BLEYLE-RECLAME OPENING NIEUW RAADHUIS TE KOUDEKERK. Door den burgemeester den heer Kwint. DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 29 September 1933 De voormalige villa „Bijdorp" verbouwd. LAND- EN TUINBOUW. RADIONIEUWS. RADIOPROGRAMMA. De voorm. villa „Bijdorp". In de hedenmiddag gehouden raadsver gadering ls te Koudekerk het nieuwe Raadhuis, de voorm. villa .Bijdorp", ge opend. Deze plechtigheid droeg een be scheiden karakter. Wegens den ernst der tijden en de hooge kosten aan een ver bouwing verbonden, heelt het gebouw eigenlijk weinig verandering ondergaan. Ter rechterzijde vindt men de bode- en ontvangkamer. De keuken en de kelder zijn tot een brandvrije kluis verbouwd. Dan volgt de achterkamer, die-tot burgemees terskamer is Ingericht. Aan de linkerzijde, die bestond uit een suite, waartusschen 'n beschot gemaakt is, vindt men nu aan de achterzijde de secretarie en aan den voor kant de raad- en trouwkamer. De boven verdieping, die geheel van het gemeente huls algescheiden is, wordt verhuurd; deze huurders zijn belast met het schoonhouden van het gebouw. Tevens is in de villa ver warming aangebracht, terwijl in t voor malige koetshuis de brandspuit ls onder gebracht, terwijl de muziektent een plaats ln den tuin kreeg. Openingsrede van burgemeester Kwint, Na opening der vergadering sprak bur gemeester Kwint als volgt: MUne Heerenl Het oogenbllk, waarnaar we lang heb ben uitgezien, ls aangebroken, en ik wil beginnen met u allen namens het gemeen tebestuur een hartelijk welkom toe te roepen! Het is u bekend, dat de opening van ons nieuwe Raadhuis op eenvoudige wyze zou geschieden, en het ls dan ook om die reden, dat Ik afgezien heb van het zenden van uitnoodigingen. Het verheugt mij daarom te meer, dat vele belangstel lenden naar hier zUn gekomen, zoowel uit Koudekerk als van elders, om bij de opening tegenwoordig te zijn. Het betrekken van een nieuw Raadhuis ls voor iedere gemeente een feit van bij zondere beteekenis. Niet alleen, omdat dat gene. waarnaar men verlangd heeft d. i. betere en ruimere hulsvesting, bereikt is, doch ook, omdat de vestiging in een nieuw raadhuis een mijlpaal is in de historie van een gemeente. Onwillekeurig wordt men eenigszlns tragisch gestemd, wanneer men denkt aan het feit, dat in het zoo Juist verlaten gebouw gedurende zoovele tien tallen jaren door tal van burgemeesters en leden van de vroedschap gearbeid werd ter bevordering van den bloei der gemeente, en dat de meesten dier werkers door den tlood zijn neergeveld. Een mijlpaal dus, omdat men door het verlaten van het oude Huls der Gemeente een groot stuk historie afsluit! Ge zult u kunnen voorstellen, dat mijn gedachten naar die -historie zijn afge dwaald. en dat ik verheugd ben in de ge legenheid gesteld te zijn, om u daaruit iets te vertellen. De raadsvergaderingen werden eertijds gehouden ln het koffiehuis op den hoek van de Bruggestraat, dat thans geëxploi teerd wordt door de familie De Bruin. Wij weten, dat de raadkamer in dat koffiehuis nog steeds aanwezig ls. Het eigenaardige is, dat de secretarie destijds gevestigd was in een van de vertrekken van het huls, waar wij thans tegenwoordig zijn. Dit huis werd tusschen 1820 en 1830 gebouwd door den heer Samson, destijds burgemeester van Koudekerk, en de vroegere gemeente secretaris. den heer G. van Egmond, heeft in die kamer menig vel met sierlijke let teren beschreven. Na den heer Samsom werd het huis be woond door mevrouw Van Teutem. en ver volgens door de weduwe van burgemeester Cunaldus. Deze burgemeester heeft zelf een huis bewoond bij de fabriek van den heer J. Oppelaar. Zijn weduwe heette Geer- truida Aleida Groenla. en is in 1887 te 's-Gravenhage overleden. Een zoon van haar. Coradtn