Radio-avond De brand in het Rijksdaggebouw. 74ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 28 September 1933 Derde Blad No. 22555 HET PROCES TE LEIPZIG. SPORT. KERK- EN SCH00LNIEUWS 3 Oct. Dinsdagavond INGEZONDEN. FINANCIËN. RADIOPROGRAMMA. POLITIE- EN JUSTITIE-GETUIGEN GEHOORD. Over het verdere verloop van het proees ran gisteren nog het volgende: Verhoor Marowski. Get. Marowski heeft bekl. verhoord op 23 Maart over zijn gesprekken met den werkloozen arbeider te Neukölln. Na lang nadenken verklaarde bekl. dat de arbeider Binge gezegd had. dat men openbare ge bouwen in brand moest steken. Bekl. had daarop geantwoord: zoo moet het ook ge beuren. Een andere werklooze had toen gezegd: Die jongen is goed. Die kunnen we wel gebruiken. Later heeft bekl. de woor den .zoo moet het gebeuren" weer bestre den en nog later weer toegegeven. Bekl. heeft eenige der communistische werk loozen op foto's herkend. Bij de foto van Loebe (den vroegeren president van den Rijksdag) heeft bekl. slechts hard en lang gelachen zonder dat hij de reden daarvan wilde zeggen. Binge zou gezegd hebben dat men de S.A.-mannen met benzine begieten en aansteken moest. Bij het ge- beele verhoor in Maart sprak bekl. zichzelf echter reeds herhaalde malen tegen. Te 11.30 wordt weer even gepauzeerd. Ook get. Marowski herhaalt, dat v. d. Lubbe hem verklaard heeft geen mede plichtigen te hebben gehad. Torgler vraagt get. Marowski of dezen niet gebleken was uit het verhoor, dat v. d. Lubbe eigenlijk geen communist was? Get. antwoordt: Misschien niet in uw zan, maar wel in algemeene. De Rechter van Instructie verklaart hierna dat bekl. in de instructie de inlichtingen verschaft heeft, die get. hem vragen moest. Wel duurde het menig maal vrij lang voor hij met zijn antwoord gereed was. Met collega's heeft get. ge constateerd, dat bekl. een zeer goed ge heugen heeft, vooral voor verschillende voorvallen uit zijn leven. Als bekl. thans een andere houding aanneemt, meent get. dit aldus te moeten verklaren, dat bekl. iemand is die zich verzet als men hem naar zijn meening overbodige vragen stelt, of vragen die hem tot verzet prikke len. De moeilijkheden doken b.v. steeds op bij vragen nopens zijn uitlatingen tegen over de communisten te Neuköln. Hij scheen dan als het ware in zijn schulp te kruipen ofschoon hij even te voren de vragen naar zijn alleendaderschap vrij en frank had beantwoord. Get. Vog,t schildert dan het verhoor van bekl. over den brand in den Rijksdag. Ik heb bekl. gezegd vervolgt getuige, dat vol gens de deskundigen het technisch onmo gelijk is geweest dat bekl. den brand al leen gesticht zou hebben. Ik heb hem voorgehouden, en dat bleek hem zeer onaangenaam te zijn, dat hij een poging had gedaan de gordijnen van den westelijken toegang tot de zittingzaal met vuurmakers in brand te steken, het geen onmogelijk bleek. „Van d. Lubbe". het get. gezegd. ..uit al deze omstandig heden blijkt wel duidelijk da.t u omtrent uw medeplichtigen onjuiste dingen ver telt." Bekl. antwoordde: „De deskundigen kunnen zeggen wat zij willen. Ik geloof dat dat gordijn wel gebrand heeft. Even later zeide hij„Misschien ben ik toch niet bij dat portaal geweest." Getuige legt dan uit dat de brand, die aan den oostelijken ingang ontstaan is. I niet tegelijkertijd bij den westelijken in- gang ontstaan kan zijn. Toen getuige be- Haagde op meer onjuistheden betrapt f had. maaKte deze daaruit waarschijnlijk de gevolgtrekking dat ik nu niets meer zou gelooven van wat hij zeide en gaf nog slechts