Jaargang DONDERDAG 16 NOVEMBER 1933 No. 22596 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN turner bestaat uit VIER Blade* eerste blad. kCIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJBERICHTEN. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIENü k, per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen agentschappen Tan ons Blad gevestigd zijn. Voor alle m adïertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën nltend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. [eJn maximum aantal woorden van 30. .so volgens postrecht. Voor eventueele opzending van ren 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week f. O.lf Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 -f- portokosten. meester en Wethouders van Leiden i ter algemeene kennis, dat zij, uit- 1 ten aanzien van de door de firma dut en Niermans, In het perceel teeg No. 1, alhier, te houden boe- Jng voor 16, 17, 20, 21, 22, 23, 24 en Ember as., de eerste twee dagen tot Ends 1030 uur, ontheffing hebben d van de verbodsbepaling, vervat in sub b, van de Winkelsluitingswet A VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. I VAN STRLJEN, Secretaris. 16 November 1933. 941 RDUNOLOGISCH INSTITUUT, logisch onderzoek van misdadigers. IViersma hield gisteravond voor feimlnologisch Instituut een voor- over ..Experimenteel psychologisch van misdadigers" en begon de beteekenis van zulk een on- m het licht te stellen, als voor bepaling van den associatie-tijd j te bespreken. Men kan n.l. den Iten. die verloopt tusschen het uit- iran een woord door den proeflei- J,;an het antwoord, dat moet be- khet eerste hem invallende andere den onderzochte. Ruiin 25 jaar d men groote belangstelling voor thode van onderzoek, omdat men meende, dat zij een middel vorm- i een strafzaak den schuldige te fier.. Verlenging van den associatie- i toegeroepen woorden, die op een Ifde moord of inbraak betrekking zou een ernstige aanwijzing vor- lat de onderzochte „meer van de st". Latere onderzoekers, waaron- landgenoot prof. L. Bouman te i is, toonden echter aan, dat deze niet bruikbaar is en gemakkelijk xra kunnen leiden, dat een verkeer den schuldige werd gehouden, heeft het associatie-experiment laröe in het onderzoek van misda ne kan slechts worden bepaald lauwkeung vast te stellen welke oor- |'n verlenging van den associatietijd bewerken. Een speciaal daartoe leid onderzoek leerde, dat schomme- i m den associatietijd voor een groot ongeveer de helft door schom- |6en in de opmerkzaamheid worden alt. Bij iemand, wiens opmerk- leid hetzij door ziekte, hetzij door M oi vermoeidheid is verminderd, te associatietijd dus verlengd zijn. 'er zijn nog andere factoren: ook de der voorstellingsverbindingen, die l bij een slecht intellect door zie- stoornis of door verstandelijke ach- theid bijv verminderd is. heeft m- Iop den tijd in het associatie-experi- ^En ten slotte bleken ook emoties, prikkelwoorden opgewekt, den as- fetijd te kunnen verlengen. Welke dit zijn, moet na de proef en een ei met den onderzochte worden op ioid. Gelukt dat, dan kan niet zelden verrassend inzicht in zijn karakter En verkregen. Zoo is ook de waarde het associatie-experiment in het on es van den individueelen misdadiger lil]-: Vindt men daarbij een verleng- 'ssociatietijd. dan moet allereerst- wor- nigegaan, of er opmerkzaamheids- lissen bestaan. u'oe moet de uitkomst van speciale te proeyen worden ln aanmerking ge- rn. Luidt het antwoord bevestigend, s dat van beteekenis voor de diagnose bepaalde ziekten, doch het kan soms ten aanwijzing geven, dat b.v. een ver ongeluk aan den bepaalde verdachte men is In de tweede plaats kan een JS van het intellect in het spel zijn, Een voor de beoordeeling van tal van "hen zeer belangrijk is. En ten slotte w°rden overwogen in hoeverre storend op het denkproces hebben en moet worden getracht, door P van de kennis daarvan ons inzicht :a-akter van den misdadiger te ver- Voordracht Dr. J. P. L. Hulst. FM sprak dr. J P L. Hulst over en schietwapenen. Spr be- ln deze voordracht de sporen I -i n °P het terrein van het mis- i zoover deze betreffen de vast ly - van de gebruikte wapens, de be- 'b.Lo? ®atroonhulzen en kogels, en Ik. vo-k rwonstructie van de plaat- r;.