CHIEF WHIP Ook U moet overgaan op LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 18 No ven]), fc Gegarandeerd 100% zuivere Virginia- Tabak en de beste Sigaret voor Uw gezondheid LEIDSCHE CHR. BESTURENBOND. k November-propagandavergadering. Voor de propaganda-vergadering van de Leidsche Chr. Besturenbond bestond groo- tc belangstelling. Reeds een haltuur voor den aanvang was de groote zaal van „Pre diker" geheel gevuld, zoodat in allerijl een andere zaal moest toegevoegd worden. De vergadering welke onder leiding stond van den voorz van den Bond, den heer A. J Schoneveld, werd op de gebrui kelijke wijze geopend, na gemeenschappe lijk gezang van „het Lutherlied". Na een kort openingswoord van den voorzitter, was het woord aan den heer B Kruithof, van Kampen. Een nieuw front. Spr, begon zijn rede met de beantwoor ding van de vraag of het onderwerp dat hij te behandelen had eigenlijk niet tot de politiek behoorde. Het Nat. Socialisme en Fascisme is niet alleen een politieke rich ting, het ls tevens een wereld- en levens beschouwing. Het christendom heeft sedert zijn be staan steeds een strijd te voeren gehad. Toen het christendom kwam, vond het het heidendom het Romeinsche rijk met een Keizer aan wlen men goddelijke eer toe kende, Het christendom sprak van een hoogere macht, God en Jezus Christus zijn Zoon. De gevolgen waren strijd De vervolging brak uit. Telkens was er weer dezelfde strijd, maar telkens met een ander front. In lateren tijd, op de Fransche revolutie volgende, was het de strijd tegen het libe ralisme en zijn stelsels. Wat ls er van de Vrijheidsleer terechtgekomen, vroeg Spr. Dat moeten we onze vaders en grootvaders maar eens vragen. We zullen dan hooren van de steeds grooter wordende ellende van den arbeider. God was van den troon en de mensch had zichzelf er op geplaatst. En hier gold wat van den hoogen God afvalt, moet vallen. Na het liberalisme kwam het Marxisme met zijn klassenstrljdleer. Volgens deze leer zou de klasse der rijken steeds kleiner en steeds rijker worden, en de andere klasse, die der verdrukten, steeds grooter en steeds armer worden. Ook het Marxisme wil van God niet weten. Als er nog religieus gevoel is, kent het toch niet de Christus des 8chriften, zooals wij dien kennen. Wat hiervan terecht moet komen bewijst Rus land zeer duidelijk. Tegen het liberalisme en het marxisme heeft de chr. Vakbeweging steeds front ge maakt en strijd gevoerd. Naast deze fronten komt nu „het nieuwe front", de leer van de Corporatieve staat, belichaamd in het fascisme en nat. socia lisme. In en door die corporaties wordt de Staat gevormd. Zij keeren zich tegen den klassenstrijd, maar brengen daarvoor de opgelegde corporatieve gedachte. Wij heb ben altijd geleerd en voorgestaan: Organi satie. Wij meenen nog dat goede maat schappelijke organisatie, van onderaf op komend, de meeste kans op slagen biedt. Het fascisme kent geen samenwerking in christelljken zin. In die staat is geen Volksvertegenwoordiging, welke invloed heeft op de uitvoering van de Wet. De leider heerscht onbeperkt, heeft de oppermacht, beveelt. Plaats voor afwijken de meeningen is er niet. Duitschland laat dit duidelijk zien. Men noemt zich geen party maar beweging. Partijen zyn on duldbaar en worden afgeschaft. Het christen zyn ls in zulk een staat onmogeiyk. De godsdienst is alleen vrij, indien het zich aan de Staat onderwerpt. Alles is aan de Staat onderworpen: ge zin. opvoeding en school. De z.g.n. gods dienstvrijheid in Italië en Duitschland, is geen vrijheid naar den eisch van Gods Woord. Een christen kan met deze leer niet meegaan. Ook niet met die welke onze Nederlandsche Nat. Socialisten leeren. Een navolger van deze leer ls ln wezen niet anders dan een tegenstander van het christendom, misschien wel onbewust. De leer van het heidendom vinden we in deze leer terug. Kunt gy, christen-arbeider, mee