DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. LEIDSCH DAGBLAD - Vijfde Blad Zaterdag 14 October 19J 74» UIT DE OMSTREKEN. MERCURIUS HAVERMOUT 25 cent per pondspak NEDERLANDSCH FABRIKAAT UIT DE RIJNSTREEK. ïij HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Riepke Hollander, van Hille gom, Laplnenburgstraat 26, naar Venneper- wcg 464; Wilhelmina Hoogendoorn, van Zegveld, Mije 234, naar Aaismeerderdijk 391; Hendrik G. Huiskens, van Amsterdam, le Schinkelstraat 27, naar Aaismeerderdijk 447; Antie de Jong, van Hillegom, Loos terweg III, 24, naar Venneperweg £01; Trijntje de Jong, van Hilversum, Ütto's-Iaan 20, naar Korenaarstraat 18; Johanna van der Kaus, van Amsterdam, Kanaalstraat 140, Nieuwemeerdljk 72; Marlinus Kramer, van Den Helder, Artilleriestraat 5, naar S hin- keldijk 139; Willem C. van Nieuwenhuijzen van Renkum, Heel sum. Klein Amerikaweg 2, naar Nieuwemeerdijk 295 a; Adrianus Poot, van Amsterdam, Vossiusstraat 5, naar Spaamwouderweg 13; Trijntje van Lith, van Barsingerhorn, Kolhorn, naar Kruisweg 1C81; Anna M. Pronk, van Bergen (N.H.), Loudelsweg 20, naar Venneperweg 302; Anna G. Scholte, van Amsterdam, Vijzelgracht 27, naar Schinkeldijk 47; Luise Schwarz, van Medemblik, Brugstr. A. 4, naar Hoofdweg 6.9; Gerhard C. V.iet- stra, van Amsterdam, Bestevaerstraat 49, II, naar Nieuwemeerdljk 355. Vertrokken: Albcrdina Gedaan, van Spaamwouderweg 973, naar Bloemendaal, Kockoekweg 2; Aldert Tas, van Wilgen laan 49, naar Amsterdam, Jac. van Lennep- kade 149, II; Martinus T. Allard, van Nieuwemeerdljk 178, naar Soest, Helling- weg 15, Soestdijk; Jannetje Heijstek, van Hoofdweg 9J0 ,naar Heemstede, Asterkade 26; Balthazar C de Heij, van Dr. Heijelaan 30, naar Haarlem, Spaarndammerpolder, Genieweg 14 j; Maria Koree, van Concours- laan 19, naar Stompwlik, Stompwijksche- weg 56; Gellius Vochteloo, van Lisserdijk 267, naar Alphen a. d. Rijn, Aarlanderveen, Zuideinde, p.a. D. de Jong; Bardina van Naarden, van Friedalaan 27, naar Amster dam, Vancouverstr. 28 huis; Anthonius Kaag van Hillegommerdijk 316, naar Amsterdam, Admiralengracht 170, II; Cornelis van Aarle, van 't Kabel 11, naar Alkemade, Nieuwe Wetering C 93; Gljsbertus van Bentem, van Vijfhuizerdijk 139, naar Arn hem, Turfstraat 25; Jacobus P. Nagel, van Sloterweg 215, naar Maarssen, Straatweg 39; Wed. P. Schagen, van Zwanenburger- dijk 504, naar Haarlem, Duinoordstr. 43; Wilhelmus Wiebes ,van Aaismeerderdijk 436, naar Amsterdam, Jaagpad 241. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Dirk, z. van D. C. van Kerkhoven en A. Schalk; Albertus, z. van P. Selser en H. van der Meer; Jacobus Johannes, z. van J. de diele Clercq en M. J. van Egmond; Evert, z. van C. Vuijst en J. den Haan; Geertruida Maria, d. van J. Stavenuiter en K. Rood; Jan, z. van H. Mtfhlen en H. Clement; Alida Cornelia, d. van A. C. van 't Land en H. Toes; Kors, z. van H. Hopman en M. den Hartog; Johannes ,z. van G. J. Schouten en E. C. Hemelaar. Ondertrouwd: W. A. v. d. Hulst, 27 jaar en M. P. Teeuwen, 22 jaar; J. Tensen, 24 jaar en G. Thomas, 21 jaar; M. Meijer, 58 jaar en T. de Groot, 56 jaar; D. M. Kamstra, 24 jaar en E. van Hooidonk, 24 jaar; C. Cuvelier, 20 jaar