GROOTE ZORG J. BAALBERGEN LEIDSCH DAGBLAD - Vijfde Blad Dinsdag 24 October UIT DE OMSTREKEN. VOORSTRAAT 43 VA Ai öËBROKEN L'JM ZE MET VE.LPON DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY HAARLEMMERMEER. De bietencampagne. De bietencampagne heeft voor ongeveer 2/3 deel haar beslag gekregen. Van de naar schatting 1 ICO vrachten zijn er pl.m. 7C0 aan de suikerfabriek te Halfweg aange voerd. Het percentage suikergehalte is over 't algemeen hooger dan verleden jaar en varieert tusschen 15 en 17 soms zelfs 18 procent. Motorongelukken. Op den hoofdweg kwam e.n motorrijder te vallen doordat de motor stint.'. Hij werd aan een been verwond, doch kon na eenig oponthoud op het nog berijdbare motor rijwiel zijn weg vervolgen. Op den Kruisweg kwam de bestuurder van een motorrijwiel, terwijl hij wilde uitwijken voor een passeerenden wagen, in botsing met een van een erfkomende auto. waarvan de chauffeur vermoedelijk niet voldoende lette op hetgeen er op den weg passeerde. De motorrijder sloeg met motor en al onderstboven en werd zoo danig aan het hoofd en een arm verwond, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, zoon van G. Dedel en C. A. M. Burger Petronella Hillegonda Maria, dochter van S. Verhoeven en P H. Zandbergen Jan Wilhelmus, zoon van J. van der Kwaak en G. A. M. Prins Elizabeth, dochter van C. van Rooden en E. C. J. Lommerse Henriette Maria, dochter van P. van der Lans en A. A. de Bruin. Getrouwd: A Teeuw en G. Baak J. A. Koppert en A. G. de Groot. Overleden: C. van Saasen, 69 j. m. W. C. Kamp, echtgen. van W. Trouwen, 77 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. C. Enters. Kerkstraat 6 D. E H. JonkheerHansen, Sixlaan 1 a J. Paul, Hoofdstraat 140 E. Salveij, Hoofdstraat 77 L. Schouten, Leldsclie straat 25 P. van der Zwart met vrouw. Haven 90. Vertrokken: L. H. W. Eland, Koedief- laan 20, Heemstede L. Grollmann, Sme- destraat 21, Haarlem J. G. Tesselaar, Voldersgracht 51, Haarlem A. G. de Groot, Zilkerduinweg 50, Noordwijkerhout J. A. Koppert, idem J. A. Stevens, Gasthuissingel 12 zwart, Haarlem Th. J. Rauke, Graafscheweg 62, Nijmegen G. Gerritsen, Lathyrusstraat 21 boven, Amsterdam Noord J. A. de Mooy, Ca- nlslus-College, Nijmegen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van A. van Duijn en A. van den Oever; Huig, z. van H. van Duijn en J. M. Pronk; Judith Christina, d. van L. van der Plas en A. J. van Duijven- boden; Margaretha Maria Petronella. d. van J. S. Zoetemelk en M. M. van Rijn; Adriaan, z. van P. Kuljt en J. den Hol lander, Agatha, d. van P. Kuljt en J. den Hollander. Bastiana, d. van A Haasnoot en C. van Duljenbode; Cornelis, z. van M. Jijt; 1 Dijk en G. Dulfer; Jacob, z. van J. Pluim- Kuijt en Martinus, z. van W. van graaft en D. Varkevisser; Leuntje, d. van J. van Rijn en J. van den Oever; Kiazina, d. van J. van Dijk en P. van Beelen. Overleden: IJda Kuijt, 83 jaar, wed. van Jan Ros. Getrouwd: W. de Mol en K. de Vreugd; !H. J. van der Plas en M. van Dijk; IJ. Plug en J. Boesaard. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. B. van Hettinga Tromp, van Geneve 6 Reu Petit Sabéve, naar Blommersstraat 2 H. A. M. Pennock, van Adelheldstraat 231, den Haag, naar Over- rijn 7 M. S. van Altena, van Sw. v. Zuijlenweg 92, Zullen naar Zeehospitium M. E. Paalman van J. Cremerstraat 44 a Arnhem, naar Sluisweg 23 G. de Jong, van Langendijk 83 Gorinchem. naar Voor straat 83 M. de Groot van Julianaweg 6 Wassenaar, naar Noordw.weg 12 H. Jan sen van Midden Duin en Daalscheweg 17, Bloemendaal naar Varkevisserstr. 