ATTENTIES! Opening van een Kapperszaak LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 5 October 1933 UIT DE OMSTREKEN. Burgerlijke Stand v. Leiden SPORT. J. v. ELTEN. AGENDA. GEBOREN Johanna Catharlna, dr. van I. v. Iterson en J c. Mark Jacobus Hendrik, zn. van A Korenhol en J dc Rood, Abraham Anthonle, zn van C. C, v. In gen en M Kool Hermanus Frederik, zn van W. P de Wolf on E. Kooien Wllhelmlna, dr. van A. Swagers en J. P. v. Rossum Cornells Adrlanus, zn van E. Slnteur en P. Westdorp Judith Geertrulda, dr van J. H, Barends en J. G. Slebert Allda Johanna, dr. van N. G. Kok en A. J.. Chaudron Johanna dr van J. Leentvaar en G. J. Jochemus Jannle Albertlna, d. van J. A. D Reljnders en F. J. v. d Bel Willem Frederik Barend zn van W. L. A, Verkijk en M. C Kramer Hendrik Gerardus zn van J. Swier en H. G. Hagen Pietje, dr van J. v. d. Bent cn T. v, d. Boon Elisabeth Maria, dr van A. W, Verver en M. v. d. Voorst Johan nes Antonlus FrancLscus, zn van A. Th. Goldenberg en W, P, Ouwerkerk. Pleter Phlllppus, zn. v. C. de Boer en C. Piket. Louis, zn. v. C. de Boer en C Piket. Adrlana Lydla, dr. v. D. van Delft en W. de Jong. Gerardus, zn. van G. Zwanenburg en P J. de Bolster. Cor nells, zn. v. S H. v. d. Beek en M. v. d. Lin den Piet Petrus, zn. v. P. Romljn en J. H. v. d. Lubbe. Teunis, zn. v. E Hol en G. Been. Adrlanus, zn. v. A. Later - veer en M. Blansjaar. ONDERTROUWD: J. H. G. Boyrtmans jm. 34 J. en E.' A. van Es jd 26 j. H. W. Oudshoom Jm. 25 J. en M. S. van Went Jd. 21 J. GEHUWD. J. W. Holsbergen, wedn. E. M. v. d. Lelie, Wede. J. Th. Hakkaart Jm. en A M. A. Kiel jd. A. Hendriks jm. en C. M. Velthuljsen jd. G. J. de Regt jm. en M. P. Versluljs jd. W. J. Verhage jm. en C. J. G. M. Frentrop Jd. G. P. Spaargaren jm. en J. A. v. Dissel Jd. OVERLEDEN. V. Candido, zn 18 Jaar. J. A. Koek, dr., 18 J. C. v. Beelen, dr., 21 J. GEVESTIGD. M. P. M. v. d. Abeelen, Zoeterw- Singel 107 M. v. Adrighem, dienstbode, Fr. van Mierlsstr. 12 a H. D. M- Antonlssen, Noordelnde 50 E. J. A. G. Bakker, Haagweg 34 H A. Bakker, Merelstr. 32 A. Barendrecht, Nieuwe Mare 3 Ph. M. Becht, Mariënpoelstraat la I. v. d. Berg, H. Rijndijk 25 P. L. Bessem, fo tograaf. Lijsterstraat 6 M. F. H. Bet ting. Lijsterstraat 18 D. Bins, Rem- brandtstr. 2 E. G. Bisschop. Witte Sin gel 82 E. Blok, Rijnsb weg 18 B. Bo- broff. Nieuwstr. 38 A. M C. de Boer, Roodborststr. 45 W. den Boer, 3 Oct.- straat 26 a C. A. Boogmans en fam„ constr. teekenaar, v. d. Spieghelstr. 15 A. L. v. d. Bom, klerk N.S. ,Utr. Jaag pad 18 G. F. Brantsma, Aloëlaan 5 S. BrauerS, dienstbode, Oude Rijn 2 E J. Breedevelt, dienstbode, Levendaal 134 a G. M. M. Breuers, Noordelnde 50 J. Bijl, leerares Huish.school, Rapen burg 23 M. Th. Claassen, 1.1. verpleeg ster, Hooge Rijndijk 46 A. M. Corver, Noordeinde 50 M. Crama, dienstbode, Kruisstraat 34 T. v. Dlest, klerk N.S., Morschweg 87 a J. H. Drewes, onderwij zer, Rljnsb.weg 144 J. I. Th. Dusoswa, huishoudster, P. J. Blokstraat 4 R. E- v. Duijl Schultz, Rapenburg 112 C. J. S. v. d. Eist, Witte Singel 97 J. J. E v. d. Eist, Groenhovcnstraat 8 L. Funker, dienstbode, Hoefstr. 