LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 6 December NAGEKOMEN BERICHTEN. BINNENLAND. BUITENLAND. SPORT. AGENDA. het ijs op de kaag. Naai wij vernemen, is het nog te ont raden zich per schaats op de Kaag te be geven, daar de vele wakken en zwakke plekken groot gevaar opleveren! tusschen een motor geraakt. Hedenmorgen is het 12-jarige dochtertje van den landbouwer H. te Waalre met haar kleeren tusschen den motor van een maalmachine gekomen. Haar broer, die het ongeval bemerkte, zette direct den motor af. Met gebroken armen en gebro ken sleutelbeen en andere kwetsuren is het meisje In deernlswekkenden toestand overgebracht naar het 8t. Jozefziekenhuis te Eindhoven. brand. Hedennacht ontstond door onbekende oorzaak brand in de bakkerij annex win kelpand van den heer Van den Berg in het centrum van het dorp Driel bij Eist. Het winkelpand en de bakkerij brandden tot den grond toe af. De brandweer van Eist. die ter assisten tie aanwezig was, wist uitbreiding van den brand te voorkomen. Ook de burgemeester van de gemeente Heteren was aanwezig. De Inboedel en de winkellnventaris gin gen in 'e vlammen op, o m. een groote party manufacturen, evenals een nieuwe bestelauto. De schade wordt door verzekering gedekt. DE POSTVLUCHTEN. De „Kwartel" op de thuisreis vloog heden van Bandoeng naar Singapore. DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDRONKEN. Gistermiddag is de 16-jarige mej. L. Visser te Hommerts bij Sneek door het ys gezakt en verdronken. door den electrischen stroom gedood. Gisteravond heeft op de proeffabriek van de Philips Gloeilampenfabriek te Eind hoven een ernstig ongeval plaats gehad. De 40-jarige electricien Klabbers uit de Varenstraat te Eindhoven is by het ver richten van reparatiewerkzaamheden aan een apparaat met den electrlschen stroom in aanraking gekomen en gedood. De man had het apparaat niet stroomloos ge maakt. o storm in italië. ROME, 6 Dcc. (Reuter). Dc storm in Calabrie woedt nog steeds voort; de rivier Torbido is buiten de oevers getreden en heeft het verkeer onderbroken. Twee huizen zijn ingestort, waardoor twee men- schen om het leven kwamen. russische tegenspraak. MOSKOU 6 Dec. (Reuter). Het Telegraaf- Agentschap der Sjvjek-Unie dee.t meJe, ciat de berichten in de buitenlandtche pers over de ontdekking van een groot complot in de Sovjet-Unie hetgeen geleid zou heb ben tot het doodschieten van achtduizend menschen, zijn absoluut onwaar. graanbrand. LORSCH (Bentheim) 6 Dcc. (Wolff.). In een opslagplaats alhier brak een brand uit, die 2l(X centenaars graan en meelvoorraden vernielde. Het verder uitbreiden van den brand kon worden voorkomen. de lindberghs boven den oceaan. BATHURST (Uambial 6 Dec. (Reuter). Het echtpaar Lindbergh is naar Natal in Brazilië gestart. bankier gearresteerd. PARIJS, 6 Dec (Reuter). De bankier Alexandre Ubelackcr, die eert bank heeft in de Rue Saint Lazare is gearresteerd. Zijr. passief bedraagt meer dan 3 millioen franc. o nat amerika, WASHINGTON, 6 Dcc. (Rruter). Ameri kanen, die uit het buitenland komen mogen alcoholische dranken ter waarde van 100 dollar vrij invoeren, tenzij zij speciaal naar het buitenland zijn gegaan om deze dranker in te koopen. WIELRENNEN. de zesdaagsche te keulen. RauschHürtgcn aan den kop. Bij de neutralisatie van hedenmorgen te 8 uur waren te Keulen 103 uur gereden en afgelegd 2495 KM. De stand was toen: Aan den kop: 1. Rausch-Hilrtgen 133 p. Op 1 ronde: 2. Schön-Göbe! 334 p. 3. Pijnenburg-Wals 318 p 4. Charller-Ippen 202 p. 5 Broccardo-Guimbretiere 202 p. Op 2 ronden: 6. Zim-Küster 125 p. Op 3 ronden: 7. Slegel-Thlerbach 156 p. 8, Vopel-Killian 102 p. Op"6 rónden: 97 Oszmella-Schom 105 p. Reserve: Clignet. AALSMEER. De Gemeen te begrooting 1934. B. en W. hebben de aanbieding van de gemeente-begrooting voor 1934 vergezeld doen gaan van verschillende toelichtingen. Toen bij den eersten opzet bleek, dat de gewone dienst een tekort aanwees van on geveer f. 100.000.