LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad v"ijdag 17 November JECOVITOL BUITENLAND. WETENSCHAPPEN. PARLEMENTAIR OVERZICHT LEIDSCHE EXPL. MIJ VAN ONR. GOEDEREN. Wijziging der statuten. De Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen hield gisteren opnieuw een buitengewone vergadering van aandeelhouders, ter behandeling van enkele wijzigingen der statuten, welke voornamelijk een formeel karakter droe gen in verband met het besluit in een vorige vergadering tot afstempeling der aandeelen tot 50%. De statuten wijzigin gen werden goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer Stad houder of de vroegere commissarissen niet kunnen worden aangesproken voor het verlies van de helft van het aandeelen kapitaal. De voorzitter, de heer Van der Werff meende, dat 't beter was geen oude koeien uit de sloot te halen. Directie en commis sarissen zijn gedechargeerd en verhaal lijkt hem thans niet meer mogelijk. Op een vraag over den toestand der Mij. antwoordde de voorzitter, dat de gang van zaken ondanks de slechte tijden niet on bevredigend is en voldoet aan de gekoes terde verwachtingen. Een vraag over de beurswaarde der aandeelen zeide de voor zitter niet te kunnen beantwoorden. Het zal nog eenigen tijd duren, alvorens het ïesultaat van de reorganisatie merkbaar zal zijn op de aandeelen en obligaties. De heer Stadhouder ontketende een vinnig debat over de positie van den heer De Cler in het bestuur, maar legde zich neer bij de verklaring van den voorzitter, dat commissarissen de L.E.M.V.OG. niet willen beheeren zonder den heer De Cler naast zich als adviseur. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat op personeel en salarissen zeer sterk is bezuinigd, al is het niet precies 50%. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Gebr. Lafeber, Oude Vest 7577, Leiden. Kuiperij; fusthandel. Het filiaal te Katwijk Voorstraat 12 Lunchroom en Café „de Branding", is dd. 1 November 1933 overge gaan aan: F. Lafeber, te Leiden. Het filiaal tc Katwijk, Voorstraat 12, Slijterij „De Korenaar" werd abusievelijk ingeschre ven als filiaal van bovengenoemde han delszaak. Het is echter een zelfstandige zaak door den heer M. J. Lafeber. vanaf de oprichting voor eigen rekening gedreven. Wij herinneren er aan dat heden avond van 8—11 uur op het net van het Gem. Radiodistributiebedrijf de eerste lo cal» uitzending zal plaats vinden Medewerking wordt daarbü verleend door; ..The Dutch Players", onder leiding van den heer A. Gerritsen, door het Dubbel Mannenkwartet „Inter Nos", onder leiding van den heer D. Kolk en den heer A. 't Hart. olano-sollst. Gistermiddag is de 18-jarige J. J. H. op den Maresingel met zijn rijwiel geslipt, waardoor hij zijn linkervoet brak. De E. H. D. vervoerde den jongeman naar het Academisch Ziekenhuis. RECLAME. Moeders, weert i>et rhachitis-gevaar! Geeft uw kleine Jccovitol! Geijkt door een Neder, landscb Professor op gehalte aan Vitamine D (minstens 250 prophyl. 