r.ElDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 31 October UIT DE OMSTREKEN. UIT 0E RIJNSTREEK. gratis proef-aanbod van KRUSCHEN AGENUA. musea. HILLEGOM. Een mooie liederen- en piano-avond. De dames Rie TuIJl Schuitemaker (alt) en Annie Jonkheer (piano) hebben in de roncertzaal-Sistermans een uitstekend ge slaagde muziek-avond gegeven. De belang stelling van het publiek was groot, het programma uitgebreid; het bestond uit meer dan 20 nummers, waarvan veel is genoten. Mej. Annie Jonkheer opende den avond met twee nocturnes, no. 9 B. dur en no. 13 C. moll van Fr. Chopin, verder speelden zij aan den mooien BlQtbner- vieugei twee prachtige Debussy's n.l. Prélude en Sarabande, en de bekende wals uit het ballet „Nalla" van Délibes. Deze nummers zijn talentvol vertolkt, zooals wij dat trouwens van mej. Jonkheer gewoon zijn. Bovendien begeleide zij den zang van ine). Tuljl Schuitemaker, die haar audi torium vergastte op verschillende liedeien, waarvan vermeld zij de prachtige en fel- dramatische liederen van Moussorgsky, Wiegenlied en der Feidherz; het teere :„Auch kleine Dinge ktinnen uns entzücken" en het geestige „Nimmersatte Liebe", beide van Hugo Wolf. Voorts nog liederen van Fr. Schubert en Rich. Strausz. Zang zoowel als begeleiding waren boeiend. Het publiek was zoo dankbaar voor het ge- notene en zoo hartelijk met bijval, aat men niet tevreden was vöór het laatste nummer herhaald was. De groote voldoe ning over den mooien avond is nog ge toond met een schat van bloemen; niet minder dan zeven bloemstukken werden aangeboden. OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Nabij de halte Endegeest had een aan rijding plaats tusschen een auto bestuurd door A. de R. te Lelden en een auto van en bestuurd door J. van A. te Rijswijk. Beide auto's werden licht beschadigd. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats De politie werd met het geval gemoeid, daar belde bestuurders elkander de schuld ga- Ven. Op den Haagschestraatweg had een aan rijding plaats tusschen een vrachtauto be stuurd door P. T. Z. wonende te Sassen- helm en een auto bestuurd door J. L. S. wonende te Rotterdam, waardoor beide auto's zwaar beschadigd werden. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. De politie maakte proces-verbaal op. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Gerdlna, d. van N. Lugtlgheld en G. J. Guldemond. Getrouwd: P. J. den Boer 26 j. en C. J. Elstgeest 25 J. Loop der Bevolking, Ingekomen: H. Stoks, Charbonlaan 21, van Zutphen J. P. M. van den Bergh, J. P. Gouverneurl. 42, van Haarlem. Vertrokken: C. J. Elstgeest, Fl. Schou tenstraat 29 naar Haarlemmermeer Wed S. J. Roozen van Velsen en gezin, Teljllngerlaan 35 naar Lelden W. G. Warnaar, Zuiderstraat 5 naar Llsse H. E. Wempe, Hoofdstraat 238 naar Alkmaar A. M. de Rooy, Warmonderlaan 27 naar Oegstgeest. Door den architect Noê uit Haarlem is aan den aannemer C. Meiman alhier gegund de bouw van vier burgerwoonbui- zen aan de Wilgenlaan te Halfweg, als zijnde de laagste inschrijver met 13.509. Vrijdagavond 7 uur a.s. zal in het K.S.A. gebouw een cursus gegeven worden voor eerste hulp bij ongelukken, door dr. C Zljerveld alhier en den heer Ritre uit Warmond. VEUR—LEIDSCHENDAM. Installatie der „Jonge Wachters." Alhier heeft 't installatiefeest der .Jonge Wachters" van het St. Aloysius-patronaat piaa'ts gehad, 's Morgens was er een H. Mis, waarna de H. Communie der Jonge Wachters, 's Middags trok men, voorafge gaan door eenige tamboers en hoorn blazers naar de kerk, waar o.a. ook bur gemeester Keijzer aanwezig was. 25 jonge wachters deden hun installatie, waarna in de clubzaal de plechtige intronisatie