LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 9 October 1933 R.V.C.—A.S.C. 7—1. Der traditie getrouw. Een traditie kan worden gebroken, zelfs als A.S.C. in het Zuidersportpark in Den Haag speelt. Maar dan moet er een Leld- sche ploeg op het R.V.C.-veld komen en niet elf rood-zwarten, die op eigen gele genheid trachten te voetballen en dat slecht doen. Gaven de eerste drie wed strijden van A.S.C., wat nederlagen met een enkel doelpunt verschil, hoop op be terschap; wat onze stadgenooten gisteren in Den Haag hebben laten zien was zoo hopeloos, dat daarvoor zelfs de traditie van slechte wedstrijden op het R.V.C.-ter- rein geen verontschuldiging meer kan zijn. Dit was een dwalend gedoe, waarbij bij kans niemand begrip van zijn taak bleek te hebben. In het midden der verdediging was een groot gat, waaruit doelpunten moesten komen en tot overmaat van ramp was de Leidsche doelverdediger er zoo hopeloos uit. dat zeker vier van de Haag- sche doelpunten op zijn rekening komen. Maar ook de rood-zwarte voorhoede bracht er bitter weinig van terecht. Er waren enkele kansen en die werden glansrijk ge mist door te weinig doorzettingsvermogen op het juiste oogenblik. Nog erger dan dit euvel was het feit, dat de aanvalslinie van ASC een doelloos getrap te zien gaf. waaruit geen opening kon ontstaan. Dat gaat mis, als de rood-zwarten niet heel spoedig beter voor den dag komen. Der traditie getrouw nam R.V.C. direct na den aftrap de leiding door K. Caluwe en dat traditioneele begin werkte zoo de- primeerend op het A S C -elftal, dat de zelfde Hagenaar er 40 van maakte, zon der dat A.S C. er ernstig aan te pas was gekomen. Aardige aanvallen der Leidsche rood-zwarten, schoten die een beter lot hadden verdiend. Met deze en soortgelijke stereotype voetbaluitdrukkingen zouden wij het optreden van de Leidsche rood zwarten kunnen kenmerken voor de pauze en de de onmacht der A.S.C.-voorhoede werd wel het duidelijkst gedemonstreerd, door het feit, dat de R.V.C.-achterhoede zelf. direct na de hervatting, voor het eenige tegendoelpunt zorgde (41). En de rest van de tweede helft bleef volkomen in de lijn van vorige R.V.C A.S C.-ont moetingen. De gastheeren deden het met een 41 voorsprong kalm aan, maar be nutten nog driemaal de groote gapingen in de Leidsche verdediging. Tweemaal door Rlemens en een keer door den tweeden Caluwe op de linksbuitenplaats Zoo was het 71 geworden en A.S.C. trachtte zich tevergeefs te ontworstelen aan het fatum, dat op haar wedstrijden in het Zuider- sportpark rust ALPHIA—HILLINEN 2—2. Ondanks overwicht der thuisclub. Hoewel in het Alphia-kamp over het al gemeen de verwachting heerschte van een derde overwinning, is het de Oranjehem den toch niet gelukt over Hillinen te zege vieren. Weliswaar was de thuisclub het grootste gedeelte van den wedstrijd in de meerderheid, doch de doelpunten bleven uit, wat een gevolg was van het goede, maar somtijds wat te forsche verdedigen van de Hlllegomsche achterhoede waaraan de lichte Alphia-voorhoede zich maar niet kan aanpassen, zoodat dit quintet maar bij momenten haar sper kon ontplooien. Hillinen neemt bij den aanvang even een afwachtende houding aan. doch spoe dig werpt zij zich enthousiast in den strijd. Haar voorhoede weet zulke gevaar lijke situaties voor het doel der tegenpartij te scheppen, dat de verblufte Alphianen even tijd noodig hebben om zich hierop in te stellen. Dit is echter juist voldoende om Hillinen na 10 