26 b J. W. Geenjaar los werkman, Hoogewoerd 65 J. E. Gent H. Rijndijk 25 B J. Gomperts, Witte Singel 48 L. de Groot, Rapenburg 75 M. E. Henzen, Nieuwe Rijn 106 H. W. Hoets. Oegstgeesterl. 1 G. P. Hoo- geveen en fam., brood- en banketbakker, da Costaslr. 13 M Hoogstad en fam., bankwerker, L. Rijndijk 6d A. M. G. Hulscher, Maresingel 32 a H. Janovsky, P. Krugerstraat 23 E. Janssen, arts, Rljnsb.weg 54 M. I. C P. de Jong, Oegstgeesterlaan 24 Ch. Jongeneel, Schelpenkade 46 C. H. Karstens, ver pleegster, Staalwtjkstraat 23 M. A. de la Rivière—Klaver, Oude Vest 103 J. de Kier. dienstbode, Hansenstr. 21 S. Ph- A van Krieken. Hogerbeetsstraat 3 G. Kruger, dienstbode, Lokhorststr. 21 a H. L. Laban en fam., Wasstraat 62 M. J Ladage. Terweepark 3 L. S de Lange, Rapenburg 83 A. J. Leenders, kapelaan Breestraat 139 A. v. d. Linden. Lopsen- straat 2 M. W. F. Litti, dienstbode, H. Rijndijk 28 R Martin, Breestraat 100 C. Tli. E. v. d. Meer, Rapenburg 131 C. J. Naeheliius. Rapenburg 131 J. V. Nauta Pieter, Witte Singel 97 L. Neh- melman, hulp in de hulsh., K Mare 30 G. v Noort, Zoeterw singel 33 E Th. van Osch, kellner, Joh. de Wittstr. 44 H. Polderman, Fagelstraat 1 F. Rempt, Papengracht 11 A de Roo de la Faille, Witte Singel 70 Wed- T. Bok—Rosier, Rljnsb.weg 31 d W. v. Rijn en fam., of ficier LdH. Lammermarkt 36 B. L. San son, Watersteeg 3 E. J. Schouten, dienstbode. Haarl.straat 20 a H, B. J. Schrama, kapelaan, Breestraat 139 Wed- H. M. ZwaanSegaar, L. Rijndijk 142 R. M. A. Steinmuller, Fagelstr. 45 J. M. H. Stollenwerck. Noordeinde 29 E. van VlietStraathof, Nic. Beetsstr. 1 E Straub, dienstbode. Merelstraat 42 J E Wagenaar. Zoeterw. Singel 81 jH. M. Weeda, Plantsoen 27 W. v. d. Werf, Lammermarkt 36 A. J. v. Wil ligen. Rljnsb.weg 62 a J. E. v- Wingen, gezelschapsdame. Hoogewoerd 121 J. J. v. Zoelen en fam.. bouwk. opz. teekenaar, Meerburgerstraat 4. VERTROKKEN. H Advokaat, Alblasserdam, G 138 M. C v. d Akker, Zoeterwoude. Rijnegommer- straat G 33 J Th. N Bakkers, Rotterdam Groeninxstr. 2 H. J. Bangert, Amsterdam Haarlemmerhouttuinen 49 L R. v. d Bergli, Scheveningen, Dorpstraat 3 P. Verhoevende Boer. Voorschoten, Wijn- gaardenlaan 9N. den Boom. Amsterdam, Amstel 51 H. Chr M. Linssen—Bots, Roermond. Gr. Reinaldstr. 4 G.W. Broggel. Valkenburg, Valkenb weg 155d H. J. Buyse, Zlerikzee, Maarstr. J O. Bijdendijk en fam., Amersfoort. Pr. Marie- laan 2 Wed. H. A. Jansen Hendriks van Dam. Veghel F. P. Devllee en fam.. Haag, Molenaarstr. 151 J. C. v. Egmond, Haag, Groeneivegje 59 M. Jansen-v. Es, Haag. Paramaribostr. 26 S. P Feeterse, Alplien a d. Rijn. Willemstr 7 A. M. Godee, Utrecht, Westerdijk 26P. v. Goinga en fam., Amsterdam, Z. Amstcllaao SCHIETEN. LEIDSCHE SCHIETVEREENIGING „WILLEM TELL". Voor het einde der zomeroefeningen te Katwijk heeft deze vereenlglng den Jaar- lijkschen ondertogen wedstrijd gehouden. De uitslag luidt als volgt: Personeele baan, max. 50 p.: L. de Witt 48 p.; A. v. Zijll 46 p.; W. Alphenaar 45 p.; W .Werkhoven 42 p. st. 47; W. Verboom 42 p.; H. Brouwer Jr. 40 p.; H. Brouwer Sr. 39 p.; H. Hotze. W. Derogee, A. v. Brussel, J. C. G. Vrije baan, max. 60 p.: L. de Witt 60 p.; H. Hotze 58 p.; W. Alphenaar 57 p.; A. v. Zijll 56 p.; W. Verboom 55 p.; A. v. Brussel 54 punten. Rozenprijs: L, de Witt. Kamploenbaan, max. 100 p.: L. de Witt 98 punten. KORFBAL. EEN ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE? Plannen van den Haagschen Korfbalbond. De korf bal beoefening in de residentie en omgeving heeft de laatste Jaren een groote vlucht genomen, waardoor de Haagsche Korfbalbond zijn ledental geleidelijk zag toenemen. De competitie op Zondag heeft als gevolg daarvan een steeds grooter wor denden omvang gekregen, hetgeen getuigt van de groote belangstelling, welke korfbal tegenwoordig in de meest uiteenloopende lagen der bevolking geniet. Gevolg gevend aan enkele wenschen, welke in die richting zijn geuit, heeft de H. K. B. thans het plan opgevat, bij vol doende interesse van de zijde der vereeni- gingen, over te gaan tot de Instelling van een Zaterdagmiddagcompetitie. Clubs, voor welke het spelen op Zondag bezwaarlijk is, worden daardoor in de gelegenheid gesteld, toch in competitieverband uit te komen, hetgeen voor haar levensvatbaarheid van groote waarde zal blijken te zijn. De Haag sche Korfbalbond is voornemens met even- tueele wenschen zooveel mogelijk rekening te houden en vertrouwt, dat verschillende clubs niet alleen in de residentie, maar ook in het Westland, Wassenaar, Leiden, enz. welke tot nu toe bezwaren hadden tegen toetreding tot den H. K. B„ in dezen nieuwen maatregel aanleiding zullen vin den. zich voor de ZaterdagmiddEgcompe- tltle aan te melden. De secretaris van den Bond, de heer G. M. D. van Loon, Amandelstraat 5. Den Haag. wacht gaarne opgaven in tot uiter lijk 1 November a.s. Het ligt in de bedoe ling, zoo gauw mogelijk een bijeenkomst te beleggen van afgevaardigden dier Zater- dagmiddagploegen, teneinde door geza menlijk overleg tot een goede regeling te komen. RECLAME. ALS U EEN DUITSCH DIENSTMEISJE hebt en zij trekt een Volendamsch costuum aan, is rij dan een Hollandsche? Als er voor 3 millioen gulden zelfwer kend waschmiddel uit Duitschland wordt geïmporteerd en hier verpakt in een Hol- landsch kleedje, is het dan Nederlandsch Fabrikaat? Wascht toch liever met 1. 2. 3.. het zelf werkend waschmiddel, dat voor 100 a in Holland wordt gemaakt. 1. 2. 3. kost slechts 17Vi cent per pak 5 cent goedkooper dan de gelijksoortige producten uit het buitenland. U zult bijzonder tevreden zijn. 8423 145 I M. A. Goossen, Gorssel, D. W. Janssen Ziekenhuis S. S. v. Griethuijsen Noordgouwe A2 J. Groot, Amsterdam, le Oosterparkstr. 179 E. B. M. Helling, Nijmegen, Graafscheweg 12 J. Bogtstra- Hen, Amsterdam, Oosteinde 27 H. W. v. Heumen, Haarlem, Pijnboomstr. J. W. Hoek, Wassenaar, Rijksstr.weg 703 W. S. Hölzer, Duitschland A. E. J. Hydra, Amsterdam, Elandsstraat 34 I. Mijlla en fam., Lindenau, I. Jansen, Haag, Para- maribostraat 26 G. Dorgelode Jong, Haarlemmermeer, Hoofdweg 1728 J. Jongsma. Haag, Begoniastr. 218 H. D. Keljzer. Voorschoten, Donklaan 18 H. Koopmann, Duisburg J. KeljzerKor- pershoek, Voorschoten, Donklaan 18 J. Kuyper, Haag, v. Aerssestr. 