LEGKAART CORRESPONDENTIE. ANEKDOTE. Deze legkaart stelt Leest dit allen! Dit is de laatste cor respondentie, die ik van uit Kloosterzande aan jullie schrijf dus voortaan alles weer naar Den Haag, v. Beuningenstraat 42, hier bedoel ik mee voor degenen, die de brieven apart over de post zenden, dat die ze voortaan weer naar het Haagsche adres moeten zenden Als jullie dit lezen zijn de 3 October- fee sten alweer voorbij, ik hoop dat ieder een veel heeft genoten. Terwijl ik nu deze correspondentie zit te schrijven is het Dinsdag 3 October, er schijnt hier een mooi vrooUjk zonnetje en dat doet mij oprecht veel plezier, want nu zal het, hoop ik van harte, in Leiden ook mooi weer zijn en alle feestelijkheden dus goed kunnen verloopen, Ik hoop dat de optocht ook door een feestzonnetje wordt beschenen. Nu ik zal alles over dezen feestdag wel in het Leidsche Dagblad kunnen lezen. Vroeger woonde ik het 3 Octoberfeest zoo dikwijls »3iJ, maar sedert 1928 heb ik dat niet meer kunnen doen. Drietal de Geus, wel Gerard wat heb je een prettigen verjaardag gehad. Een pas serdoos is een mooi nuttig cadeau, daar kan je veel plezier van hebben. Heb je al veel vreemde postzegels? Sparen Dorus en Keesje ook postzegels? Corrie Delfos, als je het begin der cor respondentie hebt gelezen dan weet je dat Ik spoedig naar Den Haag terugga. Ja dat begrijp ik, dat het groot feest bij jullie op het dorp zal zijn als de nieuwe burge meester wordt ingehaald, je vindt zeker wel prettig om mee te zingen. En dat er een nieuwe brug komt, is natuurlijk ook een belangrijke gebeurtenis, dat zal ook ,wel weer feest geven. Mar janna en Marius van den Anker, o, we hebben hier ook zóóveel dikke mist ge had; we zijn hier vlak bij de Schelde en dat is altijd extra erg die mist dan op het .water en dan hooren we dikwijls de booten toeteren om aanvaring te voorkomen. Maar, behalve mist. hebben we ook nog mooie warme dagen gehad. Adi van Mantgem. dat was natuurlijk een heerlijke feestdag, de verjaardag van je moeder. Wie bedoel je met Tante Jo? Dacht je dat ik zoo heette? Neen hoor. A. beteekent Aleida. Drietal Mulder, zoo zijn jullie allemaal zoo dol op het kleine broertje, lacht hij al tegen jullie? Ja. zoo'n kleintje is ge woonlijk de lieveling van allemaal, als alle anderen al zooveel ouder zijn. All de Blauw, dus je hebt veel genoten in de winkelweek van al die mooie étalages Olifanrt. vóór karretje met aapje er in. en verlichte straten, dat is zoo iets vroo- lijks en feestelijks. Wim Kruit, dus ik vergiste mij niet dat jij al eens gelukkig had geloot; je doet ook al vele jaren trouw mee. Als je dit leest heb je je boek al mogen halen. Paula ten Hooven, ben je zoo erg blij dat je een prijs hebt geloot, nu je broertje kan het boek toch ook lezen en er dus ook plezier van hebben. Truus de Graaf, kon je het bijna niet gelooven van blijdschap, toen je je naam zag bij de gelukkigen, die een prijs heb ben. Nu je doet al een poos trouw mee, dus verdient het wel. Marie Brokaar, je hebt toch wel gelezen dat je gelukkig hebt geloot? Want je schreef er nu niets over by de raadsels. Jo Beumer en Rie Oudshoorn dus van daag zijn jullie beiden ook naar Leiden voor de feesten, er is zeker vandaag ook vacantie op jullie scholen in Warmond. Klaas Oudshoorn mocht jij ook naar Lei den of jij pas later als je ouder bent? Rika Kanbier dat was prettig dat je voor den verjaardag van je vader naar Aalsmeer mocht gaan. Bep