LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 5 December UIT DE RIJNSTREEK. lijk. Dr. Stmon Thomas vindt de voorge stelde subsidie te hoog. De voorzitter vond het er algemeen rustig; spr. heeft vele bewijzen van Instemming voor de subsidie aan deze Instelling vernomen. Vele Oegst- geestenaren die ln de nabijheid wonen proflteeren er in hooge mate van en het ls redelijk, dat wij er aan bijdragen. Lel den heeft er al ontzaglijk veel aan gedaan maar moest zijn bijdrage verminderen. Het valt spr. tegen, dat hij het voorstel nog ln den raad moet verdedigen. De heer Bakker ls dezelfde meening toegedaan. Wethouder van Egmond wijst op het groote belang van de Leldsche Hout als plantenreservaat, Spr. is er herhaaldelijk geweest en er niets onbehoorlijks gezien. De piasvijver ls misschien minder aesthe- tlsch, maar deze kan men gemakkelijk mijden. HIJ raadt den leden aan, Leld sche Hout eens goed te bekijken Het aan- kweeken van liefde voor de planten bij de kinderen acht spr. van zeer groote beteeke- nls. De heer Krulzlnga wijst er op. dat de gemeente-opz. zeer weinig onbehoorlijks ln de Leldsche Hout constateert. De heer Kortmann vraagt of een nieuwe subsidie wel verantwoord ls tegenover de eigen Instellingen, die 10°/o hunner toekenningen verliezen. Een voorstel van den heer Paar- dekoopcr, om de subsidie te halveeren wordt verworpen met 85 stemmen; het voorstel van B. en W. om f. 500,- subsidie te verleenen wordt aangenomen met 85 stemmen. De heer Krulzlnga spreekt zich uit tegen het verleenen van de subsidie aan de R.K. Geitcnfokvereenlglng van f. 25. De voor zitter wijst er op. dat deze subsidie reeds sinds jaren wordt toegekend en dat zij toch medewerkt aan de verbetering van het ras. Uitgaven kapltaaldienst. Bij de post Verbetering van den Hoogen Morschweg, maakt de commissie ernstig bezwaar tegen een uitgaaf van f. 14.000, w.o begrepen ls f. 10.500 (1500 vierk. M. a f. 7,00) voor koperslakkeien, één der duurste wegdek materialen voor een lengte van slechts 250 Meter, terwijl de geheele Hooge Morschweg 1 K.M. lang ls. Zij acht een goedkoopere wegbedekking niet uitgesloten bijv. met breede straatklinkers. B. en W. komen in een uitvoerig praeadives hier tegen op. Zij achten de wegbedekking met koperslakkelen, de eenige juiste en op den duur verreweg de goedkoopste. Lang durige discussies ontsponnen zich hierover; verschillende leden ondersteunen de be zwaren der commissie; B. en W. zetten nogmaals hun meening uitvoerig uiteen. Tenslotte wordt aangenomen een voorstel van den heer Bakker om bij deskundigen nader advies in te winnen. Met 76 stem men wordt hierop te 11 uur besloten de vergadering te verdagen tot Maandag as. des avonds te 7 uur. De behandeling zal dltmapl dus drie zittingen in beslag ne men; de uitgaven zijn nu eerst afgehandeld Naar aanleiding van een in de vorige vergadering gemaakte opmerking van den heer Kruizinga, zij er de aandacht op ge vestigd, dat niet twee gemeenten zooals abusievelijk vermeld doch 120 gemeen ten, aldus de heer Krulzlnga, door de regeeringsmaatregelen in moeilijkheden zijn geraakt. RIJNSBURG. Vergadering Veiling-Ver. „Bloemenlust". Deze belangrijke vergadering werd ge opend door den voorzitter, den heer G. den Heyer, welke de 100 aanwezigen welkom heette. Bloemenlust is, aldus spr. ondanks de crisis-stormen voortgegaan met moed en lust te blijven werken tot bloei der Vereenlglng, waarvoor allen principalen een woord van dank toekomt, daar zij het bestuur hebben gesteund door 1°A> velling- kosten meer te heffen en de Woensdag veiling ln de volgende uitbetaalweek op te nemen. Verder besprak spr. de onderhandelin gen, gevoerd met de zustervereenlging, waarbij geen resultaat viel te boeken, met het