184 A. G C. de Laaf, Oegstgeest. Rhijngstraatweg 41a G. de Lange, Eindhoven, Fankrijkstr. 46 W. de Lange en fam., Leiderdorp, Eiken laan 5 K. H. Lieffijn, Amsterdam, Lin- naeusstr 57 J. H. M. v. Lieshout en fam. Haag, Kemperfoeliestr. 201 N. Meulblok, Haag. Geleenstr. 8 A Milek, Amsterdam Veclitstr. 50 II Wed M v. HamMulder Epe, Grooteweg E 108 M. Tb. de Wilde- Neerincx. Herwen en Aerdt, Loblth J. M. v. d. Oudendijk Pieterse, Huizen NH, Naarderstr.weg 190 A. W. J. Perquin, Veur, Voorburgscheweg 89 W. F. H. Plas, Buitenand G. J. A. v d. Post, Voor burg. Rozenboomlaan 29 A. C. Prins, Dordrecht, Koninginnestraat 4 rood A. P M. v. Riel. Assen, Beilerstr. 22 G. v. Santen. Valburg, Zetten Arenliorst M. M. Schram. Rotterdam, Beukelsdijk 16 M. W. D. Schunk. Hannover, Hohenzollem- stiaat 17 J. S'.adek, Koudekerk Hooge- waard A A Slootjes, Oegstgeest, Oran jelaan 6 J A. Slump. Utrecht, Wester dijk 26 J G. Smulders. Udenhout-, Hoog- hout A. J. A. Speekenbrink. Nieuwkoop J. v. d. Spree en fam, Gouda. Hoogstr. 1 A. M. SchokkerStartman. Alphen a.d. Rijn. Steekterweg 282 M. Steinhoff, Hamborn D. Stolzenberg. Haag, Geleen- straat 8 G. Talamini Vodo Cadore, G. Talaminl, idem G. v. d. Tas, Haag, v. Hoogenhoucklaan 120 A v. Velde Ha- zerswoude, Dorpsstr D 186 Th. A. H. Verburg. Arnhem. Lijsterstr. 14 H A. Verhoogt. Amsterdam. Haarlemmerdijk 182 N. Vervoorn en fam., Zoeterwoude, Reinegommerstr. G 37 P. de Vries van Heijst. Arnhem, Zijpsehewee 55a C. Vrlsekoop. Alphen aan den Rijn, Prinsen laan 8 N Zweep. Haag. Fr Hendriklaan 200 AC de Wekker. Amsterdam. Prin- sengr 977 hs J. Waasdorp en fam.. Eindhoven. Lcenderweg 235a O Zan- grando, ,,'odo Cadore. HAARLEMMERMEER. Rijwielongeluk. Op den Sloierwcg kwamen twee wiel rijders met elkaar in botsing. De schok was zoo hevig, dat beiden tegen den grond werden geslingerd. Een hunner, de heer B. brak een been op twee plaatsen en werd per auto naar een ziekenhuis in Haarlem overgebracht. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zich nog steeds uit en werd reeds op meer dan 160 boerderijen geconstateerd. Hoewel er reeds eenige koeien gestorven zijn, draagt deze ziekte over 't algemeen toch een goed aardig karakter. Groote drukte in de bietencampagne. Zoowel bij het rooien en vervoeren als aan de suikerfabriek te Halfweg, heerscht een zoo groote bedrijvigheid, dat de campagne als het weder nog enkele weken blijft meewerken dit jaar wel Dijzonder vroeg zal zijn afgeloopen. Aan de fabriek wordt ook door met volle kracht te werken veel spoed betracht om de campagne vroeg haar beslag te doen krijgen. Over 't algemeen zijn de bieten klein van stuk, doch daartegenover staat, dat het suikergehalte meevalt, zoodat de opbrengst bevredigend kan worden ge noemd. Het vreemde werkvolk. Dat in Haarlemmermeer het vreemde werkvolk aan allerlei onaangenaamheden is bloot gesteld, bleek weer, toen eenige arbeiders, die bij een landbouwer aan den Kruisweg werkzaam waren, 's morgen tot de ontdekking kwamen dat hun portemon- naie met inhoud was verdwenen, terwijl van een tweetal, dat bij een landbouwer aan den Hoofdweg werk had gevonden, het gereedschap werd vernield. De oogst der