LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 22 September 19 SPORT. UIT 0E RIJNSTREEK. Burgerlijke Stand v. L* ONZE TELEFOONNUMMERS: Redactie Directie en Administr 250J JP' VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Zaterdagmiddagcompetitie. Voor dc eerste klasse speelt Fides Pacta 1 op het N.BL.O-terrein tegen S.L.F. 1. We zijn benieuwd of de Pactanen. die hun eersten wedstrijd wonnen, in staat zullen zijn ook nu de puntjes binnen te hou den. Quick Boys 1 komt thuis tegen L.R.C. 1 binnen de lijnen, hetgeen voor beide de eerste wedstrijd in de competitie beteckent. S.C.O. X trekt naar Rijnsburg- sche Boys 1. Terleede 1 ontvangt Noord- wijk 1 op bezoek Belde wonnen den eer sten wedstrijd, waarom het er nu reeds kan spannen. In 2 A gaat Quick Boys 2 te gast bij A.R.C. 2. 2B brengt Noordwljk 2 in het veld tegen L.R.C. 3 S C O. 3 krijgt bezoek van Koudekerk 1. dat vorige week flink partij gaf. S.L.F. 2 trekt naar Katwijk 2. Ons Clubje I, dat vorige week ook goed voor den dag kwam, zal tegen Quick Boys 3 goed op dreef moeten zijn. In 3 A zal Noordwljk 3 in Fides Pacta 3 geen makkelijke tegenstander vinden. Ter leede 3 krijgt Norhgo 1 te gast. dat vorige week weliswaar dik verloor, doch nu wel eens uit een ander vaatje kan tappen. Sleutels zal alle zeilen moeten bijzetten om tegen A.R.C 3 opnieuw met een zege uit den strijd te komen. 3 B brengt S.L.F. 3 tegen Rijnsb. Boys 3, Katwijk 3 krijgt L.R.C 4 te gast en Kagia trekt naar Koudekerk 2. 4 A brengt Katwijk 4 op bezoek by Ons Clubje 3 Woubrugge 3 komt thuis tegen Fides Pacta 4 in hel veld. Quick Boys 6 zal het thuis tegen Ter leede 4 probeeren. Voor de adspiranten trekt Katwijk naar S.C.O. Rijnsburgsche Boys krijgt de jeugd van Fides Pacta te gast. Ons Clubje gaat Rouwkoop bezoeken en Alphia speelt thuis tegen Quick Boys (b). RECLAME. L. F. C—NAALDWIJK. LF.C. komt a.s. Zondag tegein de sterke Westlanders als volgt uit: Doel: Duffels: achter: Koning en v, d. Plas; midden: Neuteboom. Segaar en v. d. Blom; voor: v. Leeuwen, v. Berkel, Nagte- geller, Slebert en Herreur. De wedstrUd wordt door den heer H. de Bruin geleid. L.F.O. II ücomt «tegen AS.C n als volgt uit: Doel: Born: achter: A. K v. Leeuwen en J, Duffels: midden: Monfiis, Verplan- cken en S. v. Velzen: voor: Franken, v d. Wijngaard, A. Duffels, Fakkel en v Helden o WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Het programma voor a.s. Zondag luidt: Boysterrein, Noordelnde: 'smidd. 12 uur, Bosk. Boys IV-Nleuwveen I; nam. half 3 Bosk. Boys IGouda UI. Voorwaarts ter rein, Zwarteweg: Voorwaarts nNieuw- veen II. o EEN NIEUW VOETBALSTADION TE ANTWERPEN? Voor BelgiëNederland. Onze correspondent te Brussel meldt ons dat de onderhandelingen voor de ver- grooting van het bestaande sportstadion te Deurne, by Antwerpen, tussehen de gemeentebesturen van Antwerpn en Deur ne gevoerd, geen resultaat hebben gehad. Het Antwerpsche stadsbestuur denkt er thans aan, op den linkeroever der Schelde, die nu, dank zy de tunnels onder de rivier, makkelijk te bereiken is, een nieuw groot stadion te bouwen, wat tot gevolg zou kunnen hebben, dat de voetbalwedstrijden België—Nederland, die met overplaatsing naar Brussel bedreigd zyn, voor Antwer pen behouden biyven. Een voorstel in dien zin za! in de eerst komende vergadering van den Antwerp- schen raad te berde worden gebracht. NRCrt. o MOTORSPORT. MOTORCLUB LEIDEN EN OMSTREKEN. Het bestuur der M.C.L.O. kwam thans in het bezit eener lijst met pryswinnaars van de door de Haagsche H.D.-club ge houden „Zomerrit", welke j.l. Zondag werd verreden. Deze rit, waaraan door diverse M.C.L.O.