gevolg, dat Bloemenlust op haar zelf was aangewezen. Spr. vond het Jammer, dat de zaken zoo liepen en in 't vervolg zoo moesten loopen, te meer daar kort daarop uit eigen beweging de zusterver eenlging grootendeels den voorgestelden weg insloeg. Slechts enkele leden hebben gemeend te moeten bedanken, doch nieuwe leden traden toe, mede in verband met do Ingestelde avondveilingen. Seizoen 1932/33 gaf ook den trekker geen goede ultkoms t, Inzonderheid de koude- kas-tulpen. Ook snij- en vasteplant-bloe- men, uitgezonderd enkele soorten en kwa liteiten, gaven den kweeker geen loonend resultaat. Alles schijnt samen te spannen de broeierij- en snijbloementeelt te ver dringen. De saneering der bollen, teeltbe perkingen in de toekomst, uitvoerbelem- meringen enz., zijn de grootste struikel blokken voor onze bekende broeierijen en kweekers. Door den Bond van Veilingen werd bewerkstelligd, dat vrijstelling ver kregen ls voor de omzetbelasting. De om zet over het afgeloopen jaar heeft de ver wachtingen reeds overtroffen, doch kan eerst met eind Dec. bij het sluiten van het boekjaar in zijn geheel bekend zijn. Spr. besloot met den wensch. dat dezen avond de besprekingen mochten zijn in het belang der Vereeniging. Na het vaststellen der presentielijst kreeg de secretaris, de heer D v. Egmond NJzn., gelegenheid de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onder uankzegging .werden goedgekeurd. Mededeellng bestuur. - De voorzitter gaf toelichting betreffende de besprekingen niet den Bond van Veilingen, om een zelf standigen bond voor bloemenveilingen op te richten, doch is na lange discussie ge wijzigd en gebleven bij de bestaande or ganisatie. Verder werd voorgelezen ingekomen schrijven betreffende vrijstelling beneden de 200 R.R. van plantgoed en daarboven alle vrijstelling van leverbare bollen. Ge zien het feit. dat velen aan de gestelde verplichtingen hebben voldaan enkelen zijn den dans nog ontsprongen heeft het planten en opzetten voor de broeierij weinig of geen doel meer. Helaas werden vele bollen, bestemd voor de broeierij, vernietigd. Volgde behandeling verplicht veilen, wat ook naar het oordeel der vergadering on mogelijk werd geacht; zooveel mogelijk zal hieraan de hand worden gehouden. Contant koopen is voor velen, inzonder heid voor de principalen zeer bezwarend daar bij strikt contant 50 a 601 minder zal worden besteed, daar alleen zij die nog over wat geld beschikken, de handel in hun macht krijgen. Besloten werd in overleg met bestuur en commissie van bij stand alleen dan ten hoogste een veiling credlet te verleenen, doch alles onder voorbehoud. Minimumprijzen werden niet aangeno men, daar dit niet te ondervangen zou zijn, wel op de velling. doch niet van han delaren-kweekers en hiermede ook de veiling deze te laten vergoeden, wat te veel van de kas zou kunnen vergen. Ver der werden enkele kleine besluiten geno men Inzake het vóór de veiling weghalen van bloemen, waarvoor ln het vervolg 10°/. extra moet worden betaald ten bate van den principaal, doch ten hoogste de helft der partij. Het ophouden van bloemen ls toege staan, doch over het opgehoudene zal 3"/o veillngkosten worden berekend, daar en kele principalen hun goed boven de waarde ophouden en het den volgenden dag aan de markt beneden veilingprijs van de hand doen. Na rondvraag en verloting volgde slui ting. De werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling stonden ln de afgeloopen week 89 werkzoekenden ingeschreven en wel: 83 landarbeiders, 1 grondwerker, 1 wagenmaker, 2 timmerlieden en 2 fabrieks arbeiders. SASSENHEIM. De afd. Sassenheim van de „Alg. Ver. voor Bloembollencultuur" vergaderde ln „Het Bruine Paard". De voorzitter, de heer G. Vlasveld Jr. heette