verwarde en tegenstrijdige ant woorden. Get, oppert de veronderstelling dat dit ook de reden kan zijn voor be- klaagdes houding thans. Senaatspresident dr- Buenger: „Heeft v. d, Lubbe de gebeurtenissen, in het bij zonder den „brandweg" steeds op dezelfde wijze geschilderd?" Getuige Vogt: „Neen! Ik geloof niet dat het ooit mogelijk zal zijn uit de verklarin gen van v. d. Lubbe een duidelijk beeld te krijgen, hoe hij is geloopen Toen ik v. d. Lubbe voorhield dat het toch onbegrijpe lijk is, dat hij wanneer hij in de zaal voor de plenaire zittingen wilde gaan, in de vestibule voor de open deur weer terug gekeerd zou zijn en door een brandend portier naar de wenteltrap en pas later weer uit den kelder binnengekomen zijn, antwoordde hij: „Ja of ik zoo ben geloo pen, weet ik heelemaal niet." De getuige geeft dan een aantal voor beelden volgens welke de beschuldigde v. d, Lubbe de gebeurtenissen in vele ge vallen juist heeft geschetst. In de protocollen komt niet duidelijk ge noeg tot uitdrukking, dat v. d- Lubbe klaarblijkelijk in portaal II is geweest. Senaatspresident Buenger: „Er zijn toch wel sporen genoeg gevonden?" Getuige: Het is niet zoo. dat v. d. LubDe wel steeds zal hebben gelogen. Overigens zijn immers ook zijn kleedingstukken ge vonden. Ik moet er nog op wijzen, dat het geenszins zoo is, dat v. d. Lubbe zonder meer alles heeft bekend. Het heeft moeite gekost, wat uit hem te krijgen. Meestal was het zoo, dat hij wanneer men hem be wijsstukken of getuigenverklaringen voor hield toegaf: Ja, het is zoo geweest. Vogt verklaart voorts, dat v- d JjUbbe heeft erkend bij Janecke en Schlafike te hebben geslapen. Hij heeft v. d. Lubbe voorgehouden, dat hier de brug naar de K.P.D. is. In antwoord op een desbetreffende vraag deelt Vogt mede slechts te kunnen zeggen, hat V. d. Lubbe in het algemeen vricnde- hjk en beleefd was. Dat v. d Lubbe ook andere zijden heeft, heeft Vogt ondervon den Hij is ook eens handgemeen geweest met een beambte en ook een andere bot sing zou hebben plaats gehad. Ovengens heeft Tanef éénmaal een poging tot zelf moord gedaan en Dimitrof heeft get. zen met de belde vuisten bewerkt, De getuige bevestigt voorts, dat bij het verhoor van v. d. Lubbe slechts nu en dan voor bepaalde uitdrukkingen gebruik is gemaakt van tolken. De rol van Torgler. Dr. Sack vraagt Vogt of Torgler naar zijn meening de waarheid heeft gezegd Getuige meent, dat Torgler wel is waar geen moeilijkheden heeft gemaakt, maar dat de verklaringen van Torgler naar zijn meening in overeenstemming zijn met de waarheid, daarvan kan geen sprake zijn. Hij heeft b.v. beweerd niet in portaal n te zijn gezien. Dr. Sack: Hebt U een poging gedaan, onder het voorwendsel, dat Torgler een be kentenis had afgelegd, v. d. Lubbe tot een bekentenis te brengen, dat Torgler schul dig is aan den brand? Get. Vogt: Ik geloof eigenlijk, dat een dergeijke vraag mij bespaard zou kunnen worden. Ik ben een Duitsch rechter, ik ben rijksgerechtsraad en ik heet bovendien Vogt en ik meen Dr. Sack: Deze vraag vindt haar aan leiding in de bewering van een Duitsch ad vocaat, mijnheer de rijksgerechtsraad, die als verdediger van den heer Neumann in het Tschekaproces te Moabit met U heeft gesproken. In het buitenland heeft hij nu deze bewering geuit Ik acht het noodza kelijk deze zaak in Duitsch belang na te gaan. Get. Vogt: Opdat geen verkeerd beeld ontsta, verklaar ik, dat ik nimmer iets ge daan heb, wat niet zou passen bij de eer van een Duitsch rechter. Van der Lubbe verklaart niets te