125 internat, een heden). tegen rhachitis (Engelsche ziekte). Jecovitol dankt voorts zijn waarde aan Vita mine A, waardoor alle'rlei infectieziekten, zoo. ols griep, beter doorstoan worden. GELJKTÉ LEVERTRAAN tii Apotheken fn Drogiiten'd £5 p FI-. BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA DE ALGEMEENE TOESTAND. Ministers naar Genève Onthullingen en dementi Duitschland en Polen. Henderson's dreigement heeft toch reeds effect gesorteerd. De Britsche minister van buitenlandsche zaken, sir John Simon, en de onder staatssecretaris Eden vertrekken naar Genève, om Henderson en naar men hoopt ook andere gedelegeerden te raadplegen, ten einde tot een hervatting van het ont wapeningsdebat te komen. Eden verklaarde in een rede nog, dat hij sterk gekant bleef tegen een politiek van isolatie. Er was volgens hem maar een middel voor Engeland om buiten een toe- komstigen Europeeschen oorlog te blijven en dat was dien te voorkomen. Op een verzoek om inlichtingen op het Foreign Office vernam Reuter, dat het denkbeeld om een bijeenkomst van de onderteekenaars van het pact-van-vier te Rome te organlseeren vermoedelijk in de a.s. besprekingen te Genève aan de orde zal komen. In het feit dat Simon naar Genève ver trekt. moet men een uiting zien van het verlangen der Britsche regeering om op nieuw alles wat in haar vermogen is in het werk te stellen, om de ontwapeningscon ferentie tot een goed einde te brengen. Onafhankelijk van wat er de eerst vol gende dagen al dan niet te Genève zou kunnen gebeuren, zal de Britsche regee ring haar ontwerp-conventie blijven be schouwen als de basis van alle toekom stige werkzaamheden. Vermoedelijk zal te Parijs Paul Boncour zich bij de Engelsche minister voegen en met hen naar Genève reizen. De sovjet-gezant te Parijs, Dowgalewski, die zich te Genève bevindt, heeft aan Hen derson verklaard, dat ook hij wil meedoen aan de voortzetting der conferentie werk zaamheden. Verder heeft Henderson de rapporteurs voor luchtvaart- en maritieme kwesties, Lange en Moresco ontvangen, die hem meedeelden onder welke voorwaarden zij de hun door het bureau der ontwapenings conferentie opgedragen taak zouden kun nen vervullen. En Italië? Officieel wordt uit Berlijn medegedeeld: De ..Petit Parisien" publiceert een z.g. Instructie over Duitsche buitenlandsch politieke oogmerken, welke naar alle ver tegenwoordigingen in het buitenland zou zijn gezonden door een propaganda- instantie te Berlijn. Deze z.g. Instructies dragen zoo duidelijk het stempel van fan tasie, dat een dementi, dat hiermede In allen vorm en in iedere richting wordt ge geven. voor een eenlgszins crltischen lezer ternauwernood noodzakelijk schijnt. Het blad is blijkbaar ook zelf zoo weinig zeker van zijn sensationeele mededeellng, dat het zijn lezer voorbereidt op een te ver wachten dementi. Het is overigens te be treuren, dat juist met het oog od de ont wikkeling van Zondag een veel verspreid Fransch blad zich overgeeft aan een der gelijke bronvergiftiging. Wat het Fransche blad hierop zal ant woorden? De onthullingen komen echter ook van andere zijde. In de „Manchester Guardian" vertelt een speciale correspondent bijzonderheden over de reorganisatie van den Stahlheim. Voortaan is deze bond verdeeld in twee formaties; de „Wehrstahlheim, die is sa mengesteld uit krachtige mannen, niet ouder dan 35 jaar en een beperkt aantal oud-strijders, en de „Kemstahlhelm" waartoe de overige leden behooren. De Wehrstahlheim wordt voor den oor log geoefend en moet met uitgelezen S.A.