de aanwezigen hartelijk welkom. De notulen werden goedgekeurd. Hierna werd overgegaan tot de behan deling van de beschrijvingsbrief voor de 172e Alg. Vergadering. Tot candidaten voor het hoofdbestuur werden gekozen de heeren J. Veldh. v. Zanten Gzn. te Hillegom en J. W. A. Lefe- ber te Lisse. Bij punt 6 werd opgemerkt of dit voor stel geen wapen tegen de leden zelf zou kunnen worden X>e bedoeling is den ge royeerde leden van Bloembollencultuur de kans te ontnemen als eischende partij een zaak voor het scheidsgerecht te brengen, Fwat zij nu uit hoofde van lidmaatschap eener andere vereeniging kunnen doen. Men was bevreesd, dat hierdoor mogelijk wordt, dat zoo'n lid als gedaagde niet op geroepen zou kunnen worden. Het voorstel Voorhout werd breedvoerig besproken. Men was het niet eens met de bezwaren van het hoofdbestuur ln het prae-advies neergelegd. Men vond het niet onbillijk, dat het geheele vak de geleende gelden moet terugbetalen, daar allen de voordee- len van het saneeringsplan zullen onder vinden. De Inning der gelden is beter tot stand te brengen dan bijv. het 2 cent per Roe fonds. Voorts kan men de optimistische ziens wijze, dat men in 1935 het val reeds aan zich zelf kan overlaten, niet deelen. De vrees van het hoofdbestuur, dat door een verhooging van f.70 per HA. de cultures naar het buitenland verplaatst zouden worden, kan men niet deelen. Ten slotte werd het voorstel met 55 tegen 73 st. aangenomen. Na behandeling van nog enkele huis houdelijke zaken werd de vergadering ge sloten. Dokter du Boeuff gaat heen. Dokter du Boeuff is benoemd tot ge neesheer aan het Sanatorium voor Gees teszieken „Zon en Schild" te Amersfoort. Voor zijn talrijke patiënten is dit geen prettig bericht, daar dokter du Boeuff zich ln de weinige jaren dat hij hier werkzaam was, vele vrienden verworven heeft! VALKENBURG. De collecten in de maand November hebben in de Herv. Kerk opgebracht voor do Diaconie f64.S3voor de Kerk f.81.49Vs; de bussen f. 13.95 en de Maande!, coll. f. 20.05. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. G. van Vliet geb. van Venrooij z. T. Groenevelt geb. van Maastrigt z. Getrouwd: G. P. Wassenaar en J. C. de Meij. Overleden: M. Baruin m. 69 jaar. B. en W. van StompwijkVeur maken bekend, dat de gelegenheid zal zijn open gesteld tot kostelooze vaccinatie of re-vac cinatie voor kinderen uit deze gemeente, beneden het jaar. Deze zal geschieden in de v.m. O.L. School te Leidschendam, op Woensdag 13 Dec. 1933, des n.m. tusschen 3 en 4 uur en in de O. L. School te Veur (Veursche- straatweg) op Zaterdag 16 December 1933, des n.m. tusschen 2 en 3 uur. VEUR—LEIDSCHENDAM. De collecte ln de Ned. Herv. Kerk voor de zending heeft opgebracht f. 113.Een stuivers-collecte voor hetzelfde doel bracht f. 23.60 op. o WARMOND. Toenemende werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeente neemt wederom gestadig toe. Noteerden wij in de afgeloopen week nog 68 werk loozen, dit aantal is sinds deze week ge stegen tot 98. Het is te voorzien dat dit aantal de komende dagen nog zal toe nemen, daar de vorst, zoo deze blijft aan houden oorzaak zal worden, dat nog ver schillende personen die thans werk hebben, eveneens werkloos zullen worden. Geslipt. Door de gladheid van den weg kwam een motorrijder de heer v. K. uit Heem stede op den Heerenweg te glippen; hij reed tegen een aan den weg staanden boom. De motor werd zwaar beschadigd, dccb de berijder kwam er met eenige lichte kwetsuren af. Het harde rijden was aan dit ongeval niet vreemd. Gevonden. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van het vinden van een gouden horloge. WASSENAAR. Ministerieel bezoek aan de tentoon stelling in het „Werkhuis". Minister Slotemaker de Bruine bracht j.l. Zaterdagmiddag te ongeveer 5 uur een bezoek aan de tentoonstelling, die in het Werkhuis aan het Dorpsplein georgani seerd is van ln werkloozen-bezigheid ver vaardigde speelgoederen, en waarvan de geheele voorraad door St. Nicolaas zal worden uitgereikt aan arme kinderen. De Minister werd ontvangen door wet houder G. P. G. van Leeuwen en den heer D. Th. Ruijs, lid van den gemeente raad. Gedurende ongeveer een half uur be zichtigde hij de geexposeerde voorwerpen en informeerde belangstellend naar de totstandkoming van dezen vorm van wefk- loozen-bezigheld, die zijn hoogste Instem ming bleek te kunnen verwerven. Alvorens te vertrekken wenschte de Mi nister veel succes met dit werk, dat met de vervaardiging van huishoudelijke voorwer pen zal worden voortgezet. Poging tot diefstal. Aan de Teijlingerlaan trof de politie eeD onbeheerde bakfiets aan. Daar deze in de nabijheid stond van de kweekerij van den heer H. kreeg ze het vermoeden van diefstal. Na eenigen tijd vertoonde zich K. uit den Haag, die mededeelde, dat hij van plan was een aantal ligustertakken mede te nemen, die reeds klaargemaakt waren. K. werd naar het bureau gebracht. Procesverbaal werd opgemaakt wegens poging tot diefstal. Aan de Raaphorstlaan werd een om gevallen auto aangetroffen. De bestuurder had zich verwijderd en naar men vernam, had hij eenige snijwonden bekomen. De weg, die bezaaid was met glasscherven, werd door de politie in orde gebracht en de auto weggesleept naar garage Jansen. Door de brandweer werd schoorsteen brand gebluscht bij den heer L op het Plein alhier. De heer Corsten, kapelaan aan „de Goede Herder" deed aangifte, dat gestolen is een geslagen, geelkoperen doos, in houdende een bedrag aan spaarpenningen. De politie stelt een onderzoek in. ZOETERWOUDE. De werkloosheid. Het aantal werkloozen is tengevolge van de vorst flink gestegen. Gisteren werden er 20 werkloozen ingeschreven, zoodat er thans 75 werkzoekenden bij het orgaan der arbeidsbemiddeling staan geboekt. Dezer dagen is een verordening af gekondigd, waarbij het verboden is in de gemeente te venten met steunbonnen, voed selbonnen,, ongeteekende circulaires e.d. Aan den heer A. H. Volleberg, brand meester eh aan den heer W. de Boer, adjunct brandmeester bij de spuit aan den Hooge Rijndijk, is op verzoek door B. en W. eervol ontslag verleend. AARLANDERVEEN. Ledenvergadering A.R. Kiesvereeniging. Door de A.R. Kiesvereeniging alhier werd gedurende dit seizoen de eerste openbare ledenvergadering gehouden. Na voorlezing en vaststelling der notulen opende de voor zitter ds. H. Moolhuizen, waarbij deze wees op de laatste verkiezing van de leden der 2e Kamer. Hiema werd mededeeling ge daan over het bezoeken van de Deputa- temergadering. Vervolgens werd behan deld het program van beginsel met daar aan verbonden wijzigingen. Over enkele artikelen werden verschillende bezwaren en wenschen naar voren gebracht. Bij een volgende vergadering zal afhandeling van het program plaats vinden. Tot afgevaar digde naar den Kamerkieskring werd be noemd de heer Jac. Bogaard. Nadat nog besloten was een spreker uit te noodigen over het onderwerp „Fascisme", sloot de voorzitter Je vergadering en ging de heer Haring voor in dankgebed De opbrengst van de Huldigingsfilm ten bate van het pl. crisiscomité was al hier f. 11.