en G. J. van Veen, 19 jaar; J. de Vries, 23 jaar en H. D. Bras, 18 jaar; J. A. van Bruggen, 26 jaar en J. M. A. Vink, 24 jaar. Getrouwd: G. Gravemaker, 23 jaar en E. Stolp, 21 jaar; S. Jongstra, 28 jaar en M. Meijer, 22 jaar; J. Hoogenboom, 24 jaar en T. van Geffen, 25 jaar. Overleden: Johanna Kors, 70 jaar geh. met R. van Bruggen; Jannetje de Wit, 55 jaar, wed. van L. Vermeer; Goverdina Maria van Oosten, 41 jaar, geh. met A. v. d. Veek; Jan de Groot, 73 jaar, geh. met J. Hoogeveen. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Gerardus, z. van S. P. Warmerdam en C. Mesman; Hendrik Johannes, z. van R. J. Tol en C. H. Walter; Lucas, z. van J. J. Huisman en M. B. Boshove. Ondertrouwd: A. J. Bos en A. C. Spreeuw Getrouwd: J. E. Sanders en A. C. C. Rusman; L. Spaargaren en A. FlipphL Overleden: J. Poot, ecbtgen. van W. Klj'ne, 61 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: L. van Biezen met gezin, Beekkade 17 a; G. A. de Bolster, met gezin, Ambachtstraat 74; KI. Houter met gezin, Ambachlstraat 82; J. J. van der Leeden met gezin, Pr. Hendrikstraat 18; S. F. van Maris, Meerstraat 58; J. Raaphorst met gezin, Leidschestr. 16; K. H. Schafer met gezin, Emmastraat 1; L. Unk, Hof straat 8. F. W. van der Voorn met vrn Leidschestraat 89; J. Westerlaken, v. d. Endelaan 12; P. M. Weljers, Meerdorp- straat 19. Vertrokken: A. C. Meskers, Klooster „De Goede Herder", Leiderdorp; J. van der Beek met gezin, Wagendwarsstraat 20, Lisse; A. L. Klavins Riga: A. C. Hijlkema, „Lozenoord", Ermelo-Veldwijk; A. C. Rus man (echtgen. van J. E. Sanders), Esch- doornkade 9, Heemstede; C. G. Huijsmaris, Concourslaan 55, Haarlemmermeer; W. de Berg met gezin, IJweg, Nw. Vennep; D. Wilhelmus met gezin. Slachthuisstraat 43 rood, Haarlem; C. van der Krans, Schans 113 B, Rotterdam. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert op Vrijdag 20 October. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan P. v. d. Zwart, gemeente werkman. 4. Voorstel tot overplaatsing van den gasstoker G. Bruin als gemeente werk man naai het bedrijt Up.nbare Werken. 5. Prae-advies inzake de voorbereiding van een wijziging van hit Ui breidingsplan. 6. Voorstel tot wijziging van de Alge- ineene Politie-verordening. 7. Voorstel tot regeling van de percen tages der rekening courant-overeenkomst met het gas- en waterbedrijf. 8 Voorstel tot verhooging van het sub sidie aan bet Burgerlijk Armbestuur. RECLAME. 8970 9. Voorstel tot het verburen van een terrein aan de voetbalver. „Hillinen". 10. Voorstel tot wijziging van de beheers- verordening voor het bedrijf van Openbare Werken. 11. Mededeelingen. Gevonden. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: broche, heeren rijwiel, pet, jongensjas. Aanwezig en te bevragen bij: P. v. Rooden O.W., heeren rijwiel, Standaard, ploegbaas N.Z.H., h^e- renrijwiel; Pijnappel, agent van politie, jonge kat; C. S. Weijers^ Leidschestr. 100, portemonnaie met inh.; N. v. d. Hulst, v. Vlietstraat 72, jonge kat; v. Wave ren, Stamhuis, twee houten kisten; P. v. d. Berg, Loosterweg II, 14, koperen handeltjes; G. Pouw, Leidschestr. 143, muts: H. Bootsma, Lapinenburgstr. 