DRIE GULDEN Fa. B. DE KLER GEURIGE BAAITABAK DE ENCYCLOPEDIE VOOR IEDEREEN De Ontwapeningsconferentie hervat ;U DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 17 November 1933 HEBT U DIE NOG IN UW ZAK? JA? KOOP DAN, loio MAAR DOE 'T DADELIJK Een prachtig werk, waarvan U veel nut heeft voor den belachelijken prijs f O QC van Ut JJ Wij hebben 't voorhanden. N. Rijn 45, Tel. 885, Leiden HAVEN 20 Fa. Wed. C. J. VISTER LEIDEN FINANCIEN. V$ct Goudschc Rijpad, uleidi'S,, ''aAn, een door den Je K.N.A.C. aan het ge- ,ur van Gouda gericht verzoek „je verbetering van liet wegdek Crkeerssituatie bij een dubbele *'hl ui het Goudsche Rijpad fjJ „i ten noorden van de tol ID ontvingen die Vereenigingen lal door het aanbrengen van iDcht «eer in goeden staat ver- I dat ook bij voortduring voor onderhoud zal worden zorg ge- ti dat tot liet aanbrengen van [bestrating in deze wegboclit tot wegens de kosten, niet kan rergegaan. o bodegraven. Het Crisis-Comité. mt Crisis-Comité werden van de „en er 2 afgewezen. Aan de werd toegekend 10 Hl. brand- wollen dekens, 7 werkbroeken, fr waarde van f. 17.voor schoei- tn ter waarde van f. 20.50 voor iren en een bedrag van f. 15.— fraude bij steuntrekking. I afgeloopen week is een geval van hut steunbedragen uitgekomen. Strekkend werklooze had foutieve ledige Inkomsten opgegeven van (inkomsten enz. Hij werd door B. herroepelijk van alle steun uitge- van den Ned. Fascistenbond. I Grauwe Paard" in de buurtschap werd na de vergadering van laai Soc. Beweging van vorige lans een vergadering gehouden Nederl. Fascistenbond. Het woord »rd door de heeren J. H. Crebas Ide Raadt, Gesproken werd over I-Fascist". De sprekens vertelden Ven het waarachtige belang van fop het oog hebben, dat zij het l eens zijn met de regeering, die Hat. mooie dingen voorgespiegeld niets gedaan. Zij willen geen Fas- partij naar buitenlandsch model, tan eigen Nederlandsch karak- geleid door een dictator, maar door Oranje. schriftelijke vragen werden ge- door de sprekers werden beant- ■arna werd heftig gedebatteerd heer Bosman uit Woerden, die ■schuwde tegen de Fascistische n debater werd een speciale d aangeboden, dien deze accep- rts werd nog gesproken door B. Sprui.it, alhier. oud-Groene- tie nogal met de Fase. ideeën ;Si stemmen. aganda-avond van den Chr. Blindenbond. L; een muziek- en propaganda- egd door den Chr. Blindenbond. oop opende. Verder verzorgden n zelf het geheele programma, werd door mej. Aflna Musch uit Mej. Tonny van Pelt. eveneens "dam speelde viool en de heer "hreuder piano. De ten gehoore muziek en zang was heel mooi. s werd gesproken door den heer aker te Rotterdam, die in een rede vertelde uit het „Lichtlooze nogmaals verschillende liederen kende wijze waren gezongen en sprak ds. Kruishoop een slot- 'eep der spijkergeschiedenis. "hiedenis van den aanval op de wachter in de Meije kan wel eens ame gevolgen hebben voor een oners dier buurtschap. De zich de visscher bevond zich nj. op 'an de boerderij van Schouten, uit de spijkergeschiedenis van mer. De man, die in relatie scheen met S. vluchtte door de staldeur ning binnen, waar de dienstbode -■ voor den neus van den hem igenden politieman in het slot ,eze zette toen onmiddellijk te hulp n burgers als posten uit aan alle n en hield ook zelf een oogje in Een ander waarschuwde de poli- egraven. De chef arriveerde met .