LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 17 October 193] UIT DE OMSTREKEN. gratis proef-aanbod van KRUSCHEN Burgerlijke Stand v. Leiden NAGEKOMEN BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. VALKENBURG. Het veerrecht op Oegstgeest. Gcd. Staten van Zuid-Holland stellen in verband met het veerrecht op Oegstgeest voor, het bestaande tarief te handhaven, terwijl daarbij nog eenlge rechten zijn op te nemen, welke ln het tegenwoordige nog niet vermeld zijn. De door den eigenaar genoten pachtsom bleef gedurende het afgeloopen tijdvak f.050.— p. J. bedragen. De pachter, die zelf het veer bedient, houdt uit de opbrengst daarvan een weekloon van gemiddeld f. 29.— over. De eigenaar zou het bestaande tarief willen zien ge handhaafd, waartegen zooals uit het bo venstaande blijkt, bij Ged. Staten geen bezwaar bestaat. VEUR—LEIDSCHENDAM. Feestavond „St. Thcresla". In verband met 't Jaarfeest van 't meisejs- patronaat „St. Theresia", waren in het patronaatsgebouw een tweetal feestavonden georganiseerd, met beide malen hetzelfde programma. Pastoor Hammers opende de avonden met een woord van dank aan de ouders voor hun aanwezigheid. Het komische spel „De ontevreden waschvrouw" viel zeer in den smaak Daarna werden door de gymnastiekclub „Sportlust" eenige vrije oefeningen uit gevoerd benevens een boerendans. Eurgemeeslcr Kellzer huldigde de meis jes voor hun werk, daarbij een beroep doende te willen helpen aan 't welslagen van de Fancy-Fair van 't Wit Gele Kruis in Januari a.s. Na de pauze hebben de meisjes met succes nog opgevoerd de klucht „Een reuze idee Mevr. Mulder welke de leiding van 't tocneel had kreeg bloemen. De avond werd voider opgeluisterd door pianomuziek. Beide avonden zijn schitterend geslaagd. Het Zilveren jubileum van „St. Caccllla". Alhier ls op luisterrijke wijze het zilveren jubileum van St. Caecilia herdacht. Na een heilige mis volgde des avonds een feest avond, welke geopend werd door den eere voorzitter burgemeester Keyzer, die o.a. de afgevaardigden van de zusterverenigin gen uit Voorburg en Stompwljk welkom heette. HIJ bracht zijn gelukwenschen over aan het Jublleerende lid de heer P. Heine, dien des middags reeds een serenade van St. Caecilia was ten deel gevallen, waarbij de heer de Lange woorden van dank en hulde had gesproken. Ook den heer Per- quln werd dank gebracht en als blijk van waardeering tot eere-lld benoemd. Een mooi programma werd uitgevoerd, waarna nog door verschillende heeren de geluk wenschen aan de Jublleerende vereenlglng werden overgebracht. Na eenlge fraaie zangnummers en voordrachten volgde slui ting van dezen geslaagden avond door Burgemeester Keyzer. WARMOND. Opgepast! Raadden wij dezer dagen aan des nachts de ramen en deuren goed te sluiten, dat zulks niet ten onrechte gezegd ls, moge blijken uit het feit dat zich rondom de woning van den heer H. des nachts ver dachte personen hebben opgehouden. Toen de dienstbode onraad bespeurde waar schuwde zU direct de politie. Deze heeft terstond een onderzoek Ingesteld; ter plaatse werd een rijwiel in beslag genomen, dat daar hoogstwaarschijnlijk is neergezet om, wanneer de slag geslagen was, er vlug tusschen uit te kunnen. Men zy dus nog maals gewaarschuwd! Het Crisis-Comité. De bijzondere collecte die hier ter plaatse gehouden werd ten bate van het Crisis Comité heeft een bedrag opgebracht van f. 70.07. Een woord van dank aan de Ijverige collectrices is hier zeker op zijn plaats. WASSENAAR. Gevonden voorwerpen: leeren jas, pet cn regenpijpen, jongenspet, dames-arm bandhorloge, -daniesportemonnaie met inh., ceintuur, contactsleutel, padvindersmes, ringetje, een