De brand in het Rijksdaggebouw. CH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 7 November 1933 RATSTE BERICHTEN^ RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. yyEERBERICHT. Barometerstand. O A foiddag 3 uur: 763. niddag 3 uur: 764. egrafisch weerbericht Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. stand 771.9 te Blacksod. stand 741.9 te Haparanda. [enting tot den avond van 8 Nov.: e tot zwakke Noord-Westelijke tot estelijke wind. Nevelig tot zwaar r(Veinig of geen regen. Aanvanke- I kouder. enlandsch weerbericht. eld door bet Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. lepressie over Scandinavië trekt irts een uitlooper Zuid-Oostwaarts (ultschland en Oostenrijk, en de Irukking breidt zich over de Brit- nden en de omgeving der Noord- Bij IJsland vertoont zich een daling. Een warme vochtige lucht- I heeft zich over de omgeving der ie uitgebreid en de lichte vorst uit ■-Europa verdreven, maar in Frank- Zuid-Duitschland ligt nog een uit- j vrij koude luchtmassa met mist [rijk. In Scandinavië nam de vorst j af en valt op verscheidene piaat- Eel of sneeuw bij krachtige Noord- Ejke winden. In Duitschland valt Ei regen, in het Noord-Oosten valt Terwijl de Britsche eilanden kalmer tijgen, maar met motregen of mist Feel plaatsen. pgende barometers en afnemende is in verband met de hooge voch- look in onze omgeving weer mist Eten. luchttemperatuur. voorm.: 8 gr. C. (46 gr. F.), 'smidd.10 gr. C. (50 gr. F.). cam.: 11 gr. C. (52 gr. F.). EERSTE KAMER. De leden der Eerste Kamer zijn ter ver gadering bijeengeroepen tegen Woensdag 15 November des middags te twee uur. LINDBERGH NAAR GENEVE VERTROKKEN. Hedenmorgen te kwart voor twaalf gestart. De Amerikaansche v.ieger Lindbergh en zijn echtgenoote, zijn na een verblijf in ons land, dat een dag langer heeft ge duurd, dan in hun voornemen lag, heden morgen te kwart voor twaalf weer ver trokken. Hedenochtend ie 9 uur verlieten de Lindberghs Hotel „De Witte Brug" te Den Haag, waar zij sinds Donderdag had den gelogeerd en gingen per auto naar Schelhngwoude, vergezeld door de heeren A. Plesman en Hoogenhuyze van de K.L.M. Tegen elf uur arriveerde men aan de Oranjesluizen, waar een barkas van de Marine gereed lag om de Amerikanen en hun begeleiders naar het vliegkamp te brengen. Tevoren waren daar reeds man schappen van de Marine gearriveerd om assistentie te verleenen bij het te water laten van het vliegtuig van Lindbergh. Verder waren tegenwoordig de Comman dant van de Marine Kolonel van Reede, de Amerikaansche Consul-Generaal Hoover, de Chef van het vliegkamp Schellingwoude, de Luitenant ter Zee 2e klasse Gestel en eenige andere autoriteiten. Te ruim elf uur was het toestel voor vertrek gereed, en te 11.20 uur stapte eerst mevrouw Lindbergh en vervolgens do Oceaanvlieger zelf, in het toestel, nadat zij met eenige vriendelijke woorden af- scheid hadden genomen van de Nederland- I sche autoriteiten en gastheeren. Op het Buiten IJ voer een boot van de Amsterdamsche politie voor het lang zaam taxiënde vliegtuig uit, om het water voor den start vrij te houden. Twee booten, die de Oranjesluizen zouden binnenvaren, werden tot na den start opgehouden. Aan