LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 16 November UIT DE OMSTREKEN.^ In tandaanslag worden bacteriën gevonden die bederf veroorzaken! AGENDA. AALSMEER. Auto te water. Te Aalsmeer-Oost, in de nabijheid van het Schinkelsluisje, geraakte gistermorgen vroeg een taxi van de Amsterdamscbe RIJtuig-MlJ. te water, doordat de be stuurder door den mist op een dwaalspoor geraakte. De bestuurder wist zich tijdig in veiligheid te stellen. De auto werd op het droge gebracht HAARLEMMERMEER. Middenslandsvereeniging. De Chr. Middenstandsvereemging hield In het Boazlokaal te Hoolddorp een bij eenkomst. De opkomst was zeer bevredi gend. Als spreker trad op de neer A. Bos uit Rotterdam, met het onderwerp „Wijs heid en rechtvaardigheid". Spr. gal hier bij een Juist inzicht van de plaats die de Chr. Middenstanders in deze veelbewogen Rjden hebben in te nemen. Samengesteld werd een motie, waarin er op aangedrongen werd om dc bestaande ■winkelsluitingswet ten aanzien van de Zondagslulting onveranderd te handha ven, welke motie op de algemeene ver gadering zal worden behandeld en na goedkeuring door het Hoofdbestuur door gezonden aan de Regeering. Nadat ds. P. van Strien nog een krachtig opwekkingswoord had gesproken, werd de goed geslaagde bijeenkomst onder dankzegging voor de groote belangstelling, door den voorzitter gesloten. Witte Kruis. Door het kringbestuur te Vijfhuizen van de afdeeling Haarlemmermeer van de N.H. vereeniging ..Het Witte Kruis", werd in de openbare lagere school aldaar een flink bezochte ledenvergadering gehou den. Na afhandeling van eenlge huishou delijke zaken, waarbij bleek dat het le dental stijgende is, en tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. J. L. Dieben en J. C. Gehrels, kwam ter tafel het rap port der commissie voor de stichting van een nieuw wijkgebouw. Hierbij werd een uiteenzetting gegeven van de prijzens waardige werkwijze van de commissie, die er alleszins van overtuigd geworden is dat een nieuw gebouw hoogst noodzake lijk is. Nadat een paar teekeningen waren be zichtigd, kwam de finantleele zijde van de zaak ter sprake. Sommigen vonden het met 't oog op de huidige tijdsomstandig heden beter om met den bouw nog wat te wachten. Anderen echter verdedigden het plan met warme sympathie en achtten het in 't belang van de Volksgezondheid om het plan spoedig tot uitvoering te doen komen, temeer waar 't nu nog een tijd is van goedkoop bouwen. Na nog eenige dis cussie werd besloten het rapport der com missie te stellen in handen van het be stuur der afdeeling. Dc staking op het werk van den nieuwen Rijksweg AmsterdamSasscnhcim. Met betrekking tot de op het werk van den nieuwen Rijksweg in Haarlemmer meer voorgekomen ongeregeldheden, waar bij een gedeelte der arbeiders het werk hadden neergelegd, vernemen wij. dat er gisteren den gcheelen dag nog polltie-toe- zicht geweest is, doch er zijn geen inciden ten voorgevallen. De stakers waren weder present, doch niet om het den werkwil ligen moeilijk te maken, maar om hun ge reedschappen weg te halen. Zij werden daartoe zonder dat. er iets bijzonders voorviel groepsgewijze tot het werk toegelaten. Er schijnt hier geen sprake te zijn van een georganiseerde, maar van een z.g. „wilde" staking. Een groep arbeiders, die niet tevreden waren over de verdiensten, staakten het werk en gingen naar de keet om te vergaderen. Zij kwamen vermoede lijk reeds in deze bijeenkomst tot de mee ning dat zij verstandiger hadden gedaan om aan 't werk te blijven, want zij keer den na afloop der vergadering weer terug om den arbeid voort te zetten. Dit werd hun echter door den aannemer geweigerd, omdat zij eigener beweging uit het werk waren weggeloopen. Hoewel te verwachten is dat het verder rustig zal blijven, is de politie ook vandaag nog op de plaats van het