d> ARNHEM" brand in het Rijksdaggebouw. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 2 November 1933 Derde Blad No. 22584 jTTyn] GEBRUIKT U THANS PRESTO ZEEPPOEDER VOOR ALLE DOELEINDEN? BINNENLAND. LAND- EN TUINBOUW. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ Jaargang VOORTZETTING VAN HET GETUIGENVERHOOR win van de middagzitting komt dm: even terug op het verhoor van Jjce Zimmermann en deelt mede, fcn 23 Februari tusschen 11 en 1 uur - was in de vergadering van de —.commissie en den Zaterdag tevo- C ceheelen dag tot 's avonds in de t Het is dus onmogelijk, dat hij op I deze belde dagen den getuige Zlm- in ontmoet heeft. nde getuige is een mijnwerker waarvan de voorzitter mededeelt, 'verscheidene malen gevangenis- ,eeft ondergaan wegens oplichting, Jieidsdelicten en gevangenis-oproer fbii bij de laatste veroordeeling de tike eere-rechten heeft verloren, ge Kunzak heeft zich in de gevan- jngemeld als getuige, omdat hij be- Van der Lubbe uit het jaar 1925 te n Getuige, die voorloopig niet be- Iwordt, was eerst lid van de D.S.P.D. afhankelijke socialistische partij, Jng later over tot de K. P. D. tot het jvan 1932. Hij was leider van een Lnistlsche cel en werkte in den ille- lijd als koerier. In 1932 was hij uit J>. D. geroyeerd. Gdent: ..Hoe zat het nu met die ver- ng in Dusseldorf in 1925?" jige Kunzak: „Ik woonde in Keulen [den valschen naam Anton Kemnit- i werd als gast uitgenoodigd op een marissenvergadering, waar ook par oten uit Holland en België aanwe nen. De leider van de communisti- jartijafdeeling te Leiden stelde Van Ebbe aan ons allen voor. Het ging om fcbouw van de jeugdorganisatie, waar- tan der Lubbe de geschikte man was" Kdent ..Heeft ook Heinz Neumann Een?" fcige: „Ja, maar wat Van der Lubbe l ik niet verstaan. Hij sprak slechts en Duitsch". [bijzittende rechter Coenders laat jak dan een geillustreerd handboek den van den Rijksdag zien en toont ien portret terwijl hij zijn hand op jderschrift houdt. Het is het portret Jeinz Neumann.. Kunzak herkent het rjt echter niet. rerdedigers Dr. Sack en Dr. Seuffert l erop. dat de getuige bij zijn vroeger fcr heeft medegedeeld, dat Van der [zelfs goed Duitsch snrak, terwijl hij I verklaart, dat hij Van der Lubbe ton verstaan en dat zijn rede vertaald [worden. piee wijt dit hieraan, dat hij zich bij jeger verhoor verkeerd heeft uitge [verdedigers herinneren Kunzak aan (rief die hij in Mei aan den rechter jsinjctle heeft geschreven. Hii biedt lann aan als getuige en schrijft, dat mede-daders van Van der Lubbe klnen opsporen. Ihet biizonder kan hij mededeeling iver illegale terreurgroepen en vooral rrouweliike partijgenooten, die aan Illegale werk deelnemen. Hii garan- le. deze terreurgroepen in acht dagen llen opsporen, wanneer hij verlof uit Ivaneenis kon krijgen, verdediging zoowel als het gerechts- tomen onnieuw over de vroegere straf fen dezen getuige te spreken. De ver- llng verzoekt de acten van deze straf fer inzage te mogen hebben, opdat de tbank een critische maatstaf zal heb- bij de beoordeeling van de verklarin- ivan dezen getuige. prak wordt verder verhoord naar tiding van zijn vroegere mededeelin- 'over een springstof-ODslagnlaats in de Iheide. waar geheimzinnige experi- fen met vloeistoffen zouden zijn ge- LKunzak deelt hieromtrent mede: „In fember 1930 was ik werkloos en werd T Berliln ontboden. Met eenlge partij - toten ben ik uit Berlijn naar het sta- IWuhlhelde gegaan. Er waren ongeveer til man. Wij zijn langs de spoorlijn ge- trokken door een gehucht en kwa- I toen in een boschie. Het boschle was verdekt aangelegde loopgraaf, kuil van ongeveer twee meter dien. T had men eenige gaspijnen tot ont- hng gebracht, ongeveer acht stuks. Bij [onderneming was een man geweest, T ongeveer uitzag als