«M|W en nadat de uitlevering -h Rijksveldwachter geëischt was, _ei?erd werd, kregen de gemeente enten gelegenheid het huis te 'a Van den man konden zij daar ,_cljren' Waar echter alle uitgan- n bewaakt, moet de man ergens n zijn geweest. Daarom werd te- ooer wegens dit feit proces-ver- sult cn tesen de dienstbode „'beauipzaam zijn bij de vlucht *™ervolgde. De man zelf moet enaar zijn en zal heel spoedig ge- kunnen worden. RECLAME. BEKLEMMENDE benauwdheid ben 40 treden 40 k.m. ik begon te hoesten duurde het - kwartier voor ik tot bedaren Ik was zoo vermoeid en afgemat, niet heen of weer kon. Toen ik t Abdijsiroop begon, ging ik met ^vooruit en na het gebruik van k ben it weer geheel de oude n ia 4 dagen tijd. Ik klim bij ons op van 40 treden zonder hoest of eid Voor mijn zoontje, waar- 'erschlllende middelen heb ge weer succes, heb ik. altijd een Abkijsirocp in huis, welke hem e.pt". zoo schrijft ons de heer A., wiens origineele brief ?teen ter Inzage ligt. 961 'Abdijsiroop bevrijdt de adem- htanen van slijm en andere ziekte- eaae stoffen. Abdijsiroop verruimt verdrijft benauwdheden, «aeedane en ontstoken plekken. en bij Hoest, Bronchitis, In- ln»a Alom verkrijgbaar. Thans bru te kfi; 1150 en f 2 75 Vraagt oglt»nshu|g Ab|jijsiroop-Bon- i -Abdijsiroop) even genees- •J en 60 ct. p. doos. RECLAME. 2000 kolommen, 35000 onder werpen, 2600 illustraties, 64 ge- 1016 kleurde en zwarte platen. 50 landkaarten, 100 statistieken. OUDE EN NIEUWE BOEKHANDEL Het aantal ingeschrevenen in de Arbeidsbemiddeling is deze week op 136 gehandhaafd. Gevonden: 1 broche vermoedelijk zilver), 1 belastingmerk en 1 rozenkrans in etui. Met ingang van 20 dezer gaan weer 6 nieuwe werkloozen uit onze gemeente naar de werkverschaffing in het kamp „Rollecate" te den Hulst. BOSKOOP. Éen padvinders-troep? Alhier worden pogingen in het werk gesteld, om te komen tot de oprichting van een padvinders-afdeeling. Men kan zich hiervoor opgeven bij den heer Am. Frank, hoofd der openb. school. Geslaagde tooneelavonden. De tooneelvereeniging „St. Genesius" heeft in het patronaatsgebouw aan de Rozenlaan een tweetal tooneelavonden ge geven. Als hoofdstuk werd ongevoerd een drama in 3 bedrijven „Hdt gouden Recht" gevolgd door een blijspel „Het rare Kost huis', welk stuk terdege de lachlust op wekte. Beide avonden was de zaal geheel bezet. HAZERSWOUDE. Het Gouden Jubileum van „Eere zij God." Ir. verband met het 50 jarig bestaan van de Chr. Jongel. Vereeniging „Eere zij God" heeft in het lokaal „Salvatori" een feestelijke bijeenkomst plaats gehad. Het ruime lokaal, waar voor deze ge legenheid een eenvoudige doch keurige versiering was aangebracht, was tot m alle hoeken gevuld. Ook op hel podium waren planten en bloemstukken aange bracht, waardoor het geheel een feestelijk aanzien had verkregen. De voorzitter, do heer J. W. Tase opende het samenzijn na gemeenschappelijk zingen van Ps. 95 1 en 2 en het lezen van een deel der H. Schrift met gebed; ook sprak hij een welkomstwoord tot de aanwezigen. Vervolgens werden door den secretaris en penningmeester vers'.agen uitgebracht, welke getuigden van een opwekkend ver- eerigingsleven. Het ledental bedraagt thans 41. Verder werd de avond doorge bracht met het houden van voordrachten en samenspraken. Afgevaardigden van diverse vereenigingen brachten hun beste wenschen van hun respectievelijke vereenigingen over. In de pauze werden ververschingen uitgereikt. Een aardige ver rassing was de eere-voorzitter bereid. Hem werd door den voorzitter een mooie foto in lijst van do vereeniging aangeboden, evenals de heer J. Kroon, die 12% jaar de vereeniging had gediend. Daarna werd de voorzitter met eenige waardeerende woorden van den secretaris P. Verheul, oen gouden insigne op de borst gespeld, als bewijs van erkenning voor de vele belanglooze diensten aan de vereeniging bewezen, waarvoor de voorzitter met eenige welgekozen woorden hartelijk dank zegde. Het was inmiddels al Iaat geworden toen de eere-voorzitter ds. P. L. Kiehl de feestavond sloot. Dit jaar zijn aan de beurt van perio dieke aftreding als notabelen der Ned. Herv. Kerk, de heeren A. van der Lelie en Jac.s van Pijlen. Voor de a.s. verkiezing als gemach tigde voor het kiescollege der Ned. Herv, Gemeente zijn door