minuten spelen het eerste doelpunt te bezorgen al ls het dan ook een gelukje, daar de Alphia-keeper een ingeschoten bal liet vallen en tusschen zijn retnen door in het doel laat verdwijnen 0—1 De Alphia-voorhoede zit intusschen ook niet stil. Mot goed opgezette aanval len wordt het Hillinen-doel benaderd, hierdoor goed gesteund door haar haif- linie. Alphia wordt sterker en men ver wacht den gelijkmaker, welke echter niet komt. Integendeel weet Hillinen haar voor sprong te vergrooten. Een snelle uitval, Racstok tracht nog trappende te redden, toch de bal wordt voor het leege deel ge plaatst en het is 02. Niet ontmoedigd blijft Alphia het goede van het spel be houden. Haar voorhoede heeft Ineens haar vorm te pakken en nu komt het doel der bezoekers pas recht in gevaar Een corner wordt geforceerd en deze. prachtig geno men, wordt door Bouthoorn keurig inge kopt Pas is dit gebeurd of bij een volgen den aanval is het weer Bouthoorn die uit een goed aangegeven bal een ouhoudbare schuiver lost. welke doeltreft 22. Dat de tweede helft puntloos zou verloo- pen had wel niemand verwacht. Doch hoewel Alphia voortdurend druk op het Hilllnendoel uitoefende, wisten de Hille- gommers zich toch staande te houden. R. C. L. I—T. H. B. I. 1—6. Hoewel door de gastheeren aanvanke lijk enthousiast werd aangepakt en dit perspectieven opende voor een goeden wedstrijd der zwart-witten, was het na een kwartier spelens weder hopeloos mis en moest de tweede helft aangevangen worden met een 41 achterstand- Met den sterken wind eenigszins in den rug zette de Racing eenige goede aanvallen op. Door den rechtsbinnen werd eenmaal den bal bulten bereik van den T.H.B.- doelman in het net geplaatst. De stoere doch fail- spelende midvoor der gasten, Oldenburg, wist echter spoedig tegen te scoren, waarna de linksbinnen met een fraai schot z'n club de leiding gaf. Weer was het Oldenburg die 2 maal Kruit pas seerde en T. H. B. een alleszins veiligen voorsprong verzekerde. In de tweede helft dreigde het een oogenblik een onaange- namen strijd te worden, doch dank zij het tactisch ingrijpen van scheidsrechter v. d. Wijngaarden werd dit gelukkig voorkomen Verschillende kansen werden nog door de Raclng-voorhoede gemist en een kwartier voor het einde maakte Oldenburg aan alle onzekerheid een einde en schoot nummer 5 onhoudbaar in het R. C- L.-doel. Met een verdiende, doch geflatteerde 51 overwin ning kwam het einde van deze faire ont moeting, welke door den heer v. d. Wij n- g&arden .keurig, werd geleld-. DE HOLLANDIAAN—ALPHEN 4—3. Gehandicapt door afwezigheid van Dijkman. Alle verwachtingen ten spijt ls het Al phen niet mogen gelukken de belde puntjes uit Vlaardingen mede naar huis te brengen. De Hollandlaan bleef met 43 de meerdere. Alphen was gehandicapt door dat zij het zonder haar midhalf Dijkman moest doen, waardoor de halflinle bedui dend was verzwakt. Van der Leek bezette thans de midhalf plaats, terwijl de Gréef als invaller completeerde. Onder leiding van scheidsrechter Neuer- berg werd aangevangen. De bezoekers ko men dadelijk in den aanval. Hun midvoor schiet echter over. De thuisclub neemt het spel weldra in handen. Bij de aanvallen welke volgen zet de rechtsbuiten eens goed voor. waarna de linksbinnen voor zijn club de score opent. De bezoekers beginnen beter aan te pak ken, Oosterman geeft goed door naar Be- zemer die de partijen op gelijken voet brengt 11. De Vlaardingers nemen het leder over en