winteraardappelen. Met betrekking tot den oogst der winter aardappelen, die thans in vollen gang is, vernemen we, dat van de meeste soorten het beschot bevredigend kan worden ge noemd. Het gewas heeft van de aard appelziekte zoo goed als niet te lijden gehad. De a.s. Paardenmarkt. Op Donderdag 19 October a.s. zal te Hoofddorp de najaarspaardenmarkt worden gehouden. Daar er in Haarlemmermeer in het marktwezen nog steeds geen hernieuw de levendigheid valt waar te nemen, is het ook thans wel te verwachten, dat aan voer en handel niet groot zullen zijn. Openbare Propaganda-Vergadering van de Chr. Dem. Unie. Voor een flink bezette zaal had een pro- paganda-vergadering van de afd. Hoofd dorp van de Chr. Democratische Unie plaats in het Boaz-gebouw. Als spreker voor dezen avond trad op de heer H. S. van Houten, lid van de 2e Kamer der Sta- tenGeneraal met. het onderwerp: „C. D. politiek'in Crisistijd". De heer v. d. Plas opende met het lezen van eenige verzen uit Mattheus 7 en gebed. Hierna heette de voorzitter allen welkom. Hoewel aldus spr. de belangstelling voor de politiek nu wel geluwd zal zijn. is het toch goed. in dezen tijd een uiteen zetting te geven van het doel en streven van de CD.U. Hierna sprak de heer Van Houten ongeveer ais volgt: Is het Christendom in dezen spannen- den tijd iets wat wij op zij moeten zetten? Is deze crisis een kwestie van cijfers of van beginselen I Is het noodig een alge- meene politiek te voeren? Hierop kunnen wij gerust neen zegegn. Een politiek waarbij de diepere levensbe schouwingen tot zwijgen gebracht worden, is een on-ohristelijke politiek, hetgeen spr. nader uiteenzette. De diepere levensbeginselen moeten ook in dezen crisistijd den grondtoon voeren. Daarom leggen wij Christen Democraten den nadruk op het eerste lid van onzen naam. Bij de vraag wat er gebeuren moet in dezen tijd. mag het Christendom niet. op den achtergrond geschoven worden; an ders wordt een on-Christeiljke politiek gevoerd. Er werd verteld tijdens de verkiezingen: Stemt op Colijn .dan stemt ge op bezui niging! En nu dit kabinet 4 maanden zitting heeft wil men 175 millioen nieuwe lasten op de bevolking leggen. Spr. hekelde uitvoerig de „Christelijke politiek" van dit kabinet. De Staat heeft een taak en de kerk eveneens. Het is noodig. dat de staat een Christelijke politiek voert. Vele jongeren keeren zich tot het fascisme, maar geluk kig houden ook nog velen aan hun Christus vast Gij hoeft Christus niet te verlaten om een sociale politiek te voeren. Wij hopen in Gods wegen te wandelen, dan zullen mensehen ons niet deren, al dus spr. De Christelijke Democratische Unie zoekt haar kracht in het Goddelijke en zal deze haar opgelegde taak zoo goed mogelijk trachten te volbrengen. De heer v d. Plas bracht den spreker dank voor zijn mooie rede en gaf gelegen heid tot debat waarop sluiting volgde. Vrijdag 6 October des s.m. 3 nar Ten Brittenstra&t 44, te Katwijk aan Zee. Nette bediening verzekerd. 