LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 6 November] UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. De Bloemenhandel. Ocdurende de atgeloopen week is de handel voor verschillende soorten kas bloemen, voor zoover het de betere kwa liteit betrof, wat levendiger geweest. De prijzen echter waren over het algemeen slechts matig. Vermindert het aanbod van rozen nu dagelijks, dat van Chrysanten blijft nog steeds, ook van de kletnbloemige zeer beduidend. Is dit najaar voor de rozen do prijs over het geheel laag gebleven, met de Chrysanten is het tot nu toe al niet veel beter gesteld geweest. Een schit terend bloemgewas, dat sinds enkele weken ter centrale velling door een kweeker wordt aangevoerd zijn de calla's, welke flinke prijzen (tot 38 et. per stuk) konden opbrengen. De oogst echter ls om dezen tijd des jaars van dit product slechts klein, zoodat er van loonende prijzen nog niet gesproken kan worden. De seringen komen nu in steeds grooter aantal ter veiling. Do handel echter blijkt daarvoor nog sloeds weinig animo te hebben, zoodat de prijzen oooreengenomen veel te laag zijn. De buitenbloemen zijn bijna van de veiling verdwenen, terwijl ook anjers en lelies slechts weinig meer worden aan geboden. De velling gaat nu een wintersch aspect aannemen: steeds meer trekproduc- ten, welke grootc uitgaven vorderen aan brandstof, doch of de opbrengst zoodanig zal zijn, dat er nog eon stuk brood mede verdiend kan worden onder de huidige omstandigheden, wordt door velen in twljlel getrokken. De collecte welke werd gehouden na lieèindiging van den eersten dienst in de hulpkerk de Aalsmeer-Oost hesft de niet- onbclangrljke som van f 103. 70 opgebracht. Voor de afd. Aalsmeer van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling heeft in „De Oude Veiling" gescroken de lieer Paul Kies over „Rood Weenen cn de positie der Oostenrijksche Arbeidersbewe ging in verband met de internationale ver houdingen'. De afd. Aalsmeer van „Het Witte Kruis" organiseert een z.g. „speldjesdag", die is bepaald op Donderdag 18 November u.s. Ook ligt het in 't voornemen om in den komenden winter een bazar te houden. Tot bestuursleden va nhet Chr. Dames koor „D.I.N.D.U.A." werden herkozen de dames M. C. Hage-Eigenhuis, A. Brukman- Van Dillewijn, terwijl In de plaats van mej. N. O. Verkerk als presidente werd gekozen mevr. Koot-Piet. Aon het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend poststation te Aalsmeer-Oost werd gedurende October in gelegd f. 11.307.11, terugfce aald f. 16.Ot8.01, Het laatst uitgereikte boekje draagt het nummer 4231. BENTHUIZEN. Van een wissen dood gered De 4 en 3 jarige broertjes G. en D. H., geraakte ln de diepe rlngsloot. Op het ge gil der overige kinderen snelde juffr. A. H. toe die de knaapjes van een wissen dood redde. GEMEENTERAAD. De bcgrooting aangenomen. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig de lieer S. van Gaaien. De voorzitter-secretaris de heer A. Ver heul Az., opende mot gebed, waarna de notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Volgde een schrijven van den lieer C. Brugman Adr.z., dat hij zijn be noeming als lid van de schattingscommissie der inkomstenbelasting aanneemt, alsmede een schrijven van Qed. Staten waarbij zij het door hen goedgekeurd raadsbesluit tot wijziging der begruo.ing dienst 1033, terug zenden en een mededeeling dat zij de be slissing op de goedkeuring der oouwver- ordenlng nebben verdaagd. Deze en ver schillende andere ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen Volgde een verzoek van de ver. van bielenver bouwers „De Noodkreet" urn vrijstelling betaling los- en landrechten over 1933. Na discussie stelde