— Onze plaatsgenoot de heer J. v. d. Lijn Pzn. behaalde op de tentoonstelling te Amersfoort drie hooge bekroningen en wel de meest beh. punten der tentoonstelling en meest beh. punten afd. konijnen en mooiste nummer met Japansche wit-zwart- stoart krielen benevens 16 eerste prijzen. ALPHEN. Teraardebestelling van wijlen den heer G. Soetcman. Op de algemeene begraafplaats aan de Schoolstraat had gistermiddag tusschen 23 uur de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van onzen plaats genoot den heer G. Soeteman, in leven sinds de annexatie der 3 gemeenten con cierge der secretarie en voordien agent van politie der voormalige gemeente Al phen. Niettegenstaande de koude, was de belangstelling op de begraafplaats alge meen zeer groot. Achter de lijkstatie had zich aangesloten het geheele corps secre- tarlepersoneel, terwijl op het kerkhof reeds stond opgesteld het personeel van Open bare Werken. Bovendien zagen wij onder de belangstellenden, behalve enkele raads leden den burgemeester den heer P. A. Colijn, wethouder W. J. Sprelj en den ge meente-secretaris den heer K. Salverda. Aan het graf werd gesproken door ds. J. Stehouwer, die woorden van deelneming en troost tot de familie richtte, mede na mens onzen oud-burgemeester dr. H. J. Lovlnk, die verhinderd was aanwezig te zijn. Hij wees op de broosheid van het leven, op de eenige borg in leven en ster ven n.l. Jezus Christus. Als tweede spre ker trad naar voren de burgemeester de heer P. A. Colijn, die de nauwgezetheid en betrouwbaarheid van den overledene schetste. Zijn nagedachtenis zal ook bij het gemeentebestuur lang in dankbare herinnering blijven! Een familielid, als mede de zoon van den overledene, de heer D. Soeteman, dankten voor de laatste be wezen eer. Nadat de familie nog bloemen op het graf had gestrooid, behoorde deze droeve plechtigheid tot het verleden. Weest voorzichtig op het ijs! Door de strengheid waarmede Koning Winter zijn Intrede heeft gedaan, werd gisteren ln onze gemeente door de jeugd op verschillende slooten reeds schaats ge reden Oppassen is echter de boodschap, vooral in het buitenwater ls het Ijs nog gehe.'i onbetrouwbaar. Bij de te Den Haag gehouden exa mens Stenografie slaagde o.a. voor kan toorstenograaf (130 lettergr. per min.) onze plaatsgenoot, de heer F. v. Elk, op- geleld door den heer G. Klok alhier. De najaaiscollecte ten bate van de diaconie der Geref. Kerk Alphen heeft opgebracht een bedrag van ruim f400. BOSKOOP. „De Luchtbode". De postduivenvereeniglng „De Lucht bode" heeft in hotel „Neuf" haar eerste jaarvergadering gehouden. Na een hartelijk welkom, deelde de voor zitter mede, dat de vereeniging thans lid geworden is van den W.B.B. Verzendings- bond, zoodat de vereeniging vervolgens ln een vliegprogramma kon laten vliegen. Er zullen vijf kampioenschappen worden vervlogen, n.l. een voor oude duiven, half fond, een voor oude duiven, fond, een voor jonge duiven, een voor jonge en oude duiven en een voor het algemeen kam pioenschap. Tot nieuw bestuur werden gekozen de heeren: G. Lamonee, voorzitter; A. H. Smit, secretaris, J. v. d. Starre, penningm. en B. N. Batink. Ontspanning werkloozen. Uitgaande van den Chr. Besturenbond, afd. Boskoop, heeft alhier een druk be zochte vergadering plaats gehad, waarin o.m. de drie plaatselijke predikanten, n.l. ds. Jacobs, ds. Petersen en ds. Bijdemast, en zeer vele vooraanstaande personen uit deze gemeente vertegenwdoordigd waren. In deze vergadering werd de toestand der Chr. werkloozen besproken. De voorbereidende plannen zijn reeds gemaakt, terwijl een gebouw, dat aan de eischen voldoet, reeds is besproken. Het bestuur van den Chr. Besturenbond heeft de leiding op zich genomen. Boskoopsch Strijkorkest. Het Boskoopsch Strijkorkest heeft in hotel Klaassen onder leiding van den heer Max Well de eerste uitvoering gegeven in dit winterseizoen. Voor de pauze was het programma ge vuld met de Reformaticus-Symphonie van Mendelssohn. Het orkest gaf hiervan een vertolking, die alle toehoorders onder be koring bracht. De heer Weil heeft hier een staaltje van zijn kunnen doen zien, dat ieders bewon dering