en Wim Nieboer ja hoor jij doet al een poos mee, dus jij mag wel het briefje schrijven. Tot mijn 24e jaar woonde ik in Leiden en later logeerde ik er o, zoo dik wijls dus héb vele 3 Octoberfeesten bijge woond. Drietal van Vliet ik vind dat Adriaan erg zijn best had gedaan voor den brief, mij zóóveel aardige dingen verteld over de winkelweek, over reclames en etalages, jullie hebt heel wat te kijken gehad, erg aardig. Rietje Trap je raadsel zal ik zeker eens plaatsen. Cornelis J. Arbouw waar is het zoo vree- selijk druk? waar je nu woont? of waar je vroeger woonde? Koos Nieboer ik vond prettig weer eens een brief te krijgen, want dat is vreeselijk lang geleden. Is je been weer heelemaal genezen. Liesje Thors zoo, mag je dit jaar voor het eerst mee naar het vuurwerk, ik hoop heel erg dat het vandaag heelemaal niet zal regenen. Ben je ook weer naar de koraalmuziek en de uitdeeling van haring en wittebrood geweest? Ik hoop dat je kan schrijven dat jullie wat hebt gewonnen. Gerda Spiecker dat begrijp ik hoor, dat Je daarom moest lachen toen je niet merk te dat je zelf dat raadsel had ingezonden. Dirkje Hopman o, dat dacht ik wel dat jij met 3 October ook naar Leiden zou gaan, want je hebt er altijd gewoond. Willy Simonis och hadden ze die kat met vier kleintjes achtergelaten en wie zorgde er dan voor? van wie kreeg het dieT dan (Nadruk verboden). Ingezonden door Carolientje Verbiest. Onderwijzer (tot klein meisje); „Miesje, kan jij mij nu eens vertellen hoeveel Is 2 x 2?" Miesje zwijgt. Onderwijzer: „Denk nu eens goed Miesje, hoeveel poot-en heeft jullie hond?" Miesje: „O, 2 voorpooten en 2 achter- pooten, meester." eten en melk, ik denk bij jullie omdat je zoo schrijft dat ze zoo maar bij jullie in huis liepen en er ook wel eens kwamen slapen. Bep van Du uren ben je een school vriendin van Truus? misschien mag je haar boek dan ook wel eens te leen hebben. To v. Duuren, aardig dat Willy en jij zoo trouw bij elkaar komt en dat jullie dan sa men zitten te handwerken, dat is vooral zoo gezellig op de winteravonden. Jo en Tiel van der Linden, dat was zeker wel prettig om met de Taptoe mee te loo- pen, is iedereen dan in het costuum van dé vereeniging? Corry v .d. Kerkhof, zeker heb ik dik- wljks 3 October mee gemaakt, ik heb zoo lang in Leiden gewoond, en later zooveel gelogeerd. Stientje Griffioen, verlangde je zoo erg naar 3 October, dan zal je wel veel hebben genoten. Tot nu toe (het is nu 3 October tepvijl ik schrijf) is het mooi zonnig weer, hè ik hoop dat het den heelen dag zoo blijft. Ans en Rietje Vollenga, ja als ik nog in Leiden woonde, dan zou ik vandaag ook mee feest vieren. Viertal Kret, dus twee van jullie doen vandaag mee met ringsteken in ponniewa- gens, ik hoop dat jullie wat wint. Als jo Willy ziet, groet haar dan eens van mij. Drietal de Wit, ik heb hier buiten nog erg genoten van de mooie zonnige herfst dagen, die waren heerlijk, maar we hebben helaas ook veel mist gehad, dat is akelig. Francina en Bald doen dus mee aan de taptoe en later Dickie ook niet waar? Marie Borreman, nu, je doet maar mee als je tijd en lust hebt en als je veel huis werk hebt. dan schrijf je er maar geen briefje bij. Jij ook mee met de taptoe? doen er zoo vreeselijk veel mee? Nu allen hartelijk gegroet en leest allen het begin der correspondentie. Mej. A. KOOPMANS V. BOEKER EN. voortaan weer Den Haag, van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 16