Cunaldus, was kunstschil der, en bewoonde het z.g. „Fort" tegenover de fabriek van den heer Oppelaar. welk „Fort" destijds, d. 1. ln 1870, nog 'n mooie buitenplaats was. Mevrouw Van Teutem liet vóór aan den weg een optrekje of tuinhuisje bouwen met een ingang aan de tuinzljde, welk op trekje bestemd was om thee te drinken. Dit tuinhuisje was van binnen fraai be werkt, en wanneer ik u zeg, dat dit tuin huisje later voor secretarie werd inge richt. dan mogen wij constateeren men öenke slechts aan het plafond en den franlen schouw in de voormalige Raadzaal! dal dit binnenwerk nog niet geheel ver dwenen ls Waar dé nieuwe drankwet verbood in herbergen raadsvergaderingen te houden, werd de raad genoodzaakt, naar een an dere vergaderlokaliteit om te zien, en men vond die ln een verdieping, die geplaatst werd op de secretarie. Uit practische overwegingen heeft men later de secretarie boven, en de raadkamer ln het benedengedeelte gevestigd. U ziet dat het voormalige Raadhuis en Bijdorp dus oorspronkelijk, evenals thans, aan één eigenaar hebben behoord. Nu iets over het heden. Ge weet, dat reeds lang werd uitgezien naar nieuwe behuizing! De Gemeente-ad ministratie neemt steeds in omvang toe, en daarmede de papiermassa Het oude ar chief der Gemeente was niet bepaald veilig opgeborgen. Nog dezer dagen hebben we ons verwonderd over de geweldige hoe veelheden papier en over het groote aan tal kasten, dat de tweede verdieping van het voormalig theehuls van mevrouw van Teutem heeft moeten herbergen. WD prij zen ons gelukkig, dat wij thans voor het oude archief een kluis hebben, zoodat al thans dit brandvrij ls opgeborgen. Met het bij het nieuwe Gemeentehuls staande koetshuls kregen wij veel berg ruimte voor de verschillende diensten, zoodat wy thans mogen zeggen, dat we ln alle opzichten behooriyk zyn gehuisvest. Tydens de verbouwingswerkzaamheden ls voor hen, die mochten hebben getwyfeld, wel afdoende gebleken hoe solide het huls ls opgetrokken, en het sprookje, dat dit onbewoonbaar ls verklaard, zal wel voor goed tot de geschiedenis behooren- Dat we dit gebouw moesten betrekken op een tijdstip, dat de financiën der Gemeente evenals die van iedere andere Gemeente, zorg baren, heeft natuurlyk ons enthou siasme eenigszlns getemperd. Waar meer dere ruimte op de Secretarie niet langer gemist kon worden, moesten er evenwel maatregelen worden genomen. Echter is by de inrichting en meubileering de uiterste soberheid betracht, zoodat U, naar lk hoop, straks by de bezichtiging, aan het dageiyksch Bestuur geen gebrek aan goede smaak zult willen vervrijten. Ik zou te kort schieten ln myn plicht, Indien ik op dit oogenbllk niet mijn erken- teiyken dank betuigde aan de ambachts lieden voor de wyze, waarop zy hun werk verricht hebben, en aan het personeel der Gemeente, voor zoover daarby betrokken, voor den steun, aan het Gemeentebestuur verleend by de ingewikkelde verbouwing en de Inrichting van het gebouw. Persooniyk dank lk allen voor de pret tige samenwerking, en ln het bijzonder den heer Biyieven, die, behalve dat hy voor keurig werk zorgde, ons ook op andere wyze steeds met daad en advies terzyde stond. Het doet my leed, dat bij wegens ziekte niet hier kan zyn. Moge met het nieuwe huis der gemeente aanbreken een nieuw tydperk van bloei, moge tegenover de toename der normale geldeiyke zorgen, staan een afname der abnormale, die van de bestryding der werkloosheid. Ik wensch den vroeden vaderen veel wyheid en Hoogeren Zegen op hunnen be sluiten, den Secretaris en zyn personeel gezondheid en arbeldslust by het verzor gen der administratie. En thans verklaar ik het Huis der Ge meente geopend! Hierop sprak de wethouder, die heer N. P. Stegtenhorat als volgt: Rede van den heer N. P. Slegtenhorst. Mijnheer de Voorzitter Onder de verschillende zaken en wer ken, welke onder uw Burgemeesterschap ln onze gemeente zyn behandeld en tot siandi gebracht, zal de aankoop inrichting en ingebruikneming van het aloude ,By- dorp", en nu nieuwe Raadhuis, voor u niet de minst aangename en aantrekkeiyke zyn. 