EILIGHEIDSWEEK KNAC SCHOOL-VOETBALWEDSTRIJDEN v. A.S.C. 74ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 18 October 1933 Derde Blad No. 22571 BINNENLAND. geen loonende haring-prijzen. voor Automobilisten -15-22 OCT. 1033 uit ned. oost-indie. voetbal. korfbal. dook te groote aanvoeren. Katwijksche deelname aan een Poolsche maatschappij? Iln verband met het feit dat er zooveei haring wordt aangevoerd dat de prijzen mei sprongen naar beneden zijn gegaan, heeft de reedersvereeniging voor de ha- Sngvisscherij te Scheveningen besloten den haringafslag aldaar voorloopig voor twee dagen stil te zetten, t Men wil met de regeering overleg plegen over de mogelijkheid van een regeerings- aedlet zooals dat ook verleden jaar zoo «oed heeft gewerkt. Naar men zich her- fcneren zal, heeft toen de regeering zoo- ei duizend kantjes haring uit de markt nomen tegen een bepaalden prijs en e tijdelijk opgeslagen. Hierdoor waren haringreeders uit de moeilijkheden. Inmiddels is ook aan de reedersvereenl- gen in andere plaatsen medewerking Bevraagd. In verband daarmede meldt jn;p correspondent te Katwijk aan Zee liet volgende: Gisteren heeft het bestuur van de Ree- ienjvereeniginge „Vuurbaak" vergaderd en jjesloten aan het verzoek van de reeders te Jjcheveningen te voldoen en haar leden Jerzocht de aangevoerde partijen haring met in afslag te brengen. Gisteren hebben de reeders. die haring Aangevoerd kregen, aan dat verzoek vol daan. 1 Door de groote vangst van de laatste dazen, die echter niet abnormaal is (ieder jaar omstreeks dezen tild wordt hetzelfde ïeegemaakt) is de haring zeer in prijs gedaald. Men kan daarom geen prijzzn meer maken, die de onkosten dekken. In verband met de hooge invoerrechten in Duitschland en de algemeene slechte nomische toestanden in de haring "nemende landen, hebben de exporteurs geen durf om zooals vroeger groote uantiteiten uit de markt te nemen en ;ze op te leggen tot een periode, waarop de vangsten weer minder worden, of tot Arming" van wintervoorraden. Het hoofdbestuur onderhandelt vanaf het begin van dit jaar met de Regeering. jBerwijl aanvankelijk goede hoop bestond «en regeling te treffen, waarbij het mo- jelij's zou zijn groote vangsten zonder te 1 moot? prijsdaling op te vangen, heeft de ^Hegeering het nog niet noodig gevonden de helpende hand uit te strekken. ÏMen verwondert zich daarover ten zeer ste. omdat de Regeering andere bedrijven, ■aarvoor de regelingen veel moeilijker Bijn. wel helpt. Bovendien worden de ex- oitatiekosten van het bedrijf telkens op- "euw belast door maatregelen ,die de Re uring ten behoeve van die andere bedrij- ^An getroffen heeft, If Men verwacht dat nu de nood hoog ge- ■Sjjegen is, de Regeering te hulp zal komen. Set zou jammer zijn, dat door niet be- ■oorlijke samenwerking van Regeering en feeder het bedrijf meer dan noodzakelijk peekrompen moet worden. Er gaan toch reeds geruchten, dat een "mbinatie van Katwijksche reeders deel nemen in een nieuw op te richten .Mlsche vlsscherijmaatschapplj, waaraan een belangrijk deel hunner vloot zal èerkoopen. Zoodat alle zeilen bijgezet zullen moeten orden om Katwijk op visscherijgebied een 'et te kleine rol te laten spelen. Te Vlaardingen gaat de afslag voorloo pig gewoon door. de rogge-steunregeling in gevaar. Door den smokkelhandel aan de