30, houtsnijmes; v. d. Klugt, Loosterweg III, 2, vulpenhouder; G. Maaskant, S'ationsweg 231, vulpenhou der; F. Lubbe, Hoofdstr. 28. portemonnaie met inh.; J. M. Wessels, Vinkenlaan 34, bouten gordijnen roe. LISSE. Loop der Bevolking. Vertrokken: Mej. A. M. v. d. Klauw, naar Haarlem; Mei. C. H. v. d. Bosch, naar Noordwijkerhout; N. Kwakernaak, naar Bodegraven; Mej. M. Kraak, naar Val- ;burg; Mej. J. C. v. d. Wolf, naar Eind- ;hoven; J. Raaphorst en gezin, naar Hille gom; L. v. Biezen en gez., naar Hillegom; Mej. W. M. Sprengers, naar Bloemendaal; Mej. G. Nol, naar Eindhoven. Gevestigd: C. A. H. Schrama-Hulsebosch, van Hillegom, Vuursteeg 1; Mej. A. C. Wassenaar, naar Oegstg^est, Vreewijk 34; Mej. H. v. Oosten, van Heemstede, Stations weg 46. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Catharina, d. van J. A. Groen in 't Woud en A. M. Rooijakkers; Helena Hendrika, d. van J. v. Lierop en P. M. v. Rooijen; Petrus Hendricus, z. van M. J. van Ruiten en Q. H. Pennings; Catharina, d. van H. J. v. Veen en M. v. d. Ven; Nicolaas, z. van B. Verhoef en H. v. Dooren; Pietje, d. van P. W. v. d. Laan en C. M. Winkelaar; Floris, z. van J. Rhijnsburger en G. Zwaan; Cornelia Petronella, d. van J. v. Velzen en P. M. de Jeu; Leonardus Nicolaas, z. van J. Lieverse en E. M. Klein; George Nicolaas, z. van H. N. Hogenboom en M. C. de Hollander. Ondertrouwd: W. A. Smits en J. de Groot. Getrouwd: J. B. Nulkes en C. de Vos. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. M. Schakenbos, van Hazerswoude, A 262, naar Kerkstraat 26; E. de Wit, van Amsterdam, le Oosterp- straat 179, naar Langeveld 29; A. A. C. Poland, van Haarlem, Dolfijnstraat 13, naar Jangeveld 29; P. Th. J. Verhoeven, geb. van Denzen, van Noordwijkerhout, Zee straat 69, naar Offemweg 74; J. M. Jansen en fam., van Apeldoorn, Korenstraat 17, naar Dahliastraat 46. Vetrokken: F. Kloproggen en fam. van Nieuwe Zeeweg 6 b, naar Krabbendijke; J. Jordaan en fam., van van Limburg Sti- rumstraat 5, naar Hilversum, Oosterengh- weg 43; B. van Grieken, van Lindenplein 2, naar Bilthoven, Emmaplein 18. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Quirina, d. van C. J. Caspers en N. Noppe; Marijtje, d. van J. van der Meulen en A. P. Sweers; Karei Jacobus, z. van P. Brouwer en W. Zwetsloot; Nicolaas, z. van A. W. H. de Bes en J. Duijndam; Johannes Hendrikus, z .van C. Zuidhoek en G. van Rossum; Adrianus Hendrikus, z. van L. W. Riet- meljer en Th. S. Alkemade. Getrouwd: G. A. Buscbman, 33 jaar en J. M. Vink, 20 jaar. Overleden Maria Johanna van der S'uijs 80 iaar, wed. van G. J. Schoots: Fran^oise Emilie Josephina Meuter, 52 jaar, geh. met A. B. Mahieu. Jacoba Geertruida den Hol lander, 42 jaar, wed. van L. Hellenberg. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Het verloop van den handel was deze week zeer slecht. Voorkroten, die thans in massa voorradig zijn, wordt van f. 0.90 tot f. 1.50 per 100 K.G. betaald. Waschpeen gaat voor f- 1.752.60 per 100 K.G. Bos- peen brengt van 1. 2.104.30 per 100 bos op. Uien gaan slecht. Er wordt van f. 1.40 —1.90 per 100 K.G. betaald. Roode en gele kool niet niet meer dan f. 2 604.10 halen. Bloemkool komt thans in massa. Zij gaat voor lage prijzen. 