't Behoeft geen nader betoog, dat de laatste jaren de zaken, voortvloeiende uit breeiere overheldsbemoelng en uitvoering van talloos vele wetten op onderscheiden gebied, zoodanig zyn vermeerderd, welke gemeenteiyk moeten worden uitgevoerd, dat de ruimte in het oude Raadhuis, reeds lang te wenschen overlaat, en wel zoo, dat reeds vóór enkele jaren door een deskun dige werd beweerd, da/t zelfs vanwege het archief, het gebouw overbelast was. Voeg daar nog by, de noodzakelykheid van plaatsruimte tot veiilge berging van datgene wat behoord bewaard, zonder an tiquair te zUn, en. een burgemeesterska mer. waar gij mynheer de voorzitter, da- geiyks vertoeft en vooral by ontvangst van deze of gene, zoo ongeveer geen ruim te biedt, aan kunnen wy zeggen, dat de ingebruikneming van dit ruim en vry goed ingerichte „Bijdorp" niet alleen een groote verandering, maar tevens een zeer groote verbetering is, welke ongetwyfeld de ge meente en de velerlei noodzakeiyke arbeid ln het belang der gemeente, voorzeker het algemeen ten goede komt. By het verlaten van het oude Raadhuis, gaan ongetwijfeld tal van herinneringen RECLAME. HEEFT U ONZE REEDS GEZIEN? De ravottende jongens toonen ten duidelijkste de onverwoestbare soli diteit van BLETLE KLLEDING bovendien naast de vele goede eigen schappen die Bleyio Kleeding zonder weerga doet zijn, is Biejle-Kleeding niet duur, ja zells goedkooper dan andere kleeding. Weet C wel, dat een zeer aparte, Henrige BLEYLE DAMESJAPON minder kost, dan een doodgewone CONFECTIEJURK KOMT D EENS KIJKEN? Zonder eenicre verplichting tot kóopen toonen wij U gaarne onze uitgebreide colleotie, zoowel voor Dames als voor Jongens en Meisjes. Haarl.str. h. Donkersteeg 2-4-6 aan personen en zaken onzen geest voorby en gedenken wy met grootere waardee ring de gepresteerde arbeid van hen, welke een ieder op hun wyze naar eed en plicht de belangen onzer gemeente hebben be handeld en behartigd, en. met hun voor beeld voor oogen, treden wy het nieuwe ln, om onder beding van Gods hulp en byi stand, ook vanuit deze plaats, zooveel rui mer en mooier de belangen van ons ge liefd Koudekerk te dienen. Mynheer de voorzitter, ik feliciteer u in 't byzond'er met dit wel is waar oudé By dorp maar nieuwe Raadhuis! Dikwyis zullen uw gedachten uitgegaan zyn in de richting van wat anders, maar even dikwyis afgestuit op onmogelijke en onoverkomelijke bezwaren, maar ziet. op het onverwachts loopen middelen en we gen saam. en wat voor enkele maanden onmogelijk scheen ls werkelijkheid ge worden. God geve u nog lang, als eer. goed Bur gervader, de belangen dei gemeente en var elke gemeentenaar in 't bijzonder te behartigen en het zy u gegeven van uit de gemeente zooveel sympathie en mede werking te ontvangen, dat ge altijd weer opnieuw met de noodige lust en animo, hetzii im de Raadzaal of in de Burgemees terskamer met hoofd en hart, het welzyn der gemeente te bevorderen, en het wettig gezag, wier vertegenwoordiger gy zyt, hoog te houden. En gy, my'ne heeren, medeleden van den Raad, wees met my diep doordrongen van de groote verantwoordelykheid welke op ons rust. en dure eed, welke wii zweren, de waarachtige belangen der gemeente, welke u en my lief is. te behartigen en voor te staan. Verloochening van beginselen, mag van niemand worden gevraagd, maar persoon lijke wenschen. partyvoordeelen groeps belangen moeten in deze dagen, zeker op