buitenland. 'H DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 18 November 1933 lgemeene toestand. Hongarije. duitschland. frankrijk. engeland. spanje. bulgarije. roemenie. japan. vereenigde staten. uit het verre oosten. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE FIJNSTREEK. L Simon,"Eden en Paul Boncour (c Genève teruggekeerd. men aanneemt, dat sir Jhon '"met leege handen naar Ge trokken ls. hoopt de regeering. dat onderhoud met Henderson en met ■.""nïoordigers der andere mogend- £n of andere weg zal worden ge- fom uit d® huidige impasse te ge- ■ansche delegatie heett bij de con- «nnrssie der ontwapeningsconfe- Jmemorandum ingediend, hetwelk t» houdt met de wapencontrole en .uiteenzet. waarop, naar de mee- Fnnsclie regeering. de naleving Ibepalingen eener ontwapenlnescon- 1 in de verschillende landen moet J eecontroleerd. Introle moet ter plaatse worden uit- ïd 'en door €en Geneefsche perma- fcntwapeningscommlssie worden ge- rapporten moeten eveneens aan Jnmissie worden uitgebracht. Ij wordt ook spoedig te Genève v»r- ItaUë zal sturen, is nog altijd on- petit Parisien" zet de onthullingen i ceheim document, dat Instructies [vatten voor de Duitsche oftlcieele jeime agenten in Noord -en Zuid- voort. Thans worden de middelen ,'n, waarmee de agenten propagan- Eten maken voor de Duitsche zaak, me door inlichtingen aan de bladen Imoeten radio-centra in het leven I geroepen in steden, waar verschel- iaden verschijnen. Bij deze centra nat.-soc. technici van de koop- werkzaam zijn. Voorts is het voordeelen te verzekeren aan bla- Duitsche radio-berichten onver- ■ergeven en hun door bemiddeling "persbureau onder neutrale vlag „re correspondenties aan te bie- loral over Frankrijk, Engeland en voor welke correspondenties het kosten betaalt, Regeeringszlnde bladen van fascistische strek- leten hierbij de voorkeur hebben. het ook zaak zijn zulke bladen mbliclteltsvormen financieele voor- te kennen. I bedoelde bladen zal ook gevraagd 1 rorden. waarover zij berichten of fcsmgen willen ontvangen. Deze i moeten dan bevredigd worden, verstande, dat 50 pCt. van die i en beschouwingen over Duitsche iloopen Deze berichten, enz. moe- peel mogelijk aan buitenlandsche Jrn ontleend ten einde geen arg- rekken, p-Duitsche bladen moet de direc- rerkt worden door menschen, die tegenstanders van de Nazi's voor- hem correspondenten aanbevelen, kenaamd met Dultschland in gee- V.rekklng staan. niet-Duitsche persagentschappen vriendschappelijke betrekkingen 1 eezocht niet vla de leiders, maar pdergeschikte employés. Zoodoende i van hun berichten vroeg genoeg krijgen om ze te bevestigen. 's moet men wijzen op de bezuini- d;e de b'aden kunnen verw'ezenlij- pr gebruik te maken van Duitsche r Duitsche zijde is nogmaals een i gegeven. Nu door Göbbels zelf, die It; publicaties van de Petit Parisien weelde geheime instructies voor de buitenlandsche politiek dragen pel der onwaarachtigheid op het K»d en vormen een kwaadwillig ver- met het klaarblijkelijk doel, de Duit- luitenlandsche politiek te discredl- en de vredelievende poiitiek der Secring te verstoren. «weringen van het Parijsche blad reeds verzinsels, omdat het mi- voor Propaganda technisch vol- liiet in staat is, aanwijzingen aan ptsche diplomatieke vertegenwoor- ïni net buitenland uit te reiken of ^Ma-instellingen in het buitenland ptructies te voorzien, omdat er zulke gen in de geheele wereld niet be lle^publicatie blijkt duidelijk, dat het J gaat om de samenstelling van zln- 0 uit groepen van geschriften die J!lare" her dateeren, met