- mannen het kader van de rijksweer vormen. De „Kemstahlhelm" wordt opgeleid voor den dienst in het land, bewaking van bruggen, spoorwegen, munitiedepots; deze troepen moeten eveneens dienst doen bij stakingen en relletjes. Zij worden systema tisch getraind door de rijksweer, in samen werking met den „Arbeidsdienst". De militarisatie van de 200 Arbeits- dlenstbüros, welke door het ministerie van oorlog worden opgericht, zal door den Stahlheim uitgevoerd worden. Tot de ver schillende Stahlhelmcorpsen is een circu laire gericht om aan het Landesver- band" in Berlijn op te geven, welke man nen in hoogere rangen reeds militairen dienst hebben gedaan. De bedoeling is, schrijft de „Manch. Guardian", om deze in de eerste plaats voor de training van de ,.Wehr"-corpsen te gebruiken. RECLAME. poging om dit verzet te breken en de vrees van Frankrijk voor een conflict in het Oosten uit den weg te ruimen. De schrij ver acht het niet onmogelijk dat Hitier deze politiek zal voortzetten en soortge lijke overeenkomsten met andere aan Duitschland grenzende landen, o.a. met Tsjecho-Slowakije, zal trachten te sluiten. Te Berlijn acht men de problemen niet onoplosbaar vooral wanneer Polen door Frankrijk niet wordt aangemoedigd tot een zuiver overwinnaars-standpunt. Men hoopt zelfs Polen tot het loslaten van den Cor ridor te kunnen bewegen .wanneer men het een vrijhaven te Dantzlg of Gdynia of in Lithauen zou geven, mogelijkheden zou scheppen voor doorgaand spoorweg verkeer door Oost-Pruisen en de Weichsel zou internationaliseeren. De Poolsche minister van buitenland- De financieele wetten. In de Kamer heeft minister-president Albert Sarraut het wetsontwerp tot sanee ring der financiën ingediend hetwelk o.a. maatregelen tot bestrijding van het fiscaal bedrog en bezuinigingsmaatregelen bevat. In het ontwerp worden de inkomsten geraamd op 3.008 millioen. Zoodra dit ontwerp door de volksverte genwoordiging zal zijn aangenomen, zal de regeering een tweede ontwerp indienen, dat ten doel heeft de begrooting gehee! m evenwicht te brengen. In "erband met de financieele debatten in de Kamer heeft de minister van handel, Eynac, besloten zijn vertrek naar Londen waar hij besprekingen zou voeren met zijn sche zaken Beek heeft in een onderhoud En„elschen collega? uit te stellen. mr>r. OPn vorr/iO'js'nwrVYrH i oor var» Hot PnnlI met een vertegenwoordiger van het Pool sche Telegraaf Agentschap nopens het on derhoud van Hitler met Lipsky, den Pool- schen gezant te Berlijn, het volgende ver klaard: Ik hecht groote waarde aan de houding, welke de Duitsche rijkskanselier heeft aangenomen ten opzichte van de Poolsch- Duitsche betrekkingen. Lipsky is nauw keurig op de hoogte van de bedoelingen en opvattingen van zijn regeering en was derhalve bevoegd de houding van Polen te bepalen. Ik hecht ook bijzondere waarde aan het feit, dat aan de bevolking der beide landen, die eiken dag een harden strijd voert tegen de economische crisis, het bewijs is geleverd, dat de politiek dei- beide regeeringen met waakzaamheid en activiteit en er op gericht is haar tegen de mogelijkheid van eenigerlei agressie te kunnen beschermen. DUITSCHLAND. De strafwetgeving. Tegenover vertegenwoordigers van de pers heeft de Rijksminister van Justitie, Dr. Guertner. mededeelingen gedaan over de nieuwe Rijkswet voor gevaarlijke ge woonte-misdadigers en betreffende de maatregel tot verzekering van de veilig heid en verbetering. De Rijksregeering heeft besloten bijzonder scherpe maat regelen te nemen in den strijd tegen de misdadigers. De autoriteit van den staat te verhoogen tegenover de misdadigers en de strafrechtspleging sterkere en meer ei Men hoopt, dat de Kamer Dinsdag zal kunnen beginnen met de besprekingen over het ontwerp, nadat de financieele commis sie haar meening erover heeft uitge sproken JAPAN. De fascistische beweging. In den laatsten tijd is de activiteit van de .Tapansche fascistische organisaties veraubbeld onder de leuze „Weg met de regeering-Saito". In Tokio, Osaka en andere groote centra hebben de fascisten bf.itoogingen gehouden. Volgens een be richt van het telegraaf agentschap Demp Tscesin naeft een vergadering van de fascistische organisatie Meirinkaya, welke vergadering gepresideerd werd door gene- ïaal Tanaka een resolutie aangenomen, waarin het aftreden van de regeering- Saito wordt geeischt, aangezien de regee ring niet in staat *s geweest in den loop van anderhalf Jaar de moeilijkheden te overwinnen, die zich aan het land hebben voor gedaan en daarmede het vertrouwen van de bevolking heeft verloren. VEREENIGDE STATEN. Overeenstemming met Litwinof bereikt. Borah tegen de bankiers. President Roosevelt en Litwinof hebben gisteravond een overeenstemming bereikt w. waarnoor thans alle tot dusverre nog han- fectieve wapenen ter beschikking te stel- 1 gende kwesties worden omvat. De weder- len is de leidende gedachte van deze wet. i njdscne delegaties werken op net oogenblik De wet neemt den strijd tegen de mis- ®<.;f cntwerp-verd'ag uit, dat waarschijn- dadigers op tweevoudige wijze op: door HiK ae-r heme partyen zal worden goed nieuwe strafvoorschriften en door de in voering van maatregelen ter beveiliging en verbetering. Van de strafvoorschriften zijn drie bijzonder belangrijk; zij bedreigen ge vaarlijke gewoontemisdadigers met tucht huisstraffen tot maximum 15 jaren; reeds het bezit van mbrekerswerktuigen bij mis-, dadigers, die reeds een vonnis te hunnen laste hebben, wordt strafbaar verklaard. Begaat iemand, na reeds twee malen te zijn bestraft, een nieuwe misdaad en blijkt dat hij een gevaarlijke gewoontemisdadi- 967 MYSTER1E-FAWCETT ONTSLUIERD? De vermiste ontdekkingsreiziger in Matto Grosso gezien. De Italiaansche ontdekkingsreiziger Miguel Trucchl heeft, naar United Press meldt, medegedeeld, dat hij kolonel Faw- cett, den Britschen ontdekkingsreiziger, die in 1925 een expeditie ondernam naar Brazilië, doch sindsdien vermist is, heeft gezien. Hij bevindt zich als gevangene on der de Chavante-Indlanen in de wouden van het Ilha do Bananal, een door rivie ren omsloten gebied in den Braziliaan- schen staat Matto Grosso. Truchhi ver klaarde, dat hij enkele oogenblikken ge legenheid had met Fawcett te spreken, doch dat deze weigerde naar de beschaafde wereld terug te keeren. De liefde voor het oerwoud heeft Faw cett bezield, sinds hij als jong officier werd uitgezonden om in verschillende Britsche koloniën opmetingen te verrichten. Hij verrichtte dezen arbeid zoo voortreffelijk, dat hij er internationale vermaardheid door verwierf, hetgeen er de Boliviaansche regeering toe bracht hem de leiding aan te bieden van een expeditie, die naar het oerwoud zou trekken. Fawcett accenteerde en bleef van 1906 tot 1909 In Boliviaan- schen dienst. Verhalen van Indianen over een geheim zinnige steenen stad In de onmetelijke ge bieden van Matto Grosso wekten zijn be langstelling; hij nam ontslag als officier en ging op eigen risico tochten onderne men in de mysterieuze streken, die de rui nes van Atlar.tls zouden bevatten. .