— moest door B. en W. naar middelen worden omgezien om dit tekort te kunnen dekken, wat op een totaal budget van ongeveer f. 650.000— een zeer moeilijke opgaaf zou blijken. Er was slechts weinig te bezuinigen. Hoewel zy erkennen, dat het niet van wys beleid ge tuigt, om over een groot deel van de re serve te beschikken, zijn zy toch verplicht den Raad voor te stellen, een bedrag van f. 85.000— te ramen voor overbrenging van den kapitaaldlenst naar den gewonen dienst. Nadat de inkomsten zoo hoog mo- geiyk zyn geraamd en de uitgaven tot de allernoodzakehjkste zyn beperkt, bleef toch het tekort van den gewonen dienst het zooeven vermelde bedrag. Erkend moet worden, dat op de verschillende subsidies niets ls besnoeid. B. en W. meenen echter, dat dit ook onmogelijk is. Voorts wUzen zy er den raad op, dat nieuwe werken niet op de begrooting voorkomen, tenmin ste niet van eenige beteekenis. De begrooting wordt met ongeveer f. 100.000— belast, als gevolg van de ma laise. In de eerste plaats de gemeente fondsbelasting, welke posten een minder uitkeering aanwijzen, gerekend by het uit- keerlngsjaar (1931-19321 van pl.m. f. 53.000 Voorts zyn de volgende posten van uit gaaf verhoogd of nieuw ingesteld: plaat selijk crisiscomité (tuinders) f. 5.000; werk- loozenzorg (na aftrek bedrag volgno. 91) f. 25.000; vakonderwys werkloozen f. 100; subsidie plaatselyk crisis-comité f. 1000; rywleltoelage ambt. Post pl.m. f. 1400, sub sidie werkloozenkassen (verhoogd), pl.m. f. 4.000; tezamen pl.m. f. 89.500, welk be drag, wegens mindere opbrengst van schoolgelden en afschrijvingen op andere belastingen, gevoegeiyk verhoogd kan wor den met pl.m. f. 10.000, samen plan. f. 100.000. De eenige belastingverhooging, welke door B. en W. wordt voorgesteld is die op de vermakelijkheid en wel van 10 op 15%. Met gemengde gevoelens wordt door B. en W. gememoreerd, dat de ultkeering uit het gemeentefonds niet wordt verminderd daar de draagkracht van deze gemeente, gerekend per inwoner tegenover de draag kracht van alle gemeenten des Rijks, eveneens gerekend per inwoner, belangrijk lager is. Dat de gemiddelde draagkracht hier sterk is verminderd, is zeer wel te begrijpen, indien men nagaat, dat de om zet aan de beide veilingen, vergeleken bij die over 1930, met ongeveer 40% is terug - geloopen. Verder wyzen B. en W. er op, dat. tengevolge van de bekende ministe- rieele circulaire de werkloosheidszorg f. 10.000 minder zal ontvangen. Toch mee nen B. en W. dat dit bedrag niet dient te worden gecompenseerd door vermindering aan steunuitkeeringen, als de toestand zich tenminste niet in nog ongunstiger zin wUzigt. Wel zal strenger dan tot nu toe gelet worden op eventueel onrecht matig steuntrekken. Verder wordt voor gesteld op de wedden en loonen van de vaste en tydelljke ambtenaren en werk lieden een tweede korting boven de be staande toe te passen van 57';%, wat een bezuiniging zal kunnen beteekenen van I. 4000— a f. 4500—, B. en W. meenen, dat nu de gemeente in nood verkeert, een greep uit het reservefonds volkomen ver dedigbaar is. Wanneer wy naar lager le venspeil moeten afdalen, welnu, dan beter geleidehjk, dan met één sprong, waardoor alles wordt ontwricht, i De werkloosheid. Bij de Arbeidsbemiddeling