It Miep aan Sint Nicolaas vroeg. LEIDSCH DAGBLAD laargang Donderdag 30 November 1933 No. 48 W- i- 111116 't begin van December. Over |<iagen zou St. Nicolaas komen. zal 't ook wel koud hebben Kinderen, die uit school kwa- I snerpend-koud wind woei hun en re waren nog niet hun huis Jol de wind verhief zich tot een |t ze bijna niet tegen op konden. Ten allen welgemoed voort druk over Sinterklaas Dienzelfden Wijl nog steeds de storm loeide werd er reeds ln vele huizen lende .Zie de maan schijnt door T"" gezongen, hoewel er geen I deze veel bezongen maan aan J-donkeren. sterloozen hemel te ■was. Par waar vroolijke kinderstem- Me zongen, trok men zich van piet veel aan. Daar in de heer- kamers dacht men meer aan In feestdag, die weldra komen pn den steeds heviger boeienden woelig waren op dien avond vele drukker dan gewoonlijk wa- 1 fan Nans Tom en Miep Ra le in een der mooie, groote hui- T'i Spoorsingel woonden. Ze wa- pond zelfs zóó rumoerig, dat va- dat ze hem de ooren doof |a waarop moeder lachend, J .Wacht maar! Als Pleter mor- komt luisteren en daarna fiben ze wel een toontje lager alle vier niet zoo druk. 't Is li; komt dus nog een kwartier- F1 me zitten." I" ons dan een sprookje, moe- 1 Miep. |b geen sprookje, moeder; ver- liiever iets. dat echt is gebeurd klein waszei Nans zou zoo graag wat over Sin- wren'^ viel Tom in. „Ja, ik ook. moeder", vleide iMep. „Hè. ja. vertel u maar wat over Sinterklaas.." „En jij Jan? Waarover hoor jij graag vertellen?' vroeg mevrouw Ravenbere toen het viertal rustig om raar heen zat „Wat u ons vertelt is altijd moot. moe der" antwoordde de oudste van het vier tal. ..En als Mien zoo graag over St. Nico laas hoort vertellen, vinden wij dit óók best." Heel stil en genoegelijk zat toen weldra het straks nog zoo drukke viertal te luis teren naar moeders vertelling over de jeugd van St. Nicolaas. „Reeds als kleine knaap gaf hij zijn mooiste speelgoed waarmee hij zeil zoo graag speelde, aan arme kinderen" ver telde zij. ..En op een dag, toen hti iets had gekregen. dat hij zelf zoo heel lekker vond en maar zelden kon krijgen omdat het zoo heel duur was. ontmoette hij een kleinen hongerïgen knaap die om brood vroeg Maar St. Nicolaas. die. ver van zijn huis over een nlein liep. had geen brood Hij bedacht zich echter niet lang en gaf het gebak, dat hy juist -elf wilde opeten aan het arme bedel-ventje Nog meer vertelde dien avond mevrouw Ravenberg over het leven van den Sint en zU eindigde haar vertelling met te zeggen: „En daarom volgen wy nu nog het goede voorbeeld dat eens St Nicolaas ons gaf en nog steeds geeft op 5 DecemberEven als eens de Sint dit deed geven wy. die niet arm zün dien dag zoo graag wat aan arme menschen die St. Nicolaas door een of ander toeval, vergat iets te brengen Wy geven dan aan deze armen uit zijn naam lekkers of kieeren of iets anders dat zij noodig hebben en zelf niet kunnen koo- pen „Maar als nu de arme menschen aan Sinterklaas een briefje schrijven, zooals wij altüd doen. moeder, dan zal Sinterklaas die menschen toch zeker óók wei wat brengen, hè?" vroeg Miep. die pas vyt jaar was. „Want krijgt Sinterklaas je brief dan kan hy je niet vergeten Allen lachten om Miens woorden want zelf een briefje schryven, kon ze natuur- lUk nog niet. Daarom droeg ze dit werkje dan ook altüd aan Nans of Jan on „En nu naar bed kinders" sprak moe der. Jan. Nans en Tom sliepen dien avond even vlug in als op andere avonden Al léén kleine Miep. die lag te luisteren of zij niets in den schoorsteen hoorde kon niet zoo gauw inslaoen Want al luisterende, dacht ze aan de arme menschen die wel eens door St Nicolaas werden verzeten. „Waarom schrüven zü dan ook geen brief je zooels wij?" mompelde zil met een sla perig stemmetje ..En als ik een arm mensch zie zal ik zeggen Wat Miep zou vragen was onverstaan baar omdat ze tuist insliep. Alsof ze aan niets over wat moeder den vorigen avond had verteld meer dacht, huppelde Miep dien morgen met haar dod- pen door de gang waar Greet, de werk vrouw die op drukke dagen het dienst meisje kwam helnen. bezig was den vloef te boenen „Niet door het nat ioopen. liefje!" waar schuwde zü Miep. ,,'k Zal aan den kant. waar geen water ligt. loooen Greet" beloofde het kind. „Zeg Greet ben JIJ óók niet erg blü dat het morgen Sinterklaas Is?" ..Ikke biy, kind?" klonk Greets stem heel verbaasd. ..Weineen Ik ben niet blit Waarom zou ik blU zün? Ja toen ik nog zoo Jong was als ill kind,toen was ik óók wel biy, als Sinterklaas eens wat in mün klomp had gelegd. Maar by oude men schen komt de Sint niet... Neen nooit meer. .O. Greet, dat is heelemaal niet waar!" riep Miep. „Want mün oma en opa zijn al héél oud, hoor! En toch brengt Sinter klaas hun altüd wat. Verleden laar bracht hy opa een mooien wandelstok en een heele kist vol sigaren. En aan oma bracht hy een groote flesch vol eau d? cologne en een groote doos met lekkere bonbons en een groote mand met zulke heerlllke vruchten.... Nou en die...." „Dat komt omdat Sinterklaas weet. waar Je oma en oca wonen" viel de vrouw :n. „Maar my. die by vreemde menschen op een klein kamertje woont kan hii toch heelemaal niet vinden" Daar dacht op eens Miep weer aan het schrijven van een briefje aan St Nicolaas! „Greet, ik weet ai wat!" riep ze uit v» moet straks een briefje aan Sinterklaas schrijven; ie moet hem daarin vertellen, waar je woont! Nou en dan komt hy óók morgenavond wel bil 1e hoor!" „Ikke een brief schrüven aan Sinter klaas?" vroeg de vrouw. Moet ik een brief schrüven met mün ..rimmetleke" vingers, kind? Ach. lieve hein die kunnen niet eens een potlood vasthouden Even keek kleine Miep naar Greets door rheumatiek gekromde vingers Daarna zei ze: „Ais moeder me helpt kan lk het briefje aan Sinterklaas wel voor 1e schrü ven. Greet. Als JU maar zegt hoe de straat heet, waarin ie woont en ook wat ie graag wilt hebben En dan brengt Sinterklaas 1e dit morgenavond echt. hoor!" Greet, die reeds zoo héél veel laren door Sint Nicolaas was vergeten en er dus óók niet aan dacht, dit laar wél door hem te worden bezocht, begon dan ook. alléén om

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 15