LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 2 November UIT DE OMSTREKEN. BENTHUIZEN. Raadsagenda. Oe raad dezer gemeente zal op Zater dagmorgen 10'/» uur as. ter openbare ver gadering bijeenkomen. 1. Notulen en mededeelingen. 2. Behandeling begrooting 1934 3. Rondvraag. 4. Sluiting. HAARLEMMERMEER. Autobotsing. Op den Sloterweg wilde de bestuurder van een auto, de beer v. A. uit Hoolddorp, bij een erl stoppen. De chaulleur van een achterop komende tractor, de heer v. R. uit Alphen aan den Rijn, lette vermoe delijk niet op het stoplicht van bet voor hem rijdende motorrijtuig met 't gevolg, dat de tractor met zooveel kracht tegen de auto van van A. aanbotste, dat van A. aan ten arm verwond werd. Beide auto's verden ernstig beschadigd. De politie stelt ek in. een onderzoek Op hol. Gisteren bega! de heer S. zich met paard en wagen op weg. Op den Hoofd weg schrok het paard van een tweetal passeerende auto s, waardoor bet d er schichtig werd en op hol sloeg. De be stuurder werd van den wagen geslingerd en brak een arm. Hij is naar een zieken huis overgebracht. Ernstig ongeluk. Op het erf van den landbouwer K. aan den Sloterweg is de arbeider T. uit een tas op den dorschvloer gevallen. In be- wusteloozen toestand werd hij opgenomen en onder behandeling gesteld van ar. v. H. die een schedelbreuk constateerde. Zijn toestand liet zich zoo ernstig aanzien, dat hij niet vervoerd mocht worden. Het bieten-rooien gaat door. Hoewel door het regenachtige weder de landerijen hier en daar in ware modder poelen zijn herschapen, zijn de bieten- rooiers Ijverig aan het werk gebleven, zoodat het te verwachten is, dat ongeveer helt November de campagne haar beslag zal krijgen. Aan de suikerfabriek te Halfweg heeft men over een geregelde aanvoer van bieten niet te klagen gehad, zoodat de fabriek geregeld kon doorwerken. HILLEGOM. De Hanze. De R.K. Middenstandsver. „De Hanze'' heeft een ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de beer P. Klaver memoreerde het overlijden van den beer C. G. van de Poll, eersten voorzitter. Dankbaar her dacht spr. wat hij heeft gedaan. Het benoemen van een lid der propaganda- commlssie is tot de volgende vergadering aangehouden. Tot afgevaardigden naar den Centralen Raad zijn gekozen de heeren G. W. J. Mathot en P. J. van der Klugt, plaats vervangers de heeren Schulte, Kuperjans en Th. Lohman. Eenige mededeelingen zijn gedaan aan gaande besprekingen in de Centrale der 3 plaatselijke Middenstandsorganisaties, waarna een en ander over de winkelslui ting volgde. Besloten is weder een feestavond te or- ganiseeren. De heer Trossel drong aan op meer actie in den St. Nicolaastijd etc. De heer B. G. van der Lubbe wees op het nut eener Jeugd-Middenstands-Ver- ecniglng; dit komt in de volgende ver gadering aan de orde. De heer C. Veelenturf wees erop, dat bloemisten werklooze vakmenschen b.v. timmerlieden van de Gem. Arbeidsbeurs kunnen betrekken; dit moest geschieden zi.. via do vakpatroons. De heer H. C. Spierings informeerde naar de te houden tentoonstelling; waarop de heer Mathot enkele mededeelingen ver strekte. De Brandweer. Gisteravond is de brandweer met groot materiaal uitgerukt voor een alarm bij de firma van der Schoot in de van den Ende laan. Het bleek, dat er een kleine schoor steenbrand was, welke geblucht kon wor den zonder dat de spuit water behoefde te geven. o KATWIJK AAN ZEE. DE OPENING VAN HET NIEUWE TROEPHUIS DER „JULIANAGROEP" Bijgewoond door den hoofdverkenner Z. Ex. Rambonnet. Er bestond zeer groote belangstelling voor de opening van het nieuwe troep huis der Katwijksche padvinders; 300 a 600 personen