werk aanwezig. Bij de Geref. Kerk te Hoofddorp wer den als ouderlingen gekozen de heeren P. Bootsman, J. Woldendorp en C. de Vlieg, en tot diaken de heer J. F. Dunweg. En bij de Geref. Kerk te Nieuw-Vennep tot ouderling de heer J. Verhoeff en tot diaken de heer J. Vaalburg. worden door Hitler en Mussolini voorop gesteld, wat een gevaarlijk principe is. In dezen tijd is het dubbel noodlg te blijven staan in het geloof, de Chr. arbeidersbe weging te steunen. Na gedachtenwisseling dankte de voorzitter den heer Baas en de beide sprekers. Het dankgebed werd door den heer Baas uitgesproken. De Winkelsluiting. De centrale der drie miudenslandsver- eenigingen heeft in antwoord op een ver zoek can B. en W. ten antwoord ont vangen, dat baar vraag om onder andere te mogen winkelen op den eersten Kerst dag niet voor inwilliging vatbaar is. De aandacht is er op gevestigd, dat op 31 Dec. a.s. de bloemenwinkels alsmede die waar uitsluitend of in hoofdzaak, brood, banket, suikerwerk en chocolade worden verkocht, ingevolge art. 4 der Winkelsluitingswet den geneelen dag ge opend mogen zijn. Een serie verkeersongevallen. Op de Leidschestraat is weer voor de zooveelste maal, een auto op de tramrails geslipt. De wagen reed een hek stuk en I moest weggesleept worden. Twee jongens 1 die op de van den Endelaan per fiets races I organiseerden, reden een vijfjarig ventje aan, dat een sleutelbeenbreuk bekwam. In de Prins Hendrikstraat is een juffrouw door een auto aangereden waarbij zij hoofdwonden kreeg. De remmen van de auto waren niet in orde, waarom den be stuurder een bekeuring is aangezegd. Ten slotte is een meisje op een fiets nabij het postkantoor door een achteruit rijdende auto aangereden. Een klein zusje zat achter op de fiets, zoodat beiden vielen, zonder echter persoonlijk letsel te beko men. RECLAME. KATWIJK AAN DEN RIJN. Adres inzake hindernissen. De tuinders, die hun landerijen hebben in de Nieuwe Zanderij ondervinden steeds veel hinder, doordat in de Zanderijvaart, bij de gemeentevuilnisbelt, velerlei voor werpen als afgedankte kinderwagens, zelfs chassis van automobielen worden aange troffen waardoor het niet meer mogelijk is met een half geladen schuit te passeeren. Bedoeling is een verzoek aan B. en W. te richten, om deze hindernissen te doen verwijderen. Bij den handelaar A. is een partij aardappelen in beslag genomen, waarvoor geen bewijs van betaalde heffing aanwezig was. HILLEGOM. BIJEENKOMST CHR. BESTURENBOND. Tegen „Fascisme en Nat.-Socialisme." De Chr. Besturenbond heeft een open bare vergadering gehouden in „Patrimo nium". Na opening door den voorzitter sprak eerst de heer I. C. Baas, die de Berg rede aanhaalde cn een vergelijking maakte tusschen ongeveer 20 jaar geleden en nu. Veel van het nieuwe heeft teleurgesteld, waarom de stroomingen uit het buiten land hier bijval vinden. De Chr. vakbewe ging moet deze stroomingen weerstaan. De heer P. Z. L. de Groot heeft over het nieuwe front gesproken. Vroeger streed de Chr. vakbeweging tegen het liberalisme cn het socialisme maar nu is er sinds kort het fascisme en het nationaal-socialisme. Deze nieuwe strijd is niet gemakkelijk, want in beiden zit iets goeds. Men wil een staatseenheid. zonder vrije wil, gelijk in Rusland, waar de Godsdienst verboden is. In Duitschland wil men geen Chr. School, geen Chr. organisatie en het hakenkruis plaatsen naast het kruis van Golgotha. Wij willen dat niet wij willen, aldus spr., liet Chr. beginsel, want God alleen moet rc: teren De heer van Ingen Schenau besprak den ouden strijd of het principieele beginsel. De moedeloosheid Is door de werkloosheid een voedingsbodem geworden voor het nationaal socialism- On dit nader aan te toonen zag spr. 50 jaar terug, besprak het liberalisme en de ieer van Marx die op een zelfde lijn staan als bot