Belgische grens. Het „Dagblad van Noordbrabant" eldt: Wij deelden reeds een en ander mede ver de smokkelarij van rogge uit België over de Zeeuwsch-Vlaamsche grens. Naar men uit Hulst thans meldt, zijn sedert het «mde der vorige week minstens 2 millioen A G. rogge de Nederlandsche grens over gedragen In de Oost-Vlaamsche gemeente otekene waren in den nacht van Zaterdag op Zondag ongeveer duizend smokkelaars ?J)n bet werk om de zakken rogge de grens over te dragen. Deze zouden afkomstig zijn j haven van Antwerpen, alwaar uezer dagen een schip met Russische logge gelost werd. °ok in andere grensgemeenten von de roggesmokkelarij op groote schaal plaats. De Nederlandsche grensbewaking staat vrijwel machteloos tegenover deze smok kelarij. Honderden ambtenaren zouden er noodig zijn om ze te kunnen keeren. daar slechts de invoer van rogge verboden is. doch het vervoer in Nederland vrij is De rogge kan slechts in beslag genomen wor den, wanneer de grensbewaking in staat is ter plaatse te constateeren, dat de rogge over de grens gebracht wordt. Via Walsoorden en Terneuzen wordt de rogge In schepen naar Rotterdam ver voerd. Een uitgebreid onderzoek is thans gaan. de Zondag zijn te Hulst verscheidene ambtenaren aangekomen voer het leiden van dit onderzoek. Ook in andere grensgemeenten vond de naar verluidt, met de smokkelarij van rogge raak zijn. Het moet voor de ambtenaren vrijwel ondoenlijk zijn om aan dit euvel het hoofd te bieden. De vele bepalingen der crisiswetten, waardoor zij overstelpt zijn, maken het hun onmoge lijk om op het oogenblik precies te weten wat wel en wat niet meer mag. Intus- schen ondervindt de gemeenschap door dit geweldig smokkelbedrijf groote schade. Tientallen auto's worden gerequireerd om de rogge naar de Z.-Vl havens en ha ventjes te voeren. Waar geen auto's ver krijgbaar waren, werd ook per boerenkar vervoerd. Wij spraken verschillende gewestelijke autoriteiten en leiders van landbouworga nisaties. die ons uiteenzetten dat wat thans geschiedt in den roggehandel moet leiden tot een algeheele mislukking van de rogge-steunmaatregelen. Zooals bekend is de Nederlandsche Graancentrale met de uitvoering van de regeling belast en handelaren en molenaren (daaronder be grepen handelsvennootschappen en coö peraties) heeft zij opgeroepen om als bin- nenlandsche handelaar door de Neder landsche Graan-Centrale te worden er kend. Deze handelaren ontvangen na de- r.aturatie van binnenlandsche rogge een vergoeding van f. 3.50 per 100 K G. Bij deze maatregelen heeft de bedoeling voorgezeten om den prijs van de rogge zoodanig te verhoogen, dat de landbou wer een Ioonenden prijs voor zijn product krijgt. In verband met den door den minister vastgestelden denaturatie-bijslag ad f. 3.50 per 100 K.G. en een monopolie-winst van f. 1.50 per 100 K.G., welke op rogge wordt gelegd, wordt verwacht, dat niet onder een prijs van f. 7.50 per 100 K.G. zal moeten worden verkocht en dat vaak voor betere partijen een hooger prijs zal kunnen wor den bedongen. Dit alles kon verwacht worden, daar de binnenlandsche rogge in haar geheel ver koopbaar is aan de Ned. industrie. In ons land was aan rogge tekort. In 1931 moest nog 257,000 ton ingevoerd worden, terwijl zelfs geen statistiekcijfers bekend ztin, omtrent rogge-uitvoer. De roggesteun heeft er echter toe