de voorzitter voor om dit punt in handen van B. on W te stellen die dan in een volgende vergadering met een voorstel zullen koinen, hetgeen werd aangenomen. Hierna werd een raads besluit tot wijziging .der begrooting 1933 vastgesteld. Tenslotte volgde de vaststelling der be groeting 19 -4. De voorzitter verzocht, daar dn leden allen de begrooting aan huis ter inzage hebben gehad of hij deze nog punt voor punt moet behandelen. Daar de kegrooting niet alleen sluit, maar zelfs nog oen bedrag voor onvoorziene uitgaven ruim voorhanden is, achtten zij ilit on- noodig, waarna deze alzoo wordt vast gesteld. Ook was men van meening dat de rekening voor 1935 nog makkelijker sluitend te maken is. Nadat de voorzitter verschillende vragen had beantwoord, sloot hij de vergadering met dankgebed. HAARLEMMERMEER. Zendingsavond. Vanwege de vereeniging voor in- en uit wendige zending, uitgaande van do Nod. Hervormde gemeente Hoofddorp, werd in rle Ned Herv Kerk aldaar onder veel belangstelling een Zendingsavond gehou den, inet medewerking van de Chr. Zang ver. „Hosanna in Excelsis", (directeur de heer J. C. Hulsbos) en de heer N. van Ester, organist. Na opening door ds. J. C. Salverda, bracht de zangvereenlging ten gehoore „Avondvrede" en „Sneeuwklokjes" waarna de heer van Exter met een 3-tal zendings- licrteren-suite op het orgel de gewijde stemming verhoogde. Hierna trad als spr. op ds. Rijnders met het onderwerp „Gods werk en ons werk". Na het beëindigen van het le gedeelte van deze boeiende rede, waarnaar met veel aandacht werd geluisterd, gat eerst de zangvereenlging nog een 2 tal liederen ten beste. Ds. Rijnders hield hierop het 2e gedeelte van z'n predikatie, gevolgd door orgelspel en zang. Na stuiting van dezen goed geslaagden avond keerden allen hoogst voldaan huiswaarts. Botsing. Zaterdagavond had op den Kruisweg in Haarlemmermeer een wielrijder, de win kelier K„ die het er met z'n fiets tegen het verbod in maar op gewaagd bad om het voor 't groote rijverkeer bestemde geueeite te gaan berijden, mede tengevolge van den mist bet ongeluk in botsing te komen met een passcerende auto en met fiets en al over den kop te slaan. De autobestuurder, die gelukkig met een zeer matig gangetje reed, stopte dadelijk en hielp K, die aan het hoofd verrwond was i en een arm vermoedelijk gebroken ln ieder geval ernstig gekneusd bleek te hebben, in z'n auto en bracht hem naar dr. B„ die een voorloopig verband legde. Door bet bruggedek gezakt. Te Vijfhuizen alhier, wist een paard van den heer H door verbreking van een hek uit de welde te komen. Het paard begaf zich op een aldaar liggende brug, doch liet bruggedek bleek aan de zware vracht geen weestand te kunnen bieden, met het gevolg dat bet dier er door zakte. Het paard zat z66danig bekneld, dat men de brug moest afbreken, om 't uit zijn moeilijke positie te bevrijden. HILLEGOM. De Gemeentebedrijven. De rekeningen der gemeentebedrijven over 1932 sluiten met de volgende cijfers: Waterbedrijf f. 8.112.74 overschot; Gas bedrijf f. 1.145.96 overschot: Slachthuis f. 1.979.29 overschot; Badhuis f. 3.939.03 tekort; Zweminrichting f. 2.045.351/2 tekort. Het bedrijf Openbare werken heeft al tijd een sluitende rekening door de ver houding tot de gemeentekas. Bollen voor de Herv. Kerk. De commissie die elk jaar de veiling van bloembollen ten bale van de Ned. Herv. Kerk behartigt, is met haar werk zaamheden begonnen. Er is een teeltbewijs verkregen; er kan dus opgeplant worden zoodra de noodige medewerking is toe gezegd. De nieuwe Ijsbaan. De ver. „Hillegom Vooruit" is inet de voorbereiding van de ijsbaan al z66 ver gevorderd, dat reeds kaarten voor toegang beschikbaar worden gesteld. Men kan