18. Vertrokken: C van Tol van Valkenbur- gerweg 34 naar Schoolstraat 13, den Haag A. T. H. Beunen van Overrijn 27. naar Oosterweg A 24, Wychen E. B. v. Het tinga Tromp, van Blommersstraat 2, naar Oude Gracht 191 bis Utrecht W. Lugt- hart van Badstraat 15. naar Mariastraat 693, Apeldoorn C. Lugthart van Bad straat 15. naar Spoorstraat. Hilversum C. van der Meij, van Duinhof 12, naar Pioenstraat 46. Leiden C. Breedt Bruijn, van Overrijn 7, naar Hooge Rijndijk F 30, Zoeterwoude. basteden wij aan onsen inkoop. Daardoor munten onse kwaliteiten uit en zijn ome prjjien het laagst, KATWIJK AAA ZEE, TELEFOON 85 Tapijten - Linoleums - Gordijnen Meubelen Bedden Dekens enz. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. M. Blokland geb. Groene- wegen, Z. N. Hamers geb. v. Wijk, Z. P. A. v. d. Meer geb. Kuijpcrs, D. Getrouwd: C. Henneken en A. M. Bolle- boom. Overleden: P. H. J. Hoenselaar, m. 4 jaar. VEUR. Burgerlijke Stand. Getrouwd: G. Brouwer en J. B. Groes- kamp. Het leggen van een stamriool en het maken van een gewapende betonnen septic- tank in den Rietvinkpolder, is door B. en W dezer gemeente gegund aan den laagsten inschrijvers fa. Remmerswaal en Bosmeijer alhier voor resp. f. 2929 en f. 4049. VOORHOUT GEMEENTERAAD. Een nieawe R.K. School? Behandeling der Begrooting, die goedgekeurd werd. De raad vergaderde onder voorzitter schap van den burgemeester. De notulen werden ongewijzigd gearres teerd. Eenige ingekomen stukken gingen zon der meer onder den hamer door. Aan de orde was een verzoek van het be stuur der R.K. Jongensschool om mede werking tot stichting eener nieuwe school, daar door de wet van 4 Aug. 1933 't raads besluit van 23 Mei 1.1. is komen te verval len, doordat deze wet bepaalt, dat alle be sluiten tot stichting van nieuwe scholen, waarvan de aanbesteding op 1 Juli nog niet had plaatsgevonden, ongeldig worden. Men mag slechts een nieuwe school bou wen, indien hiervoor gewichtige omstan digheden aanwezig zijn. Het schoolbestuur acht deze hier aan wezig, en heeft een nieuw verzoek tot medewerking Ingediend. Daar het verbou wen der school slechts zeer onvolledig zou kunnen geschieden, stellen B. en W. voor de gevraagde medewerking tot nieuwbouw te verleenen en hiervoor een leening aan te gaan, af te lossen in 30 a 40 Jaar. De heer v. d. Voet vraagt of men op de raming aan kan, „plus minus" is n.l. een zeer rekbaar begrip. Het komt hem voor, dat de raming al te optimistisch Is. De heer Spierenburg huldigt eveneens dit ge voelen, en vraagt of de inrichting der school in de raming is begrepen. Is het niet mogelijk met verbouw te volstaan, eventueel door de onderwijzerswoning bij de school te trekken? De heer v. Reisen verzoekt om definitieve cijfers; deze ra ming is niet door deskundigen samenge steld, daardoor heeft men er geen houvast aan. De voorzitter antwoordt, dat deze aanvrage precies dezelfde is als vorig maal; de cijfers zijn niets veranderd. De leermiddelen die nog gebruikt kunnen worden, zullen niet door nieuwe vervangen worden. De kosten zullen tot het allernoo- digste beperkt worden. Verbouw zou slechts zeer tijdelijk helpen, en over eenige jaren zou men dan toch een nieuwe school moeten bouwen. Weth. v. d. Laen kan begrijpen, dat de leden In dezen tijd huiverig zijn een zoo grooten som uit te geven. Na een onder houd met een architect, moest spr. echter ook tot de conclusie komen dat nieuw bouw het voordeeligst is. De raming is vol gens hem wel betrouwbaar. De heer v. Reisen is het eens met den heer v. d. Laan en wil zijne medewerking verleenen, echter eerst als nauwkeuriger cijfers bekend zijn. De heer v d. Voet wil eveneens voor nieuwbouw stemmen op voorwaarde dat de raming met niet meer dan 10 pet. zal wor den overschreden. De voorzitter deelt mede, dat in de ra ming de nieuwe meubelen niet zijn be grepen; aan het voorstel van den heer v. d. Voet kunnen B. en W. zich niet binden, daar de prijs der materialen stijgende ls. De raad verleende