Scheepstijdingen. DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 18 November 1933 A TELEGRAMMEN. KUNST EN LETTEREN. BEURSOVERZICHT. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. GEVEILDE PERCEELEN. VISSCHERIJgERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. H 7l§/J Biddag 3 uur: 758. liddag 2 uur: 761. ügrafisch weekbericht Ji Ned. Meteorol. inst. te De Bildt. L. stand: 781.7 te Hemoesand. mit stand: 749.5 te La Coruna. long tot den avond van 19 Nov.: E Oostelijke tot Zuidelijke wind. Lijk hall of zwaar bewolkt met tof geen neerslag, later betrokken B op neerslag, aanvankelijk weinig in temperatuur, later wellicht nlandsch weerbericht. teld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. 'eheele Oosten blijft de luchtdruk "zoowel in 't gebied van strenge Scandinavië en Finland als in {•Europa. De depressie in het Zuid- trekt verder terug en zij veroor- Kt een gebied van hoogen lucht- rer Zuid-Oost-Europa een warme tniing in de bovenlucht over land en Frankrijk, die de uitbrei- r het Zuiden van het vorst- ge- de Noordzijde van de Oostzee Jndt, Een reeks van diepe luchtdruk- I aan de Westzijde van het stroom- 1 gebied van hoogen luchtdruk, dat »ds tot de Azoren reikt, veroor- jen krachtige strooming van warme rer IJsland langs den rand van het naar de Barendszee. frankrijk vielen plaatselijk zware ooral in het Oosten. Hoewel aan- zacht weer is te wachten is fechuiven van het kou-front naar bjeiing niet uitgesloten. IÜCHTTEMPERATUDR. leorm.: 4Vf gr. C. (40 gr. F.), ftmidd.: 6V2 gr. C. (44 gr. F.). pATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. 13 u. 12 min.; n.m. te 3 u. 36 min. Voor Maandag. J 1 u. 01 min.: n.m. te 4 u. 26 min. PCHT OP VOOR FIETSERS e.a. 4.34 n.m. tot 6.57 v.m. 433 n.m. tot 6.59 v.m. HET RIJKSDAGBRANDP.IOCES. Heden houdt de Senaat in het Rijks- gerechtshof voor de laatste maal zitting te Berlijn. Nog een 8-tal getuigen zijn op voorstel van Torgler's verdediger gedaagd en tal van acten en documenten zullen onderzocht worden. Op voorstel van dr. Tichert, den verdediger der Bulgaarsche communisten zal vandaag een uittreksel behandeld worden uit het strafregister van getuige Kampfer, terwijl ook op verzoek van dr. Tichert nog eenige getuigen zul len worden gehoord. De eerste getuige is de zich in arrest bevindende koopman Kempner, wiens naam gisteren door getuige Grothe 'her haaldelijk ls genoemd. Deze blijft voor- loopig onbeëedlgd. DE PUBLICATIE VAN DE „PETIT PARISIEN BERLIJN, 18 Nov. (V.D.). Officieel wordt meegedeeld De Duitsche ambassadeur te Parijs heeft opdracht de Fransche regeering met na druk te wijzen op de lasterlijke bewerin gen die door de „Petit Parisien" zijn gepu bliceerd en op de schadelijke uitwerking, die dergelijke kwaadwillige verzinsels op de betrekkingen tusschen de Staten moeten hebben. Met het oog op een soortgelijk ge val in de Londensche pers heeft ook de ambassadeur de noodige instructies gekre gen. Naar van welingelichte zijde wordt vernomen zullen nog vandaag de Duitsche stappen te Londen en Parijs worden ge daan. DE AANSLAG OP DOLLFÜSS. AKS- OP- EN ONDERGANG. f.: op: 9 uur: onder: 15 u. 55. op: 10 u. 20; onder: 16 u. 52. pon'. nederl. stoomb. mij. PE, 16 Nov. v. Middel. Zee te Amst. p, 17 Nov. van Hamburg te Amst. 116 Nov. van Barcelona n. Tarragona JNE. 16 Nov. van Messina n. Lipari. p, 17 Nov. van Amst. te Hamburg. f> 16 Nov. van Algiers n. Amst. 17 Nov. v. Kopenhagen te Aarhuus ,16 Nov. van Triest n. Flume. SOS, Spanje n. Amst., pass. 17 Nov. [6 uur 45 Dungeness. 