heb ben op te merken en bevestigt, dat hij al les heeft begrepen. Nieuwe incidenten met Dimitrof. Lang tevoren was de beschuldigde Dimi trof reeds weer zijn boekje te buiten ge gaan, door te vragen, of de getuige reeds voor 1 April een mededeeling heeft laten publiceeren, volgens welke Dimitrof, Fopof en Tanef in verbinding zouden staan met de stichters van den brand in het Rijks daggebouw en ook betrokken waren ge weest bij den aanslag op de Kathedraal te Sofia. „Ja of neen", schreeuwt Dimitrof. De geheele zaal lacht. Senaatspresident Buenger: „Dimitrof, wanneer dat niet anders wordt, word je eenvoudig uitgesloten en heb je heelemaal niets meer te zeggen". Getuige Vogt constateert, dat hij Dimi trof reeds in den loop van het vóóronder- zoek persoonlijk heeft verklaard, dat deze mededeeling op grond van een vergissing is gepubliceerd. „Ik weet overigens nog niet, of ik mij daarmede heb vergist". Het in verband brengen van Dimitrof met den aanslag op de Kathedraal van Sofia is naar de meening van dr. Vogt volkomen gemotiveerd, want er zal nog een getuige verschijnen, die hier voor het gerecht zal schetsen, hoe hij Dimitrof en Torgler sa men in den Rijksdag heeft gezien en dat hij zelf ook het portret van Dimitrof heeft zien uithangen als dat van den pleger van den aanslag op de Kathedraal te Sofia. Dimitrof hoort zich op een gegeven oogenblik door den voorzitter de woorden toevoegen: „Nu houdt U maar uw mond". Dr. Vogt constateert, dat de indertijd af gelegde verklaring door het verdere onder zoek is bevestigd. „Wij zijn immers alleen tot die drie Bulgaren gekomen, omdat hun betrekkingen tot v. d. Lubbe zijn vastge steld". Dimitrof: „Ik heb een brief aan de Fransche enquêtecommissie geschreven en daarin medegedeeld, dat ik met de brand stichting niets te maken heb. Deze brief is teruggewezen". Vogt: „Ik kon deze mededeeling niet toe laten op grond van de strafprocesverorde ning". De incidenten met Dimitrof duren voort. Het wetboek van strafvordering in de hand. roept hij: Ik wensch op grond van de strafvordering vast te stellen, dat mijn ketening in boeien in strijd met de wet was. Getuige Vogt verklaart, dat hij Dimitrof heeft aangeraden een beslissing van het rijksgerecht te vragen. Tijdens het onderzoek is zulk een beslissing echter niet genomen. Dimitrof. ironisch: Zoo objectief is hij in zijn woorden. De president: U moet U van elke belee- diging van den rechter van Instructie ont houden, Als Dimitrof met zijn opmerkin gen doorgaat .roept de president hem een beslist Halt toe Dimitrof roept den rech ter van instructie met luide stem tegen, dat zijn onderzoek onjuist, tendentieus en brutaal is geweest. De president grijpt in; politiebeambten nemen Dimitrof bij den arm en trekken hem op zijn stoel De Senaat verlaat de zaal. Dimitrof gaat voort met schelden. Na een pauze verschijnt de Senaat weer en de president verkondigt het besluit, dat Dimitrof het woord ontnomen wordt Men deelt hem mede. dat hij dadelijk weggeleid zal worden, als hij nog een woord zegt. De behandeling wordt daarop tot heden verdaagd. Morgen wordt het proces tot Woensdag verdaagd wegens het te Leipzig te houden juristencongres. RECLAME Een nieuwe sigaret von pracht-kwaliteit met /CENT^ 2 bons voor gratis reizen of gratis toe- jLw göng bij voetbal wedstrijden. Soc'étc CSranrhal /rèc ski 2.143 VOETBAL. BELGIË—NEDERLAND TE ANTWERPEN? Het plan om op den linkeroever van de Schelde een stadion te bouwen. In een onderhoud met een redacteur van „Sportwereld" heelt de heer