tenslotte zijn mede werking, op voorwaarde dat, indien bij aanbesteding de raming belangrijk zou worden overschreden, de raad opnieuw een besluit zal kunnen nemen. Volgde wijziging gemeentebegrooting dienst 1933. De heer Spierenburg vraagt waaruit de bezuiniging op de post onderhoud van we gen, is verkregen, en wijst op de allerbe droevendste toestand van den Loosterweg. Het materiaal waarmede deze weg ver hard wordt, heeft z. i. veel overeenkomst met hunnebedden. De voorzitter deelt mede dat indien het puin er ln gereden is, er grond overheen gestrooid zal worden. Bij de voorloopige vaststelling der reke ningen van het waterbedrijf en de ge meenterekening 1932. is door de raads commissie opgemerkt, dat verschillende rekeningen die vorig Jaar aanwezig waren, er thans niet zijn. zoodat men niet weet wat precies de kosten per M3. water zijn. Volgens den voorzitter heeft dat niet veel invloed, daar de totale productiekosten bekend zijn. De verschillende rekeningen werden hierna voorloopig vastgesteld. Bij de begrooting van het waterbedrijf voor het jaar 1934, verzocht de raadscom missie aan B. en W. het daarheen te wil len leiden dat het stroomleveringscontract met de Sted. Lichtfabrieken zoodanig wordt herzien, dat dit onderdeel der exploitatiekosten op een lager bedrag ge raamd kan worden. B. en W. deelen mede, dat de werking van dit contract ln onder zoek is en getracht zal worden een billij ker tarief te verkrijgen. Mocht het overleg met de Lichtfabrieken niet het gewenschte gevolg hebben, dan zal overwogen worden de ruwolie-motor in bedrijf te stellen. De meerderheid der commissie verzoekt te vens het salaris van den Incasseerder van f. 600 op f. 1000 te stellen, en hem dan tevens aan te stellen als gemeente-bode. B en W. achten deze functies echter niet voor cumulatie vatbaar, terwijl een beloo ning van f. 600 hun alleszins voldoende lijkt De heer Spierenburg informeert of, daar de incasseerder tijdelijk benoemd is, er reeds plannen bij B. en W. bestaan hem weer aan te stellen, waarop de voorzitter bevestigend antwoord. De heer Spieren burg meent, dat de tegenwoordige incas seerder zijn werk zeer goed doet. wat blijkt uit het aantal achterstallige posten, dat zeer verminderd ls. Deze betrekking lijkt hem zeer wel voor cumulatie vatbaar. Jaarlijks moet er een bedrag van ruim f 16000 geïncasseerd worden; de voorge stelde salarieering is zeker niet hoog. De heer Voet is het hiermede eens en infor meert of het waar is, dat personen, die werkzaamheden moeten verrichten aan het waterbedrijf, geïnstrueerd worden door den gemeente-werkman, lnplaats van door den technische leider van het bedrijf. De voorz. is er van overtuigd dat de incas seerder zijn werkzaamheden ln 3'/, dag kan verrichten; een bode is z. i. noodzake lijk. Het komt hem echter niet gewenscht voor. daarvoor in dezen tijd geld beschik baar te stellen. Wat betreft de instructies aan den gemeentewerkman, hiervan is spr. niets bekend. Hij behandelt dit altijd persoonlijk met den techn leider, al is het mogelijk dat deze voor kleinigheden in structies geeft aan den gemeentewerk man. Weth. v. d. Laan onderschrijft het betoog van den voorzitter; hij vreest, dat indien men nu f. 1000 zou toestaan voor deze belde functies, men volgend 5 jaar zou voorstellen een salaris van f. 1200 a f. 1300 te geven. De heeren Spierenburg en v. d. Voet ontkennen dit. De heer v. Reisen kan zich met het advies van B. en W. vereenigen. De heer de Groot ondersteunt het voorstel Spierenburg-v. d. Voet. Dit voorstel komt in stemming en wordt verwomen met 4b stemmen. Vóór de heeren Witteman. de Groot, v. d. Voet en Spierenburg. De heer Jansze stemde blanco. Door de commis sie was gevraagd, wie of er volgend jaar belast zal worden