geleid, dat het prijsverschil met de betere buiten- alndsche rogge zoo groot is geworden, dat dit de vraag naar rogge bij onze Zuider buren voor de smokkelarij naar Nederland len zeerste in de hand heeft gewerkt, zoo zeer, dat in de afgeloopen dagen op de Antwerpsche beurs geen disponibele par tijen rogge meer verkrijgbaar waren Al daar is de prijs van de rogge 35 tot 36 francs per 100 K.G. Per 100 K.G. rogge moet bovendien f. 1.50 aan invoerrechten betaald worden en wordt de rogge ge smokkeld dan kan zij ook wanneer de af nemer en slechts f.5 voor wil betalen nog een behoorlijke winst afleveren. Daar de buitenlandsche rogge in ver scheiden gevallen ook nog beter is dan de binnenlandsche, is het goed te begrijpen dat de afnemers thans met alle energie trachten buitenlandsche rogge te krijgen, die zooveel goedkooper is dan de binnen landsche rogge, die ongeveer f. 7.50 zou moeten kosten en waarin momenteel geen handel is. De groote vergissing, die begaan zou zijn door de Ned. Graancentrale, moet gelegen zijn in de afwijzing van den wensch der Nederlandsche landbouworganisaties om vervoerbewijzen voor de rogge in 't'leven te roepen. Zeer binnenkort zouden deze vervoerbewijzen evenwel ingevoerd worden Er zullen verder door de graancentrale pogingen in het werk worden gesteld om hen. die voordeelen trekken uit de rogge smokkelarij, uit te sluiten van den land- bouw-crlsissteun. Gisteravond is te Terneuzen een lading van ongeveer 30 ton rogge in beslag ge nomen. die uit het schip ..Anna Cornelia" werd overgeladen en die uit het buitenland afkomstig bleek te zijn. DE POSTVLUCHTEN. De „Ijsvogel" vloog gisteren van Bagdad naar Cairo en de „Snip" van Jodhpur naar Calcutta. INVOER VAN NEDERLANDSCHE KOLEN IN ZWITSERLAND BEPERKT. Tot een derde van het totaal over 1931. Naar wij vernemen aldus het Hbld. heeft de Zwitsersche regeering besloten 't Nederlandsche invoercontingent aan steen kolen te verlagen tot een derde van het geen Nederland in 1931 invoerde. Hoogere hoeveelheden kunnen wel toegestaan wor den mits Nederland voor bepaalde bran ches der Zwitsersche machine-industrie orders geeft In verhouding. Opdrachten voor andere producten of b.v. kaas tellen niet mee. Deze voor onze mijnen zeer ongunstige contingenteering treedt vrijwel terstond In werking Het behoeft geen betoog, dat deze maatregel ernstige ontstemming heeft ge wekt. Al moge het waar wezen dat de Zwit sersche handelsbalans ten gunste van Ne derland een passief beeld vertoont, dit doet niets af aan het feit, dat het vreem delingenverkeer uit Nederland zeer bedui dend is en wel opweegt tegen ljet Zwlt sersche passief. Zwitserland was een niet onbelangrijke klant van onze mijnen, zij het niet van de beteekenis van België Frankrijk of Duitsch land. Onze export van kolen alleen be droeg over de jaren 1926—1930 gemiddeld 214.00 ton, over 1931 slechts 197.000 ton, over 1932 echter 274.000 ton. Men heeft dus nog een speciaal ongunstig jaar uitge zocht. Het quantum zal dus na het besluit der Zwitsersche regeering teruggebracht worden tot ongeveer 50.000 a 60.000 ton. WERKLOOSHEID NAGENOEG ONVERANDERD. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 601.800 leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen in de week van 25 t/m 30 September heeft bedragen 24.1 pCt., ter wijl zij in de vorige verslagweek (4 t/m 9 September) bedroeg 24,5 pCt. Laat men den mijnbouw, waarin wisselende werk loosheid heerscht, buiten beschouwing, dan blijkt de werkloosheid nagenoeg niet ver anderd te zijn. De volgende cijfers geven een beeld van eenige bedrijfstakken, waarbij de cijfers tusschen haakjes het werkloosheidsper centage zijn in de periode van een jaar. loopende van September 1932 tot en met Augustus j.L: Bouwvakken 30 (39), steenfabrieksnijver heid 24 (49) overige fabrieksnijverheid 27 (29), houtbewerking 37 (42). kleedingin- dustrie 17 (16), metaalnijverheid 34 (39), sigaren en tabaksindustrie 18 (23), textiel nijverheid 22 (26), transportbedrijf en zee vaart 21 (25). Bij 1060 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 30 September j.L in totaal 309.722 werkzoekenden ingeschre ven. waaronder 294.047 mannen In totaal waren werkloos 284.805 personen, waaron der 274.576 mannen. L^t U niet afleiden. Achter het stuur behooren Uw oogen op den weg. IHTVOERING DER SOCIALE VERZEKERING. De heeren Van den Tempel en Kupers hebben op het wetsontwerp, houdende or ganisatie van de openbare organen belast met de uitvoering van de sociale verzeke ring. een aantal amendementen ingediend. Een dezer wil aan art. 11 het volgende toevoegen: Bij het bepalen van het aantal leden van den Raad. waarvoor elke orga nisatie het recht van voordracht heeft, houdt onze minister, voor zoover de ove rige vereischten van een goede samenstel ling van den Raad van Toezicht zulks toe laten, rekening met het aantal leden dat bij die organisatie is aangesloten. Een ander amendement stelt voor art. 19, eerste lid. te lezen als volgt: De Raad van Arbeid bestaat uit den voorzitter, twee werkgeversleden, twee plaatsvervangende werkgeversleden, twee arbeidersteden en twee plaatsvervangende arbeidersteden. Andere amendementen beoogen om voor het nemen van maatregelen eerst den Raad van Toezicht te hooren. NUVERHEIDSRAAD. In de laatste gewone vergadering van den Nijerheidsraad heeft de voorzitter het oud-lid, wijlen den heer mr. Q J. Terpstra herdacht. In plaats van den heer ir. A. de Kanter. die als lid van den Nijverheidsraad heeft bedankt, is als zoodanig door het Verbond van Nederlandsche Werkgevers aangewe zen de heer ir. H. C. Wesseling. Directeur van de N.V. Kon. Mij. De Schelde, te Vlis- singen. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den Minis ter van Economische Zaken zal morgen niet plaats hebben. STIJGING AANTAL WERKLOOZEN. BATAVIA, 17 October (Aneta) Het Kantoor voor Arbeid deelt mede. dat sedert Januari het aantal Ingeschreven werkloozen is gestegen van 12 395 tot 14 518 eind Juni DE BEZUIGINING. BATAVIA, 18 Oct. (Aneta). Voor net einde van de maand verwacht de begroo- tingscommlssie nieuwe bezuinigingsvoor stellen van de departementen, waarin rekening wordt gehouden met hét niveau van driehonderd millioen. Het initiatief over de wijze waarop be zuinigd zal worden, blijft aan öe departe menten, die echter wel aan bepaalde be dragen gebonden zijn. RECLAME. 