-leden is deelgenomen, was ver deeld in twee trajecten n.l. een ochtend traject van 116 K.M. en een middagtraject van 82 K.M. De gemiddelde snelheid was 36 K.M. In deze trajecten waren wegen van aller lei aard opgenomen, zoodat de rijcapaci- teiten der motorryders een groote rol speelden by het al of niet winnen van pen pry's. In totaal waren 78 deelnemers aan den start verschenen. Twee M.C.L.O.-leden n.l. de heeren E. W. P. Passier en Th. Segaar Jr. wisten beslag te leggen op respectleveUjk den eersten en tweeden prijs in de solo-klasse. De heer A. J. v. d. Voort kwam In aan merking voor een prijs in de duo-klasse. Verder maakt de M.C.L.O. ook nog een goede kans op den prüs welke beschikbaar is gesteld voor de club. die met het grootst aantal leden aan die rit heeft deelgeno men. Dit wordt echter officieel bekend ge maakt by de prysuitdeeling welke plaats vindt in het Roomhuis .Boschhek" te 'sGravenhage op Dinsdag 26 Sept. a.s. Voor belangstellenden kan worden ge meld dat as. Zondag door de M.C.L.O. een toertocht wordt gehouden naar de Loos- drechtsche plassen. Tyd van vertrek 10 uur van. vanaf restaurant Royal", Doezastraat. Aan dezen tocht kan door lederen mo torrijder worden deelgenomen. o DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHF. WEDSTRIJD. In den internationalen zesdaagschen wed strijd om de Silver Face, welke in Wales met Llandrindo Dwells als centrum wordt gehouden, heeft 't Nederlandsche B-team met de rijders Fijma, Sybrandy en Timmer, thans 22 strafpunten en neemt de achtste plaats in. ARMEN ONBRUIKBAAR BIJ VOCHTIG WEER. Rheumatiek maakte werken tot een kwelling. Tot hij het juiste middel vond. Hier volgt een merkwaardig voorbeeld van de wijze waarop vochtig weer de ge wrichten kan aantasten van iemand, die vatbaar is voor rheumatiek. „Ik heb heel erg aan rheumatiek ge leden", schrijft ons iemand, „en heb zoo erge pynen in nrijn gewrichten gehad, dat het haast niet te dragen was. Het was altijd het ergst op regenachtige dagen. Dan kon ik eenvoudig myn armen niet ge bruiken en het werken was my werkelijk een marteling. Ik probeerde twee verschil lende middelen tegen rheumatiek, maar ik was na de kuur nog altyd even slecht. Toen zei men my dat ik Kruschen Salts moest probeeren en nadat ik een flacon gebruikt had, voelde in verbetering. Dus ging ik er natuuriyk mee door en nu ben ik aanmerkeiyk beter en ik heb me in geen jaren zoo best gevoeld. Gewooniyk voelde ik me zoo lusteloos en lui, maar dat ik weer kan werken is nu een pleizier voor me geworden inplaats van een schrik". S. B. Het organisme van den ïyder bevat een teveel aan urinezuur, wat de oorzaak kan zyn van rheumatiek. Dit kwaadaardig urinezuur kon ontstaan, doordat de inwen dige organen onvoldoende werken. Kru schen Salts nu spoort de afvoerorganen dusdanig aan, dat elk spoor van afval stoffen regelmatig en volkomen verwy- derd wordt. Kruschen maakt en houdt U inwendig schoon en zuiver. En Uw ge- heele wezen lichaam en geest ondergaat deze verfrisschende werking. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar by alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. 