8437 Beleefd aanbevelend: LISSE. Boter-distributie. De distributie van goedkoope boter voor werkloozen zal deze week morgenavond van 7—7.30 uur in de Gem. Arbeidsbeurs plaats vinden. Thans komen ook gezinnen van 6 personen hiervoor in aanmerking, mits bij 13 weken ondersteuning. Goed geslaagde kinderfeesten. Dc kinderfeesten, georganiseerd door de Lissesche Oranje-vereeniging zijn wederom op uitnemende wijze geslaagd. Des morgens waren allereerst de iongste kinderen aan de beurt, die aan de kinder spelen met echt kinderlijk genot deelnamen. In optocht voorafgegaan door trommelsla gers, togen zij onder groote belangstel ling van het publiek naar het feestterrein. De spelen stonden onder leiding van het dagelijksch bestuur de heeren J. C. de Haan, N. Matthijs en C. Strik. Iedere groep stond onder leiding van een onder wijzer of onderwijzeres met een helpster. Vermakelijk was het de kleinen in hun spel gade te staan! Dapper werd om de prijzen gekampt. Des middags was het feest voor de grooteren en de U.L.O.-klassen der ver schillende scholen. Voor hen waren weer andere spelen georganiseerd die evenens een uitstekend verloop hadden. Een woord van lof is zeer zeker op zijn plaats aan het adres van bestuur en onderwijzend per soneel. De schoolkinderen werden voorts nog ruim onthaald op fruit en chocolade. De verschillende spelen hebben een gunstig verloop gehad. Brand in den R.-K. Kerktoren. Gisternacht om 12 uur werd een begin van brand geconstateerd in den R.K. kerk toren door den controleur van den nacht veiligheidsdienst en den heer v. R. De brandweer werd onmiddellijk gealarmeerd. De brand, die zich eerst ernstig liet aan zien, is gebluscht met een brandblusch- apparaat uit „Huize Pius" en een straal op de waterleiding. De brand is ontstaan door kortsluiting bij den motor van het kerkorgel. Doordat de aanwezige olie vlam vatte werden direct groote vlammen in den toren opgemerkt. Door tijdig ingrijpen is veel schade voorkomen. De werkloosheid. Wederom is het aantal werkloozen stij gende in deze gemeente. Twee jongens botsten op zoodanige wijze met de hoofden tegen elkaar, dat de één een ernstige neusbloeding opliep en de ander het bewustzijn verloor. Per brancard werd hij vervoerd en onder ge neeskundige behandeling gesteld. NOORDWIJK. De heer Adr. Dorsman 75 jaar. Een onzer bekendste ingezetenen, de heer Adr. Dorsman, directeur der N.V. Dorsman's Boekhandel en drukkerij, zal morgen zijn 75sten verjaardag herdenken. Wij twijfelen er niet aan, of de jubilaris zal dien dag van vele zijden gelukwenschen in ontvangst mogen nemen. De belang stelling en waardeering, die wij hem voor morgen toewenschen, is ten volle verdiend! Wie de geschiedenis van Noordwijk schrijft, zal den naam van den heer Dors man, die in velerlei opzicht het algemeen belang op energieke wijze diende en nog dient, een ruime plaats moeten inruimen. Als voorzitter van Vreemdelingenver keer, een stichting, die hem zeer na aan het hart ligt, heeft hij tot op hoogen leeftijd steeds op de bres gestaan voor de belangen van de badplaats, die mede door zijn onvermoeid streven in binnen- en buitenland bekend is geworden. NOORDWIJK AAN ZEE. Beroepen. Bij de Geref. Kerk alhier is beroepen ds. Bouma van Dirkshorn (in de vacature wijlen ds. Koers). Als directeur van het P.T.T. Kantoor te Krabbendijke is met 16 October aan gewezen de commies bij de P.T.T.