9181 Elftallen, die wenschen deel te nemen aan de eerstdaags te houden schoolwedstrijden van A.S.C. om den Leidsch Dagblad-Beker, worden uitgenoodigd om een afgevaardigde te zenden naar een bespreking a.s. Zaterdagavond om halfnegen in de „Harmonie", Breestraat 16. MMDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Voor de eerste klasse der Zaterdagmid- dagcompetltle won A.R.C. 1 volgens tradi tie op het Quick Boys-terrein van Quick Boys met 10. Het was een spannende strijd waarin een kwartier voor het einde de beslissing viel. A.R.C. 1 staat nu op de tweede plaats met 3 gewonnen wedstrij den onder Noordwij k 1. dat met haar 31 zege op SL.F. 1. welke uitslag ook niet zonder veel moeite verkregen werd. met 7 punten uit vier wedstrijden aan den kop gaat. L.R.C 1 klopte Fides Pacta 1 met 2—1 onder protest van F. P. In 2A zakte Quick Boyqs 2 van de eerste •naar de derde plaats af. ARC. 2 bezet nu door haar 7—2 overwinning op Rijnsb. Boys 2 de eerste plaats. Woubrugge 1 zag kans Quick Boys 2 met 21 te kloppen, waardoor zij de tweede plaats inneemt. 2B bracht een 1—1 punten-verdeeiing voor SCO. 3 en L.R.C. 3. Katwijk 2 werd met 28 geklopt door Ons Clubje 1. Kou dekerk had veel moeite met Noordwijk 2, doch kon ten slotte de leiding in de af- deeling behouden door Noordwijk er met 43 onder te houden. In 3A behield Ons Clubje 2 de leiding. Met 3—1 moest Terleede 3 er aan ge- looven. 3B bracht Katwijk 3 een zwaar bevochte zege met 3—4 op Rijnsb Boys 3. SIP. 3 wist met 2—0 tegen Koudekerk 2 haar eer ste zege te boeken. Kagia moest thuis met 17 beide puntjes aan L.R.C. 4 afstaan In de 4e klasse won Noordwijk 4 met 9o van Terleede 4. waarmee Noordwijk 4 met 41 voor en 1 tegen uit 3 wedstrijden aan den kop gaat. Voor de adspiranten-afdeeling won Kat wijk met 71 van Ons Clubje. De Katwijk sche jeugd staat nu fraai met 5 gespeelde en 5 gewonnen wedstrijden op de hoogste sport der ranglijst Quick Boys (b) verloor met 0—2 van S.C.O. Rouwkoop kwam flink uit den hoek met haar 40 zege op Quick Boys (a). Alphia ging eveneens op het goede pad voort, Rijnsburgsche Boys moest tegen haar met 61 de vlag strijken. Ter leede kreeg thuis met 0—3 klop van Fides Pacta. In de eerste klasse der Zondagcompeti tie wist Roodenburg 1 ook haar 5e n wed strijd te winnen en wel met 6—3 op LF.C. 3. Het heeft er allen schijn van dat Roo denburg het ditmaal ernstig gaat meenen en gezien de uitslagen, heeft zij wel een goede kans, al is de weg nog lang en zwaar LD.WS. 2 zit haar met 9 punten uit 5 wedstrijden danig op de hielen. Zij klopte nu D.V.S. 2 met 61. Alphen 3 zond T.O. N.A met een 61 nederlaag naar huis. U. VS. 3 deelde met Lugdunum 2 met 2—2 overwinning op A.S.C. 3 ongeslagen aan de puntjes. In 2A gaat Rouwkoop 1 met haar 80 den kop. LF.C. 4 moest thuis met 25 de puntjes aan Lugdunum 3 afstaan. Alphia 3 klopte Roodenburg 2 met 61. 2B bracht wel de grootste verrassing in den wedstrijd R.C.L.2D.KL 1. De Racing had nog geen wedstrijd gewonnen en klopte nu de ongeslagen leiders na span- nenden strijd met 32. U.V.S. 5 werd thuis met 36 door Alphen 4 geslagen. Leidsche Boys 2 moest met 0—3 tegen Lug dunum 4 het onderspit delven. In 3 A snoepte Rouwkoop 2 met 33 een puntje van Hazersw. Boys 1 af. Kagia klopte L.F.C. 6 met 5—2. L.D.T.S.—Alphia 4 deelden met 22 de puntjes, wat voor L.D.T.S. het eerste winstpuntje beteekent. 