waren aanwezig. De boven ste verdieping van het schoolgebouw van het Centrale 7de leerjaar is voor de pad vinderij bestemd. De afmetingen van het lokaal zijn 30 M. bij 12 M., een aanzien lijke oppervlakte dus. Hier vindt men de hordeholen, met de raadsrot, waar akeela F. W. Okma met de welpen verblijf houdt. Verder treft men er drie patrouillehockon aan der landverkenners en een der zee verkenners, allen onder leiding van den groepsleider A. Visser. Onder de aanwe zigen werden opgemerkt Zijne Excell. J. J. Rambonnet, hooldverkenner der NP.V., kolonel Dlemont w.n. hoofdverkenner, burgemeester mr. W. J. Woldrlngh V. d. Hoog, gemeente-secretaris D. C. O. Boek hoven, liet dagelijksch bestuur van de C. J. M. V. P. In Nederland, het bestuur van de aldeellng Lelden met een 40-tal pad vinders uit Leiden, ds. W. M. A Kalkman, voorzitter der Chr. groepen der N. P. V.. de heer P. Slderlus, hoofd van de Cen trale 7de leerjaarschool, het schoolbe stuur der Herv. Scholen, ds. R. P. A. Rutgers, de heer A. den Dikken voorzlttei der Jeugdorganisatie met het bestuur, in specteur J. H. v. d. Wijngaart, dlrccteui der gemeentewerken J. H de Bruijn. ver schillende groepsleiders meisjes-padvin ders ouders der padvinders, donateurs en belangstellenden. De heer A. Visser ging voor In gebed, waarna de padvinderswet gelezen weid en het hijschen der vlag plaats had. Spr. heette allen welkom, ln 't bijzonder den burgemeester, den secretaris en den hoold- kwartlercommissaris, ds. Kalkman. Spr. bracht hartelijken dank aan het school bestuur, dat deze localitelt had afgestaan, waarbij hij niet vergat te herinneren aan het werk, dat hierin door ds. Kalkman verricht was. Spr. gal een hlstorischen terugblik van de Groep, die een zestal Jaren geleden is opgericht. Enkele groeps leiders uit Lelden zijn toen gekomen om de zaak vooruit te helpen. Spr. beschreef de „ups en downs", die zijn meegemaakt en tenslotte het eindresultaat Hierop werden de hoofdverkenners Rambonnet en Dlemont binnengeleid door ds. Kalkman. Welpen, verkenners, voortrekkers stonden opgesteld. Met letters, die de jongens ln de hoogte hielden werd gevormd een .Har telijk welkom", vlaggen werden daarbij en een lied aangeheven, Degeleld dooi het strijkje der padvinders. Met een stevig applaus werden de hoofdverkenners daarna begroet. Hopman Kajan uit Utrecht maakte zich dezen avond ver dienstelijk met het vertoonen van een drietal films. Nu kwam aan de orde de film van het padvinders weekend gehou den op 20 en 21 Mei 1932 onder leiding van ds. Kalkman op de Ernst Silm Hoeve te Lage Vuursche. Later werden nog ver toond twee films van de „Utrechtscbe Groep." De heer Visser bracht dan ook aan hopman Kajan van allen den dank over voor hetgeen hij had laten zien. De „Zeeverkenners", waarvan de groeps leider is de heer H. v. d. Maaden, gaven een aardige voorstelling van hun doen en laten. Eveneens een groot succes bad akeela Okma met het spel van haar wel pen „Dans van Shere Khan". De verken ners lieten daarna ook eenige spelen zien. Drie welpen, die den leeitljd van 12 Jaar bereikt hadden, namen afscheid van den akeela en hun makkers en werden voor gesteld aan de verkenners ln wier rijen zij weldra zullen worden opgenomen. Het slotwoord werd gesproken door ds. Kalkman naar aanleiding van het voor- gelezene uit Lucas 22 vrs. 2427. Spr. wees op de opvoectende kracht, dl» er van de padvinderij en in 't bijzonder van de Christelijke groepen uitgaat, een geweldige kracht ten goede. Houdt, zei spr., jongens en meisjes, welpen, verken ners, voortrekkers, leiders, het vooibeeld van Jezus voor oogen op welken weg ge ook gaat, dan