één persoonskaarten krijgen en gezinskaarten, waarbij een dameskaart en vier kinder- kaarten. Het grondwerk aan liet terrein wordt door „Openbare Werkan" met be hulp van werkloozen uitgevoerd. Een vechtpartij. In de Hoofdstraat tusschen de Houttuin on de Hillegommerbrug is ruzie ontstaan tusschen een scharenslijper en een koop man met postpapier. De ruzie ging over in handgemeen, met het resultaat dat de scharenslijper wonden en de koopman ver nielde kl eren kreeg Bovendien ontvingen de vechtlustigen nog een proces-verbaal van de politie. Ontwikkeling jeugdige werkloozen. Het plan van het Gemeentebestuur is, om evenals verleden jaar weer cursussen voor jonge werkloozen te organiseeren. Als vakken staan op het programma: taal, maatschappijleer, lezen, rekenen, vragen uurtje, boekhouden, electriciteit, eerste hulp bij ongelukken, vakteekenen, bloem bollenteelt, bollenziekten enz. Een proef veld is zelfs aanwezig. Het aantal jeugdige werkloozen is thans al 70 en zal vermoedelijk dezen winter stijgen tot het dubbele. Gevonden voorwerpen, een vilten dek, sleutel en vulpenhouder. heden. Door het comité „Llsse Vooruit" ls van alle kanten de St. Nlcolaas-reelame van vorige jaren bezien Het resultaat ls, dat het comité weer met hetzelfde plan van het laatste jaar zal komen, aangezien dit nog de meest succesvolle reclame bleek te zijn.. In groote lijnen stippelde de voorzitter het plan uiteen en gaf den aanwezigen gelegenheid zich te uiten. De heer Pot diende een geheel ander voorstel in. Uit de bespreking bleek, dat het comité voor dit plan niet veel voelde. Er gingen ook stemmen op om de bon nen te stellen op f. 0.50 of f. 1 inplaata van f. 0.25. Naar aanleiding hiervan werd in den breede gediscussieerd. Bit stemming werd besloten dat de bon nen op f. 0,50 zullen worden gesteld. Staand? de vergadering gaven zich 31 deelnemers op. De reclame zal aanvangen op 24 November en sluiten op 6 December. De rondvraag leverde eenlge bespreking op waarna de vergadering gesloten werd onder de zinspreuk: „Llsse Vooruit", Het werkloozenaantal bedroeg in de afgeloopen week 254, te weten: 179 land arbeiders, 38 bouwvakarbeiders en 35 tot andere groepen behoorend, 1 vr. kantoor bediende en 1 vr. winkelbediende. Wij vernemen, dat pogingen in het werk worden gesteld om te Komen tot oprichting eener AR. Propaganda Studie- Club. Zoowel ouderen als jongeren kunnen hieraan deelnemen. De bedoeling is periodiek te vergaderen en actueele poli tieke vraagstukken te bespreken. Zaterdag werden in dit seizoen weer voor het eerst kolenbonnen verstrekt aan werkloozen gezinnen ter waarde van f. 1. Deze kolenbonnen zijn uitsluitend inlever- liaar bij de plaatselijke erkende kolen handelaren. KATWIJK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling. Bii hel correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 346 werkzoekenden n.l. 14 opperlieden, 43 grondwerkers, 23 timmerlieden, 11 schilders, metselaars, 2 labrieksarbeiders, 3 kuipers, 99 losse arbeiders, 81 landarbeiders, 2 tuinlieden, 24 visschers, 1 autogeen-las- scher, 6 stokers, 5 binnenschippers, 4 varensgezellen, 1 mandenmaker, 3 loodgie ters, T kistenmaker, 6 scheepmakers, 1 kantoorbediende, 1 typograaf, 1 bloemist, 1 kok, 3 stucadoors, 1 broodbakker. Geplaatst werden 1 opperman, 2 grondwerkers, 1 timmerman, 2 metselaars, 3 losse arbeiders. De a& Winkelweek, De in liet begin van December ie houden winkelweek belooft weer een groot succes te worden. Hoewel de inscbrijvingstijd nog niet voorbij is, hebben zich al reeds vee, winkeliers en neringdoenden opge geven, Op de Woensdag te houden Provin ciale Diaconale Conferentie zal dr. J. H. Adriani uit Utrecht des middags een