„ houdingen. Met voorbeelden uit j' I m geprojecteerde foto's lichtte I :acht waarvan de details zich u.tvoerige beschrijving leenen tkt acVDE3USCHE EXAMENS. fc n "in V(?0t ^el; economisch doctoraal Wnh»,?ie de heer S. L. J. van UtSfj.zs ,Den Haag); voor het can- hbsta^y11 In(hsch recht de heer B. TER-AARDE-BESTELLING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DEN HEER J. C. VERGOUWEN. Gistermiddag om halfdrie vond onder groote belangstelling op de begraafplaats der Ned. Herv. Kerk te Wassenaar de ter- aarde-bestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. C. Ver gouwen, in leven oud-ass.-resident, die na een langdurige ongesteldheid op 44-jarigen leeftijd overleed. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op mr. J. Donner, oud-minister v. Justitie, thans raadsheer bij den HoogenRaad der Nederlanden, den heer A. H. Maas Geeste- ranus en den heer A. J. van Zanen. beiden bestuursleden van de Vereeniging van Ambtenaren van het Binnenlandsch Be stuur in Ned.-Indië, resp. uit Haarlem en Den Haag; de doktoren N. v. d. Laan en J. C. H. de Pater, beiden uit Den Haag, de heeren E. Pera, J. Stehouwer en B. M. v. d. Bosch, allen oud-collega's van den over ledene. Ook was aanwezig de heer J. P. E. van Ameyde, oud-luit.-kolonel van het Ned.-Indisch leger uit Den Haag. De kist was met een krans van de amb tenaren gedekt. Toen de kist in de groeve was nedergelaten. trad naar voren ds. Staal, uit Wassenaar, em. Geref. pred al daar, die wees op het blijde ingaan van den overledene in de hemelsche (heerlijk heid, waaruit groote troost kan worden geput. s De vader van den overledene dankte alle aanwezigen voor hun betoonde belangstel ling. Spr. wenschte aan hetgeen reeds ge sproken was. niets toe te voegen, daar dit zeker niet den wensch van den overledene zou zijn. Hierna verlieten alle aanwezigen diep onder den indruk de begraafplaats. NED. REISVER. AFD. LEIOEN. Parijs in den loop der eeuwen. In café-restaurant „Zomerzorg" heeft gisterenavond de heer H. P. Geerke, op uit- noodiging van de afd. Leiden der N. R. V. een voordracht met lichtbeelden gehouden over: „Parijs door de eeuwen heen". Na een kort inleidend woord van den afdeelingsvoorzitter, den heer J. A. Harde- weg, ving de heer Geerke zijn voordracht aan. Spr. begon met te verhalen hoe in de vroegste tijden, toen de Romeinen in het jaar 53 vóór Christus zich nederzetten aan de Seine, de Galliërs als echte natuurvol ken op het eilandje in de Seine woonden. Zij brachten er de Romeinsche beschaving, waarmede de Galliërs zich dra verzoenden, zoodat er ook spoedig een gemeenschaps band tusschen beide volksstammen ont stond. Driehonderd jaar leefden de Romeinen daar rustig, toen het land door de Ger manen werd overweldigd. Daarna volgde de eerste prediking van het Christendom. Saint Dénis is een der eersten geweest, die het Christengeloof daar predikt, doch hij moest dit met den dood bekoopen.' Spr. vertelde vervolgens een en ander over de koningen van Frankrijk in de eer ste eeuwen, van de Engelsche te Parijs. Vervolgens van het herstel van het Ko ningschap en de verandering, welke Parijs geleidelijk onderging. Langer stond spr. stil bij den tijd der Groote Heeren onder Lodewijk XIV en XV, hij verhaalde wat Napoleon voor Parijs deed en welke veranderingen de laatste honderd jaar in Parijs plaats vonden. Na tuurlijk kreeg men daarbij een en ander te hooren over de prachtige gebouwen, de typisch oude stadswijken, straten en plei nen, standbeelden, enz. Aan het slot van den avond dankte de voorz. den