Torgler. sident: „U hebt bii het verhoor door rechter van instructie niet eezegd. dat .er oneeveer uitzag als Tonder, doch U f met zekerheid gezegd: .Die eene was pier omdat U hem kende. Is er ook i gesnrnken, wat men in de lucht zou h vliegen?" Getuige: „Klaarblijkelijk in de eerste plaats openbare gebouwen." President: „Is ook van het stichten van branden gesproken?" Getuige: „Neen." Getuige Kunzak vertelt verder, dat in de communistische terreurgroepen vrou wen zouden worden opgenomen, terwijl ook het gebruiken van illegale buiten- landsche partijgenooten werd aanbevolen. In een vergadering was een zekere Bar- natschak, een spoorwegemployé, die in een kelder voor eenlge partijgenooten brandstichtingsproefnemingen had ge demonstreerd. Op een vraag van Torgler, waar getuige hem had leeren kennen, antwoordt Kun zak, dat hij Torgler in het Karl Lieb- knechthuls had gezien en hem dikwijls op vergaderingen had hooren spreken. Volgende getuige is de rechercheur Stanek, die een onderzoek naar de mede- deelingen van getuige Kunzak heeft inge steld. Dit onderzoek strekte zich in de eerste plaats uit tot het terugvinden van de sporen van de springstofexperimenten bij het station Wuhlheide. Getuige is daar tweemaal met Kunzak geweest. Kunzak had eerst verklaard dat de ex perimenten in 1931 door leden van de K. P. D. waren gedaan, doch corrigeerde dit later en zei, dat het in October 1930 was geweest. De rechercheur had de gaten echter niet kunnen vinden. Houtvesters hadden hem echter medegedeeld, dat in de afgeloopen drie jaar in dit gedeelte van het terrein talrijke veranderingen waren aangebracht, o.a. uitgravingen en nieuwe aanplantingen. Getuige deelt mede, dat toen hij met Kunzak door de Petristrasze reed, Kunzak hem opmerk zaam had gemaakt op' een zekeren Thor- mann, die juist op het trottoir liep. In den kelder van Thormann waren inder tijd de proefnemingen met de brand stichtingen gedaan. Getuige had naar Thormann een onderzoek ingesteld en geconstateerd dat deze inderdaad nog zijn zaak heeft in den door Kunzak aan- geduiden kelder. Thormann herkende ook dadelijk Kunzak, hoewel deze vroeger be kend was onder een anderen naam. Thor mann gaf toe vroeger communist geweest te zijn en ontkende de mogelijkheid niet, dat men vroeger dergelijke experimenten in zijn kelder kon hebben gedaan, hoewel hij verklaarde daar zelf nooit bij te zijn geweest. De getuige schetst dan opnieuw hoe Kunzak hem de brandproeven in de kel der heeft laten zien. Verschillende pogin gen om brand te maken zijn gedaan, ook pogingen brand te blusschen. In één ge val had het blusschen met water geen uitwerking gehad, integendeel de vlam men waren daardoor pas echt opgelaaid. Dr. Parisius: „Welke indruk maakt Kunzak bij de verschillende onderzoekin gen en verhooren op U?" Getuige: „Hij was tamelijk opgewonden en verstrooid, doch in 't algemeen heeft hij samenhangende mededeelingen verstrekt. Ik moet aannemen, dat zijn mededee lingen op waarheid berusten. Torgler: „Ik heb in mijn heele leven den heer Kunzak niet leeren kennen en ik heb ook niets met hem te doen gehad. Ik ben van mijn leven nog niet in de Wuhlheide geweest bij proeven met spring stoffen. Ik ben ook nooit met Kasper in de Wuhlheide geweest Wat Kunzak hier dus zegt kan op geen enkele wijze in over eenstemming zijn met de waarheid." Getuige Kunzak verklaart, dat hij nog steeds ervan overtuigd is. dat het Torgler is geweest. Dr. Sack: „De vroegere advocaat. Dr. Kurt Rosenfeld is bereid naar Duitsch- land te komen. Hij leeft thans in Parijs. Dr. Rosenfeld is een der weinigen in het buitenland vertoevende Duitschers ge weest, die tegenover mij verklaard heeft vertrouwen te hebben in het Rijksge rechtshof. Ik verzoek na te gaan of ju ridisch niet de