de bedoe ld?:, deze publicatie de Duitsche ,„™iChe politiek in discrediet te uit "u'tsohland te benadeelen. Em f v?n de leugenachtige mede- n-« ji het oIfer geworden van 1 Hom j bedrog óf van een las- ipn«. P droevig, wanneer door zulke Ev '"'"'ging de eerlijke vredes- van Duitschland gesaboteerd ,van het over het algemeen Efn ™'i£cne d'ad maken een diepen ëerlcht'n daaraan nog toe vol- thRii^?Ielsche La?erhuis deelde mi- „5™® op een desbetreffende l Duitschland in de eerste L;.i™en van dit jaar zes maal zoo- -ó -u F' wolfram en nikkel heeft in- (32 11 het overeenkomstig tijdvak met Betlilen. Een interview te Boedapest "bhirrt. met graaf Bethlen, Ma» dat Duitschland zich niet l'aa VnÏÏn^schuId'Sen v°or het ver PÏtle j nd €n Ontwapenings- if mogendheden tot iede- 'e iie i V che erkenning van de 'bn'aa-'sÜy, "dbben willen uitstellen. bis*m'T re?eer'ng aldus voegde I he j;t"" oe- heeft nog geen defi- M «n of zij uit den Vol- I1nle; aoenlnzsconferentie zal J echter iedere over- lv,i \,.tn Wa' de geruchten ar betreft dezen zouden Iwarneer Fronk- I 'ta Entente zeen oorlog wil- "b htV„J'ert'edigde Bethlen een wz.enlng der verdragen. Concentratiekampen geopend. Ofschoon de politieke amnestie nog niet is afgekondigd, zijn de Saksische concen tratie-kampen naar verluidt, reeds ge opend. Of ook de leiders zijn vrijgelaten? De Senaat eischt behandeling der buitenl. politiek - De nieuwe socialistische partij. Terwijl de financieele Kamercommissie bezig is met de behandeling van het fi nancieele voorstel der regeering. waarbij door Sarraut's tusschenkomst althans de werkmethode der regeering is aanvaard, vraagt nu de Senaatscommissie voor bui tenlandsche zaken een openbare behande ling dezer politiek. De parlementaire groep socialisten on der voorzitterschap van Renaudel heeft versterking gekregen van twee afgevaar digden. zoodat de fractie thans bestaat uit 31 leden. De „Union Jean Jaurès". zooals de nieuwe partij genaamd is, heeft een manifest gepubliceerd, waarin een uiteen zetting wordt gegeven van de redenen der afscheiding en van het programma der partij, waarbij met name verdedigd wordt aanpassing van het rhythme van de wet gevende werkzaamheid der regeering aan het rhythme der gebeurtenissen, verwezen lijking van een economische gemeenschap met de overzeesche gewesten en organi satie van den vrede binnen den Volken bond parallel gaande met de vestiging van openhartige directe betrekkingen met de landen. o Einde der parlementszitting De Joodsche boycot. Gisteren is de parlementszitting geslo ten met de gebruikelijke sluitingsplechtig heid. Na gezinspeeld te hebben op de mis lukking der Economische Wereldconferen tie zegt 's konings boodschap o.a.: Het heengaan van Duitschland van de besprekingen te Genève, een maand ge leden, heeft noodzakelijkerwijze het pro gramma verstoord, maar het werk voor internationale ontwapening bij overeen stemming tusschen de naties dient met kracht te worden voortgezet. In zake binnenlandsche vraagstukken zegt het stuk: De voortdurende bereidheid van -mijn volk om de zware opofferingen te dragen, heeft het ons lang mogelijk gemaakt als haast het eenige onder de groote landen een bevredigend evenwicht te handhaven tusschen zijn nationale inkomsten en uit gaven. Het vertrouwen is hersteld door het vol gen van een gezonde financieele politiek, vergezeld van de instelling van een rede lijke mate van protectie voor «ie nijverheid van het Vereenied Koninkrijk. Het cijfer der werkloozen, hoewel helaas nog steeds veel te hoog, is de laatste maanden