gaat ge veilig en goed en vindt ge een veili thuis in het Vaderhuis! Met een opwekkend woord tot de ouders om deze beweging, die ook een vredesbe weging is te steunen, eindigde spr., waarna hij met dankzegging besloot. Vervolgens werd nog plechtig de vlag neergehaald en het padvinderslied gezon gen. Hiermee was deze welgeslaagde feest avond ten einde. Door de meisjespadvinders werd aan hopman Visser voor de groep een prachtig kleed aangeboden met de emblemen van de padvinderij, waarvoor hij hartelijk dank zelde. Een belasting-ophaaldienst? De heeren A. J, v. d. Heide en R. Var- kevisser hebben het initiatief genomen om te komen tot de oprichting van een wekelijkschen belasting-ophaaldienst, zoo als reeds ln enkele gemeenten bestaat. Onder de burgerij hel»ien zij reeds voor dit streven vele blijken van sympathie, ondervonden. Daar deze op te richten dienst ln een reeds lang gevoelde leemte zou voorzien, hopen bovengenoemde hee ren, dat bij een Ingediend verzoek aan B. en W. dezer gemeente, dit college daar niet afwijzend over beschikken zal. Hedenavond om half acht geeft de Zangschool „Katwijk" van den heer Nic. van Beelen haar jaarlijksche liederen- avond ln de Zaal voor Prot. Belangen. In de pauze zal de film vertoond worden van de gehouden boottocht in Augustus met de Zangschool. Wij verwijzen naar de ad vertentie ln het nummer van heden. Op het politiebureau is een dames- rijwlel te bevragen, dat op straat onbe heerd Is aangetroffen. Burgerlijke Stand. Geboren: Pietertje, d. van P. Hogewo- ning en A. M. de Mooi). Overleden: Margaretha Juffermans, geb. Grimbergen, 80 jaar. Zangschool ,,K A T W IJ K" Opgericht 15 September 1905. Directeur: NIC. VAN BEELEN. Jaarlijksche Liederenavond hedenavond halfacht in de zaal voor Prot. Belangen, Voorstraat. 82 Bewijs van toegang a 1. 0 30 a. d. zaal verkrijgb. LISSE. Ncd. Herv. School. Tot volontair aan de Nod. Herv. School alluer is benoemd de heer van der Hilst alhier. Tevens vernemen wij, dat het in de bedoeling ligt een leerkracht te be noemen, die les kan geven in Wiskunde en Handelskennis, welke vakken gelijktijdig zullen worden ingevoerd. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. H. Meijers, Rijnzichtweg 2, van Leiden E. Glasbergen, H. Morsch- weg 34, van Zeist C. Dnessen, Fr. Hen- dnklaan 6, van Leiden M. M. Köpken, Julianalaan 19, van Leiden C. C. D. Lelie, van Fred. Hendriklaan 31, van Lei den J. M. Bijleveld, Kempenaerstraat 56, van Leiden L. Lalleman, van Assen- delfstraat 13, van Leiden H. Riebeek, F. Hendriklaan 6, van Leiden. Vertrokken: J. de Jong, van Regentesse- laan 37, naar Leiden, Leeuwerikstr. 18 F. L. Sala, Geversstraat 1, naar Duitsch- land, Bingen A. van der Meij, slager, van H. Morschweg 106, naar Leiden, Mare- dijk 34 H. J. Klein Kranenburg, van Wljttenbachweg 32, naar lieerde, Lange- slag J. C. van Duijvendijk, van Regen- tesselaan 31, naar Amsterdam, Doelenstr. 15 H. J. Meijers, van Emmalaan 12, naar Dordrecht, van B etjenburgstraat 10 M. Bruining, van Warmonderwcg 61, naar Leiden, Oude Vest 33 c A. J van Zanen, van Nassaulaan 45, naar Haarlem, Baan 17 K. Willems, naar Leiden, Leven daal 187. NOORDWIJK AAN ZEE. Ds. N. J. Cupcdo. Ds. N. J. Cupédo, Ned. Herv. predikant alhier, ontving toezegging van beroep van de Ned. Herv. Gem. van Workum, in de a.s. vac. van Ds. J. P. E. C. Eerhard, die naar HlUegom vertrekt. SASSENHEIM. NED. VER. VAN CHR. KANTOOR- EN HANDELSBEDIENDEN. Referaat over „Planwirtschaft". Alhier vergaderde de afd. Sassenheim van bovenstaande vereeniging in het Herv. Ver. Gebouw, onder voorzitterschap van den heer P. Koning. Door het bestuur werd voorgesteld