Het Proces van den Rijksdagbrand. KARSOTE Zoo'n baby-huidje 74s** Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 13 October 1933 Derde Blad No. 22567 Wat v. d. Lubbe's houding m. i. beteekent. Moeilijkheden met den tolk. heeft goede verzorging noodig! KERK- EN SCHOOLNiEUWS DOOR Mr. B. W. STOMPS. De President gevoelt misschien ook wel iet terstond vooral door de woorden van den Commissaris van Politie Helssig, -ie zich in denzelfden zin uitliet het erschil tusschen de Raden-Communisten r. dc gewone Communisten, terwijl toch, '-oals ook gebleken is uit het Roodboek, "at door het Van der Lubbe-Comité is uit geven, er een wezenlijk groot verschil fisschen de Communisten en de Raden- 'ommunisten bestaat, zoodat bij de be- andeling in Leipzig bij sommigen het igevoel opkwam, dat men dit essentieele erschil niet zien wilde, want ook de agen van den President toonden duide lijk. dat hij niet doordrongen was van de overtuiging, dat zoo'n verschil bestond. De resident realiseerde niet. dat een Raden- Communisme wel een Communisme is, maar een Communisme, dat volkomen vij andig kan staan tegenover het Partij- Communisme van C. P. H. of K. P. D. Een Nederlander, die de verdeeldheid op ker kelijk gebied kent. kan zich gemakkelijker voorstellen, dat ook op het gebied van het Communisme verschillende meeningeii en dus verschillende groepen van aanhan gers kunnen bestaan. Met uitzondering van Torgler en Dirni- troff zagen de verdachten er slecht uit. Van der Lubbe vooral ïeek zeer zwak en lijdend, en slechts met de grootste moeite gelukte het hem zich zij het dan ook met korte zinnetjes verstaanbaar te maken. Wie zal zeggen of het hier onwil dan wel onmacht betreft? De accoustiek in de gerechtszaal is zeer lecht; toen er nog geen luidsprekers ge plaatst waren, moest men inderdaad zeer luid spreken om in de zaal verstaan te kunnen worden, en toen ik als getuige ge hoord werd, heb ik met zeer luide stem ge sproken, terwijl naderhand tóch bleek dat het voor de zaal „gewoon spreken" is ge- eest. Menigeen zal een gevoel van be- 'emming bij zich voelen opkomen als hij in het openbaar spreken meet, en hoewel ik uit hoofde van mijn beroep vrij vaak in het openbaar heb moeten spreken, moet ik eerlijk toegeven, dat ik op het gedenkwaardige oogenblik, dat ik als ge tuige gehoord zou worden, een oogenblik heb moeten vechten tegen een opkomende emotie, die mij dreigde te beletten luid te spreken en al duurde het maar een seconde, het gevoel van beklemming heb ik toch gehad. Zeer terecht merkte de correspondent van de „Nieuwe Rotterdam- I sche Courant" dan ook op, dat toen de President den psychiater Bonnhoefer vroeg naar een verklaring van het fluis teren van Van der Lubbe. niemand scheen op te merken, dat ook de psychiater bij de beantwoording van die vragen fluister de! Is het dan niet aan te nemen, dat de eenvoudige jongen, die Marinus van der Lubbe was. onder den indruk is gekomen van deze wijze van procesvoeren en daar door niet bij machte is met luider stem zich verstaanbaar te maken? En nu zal de lezer vragen: „Hoe is overigens de houding van Van der Lubbe te verklaren?" „Is hij versuft?" „Weet hij niet wat hij antwoorden moet?" „Simu leert hij, of is hij ontoerekenbaar?" En dan moet ik verklaren, dat ik tot de eindconclusie gekomen ben. dat hij zeer goed den loop van het proces volgt, en dat zijn antwoorden niet zoo idioot zijn als ze wel lijken. Langzamerhand is bij mij de overtui- §mg gegroeid, dat hij terdege doordrongen is van de beteekenis van de vragen, die iem gesteld worden, en dat zijn antwoor den wél overwogen zijn en nu en dan niet van humor ontbloot. Een frappant voorbeeld lijkt mij hier van wel, dat. toen de President hem vroeg T* na de heropening van de zitting ™n mij gelegenheid was gegeven :net hem te spreken, of hij met mij gesproken