aan zienlijk en geregeld gedaald ondanks de gebruikelijke seizöenwerking in tegenge stelde richting." Baldwin heeft te Edinburgh een rede gehouden, waarin hij zeide over een dic tatuur: „In Engeland moeten wfi elke poging van hen die schijnen te meenen dat zij geroe pen zijn om naar de macht te grijpen, fnuiken. Ik geloof niet dat er een man be staat, ciie goed of wijs genoeg is om dic tatoriale bevoegdheden over een vrij volk uit te oefenen. De Joodsche raad maakt bekend, dat de boycot van Duitsche goederen en diensten waartoe krachtens de resolutie van de con ferentie op 5 November is besloten, thans is georganiseerd. Sir Robert Mond heeft het voorzitter schap van den raad aanvaard. Een speciale damescommissie zal zorgen voor het organiseeren van den boycot on der de vrouwelijke kooners. Morgen de verkiezingen. Morgen hebben de verkiezingen plaats voor de Cortes. Zestig politieke groepen hebben Madrid overstroomd met vlug schriften. Opgewonden studenten-organi saties marcheerden door de straten der stad. Er hangt een zware atmosfeer van ongerustheid ten opzichte van den Zon dag, daar men vrij algemeen ernstige orde verstoringen verwacht. De vroegere socialistische premier Azana en andere partijleiders hebben reeds ge dreigd van geweld gebruik te zullen ma ken, wanneer de verkiezingsresultaten voor hen ongunstig mochten blijken. De fascisten nemen een gelijke houding aan. In Barcelona is het reeds tot een vuur gevecht gekomen tusschen politieke tegen standers. De syndicalistische leider Pes- tana verzekert, dat de rechtsche partijen een coup d'état hebben voorbereid. Gisteren is een bomaanslag gepleegd op de electriciteitscentrale der stad Barce lona. Twee transformatoren werden vol komen verwoest terwijl ook verder groote schade werd aangericht. Van de daders ontbreekt tot dusverre ieder spoor. De staking in de winkels is ten gunste van het personeel geëindigd. Op Mallorca is de aigemeene staking af gekondigd. o De buitenlandsche politiek. Tijdens de debatten in de Kamer over de buitenlandsche politiek bleek, dat de sprekers van alle partijen eenstemmig stonden achter de Bulgaarsche politiek, die er naar streeft op den Volkenbond te blijven steunen en tracht het lot der Joego-Slavische minderheden te verbete ren. De voorzitter van den ministerraad stëld ein het licht, dat Bulgarije zelfs niet de nerzienlng van het vedrag van Neuilly eischte, maar alleen bescherming der min derheden vroeg benevens een uitweg naar de Aegische Zee. RECLAME. KUNSTOOGEN vervaardigen wij natuurgetrouw' voor onze patiënten. F. Ad. Mtiller Söhne, Wiesbaden, in den Haag, Hotel du Passacre, Passage 31, op 25 November 1938. -8554 Verbod der nationaal-socialistische organisaties te wachten. Naar uit zeer goede bron wordt verno men, heeft de nieuwe liberale regeering besloten reeds zeer binnenkort de natio naal-socialistische organisaties in Roeme nië, o ,m. de belde partijen der rechter zijde: „IJzeren garde" en „Liga voor de verdediging der Christelijke Cultuur" te verbieden. o De begrooting. In het kabinet zijn de beraadslagingen aangevangen over de begrooting voor 1934, welke door het departement van Finan ciën is vastgesteld op ongeveer 2 milliard 17 millioen yen. De minister v. Financiën heeft de belangrijkste posten, welke ge vraagd worden door het departement van oorlog en marine, met inbegrip van de uitrusting der militaire strijdkrachten, het tweede aanvullende program voor de zee macht. het program voor de luchtvaart en de herultrusting van groote schepen, goed gekeurd. De sovjets