het bestuur met 2 leden uit te breiden. Verder moest verkiezing plaats hebben voor een bestuurslid in verband met het vertrek van den voorzitter naar Amsterdam. Gekozen werden de heeren M. Benschop, J. Oostenrijk en C. Spllker. Bij monde van den heer Dreef werd de schei dende voorzitter toegesproken en dank ge bracht voor zijn Initiatief tot oprichting van deze afdeellng, waarop de heer Ko ning met een kort wederwoord ant woordde. Buiten deze huishoudelijke werkzaam heden was do avond gewijd aan het onder werp van den voorzitter „Iets over Plan wirtschaft". Spr. merkte op dat hoe zeer de meeningen van de economen ook uiteen mogen loopen, dat toch vrij alge meen erkend wordt de gebreken van het huidige kapitalistische stelsel. Deze gebre ken zijn om.: de vrije concurrentie met al haar verschrikkelijke konsekwenties, waar door de verschillende bedrijven elkan der vaak op teugellooze wijze benadeelen. Ook zullen de productiemiddelen, na tuur, arbeid en kapitaal daar worden aan gewend waarvoor de hoogste prijs kan worden bedongen en niet om de meest intensieve behoefte bevrediging te bewer ken. Een tweede gevolg van de vrije con currentie kan zijn dat door te weinig rentabiliteit de productiviteit wordt opge schroefd, waarvan o.m. het gevolg kan zijn uitputting van bv. petroleum-mijnen, welk gevaar niet denkbeeldig Is, de uitbuiting van arbeidskrachten, de rationalisatie en de kapitaalsvernietiging doordat voortdu rend nieuwe machines moeten worden aangeschaft om in den wedloop van de meest moderne outillage niet achter te blijven. Een ander bezwaar is de „Plan- losigkelt". Men produceert lukraak zonder rekening te houden met de bestaande be hoeften. De industrie werpt zich op dat gene waar de prijs het hoogste boven de productiekosten uitkomt met het gevolg overproductie met de daaraan verbonden Inzinking. Hiertege nu wordt, geleerd de maat schappij-inrichting -,,naar een bepaald plan, waarbij de productie geregeld wordt naar de bestaande behoeften en de toe komstige behoeften, waarvan de gegevens door statistieken te verkrijgen zijn. De socialisten en communisten gaan hierbij het verst en willen de maatschappij vast^ stellen. Dit Is ten eenen male onmogelijk en gaat het menschelijk vermogen tè boven. Hierbij stond de Inl. nog uitvoe rig stil bij het stelsel van den soc. econoom Karei Rodbertus. Hoewel een algeheele verwezenlijking onmogelijk is, zoo moeten zich de moge lijkheden om tot betere verhoudingen en uitkomsten te komen niet worden ver onachtzaamd. In de eerste plaats ligt er een oplossing ln de particuliere productie regeling, waarbij allereerst het stelsel van de z.g. horizontale co-ordlnatie, de samen werking tusschen gelijksoortige bedrijven die een voor elkander bindende overeen komst aangaan wat productie en prijs regeling betreft. Daarnaast het stelsel Van de verticale co-ordlnatie. waarbij de opeenvolgende stadia van productie ln een groote onder neming zijn vereenigd, zooals b.v. Ford en het Shell Concern. Voor zoover bij derge lijke kartels en trusts de belangen van de consumenten al te zeer van de willekeur afhankelijk zouden zijn, zou overleg met de Overheid op zijn plaats kunnen zijn. Ook behoort, en dan meer rechtstreeks tot het terrein van de Overheid de handels politiek en de bedrijven die rechtstreeks verband houden met de vitale belangen van de samenleving, zooals water, elec- triclteit en post, telefoon en telegraaf. Hoezeer men ook van meaning mag ver schillen over de genoemde productie regelingen, prlncipiëele bezwaren zijn hiertegen niet in te brengen. Op dit leer zame referaat volgde een aangename be spreking. Loop der Bevolking. Vertrokken: A. van Osnabrugge. Juüana- laan 3, naar Leiderdorp A. M. C. van Kerkhof, Fl. Schoutenstraat 7, naar War mond J. v. d. Melj, J. P. Gouverneur- laan 52, naar Lisse. Gisteren stonden aan de Arbeids beurs alhier ingeschreven 179 werkloozen. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand October ingelegd f. 7658.01 en terugbetaald f. 12.957.46. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3623. 0 VEUR—LEIDSCHENDAM. Vergadering van den R.-K. Land- en Tuinbouwbond. De R.-K. Land- en Tuinbouwbond Leid- schendam, afd. Tuinderspatroons hield een druk bezochte vergadering ln het Patro naat. Te circa halfacht opende de voorzitter, de heer W. J. van Veen, de vergadering en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den spreker van dezen avond, het hoofdbestuurslid den heer J D. de Kok uit Loosduinen De voor zltter feliciteerde hem met de hooze on derscheiding ln de orde van Oranje Nassau Spr. dankte den voorzitter voor dezen gelukwensch. Hij besprak de actie, welke in alle deelen van den Tuinbouw heeresht. nu de nood in den Tuinbouw ten top ge stegen ls. Liberalen loopen zelf te hoop, zij, die enkele jaren geleden nog spraken „laat maar uitzieken". De helft van den Tuinbouw moet verdwijnen. Hl) keurt de oprichting van een neutralen bond goed, doch de Katholieken en Christelijken be- hooren in hun eigen bond thuis welke al jaren heeft gestreden voor de belangen van den Tuinbouw. Hij gaf enkele hoofd oorzaken van den crisis aan: oorlog, ver dragen. godsdienstloosheid, liefdeloosheid. Uitvoerig stond spreker stil bij hetgeen in de laatste Jaren door de gezamenlijke organisaties is behandeld. De steun aan den landbouw, aldus spr., heeft mijn goed keuring. doch deze had gepaard moeten gaan met een teeltbeperking, dan had het niet kunnen gebeuren, dat een boer meer dere H.A. andijvie had bezaaid en ons nu beconcureert; op een teeltbeperking, wel ke nu gaat komen, ls al jaren gewezen. Spr. gaf daarna een resumé van werk zaamheden door L.T.B. verricht. Hij vroeg de medewerking aan het voor stel van de afdeeling Loosduinen, die op de eerste alg. vergadering van den L.T.B. een voorstel zat indienen de schuldenlasten te brengen tot de algemeene verhouding der bedrijven met de verlaging der rente lasten, daar wij anders economisch ten onder gaan. Na discussie volgde sluiting GEMEENTERAAD. De verbetering van den Voorburgschen weg 3/4 extra loonkorting. De raad dezer gemeente kwam in spoed openbare zitting onder leiding van bur gemeester Keijzer bijeen. Direct na opening werd overgegaan ln geheime zitting. Na heropening kwam aan de orde een voorstel om ter verbetering van de Voor- burgschenweg aan de gemeente te doen overgaan perceel Voorburgscheweg hoek Looierslaan, met daarbij behoorende grond eigenaresse Wed. W. P. Lamboo. Ter com pensatie hiervan zal de gemeente doen bouwen aan den Veurschenstraatweg nabij de Smitslaan, een woonhuis met garage voor 4 auto's, dat dan om niet overgaat aan de wed. Lamboo, welke daarbij dan ln contanten nog ontvangt f. 1150.—. De heer Schrader ls de meening toegedaan, dat B. en W. een verkeerden weg Inslaan; zij bederven t uitbreidingsplan, verknoeien 't mooiste plekje. Daarbij zullen de genoemde kosten wel hooger zijn. Bij eventueele aan besteding dient deze ter plaatse te ge schieden. De Voorzitter wil er op wijzen dat de menschen nu ook een mooi plekje op offeren. Bovendien moeten zij een goede plaats voor hun bedrijf hebben, daar zij anders broodeloos worden. Wanneer B. en W. niet tijdig ingrijpen dan komt ook de rloleering stop te liggen, wellicht voor jaren. Tegen aanbesteding ln