ondernemen eenige vinnige aanvallen waarbij de verdediging der be zoekers stand houdt. Tocht kan deze niet voorkomen dat bij een snellen aanval der thuisclub de linksbinnen 21 scoort. Doch ook Alphen laat zich niet onbetuigd en maakt eenige minuten later door Bezemer weer gelijk 22 Gedurende geruimen tijd blijven de bezoekers eenig overwicht uit oefenen. zoodat de Hollandiaan-achter- hoede meermalen handelend moet optre den Een mooie goed opgezette aanval der gasten, wordt door Oosterman benut om zijn club de leiding te geven 23, Broer raakt geblesseerd en moet het veld verla ten De thuisclub komt nog korten tijd in den aanval, maar rust breekt onveran derd aan. In de twede helft wordt Broer door Weijers vervangen. Dadelijk wordt door talmen van Tuinenburg voor Alphen een goede kans om hals gebracht. Daarna ko men de Vlaardingers weer in het offen sief. Hun voorhoede onderneemt talrijke aanvallen, die steeds door de Alphen ver dediging waarin vooral Binnenkamp een schitterende partij speelt, worden afge slagen. Eindelijk heeft de thuisclub suc ces bij een scrim age voor het doel der be zoekers 33. Er wordt thans hard om de winnende goal gestreden, vooral de thuisclub komt meerdere malen gevaarlijk opzetten. Bij een dezer aanvallen weet de midvoor uit een voorzet van rechts, nogmaals het net te vinden en spoedig breekt daarna het einde aan, met een overwinning voor de thuisclub De leiding was goed. BODEGRAVEN I-VRIENDENSCHAAR I 3-7 Ook de vierde wedstrijd tegen het lei dende Vriendenschaar is voor de rood zwarten op een nederlaag uitgcloopen en het feit, dat Bodegraven tegen de sterk ste tegenstanders over het algemeen haar beste spel ontplooit, werd ditmaal slechts voor rust geconstateerd. Vriendenschaar won den toss en Bodegraven trapte tegen wind af. Behalve een overrompelende aan val in de eerste minuten, welke den gas ten meteen een doelpunt opleverde, is er van een overwicht der Kuilenburgers in de eerste speelhelft geen sprake geweest. Langen tijd golfde het spel snel van doel tot doel en moesten beide doelverdedigrs beurtelings handelend optreden. Allengs echter krijgt de thuisclub eenig overwicht hoewel de uitvallen der gasten gevaarlijk bleven. Na de hervatting wordt van een met wind meespelend Bodegraventeam wel eenig succes verwacht en een prachtschot van den rechtsbuiten der rood-zwarten ketst van den paal af het veld weer in. Het eerste kwartier blijft Bodegraven sterker, doch als dan kort na elkaar de gasten, na uitstekend samenspel door hun snellen middenvoor tweemaal weten te scoren, begaat Bodegraven de fout het elf tal door elkaar te gooien. Wel heeft dit een versterking van de voorhoede tenge volge. maar de verzwakking van de ach terhoede geeft den gasten de gelegen heid. hiervan te profiteeren en onhoud baar nummer 4 in de touwen te knallen. Door haar rechtsbuiten scoort Bodegraven dan een fraai tegenpunt, maar fouten in de rood-zwarte verdediging geven den uit stekenden middenvoor der gasten twee fraaie kansen, welke hij beide benut en de stand is 61. Met een keurigen kopbal brengt Friejé den stand op 6—2, waama de middenvoor der gasten nogmaals de verdediging van Bodegraven in de luren legt en onhoudbaar den stand op 27 brengt. Als bij een Bodegraven-aanval een Bodegravenspelerongeoorloofd van den bal wordt gewerkt, levert de penalty een derde doelpunt voor Bodegraven op en het einde komt met een verdiende 73 zege van een uitstekend spelend Vrienden schaar. RECLAME. BtKtMDt Clt/aSr*~i>'£l£nS (CBKU/X£M SPO/t TB£UOOD/CDH£D£A/u,r ME'JKMPS VROVWINST. 