lezing houden over: „Wat bedoelen wij met ons diaconaal werk". Mej. A. Vennink, onderwijzeres in het Zeehospitium is als no. 2 van de voordracht, benoemd tot onderwijzeres aan een Openb. U.L.O. School te Amersfoort. De speldjesdag Zaterdagmiddag ge houden voor de Vereeniging tot Werkver schaffing aan Hulpbehoevende Blinden", heeft opgebracht de somma van f. 120.31 Vz, De collecte in de Herv. Kerk gehouden ten behoeve van den arbeid der inwendige zending heeft opgebracht de 5om van f. 250.14. NOORDWIJKERHOUT. De werkloosheid. In de maand October betaalde de ge meente uit aan steun f. 5926.15 en f.677 aan loon in werkverschaffing. De werkloozcn-kassen betaalden aan worklooze leden f 180.50. Crisis-comité. De collecte ten bate van het crisis comité werd geen succes. De jonge dames zamelden slechts f. 77.93 in. Mond- en Klauwzeer. Steeds meer veeslape'.s worden hier aan getast door mond- en klauwzeer. Ernstig wordt aangeraden om de melk te koken. De a.s. Winkelweek. Voor de winkelweek, uitgaande van het comité „Noordwijkerhout Vooruit", bestaat veel belangstelling. Reeds 80 deelnemers meldden zich aan. Ook de winkeliers in „De Zilk" doen mee. Dé feestelijke opening zal plaats hebben24 November a s. in café „Gouwenberg", waar burgemeester van Iersel het woord zal voeren. Daarna volgt een rondgang met muziek door het dorp en vervolgens met auto's en muzi kanten naar De Zilk. De feestelijkheden zullen duren tot en met 6 December. Bij de arbeidsbemiddeling alhier staan ihans 173 werkloozen ingeschreven: 145 landarbeiders, 5 opperlieden, 15 timmer lieden, 2 metselaars, 1 mandenmaker, 1 i reiziger, 2 betonwerkers, 1 kistenmaker en l voeger. Alhier is opgericht een tuinbouw- wintercursus door den L.T.B. De lessen worden driemaal per week gegeven. De Lange laan vanaf den Buurtweg tot aan den ,s Gravendamschen weg zal stofvrij gemaakt worden, wat f. 961 zal kosten. LISSE. „Lisse Vooruit". De plaatselijke Middenstandsvereeni- ginzen hielden een vergadering ln gebouw H.B.G. aan den Grachtweg. De voorzitter van het comité „Lissc Vooruit" riep de aanwezige winkeliers een we":om toe en hoopte op een goed resul taat van deze vergadering. Doe! der be spreking was de gezamenlijke reclame voor het a.s St. Nicolaasfeest Hij deed mede- deelljtg van de voorbereidende werkzaaip- OEGSTGEEST. Auto in de sloot gereden. Aan den Almondeweg reed een vracht auto beladen met vee ln de langs den weg gelegen sloot. De bestuurder van de vrachtauto, C. v. M. te Noordwljk, kwam er met den schrik en een nat pak af. Het vee ondervond geen letsel. De auto is met een kraanwagen van de firma Van den Ameele gelicht. DE GEMEENTEBEGROOTING 1934. Muilend zonder belastingverhooging. Gereserveerd wordt f. 17.500. De ontwerp-gemeentebegrootlng voor 1934 is door B. en W. aan den gemeente raad aangeboden. Van het battg saldo van de rekening 1932 ten bedrage van f. 60.886.58, dat volgens de bit koninklijk besluit vastgestelde voor schriften, ten bate moet komen van de begrooting 1934, werd slechts over f. 43.386.58 beschikt. B. en W. stellen voor f. 17.500 te reserveeren ten bate van de begrooting 1935. Het stemt ongetwijfeld tot tevredenheid, dat het tn dezen tijd is mogen gelukken om zonder belastingverhooging een slui tende begrooting samen te stellen en bovendien een beteekenend bedrag te kun nen reserveeren. B. en W. wenschen in deze bcgrooting blijkbaar geen kwade kansen te aanvaarden. Zoo zien wij, dat reeds reke ning wordt gehouden met het wetsontwerp, om op de ultkeering uit het gemeentefonds een korting toe te passen. Deze ultkeering bedraagt voor onze gemeente f. 6.3166 pet Inwoner. Wordt het wetsontwerp door de kamers aanvaard, dan zal hierop