VERKOOPSTERS ERT HOEDEN SIMON DE WIT H&gr mm 50 35 20 ummr LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 13 October 1933 NAGEKOMEN BERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. BINNENLAND. LUCHTPOSTZEGELS VOOR BIJZONDERE DOELEINDEN. Binnenkort zal een nieuw luchtpostzegel ter waarde van 30 cent verkrijgbaar wor den gesteld. Dit zegel ls alleen bestemd voor kwijting van het luchtrecht, even tueel ook van de gewone porten en rechten verschuldigd voor de met bijzondere vluch ten te verzenden correspondentie. DE POSTVLUCHTEN. De „Kwartel ls heden te Bandoeng aan gekomen. De „Ijsvogel" ls op thuisreis van Ran goon vertrokken en te Calcutta aange komen. o BUITENLAND. REDE VAN DALADIER. PARLJS, 13 Oct, (Reuter). - Aan het feestdiner, gehouden ter gelegenheid van de internationale automobiel-tentoonstel ling te Parijs hield de premier Daladler een rede, waarin hl) zich uitsprak als een krachtige tegenstander van inflatie. Daladler betoogde, dat het onmogelijk ls de belastingen te verlagen voordat het evenwicht ln de begrooting ls hersteld; hij herinnerde eraan, dat de staat een jaar- itjksche bezuiniging van zes milliard heeft verkregen, maar een buitensporige in spanning zou Frankrljk's economisch en sociaal evenwicht kunnen verbreken DE SANEERING VAN AMERIKA. TYLER (Texas), 13 Oct. (Reutr). Se nator Connelly, die hier een rede hield, meende te kunnen voorspellen, dat presi dent Roosevelt den dollar zal vaststellen op een goudwaarde van 55 a 65 dollar cents van den tegenwoordlgen dollar. ZWITSERLAND'S FINANCIËN. BERN, 13 Oct. (Reuter). De Staatsraad heeft het wetsontwerp voor het finan cieel program aangenomen. Inhoudend 'n bezuiniging van 40 mlllioen en nieuwe inkomsten van 100 mlllioen francs. EEN AMERIKAANSCH DUIVELSEILAND. WASHINGTON, 13 Oct. (Reuter). - De procureur-generaal van de Vereenlgde Staten. Cummlngs, heeft aangekondigd, dat ook de Vereenlgde Staten hun „Dui velseiland" zullen krijgen. Het verlaten eiland „Alcatras" nabij San Francisco ls uitgekozen als ballings oord te dienen voor gevaarlijke misdadi gers, zooals gangsters, ontvoerders e. d. DEVIEZEN-KNOEIERIJ. PADËRBORN, 13 Oct. (Wolff) In het proces wegens deviezenknoeterijen tegen den voormallgen directeur der Deutsche Bank und Dlskontogezellschaft alhier, dr. Buchbinder en een zekeren Goldberg werd heden vonnis gewezen. Dr. Buchbinder werd tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld en een boete van 15 000 mark. Goldberg kreeg 4 maan den gevangenis en een boete van 10000 mark. Hun medeplichtigen Henrl Barmat, een broeder van den beruchten Julius Barmat en de accountant Kessler zUn naar het buitenland uitgeweken. MOORD. INNSBRUCK. 13 Oct. (Reuter). Tijdens een scherpe zakelijke woordenwisseling loste de hier wonende rechtsgeleerde dr. Loonardl een schot op den advocaat Nie- derwleser en den arts dr Kroell. Dr. Nlederwleser werd gedood, dr. Kroell ernstig gewond. De dader ls voortvluchtig. Later wordt gemeld, dat de dader op een kerkhof zelfmoord pleegde. VIER ARBEIDERS VERDRONKEN. ROME, 13 Oct. (V.D.) In de provincie Bergamo waren arbeiders bezig met ver beteringswerkzaamheden aan den oever van het Lago Nero, toen plotseling een steiger instortte en zes arbeiders ln het meer terecht kwamen Twee hunner kon den gered worden, doch de andere vier verdronken. het congres van het amerikaansche vakverbond. WASHINGTON, 13 Oct. (V. D.) De Ame rican Federation of Labor heeft gisteren met algemeene stemmen William Green tot voorzitter van het Vakverbond her kozen. Er werden besluiten genomen, waarin het congres zich uitsprak voor de 30-urlge werkweek en verhooging der mlnlmum- loonen, die