1ste soort voor f. 1.90 —3.70, 2de kwaliteit f. 0.90—1.70. Derde soort kan geen koopers krijgen, ook niet voor zouterij. VOORSCHOTEN Het Crisis-Comité. De collecte, langs de huizen, deze week gehouden ten bate van het plaatselijk Crisis-Comité heeft opgebracht f. 451.8J, waaronder enkele maanue.ijksche toezeg gingen en giften in natura. Aan allen, die medewerkten dit mooie resultaat te bereiken brengt bet comité zijn hartelijken dank. Voor hen, die door omstandigheden verhinderd waren hun gift aan de collectanten af te dragen, zij herinnerd aan het gironummer van den secretaris-penningmeester no. 191800, kan tot Voorschoten. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. van G. v. Rijswijk en M. Sekeris Hendrika Cornelia, d. van L. Verburg en A. Ruting Jacoba, d van J. Buitelaar en A. Doelman Cornelia Lldwina, d. van J. J. Moerlngs en E. P. v. Kersbergen Mathijs, z. van M. Hoogen- dorp en A. Luijendijk Jansje Albertje d. van C. v. Schalk en M. de Graaf Hendrika, d. van T. Uithol en H, v. Geest. Overleden: Adriana Gerarda Maria Duijnlsveld, 31 jaar echtgenoote van J. P. v. Vliet Clara van der Knjjff, 58 jaar Daniel van Kempen, 71 jaar (overl. te Leiden). Loop der Bevolking. Ingekomen van: Rotterdam Antonia T. M. Scheerder echtgen. van C. J. Wlnning- hoff, z. ber. v. Mandersloostr. 7 's-Gra- venhage Elisabeth Dongelmans dienstb. Willemstr. 13 's-Gravenhage Cornelia Sliep, hulp l.d. huish. Julianastr. 88 Utrecht Corns, v. d. Hoek en gezin fa- brieksarb. Hoorn 172 Lochem Joannes B, de Meijer, kellner, Raadhuisstraat 244; Grootebroek Hermanus B. A. M. Korver kapper Oranjestr. 35 Haarlemmermeer Gellius Vochteloo landarb. Zuideinde 18 Voorschoten Nicolaas Oosterom winkelier Grljpestelnstr. 2 Katwijk Geertruida E. Clement z. ber. Steekterweg 64 Zeven hoven Willem v. Middelkoop veehouderskn. Heerenweg 15; Nieuwveen Dirk L Rietveld, veehouderskn.. Zuideinde 42; Woubrugge Joseph A. Verduijn en gez., winkelbed., Bloemstraat 25; Benthuizen Jan Verduijn, manufacturier, Bloemhofstraat 24; Bos koop Petrus P. Binken, bakkerkn., Emma- laan le; Reeuwijk Alida Middelkoop, d.b. Kortsteekterweg 28; Zegveld Cornelia Th. Balvert. echtgen. v. W. de Lange, z.b., Raadwijkstr. 20; Smallingerland J. Hart kamp en gez., predikant, Hooftstraat 164b. Vertrokken: D. Verzaal en gezin, groen- tenhandelaar. Hooftstraat 99, naar Aals meer Ophelialaan 89; A. v. Wijk en gezin, orgeldraaier, Gouwsl.wee 88, naar Amster dam, Riouwstraat 118: D. Cannegleter, z.b. Oudsh.weg 78. naar Leiden, Merelstraat 7; Corns. A. Kempenaar, z.b., Verl. Aarkade 24. naar Wateringen. L. Noordweg 107; Wilhelm M. v. Wermeskerken, z.b., Ouds- hoomshe weg 86 naar Leiden, Witte Sin gel 70; Jacobus L. v. Wermeskerken, z.b., Oudshoomsche weg 86, naar Leiden, Hout straat 1: Alida G. v. d. Tol, dienstb. Kort steekterweg 30, naar Linschoten p.a. G. Schalkwijk: A. Piketh, arb., Oudsh. weg 122. naar Koudekerk, Hoogewaard 165B: B. Keur en gez., filiaalhouder, v. Manders- loostraat 9. naar 's Gravenhage, Frederik Fendriklaan 147: Geertie A. v. d. Snoek, dienstb., Steekterweg 87. naar Akersloot, Zuidervaart bij Stomjjetoren. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Gerrigje, z. van H. van Elten en M. Breedijk; Annigje, d. van P. J. Bongenaar en L. van Wensveen. Getrouwd; L. Kieboom en E. v. Woerden. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. M. Vonk, van Beverwijk; J. T. Langelaar, van Alphen a. d. Rijn: L. Cos, van Zaandijk; H. v. d. Vliet en gezin, van Bleiswijk; G. de Kruijff en gezin, van Barwoudswaarder; L. Kieboom, van Werkendam; A. C. van Dam, van Haarlem. Vertrokken: A. M. de Koning, naar Rosmalen; M, J. Stappendel, naar Bloemen daal; C. Noordhoek, naar de Bilt; N. Schoonhoven, naar Alphen, A. Heijkoop, naar Zeist; F. H. Baggerman, naar 's Gra venhage: A. G. Brand, geh. met S. Schouten naar Woerden; L. van Tilburg, naar Wad- dinxveen; A. van Beek, naar Alphen; E. Hoogendoorn, naar Utrecht; J. B. Spruijt en gezin, naar Amsterdam. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Woens dag a.s. des nam. te 2 uur in ojjenbare ver gadering bijeen. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Behandeling van het adres om ont lasting van de aanslagen in de personeele belasting voor Koffiehuishouders. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag van f. 153.75 over het 2e half jaar- 1933 voo extra hulp aan werkloozen (steunverleenlng B.) 4. Behandeling van het voorstel van de heeren M. Lugtenburg en R. Kelfkens tot oprichting van een Burgerlijke Instelling van weldadigheid. 5. Behandeling van het rapport der raadscommissie betreffende werkverschaf fing der werkverruiming. Gevonden; een damesgeldbeursje met inhoud, een witte duif. KOUDEKERK. Loop der Bevolking. Gevestigd: van Woubrugge, Theodora M. Zwartjes; van Zoeterwoude, Jacobus P. van den Ploeg; van Apeldoorn, Johannes Dijk; van Alphen a. d. Rijn, Hendrik Kruit en gezin; van Leiden, Julius Sladeek. Vertrokken: naar Noordwijk, Nicolaas Vonk: naar Leiden, Frans H. Koelewijn; naar Zoeterwoude, Cornelis H. van Velden cn gezin: naar Berkel en Rodenrijs, Jo hannes P. Zwartjes; naar Leiderdorp, Nicolaas van Veen; naar Hazerswoude, Adrianus Ph. L. Hardonk; naar Voorburg, Frederika Schotrumf; naar Bodegraven, Maria J. Houtman; naar Utrecht, Paul Lansche; naar Leiden, Nicolaas Moerman. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, z. van Cornelis Ka- genaar en van Leentje Hogenes Jacobus Dyomisius Joseph, z. van Dingeman Ge rardus Aloysius de Rooij en van Wilhel mina Jacoba van der Zon. Overleden: Hage Otte 87 j., echtgenoot van Catharina Slegtenhorst. Bij het gemeentebestuur is van den minister van Sociale Zaken de mededee- iing ontvangen dat voorloopig een 5-tal arbeiders, werklooze hoofden van ge zinnen uit deze gemeente geplaatst kun nen worden bij de Rijkswerkverschaffing Kamp Rollecate (bij Staphorst). Bij de politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden gabar dine regenjas. LEIMUIDEN. De werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemidde ling staan thans 6 werkzoekenden inge schreven. NIEUWVEEN. Vergadering zwemver. „De Verbetering". De zwemvereeniging „De Verbetering" hield een ledenvergadering in het Ont houdersgebouw, die goed bezocht was. Dr. Nout opende, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Er waren tamelijk veel ingekomen