ZIEKE POPPEN CORRESPONDENTIE. EERSTE SNEEUW VAN TWEE HONDJE EN EEN BEEN Alle nieuwelingen zijn mij van harte welkom! Er zijn ook deze keer vele nieu welingen; dat vind ik heel aardig. Iedereen neem ik graag op in mijn kringetje van de raadseljeugd. iedereen die het „Leidsch Dagblad en dus onze k nderkrant heeft, mag meedoen. Iedereen mag mij meteen Tante noemen. Tot 11 jaar behoort men tot de kleineren, van 11 tot en met 16 laar zijn de grooteren. Wie wil. mag er een briefje bij schrijven en die krijgt dan een aoart antwoord in de corresDondentie Wie alleen de raadsels wil oplossen en geen zin heeft in een brief of geen tijd ervoor, welnu die stuurt dan maar alleen de op lossingen, ook heel goed. Wie van al deze n.euwelingen blijven meedoen ook al zijn er geen prijsraadsels, welnu daar maak ik dan wel verder kennis mee. en antwoord dan apart op alle vragen en verhalen. Tegen den winter wordt mijn raadselclubje altijd veel grooter dan des zomers; dat merk ik ieder jaar Het wordt nu al de 13de winter dat ik raadseltante ben van de Leidsche Jeugd, dus ik begin al zoo langzamerhand mijn raadselneefjes en irchMes te kennen. Laten alle nieuwelingen dus goed be grijpen, dat zij mij welkom zijn, en als zij bil gewone raadsels ook blijven meedoen en mij wat willen schrijven er bij, dan zal ik daar natuurlijk ook op antwoorden. Ik ga nu heusch niet aan ieder kind. dat nu voor het eerst inzendt en vraagt: mag ik mee doen? antwoorden dat zou zóó eentonig zijn. want er zijn deze keer een heele boel nieuwelingen en dat vind ik aardig. Ik wacht nu maar af wie er verder blijft meedoen. Laten alle nieuwelingen dus het heele bcg'n der correspondentie lezen, dan hebben allen antwoord op hun vragen. Iedereen is mij welkom! Dit geldt voor alle kinderen. Er hadden weer vele kinderen vergeten hun leeftijd er bij te schrijven en dat vraag ik toch iedere keer weer zóó drin gend bij de prijsraadsels. Voor jullie is het een kleine moeite je leeftijd er bij te schrijven en voor mij is het altijd weer lastig om te denken: hoe oud is hij of zij ook weer? En van nieuwelingen weet ik het natuurlijk niet. Wat een massa brieven! Telt ze maar eens allemaal bij elkaar, dan zie je dat ik er heel wat kreeg. Velen hebben aan mijn verzoek voldaan om geen aparten brief bij de oplossingen te schrijven, dat vraag ik ook altijd bij de prijsraadsels, maar velen lezen dat ge loof ik niet. De vier die gelukk-g hebben geloot, heb ben, geloof ik geen van vieren ooit een prijs gehad, is net niet zoo? Alle vier zullen mij natuurlijk wel schrijven welk boek ze heb ben gekregen en of ze er blij mee zijn En aile anderen die op een prijs hoopten en teleurgesteld zijn, moeten maar weer hopen op December. Dan geef ik weer prijsraadsels en wie weet of ik dan niet weer eens boeken onder de getrouwen mag verloten. Nu komen er ook nog aparte antwoor den. want er waren toen nog brieven bij, die om antwoord vragen. Annie den Hertog, hartelijk gefeliciteerd met je eigen verjaaraag en met dien van je vader. Wat een feest, 2 dagen achter eikaar ik wensen jullie veel plezier! Rie de Moed, ik ben blij voor je dat het de linkerarm is die is gebroken, nu kan je tenminste gewoon schrijven en nog vele andere dingen doen. Beterschap. Dep en Wim Nieboer, allebei ziek ge- weesu? maar nu toch gelukkig weer beter he, gaan juilie allebei weer naar school? Rietje Verboom, vond je broertje het niet eens prettig om herfstvacantie te heb ben, wel een bewijs dat hij heel graag naar scnool gaai. Willy Secréve, dat eene raadsel van oud heeic er ai ingestaan, en dat van amazone is niet gescnikt voor de kinderkrant. Corry v. d. Kerkhof, al is je verjaardag al voorbij ais je dit leest, kom ik je toch nog even feiiciteeren, ik hoop dat je een prettigen dag hebt geliad. Marie Borreman, ja ik miste je eenige weken Kijk zélf maar naar de oplossingen, dan weet je hoeveel of je er goed had. Dat is best dat je nu weer trouw gaat meedoen. Joop Schouten, ik dacht wel dat jij bij de grooteren hoorde, maar zag je leeftijd niet maar je werkt al, en gaat niet meer op schooi, is het niet zoo? De 2 Nelly's mogen gerust weer samen inzenden, maar Antoon mag daar ook nog wel bij. Anga van Breda, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, je