lijk freule van Hardenbroek en mr. A. G. A. Ridder Van Rappard feuilleton. Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad De Cambridgeshire door Raymond gewonnen. Moord op Abbotshall RALLl'E PAPER VAN VORDEN georganiseerd door de Kon. Sportvereeniging. De cross country nabij Huize ,,'t Kiepkamp". Kapt. van Dam op Aubepbinc neemt een bindernis. ARBEID VOOR ONVOEWAARDIGEN. Vandaag zijn te Maastricht geopend de nieuwe werkplaatsen en ma gazijn van de Vereen. Arbeid voor Onvolwaardigep. Een kijkje in de cocosmattenvlechterij. DE ECHTGENOOTE VAN DEN OOSTENRIJKS CHEN KANSELIER DOLL- FUSS overhandigde een nieuw vaandel aan een infanterie-regiment. Mevrouw Dollfuss bij de plechtigheid. handen sliep. Het Is in ieder geval zeker, dat hij nauwelijks zag, waar hij reed. De gedachten, die zijn moede hersens konden omvatten, waren niet over moorden en moordenaars, maar van Liefde, een Min naar en een Dame. 't Was, als men hem moet gelooven, bij het kruispunt voorbij Beachmere, dat hij besloot om Haar te bezoeken, om rechtstreeks naar het huis aan den oever van de Marle te rijden. Hij keek op zijn horloge. De wijzers wezen tien uur aan. Hij ging recht zitten op zijn plaats. De naald van den snel heidsmeter sprong naar twintig, naar vijf en twintig; kroop dan geleidelijk naar boven tot zij aarzelde tusschen vijf en veertig en vijftig. Zijn geest ging met de naald naar bo ven. De wagen vond zijn weg Marling in en langs de kiezelhelling van de High Street, zwaaide naar links, met een sprong op de brug, snelde er over heen, draaide op twee wielen den hoek, links om, langs den rivierkant, ploegde door de kleine laan en hield stil bij het hek van het huis, dat begenadigd was door haar tegenwoor digheid. Of moest zijn. Want het dienstmeisje vertelde hem, dat haar mevrouw en de zuster van mevrouw uit waren. Den ge- heelen dag, geloofde ze. Zij was er niet zeker van, maar ze meende, dat de dames naar Londen waren. Anthony wandelde, terwijl zijn moeheid hem zwaar drukte, langzaam naar zijn auto terug. Een oogen- Mifc bleef bij lui op do chaulfewrsplaats zitten, maar toen kwam er opeens leven in hem. Hoewel hun doel tenslotte Londen kon zijn, zouden de dames zeker stil hou den te Greyne. Want in de gevangenis van Greyne was Deacon. Dus reed hij met een vaart naar Greyne. Hij kwam vijf minuten te laat. Was Anthony Gethryn een man van ge zond verstand geweest, dan zou hij opeens teruggekeerd, zijn naar zijn logement in Marling, op zijn bed gevallen zijn en aan de slaap de leiding gelaten hebben. Maar hij was het niet en dus bleef hij bij Dea con. Deacon was zoo zichtbaar verheugd ondanks zijn strakheid over zijn be zoek. Anthony bleef bij hem tot twee uur, toen de groote sir Edward Marshall, rijks advocaat, in eigen persoon, verscheen om in deze zijn nieuwste zaak besprekingen te houden, en vervolgens reed hij naar Marling. Dit bereikte hij na een rit van niet minder dan twee uren, daar zijn ver moeidheid en zijn gepreoccupeerdheid hem niet minder dan driemaal een ver keerde richting deden inslaan. Aan het logement wachtte hem het ant woord op den brief, die hij 's morgens had laten bezorgen door een bode van het bureau, 't Was gekomen, dit antwoord, in den vorm van een schijnbaar gewone boodschap, per telefoon. Het was, zooals hij verwachtte, maar niettemin maakte het dat hij het weer noodig vond na te denken. En nadenken deed hij, terwijl hij op de warme grasbaan aan den rand van het kleine fcegel-veld, ac, -;r het loge ment zat, voor zoo