staan thans 238 werkloozen ingeschreven, waarvan 147 land- en tuinbouwarbeiders. De laatste weck is het aantal werkloozen weer met 8 vermeerderd. De nieuwe Landijsbaan geopend. Gistermiddag is de nieuwe landijsbaan in den Stommeerpolder ofiicieel geopend. Gesproken werd door den burgemeester, den heer J. Kastelein. Ook de voorzitter der IJsclub, de heer J. P. Berghoef, sprak nog een kort woord, waarbij hij, namens medebestuurders-en leden zijn e. kentcl k- heid betuigde aan het gemeentebestuur, Ir. Gijzen e.a. Dan was het oogenblik aan gebroken, waarop de liefhebbers van de schaatsensport de ijzers konden aangespen en 't duurde niet lang of er heerscnte op dezen prachtigen wintermiddag een ge zellige drukte op de nieuwe landijsbaan der IJsclub „Aalsmeer". De vlaggen wap perden vroolijk in de ijle lucht, een draai orgel zorgde voor de muziek en de pachter van de consumptieteut, de heer Jb. S harff, had gezorgd voor de korstjes en dc sali- melk, om iiongerlgen en dorstigen te be dienen. De ijssport viert in onze gemeente dank zij dè landijsbaan, nu hoogtij! Tot bestuursleden der IJsclub „Uiier- weg" zijn herkozen de heeren Jac. Spaar garen, D. Terreehorst en G. Hansen Jhzn. Als baancommissarissen werden herbe noemd de heeren P. Joore, D Hansen Jbzn on L. v. Asperen. Door het kiescollege in de Ned. Herv. Kerk alhier, zijn herkozen de heeren K. Stark en C. J. Braber, resp. als ouderling en diaken. HAARLEMMERMEER. De nieuwe arbeiders van den Rijksweg weer vertrokken. N..„, wij vernemen zijn de ongeveer 50 arbeiders alkomstig uit Siiedrecht, die door den aannemer van de weikzaamheden aan den Rijksweg Amsterdam—Sascenheiu in Haarlemmermeer, waren aangenomen, weae vertrokkèn, omdat ze meenden dat het werk niet c inform de a'spraak werd uitgevoerd. Tengevolge van de vorst ligt het werk nu stil. Door het ijs gezakt. Gistermiddag is de 17-jatige C. H door het ijs in de Hoofdvaart gezakt. Gp zijn hulpgeroep kwamen twee mannen to.snel len, die er in slaagden den knaap be houden op het droge te brengen. Botsing. Op den hoek van den Hoofdweg en de Kruislaan te Hoofddorp had een botsing plaats lusschen de vrachtauto van den heer v. L. en de personen-auto van den heer Z„ doordat de een aan den ander geen voorrang had verkend. Beide chauffeurs kwamen met den schrik vrij. De materieele schade was echter belangrijk. De personen auto moest naar een garage worden ge sleept. De politie stelde een onderzoek in en maakte proces-verbaal op. HILLEGOM. De opening der Ijsbaan. Gistermiddag om 2 uur is de nieuwe ijsbaan van het nieuwe comité „Hillegom Vooruit" ofiicieel geopend. Op verzoek van der. voorzitter van het comité den heer Schoonderbeek, heeit de burgemeester mr. D. F. Pont de baan geopend met een korte toespraak,, waarin hij het initiatief huldigde Het is goed dat een jongere groep de zaak heeft aangepakt toen in de laatste jaren bleek, dat de oude ijsclub niets deed en de gemeente zonder ge organiseerde ijsbaan liet. Burgemeester Pont wenschte het beste voor den baan en het bestuur. Een dochtertje van het bestuurslid, den heer van der Drift bood mevrouw Pont bloemen aan. De kwaliteit van het ijs was goed. Om dat dezen middag alleen houders van kaar ten toegang hadden, was het bezoek in den beginne gering. Velen moesten zich nog een kaart aanschaffen en keerden min of meer teleurgesteld terug, misschien om elders een baantje te zoeken. De verlichting voor den avond was aangelegd, de consumptietent en de garde robe waren gereed. Op dezen eersten mid dag ontbraken nog bruggen en banken voor het onderbinden der schaatsen. Op