nationaal-socla- üsme. De kerk is in Duitschland gelijk ge schakeld, de eenheid is gekocht ten koste van 't beginsel. Geweld, macht en kracht KATWIJK AAN ZEE. Verg. Ned. Christenvrouwenbond. In het gebouw „Irene" vergaderde de af deeling Katwijk onder voorzitterschap van mevr. Tom—Spaanderman. Deze opende, waarna mejHoltrust de notulen der vorige vergadering las, waarin ook opgenomen was de tocht naar Amsterdam, waarvan mevr. Pras verslag had gedaan. Mej. Holtrust zal op de Gewestelijke Vergade ring de afd. Katwijk vertegenwoordigen. Mevr. Bergman bracht verslag uit over de gehouden excursie naar de Sunlight Fabrieken te Vlaardingen. Mevr. Tom hield vervolgens een Bijbelbespreking over Joh. 1: 3552, waarover van gedachten gewisseld werd. Nadat nog gezongen werd lied 125 uit den bundel, eindigde mevr. Hageman met dankgebed. Aanbesteding. Alhier had de inschrijving plaats voor het verbouwen van het pand Varkevisser- straat hoek Drieplassenweg tot een sla gerij van den heer J. Vooys. De laagste inschrijver was de heer G. de Best Kzn. voor f. 1720 :die voor het schil derwerk was de heer J. Schoonenberg voor f.230. In de gehouden verkiezing van amts- dragers in de Geref. Kerk zijn voor ouder ling gekozen de heeren G. van Duyn en D. C. van Leeuwen Sr; en voor diaken de heer R. van Andel. Ook dezen winter zullen door den heer J. A. Bruyn van Den Haag en enkele andere sprekers een aantal Bijbellezingen worden gehouden. De eerste dezer lezin gen met als onderwerp .Overgeleverd in de handen der menschen" (Luc. 22 vrs 40 —53) vindt hedenavond om 8 uur plaats. De lezingen zullen ditmaal niet in de Ge meentezaal doch in het Vergaderlokaal i Stengelinstraat 1, worden gehouden. In de gehouden godsdienstoefening van den Geref. Bond in de Gemeentezaal is f. 10 gecollecteerd voor den Geref. Zendingsbond. KATWIJK AAK ZEE, Vrijdag 17 November a.s. 2 oor n.m. in „Littoral" Itoord-Bonlevard 15 OPE1BAIIE VEKKOOFIMG van Meubelen, Schilderijen, Beddon,Dekens enz. Van 1012 uur v.m. te zien. 3234a LIS8E. Lezing over „Augustinus". In het gebouw „Rehoboth" werd de eerste Chr. Winterlezing in dit seizoen ge houden, n.l. door ds. P. G. de Vey Mest- dagh, Ned. Hen', pred. te Amsterdam, met het onderwerp „Augustinus", kerkvader in het kader van den nieuwen tijd. Ds. Ruys sprak een welkomstwoord en ging voor' in gebed. De spreker merkte op, dat het hem heeft getroffen dat de herdenking van den grooten kerkvader Augustinus in Pro- testantsche kringen niet meer de aandacht van het Christelijk publiek heeft mogen hebben. Deze avond gaat niet over den mensch, maar over God en Zijn werk in den mensch, hetgeen zeer zeker in den geest van den grooten kerkvader zelf is. De naam van Augustinus vindt men schier in alle kringen van de menschelijke samenleving Zoowel in Roomsche als Pro- testantsche bedehuizen is zijn naam met gulden letters gebeiteld. Ook in kringen van artisten wordt zijn naam met eere ge noemd. De tijd van Augustinus jeugd heeft zeer veel overeenstemming met den onzen! Ook toen was er een grooten strijd tusschen De onderzoekingen zijn geëindigd. Dc weten schap heeft thans zonder ecnig voorbehoud dc oorzaak van tandbederf kunnen vaststellen. Een bacterie, bekend onder den naam van „lacto- bacil", is hieraan schuldig. Dit uiterst kleine organisme leeft in den tandaanslag die de tanden bedekt Het voedt zich met atomen voedscl- dceltjcs en scheidt, naarmate het grooter wordt, een lactisch zuur af, dat een verwoestende invloed op het glazuur uitoefent. Om deze bacteriën te bestrijden is het nood zakelijk, dat de tandaanslag, waarin zij leven cn zich vermenigvuldigen, verwijderd wordt. Hiertoe kunt U niet beter doen dan Pcpsodent. de wetenschappelijke tandpasta te gebruiken. Gedurende de laatste 10 jaren hebben onze laboratoria steeds gestreefd naar een nog af- doender methode om den tandaanslag te ver wijderen. Kort geleden is een nieuw en ommekeer teweegbrengend materiaal ontdekt, dat verschil lende voordeelen biedt. Hierdoor is het mogelijk geworden den tandaanslag op afdoende maar tevens onschadelijke manier te verwijderen. Alleen in Pepsodent tandpasta is dit nieuwe materiaal verwerkt en in geen andere tandpasta ter wereld. Probeert deze nieuwe Pepsodent en let erop. hoe geheel anders Uw tanden eruit zullen gaan zienGroote tube ƒ0.75, dubbele tube 1.25. 