlaagd. Omtrent de wijzigingen, die in de ge- meentebegrooting 1934 alsnog zullen moe ten worden aangebracht ingevolge de min dere ontvangsten ad f. 70277.21, schrijven uitvoerig B. en W. aan den Raad. In verband met deze vermindering mag op de begrooting voor 1934 geraamd wor den als rijksbijdrage in deze kosten slechts 46/75e gedeelte van de Rijksbijdrage, welke over 1933 zal worden ontvangen. Naar de cijfers van de ontwerp-begrooting 1934 zou het gevolg zijn een mindere ontvangst van ruim f 62.000. Daarnaast zal de ver mindering op de uitkeering per inwoner uit het gemeentefonds, tengevolge van een wijziging van het betreffende wetsont werp, in plaats van 4"/o, zooals werd mede gedeeld in het voorstel van 28 Oct. j.l. 6°/o bedragen. Voer 1934 beteekent deze maat- r .i,el een mindere ontvangst van f. 1706 CL. Omwerking van de begrooting moest van een en anjer het gevolg zon. De ontstane nadeelen moeten zoo goed als geheel door een verlaging c er uitgaven gevonden wcr 11 n, onuial slechts een zee gering deur L/ciastinghefOir.g of uitkeeringe.i var: de bedrijven te vluc.cn is. Wat Ce v-riaiingen betreft heeft u: de eerste plaats eer her ziening plaats gehad van de koster, voor verkl'ozenzv-r in dezen zin, lat, de werk- verschaffingsgelden zoo goed als geheel zijn vervangen door steunuitkeering, om dat dit financieel voordeeliger is voor de gemeente. Bij de verlagingen waren B. en W. aan vankelijk ook voornemens te betrekken de subsidie voor de tuberculosebestrijding. Terwille van het belang van deze zaak hebben zij daarvan e-hter voor 1934 af gezien en de verlaging daarvan gaat dus overeenkomstig het voorstel van 14 Oct. 1933. behoudens goedkeuring van den Raad, eerst in 1935 in. Dit uitstel echter kan alleen worden toegelaten op voor waarde, dat door een strengere toepassing de vermakelijkheidsbelasting aanmerkelijk meer baten oplevert. Naast een scherpere toepassing en eventueele wijziging van de vermakelijkheidsbelasting, is het de be doeling van B. en W. binnenkort leges verordening en de precarioverordening te herzien, zoodat deze meer inbrengen. Voorstellen daaromtrent zullen binnenkort den Raad bereiken. B. en W. merken ten slotte met klem in hun schrijven op, dat, hoewel ook hunnerzijds de bezuiniging, welke voor verschillende zaken en belan gen werd toegepast liever ware nagelaten, de nood der financiën daartoe noopt. Wan neer men tot deze middelen, om het budget sluitend te maken, niet zou over gaan, zou men 's Rijks hulp moeten in roepen. Gevolg daarvan zou zijn, dat men tot soortgelijke maatregelen toch zou wor den genoodzaakt en zijn vrijheid geheel zou inboeten. De mindere ontvangsten zullen bedra gen: uitkeering uit het gemeentefonds f. 1706.01: bijdrage van het Rijk krachtens art. 56. 3e lid der Woningwet f. 937.50; in de kosten van werkverschaffing aan werk loozen f 68307.20; id. van steunverleening en bijdrage van het Nat. Crisiscomité in de kosten van extra-hulp aan werkloozen f. 822.50: in de kosten van ontwikkelings cursussen voor jeugdige werkloozen f 1860; totaal mindere ontvangsten f. 73633.21. Tegenover deze verminderingen komen de volgende verhoogingen: secretarie-leges en rechten v. d. burgerl. stand f.100; heffing van het gebruik van openbare gemeente werken en -bezittingen f.500; belasting op tooneelvertooningen en andere verma- kelijheden f. 1100: uitkeering water- en lichtbedrijven f. 1856. Blijft verlaging