zy worden geeet; laat ons als 'n eentg man in dezen veelszins moeilyken en zorgvollen ttjd op economlsch-maatschappe'.yk gebied harteiyk samenwerken, om ook vanuit deze plaats te helpen wat hulp behoeft, maar ook met vaste hand te lelden en te sturen im zulk een richting, welke meest kan strékken tot groei en bloei onzer ge meente! Op de verdere byzonderheden van dezen middag komen wy morgen nader terug. RUPSEN IN DE KOOL. Een lezeres schrijft mij, dat haar spruit- kool dit jaar byna geheel door rupsen wordt opgegeten. Zy vraagt of er geen af doend middel bestaat om deze ramp een volgend jaar te voorkomen en zoo niet. of dan de rupsen in een volgend seizoen niet in nog grooter aantal de planten zullen teisteren. Een en ander is voor my aanleiding, hierover 't volgende mee te deelen. In vele deelen van ons land doet de koolrups zich dit jaar gelden: ook in het Nbl. v. Fr. heeft menige berichtgever zyn nood geklaagd. Bedoelde rupsen zyn afkomstig van het groote koolwitje, van welke vlindersoort twee generatie's voorkomen. De eerste komt ln Mei voor uit overwinterde poppen. In hoofdzaak worden dan de eitjes gelegd op wilde kruisbloemigen, byv. het Herders- taschje, wilde mosterd, Pinksterbloem e.d. De rupsen, die blauwachtig groen van kleur zyn en een drietal overlangsche stre pen hebben zyn bedekt met zwarte stip pen. zy vreten buitengewoon veel, maar de schade is dan klein omdat het in hoofd zaak wilde planten zyn, welke worden buitgemaakt. De rupsen verpoppen zich aan schuttingen of boomen. De poppen zyn niet door een cocon omgeven en wor den met behulp van enkele draden beves tigd. In Augustus zien we de vlinders van de tweede generatie vliegen en nu worden meestal groenteplanten en dan by voor keur koolsoorten gekozen voor het afzetten van de eieren. Niet alleen spruitkool, ook boerenkool en roode en savoye kool wordt graag verorberd. Wanneer de rupsen vol wassen zyn verlaten ze de planten om zich tegen een schutting, muur of hekwerk te verpoppen. In dezen toestand wordt de winter doorgebracht. Bestrydingsmiddelen kennen we als het dooddrukken van de eieren en van de jonge rupsen, als deze laatste nog dicht by elkaar zitten. Het wegvangen van de grootere rupsen. Deze schynen niet be stand te zijn tegen een bespuiting of begie ting van pekel. Hiervoor gebruikt men 1 keukenzout, dus ln 'n emmer met 10 L. wa ter 1 ons zout. Hiermede wordt met niet te groote tusschenpoozen gespoten. Byv. men begiete of bespuite gedurende drie opeen volgende dagen, by voorkeur overdag als de zon schynt. Het zout hindert de plan ten in den groei niet. Behalve door bovengenoemde middelen valt menige rups ten offer aan de natuur- lyke vyanden. Hiervan noemen we de mus- schen en de meezen. Vooral de laatste ma ken er jacht op en vernietigen vooral ook de eieren. Kippen en eenden pikken graag de rupsen weg en ook kikvorschen en pad den versmaden ze niet. Een nog veel grooter natuurlyke vyand vindt dit ongedierte in de zoogen. sluip wespen. Deze sluipwespen leggen hun eitjes op de rupsen en ook op de eieren van de vlinders. Ook de poppen worden wel met eieren van de sluipwespen bedekt. De larven van de wesp voeden zich met de be- standdeelen. Heel vaak vindt men, vooral in jaren als deze waarin de plaag van de rupsen buitengewoon groot is tegen schut tingen stervende rupsen, geheel bezet gele coconnetjes, waarin zich de poppen van de sluipwesplarven bevinden. Hierin vinden we een voorbeeld hoe het eene beest door het andere ten gronde gaat en tevens hoe de natuur zelf tracht evenwicht te schep pen Aan deze bestryding der rupsen is het ongetwyfeld toe te schryven, dat de mees te ten onder gaan door de sluipwespen en gewoor.iyk zien we dan ook na een echt rupsenjaar