hond, ceintuur, jas, zweep, bus met pinda's paardendek, een gras parkiet, diploma, schooletui met inhoud, aklentasch met inhoud, rol papier en een paar dameshandschocnen. Ter waarschuwing diene dal Z. uit Katwijk hier verbaiiseerd werd voor het ongedekt vervoer van aardappelen. v P. (feed aangiften vao vermoedelijke oplichting door H. alhier. ZOETERWOUDE. De gemeentebegTOoting 1931. De door B. en W. aan den Raad aange boden gemeente-begrooting voor den dienst 1934 geeft de volgende cyfers te zien: Hoofdstuk I. Werd het vorig Jaar ge opend met een nadeelig saldo van den dienst 1931 van 2048.39. thans opent de begroottng met een batig saldo van den dienst 1932 groot f. 4304 81, hetgeen verge leken by de begrooting '33 eene verlich ting van lasten beteekent van f. 6353. Hoofdstuk II. Onder de ontvangsten van dit hoofdstuk wordt geraamd een meerder bedrag aan ultkeerlng uit het Gemeente fonds van ongeveer f 700 Hierbü dient opgemerkt dat geen rekening is gehouden met de aangekondigde korting, omdat de begrooting reeds was aangeboden toen be doelde korting van rykswege werd aange kondigd. Er is nog niet bekend of en zoo Ja, hoeveel die korting voor deze gemeente zal bedragen De opbrengst van de secre- taiie-leges wordt f 200 hooger geraamd dan over 33. zulks ln verband met een tot stand gekomen nieuwe legesverorde ning, die dit laar nog niet in werking is. By de uitgaven van dit hoofdstuk 'zien wü een voorstel van B en W om ook voor 1934 wederom eene tydeiyke korting toe te passen van 10% op de salarissen der ambtenaren, zulks in verband met de sa- RECLAME. Indien Kruschen nog steeds niet ge probeerd hebt probeer het dan nu eens op kosten van de fabrikanten, zy hebben thans voor een beperkten tyd een aantal speciale „reuzen" pakken verkrygbaar ge steld, waardoor het gemakkeiyk wordt gemaakt de werking van Kruschen zelf eens te ondervinden. Vraagt dus uw apotheker of drogist naar het „reuzen" pak a f. 1.60, voordat deze alle zyn uitverkocht. Dit pak bevat namelijk den gewonen flacon Kruschen A f ï.eo en nog een apartcn proef- flacon. welke voldoende la voor ongeveer een week. Open eerst den proef flacon, probeer dezen en wanneer daarna niet volkomen overtuigd bent. dat Kruschen alles doet wat er van be weerd wordt. Is de gewone flacon nog ongeschon den. Breng dezen terug. Uw apotheker of drogist is gemachtigd. U uw gcheele uitgave h I 1.00 on middellijk en zonder omwegen terug te betalen. U hebt Kruschen geprobeerd zonder dat het U Iets kostte Kan het gemakkelijker? Let op dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de bul- tcnverpakklng de naam Rowntree Handels-Maat- schappU Amsterdam voorkomt. 9099 lariskortlng voor de ryksambtenaren, als mede in verband met den goedkooperen levensstandaard. De post .Jaarwedden ambtenaren ter secretarie" is voor '34 on geveer f. 620 lager geraamd dan het vorig laar; de post „rente van geldleeningen ongeveer f.660, terwyi de pist „Aflossing van geldleeningen" ongeveer f. 250 hooger ls geraamd. Hoofdstuk III. Vermeldenswaard is. dat de post „Onderhoud straatverlichting" ongeveer f400 hooger ls geraamd dan het vorig Jaar, terwijl eene nieuwe uitgave post voorkomt ad f,200 als bydrage aan den kapltaaldienst, ln verband met den aankoop eener motorbrandspuit. De ove rige posten zyn ongeveer gehjk aan het vorig jaar. De hoofdstukken IV en V vertoonen geen afwijkingen met het vorige jaar. BIJ hoofdstuk VI treffen wü een nieuwen post aan „aandeel in de kosten van onder houd van provinciale wegen" ad f. 2700. Deze uitgave is geraamd in verband met het raadsbesluit, waarby is bepaald dat de weg loopende vanaf de Lammebrug tot