had. zijn antwoord luidde: „Neen", welk antwoord groot opzien baarde, waarop Seuffert opstond, en nadrukkelijk ver klaarde. dat het onderhoud met mij had plaats gevonden, maar ik moest, als ge tuige gehoord, verklaren, dat het onder houd wel zéér eenzijdig was geweest, ik had gepraat en Van der Lubbe had ge degen. Zijn antwoord „Neen" aan den President was dus volkomen juist, en zoo zijn er meer gevallen geweest, waarin zijn antwoorden, hoewel oogenschijnlijk eva as, op de keper beschouwd, juist waren. Hierbij zou ik er ook op willen wijzen. t wmi de t°lk, als hij zegt: „Van der hubbe verklaart: „Das kann ich nicht c zich aan een vergefelijke fout schuldig maakt: hier zal toch wel in liet p-onandsch gezegd zijn door Van der hubbe: „Dat kan ik niet zeggen", en het komt maar aan op de intonatie, waarin cit gezegd wordt. Ligt de klemtoon op *an, dan is het juist vertaald, maar is het niet gezegd met de klemtoon op dat wcord, ii?h*s het een uitlating, die \^j zoo vaak uit den mond van een arbeider hooren en j aarmede hij ietwat breedsprakig te Kennen geeft het antwoord: „Neen". En wat beteekent zijn lachen nu en dan «jaens de zittingen, waar het toch gaat om een zoo groot bezit, als zijn eigen leven? wif i1^ verschillende wijzen verklaard, «et is denkbaar dat de geweldige omvang, proces gegeven is, hem over- w? i iGn nu en dan van verlegen- i e,K. ht'J.Het is 00k mogelijk, dat hij °m dingen, die tijdens de zittingen eweerd worden, en die hij onmogelijk als ernst op kan vatten. Hij heeft b.v. zitten vomLn'Jonderzocht werd, of hij in den ho.f, in het dorPie Sörnewitz bij ltv i,™ fi gelogeerd, en het is mij duide- Pfevallen dat toen den volgenden dag lach.! Psychiater Bonnhoefer over dit dit vra®en werden gesteld, op om 11 der Lubbe moeite deed om zon lachen te verbergen. beurd li, m de Practijk ook wel ge- od ern^H. een verdachte bi] verhoor, juist verlegeimeid^aSS!611' Uit 5°°rt De tolk. die gebruikt wordt om het Duitsch in het Nederlandsch over te zetten spreekt een grammaticaal behoorlijk Ne derlandsch, maar het phonetische Neder landsch moet op Van der Lubbe toch ook nu en dan een min of meer humoristischen indruk maken. Onbegrijpelijk blijft het voor mij echter, dat Van der Lubbe, toen het mij eindelijk gelukt was om mij door den muur van voorkomendheid heen te werken, en ik hem in zijn ruime cel alleen kon spreken, geweigerd heeft om de door zijn familie zoo begeerde hulp te aanvaarden. Ik kan niet bij benadering schatten, hoe lang ik tegen hem gepraat heb, eerst in tegenwoordigheid van Dr. Seuffert. en toen deze de cel had verlaten en de deur achter zich had dichtgetrokken, slechts in tegen woordigheid van den overigens gemoede lijken tolk. De menschen hebben mij gevraagd: „Wat deed die tolk daarbij, waarom was je niet heelemaal alleen met Van der LubbeEn dan luidde mijn antwoord: „De tegenwoordigheid van den tolk is for meel juist, Van der Lubbe had niet ge vraagd of ik als verdediger wilde optreden en formeel stond ik dus volkomen gelijk met eiken willekeurigen anderen bezoeker, en ook in Nederland is bezoek aan een ge vangene slechts beoorloofd in tegenwoor digheid van een beambte, als hoedanig in dit geval de tolk fungeerde. Van der Lubbe heeft gedurende eenige dagen in Leipzig een honger- en dorststa king doorgevoerd, en het is algemeen be kend, dat een hongerstaking slechts in het allereerste begin moeilijkheden baart, maar een dorststaking is vrijwel het ergste wat een mensch zich aan kan doen, waar door Van der Lubbe gedurende de eerste dagen zienderoogen achteruit ging en menigeen bevreesd werd dat het proces er ernstige stagnatie door zou ondervinden. Art. 229 van de Duitsche Strafvordering schrijft bovendien voor, dat na een onder broken behandeling de terechtzitting op zijn laatst op den 4den dag na de onder breking moet