waren opgenomen in de her- etelcodes. Besloten werd dat het congres ln 1934 te San Francisco zai worden ge houden. Behalve Green, tegen wien geen tegen- candidaten waren gesteld, werd het ge- heele bestuur gekozen. Green ls nu reeds negen Jaar, sedert den dood van den pionier der Amerikaansche vakbeweging, den Nederlander Samuel Gompers, voor zitter van het Vakverbond. De heer dan 100.000 leden tellende kleer- makersbond, de Amalgamated Clothing Workers Union, die onlangs besloten had zich bij de American Federation of Labor aan te sluiten, is als lid toegelaten. anti-duitsche steenenregen. BOEKAREST, 13 Oct. (V.D.). - Heden-* morgen openden 4 Jongelui voor het ge bouw van de Duitsche legatie te Boeka rest plotseling een steenenbombardement op het gebouw en wierpen bijna alle rui ten ln De op wacht staande politie-agen- ten konden 2 der daders arresteeren, de overigen ontvluchtten. De Duitsche gezant heeft het Roemeen- sche ministerie van blnnenlandsche zaken ervan op de hoogte gesteld. HAARLEMMERMEER. De bruggen over de Ringvaart. Nu de over de Ringvaart gebouwd nieuwe bruggen gereed zijn, bestaat bij üed. Staten het plan om aan deze provincie voor te stellen de oude bruggen nabij het stoom gemaal „de Cruquius" en tegenover de Kanaalstraat inAalsmeer, aan het open baar verkeer te ontrekken. Wijl er voor belanghebbenden tot 1 Nov. a.s. gelegenheid bestaat eventueel bezwa ren tegen genoemde onttrekking kenbaar te maken, is het te verwachten, dat het comité van actie, ten aanzien van de brug bfi Aalsmeer, hierbij niet achterwege zal blijven. Paard gedood. Op het erf van den heer K. te Nieuw- Vennep werd een paard door een neer- vrllenden kruin uit een boom getroffen en op slag gedood. Aanbesteding Gasbedrijf. Door B. en W. is bij uitnoodiging ge legenheid gegeven in te schrijven voor het maken van 50 stuks binnenleidingen met bijkomende werkzaamheden ten be hoeve van de gasvoorziening in Zwanen burg. Hierop werd ingeschreven: a. voor het leggen van een meter binnenleiding, kaliber Jfc door: F. H. J. Prins te Hoofddorp; H. v. Buijten te Nieuw Vennep en firma Gebrs. B rakel te Haarlem voor f. 2.50 per meter, j. J. Corba te Zwanenburg en W. Hof mijster te Rijk voor f. 2.45; G. J. de Tello te Hoofddorp en E. F. M. Steen- man te Amsterdam voor f. 2.40; J. Ver hagen te Zwanenburg en J. Rijbroek te Haarlem voor f.235; Gebrs. Verhagen te Halfweg voor f. 2.30; J. Komen te Haarlem voor f. 2.28. H. Koning en Zoon te Haarlem voor f. 1.05; b. voor bet plaatsen, aansluiten en af regelen van het comfoor compleet met kranen en aansluitpljp: Fa. van Essen en in 't Velt te Halfweg voor f. 1.70; Hof- mijster, Prins en van Buijten voor f. 1.65; Gebr. Verhagen, de Tello, Rijbroek en Gebr. Brakel voor f. 1.63; Steenman f. 1.50; J. Verhagen voor f. 1.58; Corba en Komen voor f. 1.55; H. Koning en Zoon voor f.1. Daarna is onderhandeld over een massale aanbesteding van de binnenleidingen id alle 600 perceelen en het werk door B. en W. gegund aan de firma H. Koning en Zoon te Haarlem voor f. 0.90 en f. 1. KATWITK AAN ZEE. Van inspecteur tot commissaris? Naar wij vernemen zal de burgemeester bij de Kroon aanvragen om den inspecteur van priitie alhier, den heer J. H. v. d. Wijr.gaart, ter benoeming tot commissaris van politie voqr te dragen. vraagt flinke van goede getuigen voorzien. Met vakkennis hebben voorkeur. Aan melden hedenavond om 8 uur. Voorstraat 25 Katwijk a. Zee 8903 LISSE. Jaarvergadering e. H. B. O. Deze vereeniging heeft in „Patrimonium*' haar jaarvergadering gehouden onder lei ding van den heer C. Veelenturf, die in zijn openingswoord betreurde dat de op komst, in tegenstelling met andere