den duur zal ook dat wel in orde komen. Gisteravond is bij verlichting gereden. Plannen voor volgende dagen moeten nog uitgewerkt worden. De vaarten en slooten zijn nog niet betrouwbaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanrijding. Op de Sandtlaanbrug had een aanrijding plaats tusschen twee auto's, een personen auto bestuurd door C. C. uit Lelden werd vrij zwaar beschadidgd door dat de be stuurder van een vrachtwagen buitenge wone haast scheen te hebben. De vracht auto-bestuurder zal de schade moeten ver goeden. Procesverbaal zal worden opge maakt. KATWIJK AAN ZEE. De IJsclub. Eij aanhoudende vorst zal de Driehoek bij de Binnensluizen dit jaar nog wel door de IJsclub in orde gemaakt worden. Het bestuur wilde eerst de weide van den heer D. Parlevliét in Duinoord onder water zetten en als ijsbaan exploileeren. Bij nader onderzoek bleek, dat dit weiland voor dit doel te hoog gelegen en niet waterhoudend is. Ook zijn er door het bestuur van de IJsclub onderhandelingen aangeknoopt om het drooggelegde Mallegat, dat vroeger, toen het nog water was, steeds de ijsbaan is geweest, te kunnen huren. Maar deze onderhandelingen met B. en W. hebben tot geen resultaten geleid. De Haringvisscherij. De meeste haringloggers zijn van de haringvangst binnengekomen. Er zijn log gers, die hun vangst pekelharing aan andere loggers hebben meegegeven en zelf in zee zijngebleven voor de vangst op versche haring, die nog niet wettelijk verboden is. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Eer ste Herv. School alhier is, ter vervanging van een onderwijzer met ziekte-verlof be noemd tegen 1 Januari a.s. de heer J. de Jager, thans kweekeling met akte aan Hervormde School 4. LISSE. De ijsbaan geopend. Dc ijsbaan van de IJsclub Lisse is gister middag geopend. Het ijs is prachtig. Er werd al spoedig druk gereden. algemeene vereeniging voor bloembollencultuur. De motie-Voorhout met alg. st. aangenomen. Rede van den heer D. W. Lefeber, bestuurslid der Kweekerscentrale. Onder presidium van den heer A. Ver- duyn Jr., vergaderde de afd. Lisse van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur op de bovenzaal van Hotel „De Witte Zwaan." Deze vergadering werd door een groot aantal leden der afd. Lisse bezocht, In zijn kort openingswoord wydde de voorz. enkele woorden aan de economische toestanden in het Bloembollenvak. Verder hoopte hij, dat de besprekingen van dezen avond in een vriendschappelijken toon mogen worden gevoerd, waarna tot de agenda-behandeling werd overgegaan. De secretaris, de heer A. Th. van Werk hoven las de notulen voor, welke na een opmerking van Ir. de Graaff werden goed gekeurd onder dank aan den secretaris. De voorzitter deed mededeellng van enkele ingekomen stukken. Een schryven van de afd. Sassenheim behelsde de me- dedeeling dat de motie-Voorhout gesteund zal worden. Door de aangeslotenen bij de Telefoon, woonachtig in het Zuideiyk ge deelte der gemeente Lisse (Engel, Beek- bruk, Akervoordelaan, enz.), was een schrijven Ingekomen om bij de betrokken autoriteiten er op aan te dringen, dat ook zy voor de automatiseering der telefoon in aanmerking komen evenals de andere aangeslotenen in de gemeente Lisse. Dc afgevaardigden naar de Alg. Vergadering werd opdracht gegeven dit request krach tig te steunen. Door aftreding van den heer Ir. A. F. de Graaf, 2e voorzitter, moest een .verkie zing worden gehouden. Terwijl de stem ming geschiedde bracht de penningmees ter der afdeeling, de heer D. W. Lefeber, het jaarverslag uit. De eindresultaat was. dat de rekening en verantwoording sluit met een batig