901 kapitalisme en de mannen van den ar beid; daarbij was er losheid van zeden. In zulk een bewogen tijd werd Augustinus geboren en opgevoed. Het is zoo schoon uitgebeeld op de plaat, waarop Monica, zijn moeder, de handen biddend vouwt bo ven het hoofd van Augustinus als om hem j te beschermen voor den geest van zijn i tijd. Op 19-jarigen leeftijd verloor hij zijn vader. In die dagen kwam hem een boek m handen van den grooten schrijver Cicero, dat hem buitengewoon moet heb ben getroffen. Met de leer der Manigeeërs maakte hij kennis. Hij echter vond bij dezen leer geen bevrediging. Aan den anderen kant staat zijn moeder met haar eenvoudig geloof. Hij wendde zich tot de Grieksc'ne Wijs begeerte en onderzocht deze met al zijn energie. Doch ook daar vond hij geen be vrediging. Later bezocht hij Rome, doch op zijn le vensweg volgde hem zijn moeder Monica met haar echte teere liefde eener waar achtige Christin. Niet met haar geloof viel zij hem lastig, maar haar kracht zocht zij in het gebed voor haar zoon. In Milaan gekomen kwam hij in aan raking met Ambrosius den bekenden Bis schop. een zanger bij de gratie Gods. De bedoeling was dat hij daar Ambrosius zou gaan bestrijden in zijn teer. Augustinus beluisterde de prediking van den grooten Ambrosius en kon niet meer loskomen uit de greep van het evangelie, dat met zoo ontzaggelijke ernst en over tuiging door Ambrosius werd gepredikt. Een zware strijd brak voor hem aan. Aan den eenen kant stond God en aan den anderen kant Satan. En Augustinus raakte bekneld tusschen deze twee machten. Hij heeft God om uitredding gesmeekt. Een zijner vrienden hééft hem gebracht aan de voeten van zijn moeder Monica. Met zijn moeder Monica gaat hij terug naar zijn vaderland, doch bij een tijdelijk verblijf in Rome sterft zijn moeder. In zijn vaderland heeft hij, met buiten gewone talenten, gestreden tegen alle vijanden van God en xijn kerk. Niet min der dan 1650 geschriften bleven van hem bewaard. Ten slotte wijdde spr. nog een enkel woord aan den strijd tusschen Augustinus evi den Engelschen monnik Pelagius, die de leer prooageerae van 's menschen on schuld bij d*e geboorte. Fel is de strijd ge weest tusschen Pelagius en zijn leer en Augustinus. Treffend schoon wist spreker den levens avond van Augustinus te schilderen en wees in grooten ernst op het Kruis van Christus, dat ook het rustpunt was van Augustinus. RIJNSBURG. LEDENVERGADERING VEILING-VER. „FLORA". Belangrijke besprekingen. De Veilingvereeniging „Flora" alhier hield in haar veilinggebouw een zeer be langrijke ledenvergadering, welke door plm. 400 leden werd bijgewoond. De voorzitter, de heer T. Kralt, vestigde de aandacht op het ontwerp Omzetbelasting, volgens hetwelk principaal en veiling be lasting moesten betalen, omdat de Ver eeniging geen Coöperatieve is. Het bestuur wendde zich tot den Minister om vrij stelling van Omzet- en Weeldebelasting, met gunstig resultaat. De vereeniging werd met een Coop. Ver. gelijkgesteld, terwijl bloemen van Weeldebelasting zijn vrij gesteld. Hierna besprak spr. het Sanee- fingsplan, dat nimmer door het bestuur gelaakt werd, maar waarvan de algemeene meening is, dat wie van dit plan niet profiteert er ook niet aan betalen moet. Wal het bestuur inzake dit plan deed, had niet de gewenschte resultaten, maar