gaan met deze leer. vraagt spr. Neen! Wij willen Christus volgen, opdat het recht van het koninkrijk Gods op aarde heersche. Zóó hebben wy den stryd tegen het dit „nieuwe front", het ls „de oude stryd" Waarover de andere spreker handelen zal. De volgende spreker, de heer J. Vunde- rink. uit Enschedé, sprak over: De oude stryd. In bijna 14 dagen en op 180 verschil lende vergaderingen in ons land zijn de onderwerpen van dezen avond reeds be handeld aldus spr. Op een „nieuw front" zou moeten volgen een „nieuwe stryd" De geheele wereld zoekt naar iets nieuws. Een nieuwe stryd hebben wy echter niet noodlg. het blijft de oude strijd, Wy hebben speciaal de aandacht te be steden aan het nieuwe front, zoodat ln wezen de oude stryd eigeniyk over een breeder front gevoerd zal moeten worden. Het gevaar is aanwezig dat vooral de jongeren zich aangetrokken gevoelen tot het nieuwe van het fascisme en nat so cialisme He' fascisme ls voor een sterk gezag en trekt daarom velen aan. De leer van den klassenstryd wordt bestreden. Dat doen wy ook. Ook wij willen stryd voe ren tegen het verderfeiyke van het Com munisme. dat leert dat de godsdienst opium ls voor het volk. Het Nat Socialisme spreekt van samen werking tusschen patroon en arbeider. Deze leuze is van de Chr. Vakbeweging gestolen. Reeds veel eerder hadden wij er ons voor uitgesproken Tegenover 't fascisme staan wy net eender als wy tegenover het so cialisme staan. Afwyzend. Deze beginselen zooals spr. uitvoerig uiteenzet zyn onaanvaardbaar wy willen beiyden dat het chrlstehik beginsel moet uitgedragen worden op elk levensterrein. Het gaat niet om materieele waarden het gaat om gees- teiyke goederen Het is de oude strijd op breeder front. Als christenen willen wy een volk zyn. Een volk dat de geboden Gods wil erkennen. Een zoutend zout. Een sterke Held staat ons terzy die God ons heeft verkoren bedenken wU dit ook in dezen strijd. Wat de ouderen hebben gewonnen moe ten wy verdedigen, uitbouwen, omdat het Gods werk Is. Spr. wees er vervolgens op. dat in an dere landen geen plaats meer is voor de chr Vakbeweging. De vrijheid, waarvan wyien ds. Talma eens sprak wordt be dreigd. Daarom op ten strijde. Als Gods roept hebben wy klaar te staan. Het slotwoord. Ds J. de Wit. Ned. Herv. Predikant al hier, sprak een slotwoord. Spr. stelde de vraag, welk leesteeken achter het gesprokene van dezen avond zou passen. Geen punt. dan was het af, geen ultroepteeken (dat is trlumf). geen vraagteeken zooals by vele vergaderingen die bezocht worden, maar een strepje een verbindlngsleeken, is hier op zijn plaats. Wij hebben nu theorie gehad, de praktyk moet volgen, wy staan allen in den strijd des levens. Als wij dan de onderwerpen geven er aanleiding toe soldaten zijn, dan wil spr. vanavond een oogenblik een veldprediker zyn. Zie toe, dal gy uw strijd wetteiyk voert, waar schuwt spr.. dat ls naar de regelen van Gods Woord. Wy moeten luisteren naar Jezus Christus den oppersten Leidsman ln den kryg. Den ken wy vooral aan het profetisch woord: Heb de waarheid en den vrede Hef. Belde zijn te vinden ln Jezus Christus, die de Waarheid en de Vredevorst is. De vergadering, welke opgeluisterd werd door muziek en voordrachten van den heer Spaanderman, werd na een kort dankwoord aan de sprekers en medewer kers op gebruikeiyke wyze gesloten. Vooraf werd nog meegedeeld dat de huisbezoekers Maandagavond 20 Nov. te 8 uur in gebouw .Patrimonium" worden ver wacht. Aan den uitgang werd gecollecteerd voor het Comité voor Chr Werkloozen. Deze collecte bracht pl.m. 20 gld. op. KAMER VAN KOOPHANDEL. Voortzetting der openbare vergadering. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rynland kwam gisteravond in vergadering bijeen ter voortzetting van de besprekingen, in de vergadering van 10 November aangevangen. De voorzitter, de heer D. ten Cate Brou wer. opende de byeenkomst. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Onder de Ingekomen stukken was een proces-verbaal van het Hoofdstembureau over de verkiezing van leden der Kamer van Koophandel (reeds gepubliceerd). Van de Ned. Spoorwegen was een schrij ven ingekomen, om een afschrift van het adres der Kamer inzake het vervoerwezen te mogen ontvangen. Aan dit verzoek zal worden voldaan. Vervolgens kwam wederom in bespre king het adres inzake de coördinatie van het personen- en vrachtgoederenverkeer. Van den heer de Gooyer die niet ter vergadering aanwezig kon zyn was een schryven ingekomen, waarin schrijver zich afvroeg, of het wel op den weg ligt der Kamer dit adres, dat geen districts doch een landsbelang betreft, aan den Minister te zenden. Dit terrein betredend zou de Kamer zich ontwikkelen tot een Derde Kamer of tot een klachtenbureau. Ook betreurde schrijver den scherpen toon van het adres. De voorzitter herinnerde aan de uitvoe rige besprekingen in de vorige vergadering. Na rustige bestudeering is spr. tot de con clusie gekomen, dat het voorgestelde adres met weglating van enkele scherpe uitdrukkingen toch we! waard is door den Minister gelezen te worden. Het adres is intusschen gistermiddag verzonden. Het Bureau der Kamer ver zoekt décharge van dit adres. De heer Appel vond het niet tactisch dit adres reeds te verzenden, terwijl vanavond de Kamer bijeenkwam. De voorzitter wees erop, dat ln de vorige vergadering het Bureau gemachtigd was dit adres te verzenden, nadat het nog eens onder de loupe was genomen. Door weg lating van enkele scherpe uitdrukkingen had spr. gehoopt, dat met algemeene stemmen décharge zou zyn verleend. De heer Heringa verwonderd 't, dat dit adres dan weer op de agenda pry kt. De voorzitter beaamde, dat de agenda inderdaad een onjuisten indruk maakt. De heer Alkemade vroeg, of het wel noo- dig is. dat het Bureau décharge vraagt. Er is toch reeds machtiging verleend. De voorzitter antwoordde, dat het Bu reau gehoopt had. dat het adres na ver zachting aller goedkeuring zou wegdragen den indruk naar buiten te herstellen, alsof er groote oppositie tegen dit adres bestond. Van het zenden van dit adres werd dé charge verleend, waarby tegenstemden de heeren De Gooyer en Heringa, welke laat ste vooral bezwaar had tegen een vervoer- raad, wat z.i. de eerste stap is in commu nistische richting. Het volgende punt der agenda „werk verruiming door verdekkering van molen wieken" werd van de agenda afgevoerd. De heer Alkemade wilde intusschen wel eens graag weten wat „verdekkering" be- teekent. De secretaris der Kamer, mr. Knibbe, lichtte toe. dat door den heer Dekker een moderniseering van de windmolens ls uit gevonden. In hoofdzaak komt het neer op het verbouwen der wieken volgens stroom- lijn-effect (vliegtuigschroef-model). De heer Slingerland wees er op, dat deze ombouw in de practyk buitengewoon gun stige resultaten heefl. Het is een uitkomst voor de molenaars. De heer Heringa zag nog niet in. dat dit een werkverruiming is. Men helpt de een en benadeelt de ander (de stoommo- lens). De voorzitter antwoordde, dat er zeer veel kleine molenaars zyn, die hun brood nauwelijks kunnen verdienen. Door de „verdekkering" der wieken wordt de mo- gelykheid geopend ongeveer honderd da gen per jaar meer van den wind te pro- fiteeren. Onder de adhaesie-betuigingen was een schrijven van ,De Hollandsche Mo!en" waarin er op gewezen werd, dat onze on uitputtelijke nationale krachtbron „de wind" veel te weinig gewaardeerd wordt. Het punt werd van de agenda afgevoerd. Bij de rondvraag bracht de voorzitter ter sprake de slechte toestand van de nood bruggen in den weg LeidenUtrecht Spr. stelde voor een opmerking te zenden aan den opzichter van den weg. Hiertoe werd besloten. Ook zal een vraag worden gesteld op verzoek van den heer Heringa over het slechte noodweggetje by de verlegging van den