van bet H. Hart plaats had, waarbij pastoor Hammers een korte toespraak hield. Des avonds vond nog een feestavond plaats, waarbij o.a. het woord gevoerd werd door kapelaan Dunselman en burgemeester Keijzer. Ledenvergadering R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond hield onder leiding van den heer J. de Lange een leden vergadering. Besloten werd dezen winter voor de R.K. werkloozen weder bijeenkom sten in 't patronaatsgebouw te organist-eren Als bestuurders van „Herwonen Levens kracht" werden aangewezen de heeren v. d. Heijden en de Lange. Na afwerking van de agenda hield de heer v. d. Akker een lezing over het Fascisme en het Nat. Socialisme. Betastlngverliooging. Door B en W. van Stompwijk zal worden voorgesteld het aantal opcenten op de Pcrsoneele Belasting te verhoogen van 80 op 200, die der Gemeenetfondsbelasting van 50 op 80, en over te gaan tot invoering van een rioolbelasting cn weder invoering van een straatbelasting. Voor 't Comité Winterlezingen hield in de Ned. Herv. Kerk de eerste lezing ds. Sikkel, Geref. predikant ie Amsterdam over „Maria, de begenadigde der vrouwen" Ds. Boukema, predikant bij de Geref. Gemeente alhier leidde de bijeenkomst. Na 't zingen van Ps. 89 8 kreeg de spreker 't woord, welke een uitvoerige uit eenzetting gaf over het leven van Maria. De avond werd met dankzegging gesloten. Tot bestuurslid van den R K. Volks bond (buurtschap) is gekozen de heer Chr. Bolleboom. Donderdag a.s. zal ten bate van Zonnegloren, tuberculosebestrijding der Ned. Herv. Gem. een Speldjesdag worden gehouden. In de vergadering van de St. Josepli- Gezellenverecniging zijn als bestuursleden gekozen de heeren G. van Heiningen en F. Kuiler en is als commissaris herkozen de heer A. Blokland. Wij vernemen, dat het in de bedoeling ligt de werkloozen vanar 1 Nov. a.s. elke week een mud brandstoffen te verstrekken. VOORSCHOTEN De netto opbrengst der collecte van het sub-comité, voor uitzending van zwakke kinderen naar vacantiekolonies bedroeg f. 177.65. Hierdoor is het comité in staa gesteld, enkele kinderen naar een vacantie- Kolonie te zenden. Een grooter gedeelte zal biervan echter nog verstoken blijven i Men steune dus, zoo mogelijk, alsnog WARMOND. Dc Hanze. In de algemeene vergadering van de Hanze zal als geestelijk adviseur worden geïnstalleerd de beer H. C. A. P. van 'runen, kapelaan alhier. De posterijen. Blijkens een gehouden telling van 16 tot en niet 21 October j.l. werden door het gemeentebestuur per post verzonden, 21 locale, 54 interlocale brieven, 33 dionst- kaarten en tijdens de verkiezing voor de Tweede Kamer 1350 gedrukte stukken en 32 dienstbrieven. Kleine Kweekers. Tot secretaris der Commissie van voor bereiding voor eventueel te verleenen cre- diet aan de kleine kweekers in deze ge meente, is benoemd de heer H. L. van Delft. Bij de gisteren door B. en W. ge dreven schouw over wegen, wateren en beplantingen, is tegen een 33-tal personen proces-verbaal opgemaakt, wegens het niet voldoen aan hun verplichtingen. WASSENAAR. Inbraak. Tijdens afwezigheid van de bewoonsters mevr. R. en mevr. S. is, in een tweetal panden aan den Wittenburgerweg alhier, Ingebroken, waarbij de ongewenschte be zoekers zich in het bezit Tiebben gesteld van een radiotoestel ten nadeele van mevr. R. en van een aantal zilveren gebruiks voorwerpen ten nadeele van mevr. S. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Loop der Bevolking Gevestigd: A. Vlieland, geb. van Beelen ilit Katwijk. Tuinpad 32 P F. M. Kall mann en gez, uit Den Haag, Schouw- weg 101 G, P. F Goossens. uit Den Haag, van Zuylen van Ntjeveltstraat 49 C. A. Frltse, uit Den Haag, idem 49 I. E. Blernatzkl, uit Bochum, Nassaulaan 14 E. J. Roukes de Lange, uit Lelden, van Calcarlaan 16 C. P. M. Dolle, uit Zoe- terwoude, Langstraat 35 A. A. Roden burg, uit Zoeterwoude, Langstraat 29 J. A. C. Holle, uit Wageningen Gr. Hae- sebroekweg 14 M. LJublg, uit Den Haag Backershaegenlaan 12 I. G. I. A. D. Na- gelkerke Suurenbroek, uit Den Haag, Oostd.weg 63 J. L. in 't Veld, uit Goudswaard Duinweg 13 M. Zwanen burg, uit Haarlemmermeer, Pr. Marie- laan 14 S. H. Parqul, uit Zevenhulzen, Gr. Haesebr.weg 51 A. H. Lackmann, uit Haarlem, Kerkstraat 50 J. Brouwer, uit Woubrugge, Tulpweg 3 J. A. Cats en vr„ uit Den Haag. Rijksstraatweg 749 L. J. Prins, uit Oudewater. KI. Persijn- laan 2 Wed. P. L. Rassers en gez., uit Roosendaal en Nispen, v. Zuylen van Nye- veltstraat 78 F. A. M. Fröllch, uit Soest, v. d. Oudermeulenlaan 11. Vertrokken: L. C. Schoonderwoerd, naar Haastrecht, Rozendaal A. 14 A. Glezen, naar Den Haag, Hamerstraat 18a M. Ruljsbroek, naar Schipluiden. Hoornsche- weg C. 39 A. Blellnski, geb. Schu macher. naar Leiden, Roodborststr. 37 A. W. M. Anna. naar Den Haag, Badhuis weg 251 H. Leith, naar Hilversum, Ta- ludweg 57 W. H. Fransen en vr., naar Den Haag, Gevers Deynootweg 114 Th. Mentlng, naar Den Haag, Bezuidenhout 87 E. Wach, naar Den Haag. Grave- zandelaan 43 M. Benda, naar Den Haag, Mauvestraat 4 J. S. Boorsma, naar Leeuwarden. Emmakade N.Z. 25 M. An- germaier, naar Den Haag. Benoordenh.- weg 131 H. Versteeg, naar Den Haag, Hoolkade 13 Wed. C. J. M. Pleijsier, geb. Kroesen, naar Oegstgeest. Prins Hendrik- laan 6 G. van Meurs, naar Hazerswoude Bent, p a. G. Droogh Wed. E. A. Pardo, naar Laren N.H., Veldhuizerlaan 4 M. J. Putker, naar Tilburg, Oude Dijk 1 P. H. Straver, geb. Zuiderduin, naar Schoon hoven. Provenierstraat B. v. d. Wiel, geb. Knijnenburg. naar Waalwijk. Puts- straat 21 W. Joseph, naar Den Haag, Statenlaan 133 P. A. de Loos, naar Voorschoten. Leidscheweg 141 E. E. en H. M. van Wleringen. naar Den Haag. L. van Meerdervoort 575 H. H. Martin, naav Den Haag, Laan van Meerderv. 15a. Burgerlijke Stand. Geboren. Joachim Wouterus, zoon van J. G. Wensveen en H. Weber Johannes Theodorus, zoon van J. C. van der Ham en M. Parlevliet Leonardus Petrus, zoon van L. Compeer en P. J. M. Augustlnus Sonja, dochter van C. Dekker en L. F. Weinberg. Ondertrouwd: J. J. Bernard en J. W. Hoek Getrouwd: C. W. Straver en P. M Zui derduin C N. van de Wiel en B KniJ- nenbur» J. H. F. de Kievit en M. A A. Grundeken. Overleden- Alexander Comelis Noord- hoek Hegt 63 jaar. man van M. Claus Adrianus Wassenaar, 69 jaar, wedr. van J. Kortekaas. V. alhier werd verbaliseerd wegens het openhouden van zijn inrichting na sl-iitingstijd. Ook de bezoekers troffen het- zeLae lot. ALPHEN. GEMEENTERAAD. Ontslag vakondernijzeresscn Belasting- verhooging Tegenvaller van pl.m. f. 10.000. Alle voorstellen aangenomen Beroep tegen strafoplegging verworpen. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter, de burgemeester, de heer P. A. Colijn, Secretaris de heer K. Salverda. Aanwezig alle leden. Na ope ning en vastelling der notulen volgen de meaedeelingen. B. en W. deelen o.a. mede, dat de fi- nancleele omstandigheden, waarin de ge meente verkeert, hen heeft weerhouden aan den Raad de verlenging voor te stel len van de aanstelling van den heer J. Wolthers, te Utrecht, als leeraar in li chamelijke oefening aan de school voor U. L. aan school oudshoornscheweg. Hij houdt dus 1 December a.s. op vakonder wijzer aan die school te zijn. Hem ls daar van mededeellng gedaan. Aan de Openbare school voor U. L. O. aan den Oudshoornscheweg, aan de openbare lagere school aan den Ouds hoornscheweg, aan de openbare lagere school