de Ned. Herv. Kies- vereeniging „Calvijn" de aftredende leden, de heeren D. Buitenhuis, L. Noordam en M. Noordam wederom candidaat gesteld In de andere vacatures zijn candidaat ge steld ,de heeren B. Slappendel Szn, A. A. Harkes, M. Quist en C. v. Klaveren. Door de Ned. Herv. Kiesvereeniging „Evangelie en Belijdenis" zijn ook de aftredende léden candidaai gesteld en stelde in de andere vacatures, de heeren W. van Klaveren, A. v. d. Bosch Nzn, D. Quartel en W. Muller. o KOUDEKERK. Bazar „De Liefde Sticht". In dc koorzaal der Ned Herv. Kerk had de jaarlijksche verkooplng plaats van de I goederen gemaakt door de vrouwenver eniging „De Liefcie Sticht", Te ongeveer half drie opende ds. Odé de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. Hij bracht de vereeniging dank voor alles wat in het afgeloopen Jaar wederom vervaar digd was en prees den buitengewonen Ijver en de werklust der leden. Het verheugde spr., dat gezien de moeilijke tijdsomstan digheden zoo velen van hun belangstelling blijk gaven. De buitengewone collectie handwerken enz., ook van buiten de ver eeniging overtrof die van andere jaren. Direct na de opening heerschte er een gezellige drukte bij de verschillende stands. Des avonds vond de verloting plaats van spreien enz., waarna ds. Odé allen, die tot het welslagen van deze verkoop hadden medegewerkt, dank bracht. Dc collecten in de Ned. Herv.Kerk hebben in de afgeloopen maand opgebracht voor de kerk f. 111.08, Diaconie ruim f.136. Restauratiefonds f. 84.96, Offerblokken ruim f. 22 en het busje plaatsen geld bracht ruim F. 29 op. LEIMUIDEN. Verkeersongeluk. Toen de motorrijder W. de P. de Leg- meer inreed zag hij een boerenwagen van den heer v. d. H., die zonder licht reed. niet aankomen en volgde een botsing. De belde personen op den bietenwagen kregen enkele lichte kwetsuren, terwijl de motor rijder met een gebroken been in ernstigen toestand werd opgenomen. Het Crisis-comité. De collecte voor het Crisis--comité heeft de vorige week f. 24.58 opgebracht. Lang zamerhand begint de opbrengst gelukkig- weer te stijgen. Tot ouderlingen bij de Geref. Kerk alhier zijn gekozen de heeren C. Maat en P. Rietdijk en tot diaken de heer J. Klomp. Door B. en W. dezer gemeente is ge durende de te houden winkelweek onthef fing verleend van de verbodsbepalingen vervat in art. 9 vijfde lid der Winkel sluitingswet. De heer A. Leenhouts tijdelijk com mies bij de directe belastingen alhier is overgeplaatst naar Harmeien. NIEUWKOOP Winkelweek. De winkelweek ter gelegenheid van St. Nicolaas in Nieuwkoop en Noorden gaat gaat nu definitief door; ongeveer 41) win keliers doen tnee. De deelnemers moeten ieder een prijs beschikbaar stellen uit hun winkel ter waarde van f. 2.50, deze worden dan reeds eenige dagen voor den aanvang der week in een gunstig gelegen etalage- ruimte te Noorden en de Nieuwkoop ten toongesteld onl later te worden verloot op bonnen? Ieder die voor 50 ct. a contant koopt ontvangt een - bon. Hoewel geeit etalage-wedstrijd wordt gehouden, vertrouwt men, dat nochthans aan dit punt volle aandacht zal worden geschonken en de etalages zoo aantrek kelijk mogelijk gemaakt zullen worden. Een grootc wegrverbetering. Dijkgraaf en Heemraden van den Polder Nieuwkoop hebben in onderhoud 21 KM. polderweg. Een ontwerpplan is gemaakt om een gedeelte daarvan te verbeteren door middel van asphaltbeton. Op de dubbeltallen voor ouderling der Geref. Kerk zijn geplaats de heeren J. P. Visser en P. O. Groeneweg en voor diaken de heeren Chr. Jonker en W. Blij leven. r Wegens ziekte van den heer P Spreij, hoofd der Chr. school is als tijdelijk onderwijzer benoemd de heer van der Pol uit Amsterdam. OUDE WETERING. Na gehouden verkiezing voor Ambts dragers der Geref., Kerk zijn gekozen voor Ouderlingen de heeren P. Meier en