met de herstellings- werkzaamheden aan het waterbedrijf. De heer v. d. Voet vindt dat het geen pas geeft dat, indien er door een loodgieter werkzaamheden worden verricht, dat dcor een concurrent te laten controleeren. Ook de heer Spierenburg is van dit gevoelen. De voorz. antwoordt, dat er geen loodgie ter gezonden is om het werk van zijn voor ganger te controleeren.. De voorzitter draagt echter de verantwoordelijkheid en hij wenscht dit niet langer te doen indien hij niet vrij is. dengene aan te stellen, waarvan hij overtuigd is dat hij het goed zal doen. De heer v. Reisen stelt voor, uit in geheime vergadering te behandelen. De heer v. d. Voet heeft absoluut geen be zwaar deze zaak in het openbaar te be handelen. hij maakt zich trouwens sterk dat de schuld niet ligt bij B. en W„ doch bij den technischen bedrijfsleider. Dit ont kent de voorz. ten sterkste. Deze zaak zal verder in geheime vergadering behandel worden. Hierna was de gemeente-begrooting voor 1934 aan de orde. Bij zijn algemeene be schouwingen wees de heer Voet op de ont reddering in het bloembollenbedrijfwat eens de meest welvarende streek in ons land was. is in enkele jaren totaal ver armd. Groote oppervlakten bloembollen land komen door de saneering braak te liggen, waardoor grooter werkloosheid zal ontstaan. Tevens spreekt hij er zijn ont stemming over uit. dat op 9 September ter gelegenheid van het 35-jarig regee- ringsjubileum onzer Koningin de vlag niet uitgestoken is. Indien het vergeten is, is het een onvergeeflijk verzuim, indien met moedwil is het een groot schandaal. Ook de heer Soierenburg snreekt over de nood toestand in het bedrijf en vraagt of B. en W. hun adhaesie zullen betuigen aan wei- gefundeerde aanvraeen om een regee- ringscrediet. Hebben B. en W al pogingen in het werk gesteld -om het aantal R.R. dat men max. (40. R.R.) mag teelen. om in aanmerking te konjen voor steunverle ning, verhoogd t ekrijgen? Zou het tevens geen overweging verdienen hier een crisis comité op te richten als onderafd. van het N.C.C. Ook bracht spr. de salarisver laging van het gemeentepersoneel ter SDrake en verweet B. en W„ dat hun hou ding in deze steeds passief was geweest. De huren van de woningbouwvereeniging „Herman Boerhave" dienen eveneens ver laagd te worden. De voorz. antwoordt, dat B. en W. overtuigd zijn van de moeilijke toestand. Door de voorz. en verschillende burgemeesters van de gemeenten uit den omtrek is reeds een verzoek aan de regee ring gedaan, het ingeleverde leverbaar te vergoeden. Betreffende het uitsteken 7an de vlag deelt de vooiz. mede dat hij dien dag niet aanwezig was. en de loco-burge- mcester, door zijn drukke werkzaamheden dit blijkbaar vergeten heeft. Hij is er ech ter vast van overtuigd, dat hierbij geen enkele bedoeling heeft voorgezeten Door B. en W. is aan den minister reeds voor gesteld het aantal R.R. van 40 op 150 te brengen. Er moet echter voor elke R.R., die door ondersteunden geteeld wordt, f. 1.50 per jaar en per RR. van de steun worden af getrokken Spr. betwijfelt of aansluiting aan het N.C.C. wel voordeel op zou leveren. De commissie informeerde hoeveel onze gemeente minder zou ontvangen van het Rijk. daar door de nieuwe wet deze uit- keeringen verlaagd zullen worden. B en W. dc-elen mede. dat dit waarschijnlijk l", of f. 335.11 zou zijn. De heer Voet betreurt het, dat de regeering de wet gewijzigd heeft, zich waarschijnlijk beroepende oo overmacht. In eventueele gevallen zou ook RECLAME de raad zich op overmacht kunnen be roepen. De heer Spierenburg meende te moeten concludeeren uit het feit. dat Voorhout maar 17o gekort werd, dat onze gemeente er niet gunstig voorstond, het geen door weth. v. d. Laan werd bestreden Door de commissie werd aan B. en W. ge vraagd