Schoolstraat, en aan de openbare lagere school-Raadhuisstraat zijn vak- onderwijzeressen in de nuttige handwer ken werkzaam. Deze kunnen gemist wor den. Zij zijn tijdelijk tot wederopzegging aangesteld. Voorgesteld wordt haar te ont slaan met Ingang van 1 Januari a.s. Goedgekeurd. Mede in verband met een vraag van den heer Koelewijn, leest de voorz. een missive voor van den betrokken Minister inzake de verstrekken van brandstoffen aan ondersteunden. Vooraf merkt de voorz. op, dat een soortgelijke regeling verwacht kan worden voor hen, die aan de werkverschaffing zijn. Volgens deze missive mag de verstrekking niet meer bedragen dan l'/t HL. cokes per week of een bedrag vanaf f, 1.Is de kostprijs dier cokes niet meer dan 75 cent, dan mag het andere kwartje niet uitgekeerd worden. B. en W. stellen nu voor per ge zin l HL. cokes en een kwartje te ver- strekken. De lieer Boeren wil de grootere gezin nen, b.v. met meer dan 4 kinderen de volledige vergoeding verstrekken. Dat kan niet zoo veel uitmaken. De voorz. merkt daarentegen op. dat vooral nu elk bedrag, hoe gering ook, in aanmerking moet komen. Zoo juist kwam weer een erge tegenvaller, n.l. de mede- deeling uit Den Haag. dat over 1933 een bedrag van ongeveer f. 10.000 minder aan regeerlugssteun ontvangen zal worden, dan waarop gerekend was. En bij de be grooting komt het voorstel 200 opc. op de pers. bel. en 100 opc. op de gemeente- londsbelastlng. De heer Den Uyl vraagt of niet als regel kan gelden, dat l'/i H.L. cokes gegeven wordt. Weth. Herngreen antwoordt, dat de gasfabriek niet beschikken kan over een voldoende hoeveelheid cokes om daar aan te voldoen. De heer Koren vraagt, hoe het gaat met hen die reeds brandstof hebben en nu toch in de regeling vallen. De voorz. antwoordt, dat zij een bedrag van 75 ct. per week kunnen krijgen. Het voorstel-Boeren om te geven l'/« HL. cokes of 1 H.L. en de aankoopwaarde van '/t H.L., wordt verworpen met 13 te gen 4 stemmen. 1 Ingekomen stukken. In overeenstem ming met de wenken van den Minister worden de benoeming en de samenstelling van het orgaan belast met de steunrege ling veranderd. Tevens wordt bepaald, dat men cm steun te genieten, zes maanden in de gemeente moet zijn gevestigd. Een 20-tal ingezetenen zonden een be zwaarschrift tegen de maatregel dat aan stsunirekkenden het handeldrijven ver boden ls. Naar aanleiding van een opmer king van den heer Den Uyl deelt de voor zitter mede. dat er een nieuwe regeling op komst ls, waarbij hij die als steun trekkende handel wil drijven, geacht wordt daarmee f. 6.— per week te ver dienen, waarvan dan f. 4.in mindering van de steun komt. Verzoek van de pluimvee- en konijnen- fokvereen. „Eendracht" te Aarlanderveen om beschikbaarstelling van een eereprijs voor de op 15 en 16 December 1933 te hou den tentoonstelling. Wordt afgewezen. Verzoek van de Ver. tot bevordering van het tulnbouwonderwijs alhier, om kostelooze beschikbaarstelling van een voor zooveel noodig verlicht en verwarmd schoollokaal voor den cursus 1933-1934 en om toekenning van een subsidie voor dien cursus. B. en W. stellen voor, op het ver zoek om beschikbaarstelling van een schoollokaal gunstig en op het verzoek om toekenning van een subsidie, afwijzend te beschikken. Een verzoek om voor de bewaarscholen f. 10.