Verdyck, de secretaris-generaal van den Belgischen voetbalbond o.a, ook het plan van het ge meentebestuur van Antwerpen om op den linkeroever van de Schelde een nieuw sta dion te bouwen, teneinde daarmede de wedstrijd België—Nederland voor Antwer pen te redden, besproken. De heer Verdyck zeide wel te gelooven. dat het mogelijk was dit nieuwe Stadion vóór 1935 gereed te hebben, maar, zoo voegde hij er aan toe, men vergeet welk een menschenmenigte de BelgiëNeder landwedstrijd telkenjare doet samenstroo- men. Zullen de beide Scheldetunnels deze enorme menschenmassa kunnen verwer ken? Wij hebben uitgerekend, dat maxi mum 1800 auto's langs den tunnel vervoerd kunnen worden in 1 uur tijds en daar men reeds wedstrijden had met ongeveer 8000 auto's, zoo moet men tenminste 4 uur ach ter elkander aanrijden om al die auto's naar de stad terug te brengen De roltrap van de personentunnel kan 8900 menschen per uur transporteeren en daar ongeveer 40.000 menschen door die tunnel moeten komt men tot de slotsom, dat er tenminste 4 uur moeten verloopen voor en aleer deze menschenmassa langs die trap is vervoerd. Men ziet dus dat het vraagstuk heel las tig is. Burgemeester Huysmans wil ook nog veerdiensten inrichten om de menschen te vervoeren, maar ook dat is naar het in zicht van Verdijck onvoldoende. De heer Huysmans heeft beloofd binnen acht dagen een nieuw plan voor te leggen en we wachten af. wat dat plan behelzen zal. In alle geval zijn we sceptisch gestemd tegenover een stadion aan den linker oever". Hbld. V. S--COIVIB.C. G. W. Deze wedstrijd is gisteren met 43 door U.V.S. gewonnen. LAWN-DENNIS. PRINSES JULIANA OEFENT OP DE M. E. T. S. Onder aanwijzingen van Scheurleer, Timmer en J. Goedraad. De tennismedewerker van het „Hbld." schrijft: Meermalen reeds heeft H. K, H. Prinses Juliana blijk gegeven van levendige be langstelling voor tennis. Toen zij studeer de te Leiden beoefende zij het spel reeds op een baan in de Katwijksche duinen, aanvankelijk alleen met het doel Uchaams oefening te hebben. Doch dat het spel zélf H. K. H. trok bleek al spoedig hieruit, dat zij een van de tennisvoordrachten. die de heer Vreedenburgh namens den N.L.TB. houdt over de techniek, tactiek en spel regels met enkelen van haar vriendinnen bijwoonde. Verschillende wedstrijden heeft Prinses Juliana daarna met haar tegenwoordig heid vereerd. Zij heeft Helen Wills tegen Kea Bouman zien spelen, zij heeft dit jaar onze spelers de Polen zien overwinnen, zij heeft te Wimbledon de eindstrijden bijge woond. En de belangstelling voor het spel be perkte zich niet tot het volgen van wed strijden! Prinses Juliana heeft telkens weer gespeeld, bi) tusschenpoozen Dezen zomer, na Wimbledon. Is zij zich regelma tig gaan oefenen. En niet ergens op een afgelegen particuliere baan. doch op een van de banen van de M.E.TS. te Scheve- ningen. Met het bestuur van de M.E.TB. was daaromtrent overleg gepleegd en na tuurlijk stelde dit bestuur gaarne een der banen beschikbaar. En niet alleen een baan, doch het ligt voor de hand dat aan H.KH. tevens de voorlichting geboden werd waartoe zij den wensch te kennen gegeven had. De oefenmeester Jan Goed raad bleek uitstekend geschikt voor het toespelen van den bal en de voorzitter van Leimonlas. de heer Scheurleer gaf de eer ste technische aanwijzingen. Bij zijn af wezigheid heeft onze kampioen Timmer hem vervangen. Of het nog eens zoo ver zal komen, dat H.K.H. het voorbeeld van den koning van Zweden en van Prins George van Enge land za! volgen om uit te komen in wed strijden. zal de tijd leeren Maar het stemt tot verheugenis dat onze Prinses eon zoo mooi en zoo moeilijk spel mede uitge kozen heeft voor haar sportbeoefening. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKCLUB „PHILIDOR". De winterwedstrijd 1932'33 in boven genoemde club is thans door het Bestuur geëindigd verklaard. Het wegblijven van enkele spelers veroorzaakte ook in dezen winterwedstrijden eenige stagnatie. De vol ledige uitslag is de volgende: H. I. de Nie 10 p., P. J. v. d. Zeeuw 9, J. Kooreman 8'/:, J. J. Abspoel 8, C, Pels 6<h, P. Herfkens 5'/. en W. F. Snieder 5 p. De heer H. I. de Nie legde, door het hoogste uit te komen, beslag op den wis- selprijs, beschikbaar gesteld door den heer W. Brouwer, Haarlemmerstraat alhier. Deze wisselprijs, een fraaie legmedaille is thans voor de tweede maal door De Nie gewonnen, eveneens tweemaal door W. H. v. d. Nat en voorts éénmaal door J. J. Stol en W. F. Snieder. In de tweede groep werden de beste resultaten behaald door de volgende spe lers: W. Plasmeyer 9'/., A. J. J. Nicaise 9, H C. de Nie 81/.-. P. de Graaf Th en J. C. Verhaar 6 punten. Op Maandag 16 October a.s. zal in Café Neuf de eerste ronde van den nieuwen winterwedstrijd beginnen. Het bestuur der club overweegt een nieuwe wijze van groe peering der deelnemers, zoodat de wed strijden door het vormen van kleinere groepeg spoediger afgeloopen zijn. PREDIKBEURT KATWIJK AAN ZEE. Gereform. Gem.: Vrijdag nam. half acht, ds. Honkoop van Den Haag. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Maartensdijk. J. Bus te Bergschenhoek. Aangenomen: Naar Stedum, J. Henge- veld te Oosthem. naar Veendam (vac. C, C. de Kloet). E van Ruytenberg te Warfhui- zen; naar Schiermonnikoog (evang.) H. de Weerd Wzn. te IJmuiden. Bedankt: Voor DInteloord. A. H. J. G. van Voorthuizen te Rijssen. GEREF. KERKEN. Drietal: Te Huizen (N.H.) C. P. Boodt van 's Molenaarsgraaf Brandwijk; W. Schouten te Westbroek en L. W. Wessels te Abcoude. Beroepen: Te Campen (Oost Fr.) Joh. den Ouden. cand. en hulppred. te Brand- lecht (Bentheim). Aangenomen: Naar Nijmegen (hulp pred.) A. J. W. Vogelaar, cand. te Harden- berg. Bedankt: Voor Gorinchem, W. H. v. d. Vegt te Goes. OPHEFFING KLEINE SCHOLEN. Het lid der Tweede Kamer de heer Kete laar heeft aan den minister van Onderwijs, K. en W. de volgende vragen gesteld: Is de Minister bereid, gezien de groote ongerustheid, die bij de voorstanders van het openbaar lager onderwijs algemeen bestaat, zich nader te verklaren over de beteekenis van zijn aanschrijving d.d. 20 Juli 1933, waarin wordt medegedeeld, „dat de Regeering besloten heeft, met kracht te bevorderen, dat een groot aantal kleine openbare scholen wordt opgeheven"? Zoo ja, wil de Minister daarbij aangeven, a. of deze aanschrijving min of meer moet worden opgevat als een bevel, waar aan op straffe van ingrijpen van hooger- hand, in elk geval zal moeten worden vol daan: b. of bij beroep van belanghebbenden bij Ged. Staten of de Kroon tegen een raads besluit tot opheffing van een, in de aan schrijving genoemde openbare school als nog hetzelfde nauwkeurig onderzoek naar de ingebrachte bezwaren tegen de ophef fing zal worden ingesteld en met de resul taten daarvan evenzeer zal worden reke ning gehouden, als dit tot heden met raadsbesluiten tot opheffing van openbare lagere scholen het geval placht te zijn? Is de Minister bereid, mede te deelen, hoeveel gemeenten en hoeveel scholen meergenoemde aanschrijving betreft, on der vermelding van het aantal