in een volgend seizoen dit on gedierte maar sporadisch. De schrijfster van bovenstaand bericht kan derhalve vry gerust zyr, ten opzichte van een herhaling ln nog sterkere mate. In verband met bovenstaande merken we nog even op dat de vlinders liefst een beschut, windstil gedeelte van den tuin opzoeken voor het afzetten van de eieren. Met het oog hierop ls het gewenscht de kool te planten op voor de wind open tuin- gedeelten. Meestal zien we byv. van kool, welke geplant is tusschen huizen of hooge boomen niet veel terecht komen. Byna al tijd worden deze door luis geteisterd, wat op open, winderige plaatsen veel minder sterk het geval is. En nu wy toch schryven over de kool vestigen we tevens de aandacht op een andere kwaal maar van geheel anderen aard, n.l. op de knolvoet. Deze beschadi ging wordt veroorzaakt door een schim mel. welke de wortel zoo knolvormig doet opzwellen. Vooral bloemkool maar ook roode kool en spruitkool worden er vaak door aangetast. De sporen van bedoelde schimmel blyven ook ln den grond, kun nen daarin zelfs meerdere jaren over- biyven en dan later opgeplante kool be smetten. Wanneer men last heeft ln z'n tuin van knolvoet. doet men goed de grond ln het najaar flink te kalken. Men strooie per 10 vierk Meter 3 a 4 kilo gebluschte kalk en spitte die onder. Raadzaam is het 219 Professor Augoestoes schudde hem met echt Tirool- schc hartelykheid de hand en ook Simmy kreeg een hand druk Maar hoe kwamen Joellk ln dat aanhangwagentje van myn toestel? Omdat we slaap hadden en erge honger Eten vonden we ln een van die hutten en een lekker bed ln Uw aanhangtentwagentje, zei Slmmy doodleuk. En nu zyn we hier en gaan verder met U naar Tirol! 220. Goed, goed, gansch goed, zei Professor Augoestoes, maar eerst moet lk myn berekenoengen maken, waar oef wy noe zyn wy hebben gemiddeld zeshoenderd-drie-en- negentig Kilometer per oer gevlogen, dus dat maakt ln vier oer en zeven-en-veertig mlnoeten vanaf Sjansjl- woekohy aaide over zyn spiegelgladden bol en keek Sim en Wo-Warg peinzend aan. ,JJLr ln de eerste twee, nog beter drie jaar n« de besmette grond geen kool te verbouwen evenmin radys, rapen of rammenas Om d» kwaal te voorkomen bouwe men kool en de ander genoemde gewassen steeds op ver sche grond. Men passé dus vruchtwisselinè toe. In 't najaar kalken is op vele gronden tevens van belang. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Re- daktie onder motto „Tuinbouw". DE BEWONERS VAN TUNIS ONTEVREDEN. In Tunis hoort men door de radio niet anders dan Dultsch, Engelsch, Hongaarsch Itallaansch en Spaansch, terwyi Fransch hoegenaamd niet wordt gehoord. Radio- Paris „Poste-Parlsien". Toulouse en Algi»rs zyn zoo „beschaftlgt", dat pl.m. 10 min per dag een Fransche uitzending voor Tunis kan plaats hebben. Men reclameert thans sterk en begrijpelykerwyze blijven de nadeelige gevolgen voor de radio-om roep niet uit, zoodat er. wanneer men os deze manier doorgaat, langzamerhand geen luisteraars meer over zullen blijven. Een dezer dagen wordt een groote conle- rentle gehouden ln Tunis waar vooraan staande personen genoodigd zyn en hoopt men thans een oplossing te vinden zoodat de Tunische luisteraars toch ook nog eens Fransch door de radio zullen kunnen hooren. Steeds meer donderwolken aan de radio-hemel. Mooi blauw zal de lucht wel niet meer worden. VOOR ZATERDAG 30 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzending 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgen- wyding VPRO 10.15: Voor Arb. in de Continubedr.De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins, VARA-tooneel o. 1. v. W. van Cap- pellen, J. Lemaire (declamatie) en Grams foonpl 12.00: VARA-Klein-orkest o. i. v, H. de Groot 2.00: Gramofoonpl. 