16 Nov' van Cavalla te Izmir, ut,16 Nov. v. Amst. te Barbados CRAVEN, 17 Nov. van Amst. te [burg. NASSAU, 16 Nov. van Parama- Ln"£ haar Amsterdam. RICA, 17 Nov. van Amst. n. West- Mü. OCEAAN. 17 Nov. van Bremen te «raam. holland—amerika lijn. »ovDLto'rdNOrfClk Rdam' Pass- VERDAM—zuid-amerika lijn. (rrtüm Noï' nam- van B. Aires te Praam verwacht. DSOANn~,NEW"ÏORK lijn pKaraVa Q' New York' 16 Nov- hott. lloïd. laakt*' thuisreis, 17 Nov. van 111 ö^QaUe tlluisreis' Pass. 16 Nov. I^Ooeng, thuisreis, pass. 16 Nov. holland-afrika lijn. te A^^Huisreis, I® Nov- nam. 10 1!0 ÏÏqiJs' Nov' van Beira naar zafip'u"^'5' 17 Nov. te Mom- 0T- de reis voortzetten. SE Sl°OMTAARTBERICHTEN. L'« Nov van D II li», am 1® Hamburg, «ons. N°v. van Rotterdam te lil' 16 Nnv Jtte,- van W. Hartlepool n. ■«WUM k :^ncur'VIS'° n' Zaandam, pass. Dertil voor het gerecht. WEENEN, 18 Nov. (Reuter) Heden ochtend 9 uur is het proces begonnen te gen Rudolf Dertil, die op 3 Oct. j.l. een aanslag heeft gepleegd op bondskanselier dr. Dollfuss. Voor dit proces heerscht groote belangstelling en uitgebreide maat regelen zijn getroffen voor de veiligheid. Ieder die het gerechtsgebouw wil betreden wordt op wapens gefouilleerd. Voorzitter van het gerecht is dr. Tursky, terwijl het O.M. wordt vertegenwoordigd door dr. Kadecka. Als verdediger heeft Dertil gekozen den Weenschen advocaat dr. Walter Riehl. Na de gebruikelijke be- eediging wordt de identiteit van Dertil vastgesteld. Zooals bekend heeft Dertil met een oud model revolver twee schoten gelost op Dollfuss in de voorhal van het parlementsgebouw, waardoor de Bonds kanselier licht werd gewond. Dertil diende tot Mei 1933 als .gefreiter" bij de infan terie. Dertil geeft toe de daad met voorbe- daenten rade te hebben gepleegd en reke ning te hebben gehouden met de mogelijk heid. dat Dollfuss werd gedood, zonder dat evenwel de bedoeling om te dooden bij hem voorzat. Zijn bedoeling was de aan dacht te vestigen op dr. Guenther, cile volgens hem alleen in staat was aan de economische nood van Oostenrijk een einde te maken. Ook heeft hij door deze schoten symbolisch de huidige regeering willen treffen. In de aanklacht heet het, dat deze be wering. dat de bedoeling tot dooden niet voorzat, cngeloof waardig is. Van een ouu- i soldaat als Dertil. bekend met vuurwape nen, kan men niet aannemen, dat een schot op de borst, op een halven meter afstand gelost, niet doodelijk is bedoeiu. Bovendien zag hij In de huidige leider van den staat een hinderpaal voor de in zijn oogen onove. Troffen eigenschappen van zijn stiefvader, dr. Guenther. De psychia ters zijn dernalve van meening, dat