mogelijkheid kan worden geschapen, dat deze hier als getuige ver schijnt. Bovendien schijnt thans de tijd aangebroken, dat wordt nagegaan hoe men ook andere in het buitenland wo nende getuigen hier zou kunnen hooren. Dat zou dan kunnen ziin het vroegere communistische rijksdaelld, Frau Rese, voorts de vroegere partijsecretaris Kuehne dan de vroegere secretaris der S.P.D.. Dr. Hertz en de voegere afgevaardigde Dr. Breitscheid." Heden kan geen zitting worden ge houden, in de zitting van morgen zul len de tegen vandaag opgeroepen getuigen weer moeten verschijnen. RECI.AME. 67 nmn jÜt' '"-si. k Jj m - 4 Zoo niet, begin er dan nog heden mee. Presto voldoet aan alle eischen die aan een prima zeep poeder gesteld kunnen worden. Presto is dubbel gezeefd, doch uiterst laag in prijs. Presto voor de wasch, moeder in haar sas Vfaag uw wjp^gijg,. bijzonderheden orntrent den Presto slagzinwedstrijd met waardevolle prijzen! S ''JWn DE VERMINDERDE UITKEERING UIT HET WEGENFONDS. Voorloopig verslag der Tweede Kamer. Aan het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer is het volgende ontleend: Ten aanzien van de verminderde uitkee- ring aan het Wegenfonds, werd door ver scheidene leden de vraag gesteld of het in de bedoeling ligt voorgoed van de ver plichting van die uitkeering te worden ontheven of dat dit alleen geschiedt met het oog op de crisis. Mocht dit laatste het geval zijn dan konden deze leden zich er mede vereenigen. Indien het echter in de bedoeling ligt, het Wegenfonds self-sup porting te maken, dan achtten zij het ook gewenscht dat deze dienst tot een gehee! zelfstandige werd gemaakt Zii zagen niet in, dat het in dat geval niet mogelijk zou zijn met het oog op dezen dienst leeningen te sluiten. Gedacht werd bijv aan een premieleening op langen ter mijn met een laag rentetype, waardoor de mogelijkheid geopend zou worden, om tot veel sneller wegenaanleg over te gaan, dan thans mogelijk is. Thans is voor we genaar' en wegenverbetering een bedrag van 7 millioen uitgetrokken, tegen 9 mil- lioen in het vorige jaar. Daarbij is dan nog 3'/« millioen minder op den kapitaals- dienst uitgetrokken. Dit beteekent een drastische temporiseering tot bijna de helft Des te sterker klemt de wenschelijk- held tot het aangaan van leeningen ten behoeve van een zelfstandig gemaakten dienst der wegen welks inkomsten als waarborg voor een aangegane leening kun nen strekken Van meer dan een zijde werd bezwaar gemaakt tegen de financiering van de voorschotten aan het Wegenfonds. In to taal werd 48 millioen toegestaan. Daarvan is 9 millioen verwerkt. Van het niet ver werkte bedrag moet nu door het Wegen fonds 4 procent rente worden vergoed aan den kaoitaaldienst van de begrooting van Waterstaat. Men achtte dit diefstal ten nadeele van het Wegenfonds Door verscheidene leden werd aange drongen op steun uit het Wegenfonds voor de verbetering van het tertiaire wegennet. DE INPOLDERING DER ZUIDERZEE. Welke politiek volgt de regeering? Volgens het voorloopig verslag der Twee de Kamer inzake het Zuiderzeefonds werd algemeen aangedrongen op een stellige verklaring van de Regeering betreffende haar plannen in zake de voortzetting der inpoldering. Men meende dat er geen ovtu- eenstemming bestond tusschen de mede deeling van de Regeering in de Troonrede en in de Memorie van Toelichting eener- zijds en de mededeeling van den minister van Waterstaat, bij gelegenheid van de officieele openstelling voor het verkeer over den Afsluitdijk anderzijds. Een aantal leden bepleitte de voortzet ting der inpoldering ook in de huidige omstandigheden, met het oog op de be hoefte bij jonge boeren aan voor cultuur geschikten grónd en vooral met het oog op de werkverruiming, die er het gevolg van zal zijn. Andere leden zouden zich niet