aan de grens der gemeente Stompwyk ln 1934 aan de Provincie in eigendom, beheer en onderhoud zal worden overgedaan. Het totaal van dit hoofdstuk wyst in verband hiermede eene meerdere uitgave van ruim f.2000 aan vergeleken by het vorig Jaar. Hoofdstuk VII «luit met een meerdere uitgave van ongeveer f. 850 in verband met meerdere oplossing van geldleeningen en grootere onderhoudsuttgaven van ge meente-bezittingen. Bij hoofdstuk VIII zien wy aanmerke- ïyke verschillen met het vorig jaar alleen by par. 7. Wegens ultkeerlng aan andere gemeenten voor byzonder onderwys, Inge volge art. 86 der L. O.-wet wordt f 600 meer geraamd; aan vergoeding aan by- zondere schoolbesturen ruim f. 2200. ter wijl verschillende andere posten eene ver hooging vertoonen. By par. 13 wordt on geveer f. 350 meer geraamd voor bydragen aan andere gemeenten ln de kosten van HBS.-bezoek, terwyi par. 144 eene ver hooging van ongeveer f. 50 aangeeft voor Gymnasiumbezoek. Par. 15 geeft eene ra ming van f. 1000 voor kosten Nüverheids- onderwljs evenals het vorig Jaar. terwijl 1932 eene uitgave heeft gevorderd van ongeveer f. 2400. (In laatstgenoemd jaar werden echter over 2 jaren schoolrekenin- gen betaald). Hoofdstuk IX geeft eene meerdere uit gave wegens kosten van krankzinnigen van f.1325 (totaalpost f.7560), terwül de daarmede correspondeerende ontvangst- post eene meerdere bate geeft van f. 450 (totaalpost f.2520). De kosten wegens armenzorg zijn geraamd ongeveer als vorig jaar. n.l. f. 1820 voor ondersteuning van behoeftigen; f.2000 voor werkverschaffing; f. 800 onderstand huur en f. 13500 voor steun aan crlsiswerkloozen De bydrage van het Ryk in de kosten der steunrege ling wordt geraamd op f. 7425. De hoofdstukken X en XI geven geen aanleiding tot bespreking en zyn onge veer geraamd als het vorig jaar. met dien verstande dat voor subsidie aan werkloo- zenkassen f 400 meer is geraamd. Hoofdstuk XII geeft byna uitsluitend ontvangstposten te zien. Het voorstel van B. en W. luidt om de belastingen onver anderd te laten en evenals ln 1933 te heffen 80 opcenten op de ongebouwde eigendommen (opbrengst f.4900); 20 op centen op de gebouwde eigendommen (op brengst f.2350); 612 t/m 120 opcenten op de Person belasting (opbrengst f.12600); 50 opcenten op de Vermogenbelasting (op brengst f.2630) en 65 opcenten op de Gemeentefondsbclastlng (opbrengst 2/3 gedeelte f.7333). De totale Inkomsten van dit hoofdstuk worden geraamd op (67103). De overige hoofdstukken geven geen aanleiding tot bespreking, behalve dat aan onvoorziene uitgaven is geraamd onge veer f.5000 (vorig jaar f.5200). De kapl taaldienst geeft geen byzondere ontvangst- of uitgaafposten De begrooting sluit in haar geheel in ontvangsten en uitgaven in den gewonen dienst met f. 140198,31. In den kaDitaaldienst ln ontvangsten met f.2846 38 en in uitgaven met f. 2229.15. De staat van schulden geeft een totaal aan schulden van ongeveer f 258 000, waarvan f. 80.000 ten laste van het water- leldingbedryf. Omtrent de ernstige aanryding welke hier plaats vond. zy gemeld, dat het hier niet betrof de heer W. V. uit Oegstgeest, doch de 20-). landbouwerszoon W. V. uit Koudekerk. GEBOREN. Petronella Francina, dr. van P. Chr. de Haas en C. M. Molenaar Hermanus Wil helmus, zn. van H. P. Kooyman en K. A. M. Cornelisse Gysbert, zn. van J. Haasnoot en G. A. Copier Antoinetta Margaretha Maria, dr. van J. P. Ouwerkerk en E. S. M. Breedeveld Maria. dr. van C. v. d. Blom en J. Bon Maria Wilhelmina, dr. van W. de Groot en M. du Chatinier Abram, zn. van W. F. v. Tongeren en M. Martinis Petrus Johannes, zn. van J A. Dysselbloem en J. C. M. Koot. "I EDEN J. Oosterom, m. 