den overkant van het vliegkamp, op den Durgerdammerdijk, hadden zich honderden be.angsiellendcn opgesteld om het vertrek van de Lindberghs gade ie slaan. Lindbergh liet zijn toestel tot voorbij den kop van het Buiten IJ varen en keerde foen al startende terug. Te ruim kwart voor twaalf was het toestel los van het water en verhief zich in de lucht. Nog eenmaal cirkelde Lindbergh boven het vliegkamp en daarna vertrok het in Zuid- Oostelijke richting. Lindbergh is voornemens langs den Rijn rechtstreeks naar Zwitserland te vliegen, met bestemming naar Genève. piERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. 6 uur; n.m. te 6 u. 20 min. Echt op voor fietsers e.a. 4.51 n.m. tot 6.38 v.rn. NS- OP- EN ONDERGANG. op: 19 u. 28; onder: 12 u. 26. STADSNIEUWS. I LEIDSCHE STADHUISBOUW. Ne rondvraag heeft gisteravond de Tieester in den Raad verklaard, dat Idhuiskwestie of in de eerstvolgende I de daarop volgende raadszitting zal Ti behandeld. Vermoedelijk zou dit nn 27 November of 11 December. BINNENLAND. PRIJSVRAAG NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. ipropaganda-afdeeling van het N.C.C. mede: de lijst van prijswinnaars der [prijsvraag op 3 October door het jrisiscomité toegezonden zal worden s de datum der aanvragen wordt tènebbenden thans reeds verzocht een rto* toezending in te dienen. De P? verkrijgbaar van 10 November af [inzending van 0.20 aan postzegels pet N.C.C., Kneuterdijk 20, Den Haag. fZE GEZANT TE WASHINGTON. I Komnklijk besluit van 3 November lh,i, mr' H M van Haersma de ™'«ngewoon gezant en gevolmach- JJ v r Praag als zoodanig be- B1 te Washington ecwe BURGEMEESTER VAN BOSKOOP. Benoemd U mr. g. p. Verkerk. h„™!an° van 1 December is benoemd fcrv ester van Boskoop mr. e. p. ki miïui t°ek„ennln8 van gelijktijdig Kerkvnjk (Geld Jlr^CmeC5ter Va" Hede' I bw!?' dle in 1899 te Culemborg Stern»-»?',.15 sinds 1925 burgemeester I hit n Red,el en Kerkwijk. Voordien "Ïtarii. ,?erl?aam op de gemeente- iemdc i,, ngen 'ZH.l. De nieuw- hs serr.torFmeest«r van Boskoop is i de- a b ».Tan het Provinciaal Co- Kltsvereenlging in Gelder- ïinr' tusschen motor en auto. I de Een gewonde. *Mamibij den Omval te vril ,„.?,Iunorgen ean motorrijder, r" 'oor 'Ie. ,vaart had, bij het uit- B komi;nri„ ,u't de richting Amster- 7 het Dedan? Welk« hij te laat zag. gekomen van zUn hrotor tegen de I hit t,„en aeva"en. met het ge- f-:ech» fn de wielen van de .ft> ten outm? et een hersenschud- door dm n arm 's het slacht- P 0. r tt ^neeskundigen Dienst 'touwe-gasthuts vervoerd. DOOR EEN AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Gisteravond te ongeveer halfacht heeft te Sint-Willebrord een ernstig auto-onge luk plaats gehad. De 21-jarige arbeider Mol uit St. Willebrord, gemeente Rucphen, reed per rijwiel met zijn verloofde huis waarts, komende van den Rijksstraatweg Breda-Roosendaal. Ter hoogte van de Bremstraat in de nabijheid van St. Wille brord kwam van tegenovergestelde rich ting een vrachtauto ln snelle vaart aan rijden, bestuurd door den 18-jarlgen chauffeur C. B., woonachtig te Rucphen. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak werd Mol door de vrachtauto gegrepen en tegen den grond geworpen. Zwaar gewond werd het slachtoffer opgenomen en kort daarna is de Jonge man in een nabijgelegen woning aan de gevolgen der ernstige ver wondingen overleden. Zijn verloofde kwam door den schok in een naast den weg ge legen sloot terecht. Zij kwam er met eenige lichte verwondingen af. Haar rijwiel werd totaal vernield. De bestuurder, die als een roekeloos rijder bekend staat, is aange houden. Een nauwkeurig onderzoek wordt ingesteld. o NATIONAAL HERSTEL EN NATIONALE WERKNKMERSVEREENIGING. Naar aanleiding van het bericht, dat er verschil van meening zou bestaan tus- schen het Verbond voor Nationaal Herstel en de Nationale Werknemersvereeniging wordt ons van de zijde van de besturen dezer beide vereenigingen medegedeeld, dat dit volkomen onjuist is. Het betreffende bericht is naar de meening van genoemde besturen blijkbaar afkomstig van een door het bestuur der Nationale Werknemersver- eeniging uit zijn functie ontheven bestuurs Ud dier vereeniging. o CENTRALE VAN RIJKSPERSONEEL. De Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks dienst heeft, naar wij vernemen, dezer dagen een vergadering belegd voor de hoofdbesturen van dc 42 bij haar aangesloten vereenigingen. De vergadering keurde de houding dei- delegatie in de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg goed. Met name kon zij er zich mede vereenigen, dat de delegatie bij het reeds eerder door de Cen trale genomen besluit, elke salarisverla ging van de hand te wijzen, persisteerde. Besprekende het besluit van den mi nisterraad, dat de ambtenaren zich zullen hebben te onthouden van elke openbare actie tegen de overheid en haar beleid, sprak de vergadering er hare teleurstelling over uit. dat de voorgenomen protestver gadering van 28 October j.l. moest wor den afgelast. Besloten werd, zich wederom tot de Volksvertegenwoordiging te wenden, ten einde opnieuw te wijzen op het te lage salarispeil en op de door de Regeering erkende achterstelling in salaris van het Rijkspersoneel bij het personeel ln andere overheidsdiensten. Ten aanzien van het actieverbod zelve stelde de vergadering zich op het stand punt, dat alle Regeerlngsdaden en voor genomen plannen door de ambtenaren aan openbare critlsche beschouwingen kun nen worden onderworpen, mits daarbij, wat den vorm betreft, de verhouding niet uit het oog wordt verloren. DIMITROFF OOK HEDEN NIET AANWEZIG. Behalve de reeds verhoorde twee Russi sche getuigen, die nog dagelijks in de rechtszaal aanwezig zijn, zijn gisteren op nieuw twee vrouwen uit Moskou aangeko men, om voor Popof te getuigen. Op de getuigenlijst voor heden staan o.a. alle kellners van het Resaurant Bayem- hof in de Potsdammerstrasse. die eveneens op voorstel van de verdediging zijn gedag vaard, om inlichtingen te geven over de aanwezigheid der Bulgaarsche beklaagden ln het restaurant. Dimitrof is ook vandaag niet tot de zit ting toegelaten. Torgler's advocaat Dr. Sack is vandaag vervangen door den ad vocaat Dr. Soubert. Als eerste getuige wordt gehoord me vrouw Stojanka Iskrowa, die mededeelt in Bulgarije leerares te zijn geweest. Thans werkt zij te Moskou als bibliothecaresse. Haar man, die in het landbouwinstituut te Moskou