Almondeweg De voorzitter beklaagde zich er ook over, dat de aansluitingen in het stads-telefoon- net niet vlug genoeg geschieden. Besloten werd. dat het Bureau zich met den Direc teur van het Telefoonkantoor in verbin ding zal stellen. RECLAME. De heer Raaphorst vestigde de aandacht op den toestand van den Heerenweg in den Vierambachtspolder. De voorzitter antwoordde, dat de burge meester van Alphen, de heer P. A. Colijn, een open oog heeft voor de groote belan gen. welke een industrieplaats heeft by goede toegangswegen. De heer Van Appel gaf in overweging over te gaan tot Instelling van een perma nente arbitrage-commissie. De voorzitter antwoordde, dat in de „Mededeelingen" op arbitrage nog eens de aandacht zal worden gevestigd. Op verzoek van den heer Van Appel zul len de arbitrage-reglementen nog eens worden rondgezonden. De heer Van Appel heeft onaangename ervaringen opgedaan by faillissement, na- mehjk door het cedeeren van goederen. De voorzitter antwoordde, dat deze zaak eenige jaren geleden tot in de puntjes is bekeken. Er kwamen groote bezwaren, om de cessie ln het handelsregister te doen aanteekenen. Cessie heeft niet alleen zyn kwade, maar ook zyn goede zijde. Dit on derwerp is echter weer aanhangig ge maakt bU de vere?nle!ng van Kamers De heer Alkmade wees op den slechten weg van den Noordwykerhoek tot Voor hout. De voorzitter zeide, dat Leiden zóóvele verplichtingen heeft buiten haar terrein, voortspruitende uit eeuwenoude overeen komsten, dat ook de Provincie hier wel mag bijspringen, gehjk o.a. by den Zijlweg is geschied. Hierna ging de Kamer in huishoudelijke vergadering. LEIDSCHE CHR. ORANJEVEREENIGING. Herdenking van het zilveren jubileum. Zooals reeds eerder gemeld zal de her denking van het zilveren jubileum van de Leidsche Chr. Oranjevereenlglng plaats vinden op Woensdag 22 November in de Stadsgehoorzaal met een openbare feest avond. Vooraf zal des middags van 4.00-5.30 uur in gebouw „Rehoboth", Rapenburg 10, door het bestuur een receptie worden ge houden. In de feestvergadering zal als spreker optreden ds. J. Domna van Arnhem. Mevr. J. Flinterman-van Eek uit Den Haag, zal, begeleid door den heer Arnold Spoel, eveneens uit de residentie, sopraansoli zin gen. terwijl de tijd na de pauze ls gereser veerd voor de vertooning van de speciaal voor dit doel samengestelde revue „Oranje- Hutspot". In de zaal zal een speciale ver sterkingsinstallatie worden aangebracht door de fa De Vries en Stevens, waardoor het gesproken woord ook achterin de zaal goed te volgen zal zijn. Het belooft al met al een mooie en interessante Oranje-avond te worden, waarvoor de belangstelling, naar wij hopen, groot zal zijn. De Oranje-ver- eenlglng verdient deze belangstelling ten volle Voor verdere byzonderheden verwyzen wU naar een advertentie in dit nummer. FEESTAVOND STAALWIJK. Was de eerste voorstelling van „Va dertje Langbeen", georganiseerd ten bate van de wykkas van Staalwyk enkele we ken geleden een groot succes, de tweede opvoering, welke gisteravond in de Stads gehoorzaal plaats had is eveneens een on gekend succes geworden. Wederom moes ten tientallen belangstellenden afgewezen worden. Ds. J. de Wit sprak een kort welkomst woord, waarin hy nog even herinnerde aan het Staalwijkwerk en de ziel van deze beweging, ds. D. Kuilman, in wiens toe stand gelukkig een vooruitgang valt waar te nemen. Op vlotte wijze werd hierna het tooneelstuk „Vadertje Langbeen" opge voerd. Aan het slot werden aan de dames bloemen aangeboden. Een woord van lof mag deze keer niet achterwege biyven voor de heeren Men nes en West, de organisatoren van deze avond: zy zyn stuwende krachten in de Staalwijk-beweging. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wyziging: Gebr. Schouten, Bloemmarkt 8, Leiden; groothandel in fruit en zuidvruchten. Nieuwe mede-eigenaar I. Neuteboom, Lelden. Opheffing: I. Neuteboom, Papenstraat 1, Leiden; fruithandel. MILITARIA. Op 29 en 30 Nov. a.s. zal het 6e Regiment Veldart. een tweedaagsche oefening hou den in het terrein, waarby nachtkwartier gehouden zal worden te Lisse. Hillegom en Noordwykerhout. De Kornet A. J. M. Zylmans van het 6e Regiment Veldartillerie alhier is met groot verlof vertrokken. DE BIOSCOPEN. Luxor-theater Twee markante per soonlijkheden beheerschen de beziens waardige film „Zooals ge mij begeert", n.l. Greta Garoo en Erich von Strohemi. „The great Garbo": ongetwyfeld een der inte- ressanste actrices van deze tyd, wier ver schijning steeds fascineerend werkt, wier donker getimbreerde stem van een onge wone aantrekkc-lykheid is. Dan Erich von Stroheim: huiveringwekkend, dierlyk, ruw hoekig en kantig, met een schynbare hof- fehjkheld. die slechts geslepenheid ver bergt. Naar hén gaat alle. aandacht uit in dit drama van Pirandello, waarover wij gis teren reeds eenige opmerkingen maakten en dat den twyfel in het centrum van een merkwaardig gebeuren plaatst. Als de danseres Zara, in wien men de 10 jaar geleden spoorloos verdwenen Gravin Varelll meent terug te herkennen, staat zy van den beginnen af aan in het middel punt: met vreugde wordt zy in het kasteel binnengeleid, maar de twijfel schrijnt van het eerste oogenblik, temeer omdat Zara zich niets uit haar jeugd herinnert en slechts feiten uit het dagboek van Gravin Varelli weet. Alleen de enthousiaste schil der die haar eindelijk opspoorde, blijft vast in zijn geloof.. Zara is gelukkig in haar nieuwe omgeving, gelukkig bevryd te zyn uit de lugubere cabaretsfeer en uit de klauwen van den sluwen Salter, die echter als een Satan haar nieuw en bloeiend leven komt verstoren. Zij is getroffen door de aanhankelykheld en trouw van Graaf Bruno, bij wien zy werd teruggebracht op het oogenblik, dat ook Zara weet wat ware liefde is zaait Salter nieuwen twijfel uit: hij brengt de echte gravin, opgespoord In een sanatorium, waar zy sinds 10 jaar wordt verpleegd en die evenens een gelij kenis met gravin Maria vertoont. Is dat v.aar of niet? Eerst wordt de juistheid van Salter's beweringen geloofd, maar later biykt, dat zij ook de dochter van een tuin man kan zijn. Twijfel, niets dan twyfel, totdat de waarachtige liefde tusschen Zara en Bnino voorgoed een einde maakt aan alle pogingen van den jaloerschen, bruten SalterZoo luidt de verkorte Inhoud van dit boeiende verhaal, dat uitmunt door kernachtige dialogen en prachtige fotografie. Greta Garbo bewondert men in al haar verscheidenheid: als diepgevallen vrouw onder den invloed van den verschrikkely- ken Salter toch behoudt zy ook dan haar distinctie later als nog jong en vol liefde en verwachting ontvangend en gevend wezen in haar biyde, nieuwe we reld Haar biologeerend spel. dat men niet anders dan bewonderen kan, schenkt met dat van Erich von Stroheim als de oogenschyniyk correcten, hoonenden Sal ter de schoonste momenten in deze film, die men alleen al hiervoor zeker moet gaan zien. Als voorfilm Douglas Fairbanks Jr. in de uiterst vlot geregisseerde film „Gentle man voor één dag", die uitmunt door vaart en door verwikkelingen in de Amerikaan- sche oplichterswereld. Voor de aanhangers van den fameuzen trompettist Louis Armstrong zy mede gedeeld, dat deze te hooren is In zyn soli tijdens een optreden ln het Carlton-hotel. Trianon-Theater. De combinatie Thea von Harbou—Fritz Lang geniet reeds sinds vele jaren ln de filmwereld een uitsteken den naam en deze wordt in „Het testa ment van dr. Mabuse" op krachtige wijze versterkt. Wij moeten eeriyk toegeven in geen tyden een zóó adembenemende, spannende film te hebben gezien. Vrywel ieder beeld, dat op 't witte doek verschijnt, is doordrongen van een sfeer van mystici- teti. welke nog wordt geaccentueerd door het refinement van de fotografie. Daarin vindt Lang niet gemakkeiyk zijn weerga. Wy zouden het genot voor volgende be zoekers volkomen vergallen, wanneer wy omtrent den inhoud ook maar één woord verklapten. Men moet deze aaneenschake ling van geheimzinnigheden zelf aanschou wen het prachtlg-sterke soel van een Ru- dolf Klein Rogge een Otto Wernicke en een „Hofmeister" zelf ondergaan hebben, om deze meest spannende alle .