er werd wel wat bereikt. Spr. maakte de oprichting bekend van twee bonden van bolblocmenveilingen, het betreurende, dat deze twee bonden niet tot één vereenigd konden worden. De grootste bond, ver- tegenwoordigende 99 pet. der gehee'.e om zet ,is aangesloten bij de groep Bloemisterij de andere, omvattende 10 pet. van de omzet, staat op zichzelf. Spr. ziet de toekomst nog niet rooskleurig in, daar de uitvoer naar Engeland tot 1/3 is ge daald, terwijl Duitschland weer maat regelen neemt, in hoofdzaak tegen onze bolbloemen gericht. Verder haalt spr. aan de overproductie, welke in de „Bloemis terij" den laatsten tijd werd besproken. Tenslotte vraagt spr. zich af, hoe „Flora" ervoor staat. De toestand stemt het bestuur niet geheel pessimistisch, dank zij het finantieel beleid der voorgaande jaren, waarvoor niet alleen het bestuur, maar ook de leden de eer toekomt, Nergens wordt een bloemenveiling gevonden, die voor gemiddeld 5 pet. veilt en waarvan de gebouwen vrij zijn. „Flora" is dus nog niet zinkend, maar klieft royaal de I baren. Hiermede verklaarde spr. de ver- 1 gadenng voor geopend. Dc secretaris de heer G. van Delft, krijgt gelegenheid tot het voorlezen van de notulen der vorige vergadering en het uitbrengen van het jaarverslag. Eerstge noemde werden zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Spr. wijst in zijn jaarverslag op de moeilijkheden, die de depressie meebrengt, waarbij gewichtige gebeurtenissen elkaar zoo snel opvolgen, en waarbij het vaak moeilijk is, zich te orienteeren. Wat de moeilijkheden betreft, contingenteering en booge tarieven zijn moordend voor het bedrijf, dat door de slechte uitkomsten van de landbouwbedrijven hoe langer hoe meer in het moeras komt, waarbij nog komen uitbreiding van de zaadbloemen teelt en van vaste planten.Was bet begin van het winterseizoen moedgevend, dit lichtpuntje verflauwde al spoedig, zoodat het udnterbedrijf schade voor de koude kas opleverde. Ook de zomerartikelen gaven weinig, alleen gladiolen waren loo- nend. De najaarsproöücten brachten even min 'n toonenden prijs op. De omzet ver minderde dan ook van f. 1.046.053.23 in j 1932 tot f. 809.965.45 in 1933. Het ledental vermeerderde van 803 tot 891. Moge het boekjaar 1933 ook veel teleurstellingen gebracht hebben en de toekomst nog donker zijn, spr. hoopt dat ieder zich geroepen zal gevoelen zijn werk voort te zetten, in het vertrouwen dat God regeert cn van Hem verwachtende, wat voor het dagelijksch brood noodig is. Namens het bestuur deelt de voorzitter mede, dat gezien het hooge bedrag dat voor accountantsonderzoek be'.aa'.d moest worden, door het bestuur naar andere controle middelen was uitgezien. Het bestuur stelt voor, uit de vereeniging 3 leden aan te wijzen, die eens per twee maanden boeken en administratie zullen nagaan daarvoor een belooning van f. 5 per keer ontvangen en eens per jaar rapport zullen uitbrengen. Uit een vraag van den heer Zandbergen en het antwoord van den voorzitter daar op blijkt, dat het de bedoeling is leden aan te wijzen, die kennis van boekhouden hebben, maar dat het ook toegelaten is, dat deze zich door een ander laten bij staan, mits niet ten laste der vereeniging. Dit voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Volgt bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren H. A. de Mooij en J. van Schoten, die beiden met 373 stemmen herkozen worden. Hierna komt in behandeling een voorstel van het bestuur tot het invoeren van ver plicht veilen, wat ook werd gevraagd in het adres van de principalen, dat bij dit punt behandeld werd. Het bestuur juicht dit voorstel toe, daar dit zijn positie veel krachtiger maakt. Echter moet ook met de belangen van de koopers voldoende rekening worden ge houden, waarom aan principa.en tcegestaan wordt in strikt noodige gevallen