7 LC/CCN ritst fuiOnt/unt LEIDSCHE BOYS I—D.V.S. I 1—5. Leidsche Boys. haar eersten wedstrijd thuis spelende, heeft van D.V.S. een 51 nederlaag moeten incasseeren. Zij zal met dit elftal zeker meerdere nederlagen ont vangen. Hanno was in de achterhoede nog steeds het grootste struikelblok voor de tegenpartij. Overigens is het elftal over het geheel zwak. Wanneer de D.V.S.-voorhoede gebruik had gemaakt van de haar geboden kansen, zeker was de uitslag het dubbele geworden. Over den wedstrijd het volgende; Reeds binnen de minuut maakt Piket gebruik van een fout van den L.B.-keeper. Voort durend is D.V.S. in den aanval en Ouds hoorn voert den stand op tot 20. L. B. tracht het spel te verplaatsen, maar dit lukt haar niet, want Tuin brengt den stand op 30 voor D.V.S. L. Boys blijft weerstand bieden, maar weet het niet ver der te brengen dan de D.V.S.-achterhoede. Nog eenmaal voor rust weet Piket te doel punten. Rust gaat in met 4—0 voor D.V.S. Na rust blijkt D.V.S. het welletjes te vin den en zij geeft zich dan ook niet zooals vorige week bij R.CX. Zeker schept zij nog voldoende kansen om de score te verhoo- gen. maar er komt nog slechts een doel punt van den voet van v. Weeren. L. Boys biedt nu meer tegenstand en zelfs moet Burg op de doellijn redding brengen. De eer wordt dan door L. B. gered. Wanneer v. d. Burg zacht terug speelt op zijn keeper grijpt deze radicaal mis. D.V.S. trapt nog af maar scheidsrechter Boekaar kondigde 8634 A.S.C. II—ALPHIA n 3—1. Geen voetbal. Zonderen wij de laatste vijf minuten van dezen wedstrijd uit, dan zouden wij kunnen spreken van een gemoedelijk par tijtje voetbal, waarbij aan beide kanten braaf geknoeid werd en waarbij de drie- en-twlntigste man in het veld zeker niet aan deze algemeene tendenz ontkwam. Voor de pauze was het spel nog het beste. De rood-zwarte reserves waren toen iets in de meerderheid en namen door Oskam verdiend de leiding. Toen kort na de pauze Van Kulk met een ver schot tusschen de beenen van den Alphia-doelman door den stand op 20 had gebracht deed A.S.C. er echter vrij weinig meer aan en er volgde nu een constante druk op het A.S.C.-doel. waarin Freyser zich uitste kend weerde. In die periode kwam Alphia goedkoop aan een doelpunt toen het ge- heele A.S.C.-elftal bleef staan in de mee ning, dat de scheidsrechter had afgeflo ten. Ook wij zijn er zeer stellig van over tuigd, dat de bal dood was. maar zelfs wanneer dit niet het geval is geweest, dan nog had de scheidsrechter het tegen-doel- punt niet mogen toekennen,, omdat de eenzame Alphia-man in het A.S.C.-doel opgelegd in een buitenspel-positie ver keerde. A.S.C. werd door het onverwachte succes der gasten intusschen niet wakker geschud. Telkens weer bestormden de oranje-witten het A.S.C.-doel. Het werd een chaos van spelers in het strafschop gebied en aan beide kanten ging men zich wat te buiten aan „hard" spel. De oranje-witten bleken slechte verliezers te zijn, want toen Kees van Kuik uit een doorbraak met een keurig schot den stand op 3—1 had gebracht, werd het een smijt partij van je welste, waartegen de scheids rechter niet optrad. Drie minuten voor het einde kwam Dupon in onzachte aan raking met een der Alphia-spelers en dit was het sein tot een algemeene vecht partij. „Algemeen," van den Alphia-kant, want de A.S.C.-spelers werden onmiddel lijk door A.S.C.