W. Rodenburg en vóór diaken dc heeren H. Gortzak en A. Snaterse Jr. TER AAR. Loop der bevolking. Gevestigd: W. Licht, van Keulen C. Spring in 't Veld, van Aalsmeer. Vertrokken: M. Hendrikse, naar Leiden. De Landstormavonden. De aan den Aardam en aan Papenveer gehouden Landstormavonden hebben een zeer geanimeerd verloop gehad. De plaat selijke leider, de beer de Goede zette op eerstgenoemde bijeenkomst uiteen hoe de verhalen betreffende het schieten om bier, waarover in den gemeenteraad was f esp roken, in do wereld waren gekomen, r bleek hier wel eenige overdrijving in het spel te zijn! Op de tweede bijeen komst heette het lid van de pl. commissie, de heer Kroon, inzonderheid welkom den voorziüer van den Nat. Landstormcom- niissie, den heer Duymar van Twist. De onder de Landstormers zoo populaire generaal bewoog zich op gemakkelijke wijze onder de talrijke aanwezige leden van den B.V.L. en beantwoordde uitvoerig het gesprokene door den heer Kroon, waar bij Z.Ëx. opwekte tot trouw aan het wettig gezag. Voor de aanschaffing van een vaandel werd aan het einde een col lecte gehouden die ongeveer 40 gulden opleverde. Kerkelijke verkiezing. Als leden van het Kiescollege der Ned. Herv Kerk zijn bij gehouden stemming herkozen de aftredenden. WADDINXVEEN. Jagers gesnapt! In de polder aan het Noordeinde alhier werden door de Rijkspolitie zekeren J. O. eu van der V. betrapt dat zij aldaar aan het jagen waren. De beide geweren werden in beslag genomen en daar zij niet voor zien waren van een jachtacte, zal proces verbaal wel volgen. Of. Zal Arthur Henderson als voorzitter aftreden? - Zijn bezwaren tegen de tegenwoordige slechts „symbolische" hervatting der Geneetsche ontwapeningswerkzaamheden - Gevaarlijke lof voor Henderson's verklaringen van de zijde der tegenstanders der bewapeningsvermindering. Genève. 14 November 1933. De Ontwapeningsconferentie heeft al thans formeel haar werkzaamheden weder hervat. Het Bureau heeft de vorige week tweemaal vergaderd en het gevolg is, dat ten zooveelste male wederom eenige nieuwe commissies enrapporteurs benoemd zijn, om voorbereidend werk te verrichten. Twee commissies, die voor alle kwesties betref fende het legerpersoneel dei- landmacht en die voor het vraagstuk van het inter nationale toezicht op de naleving der ont wapeningsconventie, zijn gisteren reeds weder aan den arbeid gegaan. Van zeven nieuwe rapporteurs, die de overige onder- deelen van MacDonald's ontwerp-conven- tie met de verschillende delegaties zullen moeten bespreken (o.a. de kwesties van de kwalitatieve ontwapening van het oorlogs materiaal der landmacht, van de burger lijke en militaire luchtvaart, van de open baarheid der militaire uitgaven en andere militaire gegevens van de vlootverminde- ring van de aanwijzing van den staat- aanvaller, van de sancties tegen den over treder der ontwapeningsvoorschriften, enz.), wordt verondersteld, dat zij eveneens aan den arbeid zijn gegaan. Al deze arbeid zal met bekwamen spoed moeten worden verricht. Want het is de bedoeling van voorzitter Henderson, dat alle rapporten dier commissies en rapporteurs op 29 No vember gereed zullen zijn, opdat dan in derdaad op 4 December de Algemeene Commissie met de tweede lezing van Mac Donald's ontwerp-conveintie zal kunnen beeinnen. Talrijk zijn diegenen zeker niet, die hier eenig geloof in de verwezenlijking van deze wenschen van den voorzitter hebben Reeds de afwezigheid van alle eerste gedelegeer den der verschillende in het Bureau ver tegenwoordigde staten wijst erop, dat deze regeeringen de mogelijkheid van eenig nut tig praktisch werk van politiek belang op dit oogenblik betwijfelen. Men hecht aan de tegenwoordige voortzetting van het ontwapeningswerk slechts een zekere sym bolische" beteekenis Deze hervatting van den ontwapeningsarbeid, zij. het