de be doeling tot dooden wel degelijk voorzat. FRITZ HIRSCH KOMT*! Reeds was aangekondigd, dat Fritz Hirsch en de zijnen op 29 dezer te Leiden een opvoering zouden geven van Das Drei- maderlhaus. In dit plan heeft een wijzi ging moeten komen. Niet den 29en, maar op Dinsdag 28 November a s. zullen Fritz Hirsch, Friedel Dotza, Paul Harden, Elly Krasser, Herbert Weissbach, Albert May, en de vele overigen dit succesrijke zang spel van Schubert met de oorspronkelijke decors van Gerard Vroom ten tooneele voeren. AMSTERDAM, 18 Nov. Onregelmatige markt. Industrieele fond sen en Koninklijke hoogcr. Suikerwaarden fedrukt.1 Tabakken verdeeld. Rubbers en cheepvaarten weinig veranderd. Amerik. fondsen en Duitsche obligaties gedrukt Ned. Staatsfondsen prijshoudend. De Beurs besluit de week op kalme wijze. De omzetten waren onbeteekenend en hoe wel de koersbeweging eenigszins onregel matig was, bleven de koersverschillen ge ring. Het verloop van Wallstreet en op de Am. goederenmarkt viel wel is waar tegen, maar in verband- met de onzekere voor uitzichten voor den dollar werd daaraan niet zooveel waarden toegekend als anders. Industrieele fondsen vast. Koninklijke openden 3 pet. hooger in verband met de berichten dat de kansen voor de toelating dezer papieren op de Parijschc Beurs gunstig staan. Het hoogste peil bleef echter niet gehandhaafd. Unilevers waren prijshoudend ondanks de weigering der Fransche regeering om den handel dezer papieren in Parijs toe te laten. Ned. Staatsfondsen waren onver anderd. Rubbers openden lager, doch trok ken later weer aan. Suikerwaarden liepen terug onder invloed van de reactie op New Yorksche suikermarkt. Tabakken wa ren verdeeld. Alleen Deli-Batavia werden hooger genoteerd. Scheepvaarten en Mijn- waarden bleven op peil. Amerik. fondsen waren gedrukt in navolging van Wallstreet. Duitsche obligaties waren lager. De Young- leening daalde beneden 50. De Ned. obfi- gatiemarkt was prijshoudend. ADRES VAN OBLIGATIEHOUDERS. Het bestuur der Nederlandsche Vereeni- ging van Obligatiehouders heeft zich met een adres tot den minister-president ge wend. houdende verzoek tot toepasselijk - verklaring van de deviezen-clcarlngwet op de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, wegens het verbod van nakoming der dol- lar-goud-obligaties, een regeeringsmaat- regcl, maar de meening van adressant val lende onder die van het Kon. Besl. van 5 Juli j.l., welke aanleiding kunnen geven bedoelde wet toe le passen. DE POSTVLUCHTEN. De Pelikaan is te Bandoeng aangekomen. o ERNSTIGE AANRIJDING. Hedenmorgen te ongeveer 10 uur vond op den Hooge Rijndijk onder Zoeterwoude nabij de fabriek der N.V. Oosthoek en Zn. een ernstige aanrijding plaats. De heer J. S. den H„ uit Hazerswoude, reed met zijn auto, waarvan de remmen niet bleken te deugen, mej. A. K. uit Bodegraven aan, die een driewielige fiets bereed. Zij werd met een ernstige hoofdwonde en een ge broken arm opgenomen en is door dr. de Bruyne. uit Leiderdorp, die de eerste hulp verleende, naar het St. Elisabeth-gasthuls te Leiden vervoerd. "De auto werd In