stukken, zooals aanbiedingen van kleederen, haken, auto maten voor kaartjes enz., maar gezien de groote kosten, werden zij voor kennisge ving aangenomen. Een aanbieding om zich op „De Nieuwe Brigade" te abonnee- ren, werd besproken. De voorzitter deelde mede, dat in Boskoop een Reddings- Brigade bestaat, die een demonstratie zal willen geven. Besloten werd dat het vol gend jaar hiervan een dankbaar gebruik zal worden gemaakt. Voorts was ingekomen een goedkeuring van de gemeente Ter-Aar om 20 kleed kamertjes te bouwen. De secretaris bracht het jaarverslag uit. Het ledental is gestegen van 185 tot 238. Van de gelegenheid tot zwemmen is een zeer druk gebruik gemaakt. De penningmeester deed verslag der kas, die met een saldo van f. 46 sluit, terwijl de rentelooze aandeelen en andere leenin gen een totaal vormen van f.350. Mej. v. Zoest-v. Gent en de heer C. Campfens be vonden de boeken in orde. Volgde bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren S. Vogelaar, J. Spijker en H. W. Nout, terwijl de dames Koolstra en zuster Diemer bedankt hebben. Na een zeer geanimeerde stemming werden ge kozen de dames R. de Bleker en B. v. d. Vaart, terwijl de aftredende heeren her kozen zijn. De voorzitter sloot hierop de vergadering. RIJNSATERWOUDE. Het Crisis-Comité. De collecte voor het Crisis-Comité al hier heeft in twee weken de som van f. 8 91 Vï opgebracht. Bedoeld comité is van plan a.s. Maandag een extra-collecte in de gemeente te houden, waarvoor zich eenige dames disponibel hebben gesteld. Ook zullen de N.C.C.-vlaggetjes verkocht worden. Het Comité doet een beroep op alle ingezetenen om een gift voor dit doel af te zonderen. De werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemidde ling staan thans 2 werkzoekenden inge schreven. KC vrtjk- Bodei jchaa Alt Xari1 -R.C 2e TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Maria Theresjj van L. de Jong en H. Kempen Z. van G. van Harten en A. Vis. Loop der Bevolking. Vertrokken: C- Sassen naar Druaf, Uj C. Visser, naar Andijk W. A. v. d. yj a-7 naar Noordwijkerhout. Het Patronaatsfeest. 2e 1 Zooals wij reeds meldden, bestond ijjlnhe Jongenspatronaat alhier dezer 25 jaar. De na de kerkelijke plechtigheden a houden herdenkingsavond in het Vereenigingsgebouw is voor de organ toren ongetwijfeld een groot succes ij worden. Toen de directeur van het Patroaa kapelaan Henning, de bijeenkomst opt met den patronaatsgroet, was de zaal» heel bezet met ouders en genoodlgden! zijn openingswoord heette spr. inzond heid welkom den Burgemeester en] aanwezige geestelijken, waaronder schillende oud-directeuren en Deken legers uit Alphen aan den Rijn- Het in twee gedeelten in dichtvorm ;l geven verslag, toegelicht met tain; H foto's en geestige teekenlngen op 11 witte doek, gaf een duidelijk begrip nl wat er in de afgeloopen kwart eeuw t, I de opeenvolgende leiders van het Patri naat ls bereikt en het mag zeker een go» I gedachte van den directeur genoemd I den om zijn verslag op deze wijze sanl te stellen. De gewoonlijk geringe popular I telt van dergelijke verslag zal, indien voorbeeld navolging mag vinden, verkeeren in groote belangstelling. Kapelaan Kraakman hield een