uit de hand te verkoopen, mits de kooper voor zien is van een door den bedrijfsleider van „Flora" afgegeven beWijs en onder verplichting een minstens e\engroote partij van de soort die verkocht wordt, den anderen dag aan de veiling te brengen. De heeren A. D. den Haan en C. Krom hout willen strengere beperking van het uit de hand verkoopen, maar gaan ten slotte met het bestuursvoorstel accoord wanneer alleen in dringende gevallen ver gunning zal worden verleend. De heer J. Zandbergen vraagt, wat er gebeurt als zender bewijs uit de hand verkocht wordt. De voorzitter antwoordt, dat de verkooper in dit geval verplicht wordt gedurende een maand na te veilen. Dit voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Een tweede verzoek van de principalen is om kweekers, die tevens handelaar zijn, voor hun geveild goed het dubbele vei lingspercentage te laten betalen. De heer C. Kromhout licht dit nader toe, door op te merken, dat kweekers-handelaars alleen als naar de bloemen geen vraag is ter veiling komen, terwijl zij anders hun goed zelf ter markt brengen. Zij veroorzaken daardoor kosten voor de veiling en zijn in voordeeliger conditie dan principalen, die alles veilen. Een kleine verhooging is dus billijk. De voorzitter is niet voor inwilliging van het verzoek. Naar schat ting is 60 pet. van het geveilde afkomstig van kweekers-handelaars. Een te hoog op gevoerd veilingspercentage voor zoo'n be langrijke groep, zal tot gevolg hebben, dat de vereeniging uiteen valt. De kosten die zij veroorzaken vallen ook wel mee, want het meeste wordt geveild in den winter, wanneer het voor gewone percen tage best kan, terwijl, als zij 's zomers al hun goed aanvoerden, er nog wel twee „Flora's" bijkonden. Toch vindt spr. dat er in het voorstel veel goeds is, al valt misschien over het percentage te praten. Na langdurige bespreking wordt besloten, dat het bestuur deze zaak in nader onder zoek zal nemen. Een derde verzoek van de principalen is, om de prijs der bloemen die tijdens de veiling van de karren gehaald worden, met 10 pet. te verhoogen. Het bestuur neemt dit voorstel over, onder aanvulling, dat van iedere kar hoogstens in totaal 25 pet. mag worden weggenomen, terwijl in geval er meer verlangd mocht worden, op verzoek geveild kan worden, waarbij echter voorgaande karen, met minstens even goede bloemen van dezelfde soort eerst geveild worden. Na bespreking wordt z.h.st. aldus besloten. Een voorstel om het venten op de vei lingen te verbieden, werd door het be stuur overgenomen en door de vergadering z.h.st. goedgekeurd. Ten slotte kwam in behandeling het laatste verzoek van de principalen, om bloemen op een veiling elders gekocht te doen naveilen en tegen dubbel per centage. Het bestuur wil dit voorstel overnemen, zonder echter het gevraagde dubbele vei lingspercentage, mede omdat zoo moeilijk te constateeren is, dat bloemen elders zijn geKocht Ten slotte wordt z.h.st. aangenomen een bestuursvoorstel om voorloopig voor vier maanden zich te bepalen tot enkel na- veilen en daarna of indien noodig eerder, een bijeenkomst te doen plaats hebben van de 7 bestuursleden met 7 principalen, om nadere middelen te voerwegen. Hierna is aan de orde een voorstel van het bestuur om alleen contant of onder bankgarantie te veilen, gezien het feit dat het bedrag te vorderen van koopers in 4 jaar s^eeg van f.i3.000 tot f. 32.000. d HEDEN. Den Burcht: Alliance franca J rence de M. Jean Sorel. 8 uiirV Kerkgebouw Heerengracht: d: Nes Czn 8 uur nam. Leger des Heils (Hooigracht 30)-n bond-demonstratie. 8 uur nam. Staalwijk (Heerenstraat)- Nat. Chr. Onth. Ver. De Schakel^ïïj Stadszaal: Residentie-orkest Myra Hess. 8 uur nam. Katwijk-aan-Zee: (Stengek, Spr. de heer De Bruyn. 