9550 Let op dat op het etiket op de flcsch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappy Amsterdam voorkomt. ATHLETIEK. CHR. SPORTVEREENIGING D.O.S. (ALPHEN). Naar het bestuur van de chr. sportver- ceniging ..DOjS." (Alphen) ons mede deelde, ligt het in de bedoeling gedurende den a.s. winter behalve de gewone gyin- nastiek-oefeningen een aparte avond te vrijden aan de beoefening van de athle- tiek, In verband met de a s. uitvoering en het ledenaantal, dat reeds 145 bedraagt, is toelating van nieuwe leden alleen nog opengesteld tot Donderdag 28 Sept. a.s. De afdeeling wandelsport in samenwerking met de Chr. Knapenverg. is thans stop gezet. Het volgend seizoen hoopt de ver- eeniging met een speciaal ontworpen costuum deze sport weer voort te zetten. LEIDSCHE WANDELSPORTVEREENIGING. Morgenmiddag organiseert de L.W5.V wederom een trainingsmarsch voor de 50 K.M. Bekermarsch op 1 October. Hieraan kan ieder deelnemen. De af stand bedraagt 30 K.Mtervrijl het tempo 6',KM. per uur zal zyn. Vertrek te 2,30 uur. vanaf de Hooge- woerd, hoek Bolwerkstraat. alwaar kleed- gelegenheid en fietsenstalling aanwezig is. Tevens bestaat hier gelegenheid om zich op te geven voor de 50 K.M Bekermarsch. ZWFMMEN. DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN ENGELAND. Op haar tournee door Engeland zwom men de Nederlandsche zwemsters gisteren in Derby. Jenny Kasteyn. die een poging deed het wereldrecord 100 Meter school slag te verbeteren, mocht hierin niet sla gen. Zy bleef 2 seconden boven het we reldrecord. Willy den Ouden won op de 200 yards vrije slag van Corry Laddé in 2 min. 10 2/5 sec.; Puck Oversloot wist met een verschil van 12 yards te winnen van Miss Sands op de 150 yards. ROEIEN. WESTELIJKE ROEIBOND. In verband met de jubilea van „Het Spaarne" en ..De Delftsche Sport" zullen deze vereemsingen haar ontvang beurt voor de wedstrijden van den Westelijken Roeibond omwisselen. Dato 8 October wor den nu deze wedstrijden op het Spaarne te Haarlem verroerd. WIELRENNEN. HET RECORD VAN RICHARD ERKEND. Het wereld-uurrecord van Richard, ge vestigd op 29 Aug. j.l. op de baan te St. Truien, is thans officieel als zoodanig er kend. „Tel." o SCHAKEN. SIMULTAAN-WEDSTRIJD TE BODEGRAVEN. Dc schaakclub „Bodegraven" organi seerde een simultaan-wedstryd waarvoor overkwam mr. Oskam, uit Rotterdam, die speelde tegen 26 borden. 16 partijen wer den door hem gewonnen. In 6 gevallen speelde hy remise en in 3 gevallen verloor hy. Winnaars werden de heeren B Bate laan, ar. Weeder en A. J. van Dobben de Bnnjn Remise werd gespeeld tegen J. H. Vernet. A. C. de Meyere. P. J. van Dab ben de Bruyn; H. v. d. Panne, J. Wiep- king en A. Burggraaf. Er was voor dezen prettigen scl\aakavopd veel belangstelling. ALPHEN. Vergadering Chr. Bond. Door de afd. Alphen a. d. Ryn van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond werd de eerste vergadering gehouden ter hervatting van de werkzaamheden voor het a.5. winterseizoen. Na opening door den voorzitter den heer Jac. v. Noort, wekte deze de leden op tot medewerking, uitbreiding en opbouw van de Chr. beweging, zulks om voort te gaan in ongebroken kracht, vertrouwende op God. Als hoofdbestuurder woonde deze verga dering by de heer L. Oosterbos. die na af doening van enkele huishoudelyke zaken sprak over het onderwerp: „Het. heden". Allereerst wees spr op de moeihjke tyds- omstandigheden waarvoor velen zyn ge plaatst. Hoe velen wijzen naar alle moge- ïyke oplossingen, doch dat is niets anders dan de massa verder af te voeren, in plaats van terug te keeren tot de al oude paden en Gods Woord. Buiten de grenzen, aldus spr., zyn hiervoor de bewyzen te over. Spr. wees er op niet de hoop te vestigen op een .sterke man" als velen in onzen tijd. doch als Chr. arbeiders staande in het geloof, by voortduring het heil te ver wachten van Hem die over alles beschikt. Wordt zoo onze arbeid gedaan dan mogen wij zeker ook rekenen op zyn bijstand. Hierna volgde sluiting met gebed door den heer W. Geerlof. BODEGRAVEN. Dc hond is terecht! De midden op den dag, op