heer Geerke voor het gebodene en deelde mede, dat de volgende avond zal worden gehouden in In den Vergulden Turk On dezen avond spreekt de heer Pieters, directeur van het C. B. over de Italiaansche Rivièra en Genua. dramatische genre kwam zij uitstekend voor den dag. bijv. in „Madame Dubarry" en in het tragische „Das verlassene Mad- chen". De lachers kreeg de „charmante Anny" zooals de conferencier haar terecht noemde op haar hand oa. tijdens haar bakvischvertolking en de uitbeelding van de oude-jongejuffrouw van 50 jaar: vlot en geestig is zij en alles wat zij doet is over goten met een kostelijk korreltje ware humor! Dan Anita Cazals: zij beschikt over een lief getimbreerd sopraantje dat uit stekend klonk in de gevoelig voorgedragen Italiaansche en Spaansche liederen. Over haar succes kon ook zij tevreden zijn! Ten slotte Leo Kok aan den vleugel: muzikaal en volgzaam in zijn begeleidingen, terwijl 1 hij ook in liedjes van eigen compositie, als I „Illusie" blijk gaf van talent voor het ca baret. Dit ensemble was 'n goede greep: het had. zich volkomen voor een avond als deze ingesteld en kon dan ook een har telijk en welverdiend succes verwerven! De heer Van Eecke sprak een openings woord. waarin hij nog eens op de verant- derde programma's wees en op het feit, dat nog 300 boekjes onverkocht zijn: wij hopen met hem, dat deze spoedig alsnog liefhebbers zullen vinden! Want als alle komende uitvoeringen zóó zullen uitvallen, als die van gisteravond, dan kan men stel lig tevreden zijn! Tevens wijdde spr. een enkel woord aan het in het volgend jaar komende 80-jarig bestaan: moge de be langstelling zoodanig zijn, dat dit glorieus gevierd kan worden! De prettig verloopen avond. o.a. bijgewoond door de wethouders Goslinga en mr. Romün. prof. dr. B. D Eerdmans, vertegenwoordigend de afd. Leiden der Maatschappij tot Nut van het Algemeen en bestuursleden der 3 October- vereeniging. die de voorzitter allen harte lijk welkom had geheeten. werd geopend met het zingen van het „Wien Neerland» Bloed". Met de beste verwachtingen voor de ko mende uitvoeringen besluiten wij dit eer ste verslag der Volksbijeenkomsten! STEDEDtJKE FABRIEKEN VAN GAS EN ELECTRICITEIT, EERSTE VOLKSBIJEENKOMST. Gezellig programma van „Klein-Kunst". Het is een gelukkige gedachte van de Commissie der Volksbijeenkomsten geweest de uitvoeringen op hooger peil te brengen! Immers: het publiek is door radio, film enz. tegenwoordig veel gewend en hoewel wij steeds eerbied hebben voor de prestaties van dilettantenvereenigingen, men zal 't toch met ons eens zijn. dat deze niet op één lijn te stellen zijn, met die van be- roepsartisten Het aantal bijeenkomsten is voor dit seizoen tot vijf verminderd, maar men krijgt daarvoor dan ook het optreden van personen, aan wie zwaarder eischen zijn te stellen In dit opzicht mag men over het gebodene zeker tevreden zijn: het cabaretgezelschap „Les Chansonniers" heeft 'n gezellige avond van „Klein-Kunst" geschonken, dat vol verscheidenheid was en waarin ieder der vier artisten in zijn genre wist te boeien. Conferencier was Jos. Heydens wiens droge humor aanste kelijk werkte en met zijn daverend-opti mistische lach een opgewekte stemming kweekte! Niet alleen dat hij met een en kel vriendelijk-vaderlijk woord het optre den Yan zijn twee vriendinnen en vriend vergemakkelijkte, hij onderscheidde zich tevens als een kwiek zangertje, vooral in samenwerking met Anny Prins: wij den ken aan hun gemoedelijk boersch duet en aan hun „Ik zag twee beren broodjes smeren", gezongen in zooveel ta len, als het publiek maar wenschte! Ja, die Anny Prins! Zij beschikte over de i meeste ver-scfceWenbeld; want ook in h,e{ DOOPSGEZINDE GEMEENTEAVOND. Lezing van ds. L. Bonga. In een zeer goed bezette kerk hielden gisteren de Doopgsgezmden alhier hun jaarlijkschen gemeenteavond. De voorzitter van den kerkeraad, de heer P. A. Hibma, sprak een