bereid kunnen verklaren aan voortzetting der in polderingswerkzaamheden medewerking te verleenen, indien zou worden vastgehou den aan de temporiseeringsplannen ten aanzien van de wegenverbetering. Eenige leden waren van oordeel, dat, mochten de werkzaamheden in zake de inpoldering voortgang vinden, inpoldering van den Zuidwestpolder de voorkeur ver dient boven die van den NooVd oostpol der, aangezien in het aangelegen land van Noord-Holland meer behoefte aan cultuur grond bestaat dan aan den Frieschen of Gelderschen wal. Andere leden konden zich hiermede met vereenigen. Zij wezen op de voorbereiden de werkzaamheden, welke ten aanzien van den Noordoostpolder reeds zijn uitge voerd. Het zou naar het oordeel dezer leden slechts tot. vertraging der inpolde ring kunnen leiden. Tegenover die leden, die op spoed bij de verdere inpolderingen aandrongen, merk ten eenige leden op, dat naar hun mee ning het geld beter besteed kon worden door het bevorderen van kolonisatie op de dalgronden in de N.O. provincies. Eenige leden hadden bezwaren tegen de groote bedragen, welke nog steeds voor proefnemingen worden uitgetrokken. Verscheidene leden verklaarden zich tegenstanders van Staatsexploitatie der gronden. Andere leden waren van oordeel, dat, gezien de tegenwoordige economische ver houdingenhoudingen, Staatsexploitatie de meest gewenschte vorm van exploitatie is. VROUWEN IN PLAATS VAN MANNEN. Vragen van den heer Kuiper. De heer Kuiper, lid van de Tweede Kamer, heeft den minister van binnen- landsche zaken gevraagd: lo. Is het juist, dat te Rotterdam in de laatste weken voor het Rijkstelegraaf kantoor sollicitanten voor vrouwelijk per soneel zijn opgeroepen voor diensten die tot nu toe door mannelijk personeel wer den verricht? 2o. Is de minister niet van oordeel, dat het in dezen tijd geboden is, waar eenigs- zins mogelijk, mannelijk in plaats van vrouwelijk personeel in dienst te nemen? 3o. Wil de minister maatregelen treffen waardoor bij aanstelling van personeel in Rijksdienst, aan mannelijke sollicitanten de voorkeur wordt gegeven? ZILVEREN JUBILEUM IR. VERWEIJ. De heer ir. R. A. Verweij te Den Haag, directeur van den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemidde ling, die gisteren den dag herdacht, dat hij 25 jaar geleden in 's Rijks dienst trad mocht ter gelegenheid van zijn Jubileum van vele zijden belangstelling ondervinden. De minister van sociale zaken en de secretaris-generaal van het departement alsmede vele hoofden van takken van dienst zonden den heer Verweij gelukwen- sehen. Ook verschillende bloemstukken werden bij den Jubilaris bezorgd. ELECTRICITEITSVOORZIENING VAN ONS LAND. De aanleg van een spoorweg over den afsluitdijk. Volgens het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de waterstaatsbegroo- ting achtten verscheidene leden de wijze, waarop de electriclteltsvoorzlenmg zich in ons land ontwikkelt, zeer onbevredigend en zij vroegen of de minister zijn stand punt in zake de electriclteitsvoorzienlng reeds heeft bepaald, in het bijzonder wat betreft het brengen van eenheid in de lei ding bij deze voorziening. Door vele leden werd gewezen op de groote beteekenis van de waterstaatswer ken als gelegenheid voor werkverruiming. Verscheidene leden kwamen op tegen de aanmerkelijke verlaging van de uitkeering aan het wegenfonds, bedoeld in art. 31 der wegenbelastingwet. Eenige leden betreurden, dat de reke ning van de KLM nog steeds blijft slui ten met een nadeelig saldo, dat voor reke ning van het rijk komt. Het subsidie is dientengevolge reeds opgeloopen tot f. 654 000. Deze leden vroegen zich af, of dit zoo maar door kon gaan. Is er wel ge noeg controle op een zuinig beheer? Eenige leden zouden gaarne vernemen, of de regeering tegenover de belangrijke