3 B bracht een 3—3 gelijk spel voor L.D.W.S. 3—R.C.L. 3. Sportman 3 klopte L.F.C. 7 met 61. Beresteyn 2 zag Lugdu num 8 met 18 en beide puntjes vertrek ken. Nieuw-Vennep is blijkbaar van den schrik bekomen en zet nu haar overwin ningen weer voort. Met 81 moest L. Boys 3 nu de vlag strijken. In 4 A bleef T.O.N.A. 2, dat Alphen 6 er met 64 onder hield, ongeslagen de lei ding behouden. Sportman 4 verloor thuis met 2—3 van D.S.O. 3. U.V.S 6 zag zich met 210 door A.S.C. 5 geklopt Rouw koop 3 moest thuis met 01 de puntjes aan Lugdunum 7 afstaan. In 4B blijft de spanning er in waar 3 clubs het leidend peleton vormen resp. met 8, 7 en 6 punten. Roodenburg 3 staat no. 1, wat zij te danken heeft aan haar 31 overwinning op Lugdunum 8. D.V.S. 4, dat L.D.W.S. 4 met 42 sloeg, staat tweede, gevolgd door Zuidwijck 2. dat Hazersw. Boys 2 met 40 naar huis zond. Rouw koop 4 moest met 23 de puntjes afstaan aan het bezoekend Beresteyn 3. D.K.L. 2 verloor thuis met 12 van Alphia 5. Voor de Juniores behield U.V.S. (a) de leiding door Alphen thuis met 34 te kloppen. Sportman sloeg Zuiderkw. met 40. U.V.S. (b) ging thuis met 14 tegen Lugdunum ten onder. Voor de A-adspiranten wist U.V.S 'a) met 32 over Lugd f ate zegevieren. Zuiderkwartier (a) klopte haar concur rente Sportman (a) met 3—1. Voor de B-adspiranten sloeg Alphen U.V.S. (b) met 8—2. waarmee de jeugdige Alohenaren 4 gespeeld en 4 gewonnen hebben Zuiderkwartier (b)L Boys boek ten met 2—2 elk een winstpuntje wat LF.C. (b) en A.S.C. 'bi hen met 1—1 nadeed. Voor de C-adspiranten ging L.F.C. (et met 0—4 onder tegen L.D.T S Roodenburg ging op het goede pad voort. Zij boekte met een 30 zege op R CL. haar vierde over winning uit 4 wedstrijden L. P S. V—C. G. W. Morgenochtend te 10 uur wordt op het N.BL.O.-terrein aan den Zoeterw Singel een wedstrijd gespeeld tusschen een L.P. B.V. en een OO.W.-combinatie. SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A.S.C. De A.S.C.-commissie voor schoolvoetbal bericht ons, dat de jaarlljksche wedstrij den om den Leidsch-Dagblad-beker bin nenkort weer zullen worden gehouden. De juiste data zullen in overleg met de be langhebbenden a.s. Zaterdag worden vast gesteld. De mogelijkheid wordt overwogen om dit jaar ook een junlores-afdeeling ln het leven te roepen Wij vestigen verder de aandacht op den' ln dit Blad voorko menden oproep. VEREENIGING KOUDEKERK. Zaterdag spelen het ie en 2e elftal van „Koudekerk" resp. tegen „Quick Boys 3 en Katwijk 3. Aanvang der wedstrijden te 3.15 uur op de terreinen te Katwijk. De spelers maken deze reis gezamenlijk per touringcar en vertrekken vanaf het ter rein om 2 uur. Belangstellenden, die de spelers willen vergezellen (eventueel per speciale autobus) kunnen zich wenden tot den heer L. de Jong Pzn. Het le elftal verschijnt in de volgende opstelling Doel: W- den Daas; Achter: G. R. Teu- nissen en P. D. Sinteur; Midden: D. Hak- kenbrak, KI. Huiskerk en G. den Hollan der; Voor: J. Kagenaar, C. de Rooy en C. Hoek, E. W. van Weizen en Nlc. de Jong DE OPBLOEI VAN HET KORFBALSPEL ONDER DE LEIDSCHE SPEELTUIN- KWARTIEREN. Sterk groeiende belangstelling. De vier Leidsche Speeltuin-vereenigin- gen, nemen, zooals dat ook reeds in de grootere steden het geval is, een steeds grooter wordend aandeel in het gezins leven op zich. Geleld door een energiek Bestuur, wordt steeds weer naar nieuwe wegen uitgezien de kinderen der kwartie ren aangenaam bezig te houden op dé tuinen. Het korfbalspel leende zich hiertoe al bij uitstek, omdat dit spel niet alleen door jongens, doch