opwekt. Na de pauze volgde lichtere muziek. Alle nummers vielen echter in den smaak, wat ook niet te verwonderen was. Ook hier werd alles tot in de puntjes keurig uitge voerd. „B.S.O." heeft met deze uitvoering be wezen op het goede pad te zijn, dank zij de uitstekende leiding van den heer Weil. Na afloop is er nog volop genoten van een gezellig bal, waarbij St. Nicolaas te paard met zwarte Piet verscheen. Tot het sluitingsuur bleef oud zoowel als jong gezellig bijeen, wel een bewijs dat „B.S.O." geslaagd is met dezen avond. Nog dient vermeld, dat de St. Nicolaas- versjes en verdere liedjes belangeloos door den heer Kruiswijk op het doek werden geprojecteerd. HAZERSWOUDE. Vergadering; „Nederland en Oranje". De A.ft. Kiesvereeniging „Nederland en Oianje" hield in het lokaal achter de Geref. Kerk haar eerste wintervergadering. De voorzitter, de heer D. de Bruijn opende het samenzijn en gaf het woord aan den Spreker zette uiteen wat door van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer. Spi. begon met er op te wijzen wat door de Regeering is gedaan ten opzichte van handhaving van het gezag, het financieele evenwicht, de opheffing van het eeono- msich leven en de bestrijding der werk loosheid. Na gedachtenwisseling dankte de voorzitter den spreker, waarop de heer Chr. v. d. Heuvel voorging in dankgebed. Het lokaal was goed bezet. KOUDEKERK. Geref. Jeugdcentrale. De Geref Jeugdcentrale hield in deGer. Kerk een vergadering, waarin als spreek ster optrad mevr. Kramvan den Burg en als spreker de heer Lod. Kooyman, resp. uit Vlaardingen en Pijnacker. In een keu rig betoog teekende de spreekster „Jezus en de jonge vrouw", de levens-inrichting en levensverantwoordelijkheid van de luisterende Maria en de dienende Martha. De spreker bepaalde zijn gehoor bij Neh. 13 24 en behandelde het onderwerp: „De spraak maakt U openbaar". De vergade ring, welke onder leiding stond van ds. Haspers, werd met dankgebed gesloten door den heer Kooijman. LEIDERDORP. Een eerlijke hond. Onze plaatsgenoote mevrouw D. V. was naar 't badhuis te Leiden geweest en had onderweg haar handtaschje verloren; hiervan had zij aangifte bij de politie ge daan. De hond van den heer Pley alhier had opde van der Valk Boumanweg een taschje gevonden en bracht dat in zijn bek bij zijn meester. De heer P. deed hiervan aangifte; bij onderzoek bleek dat het door den hond gevonden taschje, dat van mevr. W. was. Zij kreeg haar bezit nu weer on geschonden terug, dank zij het voorbeel dige werk van den hond. NIEUWKOOP De nieuwe R. K. Kerk. Naar wij vernemen is het plan tot het bouwen van de nieuwe R. K. Kerk met Pastorie door de kerkelijke overheid goed gekeurd, Keuring van Waren. Blijkens het verschenen versla» keuringsdienst van waren over ïoï ln dat jaar slechts één persoon nu gemeente veroordeeld wegem; J?1 treding. *1 Afgekeurd werden 36 artikelen J waarschuwingen werden ultgere meeste afkeuringen betroffen grutterswaren en versche en g vruchten. Van melk werden 106 monsters J men, waarvan 10 ondeugdelijk inf werden wegens etenswaren ter oL onderzocht 3585 artikelen en op hetl ratorium 174 artikelen. Het aantal i spec teerde winkels bedroeg 78 en het! tal wegingen van brood 588. 1 Gevonden: Bij de gemeenteJ] alhier zijn inlichtingen te bekomes trent het vinden van een zak veevot NIEUWVEEN. Arbeidsbemiddeling! Bij de stonden 27 Nov. 8 werkloozen inge: In café „Schreuder" werd eenl paganda-filmavond gehouden door 1 Ned. Blindenbond. Burgemeester J Geesink opende, waarna de heer Vanf Berg declameerde. Hierop werd del „Wat wij willen" vertoond. Het was I mooie avond. 