langen tijd als het neemt om één sigaar en twee pijpen te rooken. Daarna zocht hij het buffet op, om een stevige dorst te stillen. Hij bestelde een maal tegen zeven uur. Om het uur door te komen, voordat dit maal gereed was, en om de spanning weg te krijgen, veroorzaakt door zijn moeheid en den druk van de zware, benauwde hitte, zocht hij de badkamer op en veel koud water. Na het bad voelde hij zich prettiger. Hij ging naar zijn kamers terug, fluitend. Toen hij door zijn zitkamer liep om naar de slaapkamer er naast te gaan, zag hij iets, wat hij niet had opgemerkt, toen hij badwaarts ging. Het fluiten hield opeens op. Op de tafel, midden in de kamer, lag een envelop. Zijn naam was er met haas tige potloodkrabbels opgeschreven. Het schrift was van een vrouw. Hij scheurde haar open, las, en vloog naar de deur. Het roodwangige kamer meisje kwam aanrennen. Zij zou niet ge loofd hebben, dat die kalme meneer zoo luid en boos geroepen kon hebben. Anthony, zijn sluik zwart haar in wan orde, zijn lang, lenig lichaam gewikkeld in een badmantel, stond vol toorn en gram schap voor haar. „Wanneer kwam deze brief?" Hij zwaai de de envelop voor haar gezicht. Het meisje frommelde aan haar schoot. O, sir, het kwam vanmorgen, sir. Een dame liet hem achter, 't Wa even na tien iBTt, Mavrouw Lemcsurier, sir." „Dat weet ik, dat weet ik!" snoof An thony. „Maar waarom voor den duivel is het mij niet gezegd, toen ik vanmiddag thuis kwam?" Hij ging naar zijn kamer terug, de deur dicht slaande en niet wei nig beschaamd over zich zelf. Het kleine kamermeisje stommelde de trap af om met haar kameraden te praten over de wonderlijke uitwerking van een brief op een meineer, die tevoren zoo aar dig was. Anthony kleedde zich met een vaart aan, rende toen naar beneden naar de te lefoon. Het antwoord op zijn eerste tele- foonoproep was teleurstellend. Neen. Mevr. Lemesurier was niet terug, zou niet voor acht uur terug zijn, waarschijnlijk. HIJ beide af, vloekte, herinnerde zich zijn werk, overtuigde zich, dat de deur van de telefooncel gesloten was, nam den hoorn van de haak en vroeg een ander nummer. 't Duurde tien minuten voor hij uit de cel kwam en langzaam naar zijn diner ging. Hij at weinig, moeheid, gepreoccp- peerd zijn en de smoorhitte van den avond werkten samen om hem zijn eetlust te be nemen. Bij de koffie las hij zijn brief nog eens. Het was een bewijs van zijn zelfbe- heersching, dat hij het zoo lang had uit gesteld. 't Was een korte brief, aldus luidend: AWordt vervolgd), j RechtsRaymond, de winnaar van de raoe, gereden door Niooll. EEN ZEVENTIENJARIGE ALS VLIEGTUIGBOUWER. Helmut Schneider uit Schönow bij Berlijn met zijn zelfgemaakt vliegtuig. Het gewicht van het toestel bedraagt 250 K.G. werd in den Haag het huwelijk voltrokken tusschen freule van Hardenbroek en mr. A. G. A. Ridder van Rappard, waar- Juliana als bruidsmeisje fungeerde. Linksaankomst van Prinses Juliana, rechtshet bruidspaar. w naar ted» daar hij voelde, 1011 ir»« 2011 doen. niets hem wak- Bi i binnen twaalf dronk nog wat, nam nog een bad «en ombijt"60111 had wakker ge" HOOFDSTUK XVI. en de Sperwer. 1. njj1! °ntt>ilt op had,, verliet hij ien paar een bureau, waar worden aangenomen, en sarage om zijn wagen te ,weg naar Marling nu zóó ™ei m den blinde zou heb- "ijden, J5L en hij heeft verteld, iflStli zelf een of twee «At tji toet tiet stuur la Een Detective-verhaal door PHIHP MAC DONALD, «riseerde vertaling door H. A. C. S.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5