werkzaam is, zal niet verschijnen. Getuige vertelt, dat zij in de badplaats Tomillno van 18 Mei tot eind Augustus dikwijls met het echtpaar Popof samen is geweest. Bijna dagelijks ging zij heen en weer naar Moskou voor haar werk. Tegen den avond keerde zij dan naar Tomillno terug. Ook Popof was dikwijls naar Mos kou gegaan. Welk werk hij daar verrichtte, wist zij niet. De president merkt op, dat bij alle ge tuigen een opvallende onbekendheid met Popof's werkzaamheden bestaat. Zoodra men vraagt wat Popof gedaan heeft, wordt geantwoord, dat niemand dat weet. Getuige Iskrowa verklaart verder dat zij Popoff na haar terugkeer uit Tomilino naar Moskou daar m October heeft weer gezien. Hij was zonder bagage uit de bad plaats Soeksoe op de Krim, waarheen hij inmiddels gegaan was, teruggekeerd. De President vraagt haar of zij de prent briefkaart, die Popoff haar uit Soeksoe gestuurd heeft, nog bezit. Mevrouw Iskro wa antwoordt, dat zij deze kaart, zooals de meeste prentbriefkaarten, die zij ontving, waarschijnlijk aan de kinderen had ge geven. De President verklaart nogmaals, dat hij het weinig geloofwaardig vindt, dat nie mand iets van Popoff's werkzaamheden afweet. De procureur-generaal dr. Werner, spreekt over de valsche namen die Popof droeg en stelt een desbetreffende vraag aan getuige. Andere families hebben hem te Tomilino onder een anderen naam ge kend. De getuige antwoordt, dat zij hem slechts onder den naam Popof gekena heeft. Uit antwoorden op verdere vragen van dr. Wemer blijkt, dat de echtgenoot van getuige Istrowa Bulgaarsch emigrant is en eveneens ln Sovjet-Rusland woont. Zij zelf is niet veroordeeld. Op een vraag van dr. Parisius, of de getuige onder eede kan verklaren dat Po pof, als hij naar Moskou ging. nog den zelfden dag naar Tomilino terugkeerde ant woordt getuige, dat zij dat niet vcor eiken dag met volkomen zekerheid kan zeggen. Getuige Istrowa heeft indertijd Dimitrof nog in Bulgarije en Tanef in Moskou Iee- ren kennen Popof kent zij sedert 1931. Op de vraag of zü Tanef van midden 1932 tot het begin van 1933 in Moskou heeft gezien antwoordt getuige Istrowa, dat Tanef naar haar weten in Februari 1933 naar Duitschland ls vertrokken. President: .Hoe weet u dat hij uit Mos kou naar Duitschland is gegaan?" Getuige: „Hij heeft afscheid genomen en gezegd dat hij naar Bulgarije ging." President: „Maar hij is immers niet naar Bulgarije gegaan. Vertelt u eens wat u weet." Getuige: „Van Duitschland was indertijd geen sprake. Hij heeft ons gezegd, dat hij naar Bulgarije ging. Of dat in Februari was, weet ik niet precies. Het was in elk geval in den winter." President: „In Bulgarije was toch een strafvervolging tegen Tanef aanhangig?" Getuige: „Dat weet ik niet Ik ken Tanef maar zeer oppervlakkig." In verband met het feit, dat getuige Istrowa Popof bij zijn waren naam heeft gekend terwijl anderen hem als Petkof kenden verklaart Popof: „In 1931 en 1932 heb ik mij overal waar ik woonde, onder UIT NED. OOST-1NDIE. regenval en aardverschuivingen. KOETARADJA, 7 Nov. (Aneta). Tenge volge van zware regens ls het verkeer langs den weg van Koetaradja naar Meulaboh geheel gestremd. Op Glegroetee hadden verschillende