ook door de meisjes be oefend kon worden. De kinderen onder elkaar hadden de eerste beginselen vart het korfbalspel reeds van enkele eerste klasse korfbalwedstrijden afgekeken, een mand en paal waren ln de meeste gevallen reeds aanwezig, echter de betreffende leiders der groepen, waren met de spel regels van 't korbalspel niet op de hoogte. Het was de heer Metz, die enkele dames en heeren, die zich hiervoor opgegeven hadden, met de spelregels op de hoogte bracht, doch de animo taande tot dat het bestuur van Fluks een middag per week een gedeelte van haar veld afstond om in praktijk te brengen, wat men onder leiding van den heer Metz geleerd had. Hulde aan deze dames en heeren, doch vooral aan de dames die hun tijd hier voor beschikbaar stelden. Eind van het vorig jaar liep deze cursus, die onder lei ding van een der Fluks heeren stond, ten gevolge van de ongunstige weersgesteld heid, af. Begin 1933 ontstond échter direct veel animo voor het spel van mand en paal en spande de Leidsche Speeltuin Centrale er zich voor, om een en ander beter te organi- seeren. Opnieuw werd Fluks aangezocht een: viertal leiders beschikbaar te stellen, aan welk verzoek gaarne voldaan werd. Elk der leiders nam een speeltuin voor zijn reke ning en nadat nog eenlgen tijd met dé oudere dames en heeren geoefend was, kon men gezamelljk het spel onder de jongeren brengen. Dat het voor deze dames en heeren pret tig werk geweest ls, blijkt wel uit de animo, waarmede zij zich aan hun taak gegeven hebben. Ten einde de prestaties van de twaalftallen, die onderwijl reeds gevormd waren, op te voeren werd besloten een competitie in te stellen, waarvoor een speeltuinvriend, die ongenoemd wenschte te blijven, een beker beschikbaar stelde. Deze beker zou verspeeld worden onder de 4 eerste twaalftallen der verschillende speeltuinkwartieren, terwijl de Centrale zelf eveneens een beker beschikbaar stelde, te verspelen onder de tweede twaalftallen der kwartieren. Helaas viel Westerkwar tier van deelname uit, doch de andere kwartieren konden gemakkelijk een twee de twaalftal op de been brengen. In September van dit jaar begonnen da eerste competitie-wedstrijden zoodat thans reeds eenige kenteekenen zijn waar te nemen. De stand der competitie in de eerste af- deeling is als volgt: gesp. gew. gel. vrl. v.—t. pt. Oosterkwartier 3 3 12—2 6 Noorderkwartier 3 2 1 143 4 Zuiderkwartier 3 1 2 39 2 Westerkwartier 3 3 116 0 De stand der competitie in de tweede afdeeling luidt: gesp gew. gel. vrl. v.t. pt. Noorderkwartier 2 11 72 3 Zuiderkwartier 1 1 22 1 Oosterkwartier 1 1 35 0 Energiek wordt thans op den ingeslagen weg voortgegaan. Geregeld wordt het korf balspel onder leiding beoefend, waarvoor op het terrein van Zuiderkwartier de heeren Voorzaat en v Nierop de vooraan staande personen zijn, voor Westerkwar tier de heeren Baart en Rijnsburger, voor Noorderkwartier de heeren Verlint en Nieuwland, en voor Oosterkwartier mevr. Sierag en de heeren de Haas en de Wolf. Bijgestaan door verschillende dames en heeren, die ieder weer een groep voor hun rekening namen en boven alles, de Cen trale, die alles regelt en het oog open houdt voor het korfballeven in onze stad. Moge ook door hun toedoen de korfbal sport in Leiden omhoog gebracht worden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9