— per kind subsidie te geven wordt verwezen naar de behandeling der be grooting 1934. Adres van het bestuur der Aiphensche voetbalvereen. „Alphen" met verzoek om den termijn tot het verleenen van mede werking door wegaanleg bij de inrichting van een sportterrein, met één jaar te ver lengen. Hoewel B. en W. graag zouden zien dat het voetbaveld meer buiten de bebouwde kom kwam te liggen, stellen zij voor dat de gemeente zich van de gedane toezeg ging voor dit oogenbllk losmaakt. Mede werking voor een nieuw terrein, mits het gebruik daarvan ook eenlgsins vasten vorm heeft, is daarmee niet uitgesloten. Goedgekeurd. Tenslotte wordt de gemeentebegrooltng over 1934 aangeboden. Nadere bijzonder heden zullen gepubliceerd worden. Volgt Voorstel van B. en W. inzake het Gevonden: fototoestel-etui, dainesarm- band-horloge, 2 rljwielbelastingmerken, hondje, regenjas, weegschaal, autoslinger, hangslot met sleutels, twee portemonnaies mït inhoud, heerenhandschoen, huissleutel, gymnastiekschoen, rijwietbelastingmerk in etui, fietsmandje en een leesboekje. P. en J. alhier, die hun rijwielen even geplaatst hadden op een erf naast het café van den heer V aan den Zijdewcg, kwamen tot dc ontdekking, dat van de eene fiets de electrische lantaarn was af- enoinen on van de ander de kop van ie lantaarn en het rijwielbelastinginerk waren verdwenen. RECLAME. Indien Kruschen nog steeds niet ge probeerd hebt probeer het dan nu eens op kosten van de fabrikanten. Zij hebben thans voor een beperkten tijd een aantal speciale „reuzen" pakken verkrijgbaar ge steld, waardoor het gemakkelijk wordt gemaakt de werking van Kruschen zelf eens te ondervinden. Vraagt dus uw apotheker of drogist naar het „reuzen" pak f. 1.60. voordat deze alle zijn uitverkocht. Dit pak bevat namelijk den gewonen flacon Kruschen A 11.60 en nog een apavten proef- flacon. welke voldoende ls voor ongeveer een week. Open eerst den proef flacon, probeer dezen en wanneer U daarna niet volkomen overtuigd bent. dat Kruschen alles doet wat er van be weerd wordt, ls de gewone flacon nog ongeschon den. Breng dezen terug. Uw apotheker of drogist is gemachtigd, U uw geneele uitgave 11.60 on middellijk en zonder omwegen terug te betalen, U hebt Kruschen geprobeerd zonder dat het U Iets kostte. Kan het gemakkelijker? Let op dat op het ct'ket op de flesch, zoowel als op de bul- tenverpakkltiR de naam Rowntree Handels-Maat schappij Amsterdam voorkomt. 9963 adres van W. Rijlaarsdam cn C. Baelde alhier inzake weder-aansluiting aan de drinkwaterleiding en watermeteronder- zoek. Na discussie z. h. st. aangenomen. Advies van B. en W. naar aanleiding van het beroep van den lsten stoker der Water, en Lichtbedrijven A. v. Wilgen tegen hem door B. en W. opgelegde straf. De heer Den Uijl geeft toe, dat de be trokkene niet geheel van schuld is vrij te pleiten, maar toch twijfelt hij er aan, of de straf wel rechtvaardig is. Er moeten meerdere schuldigen zijn. De heer Van Kleef veroordeelt het in de C. v. Bijstand dat deze adviseerde, zonder den beklaagde zelf te hooren. Hij stelt voor hem van alle vervolging te ontslaan, omdat de behoor lijke vormen niet in acht genomen zijn. Bovendien acht hij diens schuld niet vol doende bewezen. De voorz. merkt op, dat de klager, niet tegenstaande hij gewaarschuwd was, zich op onheusche wijze van de zaak heeft af gemaakt, waarvan het gevolg was, dat het vuur in den oven gedoofd werd. Weth. Herngreen zegt, dat het niet de taak van de Commissie was den betrokkene te hooren. Zaken als deze behooren tot de competentie van B. en W. De heer Den Ouden schaarde zich aan de zijde van B. en W., wier voorstel (1 week schorsing zonder loon) werd aangenomen met 13 tegen 4 stemmen. Advies van B. en W. inzake het be zwaarschrift van D. Kruijt tegen het be sluit van B. en W d.d. 19/25 Aug. j.l., waarbij hem een bouwvergunning is ge weigerd. Aangenomen. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van een schenking van dr. H. J. Lovink, ten bedrage van f. 433.33 a. d. gemeente kas. Aangenomen. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening ad f. 100.000 met de N.V. Holl. Sociëteit van Levensverzekeringen Anno 1807 te Amsterdam. - Aangenomen. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening. groot f. 69.950.— voor conversie eener loopende geldleening, groot f. 69.950. Aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verlaging der huurptijzen voor de volkstuintjes. De heer Groeneveld oordeelt deze verlaging te on- beteekenend. Hij wordt geacht tegen te stemmen. - Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. inzake verhuur van de panden Bruggestr. hoek Van Man- dersloostr, gerekend met ingang van I April 1933 voor f. 1500 per jaar. Voorstel van B. en W. inzake beschik baarstelling van het gymnastieklokaal der o. 1. school Schoolstraat a de Chr. Sport- vereeniging „E.D O." alhier Aangenomen. Voorstel van B. en W. Inzake verhuring van de woning Steekterweg No. 298 aan oen heer C. Veenendaal (De verhuring wordt voorgesteld op denzelfden voet). - Aangenomen. Voorstel van B. en W. inzake aankoop eigendommen aan de Llndenhovenstraat. De heer B. Spreij dringt er op aan dat er nu ook spoed gemaakt wordt met de verdere verbetering ter plaatse. Voorstel van B. en W. inzake wijziging van het plantsoen- en stratenplan „Haze- veld". Aangenomen. Voorstel van B. en W. inzake verkoop van een perceel bouwgrond aan het „Haze- veld" aan den heer G. W. Vis alhier, q.q. Aangenomen. Voorstel van B. en W. inzake beschik baarstelling van gelden aan de Verg. tot oprichting en instandhouding eener school met uitgebreid leerplan in welke het on derwijs Gods Woord tot grondslag heeft, voor de aanschaffing van leermiddelen voor hare scholen voor G. L. O. en U. L. O. a. d. Stevinstraat. De heer Boeren kan zich niet begrijpen hoe B. en W. met dit voorstel komen. Had den deze scholen die leermiddelen niet uit de gelden der exploitatierekening kunnen bekostigen? Uit de toelichting blijkt dat B. en W. niet weten wat in dezen hun plicht is. Waarom dan niet even aan het Dep. van Onderwijs geïnformeerd? De voorz. deelt mede, dat dit gedaan is doch zonder resultaat. Dit voorstel ls voor de gemeente het voordeellgst. Hierna aan genomen. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van een besluit van het algemeen arm bestuur tot wijziging van de begrooting van die instelling voor 1933 waarbij het subsidie der gemeente wordt verhoogd met f. 10.000. Aangenomen. Benoeming van een onbezoldigd ambte naar v. d. Burgerl. Stand in de vacature v. dr. H. J. Lovink. Aanbevolen worden de heeren: 1. P. A. Colijn, burgemeester: 2. W. J. SDreij, wethouder. Benoemd de bur gemeester. Benoeming van een lid der commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs, wegens periodieke aftreding van den heer R. van den Berg. Aanbevolen worden de heeren: 1 R van den Berg, notaris: 2. J. G. Baart, boekhandelaar. Benoemd de heer R. v. d. Berg. Benoeming van een lid van 't Alg. Arm bestuur ln de vacature-Hendrlchs. Aanbe volen worden de heeren: 1. H. v Kleef 2. W v.Oosterom. De heer Den Uyl dringt er nogmaals op aan dat ook voor de leden der SD.A.P. plaats kome in het Arm bestuur. Benoemd de heer H. v. Kleef, die de benoeming aanvaardt. HEDEN: Zeevaartschool: Stadsevangei uur nam. Woensdag. Leger des Heils (Hooigracht vindersbazaar. 7'/» uur nam. Prediker: Samenkomst van Jer de heer Rosenberg. 8 uur nam. Zomerlust: Verg. der Markt- v en Koopliedenbond „Ons Belang- namiddag. Donderdag. Leger des Hells (Hooigracht 3ji vindersbazaar. 7'/i uur nam. Prediker: Samenkomst van Jerea de heer Rosenberg. 