aardschuivingen plaats. Twee houten bruggen en een ijzeren brug zijn weggeslagen. Het water staat op den weg één meter hoog. Het is nog niet be ker d hoelang de stremming duren zal. den naam Janko Petkof laten inschrijven. Velen van mijn kennissen wisten dat niet en noemden mij dus bij mijn jutsten naam Getuige Istrowa is partijloos. Daarom heb ik met haar over mijn naam en over poli tieke kwesties niet gesproken. Ik had er geen belang bij dat alle emigranten in Moskou wisten dat ik Popof heet." President: „Dan is er nog een andere vraag. Na het verhoor van de getuigen Weiss en Arbore neem ik aan. dnt dezen u geen Popof. maar Petkof hebben ge noemd. Dat was toch in dezelfde periode". Getuige Weiss, die voor de getmgentafel wordt geroepen, verklaart, dat zij Popof altijd bij de voornaam Janko of Pamen heeft genoemd. Een uitvoerige discussie voor de getui- gentafel tusschen getuige Istrowa en Weiss de beklaagden Popof en Tanef. den tolk en den verdediger dr. Teichert, levert wei nig resultaat op. De volgende getuige uit Moskou, mevr. dr. von Bojkowa, een te Moskou gevestigd arts, verklaart dat in de helft van Mei haar man samen met Popof en zijn vrouw een villa had gehuurd nabij Moskou. Men was daar tot einde Juni gebleven, toen was Popof naar de Krim vertrokken. Van hier uit was Popof dagelijks heen en weer gereisd naar Moskou. Het kan zijn, dat hij er wel eens 2 dagen achter elkaar is gebleven. Zij heeft Popof in Sep tember weer te Moskou teruggezien. Pres.: „Kan het niet in October ge weest zijn?" Get.: „Dat zou ook kunnen zijn." Pres.: „U bent arts en Uw .man?" Get.: „Hij is letterkundige. Hij is Bul gaar, hij schrijft ook op politiek en histo risch gebied. Bojkowa is de schrijvers naam van mijn man." Op vragen van den procureur-generaal hoe Popof werd genoemd, verklaarde de getuige, dat zijn vrouw hem Janko noemde, dat zijzelf hem Janko of Blagoy noemde en op een vraag van dr. Parivius hoe de werkelijke familienaam van haar man is, noemt zij een naam die ongeveer klinkt als Wassili. Van de werkzaamheden van Popof kan getuige weinig meedeelen. Men sprak wei nig ever het beroepswerk. Dr. Parisius: „U hebt Tanef gekend on der den naam Iwanov. Wanneer hebt U vernomen, dat hij Tanef heet?". Get.: „In Russische courantenberichten over het proces. Ik zag een foto en her kende Tanef". Dr. Parisius: „Herkent U hem thans ook weer?" Get.: „Ja, dat is Iwanov." De president laat dan de 4 Russische getuigen nogmaals voor de getuigentafel komen en vraagt of zij schriftelijke be wijzen van hun verklaringen hebben. Geen hunner heeft deze. Als men nogmaals vraagt onder welke voornamen de 4 getuigen Popof hebben gekend is het een stortvloed van Slavisch klinkende voornamen en familienamen welke Popof alle schijnt te hebben ge bruikt. De volgende getuige is de rechercheur Walter Holzhaiiser, die de drie Bulgaar sche communisten in restaurant Baiern- hof heeft gearresteerd, nadat de kellner Helmus hem was komen meedeelen, dat in het restaurant eenige buitenlanders kwamen die hem verdacht schenen. Get. heeft op 9 Maart aan een tafeltje naast de door den kellner aangewezen personen plaats genomen, doch spoedig maakte deze zich