het drukste punt van onze gemeente, in tegenwoordig heid van een talryk publiek, gestolen hond. is thans terecht gekomen. Gebleken was, dat de daders hier ter plaatse het adres van een uitgever in Groningen hadden opgebeld. Via dit adres kwam uit. dat die daders afkomstig waren uit Hilversum en inderdaad een hunner de eigenaar was van de auto, waarvan het nummer bekend was. Toen van twee zijden bleek, dat deze inderdaad de dief moest zyn, heeft de Hilversumsche politie den man, die een procuratiehouder bleek te zyn van een belangryke zaak, aange houden. Zelf bracht deze daarop 's avonds met zijn auto den hond weer naar Bode graven Hy vertelde te goeder trouw te zijn geweest en den hond te hebben be schouwd als een zwerveling. De politie nam daar echter geen genoegen mee en maakte proces-verbaal op. Op den Ryksstraatweg, tusschen onze gemeente en Nieuwerbrug, reed de be stuurder van een personenauto bij het passeeren van een vrachtauto, teroyl ook van de andere zyde een auto kwam aan rijden, tegen de voorwielen van de vracht auto op. De laatste werd in de sloot ge drongen en daardoor zeer ernstig be schadigd. De rijksveldwachter Ten H. maakte proces-verbaal op. Het Crisis-Comité. Het plaatselijk Crisis-comité roept de weldadigheid der ingezetenen te hulp om weer in staat gesteld' te worden in den a.s. winter haar werk toekunnen voortzetten. Er is heel veel noodig; thans beschikt net comité niet meet over gelden. In de week van 4 tot 11 October zal door de geheele gemeente een collecte worden gehouden. Men geve zooveel mogehjk! Er zal dezen winter meer noodig zijn dan den vorigen. Aan het Gemeenteiyk Slachthuis werden in de maand Augustus geslacht: 180 koeien, 56 varkens, 34 graskalveren, 491 nuchtere kalveren, 251 schapen en 1 geit. Gedurende de afgeloopen week is het aantal werkloozen met 1 landarbeiders vermeerderd. Alhier werd de eerste ledenvergade ring gehouden van de afd. Bodegraven van den Ned. Christenvrouwenbond. Er waren veel ledn aanwezig. Na een openingswoord van de presidente werd het winterplan be sproken. Elke maand zal een vergadering worden gehouden, waarvan die in Novem ber specaal is bedoeld als Propaganda- avond en die in Maart als Jaarvergadering. De presidente hield vervolgens een lezing over „Het Chr. Huisgezin". Zaterdagmiddag wordt alhier een groote Politiehonden-wedstryd gehouden, uitgeschreven door de Z.H. afdeeling van den N.P.H.V. Deze wedstryd bedoelt een krachtig propagandamiddel te worden voor het werk van de jonge dressuurclub hier ter plaatse, waarvan de heer Rade- maker, leider is. KOUDEKERK. Gevaarlyk jongensspel! De 13-jarige scholier M. Horstman klom achter op de melkauto van den heer R. alhier. Zonder dat de bestuurder het be merkte viel de jongen er onder het ryden af en kwam zoodanig met de straatsteenen in aanraking dat hy zyn arm brak Door dr. H. werd de eerste hulp verleend. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrlanus Jacobus, zn van J. Pennings en C. van Leeuwen. Op Donderdag 28 Sept. a.s. des mid dags van 23 uur zal er aan de dokters woning gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting en her-inenting. LEIDERDORP. Verlaging waterleiding-tarief van 20 In de gisterenavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad is. op voorstel van B. en W.. besloten, de waterleiding- tarieven te verlagen, met ongeveer 20 ingaande 1 Januari 1934. LEIMUIDEN. van een ladder gevallen. Door het uitglyden van een ladder viel de zoon van den landbouwer V. van den stalzolder op den betonnen vloer. Deze val veroorzaakte hem een lichte hersenschud- dng en een