leerlingen, dat elke school telt en van het aantal on derwijzers. dat bij geheele uitvoering van het denkbeeld der Regeering, zou moeten ontslagen worden? Hoe oordeelt de Minister over de moge lijkheid, dat door de opheffing van een aantal openbare scholen verschillende bij zondere scholen sterker bevolkt zullen worden, ja zelfs nieuwe bijzondere scholen zij het dan wellicht neutrale zullen worden gesticht, zoodat het openbaar on derwijs onevenredig zal worden achterge steld bij het bijzonder onderwijs? Overweegt de Minister alsnog maatrege len om deze achterstelling tegen te gaan? RECLAME. 8019 ALG. VERGADERING LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. Gisteravond hield het Leldsch Schaak genootschap een algemeene vergadering. Een twintigtal leden waren aanwezig, toen de voorzitter Ir. J. J. G. van Hoek de ver gadering om half negen opende met een korte rede. waarin in de eerste plaats het overleden lid wijlen de heer De Wolf werd herdacht. Na lezing der notulen volgde de verkiezing van een bestuurslid in de plaats van den heer W. H. Bosscha, die wegens drukke werkzaamheden als zoodanig had bedankt. In zijn plaats koos men op voor stel van het Bestuur met nagenoeg alge meene stemmen den heer G. Bosscha, die deze benoeming aanvaardde. Bij de bespreking over het volgende punt: „de a.s. wintercampagne" werd be sloten in den Haagschen Sch.bond slechts met één tiental, te spelen en in den Leid- schen Schaakbond wegens onvoldoende deelname niet uit te komen. Ook werd nie mand bereid gevonden deel te nemen aan den Ooievaarswedstrijd van den Haag schen Schaakbond. De nieuwe winterwed strijd. die 17 October as begint zal dit jaar zooveel mogelijk in kleinere groepen gespeeld worden Op het programma voor dezen winter zijn ook nog geplaatst een simultaanseance en één of twee lezingen te houden door een paar der meest beken de spelers van Nederland. Daar bij de rondvraag niemand het woord verlangde, sloot de voorzitter de vergadering. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: voorz. Ir J. J. G. van Hoek, vice- voorz D. de Jong, seer. Dr. J. F. Sirks, penningm. M. M. Segaar en wedstrijd leider G. Bosscha. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.I Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven LEIDSCHE CHR. qftANJEVEREEN. Gezien het mooie resultaat in den Haag bij de opening der Staten stellen wU allerr in de gelegenheid deel te nemen aan de taptoe op 2 October as. Zeer velen waren in den Haag en heb ben genoten van dien mooien dag, toch misten wij nog enkelen; laten dezulken nu niet thuis blijven. De Oranjevereeni- ging zorgt voor lampions en vlaggen. De heer J. Overduin, die op zoo keurige wijze in den Haag de leiding verzorgd heeft, is bereid dit nu ook weer te doen. Ieder geve zich dus voor Zaterdag 4 uur op bij den heer J. Overduin, Rijnkade 16. Tot Maandagavond dus! Namens het bestuur, Ds H. THOMAS, voorzitter, L. BOEKKOOI, secretaris. N.V. KON1NKL. NED. HOOGOVENS EN STAALFABR. Blijkens het Jaarverslag Is de productie verminderd. De prijzen van ruwijzer. erts en kolen zijn niet hersteld. De bedrijfs kosten konden worden verlaagd. Voorgesteld wordt het verllcssaldo ad f 1 336 893 (v. j. 2.330 582) op nieuwe re kening over te brengen. OOR RIJDAG 29 SEPTEMBER. Hilversum. 1875 M 8.00: VARA. 12 00: AVRO 4 00: VARA. 8 00: VPRO. 11.00 12 00. VARA 8 00. Gram.