gereed te vertrekken. „Ik vroeg hun legitimatiebewijzen en Di- mitroff en Tanef toonden hun paspoort met andere namen. Popof kon zich niet le- gitimeeren en probeerde 2 maal door een draaideur naar bulten te komen. Bij on derzoek bleken de passen door de com munistische valsche passen centrale ver- va lscht. Hierna werd de middagpauze gehouden. Göbbels morgen getuige. De rijksminister voor volksvoorlichting en propaganda dr. Göbbels zal morgenoch tend te halftien als eerste getuige worden gehoord. RESIDENT VAN BUITENZORG. BUITENZORG, 7 Nov. (Aneta). Benoemd is tot resident van Buitenzorg de lieer A. H. de Jong, thans assistent-resident aldaar niet den persoonlijken titel van resident. HAAGSCHE RECHTBANK. De groentenhandelaar Th. J. M. M. heeft als autobestuurder op 26 December van het vorig jaar op den Rijksstraatweg te Wassenaar, een aanrijding veroorzaakt, waardoor de motorijder Van der Mark gewond werd. De Rechtbank veroordeelde M. tot f. 75 subs. 25 dagen. De los werkman I. K„ die op 28 Juli j.l. te Wassenaar in een perceel aan de Kerk straat poging tot inbraak pleegde, werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenis straf voorw. met 3 jaar proeftijd. K„ die gedetineerd is, werd in vrijheid gesteld. De 21-jarige wagenbewoonster J. M. F. Th. K., thans gedetineerd, heeft in de maand Juli diefstal gepleegd ln de pastorie van de R.K. Kerk aan de Stoeplaan te Wassenaar en in de R.K. Kerk te Monster, alwaar zij de offerblokken ledigde. De Rechtbank gelastte, alvorens vonnis te wijzen, een onderzoek naar verd.'s geestvermogens. Ter zake van het veroorzaken van dood door schuld is door het O. M, tegen den hoofdcontroleur der H T.M. J. F S. en den I controleur-bestuurder C. M. de W„ leder 1 maand hechtenis geelscht. De Rechtbank achtte de ten la6te ge legde feiten niet bewezen e.. sprak de verdachten vrij. AMSTERDAM, 7 November. De stemming bleef heden gedrukt. Van de beweging in Wall Street ging in geen enkel opzicht een stimulans uit terwijl de tendens op minder prettige wijze werd beïnvloed door de onzekere houding der wisselmarkt. Het pond was weer zeer vast al kon het hoogste peil (7.89) niet geheel behouden blijven terwijl de dollar nauwelijks eenige verandering onderging. Dc handel bleef kalm doch nu en dan wisselden flinke pos ten aandeelen Koninklijke van eigenaar. De verkoopers waren ln de meerderheid, waardoor de noteering weer bijna 2 pet. terugliep. Van de Industrieele fondsen brokkelden Philips 2 pet. af. Unilevers waren eerder iets luier ondanks de onder handelingen tot toelating van het fonds op de Parljsche beurs. Ned. Ford daarentegen vaster. Van de Culturen waren H.V.A.'s aangeboden, het geen een reactie tot onder 160 pCt. tot ge volg had. Tabakken bleven ongeanimeerd terwijl ook Rubbers zwakker waren. A'dam Rubbers daalden bijna 2 pCt. Scheepvaarten en Mijnen waren ver waarloosd. Amerik. fondsen waren meer- endeels lager. Duitsche en Nederlandsche obligaties waren prijshoudend. Dc 4 pCt. leeningen kwamen meerendeels weer iets hooger te liggen. wisselkoersen. Engeland 7.82'/i (7.87'/*)Duitschland 59.08 (59.11); Frankrijk 9.70'/4 (9.70< België 34 59 (34.59); Zwitserland 48.04'/! (48.05); Denemarken 35.05 (35.30); Zwe den 40.50 (40 70); Noorwegen 39.45 (39.65); New York 1.59'/, (1.601/8). Prolongatie l°/o. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 7 November Vette Varkens- markt Aangevoerd 228 zware. 13 lichte, totaal 241. Prijs per K.G zware I 0,39, lichte 0,37—C.36. Handel tamelijk vlug. BODEGRAVEN. 7 November Kaasmarkt Aangevoerd 284 wagens in totaal 11342 stuks wegende 102 078 KG Prijzen met R.M.: le srt. f 0.26—0.29; idem 2e srt. f. 0,23—0,25; idem zware tot f 0,30 Handel matig. BOSKOOP Coop. „De Bosk. Velling," 6 November. Rozen per bos: Hadley 4086 cent Butterfly 34—41 ct.. Else Poulsen 68—88 ct., Florex 2840 etClaudius Per- net 30—56 ct.. Briarcliff 25—36 ct.. EUen- Poulsen 34—55 ct.. Wilh. Kordes 46—49 ct. Golden Ophelia 19—25 ct.. Marcel Royer 12 ct., Columbia 20—25 ct., Rosalandlut 31—40 ct., Edith Helen 50—70 ct.. Gloria Mundi 23—35 ct„ Mac Keiler 12—25 cent, August Noach 20 ct., Chas. P Kilham 32— 53 ct., gemengde rozen 1420 ct. Diversen per bos: Chrvsanten groot-bloemig. 90-120 ctidem tros 10—18 ct., Clematis Prins Hendrik 230 ct.. idem wit 100 ct.. idem The President 70 ct.. Eikenblad 5 ct. LEIDEN. 6 Nov. Noteering Coop. Groen ten-, fruit- en bloemenveilingver. „Lelden en Omstreken". Andijvie 50 tot 90 ct., kro ten f. 1 tot f. 1.60, komkommers f. 4.60 tot f. 9.50, bloemkool I f. 3.90 tot f. 9.30, bloem kool II f 1.50 tot f.4, roode kool f. 1.60 tot f. 5 40. savoye kool f. 1 00 tot f3.90. groene kcol f 0 70 tot f.2 40. pieterselie f.0.50 tot f 1— prei f. 0.90 tot f.2 50. kropsalade f 0.50 tot f 3.10. selderie f.0 50 tot f 1.50, knolselderie f.0 60 tot f. 3.80, wortelen f. 2.20 tot f.6 70 per 100 stuks; kroten f. 1.50 tot f 3 50, kroten, gek. f. 3 tot f. 6, snijboonen f20 tot f. 46. stamboonen f. 40 tot f.58 witloof f.6 tot f.20, boerenkool f. 1.50 tot f. 3, spinazie f. 10 tot f. 21, sprui ten f5 tot f 12, spruiten II f. 1.60 tot 1.5 per 100 kilo. HAZERSWOUDE, 6 November Aanvoer 1608 eieren. Kippeneieren f. 4,256,70S eendeneieren f. 4,154,55, per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 6 Nov. üroen.en- veiling. Bloemkool I f. 4.8J—8.60, Roode kool f. 3.60—4.70, Gele kool f. 3.40-3.6», Groene kool i. 1.802.30, Bospeen f. 4.3 5.8J per 1U0 siuks. Uien f. 1.80—2.20, Peen f. 2.25-3 [>er 100 K.G. NlEUwn.uOP, 4 Nov. Elerenveiling. Aanvoer lo,9 eieren. Kipeicren f. 5.50— 6.55 kuikeneieren f. 3.95—4.90, eendeieren f. 3.5.) per ItO stuks. PURMEREND, 7 Nov. Aanvoer 11 stapels kleine boerenkaas is 39.09 K.G. Prijs 23 ct. volvet. 22 ct. 40 2 Goudscho kaas. 1356 K.G. boter 1.55—1.65; Wclboter 1.45—155. 1864 runderen; 420 vette 5262 ct., 331 gelde f. 90—140; 40 melk f. 110—180. Han del stug. 20 stieren 3044; 20 paarden CO 120; 86 vette kalveren 5070. Stug. 2U3 nuchtere kalveren (slachtkalveren 516, fokkalvereu 517. Stug. 208 vette varkens (voor de slacht) 35—39. Matig. 26 magere varkens 617. Stug. 249 biggen 8—12. Stug. 795 schapen 824. Vlug. 33 bokken 3—7. Matig. Kippeneieren 5.506.00; Eendeneieren 3.50. Piepkuikens 4055; Oude kippen en hanen 40.47'/*; Konijnen 30—2.40; Eenden 0.40—1.00; Duiven per paar 40 ct.; 320 ganzen 2.753.40; 1165 kippeneieren A. f. 5.30—5.80; 174 kippenelren B. 3.60 3.80; 4.20 eendeneieren A. f. 3.80. Eiervelling „Paradijs". Aanvoer 65000 eendeneieren 3.904.15; 45000 kippeneieren 6.00—6.30. 