-bestuurders buiten het relletje gehouden, maar toen al was Dupon door een laffen aanval in zijn rug door een der Alphenaren bloedend aan het hoofd gewond. Er werd geconfereerd, ook na den wedstrijd, en de laatste drie minu ten.... werden uitgespeeld met elf Alphia- spelers er kwam zelfs nog een reserve in het veld alsof er niets gebeurd was. Dat is geen voetbal en hoe onaangenaam het is voor den aanvoerder van Alphia II. die bij herhaling trachtte zijn spelers te kalmeeren. een paar belhamels dienen voor maanden van onze voetbalvelden te verdwijnen. Intusschen, A.S.C. won en ook wel-verdiend. ALPHEN n—B. E. C. II 4—1. De Alphen-reserves wisten ook thans weer de beide puntjes thuis te houden. Met 41 moesten de Delftenaren het on- redspit delven. De Alphenaren blijken zich in de res. 2e kl. goed thuis te gevoelen. Van de 4 gespeelde wedstrijden werden er nu 3 gewonnen en 1 gelijk gespeeld. Inderdaad een mooi debuut. Om halfdrie wordt onder leiding van scheidsrechter Aardse begonnen. Het be gin ls sensationeel. Nauwelijks is er een minuut gespeeld of de Delftsche doelman krijgt reeds gelegenheid zijn talenten te toonen. Wanneer hij den bal wegstompt, belandt deze bij van der Louw die hem in het net kopt 10. Geruimen tijd blijft de thuisclub het beste van het spel behou den. maar ook de Delftenaren komen er geleidelijk beter in. Zij forceeren eenige corners welke niets opleveren. De Alphen voorhoede neemt het leder weer over; v. d. Louw geeft door naar Vrisekoop, die 2—0 scoort. De tegenaanvallen van B. E. C. bezorgen de Alphen verdediging heel wat last, maar steeds grijpt doelman van Leeuwen in. zoodat doelpunten uitblijven. Toch weten de bezoekers vlak voor rust uit een penalty hun achterstand te ver kleinen 2—1. Na de rust treedt de thuisclub dadelijk overrompelend op en met meer geluk dan wijsheid, weet de Delftsche doelman meer malen doelpunten te voorkomen. B. E. C. begint zich weer meer los te werken. De Delftenaren zette thans een serie goede aanvallen op, waarbij het Alphen doel meermalen in gevaar komt. Succes komt echter weer voor de thuisclub, wanneer Vrisekoop plotseling doorbreekt en met een onverwacht schot den voorsprong ver groot. In de laatste minuut weet de mid voor der thuisclub tenslotte de score nog op te voeren tot 41 waarmede het einde komt. De scheidsrechter leidde goed. SPORTMAN—ROODENBURG 1—4. De felle wind doet veel afbreuk aan het spel. Sportman dat met wind mee speelt plaatst den bal telkenmale te ver vooruit zoodat de backs van Roodenburg gemak kelijk kunnen wegwerken. Roodenburg doet dan een goeden tegen aanval en het ls du Prie, die uit een fraaien voorzet keurig Inkopt 01. Als de middenvoor van Sportman door breekt loopt keeper Steen uit. Door deze botsing dreigt de bal in het verlaten deel te rollen doch op het laatste nippertje brengt den Os redding. Er zit een doelpunt in de lucht en 5 mi nuten voor de rust geeft Jansen met een schitterend schot Steen geen kans, 1l. Na de rust speelt Roodenburg een stuk beter en al gauw maakt A. du Prie 12. Wel tracht Sportman het spel te verplaat sen doch verder dan de backs brengt zij het niet. Dan gaat v. d. Vlist er tusschen uit en doelpunt fraai 13. Sportman laat den moed zakken en 5 min. later is het weer v. d. Vlist die doelpunt 14. Met Roodenburg to de aanval komt het einde. ft&flyscecbter dal^v- lfldjJé SBgÖ- SPORTMAN II—KAGIA I 2—3. Sportman nam het in de begin periode wel wat te gemakkelijk op. Als er circa 15 min. ls gespeeld, gelukt het Kagia de leiding te nemen. 