de jure erkend! De sovjet-regeermg is de jure erkend! De briefwisseling tusschen Roosevelt en Litwinof. die thans gepubliceerd is, luidt als volgt: Roosevelt schrijft: „Ik verheug mij ten zeerste, dat als resultaat van onze be sprekingen de Ver. Staten besloten heb ben de normale betrekkingen met de URSS te herstellen en over te gaan tot de uilwisseling van ambassadeurs. Ik hoop, dat de thans tusschen onze volken herstelde betrekkingen voor altijd nor maal mogen blijven en vriendschappelijk en dat onze volken van nu af aan zullen kunnen samenwerken tot wederzijdsch be lang en voor de handhaving van den vredo in de geheele wereld." Litwinof schreef: Het verheugt mij u te kunnen mededeelen, dat de URSS volkomen bereid is de normale diploma tieke betrekkingen met de V. S. te hei- stellen en ambassadeurs uit te wisselen. Ik deel eveneens de hoop, dat de tusschen onze volken herstelde betrekkingen voor altijd normaal mogen blijven en dat onze volken zullen kunnen samenwerken tot wederzijdsch belangen voor de handha ving van den vrede ui de geheele wereld." Hieraan is een gemeenschappelijk com muniqué van Roosevelt en Litwinof toe gevoegd luidende: Behalve de overeen komsten, die wij heden onderteekend hebben, is er van gedachten gewisseld over de methoden om alle hangende kwesties over schulden en aanspraken tot oplossing te brengen, hetgeen ons in staat stelt te hopen, dat een spoedige en bevredigende regeling zoo spoedig moge lijk tot stand zal worden gebracht." Politieke kringen leggen de grootste aandacht pan den dag voor de zeer ver trouwelijke besprekingen van Litwinot en Roosevelt in het Witte Huis, waarbij men als voornaamste opvatting hoort verkon digen, dat het belangrijkste en meest ge heim gehouden onderwerp der besprekin gen de toestand in het Verre Oosten is ge weest! Men meent zelfs, dat Roosevelt onder den indruk van den toestand in het Verre Oosten, die een graad van ge vaarlijke spanning zou hebben bereikt, op het programma, dat hij voor zichzelf had opgesteld, vooruit is geloopen en tot de briefwisseling is overgegaan, die het be zoek van Litwinof tot. resultaat had. De Sovjetregeering heeft zich verplicht geen communistische propaganda in de V. S. te dulden, Amerikaanschen burgers in Rusland vrijheid van godsdienst en be scherming tc waarborgen en geen aan spraken te doen gelden op grond van het deelnemen door Amerika aan de Siberi sche expeditie der geallieerden in de jaren 1918 en 1921. Verder wordt den Amerikanen speciale bescherming gewaarborgd met betrek king tot aanklachten inzake industrieele spionnage. Litwinof zal nog verscheidene dagen in Washington blijven teneinde de details dor overeenkomsten te bespreken met de be trokken instanties. Litwinof heeft, de telefonische verbin ding ingewijd door het eerste gesprek te voeren. Hij onderhield zich met zijn vrouw en zijn zoon te Moskou. De leider van de afdeeline Oost-Europa van het departement van buitenlandsche zaken, Harry F. Payer, is belast met de waarneming van de afdeeling buitenland- schen handel van de Finance Reconstruc tion Cy. Men neemt aan, dat deze benoe ming is geschied met het oog op het ver- leenen van credieten aan sovjet-Rusland. W. C. Bullit zal de Amerikaansche am bassadeur te Moskou zijn. Hij is een autoriteit voor Russische aangelegenheden Hij heeft eenige jaren geleden het sovjet regime speciaal bestudeerd. Hij is oor spronkelijk journalist geweest. Van 1917 1918 was hij werkzaam aan het Amerik. departement van Staat en vervolgens attaché van de Amerikaansche delegatie ter