(Tel,). Zooals te verwachten was, heeft de aan kondiging van besprekingen tusschen Duitschland en Polen veel stof op doen waaien Officieel Frankrijk uit er zijn vol doening over. Ingeval toch rechtstreeksche Fransch- Duitsche onderhandelingen zouden wor den ingeleid, zou een Dultsch-Poolseh accoord de taak der Fransche regeering vergemakkelijken. Frankrijk zou zich, zijn bondgenootschappen trouw blijvend, dan niet meer met de moeilijkheden hebben bezig te houden, die daaruit voor Polen konden voortvloeien. Er. zou het tot rechstreeksche onder handelingen komen tusschen Frankrijk en Duitschland dan zou het feit, dat reeds tusschen Polen en Duitschland een preli minair accoord is getroffen, de taak der Fransche regeering aanmerkelijk verlich ten. Frankrijk zou dan, zonder de trouw aan zijn allianties te schenden, zich ge hee] kunnen wijden aan de oplossing der specifiek Fransch-Duitsche vraagstukken. In sommige kringen staat men evenwel vrij sceptisch tegenover de verklaring en vraagt men zich af, wat de rijksregeering Polen kan aanbieden, of zij Polen den Corridor kan garandeeren en plechtig ver klaren. dat zij afziet van de in wezen Duitsche stad Dantzig. Ook vraagt men zich af of Duitschland Polen het onaan gevochten bezit van Opper-Silezië faran- decit. Men voegt hier aan toe, dat men in Polen de Duitsche verklaringen waar schijnlijk wel nauwkeurig zal onderzoeken en zal oppassen, dat het front, dat tus schen Frankrijk, Polen en de Kleine En tente Is gevormd, niet wordt aangetast. De Berlijnsche correspondent van de Petit Parisien schrijft o.a., dat Rijkskan selier Adolf Hitler ongetwijfeld heeft ge weten dat een eisch tot wederbewapening van Duitschland voornamelijk van Pool sche zyde op krachtig verzet zal stuiten. De Duitsch-Poolsche overeenkomst is een i ger is. dan moet de rechtbank hem straf- j kunnen betalen. fen met ten hoogste vijf jaren tuchthuis- I straf en wanneer de nieuwe daad reeds I een ïmsdaad is, tot ten hoogste 15 jaren I tuchthuisstraf. Het tweede strafvoorschrift is gericht tegen beroepsmisdadigers tegen den I eigendom. Geesteszieken en geestelijk I minderwaardigen, die een handeling welke strafbaar is, hebben begaan in een toe- stand van ontoerekeningsvatbaarheid of verminderde toerekenbaarheid, kunnen bij bepaling van den strafrechter in het ver volg voor onbepaalden tijd naar een in richting worden overgebracht, indien de openbare veiligheid zulks vereischt. Alco holisten of personen, die bedwelmende middelen gebruiken en als gevolg van dat gebruik misdaden hebben begaan, kunnen voor den duur van maximum twee jaren naar een inrichting of opvoedingsgesticht worden overgebracht. Landloopers leeg- looDers, arbeidsschuwen, die ten laste zijn van de openbare instanties en dergelijke asociale elementen kunnen naar een werk huis worden overgebracht. Gewoontemisdadigers kunnen eventueel levenslang in verzekerde bewaring wor den gesteld. Tegen gevaarlijke misdadi gers tegen de zeden kan de rechter ca stratie bevelen. Inzake de kwestie hoeveel gewoontemis dadigers naar schatting onder de nieuwe strafbepalingen zouden vallen, antwoord de, de minister, dat volgens verschillende berekeningen twee normale gevangenissen voldoende zouden zijn om voor het geheele Duitsche rijk het gros der gewoontemis dadigers op te nemen. Hun aantal ligt on geveer tusschen 800 en 1000. De thans in gevoerde maatregelen aldus de minister zullen in twee tot drie jaar merkbaar worden en men kan met beslistheid zeg gen, dat de criminaliteit een buitengewone vermindering te zien zal geven. De Senaat van Hamburg heeft thans ook besloten 150 personen, die in voor- loopig arrest zaten, in vrijheid te stellen. gekeurd Een officieel communique zal spoedig v orden gepubliceerd. Roosevelt zelf noemde de erkenning der Sovjets