operhngs- i woord en deed enkele practische mededee- I lir.gen. Het muzikale gedeelte van den j avond bestond uit het zingen van een zevental liederen door het kerkkoor der I gemeente onder leiding van mevr. A. van Leeuwende Paauw. Voor de begeleiding van den zang op orgel en piano zorgden resp. de heeren J. Haverkamp en Han Zirkzee. Bijzonder verdienstelijk kweet ditmaal het koor zich van zijn taak. De hoofdschotel van den avond vormde de lezing van ds. L. Bonga over „De oogen van den eeuwigen broeder" van Stephan Zweig. Spreker had deze lezing in tweeën gesplitst. Vóór de pauze gaf hij in een be knopt excerpt den inhoud van dit schoone verhaal weer, waarbij hij door de aan haling van vele citaten het gesprokene verlevendigde. Zoo kreeg het gehoor een goeden kijk op den levensgang van den hoofdpersoon van het .verhaal en een denkbeeld omtrent zijn problemen en con flicten. Deze bestonden hierin, dat de zeer consciëntieuze Virata geen krijgsman, geen rechter, geen heerscher en geen klui zenaar kon zijn, omdat hij zich in elke dezer situaties schuldig gevoelde tegen over zijn medemenschen. Hij vond den lang gezochten, vurig begeerden vrede, toen hij in den nederigsten dienst, dien men zich denken kan aan de smartelijke verwijtende oogen van den „eeuwigen broeder" ontkwam. Na de pauze stond spreker stil bij de levensconflicten van dezen Virata waarin ook wfj allen min of meer de onze terug vinden. Hij verdiepte zich in de geboden „gij zult niet dooden", „gij zult niet rich ten", „gij zult niet heerschen" en „gij zult niet beïnvloeden", waarvan Virata de ernst had leeren verstaan. Hij toonde aan, hoe moeilijk het is de consequenties van deze geboden te aanvaarden en ook in ons dagelijksch leven trouw te zijn aan ons Christelijk ideaal. Het werd een pleidooi voor meer eerbied voor het leven, meer schroom voor andere persoonlijkheid, meer bescheidenheid ten opzichte van anderer recht op vrijheid. Deze alle zullen gedijen in het menschenhart. zoodra wij ons meer bewust zullen worden van onze mede verantwoordelijkheid voor het heil onzer naasten, van onze gebondenheid aan hun bestaan en de heiligheid van het leven. Niet in het ontvluchten van de wereld om te geraken tot schuldeloosheid vindt de mensch de oplossing van zijn levenspro bleem, maar in het dienen van die wereld met het breken van de eigen wil en het prijsgeven van de eigen glorie. Het woord van het evangelie blijft nog immer de sleutel tot den vrede: „Wie onder u groot zal willen zijn, die zij van allen de dienaar". Virata was een onpractisch mensch, een idealist, een zonderling. Hij werd toegejuicht door de wereld in de vier eerste stadiën van zijn leven, maar toen hij eindelijk zijn God had gevonden, werd hij gehoond en vergeten. Dat is de tragiek van het leven: de wereld verstaat geen waarachtige grootheid, zij begrijpt het niet, dat alleen de dienende liefde het koninkrijk der hemelen zal verwezen lijken. Alleen de wijsheid van het hart verstaat deze waarheid. De rede werd met groote aandacht beluisterd. De voorzitter sloot met woorden van dank tot al de medewerkers, Jaarverslag over 1932. Aan bovengenoemd verslag is het vol gende ontleend: De terreinen en gebouwen, in het bezit der fabrieken, besloegen op 31 December een oppervlakte van bijna 7 H.A. De gebouwen, gashouders, toestellen, steenkolen en verdere inventaris der fa brieken waren tegen brandschade verze kerd voor een bedrag van f. 7 171.725. De openbare verlichting der gemeente Leiden bestond op het einde des jaars uit 2444 lantaarns, waarvan 14X7 ingericht voor gas en 1027 voor electriciteit. De bruto gasaflevering is in 1932 slechts gestegen met 52.360 kub. Meter of 0,3% en bedroeg in totaal 18.535 450 kub. Meter. In de Koolgasfabriek werden 41.370 ton gaskolen gedestilleerd, welke gemiddeld 399 kub. Meter/t. van 4210 kcal/kub. M hebben uitgeleverd. De gemiddelde prijzen van de