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO 10 15: Declamatie J van Oogen 10.30Orgelspel C. Steyn 1100: P J Kers: Onze keuken 12.00: Ensemble Rentmeester en Gram.pl. 2.15Gram.pl. 2.30: Causerie over bloembollen door G P. Bronkhorst 3,00: Gram.pl. 4.00: Zenderwisseling 4.15: Orgelspol J, Jong 4.50: Voor de kinderen 5.30: VARA-orkest o.l.v. H. de Groot 6.40: Prof. Dr. J. Tinbergen: Vooruitzich ten ten aanzien van de economische crisis 7.00: SOS. Berichten 7.02: VARA- orke-t o.l.v. H. de Groot 8.00: Causerie Dr W, Banning 830: Concert door het Hay.dn-kwa.rl'-'. 9.00 Causerie Ds. E D. Spelberg 9.30: Vervolg concert 10.00: Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz DIas 10 15: Causerie C Howeler - 10.45: Gram. platen 1100: Orgelspel C. Steyn 11.30 12.00: Gram.muziek. Huizen 296 M Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV 8.00: Schrift lezing en meditatie 8 159.30: Gram pl. 10.30: Morgendienst o.l.v. Ds. S. IJbema 11.00: Zang door H Borkent (tenor). A. d. vleugel: C. Veelo 12.15. Gram.pl. 12.30: Ensemble v. d Horst 2.30: Ohr. Lectuur 3 00: Orgelconcert L, Blaauw 4.00: Het Hollandsch Harpkwartet 6 00; Gram.pl 6.30: Causerie A. J. Her wig 7.15: Ned. Chr Persbureau 7.30: Literair halfuur door Dr. J. Haantjes 8.00: Concert door Jan Zwart (orgel) en de Kon. Mannenzangver. „Apollo" o.ll.v. F. J Rooske 9 009.30: Declamatie door Me|. J v. Aken Ca. 1000: Vaz Dias 1030—11.30: Gram.pl Davcntrv. 1554 M, 10.35 Morgenwij ding 1050: Tijdsein, Berichten 1105 11.20: Lezing 12.20 Orgelconcert O. H, Peasgood 12 50: BBC-Dansorkest o.l.v. H Hall 1.35: Northern Studlolorkest o.l.v. Bridge 2.20: Voor de scholen 3 20: Muzikale causerie 3.55: Voordracht 4.10: Gram.pl 4 50: E. Colombo's orkest 5 35. Kinderuur 6.20: Berich ten 6.50 Radio-koor o.l.v. S Roblinson 7.10. 7.30 en 7.50: Lezingen 820: BBC Symphonie-orkest m.m.v koor en solisten o.l.v. Sir Henry Wood (O.a. Beethoven's Negende symphonic) 10.00: Berichten, voordracht 10.25: Dansmuziek (gr.pl.l 10501220: Harry Roy en zijn Band. Parijs „Radio-Paris" 1724 M 805, 12.50 en 7 40: Gram pl. 9 05: Radlo-too- neel 9.50: Gram.pl. Kalundborg, 1153 M 12.202.20: Con cert uit Rest. ..Wlvex" 2.50—4.50. L. Preii's orkest 830: Trioconcert 850: „Naltham de Wijze" 10.50: Het Vene- tiaansche Trio m.m.v. zangsolist 1120 12.20: Dansmuziek uit ..Valencia", Langenberg, 473 M 6.20, 7.23 en 11.50 Gram.pl. 12.20: CHcncert m.m.v. zang en Instrumentale solisten 1.50: Steel', orkest Mtinster o.l v. Göhre 5.20: Gram. platen 5.50: „Die fróhüchen Fiinf" 8.25: „Der Waffenschmied", opera van Lortzing. Leiding: Seyfert 11.0511.50: Populair concert Rome. 441 M, 8.50: „La Somnambula" opera van Bellini. Dirigent: Russo. Brussel, 338 en 508 M, 338 M.: 12.20: Het Primas Sylva-orkest 1.30: Dito 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot 6.20: Gram.pl. 6.50. Kamermuziek 8.20: Symphonjeconcert o.l.v, Meulemans 9.20 „Retaaert de Vos" met muziek van Dou- liez 10.05—10.20: Gram pl. 508 M.: 12.20: Gram.pl 5.20Symphondecon- cert o.l.v Meulemans 6.35 Gram.pl 6 50 Piano-recital 7 05' Gram.pl. 8,20: Omroeporkest o.l.v. Walpot 9 20 10.20 Symphonieconcert o.l.v. Arthur Meulemans. Deutschlandsendcr. 1635 M 820: Con cert uit Muenchen o.l.v Kloss 8.50: Der ewige Bauer", hoorspel van J M. Bauer 10.20 en 11.05: Berichten 11 20 12 50Populair concert o.l.v, Kley. GEMEENTELIJK RADIO - DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag van 824 uur: Hulzen 3e programma: Vrijdag 29 September 812 Langen berg 12.20—15 20. North Reg - 15.20— 16 10: Kalundborg 16 10—17 20' Daventry 17.20—19.50: Brussel (VI i 19.50—af 1: Luxemburg. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9