aanstaande! Bij het verlaten van het Witte Huis verklaarde Wallace echter dat hij sceptisch staat tegenover de mogelijkheid, dat de Vereenigde Staten veel katoen en vee aan Sovjet-Rusland zullen verkoopen. Indien tenminste de douane-tarieven van de Vereenigde Staten niet gewijzigd zullen worden, aangezen anders de Sovjets niet GEVAARLIJKE DAGEN VOOR SARRAUT. PARIJS, 17 Nov. (V.D.) Met de od deling van het eerste gedeelte van nancieele voorstellen der regeering £1 parlement, beginnen voor de regee Sarraut moeilijke dagen. De final Kamercommissie die gisteren in l trekken de plannen heeft behandel vandaag met de artikelsgewijze hehi l:ng zal beginnen, zou waarschijnlijt) liefst de voorstellen in hun gehee! air zen. Om echter de verantwoorj-rjri daarvoor aan de Kamer over tè latenL de commissie zich waarschijnlijk ertoeI perken de voornaamste artikelen a! '^f I zen, zoodat tenslotte van de gewed bezuinigingen en nieuwe inkomsten) bedrage van drie milliard franc, f slechts rond een milliard overblijft. Minister-president Sarraut, wien i aanvankelijk het voornemen had I. schreven bereid te zijn tot bepaalde) anderingen. schijnt vast besloten te het voortbestaan van zijn regeering waagschaal te werpen. Daardoor set echter het uitbreken van een nieua geeringscrlsis thans reeds vast te siaaj parlementaire kringen verwacht menl stelligheid, dat de regeering de zaak overleeft en niet veilig door de om behandeling in de Kamer, die Dinscagl met de artikelsgewijze be handdag) gint, heenkomt. Het partijbestuur der socialistische d tij heeft reeds besloten, de Kamerlrq voor te stellen tegen het plan te stem Men verwacht zelfs dat in de rijen) radicaal-socialisten velen zich van si ming zullen onthouden of zelfs tegen) len stemmen. In de wandelgangen van de 1 sprak men gisteren over een aanst kabinet onder leiding van Herriot o!| George Bonnet. Naar de meeninz van| len zou deze laatste slechts een overgi kabinet vormen om de begrootine onj dak te brengen. In linksche trzj spreekt men ook van een kabinet De 1 zie, die aansluiting bij de socialisten] willen zoeken om het kabinet te ury ken. Het is natuurlijk de vraag, in b men aan al deze opmerkingen r waarde kan hechten, doch vast stal de regeering-Sarraut moeilijke urenl moet gaat. De organisaties van employe's iiiM baren dienst hebben gisteren een ledenvergadering gehouden, waarin It) protesteerd werd tegen de regeerinOT stellen. De leden van het kartel opgewekt, zich gereed te houden red) protest-actie tegen de regeering besprekingen leening aan ENGELAND. De Samuëlieten in de oppositie. De liberale groep onder aanvoering van Sir Herbert Samuel heeft met bijna aige- meene stemmen besloten zich bij de op positie in het Lagerhuis aan te sluiten Va-i andere zijde wordt nog gemeld dat de Samuëlieten z'ch n'et bli Lloyd Georges groepje zullen aansluiten, doch een zelf standige liberale oppositie blijven voeren. Wallace ontkende, dat worden gevoerd over een Sovjet-Rusland. Harry Payer, onderstaats-secretaris van buitenlandsche zaken heeft zijn functie opgegeven, om op te treden als speciaal raadsman in export-zaken van de Finan cieel herstel corporatie. In een rede in den staat Idaho zeide renatoi Borah o.a „Ntete heeft het vertrouwe-i van het land dermate geschokt als de handelingen van de groote financieele leiders en niets heeft zooveel gedaan om de geheele natie een moreelen schbk toe te brengen. Wat gebettra is, is een ramp op groote schaal. Wij