1 Wegens uitbreiding der Johj Stichting wordt er een nieuwe bou gebouwd, die zal bewoond worden I den heer P. Groeneweg. Aan de you plaatsgenooten is het werk gegund: I Dijk, metselaar, wed. Spijker, timmaj en Abr. v. Zoest, schilderwerk. o NOORDEN. Vaandelwijding en Propaganda» vergadering der R.K. Drankbestrijdif De jaarlijksche propaganda-vergad van de R.K. Drankbestrijding weet s_ een overvolle zaal te trekken, zool ter gelegenheid van de vaandelwijdinl De voorzitter, de heer Fr. PieterseJ een uitvoerige, enthousiaste openings Het vaandel was opgesteld op het tol in een passende versiering van bloq en licht. Na het zingen van Roomsche Blijds ging de Geest. Adviseur Pastoor i J. A. Borsboom tot de inwijding j en na een mooi Marialied van een di zangclub uit Amsterdam, hield Zj een met aandacht gevolgde rede ori drankbestrijding. Na een geestdriftig applaus dankif voorzitter aen pastoor. Mej. A. P. M. Sam uit Beverwijk] van het hoofdbestuur van den Manal wenschte de vereeniging geluk met] nieuwe vaandel. De Amsterdamsche dames-zaog voerde nu onder pianobegeleiding o zangnummers uit, die juweeltejs ware muzikale kunst. Mevr. Meersman uit 1 sterdam declameerde eenige vroolijkel drachten. Nog voerde het Amsterdam cabaret 'van dames-artisten „De vier W] uit het Oosten" de klucht in twee ven op, getiteld „Mechanica". Hierop volgde sluiting. OUDE WETERING. De R.K. Tooneelver. „St. Theodulpl gaf in hotel Van den Bosch haar naja uitvoering. De avond werd geopend tf den voorzitter, die een woord van wd toeriep tot pastoor P. J. Aarts. Hierna het bekende stuk van G. Nielen J Trots" uitgevoerd, dat veel succes 1 De voorzitter sprak een slotwoord, wal hij dank bracht aan den pastoor voor goede wenschen en een woord van J sprak tot den regisseur, de nheer JJ Vesseur, die steeds met volle toewijl zijn tijd beschikbaar stelt in dienst vanJ vereeniging. o WADDINXVEEN. Jaarvergadering „Ziekenhuisverpleginl Onder voorzitterschap van burgetneö Troost had in 't R.K. Bondsgebouw, n fl bezochte jaarvergadering plaats van Vereeniging „Ziekenhuisverpleging nieuw bleek, dat deze mooie ver®®Ju| zeer nuttig is werkzaam geweest. De v zitter heette allen hartelijk welkom- secretaris las de notulen der vonge gadering welke onveranderd werden g gekeurd. De penningmeester deed ver- van de ontvangsten en uitgaven, yrj alle ingezetenen zijn lid; het leüenta draagt 5786 van de ruim 7000 inwo Verpleegd werden in het afgeloopen D01 jaar 112 personen. Aan verp. werd betaald f. 6731.03. De ontvangsten droegen f. 6577.74J/2» zoodat dit tekort geconstateerd werd yan r.w Het saldo van voorgaande jaren bw f. 2894.58. De contributie werd wee paald op f. 1.25 per persoon per JI Ds. Mispelblom Beijer sprak zeer deerende woorden over deze vereejyS" het beheer daarvan, tot het bestuu a De voorzitter sprak een woord va men dank aan alle penningmeesters,^ missarissen, den secretaris, enZv Lbb getal, het vele werk weer gratlsfH^ verricht in 't belang van deze nu 8 stelling, 't Was een zeer geanimce gadering. Een adres inzake de brandstoffen E. en W. hebben besloten om die daarvoor in aanmerking komen cokes per week te verschaffen ,al( geen geval geld. Thans heeft, 0 U selijke raad van de moderne va* een adres tot B. en W. genen verandering te brengen en te het geld uit te keeren. Dit amre gemotiveerd met de overweging» t steuntrekkers vèr weg wonen en hen bezwarend is de hun 1 A fcok cokes te laten halen, terwijl hun, hebben b.v. van een vereeniging» S di verstrekt mogen worden. Deze buiten den brandstoffentoeslag- Tot administrateur van de vereeniging W. I. E. is te00*?.,.. va* v Sloet tot Everloo. Tot aanvoer0 vil eerste elftal de heer A. Too het tweede elftal dezer veree heer Fr. Luiten. Tot leeraar aan de vakteekej^jij benoemd de heer P. L. Scholten,

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 8