worden voortgezet, want in het tegengestelde geval moet met de be handeling geheel van nieuw af aan wor den begonnen. Van der Lubbe heeft echter blijkbaar deze honger- en dorststaking na den der den dag opgegeven, zoodat het proces geen verdere stagnatie heeft ondervonden. Dr. Seuffert deelde mij mede, dat deze gebrui kelijke termijn van 4 dagen door een no velle gewijzigd was in een termijn van 10 dagen, waardoor dus een grootere kans op een regelmatige afdoening ontstaan is, maar in de nieuwste uitgave van het Duitsche Strafprocesrecht heb ik deze wij ziging niet kunnen vinden. Nu ik het toch over het Duitsche Straf procesrecht heb. wil ik tevens een ander artikel vermelden, dat eveneens van groot belang is bij dit proces, nl. de vraag of het Reichsgericht zich onbevoegd mag ver klaren en b.v. de zaak mag verwijzen naar een anderen rechter, indien het Hof in zijn vonnis zou moeten verklaren, dat hoogver raad of poging tot hoogverraad niet ge pleegd is. en derhalve deze zaak niet be recht had moeten worden door het hoogste gerecht, maar voor den voor brandstich ting of dergelijke misdrijven bevoegden rechter. Hierop nu geeft art. 269 antwoord, dat zegt: „Het gerecht mag zich niét voor on bevoegd verklaren, omdat de zaak voor een gerecht van lageren rang had moeten die nen". en deze beslissing heeft men geno men om competentie conflicten en resul- taatlooze behandeling ter terechtzitting te voorkomen. Is eenmaal een zaak. die voor een lageren rechter had moeten zijn aan gebracht. aangebracht vóór een hoogeren rechter, dan is deze rechter ook bevoegd. (Nadruk verboden). RECLAME VERKOUDHEID VERDWIJNT ONMIDDELLIJK. DOOR K ARSOTE-INH AL ATIE-SYSTEEM. Wanneer ge de aangename damp van Karsote inhaleert, worden Uw ademha- lings-organen gevuld met een atmosfeer, waarin alle bacteriën van verkoudheid, griep of influenza onmiddellijk vernietigd worden. Sprenkelt dus 10 a 15 druppels Karsote op Uw zakdoek en snuif de verfrisschende dam pen op. In enkele minuten den de verstopte neusgaten opend. het slijm achter ln de keel komt los. de ontstoken slijmvlie zen worden verzacht Laboratorium-proeven hebben bewezen dat de Karsote-damp alle bacteriën van griep, influenza, etc. doodt in de helft van den tijd. dien andere middelen daartoe noodig heb ben. Zorgt dat ge steeds het handige zak flaconnetje van Karsote bij de hand hebt, zoodat U zich overal voor besmetting kunt behoeden. 8895 is verkrijgb. bij alle apoth. en drogisten a f. 0.90 per flacon (zakformaat) en f. 1.35 per flacon (2 x de kleine maat). DE VLIEGTUIGRAMP BIJ LIENDEN. ROUW TE SOESTERBERG. De officieele lezing. Uit Soesterberg schrijft men aan het „U. D.": Het ontzettend vliegongeluk, dat giste ren boven Lienden. in de nabijheid van Rhenen, heeft plaats gehad, is een gewel dige slag voor de militaire Luchtvaartaf- deeling te Soesterberg. In de jaren van haar bestaan is deze afdeeling. uit den aard van haar beroepsgevaarlijkheid, niet voor ernstige ongevallen gespaard geble ven, doch deze verschrikkelijke ramp, waarbij vier verdienstelijke mannen het leven verloren en verschillende huisgezin nen in rouw werden gedompeld, overtreft verreweg alles wat ooit bij de Luchtvaart alhier is voorgevallen. De omgekomenen behoorden tot de bekwaamste vliegeniers en stonden ook als mensch hoog aange schreven bij allen, die hen gekend hebben. De burgerij van Soesterberg is dan ook diep verslagen. Want twee der slachtoffers de heeren Hardeveld en Vermeulen, voor- al de laatste, namen groot aandeel in het I gezelschapsleven van deze plaats, waar ze rn hoog aanzien stonden om hun onkreuk bare trouw en toewijding, i Jhr. H. J M. van Asch van Wijck. ge boren op 19 Maart 1907, was ongehuwd en hier woonachtig. Luitenant jhr. A van Coehoorn van Smi- nia. werd geboren 24 October 1909. Ook hij was ongehuwd en woonde