eindsaldo van f. 885.52. Een kascommissie, bestaande uit de heeren G. Segers en P. Kortekaas, controleerde de bescheiden, welke door haai- in volkomen orde werden bevonden, waarop den pen ningmeester decharge werd verleend met dank voor zijn beheer. De heer J. M. van Til deelde namens het stembureau mede, dat met meerderheid van stemmen in de vacature-Ir. de Graaff is gekozen de heer C. Grullemans. welke zyn benoeming aanvaardde. De beschrijvingsbrief voor de Algem. Verg. te Haarlem werd In behandeling ge geven. Ter sprake kwam het request be treffende het Laboratorium voor Bloem- bollenonderzoek onder leiding van prof. v. Slochteren. De inhoud hiervan was. dat het ten zeerste noodzakeiyk ls dat dit Laboratorium kan biyven doorwerken. Het gaat echter over de finantieele aangele genheden. Het Laboratorium bestrijdt de onkosten door de Rykssubsidie en de bij dragen door de vak-beoefenaars, welke bij dragen worden gevonden in het 2-cent- pcr-roe-fonds. Vooral voor den export ls hét van groot belang, dat het Bloembol- lenonderzoek kan blijven gehandhaafd; deze arbeid heeft ten volle het recht op onzen steun. De heer J. M. van Til be pleitte de belangen van het Laboratorium Hij zeide, dat de afd. Santpoort een voor stel zal indienen om de bydragen van het 2-cent-per-roe-fonds te verlagen tot 1 ct. per roe. De voorzitter delde mede dat het bestuur eveneens in dezelfden geest advi seerde. De heer C. Grullemans zeide, dat het Laboratorium in dezen tijd van be zuiniging op alle gebied zich moest kun nen redden met de subsidie van het Ryk. Hiertegen kwam de heer G. Segers op. Hij bracht naar voren de groote belangen die op het spel staan. Er werd door een der aanwezigen gewezen op de zeer hooge kos ten die by de inning voor het fonds worden gemaakt, n.l. pl.m. f. 10.000.—. Er gingen ook stemmen om op de con tributie op ct. per roe te stellen. De voorzitter stelde voor dit over te laten aan het Hoofdbestuur, doch de inningskosten zoo laag mogelijk te houden. De heer Lefeber merkte ten aanzien van de inningskosten op, dat misverstand in het spel is. Bij de inningskosten is ook in begrepen het salaris van de betrokken personen die met de inning belast zijn, voorts alle bureaukosten enz. Nu kwamen aan de orde de motie-Voor hout over de verstrekking van een Regee- ringscrediet aan het Bloembollenvak. De heer M. Veldhuyzen van Zanten ver klaarde zich hier sterk vóór. De voorzitter was wel eenlgszins huive rig. Een crediet zal weer veel verplichtin gen geven, wat ook heel goed dient te wor den bedacht. De heer P. Warmerdam Czn., hield een bezielend betoog waarin hij zich eveneens uitsprak voor een Regeertngscrediet. Re- geeringshulp achtte deze spr. een drin gende noodzakelijkheid. Daarna werd het woord gegeven aan den heer D. H. Lefeber, lid van net Dagelijksch Bestuur der Nederlandsche Bloembollen kweekers Centrale, welke als volgt sprak: Spr. acht het zeker gewenscht, dat de crediet-aangelegenheid zal worden bezien uit een zakelijk oogpunt, wy moeten ech ter niet vreezen, dat de Regeering be hoefte heeft eenig crediet te verstrekken aan die bedrijven, welke geen crediet wenschen op te nemen. Daarom zal het ook voor deze bedryven geen bezwaar zyn, te stemmen vóór crediet terug te betalen door het vak. Het is wel niet op onzen weg hier op de vergadering in detail uit te werken op welke basis het crediet zal kunnen wor den opgenomen en terugbetaald. Echter als voorbeeld is te stellen. Dat voor de lee ning, welke een bedryf eventueel met de Regeering of door tusschenkomst der Re geering aangaat, belast zal blijven de aantal