een kor ting van 20 'It worden toegepast. Dit nadeel komt in de begrooting 1934 voor 3/4 ge deelte tot uitdrukking en beteekent een vermindering van Inkomsten van niet minder dan f. 6.873.55. Het hiervoor genoemde percentage van 20 is gevonden, door de verhouding t» nemen van de belastingcapaciteit der ge meente tot de belastingcapaciteit van het geheele Rijk, resp. bedragende f. 46.47 en f. 27.49 per inwoner. Wanneer men be denkt. dat het voor het rijk gegeven cijfer ook de bedrijfswinsten tot uitdrukking komen, blijkt duidelijk welkg gunsiig£ I positie Oegstgeest, dat geen enkel winst gevend bedrijf heeft, onder haar zuster- gemeenten Inneemt. Met betrekking tot het openbaar gewoon lager onderwijs worden geen bijzondere maatregelen voorgesteld. De eenlge bezul- i niging, die wij op dit hoofdstuk der be grooting aantreffen, ls een verlaging van het bedrag dat per leerling beschikbaar I wordt gesteld voor aankoop van boeken, schoolbehoeften en leermiddelen, tot f. 3. Wel schijnt het in de bedoeling te liggen om, Indien door het rijk voor de school aan den Burgemeester Terweeweg een zevende I leerkracht wordt vergoed, aan de kwee- kellngen met akten die aan de scholen werkzaam zijn, geen vergoeding meer toe te kennen. Voor het openbaar vervolgonderwijs komen op de begrooting geen posten meer voor. B. en W. verwijzen naar een door hen "uit te brengen voorstel tot opheffing van het vervolgonderwijs. Wij vermoeden, dat de geringe belangstelling bij de jeugd voor dit soort onderwijs, dat nog wordt gegeven aan de o.l. school a/d. Morsch, het College genoopt zal hebben met dit voorstel bij den Raad te komen. Ten aanzien van het bij zonder onderwijs merken wij op, dat de ultkeering per leerling aan de besturen van bijzondere scholen een dalende lijn ver toont. Uit het meerendeel der Nederlandsche gemeenten worden met betrekking tot de hoofdstukken „Armenzorg" en „Ondersteu ning aan werkloozen" steeds somberder klanken gehoord. Hoewel in vergelijking met de voor-crisistijd deze uitgaven sterk gestegen zijn, meenen wij, dat Oegstgeest ook op dit punt tot de bevoorrechten be hoort. De subsidie voor het Burgerlijk arm bestuur wordt tot een gelijk bedrag uitge trokken als voor 1933, n.l. f. 9000.Over het tijdvak 1 Januari1 October 1933 werd f. 6000.uitgegeven. De post ondersteuning aan werkloozen wordt op f. 7500 geraamd, d.i. f2500. hooger dan ln 1933 terwijl de post werk verschaffing aan werkloozen f. 2500.la ger wordt, uitgetrokken. Wij meenen, dat deze posten niet los van elkaar moeten worden beschouwd en dat B. en W. hier mede niet bedoelen te zeggen, in het ver volg aan ondersteuning boven werkver schaffing voorkeur te geven. Wegens bijdrage van het rijk in de kos ten van ondersteuning aan werkloozen ls f. iGOO.— geraamd. De post „Subsidie aan werkloozenkassen'. waaruit de kosten Ingevolge het Werkloos heidsbesluit 1917 worden betaald, wordt geraamd op f. 2800.—, d.i. f. 1600.— meer dan in 1933. Als motleven voor deze hoo- gere raming worden de extra subsidies en de uitputting der kassen genoemd. Van het hoofdstuk Belastingen toont alleen de opbrengst der grondbelasting een stijging. De hoofdsom der personeele belasting, incl. 80 opcenten, wordt door de inspectie der belastingen, niettegenstaande de gestadige uitbreiding der gemeente f 1200.— lager geraamd dan de werkelijke opbrengst over 1932, die f. 114.000.be droeg. De opcenten op de dividend- en tantiè mebelasting, die ln 1932 nog f. 1700.