ook slechts door technische ambtenaren, beteekent, dat Duitschland's heengaan uit de Ontwape ningsconferentie de hoop op een uitein delijk succes der conferentie nog niet ge heel heeft vernietigd. En wanneer dan bo vendien door dezen technlschen arbeid nog 'n aantal kleinere meeningsverschiilen kunnen worden uit den weg geruimd, waar door de discussies bij een eventueel later nog volgende tweede lezing van MacDo nald's ontwerp-cofiventie dan Zullen zijn vereenvoudigd, des te beter! Doch de ..symbolische" beteekenis van de voortzet ting van het Geneefschs ontwapeningswerk is vooralsnog het voornaamste doel hierbij! Met deze bescheiden opvatting van de taak der Ontwapeningsconferentie op dit oogenblik kan voorzitter Henderson zich echter volstrekt niet vereenigen. Hij heeft vandaag dan ook reeds met zijn ontslag neming gedreigd! Een nieuwe conferentie crisis zal dus misschien aan de door Duitschland's heengaan reeds bestaande, worden toegevoegd Henderson wenscht 'n spoedige vaststelling van den tekst der ontwapeningsconventie. die dan aan Duitschland ter onderteekening zal moeten worden voorgelegd, en hti is vooral ver ontwaardigd op de Italianen, die de vorige week den moed hadden ronduit uit te spreken, wat velen hier vinden, zonder dit in de zittingen van het Bureau openhartig te verklaren: n.l. dat a! het Geneefsche werk slechts monnikenwerk zal blijven, zoolang het niet gelukt zal zijn door mi nistersbesprekingen of anderzins langs di- plomatieken weg buiten Genève Duitsch land weder naar Genève terug te brengen! Door deze dreiging van voorzitter Hen derson met zijn ontslag wordt de toch reeds zoo moeilijke toestand ter conferen tie nog ernstiger. Hoe verwarrend de toe stand thans ook geworden is blijkt het duidelijkst reeds hieruit dat thans geheel andere scheidslijnen tusschen de ver schillende richtingen getrokken worden als voorheen. Henderson, wiens eerlijk stre ven naar een werkelijke ontwapening bo ven eenigen twijfel verheven is, ligt thans overhoop met velen die even oprecht een aanzienlijke bewapeningsvermindering wen schen, doch juist in het belang hiervan thans de langzaam-aan-methode van een slechts..symbolische" voortzetting van het ontwapeningswerk bepleiten. Daarentegen wordt Henderson thans het hardst toege juicht door hen, die eigenlijk steeds zijn tegenstanders zijn geweest en dit. wat het einddoel der conferentie betreft nog zijn: diegenen, wier einddoel volstrekt niet de door Henderson gewenschte aanzienlijke bewapeningsvermindering is. dringen thans met Henderson op een snel arbeiden der conferentie aan, opdat door de aanneming van de een of andere conventie de schijn gered worde en zij zelf alle verantwoor delijkheid voor de mislukking der Ontwa peningsconferentie op het de conventie wegens haar onvoldoendheid verwerpende Duitschland kunnen werpen! Het is zeer te betreuren, dat Henderson, wiens geduid onuitputtelijk scheen, thans dit schijnt te verliezen en door zijn ont slagdreiging in de kaar: van zijn prlnci- pieelste tegenstanders speelt: Hoe weinig ernstig de Kleine Entente en Polen die het heftigst op een erooten spoed ter Ont wapeningsconferentie aandringeninder daad naar een werkelijk conferentie-suc ces streven, blijkt weder uit de vandaag bekend geworden uiting van den nieuwen Roemeenschen minister-president Duca, dat met het oog op het Hitleriaansche Duitschland aan bewaoeningsverminde- ring niet te denken is! Al dezen wlen het niet om ontwapening of althans bewape ningsvermindering te doen is, doch dia slechts een taktisch spel over de verant woordelijkheid voor een mislukking der conferentie spelen, beijveren zich thans, om den populairen Henderson bij diens niet minder populairen spoed-aandrang te ondersteunen Het is echter te hopen, dat de openbare meening nuchter blijft