kolen, gelost op het terrein, bedroegen f. 9 83 per ton voor de gaskolen en f. 10.17 voor de cokeskolen (fijn). Het cokesverbruik voor de generatoren bedroeg 16.7% en aan bijproducten wer den verkregen 74.8% cokes en 3.6% kool- teer. De Watergasfabriek heeft vrijwel het geheele jaar dienst gedaan en droeg 11% bü in de totale productie. Aan grondstof fen werden verbruikt 1040 ton gascokes en 452 ton gasolie, terwijl de Electrlciteits- fabriek den benoodigden stoom leverde. Een ton generatorcokes leverde gemid deld 1940 kub. Meter watergas; het olie- verbruik bedroeg 265 liter per 1000 kub. Meter geproduceerd gas. De draaistroomproductie aan electriciteit bedroeg over het afgeloopen jaar 43 595.180 kWh en is ten opzichte van 1931 geste gen met 794.000 kWh of 1.9%. Als maxi male belasting werd, evenals in 1931. 14 000 kW genoteerd. Het totale brandstoffenverbruik heeft bedragen 35.050 ton, waarmede geprodu ceerd werden 296 100 ton stoom. Een uitbreiding van het ketelhuis met twee moderne ketels (no. 25 en 26) kwam bijna gereed. Het kabelnet werd in den loop van het jaar uitgebreid met 32 KM, zoodat de totale lengte van het hoog- en laagspan ningskabelnet op 31 December 720 K.M. I bedroeg De in het vorige verslag genoemde uitbreiding van het district Oost met een zesde sectie is gereed gekomen. I Het aantal transformatorruimten ver meerderde met twee stuks. Het totale aan tal. op 31 December in gebruik, bedroeg 297, waaronder 37 zuilen. Het zwakstroomkabelnet onderging een uitbreiding van 11 KM. De totale lengte werd hierdoor gebracht op bijna 160 K.M. Het net van den klokkendienst had op 31 December een totale lengte van 21 K.M. Et waren op aangesloten 92 klokken, waar van 14 ten dienste van de openbare tijd aanwijzing. Het aantal in gebruik zijnde heetwater- toestellen vermeerderde van 1000 op 1 Ja nuari tot 1046 op 31 December. Het totale vermogen van deze toestellen bedroeg op het einde des jaars 730 kW. TECHNISCHE CLUB „MARCEL" Kapdemonstraties. Bovengenoemde club, onderafdeeling van den Ned. Kappersbond had gisteravond in' de bovenzalen van „De Harmonie" een demonstratie-avond georganiseerd, waar voor de belangstelling zoo groot was, dat er bijna plaatsen te kort waren. De voorzitter, de heer L. K. van der Vlist sprak een kort openingswoord, waar in hij zijn vreugde uitte over de groote op komst op dezen tweeden demonstratie avond en allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de heeren Bax, Botzen en Kouwenberg, die zich bereid hadden ver klaard diverse kapsels te demonstreeren. Spr. wijdde vervolgens uit over het doel der club, dat beoogt door onderlinge sa menwerking het vakpeil op te voeren Dit is zoowel in het belang van de clientèle als van het kappersgilde, daar de eerste cate gorie gebaat is met goed vakwerk en de tweede met loonende tarieven. Daarop nam de eigenlijke demonstratie een aanvang. De heer Bax uit Amsterdam demon streerde een modem heerenkapsel; onze stadgenoot, de heer Lau een moderne on dulatie. Zeer de aandacht trok het werk van den heer H. Botzen uit Den Haag, die een kunstig gewrochte lakcoiffure aan bracht zonder daarbij in de excentriciteit van den uitvinder van dit kapsel, Antoine uit Parijs, te vervallen. De heer Botzen toonde aan. dat het heel wel mogelijk is in dit genre werk te leveren, dat niet al te zeer afwijkt van de draagbare modellen en dus enkel de voordeelen van den lak coiffure bezit. De heer Kouwenberg demonstreerde vervolgens een veelvuldig in Amerika en Engeland gevolgde methode, waardoor voorkomen wordt, dat de cliënt na het haarsnijden kou vat. Deze methode be staat hierin, dat de uiteinden der afge sneden haren worden dichtgeschroeid. Deze, zoomede de overige demonstraties trokken de algemeene aandacht en gaven aanleiding tot leerzame discussie. Het ligt in het voornemen de demon straties maandelijks te doen plaats vinden BINNENLAND. De steun aan de haringvisscherij; een crediet van f. 750.000 verleend. (Binnen land, 3e Blad). Ingediend is een wetontwerp tot wijzi ging van de bepalingen betreffende de in vordering van accijnzen. (Binnenland, 3© Blad). Plan van den regeeringscommissaris tot tceltbeperking in den Tuinbouw. (Land en Tuinbouw, 3e Blad). 