vredesconferentie. In 1919 ging hij met een speciale missie naar Rusland. Naar een gedemilitariseerde zone? In een onderhoud tusschen den Japan- schen minister van buitenlandsche zaken, Hirota en den ambassadeur der Sovjet- Unie, Joerenef. is een Dlan voor de vast stelling van een gedemilitariseerde zone tusschen Rusland en Mantsioekwo besoro- ken Het onderhoud heeft plaats gevonden op instigatie van Hirota Uitgangsount der besurekin? was de schending der Rus sische grens door Jaoansche vliegtuigen hetgeen zooals bekend ls, door de Japan ners wordt ontkend. HAARLEMMERMEER Het einde der bietencampagne. Wc vernamen, dat gisteren de laatste met bieten beladen vaartuigen de schut sluis bij Aalsmeer gepasseerd zijn. Direct zijn de watermachines van den Haarlem- me rmeerpolder in werking gesteld om den waterstand weder op laag winterpeil to brengen. De rooiers en schippers hebben over een gunstig verloop van de campagne, die twee weken vroeger is afgeloopen dan verleden jaar, niet te klagen gehad. Ook aan de suikerfabriek te Halfweg zullen de nog aangevoerde bieten spoedig ver werkt zijn. Inbraken en diefstallen. Gisternacht hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht op eenige erven aan den Hoofdweg, echter zonder resultaat, want ze we/den door liet aanhoudend blaffen van een hond in hun werk gestoord. Eij een der bewoners hoordé men iemand hard wegloopen en tegelijkertijd het por tier dichtslaan van een auto, die weldra uit het gezicht verdwenen was. Bij den koopman B. aan den Hillegom- merdijk werd uit een hok een varken gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Verder werd op verzoek door d e politie in Haarlemmermeer aangehouden en naar Tiel overgebracht zekere S., als ver dacht van medeplichtigheid aan diverse inbraken. Verkeersongeval. De bestuurder van een vrachtauto, een leerling, die onder toezicht reed van den eigenaar den heer G. alhier, nam, terwijl hij van den Sloterweg komende den Spaarnwouderweg wilde indraaien, den bocht te groot, waardoor de auto tegen de leuning van de brug botste en wel met zooveel kracht, dat de leuning geheel werd afgereden en ook het bruggehoofd ernstig beschadigd werd. Ook dë vracht auto werd deerlijk gehavend. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Evangelisatie-zangkoor opgericht. In een daartoe gisteravond in de jeugd- kapel naast de Ned. Herv. Kerk te Hoofd dorp gehouden bijeenkomst, werd onder veel belangstelling besloten tot oprichting van een evangelisatie-zangkoor. Dat er veel animo bestond voor deze nieuwe vereeniging, moge wel hieruit blijken, dat zich direct een 50-tal dames en heeren als lid opgaven. Tot voorzitter werd benoemd de lieer Z. J. Hofstede, bestuurslid van het Chr. Mannenkoor en tot leider de heer N. van Exter, organist bij de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp, terwijl verder in het bestuur werden gekozen de dames Lustig en Nieuwdorp en de heeren van Dasselaar en v. d. Kommer. Wraakneming? Aan den Leimuiderdijk werd een der bewoners, de heer C., gerechtelijk uit de woning gezet. Na afloop, toen de politie vertrokken en 't inmiddels duister gewor den was, hebben een of meer personen van deze gelegenheid gebruik gemaakt door vermoedelijk uit wraakneming in het verlaten gebouw alle ruiten in te gooien. Dit beteekent voor den uigenaar van het huis, den heer H een groote schadepost, omdat er van de vele groote ruiten niets is heel gebleven. De politie heeft het spoor van de daders reeds ge vonden. HILLEGOM. Verkiezing Ned. Herv. Kerk. De verkiezing van 4 