-dienst de heer F. Kloprogge alhier. NOORDWIJKERHOUT. Het bestuur der Tuinders-Ver. „De Eendracht" houdt in haar veilinglokaal te Piet Gijzenbrug op Zaterdag 7 Oct. van 47 en Dinsdag 10 Oct- van 68 uur nog maals gelegenheid voor het doen regi- streeren van bedrijven die groenten, fruit of vroege aardappelen voor den ver koop hebben geteeld. Deze registratie geldt voor ieder die bovengenoemde producten heeft geteeld en woonachtig is te Noordwijk, Noord - wijkerhout, Voorhout, Sassenheim, Lisse of Hillegom. OEGSTGEEST. Terwijl de heer W. M. v. d, B., wo nende te Voorschoten bij de familie C. een visite maakte is het rijwiel van hem en van zijn vrouw ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in- De vorige week in „Irene" gehouden bazaar ten bate van de schuldenlast der Pauluskerk heeft voor dit doel opge bracht f. 1880. VEUR—LEIDSCHENDAM. Ledenvergadering der Vereeniging „Volksonderwijs". De afd. van Volksonderwijs hield een goedbezochte ledenvergadering in hotel de Zwaan. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op dat zij, die nu In het de fensief zijn. moeten overgaan tot het of fensief voor de openbare school. Een 6-tal nieuwe leden werden toegelaten. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd en ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief voor de alg. vergadering werd uitvoerig gediscussieerd over het voorstel van de afd. inzake vergrooting van het Maandblad. Na verdediging van de heeren Bloem- heuvel, en Muller, kregen de afgevaar digden bindend mandaat om te stemmen tegen een voorstel Voorburg tot invoering van verplicht onderwijs in de Bijbelsche geschiedenis op de OL.S. Als afgevaardigden werden aangewezen de heeren Timmers en Kruizinga. als plaatsverv. de heer Noorddjk. Vastgesteld werd 'n propagandaavond.Als leden van de feestcommissie werden aangewezen mevr. Visserv. d. Linden, de heeren Blom en Weitzes Aangenomen werd na uitvoerige discussie een voorstel Bloemheuvel en Muller om aan de alg. vergadering voor te stellen de leden Oud en March an t te HEDEN: Stadszaal (foyer): Viool-recital. Robert Lc Rütte. 8.15 uur nam. Lisse: Draverijen te 91/. uur voorn, en 1 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. nam. „Nooit meer liefde." Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Der Laufer von Marathon." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 u. 30 en 8 uur, Trianon-Theater Breestraat, 8 u. nam. „Ein Mann mit Herz." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Donderdag 4 tot en met Zondag 8 Oct. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. royeeren. op grond van hun handelingen als ministers ten opzichte van t onder wijs. Het bestuur kreeg opdracht te on derzoeken wat gedaan moet worden tegen ouders, leden van Volksonderwijs, welke hun kinderen naar de Christelijke scholen zenden. Hierna volgde sluiting. Crisis-Comité. Het plaatselijk Crisis-Comité houdt Woensdag 11 October a.s. een collecte langs de huizen. Door de marechaussee is proces-ver baal opgemaakt tegen den