01- Nog voor de eer ste helft is verstreken heeft Kagia een 30 voorsprong behaald. Na de thee ziet Sportman het gevaar in en speelt zij voor wat zij waard is. De rechtsbinnen maakt er 31 van, terwijl de linksbuiten voor 3—2 zorgt. Met Sportman sterk in de meerderheid gelukt het echter Sportman niet gelijk te maken. Einde komt met 3—2 voor Kagia. o ROODENBURG II—D. S. O. II 2—3. Na ongeveer een kwartier weet de D.S O. midvoor zijn club de leiding te geven. Bij Roodenburg ontbreekt het juiste schot Als de RoodenburgJkeeper dan met den bal in de handen wordt aangevallen, werkt hij den bal in eigen doel (0—21. Na de rust loopt Roodenburg goed van stapel en na enkele minuten spelen verkleint haar linksbinnen den achterstand tot 12. Direct na dit doelpunt heeft Roodenburg andermaal succes, als Regeer den bal langs den verrasten D.S O.-keeper schiet (22). Dan maakt Roodenburg in het beruchte gebied hands en D.S.O. voltrekt het von nis (23). De leiding was goed. D. V. S. II—LUGD. II 4—6. Met de grootste moeite heeft Lugd. zich staande weten te houden. Het begin is ge heel voor groen-wit en spoedig knalt Waasdorp hard in (01). Het woord blijft aan Lugd. en Ouashoorn weet met goede schoten den stand op 3—0 te brengen. Kort voor de rust weet D. V. S. tegen Ce scoren. Rust 13. De tweede helft begint goed voor groen zwart dat spoedig den stand op 32 brengt-. Het spant dan danig en kort voor het einde is de stand 54 voor Lugd. Als dan Oudshoom eenige min. voor het einde wederom het D. V. S. net weet te vinden (461is het pleit beslecht. T. O. N. A. I—U. V. S. UI 3—2. T O.N.A. is volledig, U.V.S. telt eenige in vallers. Het spel gaat gelijk op. Bij een U. V.S.-aanval ontstaat er een scrimage voor het doel van T.O.NA. waaruit v. Dort met een keurigen omhaal doelpunt 0—1. Even raakt T.ONA. de kluts kwijt, en is U.V.S. meer in den aanval. Maar de uitstekende middenlinie van T.O.NA. weet spoedig het spel te verplaatsen. Na rust is T.O.NA. met wind mee ster ker, maar toch duurt het nog eenigen tijd voor zij weet scoren door Tegelaar 11. Bij een U.V.S. aanval maakt Straathof hands, en v. DÜyl voltrekt het vonnis 1—2. Kort daarop maakt Straathof weer hands, maar nu schiet v. Duyl tegen de lat. T.O.NA. valt nu onstuimig aan, en uit een doelworsteling weet zij te doelpunten 22. De halflinie van T.O.NA. is nu in pracht- vorm, en stuwt steeds haar voorhoede op. Kort voor het einde brengt du Mortier den stand op 32. waarmede het einde komt. De heer Gordijn leidde als altijd streng maar eerlijk. L. D. W. S. UI—ALPHEN V 6—4. 't Begin is voor L.D.W.S. dat reeds spoedig succes heeft als de midvoor uit een strafschop weet te doelpunten. Even later maakt de linksbuiten er 20 van. Dat wordt Alphen te bar en spoedig ver kleint zij den achterstand. Voor de rust weten beide partijen nog eenmaal te doel punten. Rust 32. Na de thee krijgt Al phen den wind mee maar zij vindt in Van Leeuwen haar grootste struikelblok. Bij de weinige L.D.W.S. aanvallen zijn 't vooral de midvoor en linksbuiten die zich onder scheiden. Zij weten den stand op te voeren tot 52. Alphen verkleint dan haar ach terstand tot 5—4. Zij werkt hard om gelijk te maken maar succes komt juist aan den anderen kant, als de midvoor er snel tusschen uittrekt ls de stand opgevoerd tot 64. De heer C as pers toonde zich een gemoedelijk fluittist. L. D. W. S. IV—LUGDUNUM VUI 5—1. Met