58 J. de Vries. wedn. 86 j. M. RozierKluivers, wede. 73 J. STADSNIEUWS. ORGELFONDS KOOIKAPEL. Heden hebben definitief zitting geno men in bovengenoemde Orgelfonds wyk 8 de Chr Zangver „Ex Animo", de Chr. Zangver. „Zang zy onze Leus", de Chr. Zangver. „Halleluja", de Chr. Reclteerclub „U. V. K.", de Chr. Nat. Werkmansbond en de Zondagsschool De Graankorrel. In de commissie hebben zitting genomen als dageiyksch bestuur de heeren C. B. v, d Zeeuw, voorzitter, Schelpenkade 42; F. Ouwerkerk, secretaris, zyislngel 76; G. Zit man, penningmeester, Rapenburg 121 en als leden de heeren G. Lekkerkerker; D. M. Kuivenhoven; J. J. la Lau en L. Zitman. AMSTERDAM 17 Oct. Lustelooze markt. Koersen meerendeels lager. Ned. obligaties gedrukt. Amerik. fondsen gedrukt. Youngleening prijs houdend- De daling van gisteren zette vandaag voort. De scherpe daling ln Wall Street en op de Amerik. goederenmarkt; de verdere reactie van pond en dollar waren voor de daling van heden verantwoordeiyk. De handel bleef intusschen van zeer geringen omvang. Unilevers hadden een kalm voorko men, waarby de noteering enkele pCt. la ger kwam, Philips ondergingen weinig verandering, doch Aku's en Ned. Ford stelden zich lager. Van de Petroleum- waarden verloren Koninklijke een 2-tal pCt. Later had een gedeeltelyk herstel plaats Van de Amerikanen vielen Tidewaters op door een koersstyging. Van de Cultures waren H.V.A.'s ruim 2 pCt. lager, terwül Rubbers kleine verliezen te lncasseeren kreven. Tabakken gaven een reactie tot ruim 3% te zien. Scheepvaarten en MUnwaardsn waren verwaarloosd terwül Amerik. fond sen op etn lager niveau terecht kwamen. Duitsche obligaties ondergingen maar wei nig verandering. Ned. Obligaties daaren tegen gedrukt, zoowel wat de oude als wat de nieuwe schuld betreft WISSELKOERSEN. Engeland 7.78 (7.91); Duitschland 59,87'/i (58.95); Frankrijk 9.70 3/4 (9.70 3/4); Bel gië 34.53"/» (34.58)Zwitserland 48 06 (48.08): Denemarken 34.80 (35.35): Zweden 40.25 (40.85); Noorwegen 39.20 (39.75)N.- York 1.71 (1.76 3/4). Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zyn de koersen van gisteren. ALPHEN. CHR. JONGE BOEREN EN TUINDERS VER „EENDRACHT MAAKT MACIIT." De Rundveebeperking. Door de Chr. Jonge Boeren- en Tuin dersver. „Eendracht maakt macht" werd in de Chr. Landbouwschool aan de Raad huisstraat een algemeene ledenvergade ring gehouden. De belangstelling was zeer groot, wat zeker mede moet worden toe geschreven aan het belangryke onder werp dat dezen avond door den voorzit ter, den heer G, de Kruüff, werd behan deld, n.l.; „De Rundveebeperking." Na opening met gebed en schriftlezing volgde voorlezing der notulen, die onver anderd werden vastgesteld. De voorzitter verkreeg hierna de gelegenheid tot be handeling van genoemd onderwerp. Spr. wees op de moeilijkheden van dit VTaag- stuk, waarover zelfs talryke 'geleerden het met elkaar- over het voor of tegen niet eens zijn Spr. behandelde dan de oorzaak van het feit dat er te veel vee is gekomen, en zette uiteen, hoe allereerst de crisis is opgetreden ln de graanbou -vbedrijven. Het gevolg was, dat men in deze bedrijven heeft getracht tot een oplossing te ko men door de bouwbedrijven om te zetten ln veehoudersbedrüven. Ulteindeiyk waren hiervan weer de gevolgen een uitbreiding van meer grasland en groote aanwas van de veeteelt, zoodat de crisis zich ook in deze bedrüven op nog veel scherpere wijze heeft geopenbaard. Als andere oorzaken gaf spr. voorts aan meerdere invenlisee- ring van het bedrijf verminderde koop kracht, de contingeeringen van het buitenland en de slechte betalingsregelin gen met het buitenland. Zoo gaat het niet