subsi dies, die worden verleend aan de KIR, zich het recht heeft voorbehouden tot be oordeeling der arbeidsvoorwaarden, waar onder het personeel der KL M werkt. Het had dezen leden onaangenaam ge troffen. dat in het conflict met de Indlë- vliegers de directie had blijk gegeven van een verouderde opvatting omtrent het recht van organisatie. Bovendien meenden zij, dat speciaal in den genoemden dienst, de salarissen en arbeidsvoorwaarden zoo danig moeten ziin dat het personeel onbe- zored de zware diensten kan verrichten. Verscheidene leden wezen op de wen- schelijkheid om voor de drie groote steden tot een centraal vliegveld te komen. Eenige leden stelden de vraag wanneer de minister denkt te laten beginnen mpt d»n aanleg van den spoorweg over den afsluit dijk en wat er zal gebeuren met den veer dienst EnkhuizenStavoren. Sommige leden stelden de vraag of de regeering goedkeurt de toetreding van de Nederlandsche mijnen tot de kolenconven- tie. Zii vreesden daarvan nriisstlieing en toeneming van het aantal handelaars. Andere leden meenden toetreding tot de conventie te moeten toejuichen. MONUMENT MR. H. VAN DER VEGTE. Naar wij vernemen heeft zich een co mité gevormd tot het plaatsen van een monument op het graf van mr. H van der Vegte te Zwolle, welk comité bestaat uit de heeren: ds. H. A. Munnink. Geref. pre dikant voorzitter, Zwolle; G. H. P Bloe men. lid van Ged. Staten Oldenzaal; J. Elierman president-commissaris der Alge- meene Exploratie-Maatschappij. 's-Graven hage: prof dr. T. Hoekstra, voorzitter van het Ger, Traktaat-Genootschap Filippus, Kampen; mr. P Kapteyn advocaat en lid van den gemeenteraad, Zwolle; mr dr R. Koppe. directeur der N V. Groningsche Hy potheekbank voor Nederland. Groningen; mr. L. Lindeboom Czn., advocaat. 's-Gra- venhage; ds. L van Loon. secretaris der Ver. tot Chr. verzorging van zenuwlijders in Nederland. Scherpenzeel; dr. J. Noordt- zij, arts Zwolle; jhr. ir. M A. F. H de Ra- nitz, Ingenieur Ned. Spoorwegen Zwolle; mr. dr 1 A. van Royen. oud-burgemees ter van Zwolle; jhr. mr. M. A. de Savor- nin Lohman president der rechtbank te Zwolle; C Spanhaak aannemer Zwolle; dr. G. J. van Thienen directeur Sophia Ziekenhuis Zwolle; mr. W M. Wijt. grif fier der Staten van Overijssel. Zwolle; J. D Meyborg, secretaris-penningmeester, Zwolle. (Vad.) RECLAME. 8859 MOEILIJKHEDEN IN DEN ALG. NED, BOUWVAKARBEIDERSBOND. De afdeeling 's-Gravenhage van den Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond heeft een motie aangenomen, waarin ter sprake kwamen de interne verhoudingen, ont staan na het royement van 6 afdeelings- bestuurders en waarin afkeuring erover wordt uitgesproken, dat het afdelingsbe stuur niet weer wordt aangevuld na deze royementen. Voorts wordt het hoofdbestuur opge dragen om binnen 14 dagen het afdee- lingsbestuur overeenkomstig de bepalin gen van het reglement aan te vullen, ter wijl besloten werd, dat, wanneer hieiaan niet wordt voldaan, de afdeeling 's Gra- venhage zich zal losmaken van het hoofd bestuur en verder zelfstandig zal optreden DE REGEERING KOOPT KOEIEN. Echter verplichte aangifte ingesteld. Op grond van den grooten aanvoer op de jeveringsplaatsen waar de Crisis Runo- veecentrale gelegenheid biedt, rundvee aan haar te leveren, zal noodig zijn een ver plichte aangifte in te stellen, waardoor mogelijk wordt, dat het aantal te ont vangen dieren kan worden geregeld naar de mogelijkheid van verwerking en de werkzaamheden aan de overneming zelf verbonden, uitvoerbaar zijn op zoodanige wijze als dit wenschelijk is. Aangezien noodzakelijk is, deze regeling ten spoedigste in werking te doen treden, is aanraking gezocht met de Nederland sche Varkenscentrale, welker leverings organisatie medewerking zal verleenen voor zoover betreft de