f. 70277.21. Teneinde de begrooting sluitend te ma ken, stellen B. en W. een verlaging voor over de verschillende posten tot genoemd bedrag van f. 70277.21. Benevens enkele posten, die wij reeds hebben medegedeeld, laten wij hier nog volgen eenige belangrijke posten t.w.: het presentiegeld van de leden van den raad wordt verlaagd van f.5 tot f.4; druk- en bindwerk f.200. De begrooting zal niet worden gedrukt; op het onderhoud van lantaarns en verdere kosten van verlich ting wordt een bezuiniging toegepast van f. 1595. Verlaging van de kosten van voor ziening tegen gladheid der wegen f.400; subsidie aan bad- en zweminrichtingen f.200: kosten van liet speelterrein f.680; verlaging van de bijdrage ter tegemoetko ming in de betaling van rente en aflos sing van een door de gemeente verleend voorschot in het belang van de verbetering der volkshuisvesting f. 1250; verlaging jaar wedden v. h. personeel ten dienste van het personeel ten dienste van het beheer der openbare werken, door opheffing van de betrekking klerk 2e kl. met 1 Juli en de belooning van het tijdelijk personeel te brengen var. f. 1467 63 op f. 500: 2Vo sala riskorting etc. geeft een totaal verminde ring op deze post van f 1618 44: vermin dering onderhoud wegen en voetoaden door de belcioning hulppersoneel te brengen van f. 4000 op f. 3500 geeft een besparing van f.500; kosten van de algemeene begraaf plaats en kosten van begraven f. 305; 2% salariskorting dag- en weekgelden van werklieden f.393 80: vermindering vergoe ding aan schoolbesturen, door o.a. ophef fing O L. school te Aarlanderveen f 862 20; subsidie ten behoeve van bijzondere be waarscholen zal vervallen, besparing f. 2250; subsidie Chr. H. B S wordt terug gebracht van f. 3000 op f. 2500 is f. 5O0: kosten ter zake v. verzekering, pension- neering, enz. van ambtenaren, door ver mindering van werkverschaffing en verla ging' der premie is verlaging mogelijk tot f. 10C0; geen werkloozen meer uitzenden naar de Rijkswerkverschaffing f. 6000; ver mindering kosten van extra hulp aan werk loozen f 1645; kosten v. ontwikkelingscur sussen die door te weinige belangstelling zijn opgeheven f 2480 benevens verlaging van de uitkeering van de water- en licht bedrijven. beloonine politiepersoneel door reorganisatie 2" n korting jaarwedden se- cretariepersoneel. etc. zooals door ons is gemeld. Behandeling der gemeentebegrooting. Naar wij vernemen zal de gemeente begrooting nog dit jaar worden behandeld in den raad. Momenteel wordt het afdee- Iingsonderzoek gehouden. Eehalvc in de gewone raadsvergadering die a.s. Maandagavond zal worden gehou den, zal de gemeentebegrooting ook wor den behandeld in de raadsvergadering van 18 of 19 Dcc. a.s. RECLAME. 231 Raadsagenda. De eerstvolgende raadsvergadering onzer gemeente is bepaald op Maandag 11 Dec. a.s. des avonds te 7 uur. De agenda bevat de navolgende punten: 1. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 19 Juli 1933 in zake het verleenen van extra-bijdragen aan woningbouwvereenigingen en tot het verstrekken van rentelooze voorschotten aan die vereenigingen. 2. Voorstel van B. en W. inzake onder- handsche gunning der gemeentereiniging gedurende het jaar 1934 aan M. v. Essen. 3. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de gemeenterekening, dienst 1932. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding ingevolge art. 101 der L. Onderwijswet 1920 aan besturen van bijz. scholen over het jaar 1930 en verre kening over de jaren 1928 t. m. 1930. 