2.45: Mondaccordeon-Vereen. „Oost-Indië" n.l.v, A. G. Meyer 3.00: Filmpraatje M. Sluy- ser 3.204.00: De Flierefluiters o. 1. v. R. Forest 4.15: Orgelspel J. Jong 4.40 Literair halfuur A. M. de Jong 5.00: A'damsche Orkestvereen. o. 1. v. F. van Diepenbeek 6.00: Causerie L. J. Klein 6.20: Vervolg concert 7.00: Gramo foonpl. 7.15: Concert. C. Steyn (accor deon) en J. Jong (plano) 7.30: Gramo foonpl. 8.00: SOS-Berichten 8.02: Vaz Dias en VARA-Varla 8.10: VARA-or- kest o. 1. v. Gebert, m. m. v. Rose Walter (sopraan) 8.45: 3de deel van „De zee roept", spel van Busch-Beversluis 9.30: Vervolg orkestconcert 10.10: Zangvoor dracht R. Walter (sopraan) 10.25: Toe spraak J. W. Lebon 10.35: De Fliereflui ters o.l.v. Ray Forest, m. m. v. Mona Vale (zang) 11.1512.00: Gramofoonpl Huizen, 296 M. KRO-ultzending - 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.30 12.00: Gódsd. halfuur 12.151.45: Sextetconcert en Gramofoonpl. 2.00: Voor de jeugd 2.30: Kinderuur 4 00: Schlagermuziek 5.30: Gramofoonmuziek en lezingen 6.40Orkestconcert 7 50: Lezing 8.00: Orkestconcert. In de pauze om 8.30: Vaz Dias 9.00: Accordeonmu- ziek 9.20: Radio-tooneel 10.00: Schla germuziek 10.30: Vaz Dias 10.35: Ac- cordeonmuziek 10.55: Gramofoonpl. - 11.1512.00: Schlagermuziek. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tydsein. Berichten 11.05 11.20: Lezing 12.20: Western Studio orkest ol.v. F. Thomas 1.05: Gram.pl I.35: Commodore Grand-orkest o.l.v. Mus- cant 2.35: Graim.pl. 2.45: Eerste acté Van Goudond's „Faust" o.l.v. L. Colllng- wood 3.50: Gershom Parki-ngton's kwin tet mm.v. B. Flegg (tenor). 4.50: Vau deville 5 35Kmderuur 6.20: Beried- ten 6.50: Sportpraatje 7.05: Wehh Intermezzo 7.25: Causerie 7.50: Gui taar- en Piano-recital 8 05: Gecombi neerd orkestconcert o.l.v. J. Henny Hes 8.50: Stainless Stephen (komiek) ia zUa repertoire 9.00: Henry Hall en BBC- Dansortoest 10.00: Berichten 10.20: „Last Load Home", m.m.v. koor en orkest o.l.v. Robinson 11.15: Voordracht 11.2012.20: Ambrose en zyn Embassy Club-orkest. Parijs „Radio Paris" 1724 M. 8,05, 12.20 en 7,30: Gramofoonplaten 0 05: Zang door Suz. Nivette en G. Saillard (declamatie) 10,20: Gramoioonmuziek. Kalundborg. 1153 M 1.05—220: Cod eert uit het Bellevue-Strandhotel 3 20: Gramofoonplaten 3.50—5.50: Concert door M. Hansen's orkest £1.0512.20: Dansmuziek voor de oudere generatie m.m.v. het Omroeporkest en solisten o.l.v. Launy Gröndahl. Langenberg. 473 M. 6.20, 7.23, 8 H en 11.50: Gramofoonplaten 12,50: Stem orkest Münster o.l.v. Göhre 1.50: Werag orkest o.l.v. Kühn 2.50: Gramotoon- platen 5.20: Planorecital H. Haass 5.50: Werag-orkest o.l.v. Eysoldt 8,25- „Hier ist d'z Deutsche Sendergruppe West", gevarieerd programma Rome 441 M. 8.35: Gramofoonpla'.n 9 35: Concert door het orkest van ac Metropolitan! o.lv. Marcheslnl Berichten. Brussel. 338 en 508 M- 333 M.: «xu. Gramofoonplaten 1.30: Omroepkle)"" orkest o.l.v. Leemans 5.20: Dansmuzi 6.20: Jazzmuziek 7.20: Gramofoon platen 8.20: Omroeporkest o-I.v t André 508 M.: 12.20: Omroepwet orkest O.I.V. Leemans 1.30: Gramoioo muziek 5.20Omroeporkest o.l v. Anm 6.35: Gramofoonplaten 6.50: Omro p klelnorkest o.l.v. Leemans 8.20—U,,' Operette „Die lustige Witwe" 111 acten van Franz Lehar. „25: Dcutschlandsender. 1635 M „Schützenfest", gevarieerd 10.20 en 11.05: Berichten 11-20a— Dansmuziek uit Leipzig. GEMEENTELIJK. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRU». le programma: lederen dag van uur: Hilversum. 3—24 2e progTamma: lederen dag 'au uur: Hutzen. 3e programma: „00 Lad" Zaterdag 30 September o-17 20 genberg 12 2017.20: Da'^ïLafloOP) —19.50: Brussel (VI.) l9'5t>' Brussel (Fr.). Wijzigingen voorbehouden,

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14