8 uur nam. Turk: Aandeelhoudersvergadering sche Exploitatie Maatschappij van rende Goederen, 4 uur nam. Katwijk-aan-Zee (Gemeente Geref. Bond. Spr. ds. Pop van si Th vtv nam. Stedelijk Museum de Lakenhal Singel Geopend ln November D« Januari en Februari van 10—3 ln Maart, April en Mei van 104 Juni, Juli. Augustus en Septemte 10—5 uur in October van 10—4 uur dags vanaf halfeen. Entrée Zondag! teloos, Maandags f 0.25, overige f. 0.10. Rijksmuseum van Oudbeden, Rap,n 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur, 1 tot 1 April van 10—4 uur. 1 Aprll-i van 105 uur. 1 Oct.—1 Dec vat uur. Zondags van 1—4 uur Entrée dags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Ethnograpbiscb Museum, Rapenba 69 en Breestraat 18 Op werkdagtt 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. I park. Werkdagen 8.30—12, 1,30-5.) dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelllb 9—12.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus. Rapenburg 1 werkdagen van 1 April— 1 Oct. vat en IV*6 uur. Zaterdags tot 5 uur 1 ber—31 Maart 94 uur. Op Zoa doorloopend geopend van 10—4 uur. teloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschr Museum (Stationsweg): Alle werk behalve 's Maandags van 10-4 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. fe, werkdag van 9—12 en 1 'h5 uur. 's dags 912. Kosteloos. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): opend op werkdagen van 1.30420 nam. Zondags gesloten. Rijksmnseum voor geologie en n: logie (Garenmarkt): Op werkdagen 0—12 en Vh4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 li „Drie Musketiers". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 et I Luxor-Theater, Stationsweg, 8 M „Seizoen in Cairo". Woensdag en Zaterdag nam. 2 e Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 «1 Trianon-Theater, Breestraat, 8 O" „Unschuld vom Lande". Woensdag en Zaterdag nam. 2 ut Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en DIVERSEN. Woensdag Inst, v Praeventieve <Ws kunde: Consultatiebureau voor kinderen. Halfdrie tot halfvier. Int) tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventle» neeskunde: Consultatiebureau i<xx holisten 7—10 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve kunde. Consultatiebureau voor Be keuze. 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag tot en met Zondag 5 Nov. a.s. tain nomen door apotheek: C, B. DW- Nleuwe Rijn 18, telef. 523. Benoeming van twee leden van het- Armbestuur wegens periodieke alt'u van de heeren C. van Gaaien en e. f Hoorn. Aanbevolen worden in de var - Gaaien 1. C. van Gaaien, 2. P. van wen. Benoemd de heer v. Gaaien. vac. A. v. Hoom: 1. A. v. Hoorn: -J» kuilen Benoemd de heer A. v. Hoorn- Voor de verschillende Raadscomni- werden de aftredenden herben eis-. Voorstel van B. en W. tot w'i?15'!?:,; gemeentebegrooting dienst 1933. nomen. De heer Verdonk vraagt bij <Je vraag of ook dezen winter de lantaare het station van Aarlanderveen des mag blijven branden en of in de keel den Maehineweg geen kachel ZeP' kan worden. De heer Boeien vraagt o.a. of er n' verbod komt inzake het venten v°° na de opening en sluiting der win».- De heer Cocx vraagt of de vi op Aarlanderveen toestemming ms8 ben om op Zondag wedstrijden te n Deze zaak wordt aangehouden tot l» ber. De heer Lam vraagt bij de brug den Rijn borden te plaatsen die asn.- van welke zijde het verkeer voorrang Zal aan de Prov. Waterstaat ge worden. De heer den Uyl vraagt verlichting den weg aan de W. zijde van de He'B wetering. De heer Veltman vraagt or W. er niet op kunnen aandringen. werkzaamheden aan de Hofbrug voortgang hebben. i De burgemeester deelt mee ™- een nieuwe hulpbrug gemaakt wordt na sluiting der openbare vergadering

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6