24 Urkers visschers veroordeeld tot 7 dagen hechtenis en f. 50 boete. (Recht zaken, 3e Blad). BUITENLAND. Henderson's dreiging door Politis en Benesj gesteund. (Buitenl. Ie Blad). De houding van Engeland en Frankrijk inzake de Ontwapening. België ongerust. (Buitenl., Ie Blad). De Amerik. minister Woodin „met ver lof" (Buitenl. Ie Blad). Dolfuss over de verhouding tot Duitsch- land. (Buitenl. Ie Blad). De leiders van den jongsten opstand op Cuba ter dood veroordeeld. (Buitenland, le Blad). De vanouds bekende slagerij van den heer A. de Vrind, Nieuwe Rijn 92 is met ingang van hede n verplaatst en heeft thans in het pand Nieuwe Rijn 37 een nieuw onderkomen gevonden. Alvorens het bedrijf hier werd gevestigd, werd de oude zaak van Hueber en Schrijvers aan een algeheele verbouwing onderworpen, zoodat men in het moderne winkelpand van thans den vroegeren toestand niet meer herkent. De firma Groeneveld bracht in combi natie met den heer Kluiters een geheel nieuwe onderpui aan, uitgevoerd in teak hout en zwart marmer; eerstgenoemde zorgde ook voor de wit marmeren étalage- en toonbankinstallatie. De muren zijn door de firma Vollenberg keurig wit betegeld; electricien was de heer Pley. Het geheel voldoet aan hooge hygiëni sche eischen en mag met recht een modern slagersbedrijf heeten. De Ned. Ver. tot afschaffing van al coholhoudende dranken en de Jeugdbond voor Onthouding houden Maandag 20 Nov, a.s. een propaganda-avond in de Burcht zaal. Medewerking wordt verleend door de Tooneelvereeniging „D.O.S.", welke een tweetal stukjes zal opvoeren. Als spreker zal dien avond optreden het Tweede Kamerlid, ds. A. van der Heide. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit Blad. IJMUIDEN, 16 Nov. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.75—0.50, Griet per kst van 50 K.G. f.25—10, Tongen per K.G. f. 0.80—0.35, Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.17—2.20, Bot f. 5.40-4.80, Schar f. 5.50—0.80, Tongschar f.22, Pieterman en Poontjes f. 5.50—2.25, Groote Schelvisch f.35—22.50, Middel Schelvisch f. 26-18, Kleinmiddel Schelvisch f. 18—9, Kleine Schelvisch f. 12.50—6.80, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 48—19.50, Gullen per kist van 50 K.G. f. 16—0.80, Lengen per stuk f. 1.10, Heilbot per K.G. f. 0.55, Wij ting per kist van 50 K.G. f. 3.60—0.60, Koolvisch per stuk f. 0.24—0.18, Makreel per kist van 50 K.G. f. 12.50. Aangevoerd 359 kisten en 635 manden versche haring. Prijzen f. 6.30—4.70 per kist en f. 4.80—3.30 per mand. Aangekomen 9 Stoomtrawlers: IJM. 134 met f.803, IJM. 135 met f.830, IJM. 133 met f.996, IJM. 384 met f.1733, IJM. 85 met f.1331, IJM 88 mot f.944, IJM. 59 met f.1595, IJM. 190 met f.1436, IJM. 10 met f.1564; 1 logger: KW. 35 met f.440; 2 kotters: GG 131 met f.613, E 246 met f. 733. KW. 32 met f.220, KW. 33 met f.912, KW. 159 met f.930 voor versche haring. KW. 20 met 289, KW. 32 met 439, KW. 33 met 55, KW. 159 met 401 kantjes pekelharing voor Katwijk. Praairapport Ilr. Ms. „Vulcanus". 14 November. Van 52 gr. 57' Nbr. tot 52 gr. 46' 9" Nbr. en van 3 gr. 43' 01. tot 3 gr. 49' 01. KW 4, 170 kantjes; KW 33, 40 kantjes; KW 40, 240 kantjes; KW 140, 330 kantjes; KW 97, 130 kanties; KW 149, 170 kantjes; KW 135, 40 kantjes; KW 110, 140 kantjes; KW 70, 290 kantjes; KW 39, 290 kantjes; KW 161, 255 kanties; KW 29, 180 kantjes; SCH 110, 255 kantjes; SCH 53, 170 kantjes; SCH 200, 430 kantjes' SCH 195, 255 kantjes; SCH 37, 60 kantjes; SCH 263, 346 kantjes; SCH 69, 0 kantjes; SCH 102, 34 kantjes; GDY 189, 87 kantjes.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1