beslag genomen. Ten overstaan van den notaris A. J. C. van der Heijden te Leiden: huis met tuin Sophiastraat 30: in bod f.3150, kooper de heer W. Pardon q.q. voor f. 3150; huis met tuin Sophiastraat 34: in bod f.3050, koo per de heer W. Pardon q.q. voor f. 3050; werkplaats Sophiastraat 34a: in bod f.620 kooper de heer H. Regeer voor f. 620; pak huis Klikstraat 3: in bod f.300, kooper de heer D. Lefeber c.s. voor f. 400. Ten overstaan van den notaris S. J. Rui- zeveld te Zoeterwoude: Pakhuis met bo venwoning Hooigracht 30b en 30c: in bod f. 3100. kooper de heer W. Pardon q.q. voor f.3100; huis en erf Haarlemmerweg 13: in bod f. 5100, kooper de heer C. P. de Groot voor f. 5100: huis en erf Groenesteeg 37 en 37a: in bod f.1700, kooper de heer L. F. Kruijt q.q., voor f.1707; Huis Langebrug 57. in bod f. 1800, kooper de heer D. G. S. Poeliejoe voor f. 1870: huis en erf. Veste- straat 144: in bod f 950. kooper de heer J. van Rossenv oor f.950: huis en erf Oranjegracht 7; in bod f. 2000 kooper de heer A. Dorreoaal voor f. "160 huis en erf Nieuwstraat 11, in bod f.4350. kooper de heer G. J. Boter q.q.. voor f.4500. IJMUIDEN, 18 Nov. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.70—0.60, Griet per Jdst van 50 K.G. f. 24—9, Tongen per K.G. f. 1—0.40, Zetschol per kist van 50 K.G. f. IS—16, Kleine Schol f. 16—3.50, Vleeten per stuk f. 2.60, Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 21.50, Middel Schelvisch f. 19—15, K!einmiddel Schelvisch f. 12.50—7, Kleine Schelvisch f. 7.50—4, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 42—24, Gullen per kist van 50 K.G. f. 13—1, Wijting f. 3.80 -3.20. Aangevoerd 333 kisten en 340 manden versche haring. Prijzen f. 6.40—5.50 per kist en f. 4.40—4.25 per mand. Aangekomen 5 Stoomtrawlers: IJM. 179 met f.749, IJM. 238 met f.859, IJM. 50 met f.877, IJM. 89 met f.1215, IJM. 55 met f.770 en de loggers: KW. 140 met f. 290, KW. 52 met f. 420 versche haring; voorts de KW. 49 met f. 1036 gedeeltelijke lading pekelharing; de loggers: KW. 69 met f.520, KW. 78 met f.760, KW. 124 met f.507, KW. 144 met f.113, KW. 162 met f.430, RO. 1 met f.637 besomming, zoomede KW. 38 met 475, KW. 41 met 501, KW. 140 met 374, KW. 52 met 315, KW. 121 met 153 kantjes pekelharing voor Katwijk. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Het product, dat nog eenige waarde geeft, is van geen be teekenis meer voor de aanvoer, n.l. de bloemkool. Eerste soort kan gemakkelijk van f. 57.50 opbrengen. Tweede kwaliteit brengt van f. 1.90—3.20 op. Met roode en gele kool gaat het zeer slecht. Eerste kwaliteit roode kool gaat voor f. 2.503.90. Gele van f. 2.403.70 per 100. Groene kool wordt verkocht voor f. 1.40 tot f. 2.30 per 100. Ook met uien gaat het weer iets matter. De prijs blijft hangen op f. 1.70f. 2 per 100 K.G. Waschpeen brengt van f. 1.70—f. 3 per 100 K.G. op. Andijvie van f. 0.801.10 per 100. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Niesje, d. van J. Timmers en A. Zandbergen Jaantje Geertruida, d. van W. v. d. Haak en j. Man in 't Veld Petronella Gerarda Johanna, d. van J. van Delft en G. Bloe- mendaal. Ondertrouwd: K. H. van Klaveren, 25 jaar eD J. M. van Iterson, 24 jaar. Getrouwd: N. v. d. Gugten eri A. H. van Klaveren. Overleden: F. Passchier, 55 jaar, Gekozen zijn tot lid van 't Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier de heeren G. den Heijer en ,G. van Egmond. Ledenvergadering Woningbouwvereeniging „Spinoza" De Woningbouwvereniging „Spinoza" hield in de zaal achter bet Weeshuis al hier een ledenvergadering. Ongeveer 40 leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer G. van Delft opende met een wel komstwoord tot de leden, in het blfzonder tot den architect, den heer van der Heijden uit Leiden, die de vereeniging steeds met raad en daad ter zijde staat, schetsen en berekeningen maakt en de daaraan verbonden correspondentie voert. Vervolgens deelde de voorzitter mede, op uitnoodiging van den Bond van Woning- bouwvereenigingen een reis naar Rotterdam te hebben gemaakt, waar vele wuning- complexen bezichtigd werden, wat van groot belang was met het oog op het 2e bouwplan van de vereeniging. De Wo ning bouw vereeniging „Spinoza" kan trctsch zijn op haar woningen die uit munten door soliden en gerietelljken bouw, wat tc Rotterdam wel eens wat te wen- schen overliet. Verder zette spr. de bij zonderheden uiteen van de besprekingen omtrent het bouwplan, de MinistricCle en gemeentelijke bemoeienissen, den aankoop van bouwgrond enz. Spr. dankte allen dio aan de tenuitvoerlegging van het bouwplan hadden medegewerkt. Den toekomstige be woners der huizen werd gewezen op hun plicht, mede te werken tot bloei der ver eeniging en verbetering der volkshuisves ting, door de huizen zindelijk te bewo nen, ook in deze moeilijke tijden hun huur op tijd te voldoen en aanmerkingen van hoogerhand te voorkomen. De heer K. Zandbergen bracht verslag uit omtrent de Vormvereeniging, hetwelk onder dankzeg ging werd goedgekeurd. De door den voorzitter voorgelezen ingekomen stukken betreffende aankoop van bouwgrond, wij ziging van het stratenplan, uitgifte van grond in erfpacht door Rijnland gaven geen aanleiding tot op- of aanmerkingen. Mededeeling werd gedaan van het rapport der Vereeniging Centraal Bureau voor Verificatie tc den Haag, dat in ailen dcefe gunstig was en waarmede spr. den ad ministrateur, den heer C. de Monlje, com plimenteerde. Hierna gaf architect, de heer v. d. Heijden, uitvoerige inlichtingen, met teekeningen, omtrent het 2e bouwplan. De heer G. van Duijn vroeg of geen een voudiger bouw mogelijk was, met ruimere indeehng en tegen lageren huur. De voor zitter en de architect meenden, dat dit meerderen bouwgrond zou vereischen, ter wijl men ook niet geloofde, dat den Haag iets voor dergelijke plannen zou voelen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering, met een aansporing tot de leden, in het belang der vereeniging werk zaam te zijn. De Bloemenhandel. De prijzen blijven nog steeds op het zelfde peil, dat wil zeggen dat ze on voldoende zijn. Rayonanten gaan voor 10—14 ct., Monaco 4—8 ct., Mont Blanc 10—15 ct., Harryland 5—8 ct., Floryking 6—10 ct., Source d'Or 10—15 ct., Mensing 4—6 ct., Triomfant 7—11 ct, Rozen per bos: Hadley 32—50 ct., Rosalandia 36—64 Ophelia 30—37 ct., Mad. Butterfly 34—52 ct., Anjers 40—55 ct., Cyclamen brengen van 14—24 ct. op. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Willemijntje, d. van J. Buijs en P. Zuidervaart Hanna, d. van W. Moolenaar en C. E. Birkhoff Theodorus Adrianus Joseph, z. van P. T. Zwetsloot en J. M. Verklelj. Overleden: Nicolaas Kors, 76 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Coiijn, Hoofdstraat 324, van Voorhout F. M. Keeser. Jacoba van Beierenlaan 17, van Voorhout J. de Mooy en gezin, Poststraat 6, van Rijnsburg B. Koudijs, Oude Haven 5, van Noord- wijk E. Moolenaar, Hoofdstraat 339, van Enkhuizen J. v, Heusden, Hoofd straat 166, van Lisso W. Jonkers, van Heemstrastraat 17, van Leiderdorp. Vertrokken: G. W. Noorl, Zandslootkade 5, naar Bioemendaal I. Blume, Hoofd straat 157, naar Leiden A. J. Leferink, Rusthofflaan 5, naar Velsen A. Zonder van en gezin, J. P. Gouverneurlaan 54, naar Den Haag J. Beutick, Hooldstraat 197, naar Hillegom H. J. Semp, Bij dorpstraat 3, naar Lisse. Propaganda-vergadering Chr. Nationaal Vakverbond. Gisteravond werd in het Ned. Herv. Ver. Gebouw een groote propaganda-vergade ring gehouden van het Chr. Nationaal Vak verbond, waarvoor veel belangstelling was. De voorzitter de heer C. Bol opende met bet lezen van Jesaja 1 waarna ds. Krij- kamp het openingswoord sprak. Het deed spr. goed, te zijn tusschen een groot aan tal mannen, die het in dezen tijd van verwarring van boven willen verwachten en die beseffen dat ontwarring van het kluwen alleen door kracht van boven kan geschieden. „Gij zult van alle boomen eien, doch van dezen eenen boom niet" was het gebod in het Paradijs. De zondige mensch heeft dit verbod overtreden en grijpt nog steeds naar het verbodene. Ook hierdoor is de tegenwoordige crisis ontstaan. Van God's bevel „Gij zult eten", maakte de inensch de eisch voor zich zelf en hoe anders lezen wij het in het N. Testament waarin Jezus de bede om het dagelijksch brood den mensch op de lippen legt, en den mensch zijn afhankelijkheid leert. Hierna werd onder begeleiding van de muziekvereeniging „Crescendo" Ps. 89 8 gezongen. Met veel aandacht werd geluisterd naar de toespraken van de heeren T. Eilsinga en J. Homan, resp. over „Een nieuw front" en „De oude strijd". De avond werd verder opgeluisterd door „Crescendo". Ds. Kuiper verheugde er zich over, dat hij in de toespraken van de beide heeren den zuiveren toon heeft mogen, beluisteren, van het bijbelwoord „Zoek eerst het Ko ninkrijk God's en al deze dingen zullen u toegeworpen worden". Eerst als ons hart rust in God, kunnen wij voor het maatschappelijk en voor het geheele leven uitgaan van de eenig juiste beginselen. Dit heeft hem als muziek in de ooren geklon ken. Ook daarom is het, dat God de be weging van het C.N.V. Vakverbond heeft willen zegene.i en doen toenemen. Moge het zoo blijven, dan is ook de Chr. Vak beweging wel bewaard. Met het zin gen van den avondzang werd bet welgeslaagde samenzijn