naar de kosten van een gesloten wegdek voor Engelschelaan en Looster weg. B. en W. deelden mede, dat klinker bestrating van de Engelschelaan f7600 zou kosten. Indien de omstandigheden niet zoo ongunstig waren geworden, zouden deze wegen reeds van een gesloten wegdek zijn voorzien. De heer Voet zou gaarne zien. dat een onderzoek werd ingesteld r.aar de kosten per M. 2 van Termac en klinkerbestrating en de huidige manier van verharden. De voorzitter deelt mede, dat indien men deze wegen werkelijk in orde wil maken, de gemeente een geldlee- ning zou moeten sluiten, hetgeen hem niet gewenscht voorkomt Spr. zegt toe, dat men een onderzoek zal instellen naar de kosten van verschillende procédé's. Op de nieuwe begrooting is de uitkee- ring aan de scholen van f. 10 per leerling verlaagd tot f. 7.50. De heer Spierenburg, die als penningmeester van een schoolbe stuur, over zeer nauwkeurige cijfers be schikt, is van meening dat f. 7.50 voor groote scholen geen weelde is. In 1931 werd nog f. 15 per kind uitgekeerd, thans de helft. In andere gemeenten uit den omtrek wordt een aanzienlijk hooger be drag uitgekeerd. Spr. doet een beroep op den raad om zijn voorstel de uitkeering op f. 10 te handhaven te steunen. De voorzitter antwoordt, dat ook hij steeds op de bres heeft gestaan voor goed onder wijs Hier moet echter de begrooting slui tend gemaakt worden. De uitkeering op f. 10 handhaven kan alleen indien de be lasting opnieuw verhoogd wordt, hetgeen spr. niet raadzaam voorkomt. Dat in an dere gemeenten een hooger bedrag uitge keerd wordt, komt doordat daar zeer kleine scholen bestaan, die veel geld kos ten. De heer Spierenburg acht het onder wijs zeer belangrijk; men moet daar niet licht overheen stappen; hij stelt voor de uitkeeringen aan andere gemeenten dan op hetzelfde bedrag te begrooten als hier wordt toegestaan. De voorzitter deelt echter mede. dat dit wettelijk onmogelijk is. De heer Voet vindt het eveneens jam mer, dat men in eigen gemeente de scho len moet gaan beknibbelen en aan andere gemeenten een veel hooger uitkeering moet geven. Het voorstel-Spierenburg wordt niet gesteund; de uitkeering wordt dus vastgesteld op f. 7.50 per leerPng. Voor bewaarschoolonderwijs is f. 400 uitge trokken. De heer Soierenburg merkt op, dat dit geen wettelijk verplichte uitgave is, en meent dat de ouders daarvan de kosten zelf maar moeten dragen. De Chr. lagere school krijgt vermindering, terwijl aan de R.K. bewaarschool een subsidie wordt ver leend van f. 400 hetgeen wettelijk niet verplicht is. Spr. noemt dit meten met twee maten. De voorzitter komt hiertegen oo. De bewaarschool is van groot sociaal nut; bovendien is de uitkeering reeds met meer dan 50°/o verminderd. De post werd ongewijzigd goedgekeurd. De heer v. Reisen informeert of het niet mogelijk is om werkloozen in werkver schaffing aan te stellen op de gronden die braak komen te liggen. De heer v. d. Laan vreest, dat vele bedrijven hun personeel dan zouden ontslaan, om de werkloozen aan te kunnen stellen. Voor werkloozenzorg is benoodigd c.a. f. 50.000, waarvan f. 20.000 ten laste der gemeente komt. De heer Voet heeft ver schillende opmerkingen. Hij vindt het on- noodig om voor een kleine overtreding, van iemand den steun eenige maanden in te houden.Eveneens vraagt hij inlichtingen waarom van een tweede de huurtoeslag wordt ingehouden. De voorz. deelt mede, dat naar het eerste geval een diepgaand onderzoek is ingesteld en gebleken is, dat deze persoon andere inkomsten heeft. In het tweede geval bleef de ondersteunde in een zeer dure woning, terwijl hij geen moeite deed een goedkoopere te krijgen, ofschoon deze beschikbaar was. Het in houden van den toeslag is geheel regle mentair. De voorz. stelt voor op den kapitaal- dienst een bedrag van f30.000 uit te trek ken voor de event, te bouwen nieuwe school, hetgeen werd goedgekeurd. De begrooting werd hierna zonder st. goedgekeurd, waarna de raad ln geheime zitting overging. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Godefridm <1 z. van J G. van Gent en J. c. p'jl Margeratha Hendrica, d. van J. vJf bode en H. Z. Oskam. Getrouwd: W. A. Fix en C. \yl Overleden: Wed. J. J. Huii-il 79 jaar. 1 WARMOND. Commissie voor de Kleine K*J In verband met een aanvraaj I credietmogelijkheid te openen" Kleine Kweekers alhier, is een van voorbereiding in het leven L bestaande uit de heeren C. zj wethouder, G. Onderwater en J. u raadsleden en de heeren J. K. hJ van Winsen. De leden hebben i' benoeming aangenomen: naar nemen is deze Commissie reeds leerd. Werkverruiming. Naar wij vernemen bestaan er JL tot het bebouwen van het terrein 1 in het Westeinde naast het têrrT den heer Walenkamp: de planoeil binnen korten tijd tegemoet pead den. Wi] hopen dat hiertoe kanj worden. De begrooting 1934. Teneinde de begrooting voor bi:| jaar 1934 voor deze gemeente s'.ej kunnen maken moeten geheven wïf opcenten op de hoofdsom der iondsbelasting, waartoe de rajil besloten. Voor werkloozen zorg f steunbedrag uitgetrokken van tl terwijl voor werkverschaffing is tT een bedrag van f. 1000. Alzoo rJ belasting in deze gemeente wow heven 80 opcenten op de hoofdxT gebouwde eigendommen, 20 opcej de ongebouwde en 40 opcente* hoofdsom der gemeenterondsteasJ geen opcenten op de personeele ij mogensbelasting. WASSENAAR. Verkeersongeluk. Op den hoek van de Kerke-ol en den Rijksstraatweg had een ai| plaats tusschen een motor en i De motorrijder T. van Den Haajl duorijdster mej. T. werden van d-:| geslingerd. Mej. T. bekwam geel maar de heer T. werd op last r Hubbeling, die de eerste hulp va met den ziekenauto van den heer Of naar het Ziekenhuis aan den Zaü Den Haag gebracht. Gevonden: een kat, dameshel een hondje, damesmantel, speelg«:l een paar handschoenen, sportbrcJ peesje, zilveren damespotlood, roa heerenhandschoen, hondenhalsba-:! penning, een eend, paraplu, alfia zeemlap, rijwielmerk, hond, keti'ij toestel, kindermuts, Lipssleutel, f damesportemonnaie met inhoud, tx stuk en duimstok. Inlichtingen worfe de politie verstrekt. Wegens overtreding vao d werden de gewichten van de irj en B. te Leiden alhier in beslatw De 13-jarige S., die bi; f als vermist was aangegeven. de Haagsche politie zwervend? op den Scheveningsche weg. aan onze politie overgegeven. Door de politie werd aaog^ W. alhier, die in het bezit was s zak kooien, die hij zich toegeèi^ ten nadeele van Z. ZOETERWOUDE. Ds. J. Hengeveld, Ned. HerV'l kant te Oosthem ,die van 1910—19211 kant was alhier, is voornemens Zosl Nov. a.s. afscheid te nemen van m meente wegens vertrek naar SteoaaJ daar zal hij 3 Dec. zijn intrede voorat te zijn bevestigd door ds. M Odé van Koudekerk a. d. Rijn. 259. Ze grepen met hun drieën nog net den kerel vast toen hij over den rand wilde klauteren. Daar hing hij, kop omlaag. Hij zwaaide met zijn armen en stompte in het wilde weg. Pats! Daar had Simmy een mep te pakken en zijn neus zwol dadelijk op, tot het wel leek of hij een suikerbiet voor zijn gezicht had gebonden. 260. Door het getoeter warei. de anderen ook opme:S] zaam geworden en nu kwamen de professor en nienee. Britman en andere leden van het gezelschap ook aa°' loopen. Met hun allen hadden ze den kerel gauw bedwang. Britman stopte een versche pijp en v:0/. toen eerst: Wie ben jij? Geen lid van dit gezelscMP; Begrijp niet, hoe jij hier opeens komt. Gebeuren vreemde dingen. Dit laatste met een blik op Simmy Wo-Wang. Simmy wreef aldoor over zijn kokosnoot nJ een neua.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 18