notabelen der Ned. Herv. Kerk had tot uitslag, dat de heeren L. P. Karens, F. E. Muller en J. Spreij zijn herkozen, terwijl gekozen is dc heer Joh. de Jong Jzn. Herkozen zijn als kerk voogden de heeren A. Haster en W. van Doeren. Ten bate van de Wilhelminaschool (kleuterschool) wordt een bazar gehouden in het Nutsgebouw. De opening zal plaats hebben op Maandag a.s. om 7 uur. De eerste bouw aan de nieuwe Burge meester Pontstraat, behalve de Higo- woriingen, zal ondernomen worden door den heer K. Vermeij. Deze begint met vier huizen te bouwen aan de zijde van de Hoofdstraat. Gevonden. Aanwezig en te bevragen aan bet bureau van politie: 2 zakken, tabakszak, buodschappentasch, hee.enrij- wiel, huissleutel, breukband, leerboek, jon gensmuts, sleuteltje. Aanwezig en te be vragen bij: A. Zwaagman, Hoofdstr. 32, pet^ L. v. d. Berg, Treslongdw.str. 14, alpine; Ch. Eldebroek, Ambachtstr. 81, rozenkrans in etui; J. v. d. Hulst, v. Vliet- straal 4, touw lang 4 M.; G. H. Koemen, schroevensleutel; Verhoeven, Pr. Hendrik- straaat 4, touw lanjj 4 M.; G. H. Koemen, Oosteinderlaan 32, zilveren eikenblad; Goe- mans, Weeresteinstraat 8o, gouden horloge ketting met medaille. KATWIJK AAN DEN RI]N. De maandelijksche collecte voor het bouwfonds der Geref. Kerk bedroeg f. 44.01. KATWIJK AAN ZEE Een gestolen boot. In het Prins Hendrikkanaal waren eenige jongens aan het varen met een schuitje, dat vermoedelijk uit een der dorpen uit de omgeving afkomstig is en waarin groen ten vervoerd werden. Éen der daders is door de politie gearresteerd en op het politiebureau gebracht. Inlichtingen over de boot zijn bij de politie te verkrijgen. Aanrijding:. Ter hoogte van de Oude Kerk op den Boulevard is de 5-jarige W. S. uit de Louwestraat onder een auto gekomen, ver moedelijk bestuurd door den heer O. uit Noordwijk. Het kind werd tegen den grond geslagen, dr. Lodder verleende bijstand. Daar "het kind niet ernstig verwond was, werd het naar de ouderlijke woning ver voerd. Op liet politiebureau is te bevragen een damesrijwiel, merk Fongers, dat on beheerd op straat is aangetroffen. Tot ouderling in de Geref. Kerk zijn gekozen de heeren G. van Duijn en D. C. van Leeuwen; tot diaken de heer R. van Andel. De heer J. D Bokslag alhier is benoemd tot vertegenwoordiger van do Internationale Schippersveroeniging. o LISSE. Bij de Gem. Arbeidsbeurs staan deze week ingeschreven 3.8 werkloozen. In de zelfde week van het vorig jaar stonden 123 personen minder ingeschreven. Aan vverklooze gezinnen werden door bemiddeling der Gem. Arbeidsbeurs de'zo week 4C0 pakjes gcedkooper boter verstrekt Gevonden: een paar damesHandschoe- nen, een slinger van een auto. Na het vertrek van den heer W. van Ingcn treedt als leider der B.V.L. op do heer Q. C. van Dijk, alhier. o OEGSTGEEST. Ouderavond der O. L. School. Gisteravond is in de gymnastieklokaal van de O.L. School aan den Terwee weg een ouderavond gehouden. De opkomst van ouders was zeer groot; de geheele zaal was met belangstellenden gevuld. De voorzitter dr. K. Simon Thomas opende met een hartelijk welkom en deelde mede dat de tweede ouderavond in dezen winter zal gehouden worden in het voorjaar van 1934. De notulen van den vorigen ouderavond, voorgelezen door de secretaresse, mevr. Hugenholtz, werden onveranderd vastge steld, waai na het hoofd der school, de heer van Leeuwen verslag uitbracht over het afgeloopen jaar. Ondanks de resds zoo sterk gevoelde bezuiniging op hel onder wijs was de heer van Leeuwen optimis tisch gestemd, o.a. gaf hij zijn groote vreugde te kennen over