Roeden, hetwelk dit bedryf teelt en dat b.v. de teeltbewijzen van zulk een bedryf niet overdraagbaar worden ge steld als tegenover betaling der nog daarop rustende schuld. Op deze wijze ls het mo gelijk en vry voor elk bedryf het even tueel te verstrekken crediet op te nemen en voor den credietgever de zekerheid te stellen door het vak, dat alle opgenomen gelden zullen worden terugbetaald en dat toch elk bedryf in de gelegenheid is cre diet op te nemen en zich te verzekeren niet meer terug te betalen dan het crediet als voor het eigen bedryf opgenomen. Het doet spr. genoegen te zien, dat het Ministrieel schryven, betreffende de cre- diet-aanvrage. de vergadering niet geheel heeft ontmoedigd. Hij wenscht de leden van Bloembollencultuur in overweging te geven dit schrijven van den Minister te gebruiken niet als een ontmoediging, doch als een aanmoediging voor alle goedwil lende vakgenooten om het uiterst-moge- ïyke te doen en de zoo noodige solldairiteit te toonen om hierdoor het der Regeering mogelijk te maken, zy liet dan niet direct dan toch door bemiddeling der Regeering het absolute ontbrekende bedrijfscrediet aan het Bloembollenbedryf te doen ver strekken. Inzake de motie-Voorhout is het be kend, aldus spr., hoe verleden jaar de stemming was der afd. Lisse tegen het sa- neeringsplan C.B.C. De leden waren bij meerderheid tegenstanders van C. B C., doch meenden te moeten voorstemmen, daar men overtuigd was van de noodza- keiykheld van saneeren en tevens over tuigd was, dat door de Regeering de sa neering zou worden uitgevoerd, op een andere wijze als in het C.B.C. voorgesteld. Het is niet sprekers doel de genomen Regeeringsmaatregelen te verdedigen, doch hij wenscht aan te toonen het verschil van de genomen Regeeringsmaatregelen en het voorgestelde plan C.BC. ook wel genoemd plan Krelage-Van Waveren. Wat stelde het C.B.C.-plan vast? Een spiegel voor het vak, waarin werd voorgespiegeld een bedrag van f.6 000.000 om op te koopen zooveel mogeiyk surplus bloembollen. Daarnaast spiegelde men de vakgenooten voor: „Een Vrijheid van han delen." Als men niet verder nadenkt leek dit toch wel een zeer mooi plan, zeer zeker voor sommige bedryven, een aangenaam plan n.l. f. 6.000.000 en „de vrijheid" Spr. was van meening. dat het bloem bollenbedryf zich niet mocht wagen In zulk een avontuur en hy heeft daarom de ontwerpers de vraag gesteld. Welke zekerheid gaf het plan C. B. C. aan het vak, tegenover het bedrag van f. 6.000.000 ten laste te leggen op het vak, om te kunnen opkoopen het surplus en te Vrije Evang. 8 uur nam. HEDEN. Gem.: Samem Donderdag. Stadszaal: Residentie-orkest Vincent. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hontrewoerd 8n „Een auto en geen geld". Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en I Luxor-Theater Stationsweg, 8 UJ „De vliegenier des doods". Woensdag en Zaterdag nam 2 Zondag nam 2 uur 4 uur 30 enl Trlanon-Theater, Breestraat, 8 „Baroud". Woensdag en Zaterdag nam 2 U1j Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 enT De avond-, nacht- en ZondagdléJ apotheken wordt van Maandag 41 met Zondag 10 Dec. a.s waargenoa apotheek G. H. Blanken Hoogewot telef. 502 en D. J. v. Driesum sid telef. 