5. Voorstel van B .en W. inzake het adres van den Ned. R.K. Hanzebond van slagers patroons, houdende het verzoek om voor de slagers het water beschikbaar te stel len over den meter, tegen f. 0.16 per M3. en tot wijziging van de verordening op de waterlevering. 6. Antwoord van B. en W naar aanlei- 1 ding van een vraag inzake eventueele om zetting van het algemeen armbestuur in een instelling voor maatschappelijk hulp betoon en voorstel tot aanvulling van het reglement voor het algemeen armbestuur en het wees- en armhuis. 7. Voorstel van B. ên W. tot wijziging en opnieuw-vaststelling van de verorde ning op de heffing en invordering van besmettelijke -zi^ktengelden. 8. Voorstel van B. en W. inzake het ver leenen van medewerking bij overdracht van den Heerenweg aan de provincie Zuid- Holland. Zwerversleed. Na verkregen toestemming had de 59-j. zwerver P. B. zich 's avonds te slapen gelegd in een hooiberg van een land bouwer aan den Oudshoorschen weg. Gis termorgen trof onze landbouwer den stakkert aan met een bevroren voet. Nadat dr. v. Wermeskerken heelkundige hulp had verleend, werd de man voorloopig opgenomen in het Wees- en Armhuis aan den Oudshoornschen weg. Ledenvergadering Chr. Jeugdvereeniging. Door de Federatie van Chr. Jeugd ver eenigingen werd in het Nutsgebouw een algemeene ledenvergadering gehouden. De bijeeenkomst die goed was bezocht werd geopend met het zingen van „Er ruischt langs de wolken", waarna de voorzitter de heer H. A. v. d Kemp voorging in gebed. Na zijn openingswoord gaf de voorzitter een uiteenzetting omtrent de beteekenis van het legende spel ..Christoforus", het welk door de Jongel. Verg. „O. D. S." zou worden opgevoerd. Voor deze opvoering draaide echter aller eerst de film van den bond van Chr. Mels- jesvereenigingen. Na de pauze volgde daarna de uitvoering van genoemd legende spel De uitvoering van dit diep ernstige stuk ging op vlotte wijze. Het geheel werd overigens afgewis seld met het zingen van enkele liederen. De sluiting werd eveneens door den voor zitter verricht. Het St. Nicolaasfeest der Nuts Fröbelschool Onder veel belangstelling werd gister middag in het Nut het tradi'ioneele St. Nicolaasfeest gevierd voor de kleu'e-s van de Nuts-Fröbelschool onder leiding van het hoofd dier school mevr. v. d. Kolk- v. d. Male. Evenals vorige jaren is ook dit feest van den grijzen Kavalier weer een groot succes geworden, zoowel voor het hoofd als het bestuur. Het feest werd ingezet met het zingen van een St. Nicolaasversje door de kinderen en een welkomstlied, waarop de goede Sint met zijn trouwen knecht de zaal binnentrad. Wat een spanning onder de jeugd, wat 'n glunderende gezichten en glinsterende oogen, maar anderzijds ook benauwde gezichten! De g-^ede Sint wist het vertrouwen van de fröbelaars echter spoedig te winnen en ook met Zwarten Pie was het jeugdig volkje spoedig ver bouwd. Velen der aanwezigen zullen zich zeker hebben verwonderd over de tact en leiding van het hoofd der school mevr. v. d. Kolk, hoe het mogelijk is de kleine kleuters zóóveel verschillende speten, ja zelfs, heel goed uitgevoerde samenspraakjes te leeren. Hoe keurig werd o.a. het bak kertje, het lintenspel en het vlinderdansje uitgevoerd. Op het aanhoudend anp'aus werd het Lintenspel zelfs herhaa'd. Buiten gewoon sprookjesachtTg d?ed ook de ver lichting aan; de