de gemeente hebben B. en W. geen bezwaar. De heer Koerts gaat niet accoord met 't voorstel; *t wordt een bedrijf zoodat nieuwbouw daar dan verder uitgesloten ls. De Voorzitter: t wordt een behoorlijk landhuisje, met een front zooals de anderen. Komt 't voor 't oude pand tot onteigening, dan zal "t de gemeente veel meer kosten. De heer Raaphorst is blij dat B. en W. eindelijk den bouw in de gemeente zullen houden. De Voorzitter: „mits de aannemers geen opzetjes gebruiken". Met de stemmen van de heeren Koerts en Schrader tegen, wordt •t voorstel aangenomen. Z. h. st. wordt aangenomen: Voorstel tot dispensatie der bouwverordening in verband bouw van een Weekend-huls aan de Vliet bij Schaken- bosch Het voorstel tot overname grond van Mevr. J. van LooyenTromp. Het voorstel tot 3/4 extra korting van af Mei 1933 op de loonen van t gemeente- persooneel. De heer Koerts vraagt waarom nog niets ls voldaan aan 't verzoek van de oudercommissie der O. L. S. tot plaat sing van waarschuwingsborden voor t verkeer. Hierna volgt sluiting. VOORSCHOTEN Loop der Bevolking. Gevestigd: P. Visser, Wijngaardenlaan 24. van Gaasterland; P. S. J. Schure, Leid- scheweg 135, van Maastricht; C. Dahnen, Veurscheweg 35 a, van Duitschland; H. Eland en gezin, Oranjekade 31, v. Indië. Vertrokken: P. D. van Zeist, naar Zoe- terwoude; J. J. Seeder, naar 's Gravenliage. De Arbeidsbemiddeling. Bi.i het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier stnan als werkzoeken den 114 personen ingeschreven: 7 tim merlieden, 6 metselaars, 5 onperlieden, 6 grondwerkers, 3 schilders, 49 land- en tuin- arbeiders, 15 losse arbeiders, 1 zilver- bewerker, 1 loodgieter, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 2 scheepsmakers, 2 bankwer kers, 2 chauffeurs, 1 radio-techniker, 1 gereedschapssmid, 1 schoenmaker, 1 s'uur- man, 3 monteurs, 1 e'ectriden, 1 smid, 1 handelsreiziger, 1 opzichter, 2 letterzet ters. Door den agent der arbeidsbemidde ling wordt dageliiks ten Raadhuize voor werkgevers on werknemers zitting gehou den van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Rectificatie. Men verzoekt ons te melden, dat de opbrengst van de collecte voor vacantie- kolonies foutief werd ongegeven. De op brengst bedraagt f. 171.65. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. OverledenAdriaan Pleysier, jaar, echtgen. van J. C. Schumacher. Ondertrouwd: Leendert Marie de Klerk en Alida Hendrika Vije; Jacobus Gijsber- tus Groenewegen en Gijsberta Joanna Raaphorst. Getrouwd: J. J. Bernard en J. W. Hoek; J. Schoenmaker en E. Wieser: A- B. van Es en E. J. M. C. de Poorter. Loop der bevolking. Gevestigd: W. H. Rassers, uit Leiden, v. Z. v. N.straat 78 D. A. G. Brugge- man en gez., uit Den Haag, Buurtweg 18 J. W. H. Vogelzang en gez., uit Den Helder, Hyacintnstraat 10 A. J. de Vries, uit Wolvega, Rijksstraatweg 500 S. Feldker, uit Den Haag, Wilhel- minalaan 6 J. A. van der Ploeg, uit Woubrugge, Persijnlaan 8—0. Heidinga, uit Leeuwarden, v. Z. v. N.straat 236 A. Steman, uit Aken, Rijksstraatweg 362 HEDEN: Leger des Hells (Hooigracht y I vindersbazaar. T/t uur nam. Prediker: Samenkomst van j,« de heer Rosenberg. 8 uur nam, Rehoboth: Geref. Bond. Spr I kema van Amstelveen; 8 uur nain. Katwijk aan Zee (Zaal Prol, 5, I derenavond Zangschool „Katvf/I uur nam. P Katwijk-aa n-Z e e (GemesJ Geref. Bond. Spr. ds. Pop van 7'/= uur nam. Vrijdag. Breestraat 141: Tentoonsteilir» 2— 4'/t en 7—9 uur nam. Concordia: Com. v. Verweer k- Sal Tas en J. H. Bartels; 8 uur naaj Zaterdag. Breestraat 141: Tentoonstelling r 24'/» en 7—9 uur nam. Stadszaal: Cabaretavond Leidsc1,1 denbond 81/, uur nam. 1 BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, „Drie Musketiers". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 eo Luxor-Theater, Stationsweg, e unl .Seizoen ln Cairo". Woensdag en Zaterdag nam 2t Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en II Trianon-Theater. Breestraat, 8 ugl „Unschuld vom Lande". Woensdag en Zaterdag nam. 21 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 et II De avond-, nacht- en Zondagsdia_ apotheken wordt van Maandags! tot en met Zondag 5 Nov. a.s. j nomen door apotheek: c B. Nieuwe Rijn 18, telef. 523. j en feme lend H. W. Verhoop en gez., uit Ha Meijboomlaan 2 D. M. Tlieil eï| uit Noordwijk, Havenplein 18; Brinkhuis, uit Den Haag, RijksstiJ 340 L. Maat, uit Den Haag, IJ weg 10 J. Slootweg, uit Voorhof,1 dorperweg 18 A. M. HelleriteiJ Lins, Duinlustweg 15, P. F. M. Hd uit Leiden, Oostdorperweg 6 - 1] uit Amsterdam, Schouwweg 30—1 Bos, uit Oegstgeest, Schouwweg H. Brozy, uit Bochum, Wilhelminala F. R. Knapke, uit Coburg, Wilts 42 A. Biluska, uit Budapest, Las 113 E. H. Heringa, uit Dei Papegaaienlaan 11 A. Feldte Duitschland, Eikenlaan 3—5 E t bert geb. Schouten, uit Weenen, weg 72 M. G. A. Hooijmans d. Ham, uit Zoeterwoude, Kerkstra G. Stevens, uit Adoorn, Gr. Haesj 55 a L. D. Le Grand, uit Leiden, plein 1 W. Jager, uit Den Persijnlaan 9 A. Jedzini, uit V« KL Persijnlaan 4 a M. B. 1. via teren, uit Den Haag, Gravestraat I. Vertrokken: M. Hoebusch, naar 0:1, Doudiinstraat 45 G. Assendett Den Haag, de Ia Reijweg - W, Dicben, naar Bingen DL J. Kt Hiliegersberg, Mauvelaan 13 J, ft' naar Den Haag, Passage 14 Ui man, naar Den Haag, van Miem' 117 W. Eikelenboom, naar Hri Donkerstraat 61 M. J. Hiut'. Malang O. M. Dehlinger, W Haag, Waalsdorperweg 185 - naar Warmond, Groot Lcerust - Oosterveer ,naar Bussum, Nieu« landscheweg 56 J. de Jong o naar Ned. O. India J. Sclci naar Den Haag, Vlierboomstrait E. Wieser .idem, idem A. H. Wk naar Den Haag, Floris Grijpstraat L. Mlijnek, naar Den Haag, v. 1 straat 10 J. L. van Bussel M-' Haag, Laan v. N. O. Indië 248 - Mulders, naar Den Haag, Zouter 1 e M. Rolf, naar Den Haag, I straf 44 W. J. Zoutendijk, nul Haag, Teljlerstraat 17 J. Sport* naar Den Haag, A. v. Saxenstrail F. H. Warnaars, naar Den Haag, I straat 105 A. J. F. Steijnen e" naar Hiliegersberg, Straatweg 16-' Veltman, naar Voorschoten, Veursr 128 P. Vogelaar, naar P.ershil. r S. F. A. Masselink, naar Den Haag, leijstraat 11. Een goed geslaagde Misweek In de parochie van „De Goede is een misweek gehouden, welke t K veler belangstelling heeft mogen n V gen, zoo van de eigen parochianM a-J die uit andere parochies van Wsa en omgeving. Er was o.a. een plechtige Hoogst voordracht over ..De ontwikkeling Misliturgie, een plechtig Lol. een ra over „Medeleven der geloovlgen Mis" door dr. Kat, waarvoor de M* ling zeer groot was. Ook waren t aanwezig burgemeester en mevr- pastoor Beukers, voorzitter der »J1 goriusVereeniging, enkele pastoor-., omgeving, vertegenwoordigers d« Kerkkoren van Noordwijk Katwijk geest. Voorschoten en Wassenaar t loop daarvan voleden enkele de won--; door de gezamenlijke zangers onoe"; van kapelaan dr. Kat. Nog was er dermis en op „Allerheiligen" een J Hoogmis met een predicatie L. J. Boogmans. Dr. Kat hield dracht over ..Doodenllturgie". Wj..,. meisjes van de ULO -school der den. Met een plechtige Reouleï'-j de overleden weldoeners der kers goedgeslaagde Misweek gesloten. ZEVENHOVEN. Dit jaar zijn bij de Herv. f de beurt van aftreding de heereu Bos als kerkvoogd. L. D. Hub®,* notabel, J. van 1 Kruis als oud G. A. Zuldam als diaken. f

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6