406 RECLAME. Duurder dan een huishouj Wanneer muizen zich toegang weten temii lot Uw provisiekast, slinken de voorraden vtelfl dan wanneer een groote familie er vaneellf zijn levens verspreiders van besmettelilkt 8 zoodat het niet alleen eigenbelang maar 0 plicht is di' ongedierte te bestrijden Geeaü, is In staat vijltig muizen in één nacht te vangta met één doosje Rodént verdelgde de Heer A in 2 avonden 113 muizen. Rodent faalt ti het trekt muizen en ratten onweetstaanbrj en reeds het eerste hapje Is doodelijk. Km nog heden een enkele doos 50 cl oi ta bele doos k 90 ct en morgen zult U van 4 gedierte bevrijd zijn. Imp.: Fa. B. Meind Den Haag. kunnen doorvoeren de noodzaken perking der Cultuur. Men had in het Krelage-liuis 1 dere zekerheid, dan de zelf-overj van de ontwerpers van het C. B. 0 Daarom mogen wij hier gerust aam dat het voor het vak gelukkig gent dat wdj tenminste voor dit groote am zijn gespaard gebleven. Welke maatregelen zijn daarte nu genomen: Spr. kon zich niet onveinzen, datl genomen maatregelen zeer zeker ra sommige bedrijven niet zoo aani uitkwamen, zelfs hard en in bijij gevallen zeer hard. Maar nu zijn de maatregelen 7 op elke R. Roe het zelfde en ook v. bedryf, zonder uitzondering, met 1 sultaat dat ln overleg met de daan aanbeveling der betreffende vera gen. aangestelde commissies van| der Ver. De Hyacinth. De Tulp en II cis, een beperking der Cultuur is 4 voerd, waardoor men nu, eensgezl meening is, zoowel in de Kweekerstf als in de Exportcentrale, dat het 1 seizoen dus 1934. vraag en zullen hebben aangepast, waardoc bij eenige normale gang van zaken] aannemen dat volgend jaar de H oogst te plaatsen is voor iets hoogeta zen dan dit jaar, waardoor verkrefd zijn een loonende teelt voor de g| Bloembollencultuur de saneering t fende. Spr. zou ook deze vraag publiek J stellen: Zal er op het oogenblik een a zijn in Holland met zulk een perspf Het ls zijn meening dat men dart rust meer optimist mag zyn dan t prae-advies over het Bloembollen! weergegeven. De genomen maatregelen zijn mi nomen in hoofdzaak door ambtenaré het Departement. Het ernstige van de quaestie is. geheele vak haar zware offers hee bracht, dat niettegenstaande de ga uitwerking van de saneering geen rol de direct bedrijfskapitaal is verkies dat juist een massa der bedrijven werkelijk genoemd mogen worden 01 reëele bedrijven, zonder een spo» verstrekken bedrijfscrediet, niet kunnen worden in stand gehouden. Zijn meening is dat de crediet aai genheid een zeer moellyke zaak «as en bovendien gemakkelyk door de1 standers, met kans op succes, is teg werken. Daarom wenscht hij nogmaa uitdrukking te doen komen de tu kelijkheid, dat het vak alle krachte moeten inspannen en zoo noodig vo« de solidariteit toonen, om het onffl bedrijfscrediet te verkrijgen zij "n niet direct te verschaffen door de ring dan toch het de Regeering mogei maken door middelen te verscn waardoor het mogelijk is via de het crediet door andere crediet?"' doen verstrekken. De stemming gaat voor of tegen dat beteekent voor zeer velen onzer voor of tegen hun verder bestaaa daarom geef ik de leden van Bloem™ cultuur in overweging niet in te s« met het preadvies van het hooi®1 - doch te stemmen voor motie Voorn dl Hierop werd de motie-Voorhout m ming gebracht en met overgroots derheid van stemmen aangenomen- Na gedachtenwisseling en werd de vergadering gesloten. Ten nadeele van den werkloozen beider H. K. uit de Narclssenstr» is 2ljn rijwiel gestolen tijdens 'i 1 blijf in den R.K. Volksbond. OEGSTGEEST Aanrijding. Op den hoek van de Juliana Burgemeester Terweeweg >s rjji wielrijder G. v. o. B. alhier met w fgS zonder dat ny op eenig anoj lette, tegen een rydende stuurd door J v. d. L. alhier OPS"^ door het rijwiel werd vernield. B er zelf met eenige ontvelling Bij een door de politie ingeste»3 ,j;tM bleek, dat de remmen van w, {tr* in zeer goeden staat waren, deliyk kon worden stil gehold"'

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6