te Soesterberg Sergeant-vlieger W C. van Hardeveld werd op 28 Februari 1902 geboren. Op 16 October 1923 kwam hij in opleiding en op 28 Mei 1925 behaalde hij zijn militair bre vet en is hier tot het laatst toe bij de L.V.A. gebleven. Hij was eveneens Jacht- vlieger en bezat de geschiktheid voor in structeur. De overledene was gehuwd en woonde te Zeist Toch vertoefde hij in zijn vrijen tijd meermalen te Soesterberg. waar hij op intieme avondjes van vereenigingen vaak als pianist zijn belangelooze mede werking verleende. Sergeant-majoor B. Vermeulen werd ge boren op 11 September 1892. Hij was een der veteranen van de Luchtvaart, waar hij op 17 September 1913 in opleiding kwam. Op 1 Juli 1933 was hij in genoemde rang verhoogd. Als mécanicien was hij hangar chef bij de J.A.V A Ook hij was gehuwd en laat een weduwe met negen, nog zeer jonge kinderen, achter. Als inwoner van Soesterberg zat hij in vele vereenigingen en commissies. Om zijn eenvoud en recht schapenheid was hi.i door velen bemind. Geweldig groot is dan ook het medelijden met het zwaar beproefde huisgezin. Over het ongeluk kan nog het volgende worden gemeid: Kapitein van Weerden Poelman was al dus de ,,N. R. Ct." met een escadrille van drie Fokkers C V uit Soesterberg vertrok ken om de gewone escadrille-oefen'ngen te houden. Links in het escadrille zat met de 325 de eerste luitenant van Asch v Wijck met den opzichter derde klasse sergeant- majoor Vermeulen als waarnemer Rechts van den commandant zat in de 304 ser geant-vlieger W. C. van Hardeveld, bij wien jhr. Van Sminia als waarnemer fun geerde. Boven Lienden deed een vierde C. V.. be stuurd door jhr. Sandberg, een aanval op den commandant van het escadrille, dat daarop uiteenviel De beide toestellen, die naast den commandant hadden gevlogen, keerden zich nu eveneens tegen den aan- vailen en bij die manoeuvre moeten de toestellen tegen elkander zijn gebotst. Het eene is. vleugellam, in een vrille omlaag gekomen, het andere in een steilen duik. Vandaar dat het eene toestel zwaarder dan het andere beschadigd is. Alle vliegers had den valschermen bij zich. maar geen van de vier heeft blijkbaar gelegenheid ge vonden uit het toestel te springen. De commandant van het escadrille ka pitein Van Weerden Poelman heeft het ongeluk niet zien gebeuren: wel zijn waar nemer de luitenant Rozendaal Hoe snel het geval zich voltrokken heeft kan afge leid worden uit het feit dat kapitein Van Weerden Poelman de toestellen reeds oo den grond zag liggen toen hij omkeek, na door "zijn waarnemer gewaarschuwd te zlin. De Minister van Defensie heeft, dadelijk na het vernemen van do ramp aan de na bestaanden van de slachtoffers zijn innige deelneming in het tragisch verlies betuigd. VERDRONKEN. Gistermorgen was P de Gauw uit Arn hem met drie andere personen aan het visschen in den IJssel te De Steeg. Hij is toen zonder dat een der anderen het be merkte waarschijnlijk van den kop van de pier af voorover in de IJssel gevallen en verdronken OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is de 25-jarige ongehuwde KI Zwart woonachtig in de Nieuwstraat te Groningen, toen hij reparaties aan een auto verrichtte op den Verlengden Hee- renweg. door een andere auto gegrepen en op slag gedood. o HET EINDE VAN DE PRET. Vechtpartij met messen en flesschen besluit de bruiloft. Te Buurse. gemeente Haaksbergen niet ver van de Nederl.