z.g. koudslager H„ wonende aan den Oostvlietweg. wegens frauduleus slachten. VOORHOUT Verslag der Algemeene Leesbibliotheek. Aan het eerste jaarverslag van de Al gemeene Leesbibliotheek, ontleenen wij 't volgende: Toegetreden zijn als lezers 30 gezinnen. Het aantal uitleeningen bedroeg 587. In totaal zijn 284 werken aanwezig, waarvan 44 kinderboeken. De bibliotheek commissie is er in geslaagd voor het ko mende seizoen de beschikking te verkrij gen over een bibliotheekje van een hon derdtal boeken van de Centrale Ver eeniging van Reizende bibliotheken, welke als welkome aanvulling naast de eigen boekerij zijn bestemming in de lange winteravonden zeker zal vinden. Boven dien geeft het lidmaatschap van de Centr, Vereeniging gelegenheid tot het leenen van vakboeken op land- en tuinbouwge bied en dat van verschillende ambachten. VOORSCHOTEN Ds. J. C. Houtzagers. Ds. J. P. Houtzagers, predikant bij de Geref. Kerk alhier, ontving een beroep van de Geref. Kerk van Naaldwijk, in de vac. die aldaar ontstaat door de emeriteering van ds. K. K. Troost WARMOND. Raadsmutatie. De heer J. L. M. Bakker alhier heeft aan den raad dezer gemeente bericht ge zonden, dat hij door gezondheidsreden zich genoodzaakt ziet ontslag te nemen als lid van den raad. De heer J. L. M. Bakker is lid van de R.K. Staatspartij en is ook eenigen tijd wethouder dezer gemeente geweest. De opvolger van den heer Bakker op de lijst der R.K. Staatspartij is de heer G. Onderwater. Verdwaald! Door eenige visschers uit Leiden zijn in het Poelmeer met worm een vijftal schollen gevangen. Men veronderstelt dat deze door de sluizen van Katwijk hier in Warmond zijn beland. WASSENAAR. v. R., deed aangifte, dat te zijnen nadeele aan het bouwwerk aan den Schouwweg steenen en cement zijn ont vreemd. Gisteren werden een twintigtal wiel rijders verbaliseerd daar de reflectoï achter aan het rijwiel ontbrak. ZEVENHOVEN. Ledenvergadering R.K. Kiesvereeniging. Alhier hield de R.K. Kiesvereeniging een ledenvergadering. Deze werd geopend door den voorzitter den heer A. P. v. d. Weijden. Hierna verkreeg het woord de heer W. Kerkhoven, die een overzicht gaf van de laatste Tweede Kamerverkiezingen. Daarna volgde bestuursverkiezing. Her kozen werden de heeren A. P. v. d. Weij den, A. J. de Groot, W. Kerkhoven, E. J, Oostdam, W. J. Blom en G. Mourits en na een volgende stemming werd gekozen da heer W. C. Visser. Als afgevaardigde naar Kamer en Staten Kieskring werden geko zen de heeren W. Kerkhoven en als plaats vervanger de heer W. C. Visser. Van Ged. Staten is de mededeellng ontvange n, dat de kortingswet niet van toepassing is op onze gemeente. o ZOETERWOUDE. Tot scboolschoonmaakster is door B. en W. benoemd mej. Marie Vahrmeijer, alhier. De heer Paul Snijders te Leiden is toegelaten als volontair ter secretarie dezer gemeente. Door B. en W. dezer gemeente is aan den heer A van Vliet, directeur der brandweer opgedragen de schouw over de schoorsteenen en stookplaatsen in deze ge meente. Tot heden geschiedden deze werk zaamheden door de betrokken brand meesters. »-a

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6