hebben ervaren, dat sommige machtige figuren in de financieele wereld het ge heele bankbedrijf hebben gebruikt voor hun eigen volkomen zelfzuchtige oogmer ken. Zij hebben het volk bedrogen en op gelicht door het voor millioenen dollars waardelooze stukken te verkoopen. Daarna gingen zij er toe over. elkaar te bedriegen en te bestelen en eindelijk bestalen zij him staat en de geheele republiek door be lastingknoeierijen". (Vervolg van het 4e Blad). Bij de artikelen werden vervolgens nog enkele opmerkingen gemaakt. De heer ter Laan diende daarbij een motie in, waarin de Kamer van oordeel dat er geen voldoende aanleiding is om de steunbedragen voor de mobilisatie-inva liden en hun nabestaanden te verlagen de Regeering verzoekt om medewerking ten einde te bereiken dat het Kon. besluit van 23 September jJ. wordt ingetrokken en vervangen door een nieuwe regeling, die meer rekening houdt met de rechtmatige aanspraken van belanghebbenden. Deze motie werd gesteund door de hee- ren Arts en Wijnkoop, maar de heeren Schaepman en Duvmaer van Twist ver klaarden in de huidige omstandigheden de vermindering te kunnen billijken. Ook de Minister verdedigde den maatregel, en betoogde in het algemeen dat er tegen over de mobilisatie-slachtoffers met mild heid wordt opgetreden en de wet ruim wordt toegepast. Tal van brieven van be trokkenen erkennen dit. Over de motie en over de begrooting zal hedenmiddag worden gestemd. HAGENAAR. ITALIAANSCHE CRITIEK OP °B| VOLKENBOND. MILAAN, 17 Nov. (V. D). Na de jon! rede van Mussolini bevat de pers weer scherpe critiek op den bond, op wiens machteloosheid de a polo d'Italia" wijst In een artikel. gezegd wordt dat Mussolini Europa bare adviezen heeft gegeven. De PJ™ crisis van Europa kan te Genève noen derzocht. noch opgelost worden, oma» Vereenigde Staten. Sovjet-Rusland. J en Duitschland afwezig zijn. De on handelingen te Genève zijn geworden doelloos gepraat tusschen vertegen»! dlgers van landen die niet in staav over het lot van Europa en over dat van de wereld te beslissen, we kenbond is te overhaast gesticht en er slechts toe gediend, de tegenstaan, in Europeesche politiek te vereen w Door zijn natuur, zijn samensteiuns fouten bij ziin geboorte is de Vont onmachtig Europa ook slechts n« d mum van politieke eenheid te bieo Mussolini noodzakelijk acht om weer de leiding van de wereldpol verschaffen. DUITSCH COMMUNIST vervolg0- KOPENHAGEN, 17 Nov. (V.D.). W y missie voor het reglement van o het Deensche Folketin^ heeftde 0 algemeene stemmen verklaard Nü" lt y, heffing der parlementaire ai den communistischen afgevaarms Larsen heeft te Apenradei oe «saté* Larsen. Larsen neen re hmc»««j—fh sche hakenkruisvlag beleedigd - hterïljk worden zoolang hij de parlenien ai muniteït geniet. Het voorstel der commissie ""JJjjji reglement van orde zal thans in oe H vergadering van het Folketing.w handeld en de volgende week in 5 komen o- UIT AMERIKA. WASHINGTON, 17 Nov. (Rfot5L, fabrikanten-vereeniging deelt de stakingen van dit jaar in tot aan 31 October 1630 bedragen^ aan is meegedaan door 588 OOü j Een verlies aan loon is millioen dollar; 1100 van de - hadden plaats na 1 Juli. o BOYCOT VAN DUITSCHE KLEURSTOFFEN. STOCKHOLM, 17 Nov. (V.D.). sche Schildersgezellenbond heei.pl voortaan alle Duitsche kleur- boycotten en niet meer met Lju te werken. Tot nog toe werd van alle in Zweden verbruikte a uit Duitschland ingevoerd. \A

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2