beöindigd. VEURLEIDSCHENDAM. Dinsdagavond komt in den raad van Veur aan de orde de verlaging van den werkloozensteun en de instelling van 8 wac-htdagen voor hen, die -24 achtereen volgende dagen werkzaam zijn geweest LEIDEN, 18 Nov. Botermarkt. Prima fa- brieksboter (controle) f. 165 per K.G. Prima boerenboter f. 1.501.70. Handel matig. Turfmarkt van 13 tot en met 18 Nov Geen aanvoer. Prijs lange turf f.7—8 per 1000 stuks. LEIDEN, 17 November. Noteering Coöp. Groenten-, Fruis- en BloemenveiUng-Ver. Deiden en Omstreken". Andijvie per 100 stuks f.0.501.00; Kro ten 1.1.40; Bloemkool I 4.1010.50; Bloemkool I 11.50—4.Roode Kool 1.40 4.20; Savoye Kool 1.503.10; Groene Kool 0.70—2.90; Pieterselie 0.70—1.60; Prei 0.90 —250; Kropsalade 0.502.60; Selderie 0.70—1.90; Knolselderie 1.—2.90; Wortelen 2.7.Kroten per 100 kilo 1.802.80; Kroten gek 13 —6.—; Snijboonen 4053; Witlof 8.-2; Boeren kool 1A04.—; Spi nazie 10.—21; Uien 1.—2.50; Wortelen f. 1 4.50; Spruiten I 3.—11; Spruiten II 1.50- -4. AARLANDERVEEN 16 Nov. Kippen eieren f. 4 80—7 per 100 stuks. Kaas 25 ct. per pond. LISSE. - Uitslag van de gehouden lever bare veilingen in Holland's Bloembollen huis In liet tijdvak van 10 Nov. tot 16 Nov. 1933. - De gladiolenveiling staat in het teeken van den kleineren voorraad, die er over het algemeen ls en welke de koopers wel vermoed hebben. De groote aanvoeren van voorgaande vellingen hadden geen. beteekenende inzinking van de prijzen tot gevolg. Nu blijkt, dat de grootste voor raden verhandeld zijn, blijft de stemming heel goed. De meeste soorten worden dan ook vlug verkocht, sommige heel duur Normaal plantgoed van Darwintulpen ln de gewone soorten geraakt op, want alles wat er is wordt vlug gekocht en nieuwe aanvoeren zijn er bijna niet meer van. De leverbare Darwintulpen. die vrijgegeven zijn om als plantmaterlaal te dienen ko men nu aan de beurt. Voor de maten 10-11 en 11-12 zijn meer liefhebbers dan voor de allerdikste bollen. Voor dat plantgoed wordt van 4 tot 7 gld. per mand betaald. De gewone leverbare vellingen omvatten behalve de restanten tulpen, hyacinthen en crocussen, nu lelies en andere najaars artikelen. De handel daarin ls niet slecht te noemen. Onderstaande prijzen werden besteed: Gladiolen: Prince of Wales 14 op 1.140, 12—14 f.1 00, 10—12 10.60; White Giant 035, 0.65, 0.50; Mount Everest 0.75, 0.60. 0.50; Liebesleuer 12—14 1.65, 10—12 0.70; Ffitsers Triumph 2.00, 1.40. 0.80; Perle Brillaht 1.70. 1.40. 0.85; Rosette 0.80, 0.70, 0.50; Leviathan 1.60, 1.25, 0.70; Mevrouw v. Konijnenburg 2.80. 2.00, 1.10; Carolus Clu- sius 1.00, 0.80, 0.50; Yvonne 1.00. 0.75, 0.55: War 1.50, 1.20. 0.65; Francis King 1214 0.90 10—12 0 60; Peace 0.00 0.75, 0.50; Brll- lant 1.10. 0.90,, 0.60; Meilust 12—14 1.00, 10—12 0.00; Panama 1.50, 1.10, 0.60; Roi Solell 1.75, 1 30, 0.80; Albatros 14 op 1.60, 12—14 1.25; Early Orange 1.10, 0.80, 0.60; Nimrod 0.90, 0.75 0.50; Flaming Sword 1.15, 0.90, 0.60; Yellow Hammer 10—12 0 80: Niagara 1.60, 1.30. 0.70; Perfecta 1.00, 0 80, 0.55; Gen. de Wet 14 op 1.10. 