-Duitsche grens, is het eergisteravond na afloop van een bruiloft, ten huize van den timmerman H„ tot een groote vechtpartij gekomen tusschen een aantal bruiloftsgasten, waaronder eenige Duitschers. Met flesschen en messen ging men elkaar te lijf Toen de politie arri veerde. vond deze den breekbaren inven taris van de woning kort en klein geslagen terwijl H. een ernstige hoofdwonde had opgeloopen De politie ving dadelijk met het onderzoek aan en arresteerde reeds enkele personen Bovendien heeft zij nog een persoon ze keren N M uit Haaksbergen, ook een der gasten van de bruiloft, ln arrest gesteld, die er van verdacht wordt een stroomijt in brand te hebben gestoken bil den land bouwer Ter Huume. te Buurse Met veel moeite wist men te voorkomen dat het vuur op de boerderij oversloeg (Msb.). AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Gisternacht te ongeveer twee uur is on der de gemeente Eist een auto, bestuurd door den eigenaar van een chauffeurs- school Buit Nijmegen nabij den spoor wegovergang De Vork in razende vaart over den kop geslagen en in een sloot te recht gekomen. B. werd met gebroken rib ben opgenomen. Zijn mede-passagiere, mej S uit Nijmegen, werd ernstig aan knie en hals gewond. Op last van dr. Zeydner uit Eist zijn de gewonden naar het ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. De auto is volkomen vernield. AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Gistermiddag te ongeveer half vijf heeft in de bocht van den straatweg te Ter- schuur nabij Barneveld een ernstig auto ongeluk plaats gevonden. Een auto. be stuurd door den heer M. van Rooi uit Utrecht, en waarin tevens diens echtge- noote en kind gezeten waren, reed met vrij groote snelheid ter plaatse tegen een boom waardoor de wagen geheel vernield werd. Wonder boven wonder kwamen de heer Van R. en diens kind met den schrik vrij. Mevr. Van R had een wonde aan het been opgeloopen In den loop van den middag is de familie Van Rooi met een andere auto naar Utrecht vertrokken. BRAND. Gisteravond is brand uitgebroken in het juvenaat te Arcen iLj Een der zijvleugels, waarin waren ondergebracht de bakkerij, de timmermans- en kleermakerswerkplaats werd een prooi der vlammen. Doordat het blusschingswerk spoedig ter hand kon wor den genomen de honderd kloosterbewo ners en later de brandweer uit Venio en die van Arcen namen aan de blusschings- werkzaamheden deel kon het grootste deel van het gebouwencomplex behouden blijven. De schade door vuur en water aangericht, loopt in de tienduizenden gul dens. doch wordt, door verzekering gedekt. DOODELIJKE VAL. De 64-jarige Th P technische ambte naar van de P.T.T., is eergisteravond, ter wijl hij bezig was met het spannen van diaden voor electrisciien voorziening op de ijsbaan te Ubbergen uit een der masten gevallen. Hij werd zwaar inwendig ge kneusd en is gisteren overleden i.N. R. Crt.i. BUITENLANDSCH GEMENGD. AMY MOLLISON ONGESTELD. Mevrouw Mollisson, de vliegster, die als Amy Johnston triomfen heeft gevierd, is opgenomen in een ziekenhuis te New-York. Men zal zich herinneren, dat de Mollisons in Juli, na hun geslaagden overtocht over den Oceaan, een ongeluk hebben gehad, waarbij zij hun vliegtuig Seafarer ver speelden. Zelf kwamen zij er met lichte kwetsuren af, maar tengevolge van de uit putting na de afmattende Oceaanviucht, waren hun zenuwen geschokt. Toch be stelden zij een nieuw toestel, de Seafarer II, om hun voornemen voor een reis naar Bagdad ter verovering van het afstands record ten uitvoer te brengen. Het lukte hun echter niet met het zwaar belaste toe stel van den grond te komen, hun toestel liep averij op en zij moesten de poging voor dit jaar opgeven. Een en ander schijnt de gezondheid van mevrouw Mollison aangetast te hebben; zij is thans in het Ziekenhuis ter observatie opgenomen. KINGSFORD SMITH. Na een dag rust is Kingsford Smith gis termorgen weer van Wyndham vertrokken en 4 uur later te Camberville op de grens van Queensland gedaald. Vandaar is het nog 1100 mijl tot Brisbane en dan langs de kust nog 1300 naar Sydney, waar hij echter voor Zondag hoopt aan te komen. EEN NEGER GELYNCHT. Te Labadieville 'Louisiana) is een ver bitterde volksmenigte de gevangenis bin nengedrongen Dg bewakers werden over rompeld en de neger