„thrillers" op de juist waarde te kunnen J Typeerend voor de spanning inf was wel. dat men nagenoeg den J avond een speld kon hooren va!!« In het voorprogramma draait Ik journaal een Betty-Boopje en ei geestigste twee-acter. welke eej tegenwicht biedt aan hetgeen ons aan „zware kost" wordt voorgszet. Met dat al zouden we deze s programma in „Trianon" niet ;air len overslaan. Casino-Theater Pierre Benoit'd „Atlantide" doet het mythische ld lantis" in de Sahara liggen, waanl tinea, omgeven door een waas van j en schoonheid, heerscheres is. M het verhaal; geen enkele blanke. paleis binnengetreden is, heeit i weer verlaten: allen brengen hui verder door in geheimzinnige ge schap; slechts luitenant St. Avit ontkomen en door zijn mond ve film ons dit verhaal, dat Pabst. i>. regisseur heeft geschapen in ee waarin men alle phasen en helle bewonderen kan. Brigitte Helm o uitstek geschikte vrouw om de .0 figuur te doen leven. Ze beheers geheel volkomen. Heinz Klingen! St. Avit, prachtig geaccentueerd! der is er nog heel veel te waaraf dit kunstwerk, met zyn verrassen! schappen. Een geestige soldaterij „De trots van de derde Compasi de komische Heinz Rühmann mc:l rol. Hoewel beide films in tweeal nlng lcopen, schenkt zoo'n prop toch meer voldoening dan een anl vuld met prducten van mindere Bil Voor het alhier afgenomen voor apothekers-assistent is ges.» heer A. Kempkes te Waddinxveen De minister van onderwijs kj en wetenschappen heeft dr. C. de l mej. dr. C. Serrurier alhier benceq leden van de commissie, belast nj afnemen van de in November en r ber te houden akte-examens in de sche, Italiaansche en Spaansche u letterkunde. Vandaag is het juist 25 Jaar ?J dat mej. wed. C. de Grauw—van' in het perceel Beestenmarkt 42 «n dien bloeiende melksalon vestigde. Op Donderdag 23 en 30 Nov. tu komt de heer J. van de Kieft sores het Leidsche Volksbuis over he* tusschen de economische problemen! bevolkingsvraagstuk; een onderwerp waar van groot algemeen belang. t» het wordt uiteengezet op de zoo pi» J heldere wlize aan den heer v eigen, verdienen deze avonden va™! langstelling. Voor toegang zie a»mT Op initiatief van de af?,e?'l?f»L het Instituut voor Arb. Ontwikkel -I men „De Jonge SDelers" morgenanj uur in de Stadsgehoorzaal een °P" J geven van het blyspel „De wem» kop". Voor prijzen zie advertentie- Gaarne vestigen wij de aanllaijfl de lezing met lichtbeelden over Verleden en Heden", welke noote,.mej. M. C. J. de Meyere zich 4 Maandag spreek5^ stelt te houden op a.s des avonds te 8 uur. li. both, Ranenburg 10. Het zal een om te luisteren naar deze sprei zeer boeiend weet te vertellen reisherinneringen. Men zie de a» 1 in dit nummer. Het kinderkoor „Jong ou Dinsdag 28 dezer in de SM»- waarvan taan as sle van het Orgelfonds der ook de advertentie in dit Blad. Een advertentie in dit- ®'a,?LVs| den uitslag van de verloting van Kwartiertjes-Bond. Wy vragen de aandacht J Blad per advertentie aangek^c» uitvoering geven, waarvan entrées wordt afgestaan stellingen van de groote ..Das Meer ruft" A.s. Donderdag, 23 Stadsgehoorzaal de film Vm bi l ken in Amerika" door het Le.d- j weer Comité vertoond worden 4 voor chauffeurs, auto-bezitter- tenis doch ook voor anderen zeer interessante film zyn. n-e:'® Spreker op dien avond IsJ» r::S bes met als onderwerp: „Goctm goede bestuurders". :iT Door een bezoek aan dien a»» 1 verkeer er zeker door gebaat zu'l -sl Voor verdere byzonderheden y^m advertentie in dit blad w* 1 Maandagavond a.s. I

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2