talrijke kleursriiakeerin^en boden een betooverend aspect. De goede Sint bleek dan ook over de kleuters zeer tevreden en betuigde tot groote vreugde var. de jeugd zijn dank door hen rijkelijk te onthalen, terwijl aan het stet van het welgeslaagde feest e'ke leerling een aar dige surprise in ontvangst had te nemen. Al-met-al, voor mevr. v. d. Kolk, bestuur, oudere en kinderen een vreugdevolle middag! o ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Hendricus, z. van Petrus Theodorus de Koning en van Jo hanna Helena van der Hoorn Johan nes Petrus Maria, z. van Joannes Dale man en van Margaretha Mathilda Maria Hillebrand Petronella Helena Johanna, d. van Johannes Anthonius van der Zwet en van Johanna Anna van der Zwet Cornells Petrus Maria, z. van Gerard us Josephus van der Meer en van Jacoba Maria van der Meer. Gehuwd: Jan Pranger jm. 22 j. met Petronella Johanna Krispijn jr. 23 j. BOSKOOP Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Leonardus Maria. z. van C. Moerings en M. C. J. Roest Pieter Cornells, zoon van W. F. L. Sachs en J. L. Goemans Hendrik Nicolaas, zoon van C. Reutes en A. W. van Doorn Henry Jan, zoon van A. W. Lageman en G. M. v. d. Stam Gijsbertus. zoon van Kl. Bobeldijk en M. de Jong. Ondertrouwd: W. C. den Braven en G. de Bruyn. Getrouwd: A. Geers, 30 jaar en A. van Leeuwen, 24 jaar. In Stcrt. no. 237 is opgenomen de acte van oprichting der N V. „Vereenigde Bos- koopsche Kweekers" (United Boskoop) alhier. LEIDERDORP. Loop der bevolking. Gevestigd: M. M. Schouten, Hoofdstraat 40 (inw) A. van Duijvenbode en J. H. Glasbergen, Hoofdstraat 158 G van der Vlist, "jaagpad 4 (inw.) J. Spek, Jaagpad 50. Vertrokken: H. van Leeuwen, naar Am sterdam, Vosinaerstraat 1 B. Been, naar Rotterdam, Hofdijk 49 b A. van Dijk, naar Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 233 E. J. Los en gezin, naar Leiden, Hooge Rijndijk 224 W. Jonkers, naar Sassen- heim, v. Heemstrastraat 17 A. Bos, naar Moerkapelle no. 43 H. C. Vogelaar, naar Zoeterwoude, Vrouwenweg E 44 J. van Herk en gezin, naar Berkenwoude, Achterbroek A 64 F. R. Voorma, naar Noordwijk, Hoofdstraat 70. LEIMUIDEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: Naar Noordwijk, Gooweg 17, G. de Jong, dienstbode Naar Bodegra ven, Willemstraat 35. M. Treur, zonder be roep Naar Amsterdam, Tuinstr. 247, E. van der Hengst, schipper Naar Sassen- heim. Hoofdstraat, E. Burgmeljer, dienst bode Naar Katwijk, Sluisweg. W. van der der Meij. Vertrokken: naar Nieuwkoop, M P. van Tol naar Aalsmeer, Kudelstaart, H. Bosman. Gevestigd: Van Uithoorn. H. M. Bosman dienstbode, Nieuwe weg No. 199 Van Hilversum, J. G. Aalders en gezin, predi-# kant, G. K. Dorpsstraat 158 Van Wad- dinxveen, C. de Roode en gezin, landarbei der, Heerenweg 241 Van Alphen a. d. Rijn, G. M van der Berg, dienstbode, Vrie- sekoop 463. Gevestigd: van Nieuwkoop, M. M Pie- terse, Geerdijk no. 431. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. van P. van Harten en B. M. van der Kraan. Geboren: Anna Geertruida, d. van J. van Muijden en B. Wesselius. Gehuwd: C. J. van Leeuwen te Nieuw koop en M. P. van Tol, te Leimuiden. Overleden: Jacob Braam, wedr. van M. S. Horstman. De collecten voor het crisis-comité hebben opgebracht f. 17.40V2 en f. 24.53V-'- KOUDEKERK. Tot kerkvoogden in de Ned. Herv. Kerk werden herkozen de heeren J. Jonge- neel en D. Dorrepaal en tot notabelen de heeren J. v. d. Sterre, A. van