Bromo Jackson ö:e een 15-jarig blank meisje zou hebben aan gerand werd naar buiten gesleept en op geknoopt aan een brug over een der mon dingen van de Mississippi. DIJKDOORBRAAK IN BELGISCH LIMBURG. Gisteren heeft zich een dijkbreuk voor gedaan te Lille St. Hubert in Belgisch Limburg, tusschen de bruggen 4 en 5 van het verbindingskanaal Antwsrpen-Luik. Over een breedte van ongeveer 30 meter verliet het water de bedding van het ka naal en overstroomde de weiden en velden Hierdoor zijn eenige schepen op den kant gezet. Aan weerszijden heeft men de sluis deuren moeten sluiten, zpodat het verkeer op dezen waterweg voorloopig volkomen is gestremd. „LEVENSLANG" WEGENS ONTVOERING De bekende gangster Kelly en zijn jeug dige ectotgenoote zijn te Oklahama 'V St.) tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. omdat zij hebben deelgenomen aan de ontvoering van den petroleummagnaat Charles Urschel in Augustus j I. OVERVAL OP EEN PARIJSCHEN KASSIER. In het centrum van Parijs is een brutale roofoverval gepleegd op den kassier van een bank, toen deze zich voor een oogen blik in 'n benedenvertrek van de bank op hield Een ongeveer 30-jarige man trad binnen en na de deur achter zich te heb ben gesloten, eischte hij met de revolver in de hand. dat de kassier hem het con tante geld zou overhandigen. Daar de aangevallene vreesde, dat de roover inderdaad van zijn revolver ge bruik zou maken, reikte hij hem twee beur zen over, waarin zich een vrij groote som gelds. buitenlandsche waardepapieren en verscheidene loten der Fransche staats loterij bevonden. De dader kon ongehin derd ontkomen RECLAME. Zacht als fluweelteer en soepel is baby's huidMet hoeveel trotsche liefde lacht moeder haar kindje toe! En met hoeveel wijze voorzorg moet zij handelen om baby's huid gaaf en zacht te houden. Palmohve zeep, dank zij de groote hoeveelheden olijf- en palmoliën bij haar bereiding gebruikt, biedt de juiste be scherming. Het is een ideale zeep voor baby zoowel als voor moeder. Millioenen moeders over de geheel we reld weten 't uit dagelijksche ervaring - 20.000 schoon heids-experts bevestigen het. 7091 NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Rouveen F. van. Asch, te Wierden. DE ZEND1NGSWEEK 1933. Prof dr. Th. L Haitjerna te Groningen schrijft: Weet gij reeds, dat er onder de negen thans reeds voorbijgegane maanden van het jaar 1933 nog maar één maand geweest is. waarin de inkomsten van de Samen werkende Zendingscorooraties 1T2 der raming van de noodzakelijke jaaruitgaven bedragen hebben? Dat was de maand Juni, toen de vele Pinkstercollecten nan het Zendingsbureau Oegstgeest blijde dagen bezorgden. Maar alle andere maan den bleven de inkomsten ver. menigmaal bedroevend ver. beneden het maandelijk- sche gedeelte der raming. Ik zag onlangs een somber welsprekende grafische voorstelling omtrent deze ver bijsterend snel groeiende tekorten onzer zend ine Op 1 October was men reeds f 300.000 achter. Waar moet clat heen? Zullen wij ook hier in hel onvermijdekike hebben te berusten en moeten wij van crisis-afbraak ook in dit ooz'cht spreken? Gij geeft natuurlijk ten antwoord: neen, dat nooit! Maar dan moet gij nti ook de daad bij het woord voegen, en aan uw woord kracht bijzetten Gii denkt mis schien, clat de Zendinsrshoiidin" u ietwat vreemd staat omdat uw vod--'«nstlgp of kerkelijke belangstelling noo't heel «-terk uitkwam? De nood der Zondne rnen» nm deelname van steeds breeder? Vrinden in ons volk. En ln den weg de' vbonrzzpm- heid aan die roepstem kan °en wondere verrassing uw deel worden 'Pfat,t.h ?8. p): een persoonlijke begroeting door den le venden Christus, den Hecr der Zending, den Koning, die een schier wanhopig ont wrichte wereld tot opstandingsgeloof blijft bezielen. Stetntbij f>elijk?v wijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9