70/80 5.60—6.00; 65/66 5.60— 5.80; 63/64 5.50—5.80; 60/62 5.40—5.60; 58/59 5.10—5.40; 56/59 4.80—5.10; 53/55 4.20—4.40; 50/52 3.20—4.10. Op de gemeentelijke kaasbeurs waren heden aangevoerd: 20 partijen kaas we gende 42000 K.G. Prijs f. 22. Handel matig. ROELOFARENCSVEEN, 6 Nuv. Witlof 17 ct. per K.G. Sla f. 0.50—3.30 per 10) krop. Tomaten A f. 6.50—8 50, B f. 7.70 9.50, C f. 2.60-4.70, CC f. 1-1.50 per 50 k.g. ROTTERDAM, 6 Nov. Binnenlandscue granen. Haver f. 5.50—6, Gerst chevalier f.4—4.75, KI. Gr. erwten f.8—10, Schok kers f. 12—1.350, uitgezochte kwa itoit daar boven. Br. boonen f. 8.50—9, Karwijzaad f. 28—30, inclusief, BI. Maanzaad f. 18—20, inclusief. Alles per 100 K.G. netto. ROTTERDAM, 7 Nov. Veemarkt. Aanvoer 156 paarden, 11 veulens, 2355 magere en vette runderen, 745 vette en graskalveren, 646 nuchtere kalveren, 198 schapen en lammeren, 4 varkens, 69 biggen en 20 bokken of geiten. Prijzen per K.G. Vette koeien 55—60, 48—52, 30—38. Vette ossen 50-54, 42-48, 32-36. S.ieren 44-50, 40- 44, 34-36. Velte kalveren 110-108, 85—95. 60—75. Schapen 36, 32, 30. Lammeren 28, 34, 32. Prijzen per stuk. Schapen 16, 12, 7, Lammeren 14, 12, 7. Nuchtere slachtkal veren 11, 8, 6. Nuchtere fokkalveren 12, 10, 8. Biggen 12, 10, 7. Slachtpaarden 130, 80, 65. Werkpaarden 160, 130, 80. Hitten 65, 50, 40. Veulens 50, 40. Stieren 260, 190, 130. Kalfkoeien 250, 210, 160. Melkkoeien 240, 190, 140. Vaarzen 130, 110, 90. Pinken 90, 70, 45. Graskalveren 55, 40, 30. Biggen per week 1.10—1.20. WESTLAND, 6 November. Westlandsche; Bloemenveiling. Anjers f.4—8.50; Pulling f.8—15; Louis Germ, f.1118; Perle Francaise f.1011; Fed. Cavell f.9—13; Momment f.11—12; Miss Cavell f. 10—13; W. C. Poock f.58; Sax Export f.15—19; Rose Day f.79 per 100; Plumosa 1531 ct.; Sprengery 10—12 ct.; Freesia 1012 ct.; Jozef 1216 ct.; Novemberzon 918 ctBuckingham 9—13 ct.; Blanche du Poitou 816 ct.; Sous d'Or 813 ct.; Herco 21—22 ctMont Blanc 14 tot 17 ct.; Granfordia 1115 ct.; Choco 14 tot 21 ct.; Flory King 1216 ct.; Haagsch Wit 610 ct. per bos Middeiprijs van de Westlandsche vei lingen van 6 November. Alicante 2043 ct.; Colman 2552 ct.; Gros Maroc 3036 ct.: Muskaat 3040 ct.; Golden Champion 3171 ct.; Prinsesse- boonen 3035 ct.; Snijboonen 2448 ct.; Enkele boonen 3448 ct.; appelen 7—12 ct.; Stoofperen 4S1/* ct.; Stoofappelen 4 tot 8 ct.; Tafelperen 1942 ct.; Dubbele boonen 22—46 ct. per k.g.; Bloemkool f. 1.508; Eieren f.4.505.30; Andijvie f.0.50—1.10; Komkommers f.5.10; Roode kool f. 1.50—2; Sav. kool f.1—2.30' Groene kool f.0.50—2 per 100; Seldery f.0.80— 2.10; Prei f.0.501.30; Peen f.2 30—2 20 per 100 bos; Tomaten A f. 1.80—2 50- b 1 0.85-2 50; C f. 1—1 55; CC 25—85'ct.; Boerekool 1016 ct.; Spruiten f. 0.4013S per kist. ZUETERWUUDE, 6 Nuv. Kiueiercn 1.6.70 —7, kmkeneieren f.5-6, eend/ieren f. 4 30 —4.50 per 1C0 stuks. Kaas 18-25 ct. per pond. Pluimvee: eenden 50 ct., kippen 50— 55 ct., hanen 65—75 ct., duiven 8—11 ct. kon:jnen 851.45 ct. per stuk.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3