langer meer en men moet wel tot de reorganisatie in de bedrüven komen. De vraag is echter hoe! Spr. ging dan na of het al of met noodig is, dat onze rund veestapel zooals de regeering dit wenscht, wordt beperkt en of dit de Juiste maat regel zal biyken te zyn. Aan de hand van de statistiek is gebleken, dat by de laatst gehouden veetelling sinds enkele Jaren onze veestapel ls toegenomen met niet minder dan 200.000 stuks. Door de ver minderde uitvoer en het minder vlecsch- gebruik, zün van zelf ook det prUzen veel lager geworden- Volgens spr. zal men weer moeten komen tot dezelfde omstandig heden als voor de Mobilisatie, n.l. uitbrei ding der graanbouwbedryven en beper king van de veehoudersbedrüven. In dit verband ging spr. de plannen van de Crl- sisveecentrale na. de inrichting en het bestuur daarvan en deelde mede, dat de Centrale dezer dagen ls aangevangen met het aankoopen van vee op de markten. Vanzelfsprekend bUjven er bezwaren, doch als Christenen wees spr. er op. om achter de regeering te staan evenals de 3 Centr. Landbouworganisaties, die hun steun aan de regeering hebben toegezegd, en geen afbrekende critiek uit te oefenen. Hierop volgde een geanimeerde bespreking waar na de vergadering door den secretaris, den heer C Voets na dank te hebben gebracht aan den voorzitter, gesloten werd. Op de eerstvolgende vergadering zal als spr, optreden Ir. Verhoeven. Rüksveeteelt- consulent over het onderwerp: De voeding van het Rundvee." Verkeersstremming- In verband met de werkzaamheden be treflende de vernieuwing van de Hofbrug zal de vaart door de brug en naar de Spoorhaven blijkens bekendmaking van B. en W. van 25 Oct. a s. af tot nadere aankondiging, gestremd zijn. Ernstige verkeersstremming. Gistermorgen ls het verkeer aan 's-Mole- naarsbrug over de brug L.Z. plm. twee uur, n.l. van 810 uur volkomen gestremd ge weest, doordat een zeswielige VTachtauto- tractor met aanhangwagen komende uit de 's-Molenaarsbuurt zich met het ach terste gedeelte knel reed tusschen een juist midden voor den ingang van de 's-Molenaarsbuurt staande boom en het perceel van den heer K. Het voorste ge deelte tractor met een gedeelte van den wagen bevond zich vlak voor de brug over den weg, zoodat het verkeer zoowel van Alphen als uit Leiden geheel werd ge stremd. Het werd omgelegd vla Koudekerk en de Alphensche brug, terwül door de autobusdiensten de diensten werden on derhouden met 2 wagens die van en tot de brug reden, waar de reizigers dan over stapten De wagen behoorde toe aan de Ia. Gebrs. v. d. M. te Den Haag, die ln de 's-Molenaarsbuurt by de dakpannenfa- briek van de fa, v. Rün en Kloot dakpan nen had geladen. De wagen moest tenslotte weggesleept worden door een vrachtauto van de fa. P. Schouten, Naar men oris mededeelde, heeft de fa. v. R. en KI reeds meedere malen aan het Hoogheemraadschap van Rünland, waar aan bedoelde boom toebehoort, verzocht, deze te laten verwijderen en/of te mogen doen verwyderen en hiervoor aangeboden het onderhoud van het gedeelte van dezen weg voor haar rekening te nemen. Deze verzoeken zün echter afgewezen, omdat men den boom wenscht te behou den voor hei natuurschoon. De firma on dervindt echter met haar niet geringe expeditie buitengewoon veel last van den boom, daar alle auto's steeds niet dan na heel veel moeite haar fabriek kunnen be reiken. Komende van de 's-Molenaarsbrug of in het geval men hiertegen op moet ryden, dient men steeds eerst tot Hotel 's-Molenaarsbrug te ryden om dan na tal ryke manoeuvre's, waarvoor veel stuur manskunst vereischt is de 's-Molenaars buurt in te kunnen ryden. Algemeen ls men het er aan 's-MoIe- naars over eens, dat