jaren, zoo gering was. De penningmeester deed rekening en verantwoording waaruit bleek, dat er een batig saldo ls van f. 38ü. De secretaris deelde mede dat in het afgeloopen jaar aan dc cursussen 39 personen deelnamen; aan 1U leden werd het diploma der ver- eeniging uitgereikt, terwijl 4 heeren slaag den voor het gehouden examen. De red dingsbrigade onder leiding van den heer Wiedijk oefende regelmatig het ongeveer 14 personen. Do hulp der E H.B.O werd 49 malen in geroepen voor ongevallen, waaronder 2 doodelijk door verdrinking Het oordeel der doktoren over de behaalde resultaten bij de oefeningen is zeer bevredigend. Door den voorzitter werd een hartelijk woord van dank gebracht aan de doktoren, die hun best hebben gedaan de resultaten zoo goed mogelijk te doen zijn. Een vroolijke noot was het op rijm gestelde verslag dor controle-commissie, die adviseerde tot dé- chargeering van den penningmeester. De heer L. Schoonderbeek werd als be stuurslid herkozen en in de plaats van mej, van Rooden is mej F. Duinhoven gekozen. Inzake de aansluiting bij den landelijkcn bond van E H.B.O. is besloten tot aanslui ting over te gaan, waarvoor een kleine statutenwijziging noodig was. Door notaris D. Lodder alhier zijn twee woonhuizen aan den Zilkerduinwcg, nrs. 24 en 26 bij afslag verkocht. De pan den werden niet gemijnd en zijn voor f. 2800 toegewezen aan den heer M. J. de Vreugd. Een huis in de Meerstraat is voor f. 2.930 verkocht aan den heer M. J. Brouwer te Haarlemmermeer. NOORDWIJK. Mond- en Klauwzeer. Het mond- en klauwzeer dat langen tijd niet meer in onze gemeente was voorge komen. heeft zich thans verbreid, zoo dat het vee van een groot aantal land bouwers aan die zic'.te lijdende is. Adressen aan den Raad. Ingekomen ls een adres aan den raad van een aantal badgasten, die de ge woonte hebben met toestemming van de politie een tent te hebben op het stille strand om adhaesle te betuigen aan een verzoek van den heer H. Meeuwenoord een gelegenheid te mogen stichten voor het bewaren en opbergen van tenten op het stille strand. Door het bestuur van de afdeeling Noordwijk van den RK. Volksbond is een verzoek aan het gemeentebestuur gericht, om, evenals het vorige Jaar, een gemeen telijke subsidie te verkrijgen in de kos ten van het verstrekken van ontspanning aan de werkloozen- Door Ged. Staten van Zuid-Holland is toestemming verleend, dat onze ge meente een kasgeldleenlng van f. 100.000 verstrekt aan de gemeente Eindhoven. Naar wij vernemen is de heer E. van der Meulen, Jachtopziener, door den Com missaris der Koningin benoemd tot on bezoldigd veldwachter der gemeente Noordwijk NOORDWIJKERHOUT. De toestand van den heer Poot. Hel slachtoffer van den noodlottigen brand, de café-houder Poot, die nog steeds in "si. Bavo" verpleegd wordt, komt af en toe tot bewustzijn. Tot nu toe kon geen verhoor worden afgenomen. Behalve ernstige brandwonden, bekwam hij bij zijn val een diepe hoofdwonde. De heer Poot is afkomstig uit Voorscho len en woonde sinds zes weken in deze gemeente. OEGSTGEEST. Goed afgeloopen! Op den Rijksstraatweg achter het Groene Kerkje reed een Ford personen-auto, HZ- 7930, met een flinke snelheid tegen een stilstaande tractor met treiler, waarvan de bestuurder een band repareerde. De Ford-auto schoof onder de treiler, waar door de voorzijde geheel werd vernield. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Met een kraanwagen van de firma A. J. Kranenburg is de auto weggesleept. RECLAME. VALKENBURG. De storm. De stormschade is hier meegevallen. Van sommige woningen moesten liet de dak pannen of ruiten ontgelden. Van het raad huis is een stukje topgevel met de Valk naar beneden gekomen Persoonlijke on gelukken deden zich hierbij niet voor. De meeste schade hebben de heeren P. de V. en A. K.; van elk hunner zonk een vlet met kool in den Rijn. De opvarenden kwa men gelukkig behouden aan wal. De opbrengst Vin de speldjesverkoop voor het N.C.C. bedroeg f. 14.59V2- VEUR. Het aantal ingeschreven werkloozen bedraagt voor Siotnpwijk 95 (v.w. 78) voor Veur 57 (v.w. 49). WARMOND. De Radio-Centrale. De Warmondsche Radio Centrale is thans overgegaan tot exploitatie van een buiten- landsch station naast de twee Holland- sche stations. Raadsrautatie. Bij het gemeentebestuur is bericht bin nengekomen, dat de heer G. Onderwater, die in plaats van den heer J. L. M. Bakker is benoemd tot lid van den raad, zijn benoeming heeft aangenomen, zoodat hier mede de raad weer voltallig is. WASSENAAR. Arm Chineesje! Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de v. Oudermeulenlaan werd een Chinecsche koopman door den auto van L. te Haar lemmermeer aangereden. Hij bekwam enkele schaafwonden en kneuzingen. Ook de inhoud van zijn koffertje werd be schadigd. Volgens getuigen was onvoor zichtig oversteken van den weg de oorzaak. Als vergoeding ontving het Chineesje van den autobestuurder en den getuige eenige guldens. Dolle koe. Op verzoek van v. L. werd een dol geworden koe, die losgebroken was, door de politie doodgeschoten. De vlaggetjesverkoop ten bate van het Crisiscomité heeft in deze gemeente f. 102.99 opgebracht. Tijdens den storm, ontstond een schoorsteenbrand bij P. aan de Spelders- laan. Het mocht de brandweer gelukken den brand tot den schoorsteen te beperken. ZOETERWOUDE. De Posterijen- Het gemeentebestuur alhier heeft zich gewend tot den Directeur der Posterijen te Leiden teneinde te verkrijgen, dat de 2e postbestelling in deze gemeente wordt uitgebreid tot de Geerbrug. Thans beeft die 2e bestelling slechts plaats tot aan de Pastorie in de Zuidbuurt, waarvan vele bewoners in de Zuidbuurt last ondervinden. Aan het comité, dat zich ten doel heeft gesteld gelden te verzamelen ten bate van het Pastoriefonds der Ned. Herv, üem. alhier, is door B. en W. vergunning verleend tot het houden van een verloting van handwerken. Do heer H. A. Friebel, eerste ambte naar ter secretarie dezer gemeente is voor de Arr. Rechtbank te den Haag be- eeaigd als ambtenaar van den burgerlijken stand. NU goedkooper! 8897 ALPHEN. Bazar „Hulp in Nood". Deze bazar is voor ontwerpers, werkers en werksters een groot succes geworden. Vooral voor de presidente mevr. Zonne veld—Figee moet dit zeker een groote voldoening zijn, omdat men door het wel slagen den komenden winter in staat zal zijn veel leed te verzachten. Alle drie dagen was de belangstelling zeer groot. De z.g. restanten werden gisteravond ver kocht, behalve een gedeelte kleeding. dat men uit wenscht te deelen in de verschil lende gezinnen. De opbrengst, hoewel nog niet juist bekend, kan -worden geraamd op f. 1500, terwijl de kosten worden be groot op f. 200 tot f. 250. Door ds. L. Vroegindeweij van Wilnis werd ln de Evangelisatie Hooftstraat voor de afd. van den Geref. Bond een lezing gehouden over het onderwerp: De bevin delijke stroomingen". De belangstelling voor deze eerste lezing in dit seizoen was bevredigend. BODEGRAVEN. Jubileum Rijnkring „Volksonderwijs". De Rijnkring van „Volksonderwijs" be staat 20 jaar en herdacht die feit in een feestelijke vergadering in het Zuid-Hol- landsch Koffiehuis, die werd bijgewoond door den secretaris van het Hoofdbestuur, den heer Klaas de Vries. Vooraf ging een gewone huishoudelijke vergadering waarin de heer de Vries reeds de complimenten van het Hoofdbestuur overbracht en het gewone