14—12 0.85; Princeps 1412 1.00, 1210 0.60; Orange Queen 1.10, 080, 0.60; Beat All 14—12 4.00: Vanessa 1412 0.75 1210 0.50; Nancy Hanks 1.20, 0 85, 0.60'; Lilac Wonder 14—12 1.00, 12—10 0.65; Trudel Gratz 14—12 1.25; Scarletta 1.25, 1.00. 0.60; Souvenir 130. 0 90. 0.65; White City 14—12 1.00, 12—10 0 65: Mr. Frank Pendleton 1412 120 12- 10 0 65; Hermione 14—12 1 00, 10—12 0.60: Lady Boreel 0.90 0.75, 0.50; Odin 1.25, 0 90, 0.60; Venus 14—12 1.10, 10—12 0.75; Bril- lant Surprise 14 op 1 15, 1412 0.80; Har mony 1.00, 0.85, 0.60; Invicible 1412 1 00, 10—12 0.55; Marech. Foch 1.20 0.90. 0.60; Vesuvius 1.35, 0.95, 0.60. Diversen: Lil. Philipplnense 12 op 1.2.50; Lil. Philippinense 1012 1.1.25; LU. Tigri- num 18 op f. 1.75; Lil. Tigrinum 1618 f. 1,35; LU. Tigrinum 14—16 f.0.80; Lil. Umbellntum 20 op 1.2.00; Lil. Umbellaium 18—20 f. 1.50; Lil. Umbellatum 16—18 1.10 LU. Regale 20 op f. 67; Lil. Regale 18—20 f. 3.50: LU. Regale 16—18 f.2.15; Anem. The Caen best f. 1.00; Ranonkels f. 5—10' Montbretia's best f.0 25; Montbretia's II f. 0.13; Hyac. Candlcans 20 op f 1.25; Hyac. Candlcans 1820 f. 0.80; Hyac. Can- dicans 16—18 f. 0.60; Hyac. Candlcans 14—16 f. 0.40. Plantgoed per H.L. - Evt. Due. de Berlijn f. 23; Evt. Gele Prins f.25: Evt. Crimson. Queen f. 15; Evt Couleur Cardinal f 22. Evt. Prosesplne f. 16; Evt. Scarlet Due f 15; Evt. Fred. Moore f. 18; Evt. Ibis f. 20; Evt. Rijzende Zon 1.23; Evt. Gen. de Wet 140; Evt. Witte Valk 1.30; Evt. Flamingo 1 45. Dt. Murillo f. 20; Dt. Van der Hoef f.32; Dt. Peach Blossom f. 45; Dt Tubergen f. 30; Dt, Thournesoll f. 40; Dt El Torea dor f. 40 Dt Schoonoord f .50 Dt. Theeeroos f. 22.Dt. Electra f. 30; Dt. Vuurbaak f. 20; Dw. Elisabeth f. 20; Dw. Bartlgon 123Dw. Sundew f 15: Dw. Ramvenhoff f. 15; Dw. Mad. Krelage f. 14; Dw. Wm. Copland f. 12: Dw. Le Notre f. 16; Dw. Will. Pitt f. 18. RCELOFARENDSVEEN, 17 Nov. Andijvie 50—80 ct., Sla 0.50—3.40 per ICO krop. Tomaten A 2.50—5.80, B 1.50-7.33, C 1— 160, CC 1.00 per 50 K.G. Snijboonen 4.00 per 10 K.G. WESTLAND. 17 November. Middelpr(js van de Westlandsche veilingen Alicanto 3749 ct.; Colman 4268 ctMaroc 42 ct. per KG.; Andijvie 7—22 ct.; Boerenkool 815 ct. per kist; Bloemkool 36 ct. per stuk; Peterselie f. 0.50—1.50; Eieren 1. 4.30 6.50 per 100; Dubbele Boonen 1832 ct.; Enkele Boonen 32—54 ct.: Stoofappelen 5—10 ct.Stoofperen 511 ct.; Tafel appelen 815 ct.; Tafelperen 1645 ct. per KG.: Roode Kool f 0 502 50: Savoye Kool f. 1.00—1.50: Groene Kool f. 0.80 1,70; Sla 70 ct. per 100; Snijboonen 2251 ctSpinazie 8—15 ctSpruiten 3—8 ct. per K.G.; Schorseneeren 1. 2,70—8.90 per 100 K.G.; Witlof 6—20 ct. per K.G To maten: A f. 1.001.45, B f. 0,60—1,30, C f, 0,40—0,55, CC f. 0.25—085 per bak. WOUBRUGGE, 16 Nov. Aanvoer 480 stuks. Kipeieren f.6.70—7.10, eendeieren f. 4.55—5.20 per 100 stuks. Boter f. 1.42I 54 per K.G. ZEVENHOVEN. 16 Nov. Aangevoerd 1135 stuks eieren Prijs kippeneieren f 510— 7.50 p 100 stuks Kaas 18—20 ct. p p. Ko nijnen f. 0 401.20 p. stuk. Bananen i. 0.15 n. 5 stuks. Appelen 12 ct. p. K.G Druiven 30—32 ct. p. K.G. 3-1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3