aangiften De werkwijze zal zijn als volgt: Zooveel mogelijk leveringsplaatsen wor den voor overneming aangewezen, terwijl voor elke leveringsplaats een maximum aantal over te nemen runderen wordt vastgesteld. Deze vaststelling wordt gere geld naar de belangrijkheid der leverings plaats als centrum van veehouderij en met inachtneming van het totaal aantal run deren, dat kan worden verwerkt. Bij de plaatselijke zaakvoerders der Nederlandsche Varkenscentrale worden aangiftekaarten verkrijgbaar gesteld, op welke door den adsplrant-leverancler wordt ingevuld op welke plaats, op welken datum en hoeveel dieren van de gevraagde soort hij wenscht te leveren. Bij denzelf den zaakvoerder, bij wien de kaarten zijn aangevraagd, kan men inlichtingen beko men omtrent de invulling der kaarten en na de invulling wordt elke kaart, aan welke een 'etourkaart is bevestigd, rechtstreeks opgezonden naar de Crisis- Rundvee-Centrale alhier. Tijdig voor den datum van levering ont vangt elke betreffende leverancier de retourkaart terug, op welke hem wordt bevestigd hoeveel der door hem aange geven dieren kunnen worden aangeboden. Deze kaart geldt als bewijs van gerechtigd heid tot aanbieding tegenover den pro vincialen vertegenwoordiger der C. R. C. STEUN VOOR CONSUMPTIE AARDAPPELEN. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal zeer binnenkort een aanvang worden gemaakt met de uitbetaling van den toe gezegden steun voor consumptie-aard appelen ad. f. 0.25 per 100 KG, zooals dezen zijn geïnventariseerd per 27 Maart 1933. RECLAME. WET OP HET NOTARISAMBT. BIJ Koninklijk Besluit is bepaald, dat het Koninklijk Besluit van 20 Mei 1933 in zake voorschriften ter uitvoering van art. 73a der Wet op het Notarisambt, in wer king treedt met ingang van 1 Januari '34; is ingesteld, met ingang van 1 Januari 1934 het Central Bureau van Bijstand in zake het. toezicht op de boekhouding van Notarissen bedoeld bij het Koninklijk Be sluit van 20 Mei 1933; is aangewezen als plaats van vestiging van bovengenoemd Centraal Bureau van Bijstand de gemeente Utrecht; zijn benoemd met ingang van 1 Januari 1934 bij voormeld Centraal Bureau van Bijstand, tot voorzitter mr. dr E. J. Beu- mer, tot deskundigen L. P. J. M. Eskens en E. A. Schoonheyt. EEN GEMEENTEONTVANGER KAN GEEN KASSIER ZIJN. Bij Kon Besluit is ongegrond verklaard het beroep van den raad der gemeente Den Helder tegen het besluit van Ged. Staten van Noord-Holland, waarbij goed keuring in onthouden aan een nieuwe ver ordening betreffende het beheer der ge meentebedrijven. Het bezwaar van Ged. Staten was, dat blijkens art. 9 dier verordening de ge meenteontvanger zou optreden als kassier van gemeentebedrijven. De werkzaam heden aan den gemeenteontvanger omge dragen acht de Kroon la strijd net de Gemeentewet. 99 Een polls der is een waarborg voor net welzijn van Uw eezin. Inspecteurs: P. Wiersma, Willem de Zwij gerlaan 19, Oegstgeest en P. J. Oudshoorn, Rijn- en Schiekade 116 D, Leiden. 3208 GEDENKSTEEN VOOR WIJTEN MR. P. W. DE KONING. Zaterdag 11 November a.s. des middags 12 uur zal op de begraafplaats Zorgviled bij Amsterdam een gedenksteen worden onthuld voor mr. P. W. de Koning. Jn leven voorzitter van den Dietschen Bond. DE POSTVLUCHTEN. De „Kwartel" (thuisreis) is te Belgrado aangekomen. VERSPREIDE BERICHTEN. Reuter seint uit Parijs dat Lind bergh heden of morgen naar gelang van de weersomstandigheden van daar zal vertrekken om naar Amsterdam te gaan waar hij eenige dagen zal blijven. Daarna vertrekt hij naar Spanje en de Azoren. De heer L. Ouwenbroek sedert eenige jaren de oudste Rotterdammer, is gisteren 103 jaren oud geworden. Opa Ouwen- broek rookt noe dagelijks zijn sigaar en piv ütt zijn wanueiing. Hbld.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9