8 uur naijl Rijnsburg (Flora)Uitvoe. Zangver. „Excelsior" en Jeugdkoor! nam. 1 Vrijdag. Amicitla: Alg. verg. Leidsche 9 uur nam. Stadszaal: Opvoering van yj Langbeen" t.b. v. Staalwijk 8 uur* BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u „Gebrandmerkt". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en I Luxor-Theater. Stationsweg, 8 nj „Een zekere mijnheer Gran". Woensdag en Zaterdag nam 2 u Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en I Trianon-Theater. Breestraat 8 uuj „Het meisje met de vier verloofder Woensdag en Zaterdag nam. 2 n Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 1 De avond- nacht- en Zondagsölea apotheken wordt van Maandag 13Ï met Zondag 19 Nov. a.s. waareej door apotheek M. Boekwijt, Vischr telef. 552. De heer C. Kromhout bepleit ruimte te laten, al stemt hij toe bestuur de lijntjes strakker moet a De heer N. den Heijer wijst op het van intrekking van alle crediet in a gevallen en vraagt of niet pand geveild kan worden. Het bestuur wil geen enkele tcx doen, maar zegt ieder geval ont oogen te zullen zien en zoo nood welwillende houding te zullen aa: Het bestuursvoorstel wordt z.hj genomen. Hierna komt aan de orde een tot vaststellen van minimumprijzen, bij het bestuur zich, om de moei dezer kwestie van advies onthouct en tegenstanders voeren hierbij F hoewel zich meer tegen- dan vod deden hooren. Het gevolg der gehouden besps is, dat niet tot vaststellen van ei prijzen wordt overgegaan. Hierna volgt aanbieding van de en verlies en winstrekening, waai leden een afschrift was toegezonda De heer A. D. den Haan had gezien dat op centrale verwarmd bouwen, terreiD, inventaris en ach» lige koopers was afgeschreven, orcda anders eerstdaags voor een tekort f De voorzitter zegt, dat dit mal is nagelaten, mede naar aanleidt loopende geruchten, om den leden te laten zien, hoe de veiling zich be< terwijl anders het winstcijfer zou verdwijnen. Afschrijven op ój Koopers wil het bestuur niet, oma de gedachten zou vestigen, dat v ordering wordt afgezien. Het bestui een zeer soepele houding aannemen, ziet van invordering niet af. In kir.g nemende, dat tijdens spr. terschap voor 15 millioen gulden veild, is een bedrag aan acht®3 koopers ad f. 32.000 niet verontn terwijl thans alleen contant o> bankgarantie geveild wordt. Do ha.« de verlies en winstrekening worden goedgekeurd. Het bestuur stelt veilingspercentage voorloopig tc haven op 6, terwijl het eerste ja nieuwe leden 8 pet. zal worden en van niet-leden 10 pet Het voorstel wordt z.h st. aan8®" Hierna komt in behandeling voerig schrijven van de Kooplieden* ging, waarin verschillende grieven het bestuur en de interne v£lünR den naar voren worden gebracn in hoofdzaak neerkomen op ee" P voor verplicht veilen. De voorzitter leest het scI,njv v€S gewijze voor, bij ieder punt de ging van het bestuur naar voren w- Bet schrijven wordt voor ken aangenomen. De voorzitter deelt mede, aai lende niet-vakgenooten lid der** zijn, die voor haar van enkel ik maar integendeel door dc lagec L en verplichte bijdragen aan bonden, de vereeniging nog ge Spr. stelt voor, voor die leden, bcekjaar October 1932—October geveild hebben, de contributie te tot f.5 per jaar. or}< Mocht dit een bezwaar zijn v die door hoogen leeftijd en niet meer veilen, maar die Ja™ van de veiling zijn geweest en houd men op prijs stelt, dan bestuur meer gebruik kunnen jj zijn recht om deze leden tot ee benoemen. Het voorstel wordt genomen. Ten slotte deelt de voorzitter j besloten is, met ingang van series te doen veilen, waardoor vervalt van het door loting oi a laat veilen. De veilingen zullen Vs uur eerder aanvangen. De bloemen voor de eerste se uiterlijk half acht, die v.ooru«t serie uiterlijk acht uur w aanwezig zijn. „„-Her* Na toelichting door den vo0*Qi& ook dit voorstel z.h.st aanBe rondvraag volgt sluiting.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6