zien en niet blind zal zijn voor het feit, dat mannen als Mac Donald Mussolini en Motta nog niet de slechtste vrienden der ontwaoeningsge- dachte zijn en toch wel eens gelijk zouden kunnen hebben In hun opvatting, dat een „symbolische" voortzetting van de Ontwa peningsconferentie oo het oogenblik het meest raadzaam is Hierdoor zullen de Ita- üaansche en Britsche regeeringen de ge legenheid krijgen nieuwe ontwapenlnesbe- sprekingen met Duitschland en Frankrijk buiten Genève voor te bereiden. En als daarbij dan eindelijk een principieel ac- coord za! verkregen zijn. zal de weg voor een met waarlijk grooten sooed plaats vindende voortzetting en beëindiging der Ontwapeningsconferentie vrij zijn Juist, omdat ik nog niet aan het uiteindelijke succes der conferentie wanhoop zou ik een opvolging van Henderson's sooed-actle die slechts tot een vaststelling der mislukking kan ieiden, moeten betreuren! RECLAME. 4061 45 cent per pond 18 cent per ons - WOUBRUGGE. De heer C. van 't Wout, alhier, is be noemd tot brugknecht aan de brug over de Woudwatering. ZWAMMERDAM. Verplaatsing van het Postkantoor. Als gevolg van het huurgeschil tusschen het gemeentebestuur en den kantoorhou der der Posterijen, waarvan wij in ons raadsverslag melding hebben gemaakt, zal waarschijnlijk met Januari a.s. het Post kantoor, dat tot nu toe steeds in de Brug straat was gevestigd, worden overgebracht naar een pand in de Dwarsstraat op Bui tendorp. Door J. K. te Bodegraven is bij de politie alhier een klacht ingediend tegen R. v. d. L. alhier, die bij een woordenwis seling over het al of niet rechtmatig ge bruik maken van een ruimte in een pak huis. bedoelde K. in het gezicht zou heb ben geslagen. SCHATKISTPAPIER. Uitgifte van ten hoogste f. 80 millioen. Woensdag 22 November wordt ten kan tore van den agent van het ministerie van Financiën te Amsterdam, de Bijbank van De Nederlandsche Bank te Rotter dam en het Agentschap van De Neder landsche Bank te 's-Gravenhage de in schrijving opengesteld op Schatkistpro messen en 3 pCt. Schatkistbiljetten tot een totaal bedrag van ten hoogste f. 80 millioen. De Schatkistpromessen, groot f. 10.000 f, 50,000 en f. 100.000, order dagteekening van 1 December 1933 uit te geven, worden gesteld ten name van den nemer of order; zij hebben een looptijd van 3 of 6 maan den en zijn derhalve op 1 Maart 1934, resp. 1 Juni 1934 betaalbaar. De Schatkistbiljetten, ten bedrage van f 1000, f. 5000 en f. 25 000, dragen 3 pCt. rente per jaar en worden uitgegeven on der dagteekening van 1 December 1933; zij hebben een looptijd van 1 jaar en zul len op 1 December 1934 worden afgelost. De biljetten zijn voorzien van 2 half- jaarlijksche coupons, elk ten bedrage van f. 15 per f, 1000, betaalpaar bij het .ïgent- schap van het ministerie van Financiën en bij de kantoren van De Nederlandsche Bank (Hoofdbank, Bijbank en Agent schappen.) De geboden prijs voor Schatkistpromes sen moet per f. 10.000, die voor Schatkist biljetten per f. 1000 In Nederlandsche munt kunnen betaald worden. De uitgifte der Schatkistbiljetten kan krachtens de bepalingen der wet niet be neden pari geschieden. De storting moet geschieden 1 December UNILEVER. Interim dividend 2 pCt. (V. j. 3 pCt.) Door den Raad van Bestuur van Unile ver NV Is besloten op de gewone aandee- len der Vennootschap een Interim-dividend uit te keeren, op basis van f 20 per aan deel ad f. 1000 nominaal: betaalbaar op 1 December a.s. Het vorige jaar werd een in terim dividend van 3 nCt en een slotdlvi- dend van 3 pCt. uitgekeerd. DE RIJKSMIDDELEN. De Rijksmiddelen hebben in October f. 33 801.700 opgebracht, zijnde f 4 192 300 minder dan verleden laar In 10 maanden was de opbrengst f.314 752 250, of f. 19 209.000 minder dan een jaar geleden, 3-2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7