Heinin gen en T. de Lange, terwijl in de plaats van dc heer R G. Oppelaar werd gekozen de heer J. P. Jongbloed. Op het welbekende torentje en de molenboezem werd gistermiddag al druk schaatsen gereden. NIEUWKOOP Ontwikkelingsavonden. Het bestuur van den R.K. Volksbond heeft een win ter-programma opgemaakt met meerdere ontwikkelingsavonden, welke ook voor niet-leden kosteloos toegankelijk zijn. Reeds sprak pater Terpstra uit Aalsmeer over het Fascisme en Maandagavond a.s. te half acht zal in het Patronaat de heer Steinmetz, lid van de Tweede Kamer en lid van de gemeenteraad te Amsterdam spreken over ..De invloed van een Pause lijk stuk op het maatschappelijk leven". Op 11 Januari zal de heer Gommers uit Den Haag spreken over „de Democratie en het Fascisme". De werkloosheid. Bedroeg het aantal werkloozen kost winners in de vorige week nog 31, thans Is dit getal gestegen tot 49. St Nicolaas op bezoek bij de kinderen van den Volksbond. Het was Maandagavond een gezellige drukte in het Patronaatsgebouw. Om half zeven waren daar aanwezig „vol verwach ting" de kinderen der leden van den RK. Volksbond, alsmede cle pastoor en het on derwijzend personeel. Na eenig wachten schreed de waardige Sint in vol ornaat binnen gevolgd door zijn zwarten knecht. De vrees voor Piet verdween alras, want met gulle hand greep hij in een groote zak met moppen en slingerden deze over de hoofden van het vroolijk opspringende volkje. Onder leiding van de onderwijzers Teu- nisse. Vroonhof en mej. Valkenet werden nu enkele bekende Sinterklaas-liedjes ge zongen, waarna de pastoor den goeden Sint verwelkomde en de kinderen vertelde, dat Sint trots zijn 193-jarigen leeftijd toch nog naar Nieuwkoop wilde komen. De Sint sprak nu zelf de kinderen toe en liet allen één voor één bij zich komen. Ieder ontving een stuk speelgoed, een reep cho colade en een suikerwerkje, waarna enkele kinderen een versje opzegden en een 4-tal bewaarschoolkleuters een liedje zongen. De pastoor sprak nog een enkel woord, waarna de voorzitter, de heer A. van Hou ten, een toepasselijk dankwoord sprak. Men kon inderdaad het geluk van het gezicht der kinderen aflezen. Het was een gezellig IV; uurtje. NIEUWVEEN. Loop der bevolking. RIJNSATERWOUDE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen, des urn. te half 8 uur in openbare ver gadering bijeen. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Behandeling ingekomen stukken. 3. Voorstel tot aanvulling Ambtenaren reglement. 4. Voorstel tot wijziging gemeente-be grooting dienst 1933. 5. Voorstel tot vaststelling eener ver ordening op de heffing en invordering van slraatbeJasting. 6. Voorstel tot wijziging gemeente-be- dietist 1934. 7. Behandeling schrijven Ged. Sta'.en der prov. Zuid-Holland, d.d. 12/20 Dcc. 1932. 8. Behandeling reclame schoolgeld. TER AAR. De werkverschaffing. In verbaDd met het invallen van de vorst is de gemeentelijke werkverschaffing moeten worden stopgezet. De burgemeester is tot 28 December a.s. met verlof afwezig. WADDTNXVEEN Drukte bij de Speelgoedfabrieken! Aan verschillende meubel- en speelgoed fabrieken is den laatsten tijd een over- werkvergunning uitgereikt, zoo druk is het in aie bedrijven, al is het vermoede lijk «naar van korten duur. Bij de speel goedfabrieken vindt deze drukte zijn oor zaak in de a.s. feestdagen. En wat de groote drukte in een paar meubelfabrie ken betreft, deze zou het gevolg zijn van de