den straffen wind in den rug ie LD.W.S. dadelijk sterker dan Lugd. dat zich steeds op verdedigen moet toeleggen. Vijf minuten is 't spel oud als de midhalf LD.W.S. de leiding geeft. Kort hierop maakt Loeff er 20 van. Me£ de rust leidt zij met 40. Na de thee weten beide par tijen nog eenmaal het net te vinden, zoo dat 't einde komt met een 51 zege voor L.D.WS Scheidsrechter Boom leidde goed. R. C. L. H— L. F. C. V 4—4. Ondangs de nummerieke minderheid der L.FC.'ers (zij speelden met 9 man) vertoonden zij een zeer goed partijtje voetbal en mede door het missen van de Racing-achterhoede was het binnen het kwartier 3—0 voor L. F. C. Hierna kwamen de zwart-witte gastheeren aan het woord en goed doorzetten werd beloond met 3 goede doelpunten. In de tweede helft gaven de LF.C.'ers zich nog lang niet ge wonnen en wisten zelfs na fraai samen spel de leiding te heroveren. Een aan R.CL. toegestane strafschop leverde ten slotte het gelijkmakende doelpunt op. Scheidsrechter v- d. Valk leidde uitstekend ROUWKOOP II—A.S.C. IV 1—5. A. S. C. dat het eerst tegen den sterken wind inspeelt, is het meest in den aanval, doch de voorhoede houdt het spel te klein, waardoor doelpunten uitblijven. Het is de rechtsbuiten Demenint, die tenslotte den gasten de leiding geeft. Uit een corner werkt Hegenbarth den bal in eigen doel, zoodat de stand weer gelijk is. In de tweede helft begint Rouwkoop goed. maar allengs neemt A.S.C. het offen sief over en het laatste halfuur speelt zich vrijwel geheel af op de helft der Voorscho tenaren. A. Wempe en Nienwenhuïzen Segaar (3 x) voerden de Score geleidelijk <3S> tot 5L w^TfriLede^het „u ->.— ROUWKOOP IV—ZUIDWIJCK II 3—3. Zuidwijck neemt dadelijk het spel ti I handen Het Rouwkoop-doel wordt beko- I geit. Echter weet de doelverdediger, di8 1 een mooie wedstrijd speelde steeds het ge- 1 vaar te keeren. Na de thee komt Rouwkoop er beter is I en na 20 min. geeft de midvoor zijn club I de leiding 10. Direct er na maai- Overdijck gelijk 1-1. Rouwkoop laat het e; I niet bij zitten en met een hard schot is t J 2—1. Zuidwijck speelt kranig verder en I onmiddellijk weet Polanen er 22 van t? J maken Dan wordt 't 3-2 voor Rouwkoop I en vlak voor het einde maakt Zuidwijck gelijk 3—3. o ZUIDWIJCK I—ALPHIA m 4—1. Gisteren behaalde Zuidwijck I hap eerste overwinning in deze competitie, en wel op Alphia 3. Deze vlug en forsch ge. speelde wedstrijd eindigde met 41, rus; 11. Scheidsrechter J. v. Deventer leiddi goed. SPORTMAN ADSP. (B.)—R. C. L. 0—3. Met den sterken wind in den rug waren de jeugdige zwartwitten voortdurend ir, den aanval hetwelk zij echter slechts in I één doelpunt konden uitdrukken, mede door het goed verdedigen van het Sport- man-achtertrio. De hervatting gaf eenA niet te verwachten zelfde beeld als vooi I de rust. De Racing voerde den stand op I tot 30. waarmede het einde kwani, Scheidsrechter de la Rie leidde zeer goed. RIJNSB BOYS I—NOORDWIJK I 2—2. Rijnsb. Boys, dat Glasbergen weer onder de lat had, vertoonde een keurig samen spel. Telkens weer snelle, open aanvallen en het Noordwijksche doel ontsnapte ver scheidene malen op wonderbaarlijke wijze aaft doorboring. De achterhoede was in uitstekenden vorm, terwijl Glasbergen weer als vanouds schitterde in het doel. Op fraaie wijze keerde hij eenige gevaar lijke schoten. Eindelijk kwam het ver diende punt, dat den Boys de leiding be zorgde! Het was J. v. Iterson die een voor zet van links keurig inschoot. Vijf minuten later was het J. Zwaan, die scoorde, maa: juist was er voor off-side gefloten. Onver wachts komt de gelijkmaker, als door eer misverstand in de R. B. achterhoede, c; bal in het net belandt. Met den stand 1—! wordt gedraaid- Ook daarna gaf R. B. dc- toon aan. Aanval op aanval volgde, doe doelpunten bleven uit, totdat R. B. ee: penalty toegewezen kreeg. J. Zwaan school kalm in den uitersten hoek. 21. Kor; daarop een misverstand in de R. B. ach terhoede, en de stand was gelijk. 