fee rede en zette daarin uiteen, waarom jeugdwerk vooral in dezen tijd -tL dringend noodig is. Na het wijden der Patronaatsvlag r-jw Deken Hellegers werden verschllfcpi toespraken gehouden, waarna de film Jongens-Patronaat van Langeraar" i P-V toond werd. Pastoor Bilars sloot hierop het of cleele gedeelte van den avond met ei^_ hartelijke toespraak, waarbij in het t AD zonder de oud-leiders van het Patrona^^ den Burgemeester en andere vertege: woordigers van het gemeente-best:; dank werd gebracht voor hun belangstil llng. Kapelaan Henning en de Patronai:" Commissie oogstten welverdiende woorci van lof voor al hun werken en streven dienst van het Jongens-Patronaat. Na een pauze werden lichtbeelden, va; stellende „Een wandeling door oud nieuw Ter Aar", vertoond. Ook hiermede oogstte de directeur ia het Patronaat grooten bijval. Toen hierop, nog een film in 5 acte was afgedraaid, had het middernachtet uur reeds geslagen en werd de bijee: komst gesloten met de Patronaatsgroet. WADDINXVEEN. De chauffeur K. reed op den Breede: weg met een groote vrachtauto door defect aan de stuurinrichting tege een boom, zoodat het voorgedeelte vaaé auto totaal werd vernield en hij door voorruit werd geslingerd. Zwaar asm het gelaat gewond is hij nd een dokter vervoerd, waar hem medlsd hulp werd verleend. WOUBRUGGE. Middenstandsver. „Ons Belang". De Middenstandsvereeniglng „Ons Bt lang" kwam in ledenvergadering bijeen! hotel Swama. Na behandeling van de huishoudt!? zaken hield mr. Knibbe, secretaris vzS Kamer van Koophandel te Leidend referaat over het ontstaan en de wert! dezer Kamer. Zulks vond zijn aanleidir.;: het feit, dat vele middenstanders, wier 'i komen beneden de f.2000 per jaar isa- daald, meenden niet meer den aanslag it Kamer te moeten betalen en ook niet rest behoefden ingeschreven te zijn. Na de i« duidelijke uiteenzetting van mr. Knlö kwamen velen op hun genomen besli terug, er van overtuigd dat de Kamer vc Koophandel te Leiden hun belangen te volle voorstaat. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Johannes, z. van' Bax en J. M. Opdam Leonardus JohaS' nes Christianus, z. van Th. Elstgeest en' W. van Egmond Gerarda Apolonl' Maria Anna, d. van C. J. Hoogenboom H. J. Peperkamp. Ten huize van den heer de W. bril een schoorsteenbrand uit. Geholpen dooi omwonenden kon het brandje met eenigf emmers water worden gebluscht. de uit tor be zo de spi be; ei? nie lite wii das V! on In vei de bij ee; ho rel on fei 8e >u 243. Terwijl ze daar zoo stil lagen, hoorden ze een dof gebrom. Het werd al luider en luider, ze dachten stellig zoo dadelijk een vliegmachine over den heuvelkam te zullen zien ojsdulken, maar wat kwam er? 244. Een auto! Nog wel in vliegende vaart, recht op hen af! Ze sprongen overeind en gelukkig remde de be stuurder uit alle macht, omdat hij de beek beneden zich zag. Terwijl ze op den chauffeur toeliepen, om te zien wat voor landsman dat nu weer kon zijn, kwamen er nog drie auto's aan, gelukkig wat kalmer. Er sprongen een heeleboel mannen uit, die onmiddellijk begonnen te schieten, als welkom, zooals Simmy en Wo-wang nu ge leerd hadden,

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 18