onlangs ingevoerde contingenteering der meubelen cn de op handen zijnde omzetbelasting. In ieder geval doet deze opleving den inwoners weer goed! De Bietencampagne. De bietencampagne in deze gemeente is thans afgeloopen. Zoowel de opbrengst als het suikergehalte, waren goed te noemen. Aan de gemeentelijke losplaats aan de Gouwe werden niet minder dan TO mil- lioen kilo's bieten verscheept, afkomstig uit Waddinxveen. Moercapelle, Zevenhui zen en Benthuizen. Gevonden een rijwielplaatje, een schop, een psalmboekje. Ten gemeente- huize inlichtingen te verkrijgen. Zij, die niet in de termen vallen voor steun of onderstand van de rijkssteun regeling of van het Armbestuur en drin gend eenige kleedingstukken noodig heb ben, kunnen zich schriftelijk aanmel den bij crisis-comité A. Dit comité heeft nog eenige ondergoederen voorradig en wil die gaarne zoo goed mogelijk verdeelen. Aangifte vóór Dinsdag 12 December a.s. Brieven kunnen worden bezorgd ln de bus ten raadhuize. Onder het vee van den veehouder H. aan de Wilhelminakade, deed zich een ge val van miltvuur voor. Het cadaver is op last van den burgemeester vernietigd. Vanwege de N.SB. (Mussert-groep) sprak in café „Kwaak" de Kringleider Överrijn, uit Rotterdam. Verschillende jeugdige fascisten uit Gouda, voerden al èen paar weken propaganda in deze ge meente. De vrij goed bezochte vergade ing had een ordelijk verloop. De zaal was versierd met een paar groote Prinsen-vlag gen, aan het einde der vergadering werd staande het Wilhelmus gezongen. Vanwege het plaatselijk crisis-comité zal een inzameling van kleedingstukken in de geheele gemeente worden gehouden. Wij hopen, dat deze inzameling weer zal slagen en de burgerij zich ook nu weer van haar goede zijde zal doen kennen! WOUBRUGGE Burgerlijke Stand. Geboren: Clara Maria Agnes, d. van W. C. Rijkelijkhuizen en C. A. M. Moons. Loop der bevolking. Gevestigd: P. de Vette en gezin, van Barnevela J. Baak, van Hazerswoude C. Blom, van 's Gravenhage G. van der Nagel, van Alphen. Vertrokken: J. M. van der Velde, naar Poortvliet H. W Verdoes, naar Zoeter- meer Gez. Rijkelijkhuizen n. Alphen. Ned. Herv. Kerk. Tot stemgerechtigd lidmaat als gemach tigde in het Kiescollege van de Ned. Herv. Kerk is na gehouden herstemming tusschen de heeren W. Blanksma en H. Angenent eerstgenoemde gekozen. Geref. Kerk. Wegens periodieke aftreding is tot ouderling in de Geref. Kerk gekozen de heer Jon. van Reenen en tot diaken do heer A. van der Laan. Vertrokken: J. Fransen, naar Ter Aar W. J. van Vel sen, naar Alphen a. d. Rijn G. v. d. Vaart, naar Achttienhoven L. J. Lucas, naar Amsterdam C. C. M. v. d. Berg, naar Ter Aar. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, Z. van Paulus Lodder en Lena van der Panne. Overleden: Dirk van den Bosch 64 j., echtgenoot van Tijgje de Groot, eerder weduwnaar van Johanna Maria van Elk. Ned. Herv. Gem. Bij de herstemming voor één vacature in het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente werden uitgebracht 168 stemmen, waar van 90 op den heer J. H. v. Dobben en 78 op den heer P. v. d. Heijden, zoodat eerst genoemde gekozen is. De collecte gehouden ten bate van de Vereeniging tot verspreiding der Heilige Schrift, heeft alhier opgebracht f. 42.55. Gevonden is: een actetasch met een schilderskiel, een pet enz. Inlichtingen zijn te bekomen ter Gemeente-Secretarie. 8—S

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7