hebt heel aardig postpapier gekregen door O. E. DE LILLE HOGERWAARD. Alle poppen en ook Teddy Werden ziek op eenen keer Je begrijpt, dat Poppenmoeder Vrees'lijk druk was ln de weer. Zieke klnd'ren lastig ook soms! Och. dat was geen kleinigheid! Poopenmoeder had het druk. hoor! En geen oogenbllkje tijd Om eens kalmpjes te gaan zitten Rusten of iets anders doen Maar gelukkig kreeg zij hulD in Poppenvader: broertje Koen. Ga jij nu maar ru-ten! zei hij. Ik pas op de zieken wel En ik doe met de patiënten Eens een leuk en heel nieuw spel. (Nadruk verboden). Hoe het heet? Het Spel der Z: Opgepast! Want het begint! Denk T aan. dat wie 't langste Moes niet stoort, den prijs vis Alle zieken wilden wat graag Winnaar van den prijs wel zijn; Hielden zich heel rustig ook al Hadden ze soms erge nijn Teddy beeft 't Der slot gewonnen Kreeg den prijs: een prentenboel Zachtjes las de Poprenvader Daaruit voor aan Ted en Loet Ook aan Hans en 't babypoDie. 't Was een lang en mooi verhaal Toen Moes uilg-eru't was. zei ze: Schatten ben je allemaal! Koos Nieboer, zoo, was je net jarig toen je de prijsraadsels oploste, nog wel gefeli citeerd en veel plezier met de mecano- doos. Drietal Mulder, goed hoor. gaat met de winteravonden maar weer trouw meedoen. Wordt klein broertje al zoo lief, lacht hij al tegen jullie? Marjanna en Marius v. d. Anker, ik had het toch al geschreven in de corresoonden- tie dat ik begin November prijsraadsels zou geven, hadden jullie dat niet gelezen, en dan weer in December. Drietal Dekker, leest maar wat ik aan alle nieuwelingen in het begin der corres pondentie heb geschreven. Rensje Buurman, wel bedankt voor het aardige kiekje, nu weet ik meteen hoe je er uitziet. Bep van Doom, lees maar het begin der corresnondentle. Je schrijft als je er zin in hebt. ik vind het best hoor. Dirkje Hopman, gelukkig dat je kleine nichtje weer zoo gauw beter was en naar huis mocht. Heeft ze veel pijn gehad, het kleine ding? Aiie Nieuwenhuvzen, heb je nu Das een klein zusje gekregen, wel gefeliciteerd er mee. Heb jii Tommie waar Tine mij veel over schreef en is dat zoo'n lief dier ge worden. Corry Rosdorff, als je te veel huiswerk hebt om een brief te schrijven dan stuur je maar alleen de raadseloplossngen. dat is ook goed. Stientie Griffioen, ik begrijp best hoor dat je graag een prijs wnu winnen. maar heb je niet eens een boek gebed of heb je nog nooit gelukkig geloot je doet al een tijd trouw mee. Annie Blitz, een brief oo groen nostna- pier zonder neem en on de enve'onpe was de naam onduideiiik door de re-en. maar ik meende jouw naam t" zien. het waren 3 nieuwe raadsels, geen onloe-Hrwm d-r nriis raadsels, en die nersoon schroef dat ril of hi! in de keel moest behandeld worden. Heb ik goed geraden of is de brief van iemand anders? Allen hartelijk gegroet door: Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag. Van Beuningenstraat 42, Op een morgen riep mijn broertji Zus, toe, kom gauw uit je bed! „Sneeuwman" hee.'t vannacht de Een wit mutsje opgszet! Ha, wat schittert 't in je oogen, Hagelwit is 't, waar je ziet, En ons tuin [je, neen, 'k weet 't Mooier is *t zelfs 's zomers niet! Kom, Zus, gauw met mij naar Sleden, ballen, wat een jool Hè, ik wou, dat Moes vanmorgen Ons maar thuishield van de s>' Want mijn bol staat niets naar 'k Denk aan sneeuwpret, al-ma Zus, als 'k strakjes soms blijf stel Zeg mij dan een bec je voor! 'k Sleed je daarvoor heel den Door het bosch; dat zal j'eens En ik maak voor iouw een sn: Een héél groote, bovendien! HERM (Nadruk verboden). Twee hondjes hadden ruzie saam Heusch! ruzie om een been. Ze keften en ze beten, och! Verstandig was n:et één! Op eens kwam buurman's hond Die dacht: Wat een geluk! Het vrees'lijk domme tweetal Heeft 't met elkaar zoo druk! Ze blaffen en ze bijten, foei D'één vliegt den ander aan Ik kan met 't lekker kluifje v Waf, waf! aan 't loopen gaar De beide vechters keken nu Heel erg verschrikt plots om. Wat vonden zij zichzelf op eens Toch olie, olie-dom! 't Was hier ook: als twee honden Gaan vechten om een been Dan loopt een derde hondje vast Er één-twee-driel mee heen! CARLA (Nadruk verboden.)

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 16