hoewel men zeker ook voor het natuurschoon voelt, dit niet op weegt tegen de vele ongemakken, die men er door heeft Speciaal een fabriek als deze met zün groot bedrüf en personeel. Ten bate van de geestelüke verzor ging onzer militairen heeft de ln onze ge meente gehouden speldjesdag een bedrag van f. 75.19 opgebracht. Door onzen plaatsgenoot K. werd by de politie aangifte gedaan van de ont vreemding van zyn rijwiel, dat hü even onbeheerd had neergezet in een poort naast den winkelier v. d. P. in de Hooft- straat. Door de Knapenver, afd, „Bethel" ln den Hoorn werd een Reclteerclub opge richt. Ook in onze gemeente is door de R.K. Kiesverg. „Recht en Orde" een z.g. polltie- kern gevormd. De installatie van het be stuur werd verricht door den voorzitter der kiesverg in tegenwoordigheid van den deken, die na afloop der installatie den leider der kern en de leden gelukwenschte, hen hierby wyzende op het belangryke werk, dat zy op zich hebben genomen. Tot controleurs voor de Ned, Aard appel-Centrale zijn benoemd de heeren G. Alblas, A. v, d. Hoek en A, J. Goedhart alhier- BODEGRAVEN. Mooie Bazaar der Nutsbewaarschool. In het Beursgebouw werd de bazar ten bate van de Nutsbewaarschool geopend. In tegenwoordigheid der leden van het Nutsdepartement als ouders van kinderen, sprak de voorzitter der Bewaarschoolcom missie dr. S. Beije een openingswoord, waarin hij o.a. wethouder Huitkar welkom heette. Hij bracht dank aan allen, die mee gewerkt hadden aan de tot standkoming van den bazar, waarby hü dankte voor de toewyding, waarmede de heer A. Schullng, hoofd van de Openbare School, bygestaan door een schaar van helpers en helpsters, de inrichting verzorgde. De bewaarschool floreert thans heel goed. Echter vertoont de kas. tengevolge van den crisis een groot tekort, dat men hoopt door dezen bazar weer te kunnen stoppen. Spr. dankte ook voor de talrijke ge schenken. die waren aangeboden en ten slotte de Radio-Centrale voor de muzikale opluistering. De bazar is ongetwyfeld een der mooi ste. die de laatste jaren in onze gemeente gehouden is. In de benedenzaal bevonden zich de verkoopsstands, voorts een thee tent, een schiettent, een hakblok om koek te hakken, een alleraardigst postkantoor, waarvoor leuke Jongens ln piccolopakjes briefkaarten verkochten, die recht gaven op een prijs enz., enz Behalve de bene denzaal was echter ook de geheele gaan- dery in gebruik. Een der vleugels was ingericht als stroopwafelbakkery. Voorts waren er nog talrijke reclame-stands. Overal heerschte onmiddeliyk een gezellige drukte. Oprichting Mannenvereeniging. Onder leiding van ds. Kruishoop kwa men verschillende lidmaten der Ned. Herv. Kerk byeen tot het oprichten van een Mannenvereeniging. Besloten werd een vereenlglng te stichten. Byna alle aanwezigen traden als lid toe. Tot voorzitter werd aangewezen de heer D. Kruymer De bedoeling der vereeniging is allereerst- Bybelonderzoek. BOSKOOP. Adres inzake verbeersverbctering. Door het bestuur van de Bosk. Red dingsbrigade is aan B. en W. dczel ge meente een schryven gezonden, waarin adressanten verzoeken mede te willen werken tot het voorkomen van ongeluk ken van de Gouwobrug af tot hotel „Klaassen." Verbetering zou volgens adres santen verkregen kunnen worden door het afbreken van een houten loodsje, waardoor de bocht voor het verkeer groo- ter en gemakkelyker wordt- HEDEN: Concordia: Revue „Hier moet je wem U 8 uur nam. j Trianon-thealer: Filmliga Lelden, i nnm- uur nam. Zeevaartschool: Stadsevangelisatie i^8 uur nam. Zomerlust: Verg. van tuinders. Spr heer W. J. van Kampen van Voorburje?'1 7 uur nam. Woensdag. not Nutszaal: Spir. Ver. Harmonia", Psycblbri metrische avond, 8 uur nam. ge: K a t w U k-a a n-Z e e (Gemeem koi vaal)Geref. Bond. Spr. ds. Zandt v; va Delft 7v- uur nam. ba de wi ls BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. na: „De Vleermuis". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nan ,De misstap van Madeion Claudet". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nan „Een afscheid voor immer." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zond-.g nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uia DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moelH)b kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. in enting tegen diphterie 4—5 uur nam. Donderdags: inst. v. Praeventieve Ge. neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdlenst de: apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Oct. a.s, waargenomen dooi apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. W. H. v. d. Hurk en M. J. Droog E. P. Spierenburg en A. M. Vermeulen. Overleden: Gerardus v. Oyen, 61 jaar Grietje v- d. Berg, 19 jaar. B. en W. dezer gemeente zyn voor nemens met ingang van een nader te be palen datum, echter alleen indien ziel daarvoor minstens 25 leerlingen aanmel den, wederom een ontwikkelingscursus voor werkloozen te doen houden. Aanmel den bij het gemeentebestuur. Gevonden voorwerpen: Aan het post-1 kantoor zün inlichtingen te bekomen om-1 trent onderstaande gevonden voorwerpen:! 3 heerenrywielen, portef. met foto's, cein- f tuur, 2 heipalen en gouden ring. KOUDEKERK. HET JUBILEUM VAN DEN HEER ROLLEMA. Vele gelukwenschen. Gisteren herdacht de heer E. Rollem gemeente-secretaris, alhier onder buitc:- gewoon groote belangstelling zyn 25-Jaü jubileum als zoodanig. Niet alleen uit kringen der gemeente, maar ook daart- ten bereikten hem tal van felicitaties 1 allerlei vorm. Zyn vnendelyke woning FJ in een bloementuin herschapen, terwül U van aardige cadeaux hem door vrlendec- handen werden aangeboden. Des avonfl begaven zich de leden van den Raad d«t gemeente met burgemeester Kwint aan hoofd alsmede de ambtenaren naar (M Jubilaris, waar de burgemeester den plichtsgetrouwen secretaris met zün echt- genoote hartelijk en geestig complimen teerde en een blijvend aandenken aanbooi Eenigen tüd 'oleef men gezellig byeen. K mooie dag van dit zilveren jubileum w den jubilaris en zün familie stellig in dan! bare herinnering biyven. LEIDERDORP. Veelbelovend! De 16-jarige H. v. L. die de vorige wee! reeds door de politie was aangehouden, omdat hü in Leiden een fiets had wegge nomen en hierop naar huls was gereden, zag gisteren wederom kans een rijwiel te bemachtigen om daarop een uitstapje te maken. De politie heeft de zaak ln handen. In de plaats van wijlen den heer E- Mol is iot tijdelijk voorzitter van de Ver eenlglng voor Wykverpleglng benoemd, de beer J. Rünsburger Pzn Gevonden is een rywielplaatje. Inlich tingen zyn ter secretarie te bekomen. NIEUWKOOP. Een Tuinfeest. Donderdag a.s. viert de Fanfare „Eens gezind" haar 25-jarig bestaan. ZU doet dit dcor het organlseeren van een tuinfeest in den tuin van het Gemeentehuis, waarvoor men bezig ls een overkapte tent te Dl33'" sen. terwy; verder op het terrein verschil lende attracties aanwezig züullen zijn. NOORDEN. De RUksveldwachter van S. verbali seerde een jongmensch dat zonder eeh akte, of een vergunning in het vlsch*3' ter van een ander hengelde Een R31"3' raad zekere P. v. d, Z., was dit te mach tig en deze kreeg een oroces verbaal *3' gsns overtreding der Dolltle-verordenln?. eg het niet hebben van een rUwlelpl33" dienstjaar 1933/1934

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6