— op brachten, worden, evehals in 1933, pro memorie uitgetrokken. Weer een voorbeeld van het voorzichtige flnancleele beleid van hei gemeentebestuur. De sterkste daling vertoonen de opcen ten op de hoofdsom der gemeentefonds belasting. Werd bij de begroottng 1933 nog gerekend op een opbrengst van 1 opcent over 't belastingjaar 1933/34 van f. 1200. een nadere raming door de Inspectie geeft slechts f.900.Voor het belastingjaar 1934/35 wordt f. 850.per opcent geraamd. Het door de rekeningsvoorschriften voor geschreven boekingssysteem heeft tenge volge, dat het bedrag van deze lagere ra ming, die voor 22 opcenten f.6400.— be loopt, geheel op 1934 drukt. Voor het be lastingjaar 1934/35 worden wederom 22 opcenten geraamd. De opbrengst wegens classificatie der gemeente voor de heffing van de gemeen tefondsbelasting ln de derde klasse wordt f.7000 hooger geraamd. Bij de begrooting 1933 merkten B. en W. op. dat geen reke ning werd gehouden met de extra heffing door het Rijk van 30—150 opcenten. Als gevolg van het boekingssysteem, komt de meerdere opbrengst hiervan over 2 belas tingjaren ten goede aan de begrooting 1934. Opcenten op de vermogensbelasting worden niet geheven. De voor 1933 inge voerde korting op de subsidies is gehand haafd; verdere algemeene korting hierop wordt niet voorgesteld. Tot ons genoegen kunnen wij melden, dat op de begrooting een post voorkomt van f. 500, voor subsidie aan de vereeni ging ,De Leidsche Hout." Een bewijs, dat ook het gemeentebestuur van Oegstgeest aan de Instandhouding van dit stuk na tuurschoon wenscht mede te werken! Dat niets nagelaten wordt wat tot ver fraaiing der gemeente kan dienen ls ge bleken uit den aankoop van gronden be- hoorende bij de overplaats „Poelgeest". Deze gronden werden slechts voor een ge deelte ln het grondbedrijf ingebracht, ten einde als bouwterrein te worden verkocht. Een kapitaal van f. 74.000 werd bestemd voor aanleg van sportterreinen en voor open terrein Voor rente en aflossing van dit kapitaal komt op de begroottng ruim f. 5500 voor. Voor bestrijding van de muggen- en rattenplaae wordt f.500 gevraagd. Men zal zich herinneren dat de raad bil de behan deling der begrooting 1933 besloot in 1933 voor dit doel. geen gelden beschikbaar te stellen Het verheugt ons. dat dit voor B. en W geen aanleiding is geweest thans de behandeling van dit punt achterwege te latne. Wij verwachten, dat de zomer van 1933 den raadsleden tot de ovtrtuiging heeft gebracht hoe noodzakelijk de mug- eenbestrljding ls. De begrooting sluit ge lijk gemeld ln ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f. 362,467,34. In verband met de deze week te hou den Zendingsweek zal Donderdagavond een zendlngs-jeugddienst gehouden wor den ln de Pauluskerk. Als spreker zal dien avond optreden dr. P. J. Fokkema, rector van de zendings school alhier. Men zie de advertentie van hedenavond. In den afgeloopen nacht heeft de politie in de Burg. de Kempenaerstraat een auto onbeheerd aangetroffen. Daar de auto beschadigd is, wordt vermoed dat een aanrijding heeft plaats gehad. De politie stelt een onderzoek in. HEDEN: Café Aurora (Morlaansteegi- ring Leidsch Drankweer Comité Volkshuis: Spr. mej. Proot, I hoven"; 81/4 uur nam. K a t w ij k-a a a n-Z e e in zaai) Geref. Bond. Spr. ds. r Amstelveen; Vit uur nam. Dinsdag. Hooglandsche Kerk: Zendin-, komst. Spr. ds. Goedhard vi»l 8 uur nam. 1 Langebrug 45; Ledenverg. Ver J nariellefh. „De Zanger"; 8 uur 1 Nutszaal: Prop.-avond .Central» n raad"; 8 1/4 uur nam. Schouwburg: Fritz Hlrsch om. „Im Welssen Rössl." 8 1/4 uur Stadszaal: Kinderkoor „Ex ju BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 6 I ,De drie Musketiers." Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 cn Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uzi „Golddiggers". Woensdag en Zaterdag nam 2 g Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 1] Trianon-Theater, Breestraat, 8 uiui „De groote bluf". Woensdag en Zaterdag nara. 21 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 cn De avond-, nacht- en Zondajl der apotheken wordt van Maaniail en met Zondag 13 Nov. a.s. uaarg, door de apotheken P. du Croix, i burg 9, Telef. 807 en J. E. M. ten I Haven 18, Telef. 85. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Aanbieding der begrootingen -1 spreking over bezoldigingen. De Raad dezer gemeente kwam bare vergadering bijeen. Vooizltl burgemeester. Aanwezig: alle leii voorzitter opende met gebed, en notulen der vorige vergadering, dit anderd werden vastgesteld. Hierna deed de voorzitter me# van ingekomen stukken. Vervolgen B. en W. de gemeentebegrootin; t en de begrootingen van de bedrijn 1934 aan. Besloten werd deze Degn onder de leden te doen clrculeeren Aan de orde was: vaststelling verordening, regelende de else benoembaarheid en bezoldiging veldwachters. De voorzitter las ee ven voor van den Commissaris ningin, weergevende de meening n Minister van Blnnenlandsche Zaken acht een jaarwedde van f. 1300 -I, als door den Raad is vastgesteld. Rijnsburg te laag, en meende dil_ minstens moet zijn f. 1400 f. 1 De meerderheid van B. en W. ld; wethouders) stellen voor de jaaro bepalen op f. 1300 f. 1600. De oi heid (de burgemeester) wil voldoen het verlangen van den Minister. De heer G. van Delft vroeg, of bil beter is aan den wensch van den te volloen, daar de Raad anders lend ln conflict blijft en er zoodoende den betrokkene een aanhoudende kerheid wordt geschapen. Verzet i nutteloos zijn. De heer T. Kralt wees er op. dit schrijven van den Minister dateert n Juni J.I., thans kan bij de autoriteitcnl een andere meening omtrent de sen hebben postgevat. De voorzitter dat de Raad zelf te beslissen heelt. Breedvoerig werd gesproken over oi lagen voor diploma's, rijwiel, U enz. Voor een eventueel nieuw te men functionaris kan de jaarwedde paald worden op f. 1300—f. 1600eB toelage kleeding en schoeisel. De heer Kralt acht f. 50.— vol# Ook wilde spr. mch voor de toekom» te veel binden, want er kan nog ven anderen. Het voorstel van B. en aan een eventueel nieuw aan te =1 veldwachter f. 100.— toelage te geveM met 74 st. verworpen. Vóór de heelt"! Jonker, van Duljn en de beide wetn"»» De door B. en W. voorgestelde veronxj werd vervolgens aangenomen, stemden de heeren G. v. Delft en Ten vervolge hierop kwam de f van den nachtwaker ter sprake, jaarwedde bedraagt f. 1100 en f.J pl.m. bijverdienste als: bijzondere P diensten en particuliere bezigncato voorzitter stelde voor den nach1tw' I heel ln dienst te nemen en aan te - als gemeenteveldwachter, belast nu nachtdienst, op een jaarwedde VMM met vervallen van bijverdiensten particuliere werkzaamheden. Met" trokkene is dit uitvoerig besproken. Na discussie ging de Raad op van wethouder S. Schoneveld w zitting. Na heropening deelde de vooral»" dat de Raad met alg. st. besloten den nachtwaker aan te stellen m, wachter, belast met den nachtdier-^ een bezoldiging van f. 1000 'ge dieke verhoogingen)f50 toelage en f. 25 toelage rijwiel. Vervolgens leest de voorzitter ee" ven voor van den minister van Zaken, houdende mededeeling aai staande commissie voor steunveri« - werkverschaffing moet worden op* en een nieuwe door B. en W. zaï benoemd, bestaande uit 1 lege van B. en W. als voorzitter. - werkgevers en 2 leden werknem;1 organlseerd en - ongeorganiseerd opmerking van den heer W. L. i ten besloot de Raad tot opheft™ (.j staande commissie. Namensi 1 richtte de voorzitter tot de aftre den een hartelijk woord van - alle arbeid door hen belangeloos Van het bestuur der Chr. Kteul <J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6