hoofdwond. Dr. Stapensea ver leende de eerste geneeskundige hulp. GEMEENTERAAD. De gemeentebegrooting aangeboden De Steunregeling weer van kracht. Dc begrooting voor 1934. De Raad kwam in vergadering byeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter burge meester J. A. Bakhuizen. Deze wenscht den heer Visser, van harte geluk met zijn herstel. De voorzitter zegt dat de Raad en hyzelf meegeleefd hebben met het verlies dat het lid J. de Ryk heeft getroffen. De notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen en zonder op of aan merkingen vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling van eenlge Ingekomen stuk ken. De Voorzitter doet mededeeling Van een voor de secretarie zeer belangryk besluit. Ged Staten hebben n.l. goedgekeurd een Raadsbesluit tot wyziging der begrooting dienst 1933. Op dit besluit was f. 500.uit getrokken voor de Jaarwedde van een tyde- UJk ambtenaar gedurende 1933. Ged. Sta ten willen dat aan dezen ambtenaar geen vaste aanstelling wordt uitgereikt. Zy geven in overweging te bevorderen dat voor het jaar 1934 de werkzaamheden zon der hulp van extra personeel worden ver richt en dat op de begrooting van 1934 geen belooning voor zoodanig personeel wordt uitgetrokken. De Voorzitter zegt, dat hy by de behandeling van de begrooting dienst 1934 nog nader" zal terugkomen. Ingekomen is een schrijven van den heer A. van Poelgeest, pachter van de Gem. Rietlanden, waarin deze met het oog op de ongunstige uitkomsten van het rietbedrijf de bestaande huurovereenkomst vraagt te ontbinden. B. en W. stellen voor om eerst de cogst af te wachten en dan met een voorstel tot vermindering der pacht by den Raad te komen De Raad kan zich hiermede volkomen vereenigen. Ingekomen is een schryven van een tien tal werkloozen Verzocht wordt de steun regeling weer in te voeren. De Voorzitter zegt dat dit schryven niet in de vergade ring van B. en W. is geweest maar toch acht hy het wel noodig de steunverleening weer in het leven te roepen. De heer Rietdyk. zou de oude bedragen willen handhaven. Ook de Voorzitter zou niet willen tornen aan de steunbedragen. De heer Visser zegt dat de levensmiddelen- prijzen de hoogte ingaan. Het wordt hoe langer hoe moeilyker om rond te komen voor de werklooze-arbeiders Verhooging is meer noodzakelijk dan verlaging. De Voor zitter is het geheel met den heer Visser eehs. Hy hoopt echter dat er van Regee- rings wege verdere maatregelen zullen worden getroffen om de werkloozen op een minder kostbare wijze van levensmiddelen te voorzien. Besloten wordt de oude steun bedragen te handhaven. De steunverlee ning zal 1 October a.s. in werking treden. De Voorzitter deelt mede dat zoojuist van den Minister van Sociale Zaken een cir culaire in verband met steunverleening is ingekomen. De Minister wil een deugde lijke stempel controle, maar tevens een straat en een huiscontrole. Veel zal in den komenden winter van de ambtenaren ge vergd worden. Jammer is het dat by steeds toenemende werkzaamheden de Prov. Griffie op vermindering van het toch al sobere personeel aandringt. De Voorzitter is reeds bij den Referendaris ter Griffie geweest. Deze zal een persoonlyk bezoek aan de gemeente brengen, aangezien het schrijven omtrent het ontslag van den tijdelyken ambtenaar, waarsehijnlyk op een misverstand berust. De Voorzitter deelt mede dat in de vorige vergadering het aantal leerlingen der Byz. School by de afrekening over het jaar 1931 wat betreft de vergoeding abuisievelijk ge steld is op 94. Dit aantal moet zyn 104. Be sloten wordt de noodige wyzingen aan te brengen. Volgt o.a. de aanbieding gemeente-be grooting 1934. De Voorzitter zegt dat deze begrooting in B. en W. ter dege onder de oogen is gezien. Deze sluit voor den ge wonen dienst in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f. 73.999.50. Het eindbedrag is vergeleken by de begrooting van 1933 12 a 13 mille minder. Het heeft veel moeite gekost om met een sluitende begrooting voor de dag te komen. In 1933 was het batig slot waarmede de begrooting aanving f. 14 000.