2—2. Nog eenmaal scoorde J. Zwaan, doch weer werd voor buitenspel gefloten. Onder groote spanning kwam het einde- De heer Ladan leidde goed. „ONS CLUBJE" Zaterdag werd te Leiderdorp gespeeld de wedstrijd O. Clubje I—Koudekerk 11 welke ontmoeting voor beide elftallen' nogal belangrijk was, daar deze elftallen nog geen van beide verliespunten hadden. Uit een corner neemt Koudekerk de leiding 01. Ons Clubje begint pittiger te spelen. Een kogel van midvoor P. Sieval van veraf volgt en de stand is gelijk I—I. Weer neemt Koudekerk dat ontzettend hard zwoegt, met een boogballetje de leiding. Rust 12. Na rust is de linksback van Ons Clubje beter in vorm. Hij laat zich niet passeerm. O. Clubje maakt gelijk 2—2. Door het val len van een Koudekerk-back ziet linksbul- ten C. Boot zich dan plotseling alleen voor den Koudekerk-keeper. Een knal en de thuisclub heeft de leiding 3—2. Een fout in de Leiderdorpsche verdedi ging leidt twee minuten voor het einde V den gelijkmaker 33. De heer Neuteboom leidde goed. Vóór dezen wedstrijd werd gespeeld om Clubje IIIWoubrugge III welke tenslotte een zeer gemakkelijke prooi voor de thuis club was. Deze won verdiend met 52. Ons Clubje n speelde uit tegen Noord- wijk III en wist beide puntjes mee naar huis te brengen. s. l. f. n—s. c. o. m s—2. S- L. F. verschijnt met twee invallers. Met een kopbal geeft de rechtsbinnen S. L. F. de leiding en hij weet deze even later te vergrooten. 20. De rechtsbinnen van S. C- O. krijgt dan een vrije kans en I onhoudbaar voor den keeper vliegt de bal i in het net. 21. De S. L. F.-voorhoedc weet echter nog tweemaal het doel te - vinden, resp. door den rechtsbuiten en t den midvoor. zoodat de rust aanbreekt I met 41 voor S. L. F. Na de rust is de linksback van S. L. F. 9 linksbuiten gaan spelen- De midvoor weet I den voorsprong nog te vergrooten en de 1 rechtsbinnen brengt den stand op 6-1- i De linksbuiten onderneemt eenige mooie rennen en weet den stand tot 71 op te i voeren. Nog is het niet genoeg want de rechtsbuiten krijgt een fraaie kans we'ke hij dankbaar accepteert. Nu vinden ze het welletjes en de midhalf van S. C. 0 weet na missen door den back en den J keeper de bal in het leege doel te plaatsen. 3 zoodat het einde komt met 8—2. Da scheidsrechter leidde correct. SIZO (HILLEGOM). Drie elftallen van Sizo hebben Zaterdag middag gezegevierd. De wedstrijd Sizo I- Z.S V. I had 70 tot uitslag. Beide ploegen pakken direct goed aan, maar na tien minuten had Sizo de leiding door den rechtsbinnen, en daarna zijn de Hlllegom- mers de sterksten gebleven. Rust 40 en einde 70. i Het tweede elftal heeft zich na twee nederlagen hersteld, en van Kennemer- land met 51 gewonnen De adspiranten hebben zich in Zand' voort best gehouden door over de Zee meeuwen met 6—1 te zegevieren He' adsplranten-elftal A is door den H.V.B- nog niet ingedeeld, ofschoon al sinds ejjjtele weken opgegeten.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12