winterwerk werd besproken. Ver volgens werd een receptie gehouden, waar bij veel bloemfn werden aangeboden en talrijke personen hun gelukwenschen overbrachten. Gesproken werd door den heer de Vries, den heer Groenewoud, propagandist der vereeniging. Veel lof werd toegezwaaid aan den persoon van den voorzitter, den heer J. Beijen, die op richter was en 20 jaar lang de stuwkracht. Na afloop der receptie volgde een Intiem diner, waarna een vergadering met de leden werd gehouden in het Beursgebouw. Deze was zeer goed bezet. Uit alle plaat sen. van de Rijnstreek waren leden ver schenen. Een historisch overzicht werd gegeven door den heer Kruiswijk, die als secretaris 20 jaar het vereenigingswerk had meegemaakt. Verder werd de avond prettig gevuld met zang en muziek, werden aardige voor drachten eegeven door een groep meisjes, onder leiding van den heer Schuling waarna een dramatisch stukje door de lenen van de propaganda-club volgde! Aanrijding. Alhier werd een jongetje van K. dat onverwacht den Rijksstraatweg op de Overtocht overstak, gegrepen door een auto. De bestuurder kon een aanrijding niet voorkomen, remde evenwel nog uit alle macht en week zoover uit, dat de wa gen tegen een boom opreed. Hij reed daarbij nog een portierkruk af, maar kon niet verhinderen dat de knaap onder den wagen raakte. Gewond werd hij binnen gedragen bij den veldwachter VerweiJ, waar hij werd verbonden. Later kon hij naar huis worden gebracht. Alhier vergaderde de R.K. Vrouwen bond onder leiding van mej. K. de Koning. Na een openingswoord van de presidente werd een film van Carp's naaigarenfabriek vertoond, die bijzonder de aandacht trok. BOSKOOP. FEESTAVOND DER CHR MUZIEK- VEREEN. „CONCORDIA Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan. De Chr. Muziekver. Harmonie „Concor dia" heeft ter gelegenheid van haar 30- jarig bestaan een jubileum-uitvoering ge geven in hotel „Klaassen." De avond was toegankelijk voor dona teurs en genoodigden; de groote zaal was stampvol. De voorzitter van deze ver eeniging, de heer J. Chrispijn, opende met een welkomstwoord, en liet uitkomen dat „Concordia" ondanks vele tegenspoeden kan terugzien op een verleden, dat blijk geeft van vastberadenheid en volharding. Speciaal bracht spr. naar voren, dat de heer G. Hagen, thans bestuurslid der ver eeniging, vrijwel onafgebroken gedurende 30 jaar lid der vereeniging is geweest. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het rijk en met zorg gekozen programma. De heer P- J. Jonkers, die ook gedurende een lange reeks van jaren een ijverig lid is van de Harmonie, had voor deze gelegenheid een zelf gecomponeerde raarsch aangeboden. Deze was getiteld „Vivat Concordia" en werd door hem zelf gedirigeerd; zij oogstte veel bijval 1 Na afloop van het programa werd door mej. Wilschut, namens een door dames ge vormd comité de vereeniging ee; hulde blijk aangeboden, bestaande uit een cou vert met Inhoud. Vele zang- en muziek verenigingen uit deze en omliggende ge meenten waren tegenwoordig; de ver schillende besturen wenschten de de jubi- leerende Harmonie geluk, onder het aan bieden van bloemstukken. Ook de energieke directeur van „Con cordia". de heer J Noordanus uit Lelden, sprak in een geestige speech een toepas selijk woord, terwijl hij als blijk van warme sympathie een zilveren lauwer krans aanbood, onder luid applaus beves tigde de voorzitter deze krans aan het vaandel. HEDEN: Volkshuis: Tentoonstelling „Onze vot. ding". 7'A9'/i uur nam. Zaterdag. Nutszaal: Ver. „Oost en West". Lezto van dr. v. d. Sleen over Sumatra. 8 u. nam, BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. nam, „De Vleermuis". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „De misstap van Madeion Claudet". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Een afscheid voor immer." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees- kunde: Consultatiebureau voor moeilijks kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. in enting tegen diphterle 45 uur nam. Donderdags: lnst. v. Praeventleve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdiem: der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steen straat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313. RECLAME. aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiE Het chique model in 8909 de juiste kleur vindt U momenteel in «TiSCdMARKT 7 - TELEFOON 882 5Ïllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltil De voorzitter dankte allen voor hun spontaan medeleven met de vereeniging en memoreerde bij deze gelegenheid o.m. dat thans de heer Noordanus gedurende een vijftal Jaren op meesterlijke wijze den dirigeerstok hanteert. Ook spr. wilde dezen wakkeren directeur een aandenken schen ken en wel een foto van de vereeniging in mooie lijst. Een tableau, gevormd door meisjes, viel ten zeerste in den smaak- De heer C. Spaanderman, declamator uit Leiden, wist op aardige wijze de aan wezigen met liedjes- en voordrachten te amuseeren; vooral voor zijn „Herinne ringen uit het verleden van Concordia", niets dan lof! Er was nog een tombola met ruim 500 prijzen, die door verschil lende winkeliers belangloos waren afge staan. Hierna volgde de sluiting door den voorzitter, die den heer Hagen een fraai bloemstuk aanbood, voor het feit, dat hij gedurende 30 jaren lid der vereeniging was Zoo kan „Concordia" dan weder terug zien op een zeer geslaagden avond; ook wil wenschen „Concordia" veel goeds voor <fe toekomst! Auto-ongeval Een bestuurder van een bieten-vracht auto, had aan de Zuidkade, nabij de gas fabriek, het ongeluk, doordat de stuurin richting defect geraakte, in de sloot te rijden. De bestuurder wist nog bijtijds uit cte cabine te springen. Door een kraanwagen ls de auto gelicht. De „Wilhelminaboom" verloren. Bij de J.l. plaats gehad hebbende storm heeft ook de „Wilhelminaboom", in het plantsoen achter het raadhuis, het moe ten ontgelden. Deze boom, die 35 jaren oud was, werd bij den grond afgerukt en is onherroepelijk verloren. HAZERSWOUDE. De vlaggetjesverkoop ten bate van het Nationaal Crisis-comite heeft aan den Rijndijk f. 94.23'/j en op het Dorp f. 72.76'/i) in totaal opgebracht de som van f. 167. Bij de gehouden verkooping van een burgerwoonhuis met rozenkassen, schuren en 2 perceelen tuinland, thans bewoond door den heer Kersbergen, is kooper ge worden een bankinstelling te Amsterdam voor de som van f. 15.000. De collecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk ten bate van noodlijdende ker ken en personen, heeft opgebracht f. 37.20. o LEIDERDORP. Op het te Utrecht gehouden examen van den Schoolraad voor de scholen met de Bijbel ls geslaagd de heer P. Hogeweg, on derwijzer met hoofdacte alhier, die op zijn rapport ook de aanteekeningen van de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs en van het Ger Schoolverbond verwierf- NIEUWKOOP. Vergadering der Vereeniging „Onderlinge Hulp". In het Hotel „Het Vliegende Paard" werd een buitengewone ledenvergadering êe* houden van de Ver. voor ziekenhuis-ver- pleglng „Onderlinge Hulp". Na opening door den Voorzitter werden de notulen van de voorgaande vergadering voorgelezen en vastgesteld. Hierna kwam in behandeling het voor stel van het bestuur om Art. 11 van be» Reglement tijdelijk in dier voege te wiia*

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6