— Terwyl nu begonnen werd met een nadeelig slot van f. 2000— gerekend moet worden op een aanzienlijke vermindering der bruggelden in verband met de verlaging der tarieven, verder is gerekend op een aanzienlijke minderop- brengst der rietlanden. De Voorzitter deelt mede dat op de ambtenaren pensioen- verhaal van 81/: °/o zal worden toegepast De heeren J. de Rijk. P. Rietdyk en H. Heenk. die benoemd worden tot leden der commissie van onderzoek der begrooting, nemen hun benoeming aan. Na rondvraag volgt sluiting. Alhier staan weder 13 werkzoekenden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling ingeschreven. f o NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. De nood der tuinders Een school kwestie De steunregeling. De Raad kwam in openbare vergadering byeen. Alle leden aanwezig. De publieke tribune was goed bezet toen burgemeester J. W. Geesink de vergadering met ambts gebed opende. De notulen werden onver anderd goedgekeurd. De voorzitter deed mededeelmg dat hij de gemeente Nieuwveen heeft vertegen woordigd by het hulde-défile. Het ver heugde spr.. dat hieraan 2 vereenigingen uit onze gemeente deelnamen. De L. T. B. Langeraar deelt mee dat de nood onder de tuinders groot is en ver zoekt den Raad als er tuinders om steun vragen, deze niet van de hand te wyzen. De voorzitter zegt te weten, dat de nood groot is, maar weet ook dat er f. 4100 ge reed- liggen op het veilingbureau tot uit- keering voor z.g. doorgedraaide producten, waarin ook onze tuinders zullen deelen. Een verzoek van verlof- en vergunning houders hier ter plaatse om gelijkstelling van personeele belasting als andere per- ceelen, wordt aangehouden tot de volgen de vergadering. De Gezondheidscommissie te Bodegra ven deelt mee dat zy zich verzet tegen het Raadsbesluit om 6 maanden verlenging te verleenen tot het bewonen van het onbe woonbaar verklaarde huis, door M. Vol- bregt. B. en W. wenschen dan ook geen lange- ren termijn te stellen. Goedgekeurd, De voorzitter deelt mede dat een ging van technischen aard aangeb- moet worden in de bouwverordenbij De heer Plomp wenscht aanhouóTn- volgende vergadering, daar spr. eerft wyziging wil bestudeeren. De voorzitter deelt mede, dat ln s. rige vergadering de rekening is aan», den, en leest het rapport voor van commissie van onderzoek. De commissie kan zich niet veree- met het object werkverschaffing dat geld gekost heeft; er is in de straten la werk gemaakt. De post onderhoud ri komt den commissie ook tehoog voor Op verzoek van den voorzitter heeft timmerman die een duiker gemaakt h- een rapport van de werkzaamheden ov legd. De post onderhoud schoolhuis f. 561 komt den commissie abnormaal h voor. zy is van oordeel, dat voor zulk bedrag meer had kunnen gebeuren. De heer Plomp als commissielid hee een persoonlyk onderzoek Ingesteld s noemt de postenverandering aan de d kapellen en gangschilderen schanda hoog. De voorzitter zegt dat het schilderen inschrijving is gegund. Na discussie wordt de rekening voorl pig goedgekeurd. De voorzitter biedt de grooting aan voor 1934; batig saldo f.6 De voorzitter: wy staan mét onze fina tién er beter voor als andere gemeen maar