het feit dat door het werk der oudercommissie thans een hulp-leerkracht in dc school werkzaam is zoodat bij een eventueel voorkomend ziek tegeval van een der leerkrachten bet onderwijs niet ontwricht wordt. Do voorzitter dankte den heer v. Leeuwen voor zijn keurig verslag. Hierna gaf de voorzitter 't woord aan dr. S. Hoogerwerf, arts te Leiden voor het houden van een rede over: „Dc functie van het hart, in het bijzonder bij het kind". Aan dc hand van een serie Röntgenfoto's beeft dr. Hoo gerwerf een zeer belangrijke lezing ge houden zoowel voor de ouders, als voor het onderwijzend personeel. Spr. gaf een uitvoerige uiteenzetting van den bloedsomloop zoowel van het normaal als abnormaal ontwikkelde hart en wees speciaal op de vele gevaren welke af wijkingen van het hart met zich brengen o.a. bij lichamelijke oefening op de school en bij beoefening van zwem- wandel- en rijwielsport. Tevens verstrekte spr. daarbij verschillende leerzame inlichtingen die voor het kind op later leeftijd van^ zoo groote beteekenis kunnen zijn. Voor zijn met stille aandacht gevolgde rede mocht dr. Hooger werf een dankbaar applaus in ontvangst nemen. Namens alle aanwezigen dankte de voor zitter den spreker voor zijn zeer interes sante rede en verstrekte inlichtingen. In de pauze werd door het onderwijzend personeel de koffie aangeboden, welke attractie op hoogen prijs werd gesteld, In de bestuursvacature werd wegens uit treding van den heer de Groot, met groote •meerderheid van stemmen gekozen de heer W. F. H. Somer, die deze benoeming aannam. Do voorzitter dankte in wel gekozen woorden de heer de Groot bij zijn af treden als bestuurslid. Ook de heer van Leeuwen bracht als Hoofd der school e?n bijzonder woord van dank aan den heer de Groot voor zijn betoonde medewerking. Tot slot volgde een kort verslag van de kascommissie en eenige niededeelingen van interne aard door dén voorzitter waarna deze welgeslaagde bijeenkomst werd ge sloten en vele ouders gebruik maakten van de gelegenheid het werk van de leer lingen te bezichtigen. BOSKOOP. Bezoek van den nieuwen burgemeester. Gisteren bracht mr. E. P. Verkerk de nieuwe burgemeester een bezoek aan onze gemeente. Na kennis te hebben gemaakt niet de wethouders en verschillende ambtenaren werd door hem het raadhuis bezichtigd. Tijdens het bezoek dat slechts van kor ten duur was, is bepaald, dat de installatie zal plaats hebben op Vrijdag 1 December, nam. te 2 uur. Ernstige mishandeling. Tegen den straatmaker van B. alhier is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens ernstige mishandeling van den manulacturler van den B. Tusschen beide mannen bestond reeds zeer geruimen tijd een gespannen verhou ding. Toen dan ook van der B den straat maker van B. passeerde, wond laatstge noemde zich dermate op. dat hij van der B. met zijn straatmakershamer een hevi- gen slag boven het rechteroog gaf, roe pende „Ik sla je dood". Spoedig was dokter's hulp aanwezig, die de wond heeft gehecht en het slachtoffer heeft verbonden. Door de ambtenaren der belastingen en accijnzen alhier is beslag gelegd op een partij van circa 500 kilo ongedekte suiker, welke was opgeslagen in een pakhuis aan de Burg. Colijnstraat alhier. KOUDEKERK. Zilveren jubileum. De Chr. Meisjesvereeniging „Martha" hoopt op Donderdag 23 Nov. a.s. haar 25-jarig bestaan feestelijk te herdenken. Burgerlijke stand. Geboren: Jacob, z. van Arie van der Vis en Dina Wille Deleaantje Hendrika, d .van Hendrik Bloos en Deleaantje Roo- denburg. 3—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7