toch niet bepaald gunstig. De h ren Plomp en Ran worden benoemd leden van de commissie tot onderz van de Begrooting. De voorzitter komt vervolgens met onverkwikkelijke schoolkwestie. Hij d( mede dat B .en W. voorstanders zijn Byz. Onderwys. maar uit de uitgaven v de Chr. Byz. School blykt, dat B. en niet goed kunnen keuren wat er gebeu in vergelyking met de R.K. schooi. A de raadsleden waren circulaires verzonde zoodat de leden hebben kunnen naga wat de Chr. Byz. School heeft uitgegevc De heer de Geus heeft opgemerkt, dat e post schoolreisje er voor komt. Hij mei op dat de kinderen der openbare sch' zelf een spaarsysteem hebben. De voo zitter zegt, dat het schoolbestuur v recht heeft op de uitgaven, maar het k; anders. De voorzitter leest vervolgens h schryven voor dat gericht is aan 1 schoolbestuur der Chr. School en had an woord verwacht. Niets is echter ineek men; het. biykt dat B. en W. verseht dene posten onnoodig voorkomt. De he Groeneweg motiveert als lid van h- schoolbestuur enkele posten. Met die niet de R.K. School als maatstaf te neme maar de Openbare School. De voorzitter vraagt den raadsleden, zü het beleid van B. en W. in deze i of afkeuren. Na heftige disputen b men af te wachten. De voorzitter biedt de steunregelin aan, deze luidt: Gehuwde georganiseerde f.7 met 50 et. per kind; toeslag op hu huur tot f. 1.50 voor een huis boven d f.3: voor ongeorganiseerden f. 6 met d zelfde bybetalingen. De voorzitter zes dat het standaardloon gesteld is op 11 per week. De heeren de Geus en Bokke steyn vragen waar of de menschen r leven, als zy geen werk en steun hebbe Er zyn toch werkloozen. die op het oogen blik zonder steun moeten leven. Aan den raad is een rondschryven ge richt over de bepalingen aan arbeiders i werkverschaffing. Er zy'n gevallen ra dagdieverU en haat tegen de overheid ge constateerd. Over het geheel gaf de werki verschaffing geen bevrediging. De hei Groeneweg zou een scheidsgerecht vifc' instellen voor ontslagen arbeiders bij d' werkverschaffing. De heer de Geus vraas of er nog werkverschaffing in zicht De voorzitter zegt van niet. De heer d Geus vindt de zinsneden „dagdieverij" es „haat" wel wat scherp. De voorzitter v desgewenscht in besloten zitting feil': noemen. Tydens de rondvraag brengt heer Plomp den secretaris der vlees! keuring hulde voor het schitterende slag dat is samengesteld. De heer de Gea vraagt of het veldwachterhuis nog C-- verhuurd wordt. Wy wachten eerst os goedkeuring van de Kroon af, aldus voorzitter. Hierna sluiting. RIJNSATERWOUDE. De collecte voor het crisiscomité heeh in de afgeloopen maand opgebracht de somma van f. 26.46'/!. ZWAMMERDAM. Verkiezing Tempelpolder. Het bestuur van den Tempelpolder al hier, had gisteren een nieuwe verkieziM voor een poldermeester uitgeschreven i" de vacature, ontstaan door dat de toela ting van den heer Gvd. Laan, dl e ai> zoodanig was gekozen, door Ged. statr; ongeldig was verklaard, daar de Be?"2?,, op het tijdstip zyner benoeming niet w vereischte grondbezit in dien polder na De uitslag der nieuwe stemming was a» genoemde heer v. d. Laan weder werd gr kozen met 1 stem meer dan zijn tege candidaat de heer W. de Jong. Ten bate van de stichting voor alleen staande blinden te Wolfheeze, is ain langs de huizen een collecte gehouo welke f. 7.74'/t heeft opgebracht. d. GEBOREN. Maina. d. v J. Sjardyn en J. C. v. q Steen Jacobus, z. v. J. Sjardijn en v. d. Steen Margje. d. v. A, Hoode. J. Doove. o ONDERTROUWD: Ohr. J. J. Stikkelman jm. 29 j. Cornellsse jd. 26 J. A. C. (op 2 lijnen) :-4

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14